ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Lotyšsko - 9. ledna 2020   20:30

Španělsko
Španělsko
9' Entrerríos  • 11' D. Dujshebaev  • 12' Solé  • 13' Solé  • 17' Entrerríos  • 18' Cañellas  • 20' Maqueda  • 22' Cañellas  • 23' Morros  • 25' A. Dujshebaev  • 29' Cañellas  • 30' Aguinagalde  • 31' Gomez Abello  • 32' Fernández  • 36' Fernández  • 36' Guardiola  • 40' A. Dujshebaev  • 43' Gomez Abello  • 46' Gomez Abello  • 46' Ariño  • 48' A. Dujshebaev  • 49' Aguinagalde  • 50' Fernández  • 56' Sarmiento  • 57' Figueras  • 58' Fernández  • 58' Pérez de Vargas  • 60' Sarmiento  • 60' Entrerríos  • 60' Fernández
33:22
(14:11)
Lotyšsko
Lotyšsko
1' Dude   • 6' Jurdžs   • 7' Kristopans   • 9' Jurdžs   • 15' Jurdžs   • 16' Kristopans   • 17' Kristopans   • 20' Kristopans   • 26' Kristopans   • 30' Stazdiņš   • 33' Kristopans   • 34' Kristopans   • 37' Jurdžs   • 38' Dude   • 40' Jurdžs   • 50' Kreicbergs   • 52' Veršakovs   • 55' Veršakovs   • 56' Leja   • 59' Dude   • 60' Kreicbergs
Španělsko
Madsen, Mortensen (oba DEN)
Trondheim Spektrum, Trondheim (Norsko)
Lotyšsko

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Lotyši za sebou mají první zápas na vrcholné akci v historii. Rozhodně se nemají za co stydět. Proti obhájcům titulu sehráli až do stavu 16:18 z jejich pohledu. Následně ovšem Španělsko nasázelo sedm gólů v řadě a rozhodlo zápas. Španělé se ale relativně nadřeli, asi více, než se očekávalo. Hlavní ovšem je, že mají první dva body do tabulky.

