Kvalifikace ME muži -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Izrael - 30. dubna 2023   18:00

Česko
Česko
5' Piroch  • 7' Klíma  • 8' Piroch  • 10' Babák  • 12' Štěrba  • 14' Vančo  • 17' Vančo  • 18' Kašpárek  • 20' Kašpárek  • 24' Štěrba  • 24' Piroch  • 26' J. Patzel  • 28' Kašpárek  • 30' Kašpárek  • 32' Kašpárek  • 37' Klíma  • 40' Štěrba  • 42' Klíma  • 43' Kašpárek  • 46' Klíma  • 50' Klíma  • 51' Solák  • 55' Klíma  • 56' Babák
27:24
(15:13)
Izrael
1' Oberman Etzion   • 8' Dayan   • 9' Natsia   • 10' Dayan   • 13' Turkenitz   • 16' Dayan   • 17' Turkenitz   • 19' Turkenitz   • 21' Mosindi   • 25' Oberman Etzion   • 26' Turkenitz   • 27' Gera   • 35' Turkenitz   • 37' Gurman   • 37' Gurman   • 38' Gurman   • 41' Gurman   • 44' Gera   • 46' Natsia   • 48' Gurman   • 49' Turkenitz   • 51' Dayan   • 56' Mosindi
Česko
Vesović – Mitrović
Hala Polárka, Frýdek-Místek
Izrael

Česko – Izrael 27:24 (15:13)
Nejvíce branek: Kašpárek 6, Klíma 6, Hrstka 3/3 – Turkenitz 6, Dayan 5/1, Gurman 5. Rozhodčí: Vesović – Mitrović. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 6:3.
Je konec! Česká republika poráží Izrael tříbrankovým rozdílem a úspěšnou kvalifikaci tak proti houževnatému outsiderovi zakončuje vítězně. Největší statistický rozdíl byl dnes v procentu proměněných střel, ČR proměnila 73%, Izrael pouze 60%. Každopádně, ačkoliv dnešní porážkou přicházejí hosté o šanci na postup na evropský šampionát, rozhodně se nemají za co stydět, předvedli nečekaně kvalitní výkon.

Ještě v padesáté minutě, ve chvíli, kdy vstupovat do své branky s mezinárodní házenou se loučící Martin Galia, byl stav vyrovnaný 22:22. Poslední desetiminutovku však Češi ovládli rozdílem 5:2 a po zásluze vítězí.

Ve čtyřčlenné skupině tak Česká republika končí na druhém místě, na tom se již po výhře Islandu nad Estonskem nemohlo nic změnit, Izrael končí poslední, právě za třetím Estonskem, které s pouhými dvěma body rovněž na postup nedosáhne.

