ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Bosna a Hercegovina - 10. ledna 2020   20:30

Norsko
Norsko
6' Överby  • 7' Röd  • 10' Sagosen  • 12' Röd  • 13' Sagosen  • 15' Gullerud  • 17' Gullerud  • 21' Jöndal  • 22' Björnsen  • 23' Överby  • 26' Sagosen  • 28' Överby  • 29' Sagosen  • 30' Sagosen  • 30' Sagosen  • 33' Sagosen  • 34' Överby  • 37' Tangen  • 38' Tangen  • 40' Blonz  • 42' Sagosen  • 45' Sagosen  • 45' S. Johannessen  • 47' S. Johannessen  • 53' Gulliksen  • 55' Sagosen  • 56' S. Johannessen  • 58' Överby  • 59' O'Sullivan
32:26
(17:12)
Bosna a Hercegovina
2' Prce   • 5' Prce   • 8' Prce   • 11' Prce   • 16' Malinović   • 17' Terzić   • 18' Perić   • 25' S. Burić   • 27' Malinović   • 30' Haseljić   • 36' S. Burić   • 37' Haseljić   • 39' Perić   • 43' Ovčina   • 44' Panić   • 46' Vranješ   • 51' Vranješ   • 52' Panić   • 54' Panić   • 55' Vranješ   • 57' Perić   • 58' Panić   • 60' Haseljić
Norsko
Schulze (GER), Tonnies (GER)

To je ode mě vše. Přeju krásný zbytek dnešního večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Vícemistři světa a velcí favorité na zisk některé z medailí Norové zahájili evropský šampionát povinným vítězstvím. Bosnu v domácí hale porazili rozdílem šesti branek, což není moc přesvědčivé vítězství. Na něj se Seveřané hodně nadřeli, soupeř se totiž rval do posledních minut. Balkánci doplatili na svoje chyby, ztrát bylo v dnešním střetnutí příliš.

