ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora  : Bělorusko - 13. ledna 2020   18:15

Černá Hora
Černá Hora
2' Bakić  • 2' Božović  • 4' Čavor  • 8' Grbović  • 10' Ševaljević  • 17' Lipovina  • 22' Lipovina  • 24' F. Vujović  • 27' S. Vujović  • 30' Lipovina  • 31' F. Vujović  • 34' Lipovina  • 35' Božović  • 38' Grbović  • 39' Ševaljević  • 40' F. Vujović  • 43' Lipovina  • 46' Lasica  • 47' B. Vujović  • 48' S. Vujović  • 55' S. Vujović  • 57' B. Vujović  • 58' Andjelić
27:36
(11:17)
Bělorusko
Bělorusko
2' Vajlupov   • 3' Šilovič   • 5' Puchovskij   • 8' Karalek   • 12' Karalek   • 15' Jurinok   • 17' Bochan   • 18' Gajdučenko   • 20' Vajlupov   • 21' Karalek   • 22' Vajlupov   • 24' Puchovskij   • 26' Jurinok   • 28' Vajlupov   • 29' Gajdučenko   • 30' Gajdučenko   • 35' Vajlupov   • 36' Karalek   • 37' Šilovič   • 38' Karalek   • 38' Puchovskij   • 41' Šilovič   • 46' Šilovič   • 47' Kuleš   • 49' Nikulenko   • 50' Šilovič   • 53' Nikulenko   • 56' Brouka   • 57' Brouka   • 58' Lukjančuk   • 59' Baranov   • 60' Padšivalov
Černá Hora
Jørum, Kleven (NOR)
Stadthalle, Štýrský Hradec (AUT)
5000 diváků
Bělorusko

