ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Portugalsko - 10. ledna 2020   18:15

Francie
Francie
2' Mem  • 3' Fabregas  • 6' Lagarde  • 8' Mem  • 10' Abalo  • 11' Fabregas  • 16' Mem  • 17' N. Karabatić  • 18' Guigou  • 19' N. Karabatić  • 30' N. Karabatić  • 30' N. Karabatić  • 32' Richardson  • 35' Mem  • 36' Fabregas  • 38' Richardson  • 39' Mem  • 40' Richardson  • 43' Abalo  • 51' Guigou  • 52' Guigou  • 52' Fabregas  • 54' Remili  • 55' Lagarde  • 57' Lagarde
25:28
(11:12)
Portugalsko
Portugalsko
5' Portela   • 7' Branquinho   • 9' Silva   • 12' Ferraz   • 14' Branquinho   • 18' A. Gomes   • 20' Portela   • 22' Magalhaes   • 24' Branquinho   • 25' A. Gomes   • 28' A. Gomes   • 34' Ferraz   • 34' Portela   • 37' Ferraz   • 40' Silva   • 42' Branquinho   • 43' Salina   • 44' Frade   • 45' Quintana   • 48' Salina   • 49' Salina   • 49' H. Borges   • 53' Branquinho   • 55' Areia   • 56' H. Borges   • 57' A. Gomes   • 59' Ferraz   • 60' H. Borges
Francie
Gerard, Genty – Remili, Lagarde, Prandi, Richardson, Mem, Tournat, N. Karabatić, Grebille, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Fabregas, Dipanda, Porte.
Portugalsko
Quintana, H. Gomes – Portela, Ferraz, Martins, Silva, Salina, Rocha, H. Borges, Branquinho, Cavalcanti, Areia, A. Gomes, Frade, Magalhaes, Antunes.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se zase někdy příště na shledanou.
Francie – Portugalsko 25:28 (11:12)
Nejvíce branek: Mem 5, Fabregas 4, Karabatic 4 – Branquinho 5, Ferraz 4, Gomes 4. Sedmimetrové hody: 1/0 – 0. Vyloučení: 3:4.
Je dobojováno. Po velmi zajímavá koncovce utkání vítězí outsider z Portugalska, musíme však konstatovat, že zcela zaslouženě. Portugalci si v průběhu zápasu drželi náskok, který navyšovali po technických chybách Francouzů. Nakonec je z toho výsledek 28:25 a veledůležité body do tabulky. Velkou zásluhu na vítězství Portugalska má pěti gólový střelec Diogo Branquinho. Na straně Francie byl dnes nejlepším střelcem Dika Mem, rovněž s pěti zásahy.
60'
Zdá se, že je rozhodnuto. Alexis Borges střílí gól do prázdné brány po technické chybě Francie.
59'
Na pravé spojce si vzal míč na sebe Miguel Ferraz, našel skulinku v obraně a ve výskoku navyšuje vedení na dvě branky.
59'
Další dvouminutové vyloučení na straně Francie. Tentokráte je potrestaný Michael Guigou.
59'
Nyní bude hrát Portugalsko klíčovou přesilovku v zápase.
59'
Vyloučení v týmu Francie (Ludovic Fabregas).
58'
Velmi důležitý zákrok si nyní připsal Quintana, který zblokoval střelu Francouzů a drží nadějný výsledek pro Portugalsko.
57'
Gól vstřelil tým Portugalsko (André Gomes).
57'
Na druhé straně si krásně vyskočil Lagarde a na jeho tvrdou jedovku neměl Quintana nárok.
56'
Silva nyní ozem krásně nahrál na pivota Borgesovi a ten se prosazuje.
55'
Gól vstřelil tým Francie (Romain Lagarde).
55'
Gól vstřelil tým Portugalsko (António Areia).
54'
Remili to teď vymyslel lišácky, když nejprve naznačil přihrávku, na kterou zareagovala obrana a následně zcela nekrytý prošel až k brankáři a skóroval.
54'
Vyloučení v týmu Portugalsko (André Gomes).
53'
Znovu je to Diogo Branquinho, který dostal míč na levé křídlo a nemýlil se.
53'
Oddechový čas pro hosty.
52'
Rychlý brejk zakončuje z pivota Ludovic Fabregas.
52'
Další ztráta při přesilovce a znovu je to Guigou, který přes celé hřiště dohodil do brány Quintany.
51'
Ztrátu míče Portugalců rychle zachytil Guigou a přes celé hřiště skóruje
49'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Alexis H. Borges).
49'
K sedmimetrovému hodu se postavil Guigou Michael, který však jen nastřelil skvěle postaveného Quintanu.
49'
Svou první branku zapisuje také Borges, který se zjevil osamocen na pivotu a z otočky prostřeluje Gentyho.
49'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Daymaro Salina).
48'
Za Francii se po povedené akci z levé strany prosazuje Salina.
46'
Francie se snažila zakončit, ale marně. Měla několik pokusu a ty byly zblokovány, následná střela Mema skončila nad bránou.
45'
Tak mezi střelce se zapíše dnes i skvělý brankář Quintana. Po střele Mema do břevna sebral rychle míč a přes celé hřiště dohodil až do Francouzské brány, která byla prázdná.
44'
Magalhaes se objevil v těžké pozici, jenže přihrál skvěle na Fradeho, který z blízkosti překonává bezmocného Gerarda.
44'
Vyloučení v týmu Francie (Michael Guigou).
43'
Salina obdržel výbornou přihrávku na pivota a skóruje.
43'
Gól vstřelil tým Francie (Luc Abalo).
42'
Richardson nahrál do vyložené šance Fabregasovi, ten však nastřeluje jen břevno.
42'
Skvělé uvolnění Branquinha, který se z levého křídla nemýlí a srovnává.
41'
40'
