ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Německo - 13. ledna 2020   18:15

Lotyšsko
Lotyšsko
2' Kristopans  • 6' Dude  • 8' Stazdiņš  • 9' Jurdžs  • 10' Dude  • 12' Kreicbergs  • 19' Kreicbergs  • 23' Kristopans  • 25' Dude  • 26' Kristopans  • 30' Politers  • 33' Jurdžs  • 35' Kristopans  • 37' Jurdžs  • 38' Politers  • 41' Kreicbergs  • 42' Jurdžs  • 43' Dude  • 47' Kristopans  • 49' Ērmanis  • 51' Ērmanis  • 52' Kristopans  • 55' Kreicbergs  • 56' Kristopans  • 59' Kreicbergs  • 60' Jurdžs
27:28
(11:16)
Německo
Německo
4' Drux   • 5' Drux   • 7' Weber   • 8' Kastening   • 10' Kastening   • 12' Gensheimer   • 16' Kohlbacher   • 18' Pekeler   • 20' Kühn   • 22' Kühn   • 23' Schmidt   • 24' Kühn   • 27' Kastening   • 28' Kühn   • 30' Kühn   • 31' Kohlbacher   • 33' Drux   • 34' Kühn   • 37' Kühn   • 39' Kastening   • 40' Gensheimer   • 41' Kühn   • 43' Drux   • 53' Gensheimer   • 58' Gensheimer
Lotyšsko
Jonas Eliasson, Anton Palsson (oba ISL)
Trondheim, Norsko
Německo