Nejlepší hráč zápasu:
Dainis Kristopans (Lotyšsko)
Španělsko – Lotyšsko 33:22 (14:11)
Nejvíce branek: Fernández 5, Solé 4/2, Gomez Abello 4/1 – Kristopans 7, Jurdžs 5, Veršakovs 3/1. Rozhodčí: Madsen, Mortensen (oba DEN). Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1. Vyloučení: 0:5. ČK: Maqueda, Morros (ESP).
60'
Ángel Fernández ještě v závěru trefuje znovu prázdnou branku po rozehrávce.
60'
Nils Kreicbergs ze spojky vypálil přesně pod víko.
60'
Po ztrátě Lotyšů Raúl Entrerríos trefuje prázdnou lotyšskou branku.
60'
Daniel Sarmiento se protlačil ke střele přes obránce a zamířil pod břevno.
59'
Ingars Dude skóruje z pivota po pasu Kreicbergse.
59'
Další ztráta Lotyšů a Pérez de Vargas to znovu zkusil, Raitis Puriņš se ovšem na poslední chvíli vrátil a ránu přes celé hřiště vyrazil!
58'
Nepřesná rána Kristopanse a ze třicátého gólu Španělů se raduje brankář Gonzalo Pérez de Vargas!
58'
Ztráta Lotyšů a Fernández zakončuje do prázdné branky.
57'
Adrià Figueras zůstal osamocený na pivota, dostal přihrávku a nemýlil se.
56'
Snad poprvé v zápase využili Lotyši křídlo! Leja zůstal volný a prosadil se.
56'
Daniel Sarmiento překvapivou střelou ze střední spojky otřel míč o tyč a balon následně zapadl do sítě.
55'
Māris Veršakovs to zkusil znovu a tentokrát mu rána z kroku vyšla, Pérez de Vargas se natahoval marně.
54'
Viran Morros ranou kolem obránce netrefil branku.
54'
Pérez de Vargas rukou vytáhl Veršakovsovu střelu z levé spojky mimo tři tyče.
53'
Alex Dujshebaev ze spojky trefil jen tyč.
52'
Māris Veršakovs drze proskočil středem a snižuje.
52'
Kukša vychytal Solého střelu ze sedmičky rukou!
51'
Adrià Figueras faulován na pivotu, sedmička pro Španělsko.
51'
Gonzalo Pérez de Vargas vychytal na pivotu osamoceného Dudeho!
50'
Kukša se ovšem nestihl vrátit do branky a tu trefuje hned po rozehrávce Ángel Fernández.
50'
Nils Kreicbergs tečovanou střelou ze spojky prolomil dlouhé čekání Lotyšů na gól a sedmibrankovou šňůru Španělska.
49'
Julen Aguinagalde dostal pas na pivota, z úhlu zakončil krásně technicky zápěstím a kolem hlavy Kukši navýšil vedení Španělů na devět branek.
48'
První ránu pokryl Pérez de Vargas, následně Kristopans napálil ze sedmi metrů břevno.
48'
Lotyši se zkoušejí probrat, hrají bez brankáře se sedmi házenkáři v poli.
48'
Alex Dujshebaev ze spojky se štěstím propálil Kukšu.
47'
Aivis Jurdžs byl volný na levé straně, Gonzalo Pérez de Vargas ovšem jeho střelu k bližší tyči vykopl!
46'
Hra Lotyšů se rázem úplně rozsypala, Aitor Ariño zachytil přihrávku az úniku dává gól.
46'
Chyba Lotyšska hned po rozehrání a Aleix Gomez Abello proměňuje rychlý brejk. Šance na bodový zisk protéká Lotyšsku mezi prosty.
45'
Oddechový čas pro Lotyše.
45'
Technická chyba Španělska.
44'
Po další ztrátě Lotyšska tentokrát Španělé nepotrestali prázdnou branku hráčů v bílých dresech. O balon přišli.
43'
Laciná ztráta Lotyšů, což Španělsko dokázalo jednoduše potrestat. Aleix Gomez Abello trefuje prázdnou branku a náskok Španělů je zpět na pěti gólech.
42'
Ferran Solé propálil střídajícího Puriņše.
42'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Aivis Jurdžs).
42'
Signalizovaná pasivita také pro Španělsko, které však dokázalo vybojovat sedmičku a přesilovku!
41'
Kristopans přihrával při signalizované pasivitě na pivota neúspěšně.
40'
Alex Dujshebaev vyslal dělovku z výskoku a rychle odpovídá.
40'
To se také děje, už je to jen o dva góly! Aivis Jurdžs střelou kolem obránce nedal Pérezovi de Vargasovi šanci.
39'
Daniel Sarmiento ze střední spojky branku netrefil a Lotyši mohou jít do těsného kontaktu.
38'
Veršakovst neomylně našel na pivotu Dudeho, lotyšský kapitán zamířil do pravého horního rohu.
38'
Parádní dohrávka Španělů do křídla, jenže Fernández při zakončení o zem přešlápl.
37'
Aivis Jurdžs se protlačil ke střele ze střední spojky a odpovídá.
36'