Černá Hora – Bělorusko 27:36 (11:17)
Nejvíce branek: Lipovina 5, F. Vujović 4/1, Ševaljević 4/2 – Vajlupov 7/2, Šilovič 5, Karalek 5. Rozhodčí: Jørum, Kleven (NOR). Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/4. Vyloučení: 2:3.
Jasná záležitost ve skupině A! Přímý souboj o druhé postupové místo byl vyrovnaný jen zhruba deset minut. Černá Hora ještě vedla 6:4, ale postupně získávali favorizovaní Bělorusové čím dál zřetelnější převahu a druhý poločas byl již jen otázkou skóre. Pohledná házená přinesla nakonec průměr přes jeden gól na minutu a tak mohou být diváci ve Štýrském Hradci s předvedenou hrou rozhodně spokojeni.
Bělorusy čeká počtvrté za sebou na ME nadstavbová fáze, Černá Hora obsadí ve skupině třetí místo, což je i tak její nejlepší výsledek v historii.
60'
Současně se sirénou ještě rozhodčí odpískali sedmičku pro Černou Horu, kterou proměnil Filip Vujović.
60'
Alexandr Padšivalov dostal krásně přiťuknuto z pravého křídla od Baranova a z pravé spojky zavěsil.
60'
Dnešní utkání sleduje 5000 diváků.
59'
Góly padají v rychlém sledu, další střílí za Bělorusko Maxim Baranov.
58'
Vzápětí trefuje síť také na druhé straně Božo Andjelić.
58'
Běloruský trenér Ševcov dává příležitost hráčům z lavičky, teď ji popadl za pačesy přesnou střelou Jurij Lukjančuk.
58'
Ze sedmimetrového hodu snižuje Vasko Ševaljević.
57'
Hned po rozehrání opět skóruje Ivan Brouka.
57'
Branko Vujović odpovídá individuálním průnikem a trefou z pravé spojky.
56'
Třetí oddechový čas pro Černohorce.
56'
Z prvního gólu se po proměněném samostatném nájezdu raduje Bělorus Ivan Brouka.
56'
Ani z druhého sedmimetrového hodu nezaváhal Maxim Baranov.
55'
Stevan Vujović se prosazuje "angličanem" o spojnici.
53'
Dmitrij Nikulenko střílí po hezké kombinaci z brankoviště jubilejní třicátý gól favorita.
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil na druhé straně Maxim Baranov.
51'
Božo Andjelić proměňuje sedmimetrový hod.
50'
Nepřesná střela házenkářů v červeném, z protiútoku naopak míří dokonale Sergej Šilovič.
49'
Za Bělorusko okamžitě odpovídá gólem Dmitrij Nikulenko.
48'
Stevan Vujović dělovkou z devíti metrů div neprotrhl síť.
47'
Zanedlouho se radují opět příznivci Černé Hory, zásluhu na tom má přesnou trefou Branko Vujović.
47'
Bělorusko v závěru přece jen přesilovku využívá, Vladislav Kuleš obstřelil z výskoku Simiće.
46'
V oslabení skóruje dnes poprvé Marko Lasica.
46'
Do prázdné černohorské brány se přes celé hřiště trefuje Sergej Šilovič.
45'
Vajlupov ze sedmičky trefuje pouze tyčku!
45'
Černá Hora jde do oslabení, dvě minuty dostává Vasko Ševaljević.
43'
Nebojša Simić vyráží Karalkovu ránu z brankoviště. Černá Hora bude po zastaveném brejku vhazovat z devítky.
43'
Nejlepší střelec balkánského týmu Vladan Lipovina napnul síť dělovkou z dálky.
42'
Saldacenka neskutečně vychytal nájezd Filipa Vujoviće.
41'
Střelu Sergeje Šiloviče zachytil černohorský brankář Nebojša Simić u tyče, až po delších dohadech uznali rozhodčí, že s míčem spadl už celým objemem za brankovou čáru.
40'
Filip Vujović podstřelil běloruského gólmana z levého křídla.
39'
Černá Hora dává šťastný gól, střelu Vaska Ševaljeviće tečovaly do protipohybu brankáře dlaně jednoho z Bělorusů.
38'
Za několik vteřin reaguje další gólovou střelou Boris Puchovskij.
38'
Lipovina uvolnil Nikolu Grboviće, který hezky přehazuje brankáře.
38'
Oddechový čas pro Černou Horu.
38'
Další gól Bělorusů střílí po nepřesné rozehrávce házenkářů v červeném z protiútoku Artěm Karalek.
37'
Sergej Šilovič měl spoustu volného prostoru a střelou k zadní tyči z pravé spojky zvyšuje na rekordní sedmigólový náskok.
36'
Přestřelka pokračuje, v černohorské síti končí utažený pokus Artěma Karalka.
35'
Za pár vteřin po rozehrání se do opačné sítě pěkně trefuje Miloš Božović.
35'
Nikita Vajlupov si naběhl z pravého křídla a zakončil kolem bližší tyčky.
34'
Vladan Lipovina zavěsil z dálky do šibenice.
33'
Ze sedmimetrového hodu skóruje nejlepší střelec Běloruska Nikita Vajlupov.
31'
Zatímco se Grbović s roztrženým dresem musel běžet převléct, Filip Vujović dovršil rychlou kombinaci přesnou střelou z křídla.
31'
Černohorci měli dobrý nástup, vedli 6:4, ale od té chvíle je zápas jasnou záležitostí Bělorusů, kteří své akce na rozdíl od soupeře většinou dokáží dovést do úspěšného zakončení. Černá Hora potřebuje k postupu zvítězit, od tohoto cíle je však vzdálena sedm branek.
30'
30'
Vteřinu před poločasovou přestávkou se podruhé při hře v početní nevýhodě trefuje přes protihráče Vadim Gajdučenko.
30'
Vzápětí opět koriguje Vladan Lipovina.
29'
V oslabení předvedl nádhernou samostatnou akci Vadim Gajdučenko.
29'
Černohorcům nic nevychází, Lipovina zakončoval sám z brankoviště, ale trefil jen Saldacenkovy dolní končetiny.
29'
Bělorusko bude hrát v oslabení, Alexandr Padšivalov složil za dres Božoviće.
28'
Nikita Vajlupov zavěsil z pravého křídla o zadní tyč.
27'
Tři vteřiny před vypršením přesilovky přeskočil obránce Stefan Vujović a snižuje.
26'
Andrej Jurinok si při hře 5 na 5 dal úspěšné repete z levého křídla.
25'
Po 50 vteřinách jsou síly vyrovnané, vyloučen je Jurij Lukjančuk.
24'
Vyloučení v týmu Černé Hory, viníkem je Filip Vujović.
24'
Hned po rozehrání se protáhl na brankoviště Boris Puchovskij a trefuje se k tyči.
24'
Z protiútoku skóruje poprvé v zápase Filip Vujović.
24'
Simić konečky prstů vystihl Jurinokovu střelu obloučkem z levého křídla.
22'
Nikita Vajlupov se proběhl statickou obranou jako na tréninku a v zakončení nezaváhal.
22'
Vladan Lipovina si oběhl brankoviště a našel si skulinku pro gólovou střelu.
21'
Krásným obloučkem zakončuje rychlý protiútok Artěm Karalek a už je to o čtyři góly.
20'
Nikita Vajlupov se vzápětí pomstil gólem o zem pod nohy.
19'
Neproměněný sedmimetrový hod Běloruska! Nikitu Vajlupova skvěle vychytal Simić.
18'
Vzápětí odpovídá prudkou střelou z náběhu Vadim Gajdučenko.
17'
Po sedmi minutách konečně skóruje jihoslovanský výběr! Autorem gólu je Vladan Lipovina.
17'
Vjačeslav Bochan vystihl nepřesnou rozehrávku Božoviće a sólo hladce proměňuje.
17'
Oddechový čas si vyžádal černohorský trenér Roganović.
15'
Bělorusko poprvé vede! Černohorci hráli nohou, z protiútoku nejprve trefili zelení tyč a z levého křídla dorazil míč zcela volný Andrej Jurinok.
14'
Ze sedmimetrového hodu trestá faul na svou osobu Nikita Vajlupov a je znovu vyrovnáno. Remíza stačí Bělorusům k postupu.
13'
Saldacenka opakovaně vychytal Černohorce a jeho spoluhráči mohou postupným útokem vyrovnat.
12'
Po několika výborných obranných zákrocích na obou stranách skóruje za Bělorusko Artěm Karalek.
10'
Vasko Ševaljević parádní trefou z 10 metrů do růžku zvyšuje na dvoubrankový rozdíl.
9'
Šilovičovu prudkou střelu vyškrábl brankář Simić.
8'
Po několika výměnách míče před brankovištěm napnul síť černohorský kanonýr Nikola Grbović.
8'
Artěm Karalek se prosazuje i v oslabení.
7'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Vasko Ševaljević.
6'
První oslabení čeká běloruské házenkáře, dvě minuty si odsedí Vjačeslav Bochan.
6'
Sergej Šilovič (Bělorusko) je napomínán žlutou kartou a zároveň vyloučen na dvě minuty.
5'
Gól Běloruska vsítil s trochou štěstí tečovanou střelou Boris Puchovskij.
4'
Stefan Čavor trefou do horního růžku vrací Černé Hoře vedení.
3'
Sergej Šilovič kličkou zmátl protihráče a po krásném uvolnění o zem vyrovnává.
2'
S góly se roztrhl pytel, Nikita Valjupov snižuje.
2'
Další samostatný nájezd zakončuje Miloš Božović.
2'
Žlutou kartu dostává Vuk Lazović (Černá Hora).
2'
Skóre otevírá Černá Hora, brankářovu přihrávku přes celé hřiště převzal Aleksandar Bakić a snadno zakončil samostatný brejk.
1'
Bělorusové dnes hrají v zelených dresech, Černá Hora v červených.
1'