Ode mě je to již pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a těším se zase někdy příště na shledanou.
Lotyšsko – Německo 27:28 (11:16)
Nejvíce branek: Kristopans 7, Kreicbergs 6/1, Jurdžs 5 – Kühn 8, Gensheimer 4, Kastening 4. Rozhodčí: Jonas Eliasson, Anton Palsson (oba ISL). Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 6:6.
Je dobojováno. Po velmi strhující koncovce utkání, kdy Lotyšsko přestřílelo Německo v druhém poločase 16:12, se z vítězství 28:27 raduje výběr Německa. Hráčem utkání je zvolen Paul Drux, který si na své konto připsal čtyři úspěšné zásahy. Toto střetnutí také rozhodlo o tom, že Německo společně se Španělskem postupuje do vyřazovacích bojů
60'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Dainis Kristopans).
60'
Posledních 10 sekund, u míče je Německo. Rozhodčí ukazují pasivitu.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Aivis Jurdžs velmi tvrdou střelou ze střední spojky snižuje ztrátu Lotyšska na jediný gól. Uvidíme tak velice dramatickou koncovku utkání.
59'
Horní tyč lotyšské brány zabránila Německu ke skórování.
59'
Gól vstřelil tým Lotyšsko (Nils Kreicbergs).
58'
Na druhé straně z levého křídla Gensheimer.
58'
Tak to je velká škoda. Kristopans z bezprostřední blízkosti nastřeluje jen tyč.
57'
Raitis Purins si připisuje veledůležitý zákrok.
56'
A Kristopans toho využívá, i když s porci velkého štěstí.
56'
Ztráta Německa po technické chybě dává další naději Lotyšsku rychle snížit.
55'
Kreicbergs využil zcela otevřené obrany a pokusem ze střední spojky překonal Wolffa.
55'
Velká komplikace pro Německo, které hraje ve čtyřech.
54'
Vyloučení v týmu Německo (Marian Michalczik).
54'
Vyloučení v týmu Německo (Jannik Kohlbacher).
54'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Edgars Kuksa si připisuje dvojitý zákrok. Prvně vyzrál na střelu z pivota, následně se míč odrazil k Timu Kasteningovi a ten jej taky nepřekonává.
53'
Uwe Gensheimer navyšuje stav z levého křídla.
52'
Obrana Německa si dnes neví rady s velmi tvrdými střelami Kristopanse ze střední spojky. Jednu takovou přidal i nyní.
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Tobias Reichmann).
51'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andis Ērmanis).
51'
Lotyšsko se pomalu dotahuje. Uvidíme, co nám přinese poslední desetiminutovka.
51'
51'
Andis Ermanis znovu překonává Wolffa povedenou střelou k vzdálenější tyči.
50'
Vyloučení v týmu Německo (Julius Kühn).
50'
A další ztráta míče z německé strany.
49'
Rozhodčí již ukazovali pasivitu, všechno včas však stihl Andis Ermanis povedenou střelou z pravého křídla.
48'
Po ztrátě Německa na útočné polovině budou zkoušet štěstí v útoku znovu Lotyši.
47'
Tvrdá střela z ruky Kristopanse končí u levé tyče Wolffovy brány.
46'
46'
Za faul na Kaie Hafnera nařízen sedmimetrový hod.
45'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Lotyšsko (Nils Kreicbergs).
45'
Za faul na Nilse Kreicbergse nařízen sedmimetrový hod.
44'
Lotyšsko se hnalo do brejku, obrana Německa se však dokázala rychle semknout a Lotyši tak budou postupovat postupnou kombinací.
43'
Ingras Dude snižuje z pivota.
43'
Purins v bráně Lotyšska má dnes velkou smůlu. Ani na obstřel Paula. Druxe nevyzrál.
42'
Aivis Jurdžs měl volnou cestu ke skórování a střelou do levého horního rohu toho využívá.
41'
Gól vstřelil tým Německo (Julius Kühn).
41'
40'
Zcela volný prosto měl nyní Uwe Gensheimer a prosazuje se z levého křídla.
40'
Bitter chytá pokus Judržse.
39'
Tima Kasteninga vybídl ke skórování Hafner a prvně jmenovaný se z pravého křídla nemýlil.
38'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Ingars Dude).
38'
Politers na druhé straně dává 15 branku Lotyšska.
37'
Julius Kuhn prvně naznačil střelu a až poté prošel přes obranu a zakončuje kolem Kuksa.
37'
Toho využívá Aivis Jurdžs střelou k levé tyči.
36'
Ztráta Německa na útočné polovině znamená možnost Lotyšska něco udělat s výsledkem.
35'
Po tvrdé střele Schmidta do obličeje brankáře Purinse je hra přerušena.
35'
Aivis Jurdžs nyní tvrdou přihrávkou našel Dainise Kristopanse a ten z pravé spojky úspěšný.
34'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
34'
Na konci povedené akce není nikdo jiný než Julius Kuhn.
33'
Jurdžs snižuje střelou z levé spojky
33'
Paul Drux ukázal v čem je jeho přednost, když velmi tvrdou jedovkou ze střední spojky překonává Kukse.
32'
Na druhé straně končí střela o zem Ingrase Dudeho mimo bránu.
31'
Julius Kuhn poslal přihrávku na Jannika Kohlbachera, který z pivota skóruje.
31'
Je za námi první poločas utkání Lotyšsko – Německo, který skončil lépe pro tým z Německa v poměru 11:16. Oba celky vstoupily do utkání velice aktivně a až do stavu 6:6 byla hra vyrovnaná, pak však Lotyšsko začalo dělat chyby na útočné polovině a toho Němci dokázali využit několika povedenými brejky. Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
30'
30'
Poločasové skóre ještě upravuje střelou z pivota Egils Politers.
30'
Juliusi Kuhnovi to dnes střílí. Pátý úspěšný pokus z pěti tak znamená další branku.
30'
Weber se odhodlal ke střele, ta však přišla až po faulu na něj.
29'
29'
Bitter předvedl další zákrok, dnes je to již jeho čtvrtý úspěšný počin.
28'
Kuhn ve výskoku ze střední spojky krásně umisťuje střelu k pravé tyči Kuksovy brány.
27'
Po technické chybě Lotyšska znovu slyšíme hvizd a to znamená, že u míče budou opět Němci.
27'
Kastening zachytil nepřesnou přihrávka a únikem přes celé hřiště navyšuje skóre.
26'
Dainis Kristopans to dnes velmi často zkouší z pozice střední spojky a to se vyplácí, střela k pravé tyči je nad síly Bittera.
25'
Dude dostal přihrávku na pozici pivota a snižuje střelou doprostřed brány.
24'
Další mezery v obraně využívá Julius Kuhn.
23'
David Schmidt ukázal svou sílu, když se protlačil přes dva obránce a z hranice brankoviště skóruje.
23'
Kristopans se chvílí rozmýšlel, co s míčem. Po chvílí se však rozhodl ke střele a tento pokus je úspěšný.
22'
22'
Rychlou akci zakončuje Julius Kuhn krásnou střelou z levé spojky.
22'
Kristopans vysoko přestřeluje.
21'
Technická chyba na straně Němců a u míče jsou Lotyši.
20'
Kühn dává z levé spojky desátou branku Německa.
19'
Po delší odmlce jsou znovu úspěšní i Lotyši. Kristopans skvělou průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Kreicbergse a ten se z levé spojky nemýlí.
19'
18'
Další chyby Lotyšska v útoku využil Pekeler, který z brejku dává gól do prázdné brány.
17'
Střelu přes celé hřiště do prázdné brány zkusil Johannes Bitter, o kousek však míjí bránu.
17'
Lotyšsko hraje bez brankáře.
16'
16'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nils Kreicbergs).
16'
Kohlbacher se krásně obtočil kolem obránce a střelou o zem dává branku.
16'
Německo bez brankáře.
15'
Bitter chytá sedmimetrový hod v podání Veršakovse.
15'
14'
Žlutá karta pro tým Německo (Jannik Kohlbacher).
12'
Tentokráte je již Gensheimer proti Kuksovi úspěšný a srovnává stav utkání.
12'
Střela Philippa Webera zblokována Lotyšskou obranou.
12'
Kristopans se skvělé podíval kolem sebe a viděl zcela volného Kreicbergse na pivotu, který se otočil a v pádu dostal míč za záda Bittera.
11'
Kuksa vytáhl skvělý zákrok proti střele z levého křídla.
10'
Gól vstřelil tým Lotyšsko (Ingars Dude).
10'
Timo Kastening z pravého křídla úspěšný.
10'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Aivis Jurdžs).
9'
Zlomit to však dokázal Jurdžs, který skvělou střelou z levé spojky umisťuje míč k levé tyči.
9'
Na obou stranách je nyní řada nepřesností a hra se přelévá ze strany na stranu.
8'
Uvis Stazdinš z pravého křídla překonává Bittera.
8'
Jurdžs ztratil míč na útočné polovině, toho se zmocnil Kastening a z rychlého brejku dává gól.
7'
Weber našel skulinku v obraně Lotyšska a povedeným průnikem překonává Kuksu z hranice brankoviště.
6'
Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Evars Klešniks).
6'
Dude na druhé straně odpovídá z pozice pivota.
5'
Paul Drux měl znovu zcela volný prostor na střední spojce a střelou k pravé tyči překonává Kuksu.
5'
Jurdžs se snažil o obstřel, střela však končí i s pomocí teče v autu.
4'
Drux obdržel přihrávku, prošel kolem obránců a ze střední spojky se střelecky nemýlí.
3'
Výborný zákrok teď předvedl Kuska.
3'
2'
Kristopans výborně napřáhl z pravé spojky a střílí první branku.
1'
Žlutá karta pro tým Německo (Paul Drux).
1'
První útok má na starost tým Lotyšska.
1'

