ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Bělorusko - 14. ledna 2022   18:00

Německo
Německo
3' Häfner  • 4' P. Weber  • 11' Häfner  • 13' Häfner  • 15' Steinert  • 16' Kühn  • 19' Häfner  • 20' Kühn  • 21' Golla  • 21' Steinert  • 24' Steinert  • 26' Kühn  • 28' Wolff  • 30' Kühn  • 33' Golla  • 34' Kühn  • 37' Golla  • 37' Wiencek  • 39' Häfner  • 41'   • 41' Schiller  • 45' Häfner  • 50' Kühn  • 52' Kastening  • 54' Golla  • 55' Schiller  • 57' Kühn  • 60' Schiller
33:29
(17:18)
Bělorusko
Bělorusko
1' Kuleš   • 5' Jurinok   • 6' Karalek   • 8' Vajlupov   • 8' Kulak   • 10' Karalek   • 11' Kuleš   • 15' Karalek   • 17' Vajlupov   • 22' Samojla   • 22' Vajlupov   • 25' Kuleš   • 26' Gajdučenko   • 27' Karalek   • 28' Karalek   • 32' Vajlupov   • 34' Karalek   • 40' Astrašapkin   • 42' Astrašapkin   • 44' Kuleš   • 46' Kuleš   • 49' Kuleš   • 50' Kulak   • 56' Jurinok   • 58' Gajdučenko   • 59' Kuleš
Německo
B. Lah, D. Sok
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko)
Bělorusko