Černá Hora: Simić, Mijušković – F. Vujović, Bakić, Čavor, Lazović, B. Vujović, Radović, Kankaraš, S. Vujović, Ševaljević, Bozović, Lasica, Andjelić, Grbović, Lipovina.

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Brouka, Kuleš, Šilovič, Puchovskij, Nikulenko, Šumak, Jurinok, Baranov, Lukjančuk, Padšivalov, Karalek, Vajlupov, Bochan, Gajdučenko.

Rozhodčí: Jørum, Kleven (NOR).
Vzájemné zápasy
Obě reprezentace se na vrcholném podniku utkají podruhé v historii, na ME 2014 zvítězilo Bělorusko 29:23.
Bělorusko postoupilo ze stejné kvalifikační skupiny jako čeští házenkáři a na úvod evropského mistrovství si připsalo cennou výhru v přestřelce 35:30 nad Srbskem.
Střelecky proti Srbům zářil pivot polských Kielců Arcjom Karalek, který z deseti pokusů trefil devět branek.
V dalším utkání však vysoko prohráli s Chorvatskem 23:31, přestože osm gólů zaznamenal Nikita Vajlupov.
Proti outsiderovi skupiny stačí Bělorusku k postupu do další fáze turnaje i remíza. Mezi elitní dvanáctkou nechyběli na posledních třech ME.
Základní skupina A evropského šampionátu házenkářů pokračuje ve Štýrském Hradci druhým kolem.
Házenkáři Černé Hory v derby se Srbskem ukončili strašidelnou sérii 17 porážek ve skupinách mistrovství světa a Evropy. Na úvod ME Černohorci proti Chorvatsku před téměř vyprodanou halou vyhráli poločas, v tom druhém už jasně dominoval favorit a i vinou mnoha vyloučení reprezentanti nejmenší post-jugoslávské republiky podlehli 21:27.
Následovalo zmíněné vydřené vítězství nad Srbskem 22:21, vůbec první pro Černou Horu v dějinách ME.
Nejlepším střelcem je Nemanja Grbović, který se do sítě trefil již jedenáctkrát.
Černá Hora dnes potřebuje k postupu bezpodmínečně zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.