Nejlepším střelcem utkání se stal dvanáctigólový Sagosen, za hosty vsítil sedm branek Perce.
Norsko – Bosna a Hercegovina 32:26 (17:12)
Nejvíce branek: Sagosen 12/2, Överby 5, Johannessen 3 – Prce 7/3, Panić 4, Haseljić 3. Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 1:3.
60'
O zřejmě poslední gól střetnutí se postaral Haseljić. Bosňan si na levém křídle udělal prostor, aby posléze o pravou tyč zamířil přesně.
59'
Ještě jednu sedmičku viděli diváci v trondheimské hale. Prce nezaváhal, gólmana klamným pohybem poslal na opačnou stranu.
59'
V závěrečných minutách se do utkání dostal i O'Sullivan, jemuž se podařilo i skórovat, brankáře prostřelil mezi nohama.
58'
Gólové hody pokračují. Znovu ze středu a znovu přesně vyměřil ránu Panić.
58'
V posledních okamžicích padá opravdu hodně gólů. Po delší pauze se trefuje Överby dělovkou z pravého křídla.
57'
Ze středu pole natáhal ke střele Perić. Gólman byl blízko zásahu, míč přes jeho prsty skončil v síti.
56'
Tři góly má na kontě už i Johannessen, jenž z pravého křídla prostřelil gólmana k bližší tyči.
55'
Vranješ se po svém příchodu na hřiště hodně vidět. Nyní přidává do sbírky už třetí zásah.
55'
Přišel, dal gól, odešel. Sagosen se postavil na další sedmičku a i v tomto případě mířil přesně, tentokráte k levé tyči.
54'
Druhý gól v krátkém časovém rozmezí zapisuje Panić.
53'
První gól má na kontě Gulliksen. Ten sice při zakončení podklouzl, přesto zacílil přesně k pravé tyči.
52'
O jubilejní dvacátý gól Bosny se postaral Panić. pro něho se dnes jedná o třetí úspěšný zásah.
51'
Mohutný Vranješ se ani teď nenechal odstavit od balónu, z těžké pozice se trefil náramně k pravé tyčce.
50'
Domácí si vypracovali v utkání třetí sedmimetrový hod. Zodpovědnost na sebe vzal Sagosen a mířil přesně.
49'
Komplikace pro Bosnu. Na dvě minuty si putuje sednout Terzić, na vícemistry světa čeká přesilová hra.
48'
Gullerud vypálil z pravého křídla pouze do gólmana. O dorážku se pokusil Gulliksen, ten pro změnu napálil obránce.
47'
I navzdory faulu dokázal Johannessen skórovat. V pádu dokázal míč obhodit kolem levé nohy Grahovace.
46'
Vranješ si tělem dokázal udělat prostor. Následně si počkal na pohyb gólmana a poslal mu balón na opačnou stranu.
45'
Hosté už riskují hru bez brankáře, což se jim nyní vymstilo. Rozehrávku totiž vystihl Johanessen, jenž bez problémů trefil prázdnou bránu.
45'
Nezastavitelný Sagosen. Zbavil se osobního strážce a z levého křídla zacílil neomylně k pravé tyči.
44'
Panić natáhl ze střední vzdálenosti a udělal dobře, neboť gólman přes spoluhráče moc neviděl, reagoval pozdě.
43'
První gól do statistik zapisuje po Blonzovi na druhé straně Ovčina. Saeveras míč nedokázal ztlumit dostatečně.
42'
Po menší odmlce skóruje nejlepší střelec zápasu Sagosen. Přízemní střelou nedal gólmanovi šanci.
41'
Hosté hrají v oslabení, čehož Norové využívají ke hře bez brankáře. Musí si ale dávat dvakrát tak větší pozor při jakékoliv riskantnější nahrávce.
40'
Na domácí celek skóroval Blonz a má z toho velkou radost, neboť se jedná i jeho premiérový gól v utkání!
39'
Bosna se ještě jakžtakž drží na dostřel. Ze střední vzdálenosti zamířil neomylně k levé tyči Perić.
38'
Tangen o sobě dává po svém příchodu do hry výrazně vědět. Tentokráte se prosadil po kontru z pravého křídla.
37'
Haseljić vypálil přes obránce a udělal dobře. Saeveras totiž na ránu k pravé tyči vůbec nereagoval.
37'
Zatímco gólman šel zemi, tak Tangen pálil pod horní tyčku. Brankář Burić teď zřejmě nemá úplně čisté svědomí.
36'
Přesto Balkánci skórují. Na levém křídle si vytvořil prostor Burić, jenž skóroval hodem na zadní tyč.
35'
Taktický faul Gulleruda zastavuje kombinační hru Bosny. Za tento faul nepřichází žlutý karta ani vyloučení, domácí házenkář to provedl chytře.
34'
Bosna zaútočila i v oslabení, avšak nebyla úspěšná. To Norové na druhé straně ano, z bezprostřední blízkosti propálil gólmana Överby.
33'
Vranješ se hodně diví, avšak výrok rozhodčího je jasný. Dvě minuty za držení za dres.
33'
Sagosen je při chuti. Rychlým během se zbavil dvou soupeřů a obloučkem se postaral o svůj osmý gól v utkání.
32'
Druhá polovina zápasu začíná nepřesnou přihrávkou Haseljiće, Burić neměl šanci na balón dosáhnout.
31'
Favorit zatím potvrzuje papírové předpoklady. Norsko vede nad Bosnou rozdílem pěti gólů, rozhodně však nesledujeme utkání na jednu stranu. Házenkáři hostů se drží velmi srdnatě, doplácejí však na přílišné množství ztrát a pozdnímu se vracení do defenzivy.
30'
30'
Se sirénou se trefil Sagosen. Rozhodčí si ještě celou situaci šel potvrdit k videu, gól nakonec k radosti fanoušků v hale uznal.
30'
Velmi rychlá odpověď. Na levém křídle zůstal nikým nepokrytý Haseljić, jenž neměl problém zaznamenat svůj první gól v utkání.
30'
Po delší době přichází ztráta Bosny. Balkánci se nedokázali vrátit do obrany, v úniku nezaváhal Sagosen.
29'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Domácí odskakují na rozdíl čtyř gólů. Sagosen udržel na zádech soupeře a křižnou ránou propálil Buriče.
28'
Branky nyní padají rovnoměrně. Seveřané opět odpověděli na gól soka tím nejlepším možným způsobem, podruhé zamířil přesně Överby.
27'
Velká smůla nyní stála při brankáři Norska. Saeveras sice ztlumil ránu Malinoviće, míč se ale pomalinku došoural do branky.
26'
Norové ovšem skórují hned z dalšího útoku, to když se z pravého křídla o tyč trefil Sagosen.
25'
Hosté si dlouho přihrávali, nakonec soka vykombinovali až, jak se říká, do kuchyně. Burić měl snadnou práci.
24'
Gólman se raduje, tribuny bouří! Saeveras totiž vytáhl parádní zákrok pravou rukou proti tvrdé střele Prceho.
23'
Nejprve jsme byli svědky úniku, se kterým si ovšem gólman Burič poradil. Norové ale zůstali u balónu, akci gólově zakončil Överby.
22'
Balkánci hodně doplácejí na ztráty. Po další takové se po nahrávce od Blonze vydal do úniku Björnsen, gólmana dokonale přehodil.
21'
Tak jsem to zakřikl. Seveřané útočili pro změnu z levého křídla, odkud osamocený Jöndal nezaváhal.
20'
Norům se však zatím nedaří početní převahu zužitkovat, z pravého křídla vyzkoušel štěstí Gullerud, jenže brankáře neprostřelil.
19'
Zbytečný faul Malinoviće, jenž mimo balón zasáhl soka do obličeje. Dvě minuty jsou naprosto bez debat.
19'
Bosna je vícemistrům světa opravdu velmi rovným sokem! Prce dostal možnost házet další šestku, ani napodruhé nezaváhal.
18'
Perić technickým zakončením podél pravé ruky brankáře překvapil nejen samotného gólmana, ale i obránce Norska, kteří mohli ještě reagovat, avšak zůstali stát na místě.
17'
Gullerud je při chuti. Tentokráte napřáhl z pravého křídla, gólman šel úplně na druhou stranu.
17'
Rozdíl ve skóre činí jedinou branku, když se ze střední vzdálenosti trefil nechytatelně pod horní tyčku Terzić.
16'
Outsider se ale nevzdává a zase snižuje, poprvé se prosadil někdo jiný než Prce, úspěšnou střelou se prezentoval Malinović.
15'
Další únik končí dalším gólem v síti Bosny. Premiérový zásah v utkání zapisuje Gullerud.
14'
Sedmičku házela i Bosna. Postavil se k ní kdo jiný, než Prce, který gólmana bez probléů překonal.
13'
Při vlastním oslabení se do úniku dostal Sagosenm jenž zachoval chladnou hlavu, míč umístil k pravé tyči.
12'
Tato skutečnost ale neměla dlouhého trvání, neboť skóroval dnes podruhé Röd.
11'
zatímco je jeden z házenkářů Bosny ošetřován, tak Prce snižuje. Rozdíl je opět jen jednogólový.
11'
Norové si vyracovali další sedmičku, tentokráte za hlavního přispění Jöndala. I on byl úspěšný, když balón poslal nechytatelně k pravé tyči.
10'
Sagosen posilněn proměněnou sedmičkou natáhl podruhé v krátkém časovém sledu ke střele, a i tentokrát byl úspěšný.
9'
Tak to byla lahůdka. Sagosen byl faulován při střele, logicky teddy následoval sedmimetrový hod. Nor gólmana nachytal výborně provedeným obloučkem.
8'
Početní převaha využita. Za Bosnu to zatím pálí pouze Prcemu, gólman zatím vůbec nedokáže číst střely tohoto hráče.
7'
Rod držel soupeře podle rozhodčího příliš dlouho. Další dvouminutové vyloučení, Bosna má šanci vzít si zpět ztracené vedení.
7'
Je vyrovnáno. Röd se dostal do rychlého brejku, který zakončil z bezprostřední blízkosti ránou k pravé tyči.
6'
Přichází rychlé snížení, z levého křídla se prosadil střelou na zadní tyč Överby. Hala bouří.
5'
Druhý gól Bosny, jež navyšuje své vedení! O gól se postaral stejný hráč Prce. ten střílel i ze stejné vzdálenosti, avšak do pravého rohu.
4'
Žlutá karta putuje i na konto domácích. Za nebezpečný úder do obličeje ji inkasuje Röd.
3'
Bosna si navíc zahraje přesilovou hru. Domácí Norové nevstoupili do utkání vůbec dobře!
2'
Outsider utkání se dostává do vedení. Ze střední vzdálenosti skóroval střelou do levého horního rohu Prce.
1'
Tak to bylo opravdu velmi rychlé. Běží teprve druhá minuta utkání a Panič už si vykoledoval žlutou kartu za stažení soupeře.
1'

