Házená - MOL liga ženy - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Šaľa - 13. dubna 2022   18:00

Slavia
Slavia
3' M. Svobodová  • 8' Jestříbková  • 9' Weisenbilderová  • 10' Vostárková  • 14' V. Fryčáková  • 14' Weisenbilderová  • 16' Vostárková  • 17' Vavroušková  • 18' Vostárková  • 21' J. Franková  • 24' Weisenbilderová  • 27' Motejlová  • 28' Míšová  • 30' Míšová  • 30' Holeňáková  • 38' Holeňáková  • 38' J. Franková  • 42' Jestříbková  • 43' Motejlová  • 46' Weisenbilderová  • 48' Jestříbková  • 51' Holeňáková  • 53' Míšová  • 55' V. Fryčáková  • 58' Motejlová
26:25
(15:14)
Šaľa
Šaľa
1' B. Königová   • 2' Ščipová   • 4' L. Ratvajská   • 6' Ščipová   • 6' D. M. Vargová   • 8' Takáčová   • 9' Takáčová   • 13' L. Ratvajská   • 15' Ušiaková   • 16' D. M. Vargová   • 18' Ušiaková   • 19' Ušiaková   • 20' Takáčová   • 30' Pócsíková   • 31' L. Ratvajská   • 35' Ščipová   • 39' B. Königová   • 41' Ušiaková   • 42' Takáčová   • 46' Ščipová   • 51' Matušincová   • 55' Matušincová   • 56' B. Königová   • 57' Somogyiová
Slavia
Michalská, Šlejtrová, Koudelková – J. Franková, Vostárková, A. Novotná, Holeňáková, Zimová, Duranková, Míšová, Weisenbilderová, Motejlová, V. Fryčáková, Vavroušková, M. Svobodová, Jestříbková.
Milan Hájek, Tomáš Kozler
Hala Slavia Praha
Šaľa
Furgaláková, Kusyová, Vorzáčková – Takáčová, D. M. Vargová, B. Königová, Pócsíková, Ščipová, Ušiaková, Tulipánová, Matušincová, Somogyiová, Pálová, L. Ratvajská, Bírová.

Slavia nakonec utkání ovládla. A to přestože do druhého poločasu nevstupovala vůbec dobře. Šaľa stáhla náskok a utkání překlopila na svou stranu. Pak se to ale opět podařilo Slavii, která už další převrat nedopustila. V závěru k tomu sice neměla daleko, ale velké nepřesnosti zažily oba týmy a zápas skončil těsnou výhrou Pražanek 26:25.
DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (15:14)
Nejvíce branek: Holeňáková 4/1, Weisenbilderová 4, Vostárková 3 – Takáčová 4, Ščipová 4, Ušiaková 4. Rozhodčí: Milan Hájek, Tomáš Kozler. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 1:1.
58'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Motejlová).
57'
Liza Somogyiová se po několika nepřesnostech a nevyužitých šancích Slavie dostala do brankové příležitosti a tu výskokem před brankářkou a následnou střelou proměnila.
56'
Barbara Königová přehodila skoro celé hřiště a trefila odkrytou branku pražské Slavie.
55'
Na druhé straně skórovala Vendula Fryčáková, jenž prostřelila gólmanku u nohou. Ta předvedla docela laxní zákrok a pustila míč do branky.
55'
Karolína Matušincová snížila a opět tak je mezi týmy jen jednobrankový rozdíl.
53'
Adriana Míšová se prosadila z pravého křídla střelou pod břevno a Slavia poprvé vede o dva góly.
51'
Denisa Holeňáková okamžitě odpovídá na gól Slovenek rychlou brankou z velké blízky.
51'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Karolína Matušincová).
48'
Anna Jestříbková se dokázala prosadit z velké blízky a vrátila Slavii ztracené vedení.
47'
Žlutá karta pro realizační tým HK Slovan Duslo Šaľa.
46'
Martina Weisenbilderová ale velice rychle odpověděla gólem, kdy si skočila před brankářku a jednoduše ji prostřelila.
46'
Naprosto nečekaná rána od Olívie Ščipové. Ta dokázala vyslat bombu z dálky, kdy byl v držení soupeřky a ještě za obranou. Ale i tak míč zapadl do branky.
