Házená - MOL liga ženy - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Šaľa - 23. ledna 2021   18:00

Poruba
Poruba
5' Polášková  • 6' Desortová  • 8' Konečná  • 13' Maiwaelderová  • 15' Desortová  • 17' Desortová  • 23' Maiwaelderová  • 27' Maiwaelderová  • 29' Tichá  • 30' Maiwaelderová  • 32' Polášková  • 34' Tichá  • 36' Tichá  • 39' Mučková  • 45' Desortová  • 52' Desortová  • 56' Tichá  • 56' Farářová  • 57' Desortová  • 58' Tichá  • 59' Dybalová
24:23
(11:8)
Šaľa
Šaľa
8' Pócsíková   • 9' A. Obstová   • 16' Varjassiová   • 18' Špendlová   • 25' Pócsíková   • 26' Pócsíková   • 28' Königová   • 32' Varjassiová   • 37' Varjassiová   • 38' Königová   • 39' Königová   • 41' Tulipánová   • 44' Rácková   • 45' Pócsíková   • 47' Tulipánová   • 50' Rácková   • 51' Rácková   • 54' A. Obstová   • 57' Trepáčová
Poruba
Bubeníček, Petruška
hala Sareza, Ostrava
Šaľa

DHC Sokol Poruba – HK Slovan Duslo Šaľa 24:23 (11:8)
Nejvíce branek: Desortová 6, Polášková 5/3, Tichá 5 – Pócsíková 4, Némethová 3/3, Rácková 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 3:2.
Je konec! Dnešní utkání nabídlo velice vyrovnanou podívanou, která nakonec vyzněla ve prospěch Poruby, jenž vyhrála poměrem 24:23. Slovan se v průběhu druhého poločasu dostal do vedení, o které přišel v samotném závěru, kdy domácí celek poslala zpět do vedení Silvie Polášková. Slovan poté nebyl v závěru daleko od vyrovnání, avšak domácí celek zachránila brankářka.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Sedmnáct vteřin před koncem posílá domácí ze sedmimetrového hodu do vedení Silvie Polášková.
60'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Petra Tichá se navíc postarala o vyrovnání a nadcházející minuty budou ještě hodně zajímavé.
58'
V krátkém časovém sledu se povedlo snížit zpět na rozdíl jediné branky Petra Tichá.
57'
Poprvé se v tomto duelu prosazuje také Zuzana Trepáčová, která se prodrala mezi protihráčky a poté zavěsila.
57'
A je to o jednu branku. Eliška Desortová to zkoušela z velké dálky a její prudká rána zapadla do levé šibenice.
56'
Anežka Farářová se ovšem postarala o rychlé snížení.
56'
K další sedmičce se znovu postavila Natália Némethová, jejíž rána mířila do pravé části branky.
56'
Petra Tichá ovšem rychle snížila a je to znovu pouze o jednu branku.
55'
Barbora Konigová to provedla znamenitě, za pomocí břevna poslala míč přesně do branky.
55'
55'
Hana Maiwaelderová mohla snížit na rozdíl jediné branky, jenomže se nedokázala prosadit.
54'
Alžběta Obstová se poté dostala do úprku, při kterém zavěsila přesně do pravé části branky.
52'
K sedmimetrovému hodu se postavila Natália Némethová, která poslala brankářku na druhou stranu.
52'
Eliška Desortová se ovšem postarala o rychlé vyrovnání, která v pádu mířila k pravé tyči.
51'
Tak pozor, Slovan se dokonce dostává do vedení, Nikola Rácková mířila o zem k levé tyči.
51'
K parádní ráně se dostala domácí Silvie Polášková, která ovšem nechala vyniknout brankářku.
50'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Petra Tichá).
50'
Tak přeci jenom je po dlouhé době srovnáno, o což se postarala Nikola Rácková.
49'
Málem bylo vyrovnáno, jenomže vyložená šance nebyla zužitkována. Na druhé straně si hostující hráčky počínaly nedovoleně.
48'
Nepovedená kombinace Poruby přinesla pouze ztrátu míče, na druhou stranu se tak žene komando hráček Slovanu.
47'
Hostující Martina Tulipánová pronikla mezi protihráčky a pravačkou poslala míč přesně k levé tyči.
46'
45'
Katarína Pócsiková se postarala o rychlou odpověď, která si počínala naprosto přesně.
45'
Eliška Desortová měla hodně času na zakončení, které poslalo přesně do protipohybu brankáře.
44'
Hostující Nikola Rácková to vzala na sebe a v pádu se jí povedlo zamířit kolem nohy.
44'
Následně se do úniku dostala také Nina Ušiaková, která ve vyložené šanci trefila pouze nohy připravené brankářky.
43'
Následovalo zakončení z pravé strany, jenomže se povedlo zakročit brankářce Trepáčové.
42'
Poruba se pomalu a jistě dostala na druhou stranu hrací plochy, kde sledujeme trpělivou kombinaci.
41'
Sama na branku poté uháněla hostující Martina Tulipánová, která neměla sebemenší problém.
40'
Do protiútoku se poté dostávala domácí Silvie Polášková, která byla zastavena nedovoleným zákrokem.
39'
Krátká kombinace Slovanu putovala znovu na ruku Barbory Konigové, jenž zamířila přesně mezi tři tyče.
39'
Hodně prostoru měla kolem sebe Barbora Mýlková, jenž uspěla se snahou o střelu k přední tyči.
38'
Bleskovým zásahem se prezentovala Barbora Konigová, která uklidila míč přesně k levé konstrukci.
38'
První sedmimetrový hod druhého poločasu obstarala domácí Silvie Polášková, která uspěla.
37'
Je to zase pouze o čtyři branky. Z rychlého protiútoku zamířila přesně Petra Varjassiová.
