ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Rakousko - 16. ledna 2020   18:15

Chorvatsko
Chorvatsko
4' Duvnjak  • 6' Mandić  • 7' Cindrić  • 11' Mandić  • 12' Horvat  • 14' Karačić  • 15' Cindrić  • 18' Duvnjak  • 26' Cindrić  • 29' Stepančić  • 30' Cindrić  • 31' Stepančić  • 35' Stepančić  • 37' Mandić  • 38' Duvnjak  • 40' Mandić  • 41' Horvat  • 42' Stepančić  • 43' Cindrić  • 45' Duvnjak  • 54' Šipić  • 55' Duvnjak  • 59' Karačić
27:23
(13:8)
Rakousko
Rakousko
5' Zeiner   • 8' Weber   • 8' Weber   • 19' Weber   • 25' Bilyk   • 28' Bilyk   • 30' Zeiner   • 32' Bozovic   • 33' Posch   • 34' Weber   • 36' Zeiner   • 38' Bilyk   • 39' Posch   • 40' Bozovic   • 41' Zeiner   • 49' Jochmann   • 50' Zivkovic   • 52' Wöss   • 56' Wagner   • 59' Santos   • 60' Dicker
Chorvatsko
Pichon, Reveret (oba FRA)
Wiener Stadthalle, Vídeň (AUT)
Rakousko

