ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Norsko  - 18. ledna 2018   18:15

Srbsko
Srbsko
1' Dukić  • 2' Marsenić  • 4' Beljanski  • 5' Nenadić  • 6' Nenadić  • 7' Šešum  • 8' Marković  • 9' Zelenović  • 17' N. Ilić  • 22' Jovanović  • 24' Šešum  • 26' Nenadić  • 26' Dukić  • 28' Jovanović  • 29' Dukić  • 32' Beljanski  • 38' Beljanski  • 40' Šešum  • 41' Dukić  • 44' Zelenović  • 45' Šešum  • 48' Zelenović  • 53' Beljanski  • 55' Šešum  • 59' Beljanski
27:32
(17:17)
Norsko
Norsko
1' O'Sullivan   • 4' Myrhol   • 5' Sagosen   • 6' Tønnesen   • 8' O'Sullivan   • 9' Sagosen   • 10' Jøndal   • 11' Sagosen   • 13' Sagosen   • 15' Bjørnsen   • 20' Jøndal   • 21' Reinkind   • 23' O'Sullivan   • 28' Sagosen   • 30' Jøndal   • 32' Tønnesen   • 33' Sagosen   • 34' Gullerud   • 36' Tønnesen   • 37' Myrhol   • 39' Myrhol   • 40' Bjørnsen   • 42' Sagosen   • 44' Jøndal   • 47' S. Johannessen   • 50' Bjørnsen   • 51' Sagosen   • 52' Bjørnsen   • 56' Bjørnsen
Srbsko
Santos, Fonseca (oba POR)
Arena Zagreb, Záhřeb (Chorvatsko)
Norsko