Lotyšsko: Kukša, Puriņš – Veršakovs, Stazdiņš, Jurdžs, Kristopans, Arājs, Kreicbergs, Ērmanis, Dude, Lilienfelds, Politers, Klešniks, Leja, Tuminskis, Pavlovičs.

Německo: Bitter, Wolff – Gensheimer, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weber, Michalczik, Häfner, Kühn, Böhm, Kohlbacher, Kastening, Schmidt, Zieker, Drux.

Rozhodčí: Jonas Eliasson, Anton Palsson (oba ISL).
Utkání startuje v 18:15 a my věříme, že s námi budete u toho.
Vzájemné zápasy:

12.06.2011 Německo – Lotyšsko 32:22
31.10.2010 Lotyšsko – Německo 18:36
Lotyšsko

Nováček turnaje z Lotyšska se na úvod turnaje střetl s obhájcem titulu ze Španělska a byla z toho jasná prohra 33:23, ta se však nerodila tak lehce, když Lotyši dokonce vedli v úvodu 4:1. Druhé střetnutí ve skupině obstaral souboj dvou outsideru skupiny, kdy se Lotyšsko postavilo Nizozemsku a byla z toho prohra 24:32. Dnes to tedy bude vypadat tak, že celek z pobřeží Baltského moře nemá co ztratit a určitě bude chtít Německu zápas co možná nejvíce znepříjemnit.
Německo

Výběr naších západních sousedů na úvod šampionátu rozstřílel výběr Nizozemska 34:23. Zde Němci spoléhali hlavně na dvojici Häfner – Kohlbacher, která společně zaznamenala 10 branek. Druhý zápas na turnaji už byl ale zcela rozdílným, to když proti stal těžký soupeř ze Španělska. Německo od úvodu zápasu tahalo za kratší konec a nakonec z toho byla prohra 33:26. Dnešní zápas je také důležitým, co se týče výchozí pozice do další fáze.
Všem příznivcům házené přeji pěkný pondělní večer, při sledování utkání Lotyšsko – Německo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.