ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Černá Hora  - 13. ledna 2022   20:30

Dánsko
Dánsko
1' Jensen  • 2' Gidsel  • 6' Lauge Schmidt  • 9' Svan Hansen  • 11' M. Hansen  • 12' Jensen  • 15' Jensen  • 17' E. Jakobsen  • 18' Gidsel  • 19' Svan Hansen  • 21' M. Hansen  • 25' M. Hansen  • 28' Svan Hansen  • 29' E. Jakobsen  • 30' M. Hansen  • 35' Mensah Larsen  • 40' Gidsel  • 43' J. T. Holm  • 46' Gidsel  • 50' Hald Jensen  • 50' Lauge Schmidt  • 54' Lauge Schmidt  • 57' Gidsel  • 60' M. Landin Jacobsen
30:21
(18:10)
Černá Hora
Černá Hora
2' Milos Vujović   • 3' B. Vujović   • 7' B. Vujović   • 9' Grbović   • 14' Radović   • 17' B. Vujović   • 20' Čepić   • 21' B. Vujović   • 26' B. Vujović   • 31' B. Vujović   • 38' Radović   • 39' Milos Vujović   • 43' B. Vujović   • 46' Kaludjerović   • 47' Radović   • 48' B. Vujović   • 55' Grbović   • 55' Vujačić   • 56' Radović
Dánsko
Stark, Stefan (oba ROU)
Fönix Hall, Debrecín
Černá Hora