Zápas je u konce. Přestože Bělorusko bylo v prvním poločase lepším týmem, v tom druhém už se mu tolik nedařilo. Asi pět minut po startu druhé půle Německo otočilo a začalo si tvořit náskok, na což soupeř nedokázal odpovědět. Postupně se tento náskok natáhl až na pět branek a přestože soupeř houževnatě snižoval, rozdíl pěti branek nakonec vydržel. Bělorusové tak první body nezapíší, ale může je těšit aspoň to, že jejich výkon v utkání byl velmi sympatický.
60'
Marcel Schiller nakonec na opačné straně ještě v poslední minutě navyšuje, a tato branka už bude s největší pravděpodobností tou poslední v tomto utkání.
59'
Vladislav Kuleš ještě snižuje, ale tato branka už na vývoj zápasu mít vliv nebude. Na konci předposlední minuty totiž Bělorusové prohrávají o čtyři góly.
58'
Gól vstřelil tým Bělorusko (Vadim Gajdučenko).
58'
První neproměněná sedmička v tomto utkání! Nikita Vajlupov je prvním neúspěšným střelcem, který mířil na levou tyčku, kde se ale přesunul protivníkův gólman a míč zlikvidoval.
58'
Červená karta padá taktéž na straně Německa! Patrick Wiencek se dopustil třetího vyloučení na dvě minuty, a tak putuje do sprch a už si nezahraje.
57'
Gól vstřelil tým Německo (Julius Kühn).
56'
Bělorusko na druhé straně snižuje velmi dobrou diagonální střelou Andreje Jurinoka do pravého vinglu.
55'
Marcel Schiller dostal pas na levé křídlo, kde následně vyskočil a poslal míč obloučkem pod víko. Velmi hezká branka, která už posílá Německo do pětibrankového vedení.
54'
Johannes Golla se vyškrábl soupeři a skočil skoro šipku pro míč do brankoviště, který následně prodloužil až do branky.
52'
Timo Kastening dohrál kombinaci Německého týmu z pravého křídla parádně a míč vhodil pod vyskakujícího brankáře Běloruska.
51'
Bělorusko má kromě manka další problém! Vjačeslav Bochan je vyloučen z utkání za úder do obličeje, dostává tedy červenou kartu, putuje do sprch a jeho tým jde na dvě minuty do oslabení.
50'
Arťom Kulak poslal laxní střelu pod víko, která ale hodně nečekaně skončila přímo pod víkem. Což Němce hodně překvapilo.
50'
Julius Kühn si vyměnil míč do křídla a zpět na střed, a následně poslal brutální dělovku přímo do středu branky. Parádní gól a Němci opět vedou o tři branky.
49'
Gól vstřelil tým Bělorusko (Vladislav Kuleš).
47'
Marcel Schiller bez jediného naznačení poslal míč z penalty do levého dolního růžku, a tak udržel stoprocentní bilanci penalt v dnešním utkání.
46'
45'
Gól vstřelil tým Německo (Kai Häfner).
44'
44'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
42'
Gól vstřelil tým Bělorusko (Oleh Astrašapkin).
41'
Marcel Schiller dostal perfektní pas na levé křídlo, kde míč jednoduše sebral, naskočil do brankoviště a mezi nohama brankáře poslal míč do sítě.
41'
Gól vstřelil tým Německo.
40'
Oleh Astrašapkin se prezentoval parádní ránou zpoza obrany do pravého vinglu a připsal si první zásah v tomto zápas.e
39'
Kai Häfner zamířil z pravé strany do branky. Jeho míč nejdříve zlikvidoval zákrokem soupeřův gólman, jenže míč se odrazil do brevna a zpátky do branky.
38'
37'
Němci jdou poprvé v zápase do dvoubrankového vedení! Patrick Wiencek seběhl z levé strany na střed a tvrdou střelou dostal míč do branky.
37'
Johannes Golla se dostal do rychlého brejku, následně jednoduše skóroval a po dlouhé době otočil stav zápasu na stranu svého týmu.
36'
K první neúspěšné penaltě v zápase měl neblíže Marcel Schiller, který míč poslal do gólmanovy ruky, ta ale míč zkrotit nakonec nedokázala. A tak je to už celkem devátá, čtvrtá německá úspěšná sedmička v tomto utkání.
34'
Artěm Karalek se prosadil dnes už popáté v tomto utkání! Jeho rána jednoduše prošla přes soupeřova gólmana a je to už dvacátá úspěšná trefa Běloruska v utkání.
34'
Srovnáno! Julius Kühn využil přihrávky do brejku a následně jednoduše prostřelil soupeře.
33'
Gól vstřelil tým Německo (Johannes Golla).
32'
Nikita Vajlupov otevřel skóre druhého poločasu z penalty. Brankář sice vystihl směr, ale míč nezkrotil. Pátá úspěšná sedmička Běloruska z pěti.
31'
První poločas je za námi. Lépe se v něm dařilo Bělorusku, ale hra byla docela vyrovnaná. Už v úvodu si Bělorusové vytvořili čtyřbrankový náskok, který ale následně ztratili a dokonce chvíli prohrávali. Perfektní hrou ale zase otočili a dostali se znovu do vedení. Následně už se hra rychle střídala, jeden gól Německa, jeden Běloruska. To tak půjde do druhého poločasu v mírně výhodnější pozici, ovšem dosavadní průběh nasvědčuje, že nás čeká dalších atraktivních 30 minut.
30'
30'
Julius Kühn v posledních několika sekundách ještě jednou střílí a střílí úspěšně. Svou třetí brankou v utkání tak snižuje těsně před poločasem.
30'
Nikita Vajlupov si vzal na starost další sedmimetrový hod. A opět byl úspěšný. Tentokrát zvolil trochu laxní zakončení o zem, ale bylo úspěšné.
29'
Marcel Schiller se prosadil ze sedmimetrového hodu. Míč nasměroval do pravé části branky k tyči. Gólan soupeře neměl šanci.
28'
Vyloučení v týmu Německo (Christoph Steinert).
28'
Gól vstřelil tým Bělorusko (Artěm Karalek).
28'
Parádní kombinace Němců, kteří úplně rozebrali obranu soupeřova týmu! Andreas Wolff se následně k brance dostal úplně osamocen a zakončení měl jednoduché.
27'
Vyloučení v týmu Německo (Julius Kühn).
27'
Artěm Karalek i přestože byl v pádu a držel ho soupeřův hráč, dokázal získat míč a zakončit. Perfektní branka.
26'
Julius Kühn nečekaně vyskočil na středu do pravé strany, ale míč dokázal poslat přesně opačným směrem do spodní části soupeřovy svatyně k tyči.
26'
25'
Parádní jedenáctka v podání Běloruska! Vladislav Kuleš dostal míč ze značky a okamžitě pálil, a to přesně pod víko soupeřovy branky.
24'
Gól vstřelil tým Německo (Christoph Steinert).
23'
Nikita Vajlupov naznačil poprvé střelu do levé strany branky, ale následně zamířil k pravé tyči a skóroval.
22'
Marcel Schiller si vzal na starost sedmimetrový hody. A zamířil sice docela špatně, ale míč i tak odrazem o zem doskákal do branky.
22'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Viktor Zajcev).
22'
A následně zase ve prospěch Běloruska stav otáčí Nikita Vajlupov! Úžasný závěr prvního poločasu.
22'
Kiryl Samojla ale otočil hru a ze středu mířil přímo pod víko. Je z toho jedenáctá branka Beěorusů a znovu také vyrovnání.
21'
Tak to je neuvěřitelné! Bělorusko se úplně zapomnělo a jen sledovalo, jak soupeře běží do dalšího brejku, a jak Christoph Steinert střílí branku, kterou stav otáčí.
21'
Samostatný únik Johannese Golly přinesl desátý gól německa, a tedy po dlouhé době srovnání.
20'
Julius Kühn dostal dobrou přihrávku do běhu na střed, vyskočil nad obranu a silnou střelou poslal míč do levé dolní části branky.
19'
18'
Po přezkoumání u videa byl nakonec verdikt sudího jasný. Penalta pro Německo. Marcel Schiller vybídl brankáře k zákroku naznačením, ale nakonec míč poslal o zem do sítě.
18'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vladislav Kuleš).
17'
Nikita Vajlupov ze sedmimetrového hodu jednou naznačil, a následně vypálil přesný míč do pravé šibenice německé branky.
16'
Julius Kühn poslala z předbrankového prostoru míč z výskoku k zemi a snížil na rozdíl tří branek.
15'
15'
14'
První sedmimetrový hod v zápase si vzal na starost Nikita Vajlupov. A bezpečně ho proměnil. Míč vstřelil do levého dolního růžku.
14'
13'
Vyloučení v týmu Bělorusko.
13'
Kai Häfner dokázal zaznamenat další gól, dnes už třetí, a to přestože byl faulován a stažen k zemi.
11'
Kai Häfner zakončil kombinaci z křídla, ze kterého ale seběhl na střed a následně zakončil.
11'
10'
Artěm Karalek z pozice pivota skočil až k brankáři, kterého ale nakonec nepřekonal silnou ránou z blízky, nýbrž technickým obloučem.
9'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artěm Karalek).
8'
Dalekonosná rána Arťoma Kulaka z levé spojky skončila až v síti a Bělorusové jdou už do tříbrankového vedení!
8'
První gól z podstřelu! Nikita Vajlupov z pravého křídla pálil při skoku z podstřelu pod gólmana soupeře a skóroval.
6'
Artěm Karalek byl v pádu a proto ho soupeři už nedostupovali. To byla ale chyba. Karalek totiž při pádu dokázal vyslat velice dobrou ránu a míč uklidit do brannkny.
5'
Bělorusové ale nezahálejí. Andrej Jurinok proměnil rychlou střelou skvělý protiútok a srovnal.
4'
Philipp Weberse velice jednoduše dostal obrannou soupeře a následně z výskoku zakončil k zemi. Otáčí tak stav utkání ve prospěch Německa.
3'
2'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
1'
Bělorusko se prosazuje jako první. Vladislav Kuleš otevírá střeleckkou listinun.
1'