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Duel končí, Norsko zvládlo druhý poločas lépe a poráží Srby 32:27! Seveřané podali ve druhém poločase takřka bezchybný výkon, proměňovali své šance a vzadu je držel skvělý Bergerud. Norsko si vytvořilo až sedmibrankový náskok, který byl nakonec rozhodující, dostává se tedy na průběžné první místo před Francii a Švédsko o skóre, tyto dva celky však ještě zápas čeká. Srbsko zůstává na nule bodů a do semifinále se nepodívá. Naopak Francie ještě udržela naději, ale bude muset porazit Švédsko.
Srbsko – Norsko 27:32 (17:17)
Nejvíce branek: Šešum 5, Beljanski 5, Nenadić 4/1 – Sagosen 8, Bjørnsen 8/3, Jøndal 4. Rozhodčí: Santos, Fonseca (oba POR). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:3.
Hráč utkání: Kristian Bjørnsen
Brankáři:
Vladimir Cupara – úspěšnost 31%
Torbjörn Bergerud – úspěšnost 37 %
Střelba: 59 % – 64 %
60'
Střelu Jakobsena z pivota Cupara kryje, ale to Nory mrzet nemusí! Utkání končí.
60'
Oddechový čas pro Norsko, které už může slavit výhru v prvním zápase osmifinálové skupiny!
59'
Beljanski dostal pěknou přihrávku na pivota a nemýlí se.
59'
Střelu Crnovlavaće vyráží Bergerud zpět k Srbům.
58'
Johannessen vyrazil do rychlého protiútoku, ale trefil pouze tyč! Na druhé straně se proti Nenadićově proskoku vyznamenal znovu Bergerud.
58'
Na druhé straně ale také Cupara zasahuje, vychytal střelu Lie Hansena.
57'
Šešumův pokus při signalizované pasivitě znovu kryje bezchybný Bergerud!
56'
Ihned poté vyrazil do brejku Kristian Bjørnsen a dává dvaatřicátý gól Norů!
56'
Reinkindova střela minula bránu, na druhé straně zasahoval Bergerud.
56'
Průnik Reinkinda zastaven, devítka pro Nory a pasivita.
55'
Šešum odpovídá nechytatelnou ranou ze spojky, to byl kulomet!
54'
Sagosena vychytal Cupara i tentokrát, skvělý zákrok proti proskoku!
54'
Ilić se dostal ke střele při rychlém brejku, ale zasahuje Bergerud!
54'
Ránu Sagosena z levé spojky kryje připravený Cupara, dopředu míří Srbové.
53'
Oddechový čas pro Norsko.
53'
Beljanski z pivota z dorážky snižuje, ale tohle už bude mít Srbsko velmi, velmi těžké.
52'
Kristian Bjørnsen proskočil mezi obránci a je to už o sedm!
52'
Ránu Johannessena kryje Cupara, ale Norové zůstávají u míče.
51'
Dordić ze spojky minul bránu, Norsko je blízko k další výhře!
51'
Jovanović přišel o míč, dopředu vyrazili opět Norové a Sagosen předvedl nechytatelný pokus ze střední spojky! Dává osmou branku z desáté střely, výtečná úspěšnost.
50'
Gellerud vybojoval míč pro Kristiana Bjørnsena, jenž využívá rychlý brejk k dalšímu gólu!
49'
Srbům se snížit zatím nepodařilo. Jovanović trefil tyč, ale u míče zůstává Srbsko.
48'
Rychle po rozehrání pálil Hansem, Cupara ale chytá!
48'
Zelenović napravil své zaváhání a krásným průnikem skóruje.
47'
Johannessen obral o míč Zelenoviće a rychlý brejk zakončil individuálně, Norsko vede znovu o pět! Těžká situace pro Srby.
47'
Kristian Bjørnsen překonal střídajícího Ivaniševiće střelou pod břevno.
47'
Beljanski fauloval při střelbě z křídla Magnuse Jøndala, sedmička pro Norsko!
46'
Srbsko však další šanci na snížení nevyužilo, Jovanović se dopustil technické chyby.
45'
Tønnesen sice překonal obranu i brankáře, ale Srby zachránila tyč!
45'
Šešum proskočil obranou a snižuje.
44'
Norům se hra bez brankáře vyplatila, Magnus Jøndal se dokázal trefit z křídla, ačkoliv musel střílet z neúplně ideálního úhlu.
44'
Rychle využitá přesilovka, Zelenović měl prostor a čas ke střele, dává druhou branku večera.
43'
Vyloučení v týmu Norsko (Christian O'Sullivan), za držení pronikajícího Jovanoviće, šance pro Srby.
43'
Srbsko kombinuje a snaží se vymyslet snížení...
42'
Norové dlouho kombinovali, už byla signalizována pasivita, nakonec vypálil Sagosen z výskoku přes blok k tyči, Cupara na míč těsně nedosáhl.
41'
Tønnesen přišel o míč, z rychlého brejku udeřil Darko Dukić! Z pozice pivota se trefil k tyči.
40'
Šešum vypálil ze spojky nechytatelnou dělovku.
40'
Oddechový čas pro Srbsko.
40'
Kristian Bjørnsen z křídla přeloboval Cuparu a navyšuje brankový rozdíl na pět.
40'
Jovanović vypálil ze spojky, ovšem Bergerud se rozchytal k velkému výkonu!
39'
Bjarte Myrhol ale odpovídá rovněž z pozice pivota, pěkně sehraná akce Norů.
38'
Beljanski tentokrát z pivota mířil přesně a snižuje.
38'
Zelenović z výskoku netrefil bránu, ale Magnuse Jøndala z křídla vychytal Cupara.
37'
Prosazuje se Myrhol a máme zatím největší náskok v zápase!
37'
Srbové dlouho kombinovali, nakonec akci sehráli na pivota na Beljanskiho, ten ovšem ve velké šanci přestřelil!
36'
Kent Robin Tønnesen se protlačil přes obránce a zakončil k tyči.
35'
Šešum to zkoušel opět za spojky, Bergerud znovu chytá a Norsko si může vytvořit zajímavý náskok!
34'
Srbsko v plném počtu, ale Bergerud zasáhl a z rychlého brejku se trefuje neomylně Gellerud!
33'
Sagosen přešel přes obránce a z levé strany zavěsil střelou nad ruku Cupary.
33'
Šešumův pokus z devíti metrů kryje Torbjörn Bergerud, další útok pro Nory.
32'
Kent Robin Tønnesen proskočil obranou a srovnává.
32'
Vyloučení v týmu Srbsko (Milan Jovanović).
32'
A Beljanski se trefuje z pivota.
31'
Kristian Bjørnsen vychytán Cuparou!
31'
Nepřesnost v komunikaci Srbů, dopředu jde Norsko.