43'
Nikola Motejlová se prezentovala velice hezkou ránou z levého křídla a opět tak srovnala utkání.
42'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Terézia Takáčová).
42'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Anna Jestříbková).
41'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Nina Ušiaková).
40'
Tato sedmička už domácím vyšla. Denisa Holeňáková nenaznačovala a míč namířila přímo do pravého dolního růžku.
39'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
38'
Julie Franková se dostala do úniku a pak už jednoduše proměnil do branky, který byla z větší části odkrytá.
38'
Slavii se konečně podařilo skórovat ve druhém poločase. A to po osmi minutách. Denisa Holeňáková má na kontě druhý zásah.
35'
Olívia Ščipová dokázala jednoduchou střelou z pozice pivotů jednoduše překonat domácí gólmanku a Šaľa tak má opět mnohem lepší vstup do poločasu.
34'
Katarína Pócsíková proměňuje sedmičku a slovenský tým jde opět do vedení. Míč poslala po dvou náznacích hezky k tyči.
31'
Lenka Ratvajská otevírá skóre druhého poločasu a srovnává krok se Slavií.
31'
První poločas je minulostí. Ačkoliv vstup mnohem lépe vyšel Šaľe, která dlouho vedla, výkon Slavie se postupně zlepšoval a zlepšoval, až se domácím nakonec podařilo otočit. A i přestože soupeř dokázal srovnat, Slavia si jednobrankové vedení vzala sekundu před koncem zpět a do druhého poločasu tak půjde s jednobrankovým vedením.
30'
30'
Denisa Holeňáková se prosazuje ještě v poslední sekundě prvního poločasu a tak do toho druhého Slavia přece jen půjde s vedením.
30'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Katarína Pócsíková).
30'
Adriana Míšová si připisuje druhý gól, a to znamená jediné. Slavia je poprvé v zápase ve vedení.
29'
Vyloučení v týmu DHC Slavia Praha (Julie Franková).
28'
A je srovnáno! Adriana Míšová se dostala za obránkyni, vyskočila si a velice tvrdou střelou poslala míč do levého rohu.
27'
Nikola Motejlová dostala míč do křídla, perfektně si seběhla a zleva ho poslala k bližší tyčce, kde gólmanka nestihla doskočit. Je to tak jen o jeden gól.
24'
Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Barbara Königová).
24'
Slavia Praha přežila soupeřův útok a následně sama snížila. Martina Weisenbilderová se dnes trefila potřetí a mezi týmy už je jen dvoubrankový rozdíl.
22'
Adriana Míšová neproměnila sedmimetrový hod. Míč poslala přímo do brankářky, od které se sice odrazil, ovšem ta ho rychle dokázal ze země shrábnout.
21'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Julie Franková).
20'
19'
18'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková).
18'
17'
Barbora Vavroušková se prezentovala krásnou ránou z dálky zpoza obrany a Slavia tak snížila dvakrát po sobě.
16'
Na druhé straně ale téměř okamžitě z brejku odpovídá Tereza Vostárková.
16'
Diana Maria Vargová se prokombinovala až k brance a následně pálila na bližší tyčku do prostor, kam gólmanka nemohla dosáhnout.
15'
14'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Martina Weisenbilderová).
14'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Vendula Fryčáková).
13'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Lenka Ratvajská).
11'
Žlutá karta pro tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková).
10'
9'
9'
9'
Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Karolína Matušincová).
8'
8'
6'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Diana Maria Vargová).
6'
Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Olívia Ščipová).
4'
3'
Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Magdaléna Svobodová).
2'
1'
1'
Slavia Praha si naposledy smlsla na Olomouci, kterou porazila o dvanáct branek. Z devátého místa sice nepostoupila kupředu, což už ani není možné, jelikož ztráta ne nejbližšího konkurenta, jímž je shodou okolností Duslo Šaľa, je už příliš velká, ale alespoň si vylepšila bodový zisk, který nyní čítá už jednadvacet bodů. Šaľa je osmá, má šestadvacet bodů a mohla by ještě teoreticky předehnat Olomouc či Plzeň. V posledním zápase deklasovala Zlín 42:28.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.