To už je pro mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům házené a onlajnů top den!
60'
Pas Kašpárka na Štěrbu byl neúspěšný.
60'
Ram Turkenitz přestřeluje českou branku.
60'
Do konce zápasu zbývá již jen 55 vteřin.
59'
Efektní pas Jakuba Štěrby nevyšel.
59'
Je hotovo, Izrael musela vystřelit a nezadařilo se, Češi už si necelé dvě minuty před koncem snad rozdíl dokážou pohlídat.
59'
Je signalizována pasivita Izraelců.
58'
Následuje dobrá obranná práce Trkovského.
58'
Dayanovu ránu vyráží výtečný Galia!
57'
Oddechový čas pro tým Izrael.
57'
Jakub Hrstka proměňuje i svůj třetí sedmimetrový hod, už to začíná vypadat hodně dobře.
57'
Žlutá karta pro tým Izrael (Snir Natsia).
57'
Matěj Klíma vybojoval sedmimetrový hod!
57'
A následuje další výtečný a velmi důležitý zákrok legendárního karvinského golmana!
56'
Dvoubrankový rozdíl nám vrací Tomáš Babák!
56'
Galia ve svém 219. zápase za národní tým inkasuje po ráně Mosindiho.
55'
Svojí sedmou branku dává Matěj Klíma!
55'
Výborně Martin Galia! Česká legenda předvádí parádní zákrok! Bleskově se položil k zemi a k bouřlivé radosti domácích fandů drží jednobrankový český náskok.
54'
Štěrbovu ránu lobem velmi dobře vychytal Tom Shem Tov.
53'
Míč se dostává ke Galiovi, důležitý útok je ubráněn.
53'
Stále extrémně aktivní Gurman, dnes jednoznačně nejlepší hráč Izraele, brání ho teď Klíma.
52'
Gurmanův kontr dokázal ubránit Kašpárek.
52'
Výtečně teď brání Alon Oberman Etzion.
51'
První střelu Galia chytit nedokázal, prosazuje se Dayan.
51'
51'
Poprvé v zápase se v klíčové chvíli prosazuje Dominik Solák.
50'
Vedení našemu družstvu vrací Matěj Klíma.
50'
Deset minut do konce zápasu jde do domácí branky loučící se Martin Galia!
49'
Gól vstřelil tým Izrael (Ram Turkenitz).
49'
Hodně intenzivní boj o míč, ani velmi kvalitní a obětavá domácí obrana nám nepřinesla zisk balónu.
48'
Svou sedmou střelou míjí poprvé v zápase Stanislav Kašpárek.
48'
Ani teď to, že jsme dostali soupeře do časového presu, k úspěchu nestačilo, Gurman dává svou pátou branku.
48'
Je signalizovaná izraelská pasivita.
48'
Nedovoleně byl zastaven Yonatan Dayan.
47'
Výborná obranná práce Štěpána Zemana.
46'
Svou čtvrtou branku však na poslední chvíli před odpískáním pasivity zaznamenává Matěj Klíma!
46'
Jonáš Patzel zastaven nedovoleně, následně je signalizována pasivita proti České republice.
46'
Gól vstřelil tým Izrael (Snir Natsia).
45'
Famózní Mrkva! Brilantní zákrok proti Gurmanovi. Připomínám, že do branky by se dnes měl alespoň na chvíli podívat také Martin Galia, který se dnes loučí s národním týmem. Trenér nejspíš čeká na jasnější stav, který dnes nečekaně nepřichází,
44'
Jakub Hrstka se prosazuje a uklidňuje český tým.
44'
Tom Shem Tov přichází do branky speciálně na tuto sedmičku.
44'
Izraelský faul před brankou přináší českou sedmičku.
44'
Hraje se tedy 5 na 5, trefuje se Guy Gera.
44'
Vyloučení pro tým Česko (Stanislav Kašpárek).

