Házená - MOL liga ženy - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Dunajská Streda - 13. dubna 2022   18:00

Poruba
Poruba
1' Polášková  • 3' Konečná  • 5' Desortová  • 11' Desortová  • 13' Desortová  • 14' Salašová  • 16' Polášková  • 17' Konečná  • 18' Desortová  • 24' Polášková  • 26' Konečná  • 29' Polášková  • 30' Desortová  • 33' Polášková  • 34' Maiwaelderová  • 36' Maiwaelderová  • 37' Desortová  • 43' Konečná  • 47' Desortová  • 51' Desortová  • 53' Polášková  • 54' Šmidáková  • 60' Šmidáková
27:25
(15:15)
Dunajská Streda
2' Juhosová   • 4' Sáriová   • 4' Juhosová   • 7' Juhosová   • 9' Virág Demeterová   • 10' Sáriová   • 16' Élöová   • 17' Élöová   • 21' R. Bíziková   • 22' Juhosová   • 25' Juhosová   • 26' R. Bíziková   • 32' Hudáková   • 34' R. Bíziková   • 38' Sáriová   • 42' Virág Demeterová   • 44' R. Bíziková   • 46' Pénzesová   • 48' R. Bíziková   • 55' Pénzesová   • 58' Juhosová   • 60' Élöová
Poruba
Pluhař, Suchanek

Paruba jakožto outsider zvládl druhou polovinu perfektně a zaskočený favorit odjíždí domu s prohrou.

Zlomový moment přišel ke konci jednapadesáté minuty, když se prosadila Desortová a s minutovým odstupem Polášková a také Šmidáková. Hráčkám Dunajské Stredy se mezi těmito brankami příliš nedařilo a jejich ztráty míče byly tvrdě trestány.