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
Dánsko nakonec zapisuje celkem bez problémů vítězství, i když Černohorci se na začátku druhé půle nadechovali k obratu. Dánové ale tyto snahy okamžitě potlačili a ve zbytku času si v klidu drželi vysoký náskok. Ten je v konečném součtu desetibrankový. Černá Hora se však svůj dnešní výkon rozhodně nemusí stydět a určitě může zabojovat o postup do hlavní části turnaje.
Dánsko – Černá Hora 30:21 (18:10)
Nejvíce branek: M. Hansen 10/6, Gidsel 5, Lauge Schmidt 3 – B. Vujović 8, Radović 4, Milos Vujović 3/1. Rozhodčí: Stark, Stefan (oba ROU). Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/2. Vyloučení: 4:5.
60'
Oddechový čas pro Černou Horu.
60'
Jubilejní třicátý dánský gól si připisuje Magnus Landin Jacobsen, pro kterého je to navíc první trefa v zápase.
59'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Mirko Radović).
58'
Mikkel Hansen sice celou druhou půli sedí na lavičce, ale sedmičky si vždy přijde hodit, což mu i tentokrát přineslo další gól.
57'
Mathias Gidsel se ale také rozhodně nezastavuje, na své konto si připisuje již pátý gól.
56'
Černá Hora si čím dál více zlepšuje náladu, po dobře zahrané protiakci přeloboval gólmana Mirko Radović.
55'
Risto Vujačić se také zapisuje na střeleckou listinu, při své akci si šikovně narazil míč o zem a poté úspěšně zakončil.
55'
Nemanja Grbović zapisuje svůj druhý gól v utkání, na vyrovnání už však Černohorci nemohou pomýšlet.
54'
Rasmus Lauge Schmidt si nyní vychutnal obranu soupeře, otočkou zmátl obránce a také gólmana, kterého bez problémů překonal.
53'
Mikkel Hansen svou předchozí sedmičku sice neproměnil, ale nyní si dokonale napravil svou reputaci.
52'
Zápas už se pomalu začíná dohrávat. Ani jeden tým už nikam nespěchá a spíše vyčkává na konec.
50'
Rasmus Lauge Schmidt využil dalšího zaváhání soupeře a to už může být fatální zásah pro Černou Horu.
50'
Naděje Černohorců nemilosrdně snižuje Simon Hald Jensen, který při protiútoku málem proděravěl síť.
48'
Náskok Dánů pořád klesá, protože ti si nyní nerozuměli při kombinaci. To ukázkově potrestal Branko Vujović.
48'
47'
Pozor, je to jen o pět branek, protože se výborně našel cestu k zakončení Mirko Radović.
46'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Vuk Lazović).
46'
Mathias Gidsel odvedl další fantastickou práci, kterou korunoval další povedeným gólem.
46'
Vasilije Kaludjerović výborně vystřelil z dálky a je to jen o šest branek.
45'
Útočné snažení Dánů nakonec skončila ránou do tyče, Černá Hora tak může opět snižovat, ale čas rychle dochází.
43'
Gól vstřelil tým Černá Hora (Branko Vujović).
43'
Dánsko vepředu vůbec nespěchalo, nakonec ale vypálil Jacob Tandrup Holm, který našel cestu do sítě.
40'
Mathias Gidsel se trefuje poprvé ve druhé půli a trochu tak vrací svým spoluhráčům jistotu.
39'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Radojica Čepić).
39'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Dánsko (Mikkel Hansen).
39'
Další branku přidává Milos Vujović, který to neměl moc složité, protože Dánové hráli bez gólmana.
38'
Černohorci hned využívají dvojnásobné výhody, z pravé straně neomylně vypálil Mirko Radović.
38'
Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Möllgaard Jensen).
38'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mads Mensah Larsen).
37'
Mikkel Hansen pořád zůstává stoprocentní na sedmičky, tentokrát brankáře soupeře chytře přehodil.
36'
Radojica Čepić na to šel chytře, protože střílel téměř po zemi, ale brankáře Dánska stejně nezaskočil.
35'
Mads Mensah Larsen ukončuje střelecké trápení Dánska výbornou střelou pod horní tyčku.
34'
Nikola Matović zapisuje velmi důležitý zákrok proti dalekonosné střele a Černohorci tak mohou opět snižovat.
33'
Černá Hora se opravdu zvedá, Radojica Čepić totiž proměňuje sedmimetrový hod střelou k pravé tyči.
32'
Nejlepší střelec Černé Hory naštěstí odchází na střídačku po svých a nejspíš se ještě zapojí do hry.
31'
Černá Hora začíná parádně, protože se po parádním pasu prosazuje Branko Vujović. Ten se ale po dopadu na palubovku nezvedá a bude vyžadovat ošetření.
31'
Černá Hora se sice proti hvězdnému Dánsku prezentuje sympatickým výkonem, ale stejně to zdaleka nestačí ani na to, aby se soupeřem držela krok. To se dařilo jen v úvodu zápasu, ale poté se už Dánové rozjeli a nakonec si vypracovali osmigólový náskok, který už nejspíš nepustí.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:23.
30'
30'
Černohorci sice ještě dostali míč do sítě, ale to bylo až po siréně, kvůli čemuž odchází do šaten s osmibrankovou ztrátou.
30'
Mikkel Hansen nakonec zakončí první půli se sedmi góly.
30'
Oddechový čas pro Dánsko.
30'
Milos Vujović druhý gól ze sedmičky nepřidal, tentokrát ho zastavila břevno, kvůli čemuž je už pochopitelně frustrovaný.
29'
Emil Jakobsen trestá další chybu soupeře, protože vystihl přihrávku a následný únik neomylně proměnil.
28'
Dánsko se neprosadilo tři minuty, ale to právě ukončil Lasse Svan Hansen¨, který se trefil díky úspěšnému lobu.
27'
Nikola Matović vytasil parádní zákrok nohou a jeho spoluhráči tak mohou ještě více snížit.
26'
Branko Vujović výborně proběhl celou obranou soupeře a zakončil do brankové konstrukce, od které míč zamířil do sítě.
25'
Mikkel Hansen je naprosto nezastavitelný, nyní ukázkově vymetl pravou šibenici.
25'
Vyloučení v týmu Černá Hora (Milos Vujović).
24'
Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Toft Hansen).
23'
Mikkel Hansen na sedmičky pořád zůstává stoprocentní, tentokrát zakončil přesně pod horní tyč.
21'
Branko Vujović i nadále táhne svůj tým za vyrovnáním, najednou je to tedy jen o čtyři góly.
21'
Dánové ale žádné drama, nechtějí, Mikkel Hansen tak prostě nechytatelně zakončil.
20'
Milos Vujović jako první za svůj tým proměnil sedmimetrový hod, i když se k němu postavil jako třetí.
20'
Radojica Čepić vypálil tak tvrdě, že zaskočil snad všechny hráče na ploše. Síť se každopádně vlnila, takže je to gól.
20'
19'
Dánsko už se dostává do své pohody, šestibrankové vedení tak zajistil Lasse Svan Hansen.
18'
Černou Horu konečně také podržela branková konstrukce, jenže odražený míč si našel Mathias Gidsel, který už to měl dost jednoduché.
17'
Černohorci se pořád rozhodně neztrácí, vepředu to opět pěkně sehráli a úspěšně mohl zakončit Branko Vujović.
17'
Emil Jakobsen byl na konci parádní akce, kterou zakončil nádherným lobem, na který brankář nemohl reagovat.
16'
Vasko Ševaljević při sedmičce mířil mezi nohy brankáře, ten ale jeho úmysl dokonale přečetl.
15'
Dánové si chtějí drží komfortní vedení, svou roli tak opět dokonale splnil Magnus Jensen.
14'
Černá Hora se pořád rozhodně nevzdává, z pravého křídla se tak prosadil Mirko Radović.
14'
13'
Mikkel Hansen zapisuje již svůj třetí zásah, navíc přidává druhou proměněnou sedmičku.
13'
12'
Magnus Jensen dokonale využil parádního zákroku svého gólmana, i on se totiž z následného protiútoku prosadil.
11'
Černohorci mají trochu smůly, protože při svém útoku nastřelili tyčku. Následně navíc inkasovali z ruky Mikkela Hansena.
10'
Milos Vujović také mohl reagovat ze sedmimetrového hodu, na zkušeného Niklase Jacobsena si však nepřišel.
9'
Dánsko si pořád drží vedení, nyní za to vděčí Lassemu Hansenovi, který z pravé strany předvedl šikovný doskok.
9'
Černá Hora napoprvé nastřelila tyčku, dorážka Nemanji Grboviće už ale zaplavala do sítě.
8'
Mikkel Hansen se jako první postavil k sedmimetrového hodu. Své kvality potvrdil a vedení vrací na stranu Dánska.
7'
Černá Hora pořád drží krok, navíc Branko Vujović se do toho rychle dostává, protože zapisuje již druhou trefu.
6'
Nyní už je Rasmus Lauge Schmidt úspěšný, po přihrávce byl totiž sám před brankářem, kterého pohodlně překonal.
5'
Rasmus Lauge Schmidt nakonec zakončil útok svého týmu neúspěšně, individuálním pokusem totiž nastřelil jen brankovou konstrukci.
5'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Vuk Lazović).
5'
Dánsko už dost dlouho dobývá svatyni soupeře, zatím ale bez úspěchu. Míč má však pořád pod kontrolou.
3'
A je vyrovnaná, povedou kombinaci zakončil úspěšnou střelou Branko Vujović.
2'
Černohorci ukazují, že chtějí bojovat. Milos Vujović totiž naprosto výborně zachytil rozehrávku gólmana a zaskočil tak dánského brankáře.
2'
Niklas Landin Jacobsen má první úspěšný zákrok, z dálky si na něj nepřišel Branko Vujović.
2'
Mathias Gidsel parádně vystihl přihrávku protihráče a následný únik bez problémů proměnil.
1'
Dánsko opravdu rychle otevírá skóre, obrana Černé Hory totiž úplně zapomněla na Magnuse Jensena, který se bez problémů prosadil.
1'