Německo: Wolff, Klimpke – Golla, Wiencek, Heymann, Köster, M'Bengue, P. Weber, Häfner, Schiller, Kühn, Mertens, Ernst, Steinert, Kastening, Witzke.

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Kuleš, Kulak, Astrašapkin, Nikanovič, Kryvenka, Jurinok, Zajcev, Karalek, Vajlupov, Samojla, Udaveňa, Bochan, Gajdučenko, Aljochin.

Rozhodčí: B. Lah, D. Sok.
VZÁJEMNÉ ZÁPAS

Historicky spolu týmy odehrály pět utkání, a všechny v kvalifikacích, nebo závěrečných turnajích mistrovství Evropy a mistrovství světa. Ve všech pěti vítězili Němci. První z nich se odehrál v lednu roku 2008 a skončil výsledkem 34:26, poslední naopak v lednu 2020, který dopadl 31:23.
BĚLORUSKO

Samozřejmě i Bělorusko muselo projít kvalifikací, kdy mělo ve skupině 6 Norsko, Itálii a Lotyšsko. Skupina skončila překvapivě. Norové byli první s deseti body, když jednou podlehli právě Bělorusku. Stejně tak Bělorusové, kteří jednou podlehli Norsku. O pořadí tedy rozhodlo skóre a to v neprospěch Bělorusů. Jejich skóre činilo 190 vstřelených ku 168 inkasovaným brankám. Posledních pět zápasů východoevropského týmu pak čítá pět výher. Tři kvalifikační výhry o ME, s Lotyšskem 39:27, S Itálií 32:31 a s Lotyšskem znovu 30:26. Následně taky dvě listopadové přípravy s Ruskem a z nich dvě vítězství 35:27 respektive 31:27.
NĚMECKO

Německo se na turnaj nedostalo přímo, ale muselo projít kvalifikací. Do skupiny dva bylo nalosováno společně s Rakouskem, Bosnou a Hercegovinou a Estonskem. Kvalifikací ale Němci prošli na jedničku, když vyhráli všechny zápasy, získali dvanáct bodů a skóre 191:135. Z posledních pěti zápasů prohráli dva. Ten nejstarší na OH v srpnu, když podlehli výsledkem 26:31 Egyptu. Následně v listopadové přípravě porazili Portugalsko 32:30. Další tři zápasy odehráli nyní v lednu, kdy Portugalsku 28:30 podlehli, ale následně porazili Švýcarsko a Francii 30:26 a 35:34.