31'
U míče Srbsko, které ještě hraje oslabení.
31'
Druhý poločas může odstartovat!
Bogdan Radivojević neprostřelil blok, a tak končí přestřelka v prvním poločase. Zejména úvod utkání nabídl gól za gólem a za osm minut padlo 14 branek. Avšak ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznější náskok. Nejvíce vedli Norové 12:9 a 15:12, poté však chybovali v obraně a Dukić dvěma rychlými góly srovnal. Srbsko se dokonce dostalo do vedení, ale Magnus Jøndal v přesilovce srovnal na konečný stav po první půli 17:17.
30'
30'
Ještě v poslední vteřině devítka pro Srbsko.
30'
Závěrečné vteřiny, Srbové hrají bez brankáře.
30'
Magnus Jøndal z křídla pod břevno, je srovnáno.
29'
Vyloučení v týmu Srbsko (Mijajlo Marsenić).
29'
Dukić dostal těžkou přihrávku do křídla, ale dokázal zakončit i z velkého úhlu! Technicky obstřelil brankáře.
28'
Sagosen rychle odpovídá rovněž ze spojky.
28'
Krásná rána Jovanoviće skončila v horník rohu norské branky!
28'
Srbsko kombinuje, Šešum faulován, devítimetrový hod.
27'
Oddechový čas pro Srby.
27'
Sagosenův pokus kryje Cupara.
26'
Obrovská hrubka Norů hned při rozehrávce a Dukić vzápětí dává další branku!
26'
Nenadić se na hraně prorážení dostal ke střele a snižuje.
26'
Brankář Srbska si připisuje zákrok, dopředu jdou hráči v bílém.
25'
Oddechový čas pro Nory.
25'
Myrhol dostal přihrávku na pivota, ale bránu netrefil. Na druhé straně si přesný zákrok proti střele Jovanoviće připsal střídající Espen Christensen.
24'
Šešum vypálil z devíti metrů nechytatelně do horního rohu!
23'
Ale další ztráta Srbů znamenala druhou šanci pro O'Sullivana, sám proti brankáři se tentokrát nemýlil.
23'
Milan Jovanović trestuhodně přišel o míč, dopředu vyrazil Christian O'Sullivan, ale vychytal ho Cupara!
22'
Ztráta Norska, rychlý brejk pro Srby z toho není, ale postupná kombinace ano.
22'
Jovanović dokázal vypálit přes dva obránce, Bergerud na jeho pokus nedosáhl.
21'
Reinkindova rána ze spojky byla nechytatelná!
21'
Srbsko navíc hned přišlo o míč technickou chybou.
20'
Nakonec skvěle sehraná akce na Magnuse Jøndala do křídla a Norové vedou opět o dvě branky!
20'
Signalizovaná pasivita Norska.
20'
Christian O'Sullivan se snažil prosmýknout obranou, ale akce končí pouze devítimetrovým hodem pro Nory.
19'
Srbové dostali míč do brány až po zapískání, proražení se totiž dopustil Beljanski.
19'
Kent Robin Tønnesen udeřil do obličeje naskakujícího hráče a dostane dvě minuty.
18'
Srbsko kombinuje, ale zatím se nemůže dostat do zakončení.
18'
Gulleruda vychytal Cupara! Dopředu jdou hráči v bílém.
17'
Ilić střílí přesně do horního rohu, nechytatelná sedmička.
17'
Kent Robin Tønnesen napálil pouze břevno, z rychlého brejku je tu další sedmička pro Srbsko!
16'
Ilić pálí mimo dosah Bergeruda.
16'
Nenadić vybojoval pro Srby sedmičku za bránění v brankovišti!
15'
Bjørnsen dostal přihrávku do křídla a střelou o zem dává další branku Norů!
15'
Opět skvělý Bergerud! Srbsko v plném počtu, ale přišlo o míč.
14'
Ani jeden tým teď nebyl v útoku úspěšný, dopředu míří opět Srbsko. Předtím výborně zasáhl Bergerud.
13'
Krásní přesilovková kombinace zakončená na naskakujícího Sagosena! Norsko opět vede o dvě branky.
13'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Żarko Šešum).
13'
Norsko v plném počtu, naopak hraje přesilovku.
13'
12'
Srbsko mělo k dispozici sedmičku, kterou Nenadić proměnil ranou k tyči.
11'
Krásná individuální akce Sagosena, který přešel přes obránce a trefil se z úhlu!
11'
Srbsko přesilovkovou kombinaci nerozehrálo dobře, přišlo o míč, a dopředu mohou hráči v červeném.
11'
Vyloučení v týmu Norsko (Magnus Jøndal), za zásah do obličeje Nenadiće.
10'
Norové se ubránili a do brejku se dostal Jøndal, střelou o zem nedal Cuparovi šanci.
9'
Sagosen si došel pro vlastní střelu, kterou chytil Cupara a z dorážky se už trefil.
9'
Zelenović se vyšplhal do vzduchu a ze spojky se trefuje přesně k tyči!
8'
Ovšem Norové rychle odpovídají, čtrnáct gólů za osm minut! Trefuje se Christian O'Sullivan.
8'
Vzápětí se trefuje i Marković!
7'
Šešum udeří z rychlého brejku!
6'
Tønnesen rychle odpovídá, zatím excelují ofenzivy.
6'
Bleskurychle srovnáno, Nenadić se prezentoval krásnou ranou ze spojky.
5'
Krásná akce Sagosena a Norsko opět vede!
5'
Zatím je to gólová přestřelka, Nenadić srovnává z pivota!
4'
Norsko se ale opět prosazuje v přesilovce, konkrétně se trefuje Myrhol.
4'
Srbům se to vyplatilo, Beljanski dává gól z pivota!
4'
Srbsko to zkouší v šest bez brankáře.
3'
Po faulu Marseniće následovala sedmička a navíc dvě minuty, Bjørnsen znovu proměňuje.
3'
3'
Bjørnsen v klidu proměňuje.
2'
2'
Sedmička pro Nory!
2'
Marsenić pálí k tyči a Srbsko opět vede.
1'
Ovšem Christian O'Sullivan rychle srovnává ze spojky.
1'
Do vedení jdou Srbové z rychlého brejku, trefuje se Dukić.
1'
U míče začnou hráči v červeném, tedy Norové.
Po hymnách už může utkání začít! Norsko je v lepší pozici a může si dovolit zaváhat, po tom však jistě netouží. Srbové by dnes měli zvítězit, jinak už bude postup do čtvrtfinále jen málo pravděpodobný.
Nyní už hymny obou celků, jako první ta srbská.
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše a jsou postupně představováni.