Dánsko: N. Landin Jacobsen, K. K. Möller – M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Lauge Schmidt, Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, J. Hansen, L. Andersson, J. T. Holm, Gidsel, Hald Jensen.
Trenér: Nikolaj Jacobsen

Černá Hora: Matović, Mijušković, N. Simić – F. Vujović, Lazović, Čepić, B. Vujović, Radović, Milos Vujović, Kaludjerović, Ševaljević, B. Simić, Lasica, Vujačić, B. Andjelić, Grbović.
Trenér: Zoran Roganović

Rozhodčí: Stark, Stefan (oba ROU).
Černá Hora
Černá Hora patří mezi průměrné evropské celky, přičemž na Euro se celkem nadřelo, protože ve skupině zaznamenalo tři výhry a tři porážky. Z prvního místa tedy postoupilo dominující Švédsko a pak následovali právě Černohorci, kteří postoupili na úkor Kosova a Rumunska. Letos tedy budou cílit jednoznačně na to, aby alespoň jednou vyhráli. Naposledy se to totiž Černé Hoře nepovedlo.
Dánsko
Dánsko bude i na tomto turnaji atakovat nejvyšší posty, kterých by klidně mohlo dosáhnout. Navíc si potřebuje spravit chuť po olympiádě, protože tam ve finále nestačilo na Francii o pouhé dva góly. To jen potvrzuje jejich kvality, takže budou nepopiratelným favoritem skupiny. Dánové musí prostě třikrát zvítězit, s ničím jiným nemohou být spokojeni. Mimochodem Dánsko je posledním mistrem světa a kvalifikací tedy logicky prošlo jak nůž máslem. Jedinou překvapivou prohru zaznamenalo proti Severní Makedonii, se kterou je shodou náhod ve skupině. Bude to pro Dány kryptonit?
Zdravím všechny fandy mezinárodní házené! Dnes začíná dlouho očekáváné Mistrovství Evropy můžu, jeden z prvních zápasů tak obstará Dánsko a Černá Hora. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.