Další laciná ztráta Lotyšů, Guardiola dává jednoduchou branku z úniku a náskok Španělska je zpět na pěti gólech!
36'
Lotyšsko se neprosadilo a Ángel Fernández proměňuje samostatný únik.
35'
Daniel Dujshebaev se dopustil útočného faulu.
35'
Kukša předvedl dobrý zákrok, z protiakce Lotyši ovšem trefili jen tyč.
34'
Gonzalo Pérez de Vargas nejprve předvedl skvělý zákrok, na další přesný zásah Kristopanse už však neměl nárok.
33'
Aleix Gomez Abello trefil jen stojící nohu střídajícího gólmana Puriņše!
33'
Daniel Sarmiento faulován při střelbě, sedmička pro Španělsko.
33'
Kristopansova tečovaná střela se štěstím skončila v síti v protipohybu Pérez de Vargase.
32'
Viran Morros (Španělsko) dostává také přímou červenou kartu, druhá pro Španěly! Opět velmi přísná. Morrosův zásah do Kristopansova obličeje nebyl úmyslný a ani tolik razantní.
32'
Kristopans zasažen do obličeje a rozhodčí se jdou znovu podívat na video.
32'
Španělé dobře zapracovali v obraně a Ángel Fernández proměňuje samostatný únik. O mnoho lepší vstup do poločasu než v první půli.
31'
Aleix Gomez Abello se dostel k odraženému míči na pravém křídle a prosazuje se.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:25.
Úvod zápasu nabídl velké překvapení. Lotyši, vedení 214 centimetrů vysokým Dainisem Kristopansem a brankářem Edgarsem Kukšou, vedli 4:1. Španělé sice čtyřmi góly skóre rychle otočili, ale Lotyšsko se drželo až do stavu 8:8. V závěru poločasu přeci jen potvrdilo Španělsko své kvality a vede o tři branky. Přišlo ovšem o důležitou spojku Jorgeho Maquedu, který obdržel přímou červenou kartu.
30'
30'
Lotyši ještě stihli rozehrát, Uvis Stazdiņš vypálil snad z nějakých čtrnácti či patnácti metrů a dělovkou z velké dálky překvapil Corralese! Tak to je překvapivý gól v poslední sekundě.
30'
Julen Aguinagalde sedm sekund před koncem dává gól z pivota.
30'
Kristopans skvěle našel Veršakovse zaběhnutého na pivotu, jenže lotyšská spojka přešlápla.
29'
Joan Cañellas ranou z výskoku posílí Španělsko poprvé do tříbrankové vedení.
29'
Rodrigo Corrales vychytal lotyšskou spojku.
28'
Aivis Jurdžs přišel o balon, ale Viran Morros netrefil přes celé hřiště prázdnou branku. Střela byla hodně zbrklá, Morros mohl raději přihrávat na nabíhajcí spoluhráče.
27'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Španělsko (Aleix Gomez Abello).
27'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nils Kreicbergs).
27'
Lotyšsko v plném počtu nezůstalo dlouho. Po dalším faulu, tentokrát na Aguinagaldeho, následuje další přesilovka pro Španělsko a přesilovka.
27'
Oddechový čas pro hosty.
27'
Španělsko v plném počtu.
27'
Kukša předvedl další zákrok, ovšem následně přes celé hřiště netrefil prázdnou španělskou branku!
26'
Dainis Kristopans dostal prostor na levé spojce, a toho dokázal na jedničku využít. Ranou přes blok, což mu s jeho výškou nedělalo velký problém, zamířil k bližší tyči.
25'
Alex Dujshebaev se prezentoval parádní ranou z výskoku.
25'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Evars Klešniks).
25'
Māris Veršakovs proměňuje bez problémů nařízenou sedmičku.
25'
Jorge Maqueda (Španělsko) dostává za sražení Kreicberge od rozhodčích přímou červenou kartu a musí opustit hřiště! Upřímně mi přijde červená karta velmi přísná, ale jasné dvě minuty.
25'
Maqueda fauloval pronikajícího Kreicbergse a rozhodčí se jdou poradil s videem, jak rozhodnou.
24'
Kristopans nenašel přesně zaběhnutého Veršakovse. Avšak odražený míč znovu získali Lotyši.
23'
Zbytečná ztráta Lotyšků a Viran Morros po pěkné souhře proměňuje brejk. Poprvé v zápase vede Španělsko o více než gól!
22'
Corrales vychytal Politerse na pivotu. Odražený balon pro Lotyšsko.
22'
Joan Cañellas se na levé straně zbavil obránce, dostal přihrávku a obstřelil Kukšu.
21'
Nepřesná dohrávka Lotyšů na pivota, Kukša vytáhl další zákrok, ten se však do statistik nezapočítá. Španělé totiž zůstanou u míče, pískal se devítimetrový hod.