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Chorvati sehrají další utkání na evropském šampionátu v sobotu proti Německu. Rakušané změří ve stejný den síly s dnešními přemožiteli českých házenkářů – Španělskem.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Luka Stepančić. Ten dnes góly spíše připravoval, přesto se i čtyřikrát sám prosadil.
Chorvatsko – Rakousko 27:23 (13:8)
Nejvíce branek: Horvat 6/4, Cindrić 5, Duvnjak 5 – Weber 6/2, Zeiner 4, Bilyk 3. Rozhodčí: Pichon, Reveret (oba FRA). Sedmimetrové hody: 7/4 – 2/2. Vyloučení: 1:5.
Chorvatsko svůj náskok z prvního poločasu uhájilo a poráží Rakousko o čtyři branky 27:23. Favorité si tedy připisují do tabulky dva body, zatímco Rakušané musejí před domácím publikem ve Vídni skousnout první porážku na turnaji.
60'
Daniel Dicker střílel přes dvojici clonících protihráčů přesně do pravého horního růžku branky.
59'
Svou gólovou bilanci si vylepšuje Igor Karačić. Jde o jeho druhou dnešní trefu.
59'
Raul Santos si seběhl před branku z levého rohu a poslal nafintěnou střelu k bližší tyči.
58'
Josip Šarac inkasuje v závěru zápasu dvouminutový trest.
58'
Chorvatům je pískán přešlap, balon ovšem stejně skončil na tyči.
58'
Zápas už se jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto. Chorvati mají míč a mohou svůj náskok ještě zvýraznit.
57'
Zlatko Horvat neproměnil v krátkém sledu podruhé sedmimetrový hod. Opět nechal vyniknout jen Thomase Eichbergera.
57'
Luka Stepančić parádně vychytán rakouským brankářem. Chorvatsko ale bude vzápětí házet sedmičku.
56'
Tobias Wagner obdržel přihrávku za obranu a přesným podstřelem ještě vykřesává jiskřičku rakouské naděje.
55'
Domagoj Duvnjak vypíchl balon a upaloval sám na prázdnou branku, kde míč jen tak ledabyle šoupl do sítě.
54'
Marin Šipić zacílil v pádu bravurně nad Eichbergerovu nohu.
53'
Na druhé straně vychytal Posche Marin Šego.
53'
Cindrićova dělovka mířila doprostřed branky, kde ji vyrazil Eichberger.
52'
Po přihrávce na pravé křídlo přidává dvacátou rakouskou trefu Richard Wöss.
52'
V době, kdy obíhá stadion mexická vlna, zápas pokračuje. Útočí Rakušané.
52'
Rakouský kouč Aleš Pajovič si necelých devět minut před koncem utkání vybírá oddechový čas.
51'
Thomas Eichberger tentokrát sedmičku Horvata likviduje! Obrovská radost rakouského brankáře.
50'
Pravá spojka Boris Zivkovic mířil skrze hradbu těl přesně k pravé tyči.
49'
Zlatko Horvat si z čáry sedmimetrového hodu vychutnal střídajícího Bauera elegantním lobem.
49'
Svůj první gól v utkání zaznamenává ze druhé vlny nabíhající Jacob Jochmann.
48'
Luka Stepančić dostal zpětnou přihrávku od Karačiće, poté ale vypálil ze středu palubovky výrazně nad břevno.
47'
Marin Šego čaruje! Čtyřiatřicetiletý chorvatský brankář teď zlikvidoval hned dvě rakouské střely z bezprostřední blízkosti jeho svatyně!
45'
Domagoj Duvnjak bleskově reaguje, když proměnil i svůj čtvrtý dnešní střelecký pokus. Balon zakroutil pod horní tyč.
44'
Robert Weber sedmimetrový hod proměňuje. V této herní činnosti je zatím na turnaji stoprocentní.
44'
Šego skvěle vychytal pokus Frimmela, bude se ale házet sedmička.
43'
Luka Cindrić poslal tvrdou střelu z výskoku přesně k levé tyči.
43'
Chorvatský brankář Šego se teď blýskl bravurním zákrokem!
42'
Luka Stepančić využil laxnějšího přístupu rakouské obrany a pohodlně zakončil do levého spodního růžku Eichbergerovy svatyně.
42'
Janko Bozovic stáhl k zemi dvoumetrového pivota Musu a míří opět na dvě minuty ze hry.
41'
Gerald Zeiner hraje ve druhé půli lépe než v té první. Nyní pálil z pravé strany hrací plochy přesně na vzdálenější tyč.
41'
Teď je to slušná přestřelka. Křídelník Zlatko Horvat dává už svou pátou branku v utkání.
40'
Janko Bozovic si nachystal střelu na střed palubovky a přidává další gól.
40'
David Mandić střílel z levé strany přesně mezi nohy rakouského brankáře.
39'
Rychlý rakouský brejk vyšperkoval trefou pod břevno Fabian Posch.
38'
Výborně načasovanou akci Chorvatska zakončil Domagoj Duvnjak.
38'
Nikola Bilyk se vyšponoval do vzduchu a dělovkou k levé tyči rychle snižuje.
37'
Eichberger nejprve vychytal bombu Stepančice, odražený míč se ale dostal k Mandićovi, který přeci jen skóroval.
36'
Gerald Zeiner neměl vůbec dobrou pozici, přesto se trefil přesně k levé tyči. Tohle byla chyba gólmana.
35'
Luka Stepančić vykouzlil přesnou bombu ze střední vzdálenosti. Chorvati vedou opět o pět branek.
34'
Míč se dostal po ose Bilyk – Bozovic až k Weberovi, který mířil z pravého křídla přesně na vzdálenější tyč.
33'
Na druhé straně se v pádu prosadil Fabian Posch, jenž zužitkoval předávku míče od Bozovice.
32'
Zlatko Horvat navíc proměňuje sedmičku střelou nad brankářovo rameno.
32'
Lukas Herburger fauloval, Rakousko bude hrát další oslabení.
32'