Norsko: Gulliksen, Saeveräs, Bergerud – Björnsen, Blonz, Gullerud, Jöndal, S. Johannessen, Nikolaisen, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen, Röd, Överjordet.

Bosna a Hercegovina: B. Burić, Grahovac – S. Burić, Hamidović, Haseljić, Karačić, Malinović, Mandić, Ovčina, Panić, Perić, Prce, Predragović, Terzić, Vegar, Vranješ.

Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER).

Házenkáři Bosny budou v Norsku obrovským outsiderem. Pro tento národní celek je samotným úspěchem postup na šampionát, neboť na loňském Euru chyběli, probojovat se jim nepodařilo ani za rok na Mistrovství světa. Letos se už postup vydařil, když ve skupině nasbírali společně s Českem a Běloruskem stejný počet bodů, zbylí Finové zůstali po celou kvalifikační fázi na nule. Rovněž Bosna sehrála dva přáteláky. Nejprve prohrála s Katarem, posléze sehrála nerozhodnou bitvu s Chorvatskem.
Norsko

Norští házenkáři na poslední Euro rozhodně nebudou vzpomínat v nejlepším. Jako jedni z horkých favoritů na zisk medaile vypadli už ve skupinové fázi, když kvůli horšímu skóre skončili na nepostupové čtvrté příčce. Naplno si však Seveřané vynahradlili evropský šampionát na Mistrovství světa, kde předvedli skvělý výkon a po finálové prohře s Dánskem brali stříbrné medaile. Před Eurem Norové sehráli dvě přátelská utkání. Odveta za finálovou prohru nevyšla, Dánsku podlehli o dvě branky, posléze si ovšem spravili chuť desetibrankovým vítězstvím nad Srbskem.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný páteční večer! Euro je tu po dvouleté odmlce a já vás vítám při sledování utkání mezi Norkem a Bosnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.