21'
Alex Dujshebaev pálil ze spojky jen do připraveného Kukši! Ten zapisuje už sedmý zákrok v zápase.
20'
Dainis Kristopans a jeho další skvělá dělovka! Čtvrtý gól znamená srovnání.
20'
Jorge Maqueda proskočil na pravé straně a z úhlu zamířil pod břevno.
20'
Aivis Jurdžs ze spojky Corralese nepropálil.
19'
Španělé vytáhli osobní obranu na Kristopanse. Uvidíme, jak jim bude fungovat.
19'
Lotyšsko už v plném počtu a u míče.
19'
Nepřesná přihrávka Lotyšů, jenže Alex Dujshebaev netrefil prázdnou branku!
18'
Lotyšsko alespoň v pěti.
18'
Joan Cañellas jednoduše proskočil na levé straně a máme znovu srovnáno.
17'
Jedna přihrávka a střela stačila Lotyšům ke skórování při signalizované pasivitě! 214 centimetrů Kristopanse se brání skutečně špatně a hosté skórují při dvojnásobném oslabení.
17'
Oddechový čas pro Lotyšsko při signalizované pasivitě.
17'
Raúl Entrerríos využil prostoru ke střele kolem bloku a srovnává.
17'
17'
Jorge Maqueda parádně zablokován, odražený míč ovšem získali Španělé a Aguinagalde byl navíc zasažen do obličeje. Dvojnásobná přesilovka pro Španělsko!
16'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Ingars Dude).
16'
Kristopans dělovkou ze spojky přestřelil.
16'
Daniel Dujshebaev zakončoval úspěšně až po odpískání technické chyby.
16'
Dainis Kristopans dostal příliš prostoru ke střele a převrací vedení zpět na lotyšskou stranu!
15'
Raúl Entrerríos nepřesně přihrával a dopředu mohou Lotyši.
15'
Aivis Jurdžs vypálil kulomet ze střední spojky a zamířil k pravé tyči.
14'
Solé mohl přidat další branku, tentokrát z křídla, ale selhal na noze Edgarse Kukši!
14'
Ingars Dude nezpracoval Kristopansovu přihrávku na pivota.
13'
Jurdžš Corralese podstřelem nepřekvapil, odražený balon ovšem získává Lotyšsko.
13'
Přihrávka Lotyšů na pivota nevyšla a Solé proměňuje další rychlý brejk.
12'
Nepřesná akce Lotyšska, Solé si naběhl na dlouhý pas Corralese, míč zpracoval parádně jednou rukou a nedělalo mu problém srovnat. Náskok Lotyšů z úvodu je pryč.
11'
Španělé se zatím přes pozornou lotyšskou obranu musejí prosazovat individuálními akcemi. Jedna z nich se povedla Danielu Dujshebaevovi, který ranou přes blok nedal Kukšovi šanci.
10'
Španělsko zachytili Kristopansovu přihrávku na pivota a získává míč.
9'
Raúl Entrerríos snižuje přesnou ranou z kroku ze střední spojky.
9'
Aivis Jurdžs vyskočil na levé spojce a dává druhý gól ze své třetí střely. Lotyšsko drží tříbrankový náskok!
8'
Ferran Solé proměňuje střelou pod břevno. Španělé se poprvé prosazuje až v 8. minutě!
8'
Raúl Entrerríos faulován a Španělsko má šanci skórovat ze sedmičky.
7'
Největší lotyšská hvězda Dainis Kristopans využil svých 214 centimetrů, protlačil se ke střele a vypálil k pravé tyčce.
6'
Raúl Entrerríos střelou z kroku z levé spojky Kukšu nepřekvapil.
6'
Aivis Jurdžs ze spojky zamířil přesně k tyči a máme tu velmi překvapivý stav v 6. minutě! Outsider vede nad obhájcem titulu 2:0.
5'
Kukša předvedl už třetí zákrok! Lotyši nejprve ze spojky Corralese neproměnili, ale z protiakce Španělsko nesrovnalo ranou z křídla.
4'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Aitor Ariño).
4'
Jorge Maqueda proskočil na pravé straně, ale z úhlu Kukšu nepropálil.
3'
Ingars Dude dostal znovu pas na pivota, tentokrát však trefil jen tyč.
3'
Aitor Ariño zůstal osamocený na pivotu a dostal se se štěstím k odraženému míči, Edgars Kukša ovšem předvedl fenomenální zákrok hned na úvod a doposud neinkasoval!
2'
Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Ingars Dude).
2'
Španělé trefili jen tyč, hosté v bílých dresech mohli jít do brejku, ale pokazili přihrávku.
1'
Kristopans a sebe natáhl dva obránce, a tak se uvolnila pozice pro pas na Dudeho, který otevírá skóre z pivota.
1'
Rodrigo Corrales chytá ránu ze spojky, ale Španělé faulovali. Devítka pro Lotyšsko.
1'
Do prvního útoku vyráží Lotyšsko.
1'