Janko Bozovic zvolil místo střely kličku, popošel si blíže k bráně a poté zahrál chorvatskému gólmanovi na housle.
31'
Luka Cindrić naznačil střelu, poté ale našel na pravé straně Luku Stepančiće, který ranou o zem zužitkovává přesilovku.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
Chorvati vedou po prvním poločase nad Rakouskem o pět branek 13:8. Úvod zápasu byl vyrovnaný, Rakušané vedli na domácí půdě ve Vídni 4:3, na další gól ale čekali dlouhých deset minut, během kterých jim favorizovaný soupeř utekl a svůj náskok si následně pečlivě střežil.
30'
30'
Tečku dělá za prvním poločasem svou čtvrtou dnešní trefou Luka Cindrić. Ten těží i z dobře postavené clony.
30'
Tobias Wagner se prezentoval až zápasnickým zákrokem a míří na dvě minuty ze hry.
30'
Gerald Zeiner poslal balon přesně o zem.
29'
Luka Stepančić obdržel krásnou krátkou přihrávku a mířil z výskoku do protipohybu rakouského brankáře.
28'
Po nečisté cloně soupeře mohli hrát Rakušané. Po chybě Mandiće skóroval Nikola Bilyk.
27'
Cindrić si došel pro faul. Chorvati zůstanou u balonu.
26'
Luka Cindrić prošel rakouskou obranou jako nůž máslem a bleskově odpovídá.
25'
Ze druhé vlny pálil přesně o zem Nikola Bilyk. Stalo se tak poté, co Chorvati krátce předtím mířili do břevna.
25'
Oddechový čas si tentokrát vyžádala chorvatská lavička.
25'
Na druhé straně ale selhal v zakončení i Janko Bozovic. Ten dnes nehraje vůbec dobrý zápas.
24'
S tvrdým projektilem na střed branky neuspěl ani Luka Stepančić.
23'
Zlatko Horvat tentokrát při střelbě z pravé strany nechal vyniknout pouze rakouského brankáře.
22'
Rakousko je v plném počtu. S míčem ale útočí opět Chorvatsko.
22'
Další proměněná sedmička Horvata. Tentokrát mířil o zem k pravé tyči.
21'
Janko Bozovic na druhé straně orazítkoval tyč. Na ty mají dnes Rakušané obrovskou smůlu.
20'
Zlatko Horvat si tentokrát ze značky sedmimetrového hodu připsal úspěšný zásah. Chorvat naznačil střelu, počkal si na pohyb gólmana, a poté ranou do levé části branky skóroval.
20'
Pětadvacetiletý pivot Lukas Herburger oslabuje na dvě minuty svůj tým.
20'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Tobias Wagner).
19'
Teď už to Weberovi vyšlo. Rakouský hráč si opět seběhl z pravého rohu palubovky a ranou o břevno ukončil desetiminutové čekání na gól svého celku.
18'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
18'
Z rychlé protiakce skóroval Domagoj Duvnjak. Ten si počkal na reakci brankáře a poté poslal balon nad jeho hlavu.
18'
Z těžkého úhlu zakončoval Robert Weber, jeho pokus se od vnější tyče odrazil zpět do hry.
17'
Teď měli Chorvati štěstí. Zeiner pálil jen do břevna.
16'
Rakouský trenér Aleš Pajovič si vyžádal první oddechový čas. Jeho tým neskóroval už více než šest minut.
15'
Tentokrát se opřel do skryté střely Luka Cindrić. Hvězdný Chorvat navyšuje vedení favoritů už na tři zásahy.
14'
Ze druhé vlny se prodral obranou Igor Karačić a tvrdou střelou o zem překonává Eichbergera.
12'
Po pěkné přihrávce Duvnjaka na pravý roh palubovky si seběhl před branku Zlatko Horvat, počkal si na pohyb brankáře a poté poslal balon nekompromisně do sítě.
11'
Na konci jedenácté minuty se střelou z levého křídla prosadil David Mandić.
10'
Marino Marić se dostal úplně sám před Eichbergera, laxní zakončení se mu ale vymstilo! Rakouský gólman rozjásal zaplněnou halu úspěšným zákrokem nohou.
9'
A opět Robert Weber! Ten proměněnou sedmičkou k levé tyči a svým třetím gólem v zápase otáčí stav utkání ve prospěch Rakouska.
8'
Rakušané z protiútoku srovnávají krok! Robert Weber dostal přihrávku na pravou stranu a umístil svou střelu přesně ke vzdálenější tyči.
8'
Luka Stepančić orazítkoval tvrdou střelou břevno.
8'
Robert Weber si seběhl z pravého rohu palubovky před branku a dobře umístěnou ránou snižuje.
7'
Luka Cindrić a jeho třetí střelecký pokus, avšak poprvé úspěšný. Chorvati odskakují na rozdíl dvou branek.
6'
Chorvati se po chybě Rakušanů dostali do samostatného brejku. Ten zakončil pohodlnou střelou David Mandić.
6'
Thomas Eichberger utěsnil prostor u své tyče. Výborný zákrok rakouského gólmana.
5'
Gerald Zeiner si naběhl do zakončení, rakouská spojka srovnává na 1:1.
5'
Bozovicův trest vypršel, Chorvati vytěžili z přesilové hry jedinou branku.
4'
Domagoj Duvnjak se prodral na střed palubovky a otevřel skóre úspěšným podstřelem rakouského brankáře.
3'
Zlatko Horvat ale napálil sedmičku jen do tyče! Na první trefu tak v bouřlivé atmosféře stále čekáme.
3'
Bozovic zatáhl protivníka za dres. Je z toho sedmička pro Chorvatsko a dvouminutový trest.
2'
Dlouhý útok rakouského celku zakončoval Gerald Zeiner, chorvatský brankář si ale připisuje úspěšný zákrok. Následuje technická chyba Rakušanů.
1'
Rakousko hraje v bílých dresech, Chorvati v červených.
1'