Vyloučení pro tým Izrael (Lidor Peso).
43'
Kašpárek vrací Čechům dvoubrankový náskok, gól následovalo bolestivé došlápnutí Kašpárka na jednoho z Izraelců po kterém následuje drobná potyčka.
43'
Perfektní Mrkva! Tomáš Mrkva předvedl svůj sedmý zákrok a chytil Gurmanův podstřel.
43'
Opět jsme přinutili Izrael držet míč až do signalizované pasivity.
42'
Matěj Klíma vrací českému týmu vedení.
41'
Česká hra teď rozhodně nesplňuje očekávání trenéra Sabateho, nutně se potřebujeme uklidnit, zpřesnit střelbu a zlepšit obranou protihru proti rychlým přímočarým izraelským kontrům. Nyní jsme poprvé v zápase horším týmem, naštěstí ještě zbývá dost času na to, abychom se opět herně zvedli.
41'
Oddechový čas pro tým Česko.
41'
Čtvrtá Gurmanova rána v řadě, tentokrát těsně prostřelil Mrkvu. V první půli nedal přitom žádný gól.
40'
Štěrba naštěstí vrací českému týmu dvacet minut před koncem zápasu vedení.
39'
Brilantní zákrok Tomáše Mrkvy po šanci Natsii, směrem dopředu teď potřebujeme nutně zabrat.
38'
Třetí gól v řadě trefuje bohužel Gurman, který tak srovnává stav zápasu.
38'
V útoku je bohužel opět Izrael, který může srovnat. Češi jsou v plném počtu.
37'
Bleskový kontr okamžitě proměňuje Gurman.
37'
Matěj Klíma se štěstím trefuje prostor vedle ruky Shamira, který se vrátil do branky hostí.
37'
Kontaktní branku dává v powerplay Lior Gurman.
36'
Již třetí české vyloučení v zápase je tady, za úder do obličeje je vyloučen Tomáš Piroch.
36'
Hodně rozvážný útok Izraelců končí faulem na Dayana.
35'
I Izrael teď úspěšně brání český útok, dnes hrají obrany obou celků zatím velmi jistě.
35'
Z devíti metrů snižuje na dvoubrankový rozdíl Ram Turkenitz.
34'
Vojtěch Patzel vstřelil branku, ta ale nemůže platit kvůli signalizovanému přešlapu a míč jde tak do rukou Izraelců.
33'
Skvělé! Vynikající práce české defenzívy znamená získaný balón a šanci na první čtyřbrankový odskok v zápase.
33'
Česká obrana zatím pracuje výborně, je signalizována pasivita.
32'
Gól vstřelil tým Česko (Stanislav Kašpárek).
31'
Výborný zákrok předvedl Tomáš Mrkva.
31'
Druhý poločas je tady, zbývá nám ještě minuta a půl přesilové hry.
31'
Hráči se vrací na hřiště, za chviličku začínáme.
Druhý poločas začne přibližně v 18:49.
První poločas je u konce, Češi se dokázali oklepat ze střelecky nevydařené první pětiminutovky a po celý zápas si zatím udržují mírný, ale konzistentní náskok. Stále se nám ale nedaří utrhnout se outsiderovi o více než tři branky, rozdíl je možná v motivaci obou celků, kdy Izrael hraje o postup ze třetího místa, zatímco Češi ho již mají jistý. Každopádně je důležité, aby se podařilo náskok ještě trochu více rozšířit, dokud se skóre pohybuje do tří branek, stále jde více méně o loterii, která může být zvrácena podařenou sérií v poslední minutě.
30'
30'
Poslední střelou první půle dává veledůležitou branku Stanislav Kašpárek, během první půle zůstal stoprocentní a ze čtyř střel dal čtyři branky.
30'
Vyloučení pro tým Izrael (Snir Natsia).
30'
V závěru zápasu útočí bratři Patzelovi, Izrael fauluje.
30'
V závěru poločasu se našim nedaří vybudovat si do kabin jakkoliv příznivý náskok, aktuálně nám nevychází plánované vzorce ofenzivní kombinace, čímž se samozřejmě celý zápas pomalu překlápí v náš neprospěch. Stále však platí, že od stavu 0:1 nebyla Izrael ve vedení a naše šance na vítězství jsou vysoké.
30'
29'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Izrael (Yonatan Dayan).
28'
Třetí střela Stanislava Kašpárka přináší třetí gól, famózní výkon přerovského rodáka.
27'
Tuto přesilovku začínají Izraelci o poznání lépe než tu předchozí a snižují na rozdíl jediné branky.
27'
Tomáš Piroch dostává dvouminutový trest za hru nohou.
26'
Ram Turkenitz opět snižuje na rozdíl pouhých dvou branek.
26'
Se štěstím skončila rána Jonáše Patzela na té správné straně brankové čáry a ten tak ze své první střely v utkání vrací našemu týmu tříbrankový náskok. Izrael v reakci na to střídá golmana.