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales – Maqueda, Fernández, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento, Aguinagalde, Solé, Figueras, Cañellas, Morros, Gomez Abello, Ariño, Guardiola, D. Dujshebaev.

Lotyšsko: Kukša, Puriņš – Veršakovs, Stazdiņš, Jurdžs, Kristopans, Arājs, Kreicbergs, Ērmanis, Dude, Lilienfelds, Politers, Klešniks, Leja, Tuminskis, Pavlovičs.

Rozhodčí: Madsen, Mortensen (oba DEN).
Utkání mez Španělskem a Lotyšskem začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte tento zápas ujít, máme se na co těšit.
Lotyšsko

Lotyšsko je společně s Ukrajinou největším outsiderem celého šampionátu. Na jeho vítězství je vypsán kurs 2000:1, takže pokud by Lotyšsko turnaj vyhrál, byl by to opravdu velký zákrok. Lotyšsko je házenkářských trpaslíkem, ale svou kůži hráči rozhodně nedají lacino. Lotyšsko žádné přípravné zápasy neodehrálo, naposledy se představilo v červnu, kdy prohrálo s Nizozemskem, na které narazí také v této skupině.
Španělsko

Španělský celek bude patřit k největším favoritům na zisk zlaté medaile. Podle sázkových kanceláří je Španělsko třetím největším favoritem na první místo, vice šancí mají podle kurzů pouze Francouzi a Dánové, kteří jsou vůbec největším favoritem. Mezi těmito celky jsou ale rozdíly minimální, takže to bude velká a zajímavá bitva. Před samotným šampionátem odehrálo Španělsko několik přípravných zápasů a vedlo si v nich skvěle. V tomto roce odehrálo Španělsko tři zápasy a všechny vyhrálo, porazilo Portugalsko, Polsko a Rusko. Dnes bude také jasným favoritem a s ničím jiným, než s vítězstvím, se nepočítá.
Novinky na EURU
Mistrovství Evropy se koná již počtrnácté. Poprvé v historii se jej účastní 24 týmů, o osm více než obvykle. Jsou rozděleny do šesti skupin po čtyřech, každá se hraje v jednom městě. Pořadatelskými městy jsou rakouská Vídeň a Graz, dále norský Trondheim, ten hostí hned dvě skupiny a právě tuto skupinu C, a švédská města Malmö a Göteborg.

První dva z týmy z každé skupiny postoupí do hlavní fáze turnaje. Týmy podle skupin (A-C ve Vídni a D-F v Malmö) se rozdělí do dvou skupin po šesti a každý sehraje čtyři zápasy. Následně první dva týmy z každé tabulky postoupí do semifinále a třetí týmy se střetnou v souboji o konečné 5. místo. Tyto zápasy se hrají ve Stockholmu.
Zdravím všechny fanoušky házené. Je to tady, startuje Mistrovství Evropy mužů a myslím si, že se máme opravdu na co těšit! My budeme sledovat duel mezi Španělskem a Lotyšskem, kdy jasným favoritem je Španělsko. Jedná se o zápas skupiny C, ve které je ještě Německo a Nizozemsko. Tato skupina se odehraje v norském Trondheimu. Nutno dodat, že o postupujících ze skupiny nikdo nepochybuje, a to se zatím neodehrál ani jeden zápas. Obrovskými favority na postup je samozřejmě Španělsko a silné Německo. Ale nepředbíhejme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.