Srbsko: Cupara, Ivanišević – Šešum, Vujić, Dukić, Beljanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Dordić, N. Ilić, Crnoglavać, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Obradović.

Norsko: Christensen, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Jakobsen, Tønnesen, Jøndal, Bjørnsen, Gullerud, Sørheim, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Rød, Lie Hansen.

Rozhodčí: Santos, Fonseca (oba POR).
Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Duarte Santos a Ricardo Fonseca z Portugalska.
Srbsko na posledních dvou šampionátech neproklouzlo mezi nejlepší osmičku, letos to bude mít rovněž velmi těžké. Ve skupině totiž nejprve podlehlo domácím Chorvatům 22:32 a poté Švédsku 25:30. Postup ze skupiny zachraňovalo až v posledním duelu, kdy Srbové porazili Island 29:26.
Nejlepším srbským střelcem je se třinácti góly Petar Nenadić. V bráně se zatím objevoval pouze Vladimir Cupara, který si zatím připsal 29 zákroků s úspěšností 26 %.

Norsko, které ještě čeká na medaili z ME a loni skončilo čtvrté, na úvod čekal těžký zápas proti Francii. Seveřané sice po poločase vedli 17:15, ale závěr utkání nezvládli a prohráli o gól 31:32. Další dva duely však už byly o něčem jiném, nejprve vítězství 33:28 pro Bělorusku, následně výhra 39:28 s Rakouskem, díky tomu postup z druhého místa a čtyřmi body.

Nory zdobí zejména skvělá ofenziva, kterou táhne druhý nejlepší střelec turnaje (tím prvním je český reprezentant Ondřej Zdráhala) Kristian Bjornsen, který na 21 branek potřeboval jen 28 střel. Celý tým Norska má nejlepší útok na šampionátu – 103 branek. V brance zase vyniká Torbjorin Bergerund, který má 31% úspěšnost zákroků.

6. Srbsko – 0 bodů (47:62)
Přeji příjemný podvečer všem nadšencům házené! Dnes jsou na programu první zápasy osmifinálových skupin, ve kterých se utkají mimo jiné reprezentace Srbska proti Norsku. Zápas se odehraje od 18:15 hod. v Zagreb Areně, která se nachází v hlavním městě Chorvatska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.