25'
Je tu druhý gól Obermana, hráče třetí německé ligy.
25'
Izraelci již neskórovali více než čtyři minuty, podobně jako Češi na úvod duelu.
24'
Češi jsou zatím lepším týmem, Izraeli se až do tohoto momentu dařilo držet odskok maximálně dvou branek, věřme, že prolomení této hranice společně s morální vzpruhou po skvěle zvládnutém oslabení bude stačit k tomu, aby Češi dokázali ovládnout poslední zápas této kvalifikační fáze.
24'
24'
Piroch dává druhý gól, Češi jsou kompletní a paradoxně ovládli oslabení 2:0 a aktuálně mají největší odskok zápasu.
24'
A následuje odpískaný útočný faul Daniela Mosindiho.
24'
Odvolání českého golmana proměňuje v branku po další z mnoha Klímových asistencí Jakub Štěrba.
23'
Výtečný zákrok v obraně předvedl Jakub Štěrba, začátek zdvojeného oslabení začíná lépe pro náš tým.
23'
Kašpárek dostává taktéž dvě minuty za úder do obličeje, hrát se bude 6 na 4.
23'
Další extrémně tvrdý faul našeho týmu a zdravotní problémy izraelského hráče.
22'
Svůj druhý dvouminutový trest dnes dostává příliš agresivně hrající Dominik Solák, který nohou zasáhl protihráče.
22'
Babákovu střelu chytá Shamir.
21'
Gól vstřelil tým Izrael (Daniel Mosindi).
20'
Parádní kombinace, dvojitý kříž, a gól Stanislava Kašpárka!
19'
Parádní ránu z dálky vyslal Turkenitz.
18'
Kombinace Klímy a Kašpárka a následné zakončení druhého jmenovaného vrací našemu družstvu dvoubrankový náskok.
17'
17'
Parádní agresivní zakončení akce předvedl Marek Vančo a po zásluze dává svou druhou branku v zápase.
16'
Gól vstřelil tým Izrael (Yonatan Dayan).
16'
Stanislav Kašpárek dokázal zastavit rychlý izraelský brejk.
15'
Klímovu ránu doprostřed branky vychytal hostující golman.
15'
A následně čaruje na brankové čáře Tomáš Mrkva, parádní zákrok!
14'
Výborná obranná aktivní hra Dominika Soláka.
14'
Marek Vančo vrací České republice dvoubrankový náskok.
13'
Izraelci museli zakončit a naši byli velmi blízko obránění útoku, nakonec se však bohužel nezadařilo.
13'
Izrael útočí s odvolaným golmanem, zatím se nám daří je dobře blokovat, je signalizována pasivita.
12'
Přesilovku využívá z pravého křídla Jakub Štěrba.
12'
Vyloučení pro tým Izrael (Daniel Mosindi).
11'
Jakub Hrstka proměňuje 7m hod.
11'
Piroch vybojoval dravou ofenzivní hrou 7m hod.
10'
Okamžitá reakce Dayana ovšem vrací nerozhodný stav.
10'
Po Klímově pasu se bleskovou střelou prosazuje Tomáš Babák.
9'
A to se bohužel skutečně děje, Natsia srovnává stav zápasu na 3:3.
9'
Zblokovaná rána Matěje Klímy znamená, že Izrael může vyrovnat.
8'
8'
A náskok Čechů se skutečně zvyšuje, opět se prosazuje Tomáš Piroch!
7'
Výborný defenzivní zákrok kompaktní české obrany a šance na drobný odskok je naopak na naší straně.
7'
Matěj Klíma otáčí stav zápasu!
6'
Cohen přestřeluje Mrkvovu branku.
5'
Třetí Pirochův střelecký pokus přeci jen vyšel a po necelých pěti minutách srovnáváme na 1:1.
4'
Výborný defenzivní zákrok předvedl Klíma.
4'
I teď vychytal Pirocha Shamir a Češi se stále nedokázali prosadit.
3'
Zatím Izrael neodskočí! Výtečný zákrok předvedl Tomáš Mrkva.
3'
První dvojku zápasu bohužel dostává Dominik Solák.
2'
Hosté vstupují do zápasu výrazně aktivněji, jsou opět v útoku a mají šanci soupeři hned na úvod mače odskočit.
1'
Gól vstřelil tým Izrael (Alon Oberman Etzion).
1'
První zakončení zápasu přinesla akce Pirocha, golman si ale dokázal poradit.
1'

Česko: Mrkva, Galia – Hrstka, Piroch, J. Patzel, Štěrba, Kašpárek, Reichl, Babák, Trkovský, Vančo, Klíma, V. Patzel, Solák, Zeman, Rumian.
Trenér: Xavier Sabate.

Izrael: Bar Gil, Shamir, Shem Tov – Bodenheimer, Cohen, Dayan, Gera, Gurman, Maman, Mosindi, Natsia, Nizri, Oberman Etzion, Peso, Sosna, Turkenitz.
Trenér: Omer Davda.

Rozhodčí: Vesović – Mitrović.
Právě slyšíme hymny obou celků.
Dnes budeme sledovat také rozlučku s reprezentační kariérou Martina Gallii.
Hráči právě nastupují na palubovku, již brzy začínáme.