Richardson se rozhodl vzít celou akci na sebe a vyplatilo se. Střela z pravé spojky prošla za záda Quintany.
40'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Rui Silva).
39'
Francie se znovu dostává do vedení. K míči se dostal Dika Mem a pohotovou střelou k pravé tyči.
38'
Skvělá akce Francie, kterou z výskoku zakončuje Richardson.
37'
Za Portugalsko skóruje Joao Ferraz.
36'
Přihrávku na pivota obdržel Fabregas, ten se obtočil kolem hráče a v pádu skóruje.
36'
Portugalci skvěle vysunuli obranu a to dělá Francii problémy.
35'
Dika Mem na druhé straně nic nenechal náhodě a rychlým kontrem upravuje skóre.
34'
Po další technické chybě skóruje z brejku Pedro Portela.
34'
Ferraz prokázal své střelecké kvality a střelou ze střední spojky propálil Gentyho.
33'
Francii v dalším skórování zastavily kroky.
32'
Francie srovnává skóre utkání zásluhou Richardsona.
31'
Neskutečné zákroky, které předvádí Quintana. Nejprve zblokoval pokus Abala z pravého křídla, míč se odrazil k Grebillemu na levou stranu, který však také nedokázala Portugalského brankáře prostřelit.
31'
Je za námi první půle zápasu, ve které jsme mohli vidět výborný začátek ze strany Francie, která si vybojovala náskok 6:3. Po řadě technických chyb a ztrát se však Portugalsko dotáhlo a dokonce i otočilo vývoj střetnutí na svou stranu a po prvním poločase je to tedy 11:12. Druhý poločas začne přibližně v 19:10.
30'
30'
Po ztrátě Portugalska se dostal k míči znovu Karabatič a z rychlého brejku překonává hostujícího brankáře.
30'
Tak konečně jsme se dočkali gólu na domácí straně. Karabatic se důrazně probojoval mezi dva obránce a střelou mezi nohy překonává Quintanu.
29'
Další bravurní zákrok si připisuje Quintana, jenž likviduje tvrdou střelu ze střední spojky.
28'
André Gomes přidává druhý gól ze zcela stejné pozice jako před chvíli, tedy střední spojky.
27'
Další technická chyba Francie. Tentokráte kroky Elohima Prandiho.
26'
Na druhé straně skvělý zákrok Alfreda Quintany.
25'
Gomes si skvělé vyskočil a tvrdou střelou přidává další gól.
25'
A další ztráta Francie na útočné polovině. Francie je dnes hodně nekoncentrována.
24'
Oddechový čas pro domácí.
24'
Další technická chyba Francie a Diogo Branquinho z rychlého protiútoku přidává další branku hostů.
24'
Portugalsko nyní předvádí velmi dobrou hru, kdy nedělají laciné chyby a jsou pevní v obraně.
23'
Sorhaindo byl zcela sám před brankářem, jeho pokus však končí nad bránou Quintany.
22'
Další velká chyba Francie v útoku, Fabio Magalhaes obdržel míč a střílí gól přes celé hřiště, kde se brankář Gerard nestihl vrátit včas.
21'
Rozhodčí píská kroky Rui Silvovi a Portugalsko přichází o míč.
20'
Přihrávku na pravé křídlo obdržel Portela, ten se krásně vynesl do výšky a obstřeluje Gerarda.
19'
Karabatič z vyslal nenapadnou střelu, ta se ujala a končí mezi nohami v síti Quintany.
18'
André Gomez střelou ze středu hřiště snižuje.
18'
Gól vstřelil tým Francie (Michael Guigou).
18'
Žlutá karta pro tým Francie (Nikola Karabatić).
17'
Gól vstřelil tým Francie (Nikola Karabatić).
16'
Gól vstřelil tým Francie (Dika Mem).
15'
Střela Ferraze skončila jen na břevně Gerardovy brány.
14'
Ztráty míče Francie pro průraz okamžitě využila obrana Portugalců, která nahodila míč na Branquinha, který obešel brankáře a zakončil do prázdné brány.
13'
Fabregas sice vstřelil gól, jenže před jeho střelou ještě zazněla píšťalka pro faul.
12'
Ferraz krásně prostřelil obranu z pravé spojky.
11'
11'
Ludovic Fabregas obdržel míč na hranici brankového území a střelou kolem hlavy Quintany zvyšuje.
10'
10'
Francouzi teď výborně kombinovali a uvolnili na pravém křídle zcela volného Abala, který se nemýlil.
9'
Rui Silva se výborně uvolnil přes obranu na levé straně a skóruje
8'
Portugalsko hrálo přesilovku oslabení bez brankáře, v útoku však zaváhali a přišli o míč, toho využil Dika Mem a přes celé hřiště skóruje.
7'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Daymaro Salina).
7'
Výbornou akci teď sehráli Portugalci. Diogo Branquinho obdržel skvělou přihrávku na levé křídlo, z kterého skóruje.
6'
Třetí branku přidává Lagarde.
5'
Z rychlého brejku po skvělém zákroku Quintany přidává první gól Portela.
4'
Průraz na straně Portugalců, u míče Francie.
3'
Druhý gól Francie přidává z pivota Fabregas.
2'
Na druhé straně skvěle ze středu hřiště skóruje Dika Mem.
1'
Borges se snažil zakončit, ale marně.
1'
Portugalsko si osahává míč a zahajuje první akci utkání.
1'
Francie do dnešního utkání nastupuje v modrých dresech, Portugalsko v dresech bílých.
Utkání mezi Francií a Portugalskem začíná v 18:15 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
PORTUGALSKO