37'
Sama na branku uháněla domácí Petra Tichá, která to zkoušela k levé tyči, kterou netrefila.
36'
Na druhé straně si mnohem lépe počínala Petra Tichá, která se prosadila do levé části branky.
35'
Před malým momentem zakončovala Nina Ušiaková, která ovšem nedokázala vyzrát.
34'
Za domácí celek se ke střele dostala Petra Tichá, která mířila přesně do levé šibenice.
33'
Na pravém křídle převzala nahrávku Markéta Prašivková, která neuspěla se střelou mezi nohy.
32'
Znovu přišla poměrně rychlá odpověď, o kterou se z pravého křídla postaral a Petra Varjassiová.
32'
Hned v úvodu druhého poločasu se do zakončení opřela Silvie Polášková, která o břevna dokázala dostat míč do sítě.
31'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl poměrně vyrovnanou podívanou. Nakonec se z poločasového vedení raduje Poruba, jenž momentálně vede poměrem 11:8. Úvod zápasu nám přinesla hodně opatrnou podívanou, ke konci prvního poločasu jsme sledovali řadu ofenzivních momentů, nakonec jsme se zatím dočkali devatenácti branek.
30'
30'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
30'
A aby toho nebylo málo, tak tříbrankový náskok zařídila Hana Maiwaelderová.
29'
Petra Tichá to neudělal nejlépe, přesto slabou střelou procedila míč do hostující branky.
29'
Hana Maiwaelderová se v krátkém časovém sledu znovu dostala do zakončení, ve kterém ale selhala.
28'
Poprvé se prosazuje také Barbora Konigová, která z ideální pozice mířila vedle ruky.
27'
Nejprve se do šance dostala Varjassiová, která neuspěla. To na druhé straně potrestala Hana Maiwaelderová.
26'
A je to o jednu branku. V krátkém časovém sledu znovu zavěsila Katarína Pócsiková, jenž mířila do prázdné.
25'
Po delší době se prosazuje také Slovan. Katarína Pócsiková měla hodně času a ranou o zem vyzrála na brankářku.
24'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Veronika Kučerová).
23'
Hana Maiwaelderová převzala nahrávku na levém křídle a konečně se v souboji s brankářkou prosadila.
23'
Zakončení zpoza blokujících protihráček nebylo v podání Sokolu úspěšné, hra se tak znovu otáčí.
22'
21'
Slovanu se málem povedlo snížit na rozdíl jediné branky, jenomže střelu zastavila tyč. Na druhé straně pro změnu neuspěla Konečná.
20'
Nedovoleným zákrokem byla zastavena hostující Trepáčová, pokračovat se bude z místa přestupku.
19'
Na levém křídle se znovu nacházela Hana Maiwaelderová, která si ani v tomto případě nevěděla rady.
18'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Nina Ušiaková).
18'
Nikola Špendlová dokázala přes protihráčky poslat míč přesně do levé šibenice.
17'
17'
Slovan nyní chyboval a po levém křídle se hnala Kučerová, která nahrála na Desortovou, jenž znovu skórovala.
16'
Slovan si ovšem přichystal bleskovou odpověď, jednoduchým způsobem to vyřešila Petra Varjassiová.
15'
Eliška Desortová to zkusila vzít sama na sebe, což slavilo úspěch a je tu šestý zásah domácích.
15'
Na pravém křídle zakončovala domácí Hana Maiwaelderová, která trefila pouze vzdálenější brankovou konstrukci.
14'
Vzápětí si první sedmičku vyzkoušel také Slovan, Natália Némethová dokázala o zem překonat brankářku.
13'
Po delší době tu máme přesný zásah, Hana Maiwaelderová dokázal zamířit přesně pod horní konstrukci.
13'
Poruba se pro změnu do zakončení vůbec nedostala a hra se znovu otočila, jenomže ani Slovan se nedostal k ohrožení branky.
12'
Zakončení v tísni dokázala obstarat Anežka Farářová, její slabý projektil ale nemohl skončit za zády brankářky.
11'
Útočný faul Slovanu končí ztrátou míče, na druhou stranu se tak žene domácí Markéta Prašivková.
10'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
9'
Poté domácí celek chyboval a do úniku se dostala Alžběta Obstová, která uklidila míč do levé šibenice.
8'
Hra se nám hodně rychle přenesla na druhou stranu, kde první branku svého celku vsítila Katarina Pócsiková.
8'
Aby toho nebylo málo, tak si mezi obránkyně seběhla Michaela Konečná, která se prosadila.
7'
Nedovoleně byla zastavena také Pócsiková, tady to klidně zavánělo žlutou kartou.
6'
Na opačné straně to z dálky zkoušela Eliška Desortová, které se povedlo najít prostor v opačné brance.
6'
Šaľa otočila hru na druhou stranu, jenomže ke střele to stále nevede, nyní jsme sledovali další nedovolený zákrok.
5'
Na opačnou stranu se poté dostávala Silvie Polášková, která si našla střeleckou pozici a míč poslal k tyči.
3'
Málem se do zakončení dostala Zlatinská, avšak včas jí v tom zamezila přesila protihráček, jenž zakročila nedovoleně.
2'
Domácí celek se pohodlně dostával na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem na zakončení stále čekáme.
2'
Máme tu první branku tohoto zápasu, ze sedmičky se prosadila Silvie Polášková.
1'