Chorvatsko: Ašanin, Šego – Cindrić, Duvnjak, Horvat, Hrstić, Karačić, Mamić, Mandić, Marić, Matanović, Musa, Ravnić, Šarac, Šipić, Stepančić.

Rakousko: Bauer, Eichberger – Bilyk, Bozovic, Dicker, Frimmel, Herburger, Hutecek, Jochmann, Posch, Santos, Wagner, Weber, Wöss, Zeiner, Zivkovic.

Rozhodčí: Pichon, Reveret (oba FRA).
Chorvati se zatím střetli s Rakouskem dvakrát. Před deseti lety zvítězili na evropském šampionátu 26:23, v roce 2015 pak vyhráli 32:30 i na mistrovství světa.
Rakušané jsou rovněž vítězi základní skupiny, z "béčka" postoupili do další fáze turnaje spolu s Českou republikou. Právě soubojem s našimi házenkáři Rakousko do turnaje vstoupilo, aby si následně poradilo i s Ukrajinou a Severní Makedonií. Tým kouče Pajoviče překonal v každém duelu hranici třiceti vstřelených branek.

Dosavadní výsledky Rakouska na ME:
Rakousko – Česko 32:29
Rakousko – Ukrajina 34:30
Rakousko – Severní Makedonie 32:28
Chorvatsko zatím nenašlo na turnaji přemožitele a postoupilo ze skupiny A jako její vítěz. Nejprve zdolali svěřenci trenéra Lina Cervara Černou Horu, aby si následně smlsli i na Bělorusku a Srbsku. Tým vynikal zejména výbornou obranou, Chorvaté dosud obdrželi na turnaji vůbec nejméně branek ze všech účastníků.

Dosavadní výsledky Chorvatska na ME:
Chorvatsko – Černá Hora 27:21
Chorvatsko – Bělorusko 31:23
Chorvatsko – Srbsko 24:21
Krásný čtvrteční podvečer. Evropský šampionát v házené má za sebou základní skupiny, po nichž přijde na řadu nadstavba. Tu si zahraje dvanáct z celkových 24 účastníků, postupovaly vždy dva nejlepší týmy každé ze šesti skupin, ve druhé fázi se pak bude hrát po šesti týmech ve dvou skupinách. V té "české" se dnes ve Vídni střetnou domácí Rakušané s favorizovaným Chorvatskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.