DHC Sokol Poruba – MŠK Dunajská Streda 27:25 (15:15)
Nejvíce branek: Polášková 9/3, Desortová 8, Konečná 4 – Juhosová 6, Sáriová 6/3, R. Bíziková 5.
Rozhodčí: Pluhař, Suchanek.
Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/3.
Vyloučení: 3:4.
60'
Zřejmě poslední branku utkání vstřeluje šest vteřin do konce Élöová.
60'
Třicet vteřin do konce navyšuje vedení Šmidáková.
59'
Ztráta míče a rychlá protiakce hostů zlikvidována brankářkou Poruby.
58'
Juhosová se znova zapisuje na listinu střelců. Napětí v hale stoupá!
57'
Ty si ale neporozuměli na středu hřiště a o míč přichází stejně rychle, jako jej rychle získaly.
57'
Přihrávka z pravého rohu na střed zablokována a dopředu jdou házenkářky Dunajské Stredy.
55'
Farářová nechala hlavu chladnou a sedmimetrový hod bez komplikací proměňuje. Domácí příznivci ženou, své svěřenkyně za vítězstvím.
55'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Anette Emma Hudáková).
55'
Pénzesová dokázala zareagovat a trefou k pravé tyči snižuje.
54'
A předchozí dvě branky doplňuje také Šmidáková! Teď se s Porubou protrhl pytel a domácí hráčky bodují třikrát v kuse.
53'
Úspěšná je také Polášková! Domácí odskakují na rozdíl dvou branek a čas se pomalu krátí.
51'
Desortová se šikovně uvolnila na křídle a Poruba znova vede.
50'
Týmy si teď vystřílely slepé náboje a brankový nárůst na chvíli opadl.
48'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Réka Bíziková).
47'
Důležitá branka po oddechovém čase Poruby. Desortová si řekla o míč a přesnou ranou k levé tyči přidává další branku.
47'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Další vedení je opět smazáno a stav je vyrovnaný. Pénzesová proměnila přesnou přihrávku a donutila domácí lavičku k oddechovému času.
44'
43'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
42'
Tohle budou nervy až do posledních minut. Po odpykaném trestu hází přesně Demeterová.
41'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Ivana Salašová).
39'
Využitá sedmička s porcí štěstí. Brankářka Stredy míč sice zasáhla, ale balón doskákal za brankovou čáru.
39'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Barbara Sáriová).
38'
Sérii Poruby zatrhla Sáriová a Dunajská Streda je v kontaktu.
37'
Oddechový čas pro MŠK Dunajská Streda.
37'
To je další gólový přísun pro Porubu a hosté reagují oddechovým časem.
36'
Hráčkám se nyní příliš nedařilo, na což měla rozdílný názor Maiwaelderová! Její druhá branka v řadě.
34'
Maiwaelderová skóruje poprvé v utkání a to je sedmnáctá branka pro domácí Porubu.
34'
Bizíková stála na konci provedeného protiútoku a hodem pod horní tyč nedala šanci.
33'
Polášková navazuje na formu z první třicetiminutovky a po delším útoku srovnává hodem z pravé strany.
32'
Po vyloučení Demeterové se prosazuje Hudáková, jenž svou brankou otevírá brankový účet ve druhé polovině.
32'
Vyloučení v týmu MŠK Dunajská Streda (Orsolya Virág Demeterová).
31'
První polovina nabídla zcela vyrovnanou házenou. MŠK Dunajská Streda se několikrát dostala do tříbrankového vedení, jenže záhy se přestalo dařit a domácí Porubě naopak vše vycházelo.
30'
30'
Přihrávka na osu hřiště a okamžitá střela Desortové!
30'
Skvělým obraným zákrokem si hráčky Stredy vylámaly zuby a Poruba může před první sirénou srovnat.
29'
Polášková se znova nemýlila a před poslední minutou první poloviny stahuje ztrátu.
29'
Sáriová zkoušela při sedmimetrovém hodu naznačit několikrát střelu, kterou nakonec umístila pod horní tyč.
28'
Tříbrankové vedení hostů je opět minulostí po úspěšně využité sedmičce.
26'
Přesná přihrávka za obranu Dunajské Stredy a precizní zakončení Konečné, které byla ve zdvojené obraně pod tlakem.
26'
Čistý průstřel Bizíkové. Hosté začínají znova navyšovat své vedení.
25'
Oddechový čas pro DHC Sokol Poruba.
25'
Polášková se snažila projít skrz obranu, ale ta ji razantně odmítla.
25'
Gól vstřelil tým MŠK Dunajská Streda (Kata Juhosová).
24'
Polášková odčinila nevyužitou sedmičku a stahuje skóre na rozdíl jediné branky.
23'
Sáriová naznačila střelu k pravé tyči a po pohybu brankáři poslala míč svižným hodem do protipohybu.
23'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
23'
Střela z osy hřiště šla těsně nad horní tyč a brankářky Stredy rozehrává na útočnou polovinu.
22'
Po delší odmlce se znova prosazuje Juhosová.
22'
Domácí nepřesnou přihrávkou servírují balón soupeřkám a ty se teď pomalu blíží k brance.
21'
Bíziková využila rozhozené obrany Poruby a srovnává stav utkání.
20'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHC Sokol Poruba (Silvie Polášková).
18'
S končící osmnáctou minutou nastavila přesná mířidla Desortová.
17'
Élöová dává svou druhou branku v řadě a je znova srovnáno.
17'
16'
Nepříznivý vývoj posledních minut utnula trefou z levé strany po výskoku Élöová.
16'
Čtvrtá branka v řadě! Polášková vrací vedení svému týmu.
14'
Jenže snaha o rychlou rozehrávku Porubě nevyšla a držení míče je opět soupeř.
14'
Technická chyba hráček Dunajské Stredy, kterého si nemohly najít cestu, jenž by ohrozily Porubu. Hosté jsou už více jak tři minuty bez branky.
14'
A to se také děje. Tříbrankové manko smazala Salašová hodem z pravého křídla.
13'
Dunajská Streda v útoku opět chybuje a to je možnost pro domácí, kteří mohou vyrovnat.
13'
Desortová si držela míč dlouho u sebe a bez přihrávky vzala vše na sebe a dobře udělala. Ranou o zem překonala brankářku soupeře.
12'
Hosté si nedokázali vypracovat střeleckou pozici a do útoku jde Poruba.
11'
Desortová si je jistá, že si soupeřky nesmí nechat příliš utéct a se svým týmem pohotově odpovídá.
10'
Šikovný prohoz a přesná trefa na bližší tyč. Dunajská Streda vede o tři branky.
9'
Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
9'
Po delší odmlce se prosazuje hostující Virág Demeterová.
7'
Po vyloučení Sáriové využívají sedmimetrový hod také domácí házenkářky, konkrétně Polášková.
7'
7'
Na začátku sedmé minuty přidává svou třetí branku v utkání Juhosová.
6'
První sedmičku úspěšně proměnila přesnou koncovkou Sáriová.
5'
Žlutá karta pro tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
5'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Eliška Desortová).
5'
Žlutá karta pro tým MŠK Dunajská Streda (Orsolya Virág Demeterová).
4'
Zaváhání hráček Poruby je potrestáno dlouhým náhozem do brejku, ve kterém se Juhosová trefila přesně do levého rohu.
4'
Po přihrávce přes celou šíři si vyběhla z levého rohu Sáriová a úspěšným hodem skóruje.
3'
Pokus o rychlý protiútok Dunajské Stredě nevyšel a domácí mají příležitost odskočit na rozdíl dvou branek.
3'
Vedení je zpět na straně Poruby zásluhou přesné trefy Konečné.
2'
S dalším útokem je již úspěšná Juhosová.
2'
Mészáros s Hudákovou rozehrávaly hluboko na útočné polovině, ale následnou střelu z levé strany brankářka domácích zastavila.
1'
Máme tu první branku utkání. Po přenesení hry na pravé křídlo trefila prostor u pravé tyče Polášková.
1'

DHC Sokol Poruba: Mučková, Hřebejková – V. Kučerová, Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Maiwaelderová, Polášková, Prašivková, Bestová, Salašová, Desortová, Konečná, Šmidáková.

MŠK Dunajská Streda: Mageraová, Oláhová, Oguntoyeová – Pénzesová, Kucserová, P. Hornyáková, Juhosová, Réka Mészárosová, Sáriová, Virág Demeterová, Hudáková, E. Rajnohová, R. Bíziková, Élöová.

Vítám fanoušky házené při utkání v němž se utká Poruba s Dunajskou Stredou.

Favoritem utkání je podle tabulky celek Dunajská Streda, která v pětadvaceti zápasech získala celkem třicet pět bodů a je na příjemném třetím místě.

Jejím soupeřem bude domácí Sokol Poruba, který se s devatenácti body nachází na místě desátém.