DHC Sokol Poruba: Mučková, Hřebejková, Roháčková – Novobilská, Polášková, Maiwaelderová, Dybalová, Baumbachová, Konečná, Farářová, Desortová, Prašivková, Tichá, Kučerová, Mýlková.

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Trepáčová – Pócsíková, Némethová, Rácková, Ušiaková, Tulipánová, Takáčová, Königová, Kusyová, Ščipová, Zlatinská, Varjassiová, Špendlová, Tisajová, A. Obstová.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
DHC Sokol Poruba

Na domácí straně se představí Poruba, která pro změnu okupuje šestou pozici tabulky, což znamená přesný prostředek. Porubě se povedlo nasbírat osm bodů, z posledních pěti duelů se navíc z vítězství radovala hned třikrát, avšak ani v jednom případě se nejednalo o dvě výhry v řadě. Poruba naposledy na své palubovce dokázala zdolat sedmý Písek, který si nakonec odvezl celkem jasnou porážku poměrem 20:35.
HK Slovan Duslo Šaľa

Na opačné straně stojí papírový outsider tohoto zápasu, kterým je HK Slovan Duslo Šaľa. Slovan se nyní nachází na osmé pozici, přičemž se mu povedlo vybojovat pět bodů. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti zápasů zaznamenal jedinou výhru, bylo tomu tak na domácím stadionu proti desátému Prešovu. Šala v posledních dvou duelech měla hodně těžké soupeře, nejprve se jednalo o druhou Slavii a v minulém kole o vedoucí Most, přičemž oba celky dokázaly zvítězit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům házené! MOL liga žen má před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi DHC Sokol Poruba a HK Slovan Duslo Šaľa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.