Portugalský na evropském šampionátu zatím medaili nikdy nezískalo a tyto ambice nemá ani na tomto turnaji. Nutno dodat, že pro Portugalsko by bylo obrovským úspěchem už jen to, kdyby postoupilo z této skupiny. Před šampionátem odehrálo Portugalsko tři přípravné zápasy, ve kterých prohrálo se Španělskem, poté ale porazilo Rusko a Polsko.
FRANCIE

Jak jsem již psal, tak Francie patří k největším favoritům tohoto šampionátu a není se čemu divit, protože Francie prokazuje na každém turnaji obrovskou kvalitu. Na posledním šampionátu, který se konal v roce 2018, získala Francie bronzové medaile. Když se podíváme ještě zpět, tak v letech 2014, 2010 a 2006 Francie evropský šampionát vždy ovládla. Medaile tedy bere pravidelně a jiný cíl nemá ani na tomto turnaji, kde má opět velice silný výběr.
Novinky na EURU

Mistrovství Evropy se koná již počtrnácté. Poprvé v historii se jej účastní 24 týmů, o osm více než obvykle. Jsou rozděleny do šesti skupin po čtyřech, každá se hraje v jednom městě. Češi hrají skupinu B ve Vídni, což je nejblíže pro české fanoušky! Dalšími pořadatelskými městy jsou rovněž rakouský Graz, dále norský Trondheim, ten hostí hned dvě skupiny, a švédská města Malmö a Göteborg.

První dva z týmy z každé skupiny postoupí do hlavní fáze turnaje. Týmy podle skupin (A-C ve Vídni a D-F v Malmö) se rozdělí do dvou skupin po šesti a každý sehraje čtyři zápasy. Následně první dva týmy z každé tabulky postoupí do semifinále a třetí týmy se střetnou v souboji o konečné 5. místo. Tyto zápasy se hrají ve Stockholmu.
Skupina D

V této skupině je kromě Francie a Portugalska ještě Norsko a Bosna a Hercegovina. Do další fáze šampionátu postupují první dva týmy a zřejmě nikdo nepochybuje o tom, že to bude Francie, která je podle sázkových kanceláří největší favoritem na celkové prvenství.
Zdravím všechny fanoušky té nejlepší házené. Na programu je Mistrovství Evropy v házené a my budeme sledovat duel mezi Francií a Portugalskem. Jasným favoritem tohoto utkání je Francie, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.