ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Švédsko  - 23. ledna 2022   18:00

Německo
Německo
2' Köster  • 3' Köster  • 10' Golla  • 14' Zerbe  • 18' P. Weber  • 23' Wiencek  • 24' Köster  • 25' Golla  • 30' Wiede  • 33' Köster  • 35' Wiencek  • 38' Wiede  • 40' Dahmke  • 46' Drux  • 47' Drux  • 51' Stutzke  • 58' Dahmke  • 59' Drux  • 60' Zerbe
21:25
(10:12)
Švédsko
Švédsko
1' Lagergren   • 3' Gottfridsson   • 4' Bergendahl   • 5' Gottfridsson   • 9' Chrintz   • 11' Wanne   • 12' Lagergren   • 22' Wanne   • 23' Johansson   • 26' Sandell   • 30' Claar   • 31' Lagergren   • 38' Johansson   • 40' Wanne   • 44' Carlsbogärd   • 46' Bergendahl   • 47' Bergendahl   • 50' Sandell   • 53' Sandell   • 55' Carlsbogärd   • 56' Gottfridsson   • 59' Wanne   • 60' Chrintz
Německo
Brunner Arthur, Salah Morad
ZS Ondřeje Nepely, Bratislava
Švédsko

Německo – Švédsko 21:25 (10:12)
Nejvíce branek: Köster 4, Drux 3, Golla 2 – Wanne 5/2, Lagergren 3, Gottfridsson 3. Rozhodčí: Brunner Arthur, Salah Morad. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 2:2.
Po prvním poločase to vydalo, že na nás bude v Bratislavě čekat vyrovnaná partie. Jenže chyba lávky, Švédsko začalo navyšovat svůj náskok a na rozdíl od Němců dnes udělalo méně chyb v zakončení. Pro Němce je dnešní poražká koncem nadějí, do Budapešti se nepodívají. Švéd Lukas Sandell získal cenu pro nejlepšího hráče zápasu. To je dnes z mé strany všechno, budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
60'
Lukas Zerbe byl na pravém křídle volný a prostřelil brankáře nad hlavou.
60'
Valter Chrintz dává branku v poslední minutě hry.
59'
Paul Drux prostřelil z blízka bombou brankáře Švédska.
59'
Hampus Wanne utekl německé obraně, rozdíl je pět branek.
59'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Do konce zápasu zbývají odehrát jenom dvě minuty.
58'
Rune Dahmke se prosadil z levého křídla.
58'
Němci získali míč, ale času už mají zkrátka málo.
57'
Švédsko získalo faul a 9m hod.
57'
Německý hráč bude schopen pokračovat ve hře.
57'
Rune Dahmke se srazil se spoluhráčem hlavou a dlouho ležel na zemi.
56'
Jim Gottfridsson navyšuje rozdíl ve skóre už na pět branek.
56'
Švédsko nikam nespěchá a Němcům utíká čas.
55'
Švédsko získalo nepovedenou německou střelu a drží míč.
55'
Jonathan Carlsbogärd skóruje do prázdné němcké branky.
54'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Německo musí útočit za každou cenu, jenže jde pokaždé do plných.
53'
Lukas Sandell z pivota dává branku, která znamená třígólový rozdíl ve skóre.
Johannes Bitter skvěle zakročil, ale švédská střela byla s faulem.
53'
Švédsko získalo míč do svého držení a nikam nespěchá.
52'
Němci hrají bez brankáře.
52'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Hampus Wanne).
Julian Köster zbytečně oslabil tým a Švédsko má penaltu.
52'
Vyloučení v týmu Německo (Julian Köster).
51'
Lukas Stutzke se toho nebál a trefil se ze střední vzdálenosti. Brankář byl bez šance.
51'
Švédsko se dostalo na polovinu soupeře a snaží se uspat hada.
50'
Obrana Švédů teď dobře zasáhla, ale Němci zůstali na míči.
50'
Lukas Sandell to vzal na sebe a z dálky prostřelil německého brankáře.
49'
Švédsko se bude snaži využít německou minelu, ale nebude rozhodně nikam spěchat.
49'
Němci mají 9m hod.
49'
Lukas Zerbe se jen těžko zvedá ze země.
48'
Schmidt byl držen, Němci mají 9m hod.
48'
Naši západní sousedé hrají bez brankáře.
48'
Švédsko minulo, ale Němci útočí do plných.
47'
Paul Drux skóroval v pádu ze střední vzdálenosti.
47'
Oscar Bergendahl utekl obraně Němců.
46'
Paul Drux to vzal na sebe z dálky a prostřelil brankáře do protipohybu.
46'
46'
Oscar Bergendahl zařídil Seveřanům dvougólový náskok z rychlého kontru.
45'
Švédsko se ubránilo tlakou soupeře.
45'
Johannes Golla skončil na zemi a Němci pokračují v kontrole balonu.
45'
Němci si jdou pro vyrovnání a hala je mohutně povzbuzuje.
44'
Jonathan Carlsbogärd to vzal na sebe a trefil se parádně z výskoku.
44'
Švédsko se drží dvacet vteřin na míči, ale bez střely.
43'
Jenže ani Němci z rychlého kontru nebyli úspěšní.
43'
Švédsko z křídla jenom trefilo tyčku.
43'
Paul Drux faulova, Švédsko má 9m hod.
42'
Švédsko se snažilo o rychlý kontr, ale málem přišlo o držení míče.
42'
Skóre je vyrovnané, na míč jdou Němci.
41'
Švédsko svou příležitost v útoku nevyužilo a musí se teď bránit.
41'
Jim Gottfridsson byl držen při snaze o střelu.
40'
Rune Dahmke byl na levém křídle absolutně nepokrytý.
40'
Hampus Wanne utekl německé obraně.
39'
Švédsko se ubránilo velkému tlaku.
39'
Jeden z Němců zůstal ležen na hranici 9m hodu.
38'
Švédsko zachytilo pas soupeře a jde na míč.
38'
Fabian Wiede se do toho opřel z výskoku a prostřelil všechno.
38'
Eric Johansson dal branku z dálky.
Tobias Reichmann trefil sedmičku s přehledem a je vyrovnáno.
37'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Tobias Reichmann).
37'
Paul Drux byl držen při střele, Němci mají sedmičku.
36'
Švédsko zbytečně ztratilo míč a pak muselo na vlastní polovině faulovat.
36'
Johnasonova střela byla tečována, Švédsko zůstalo na míči.
36'
Eric Johansson minul německou branku.
35'
Patrick Wiencek se prosadil v pádu.
35'
Švédsko se odhodlalo ke střele, ta ale byla tečována rukou německého obránce.
34'
Švédsko hraje v oslabení bez brankáře.
33'
Němci ztrati držení míče a musí se bránit.
33'
Eric Johansson byl držen.
33'
Julian Köster z dálky prostřeli, ve výskoku, brankáře.
32'
Vyloučení v týmu Švédsko (Oscar Bergendahl).
31'
Albin Lagergren otevřel skóre druhého dějství.
31'
Švédsko hraje bez brankáře.
31'
Němci ztratili pozici a musí se bránit.
31'
Německo začne 2. poločas na míči.
31'
Žádné velké ofenzivní hody nejsou, prozatím, v Bratislavě k vidění. Oba celky toiž trápí proměňování šancí. Švédsko vede po 30 minutách hry nad Německem 12:10. Druhé dějství začne v 18:50
30'
30'
Andreas Miroslav Palicka chytil jasnou šanci Johannesi Gollovi, který střílel na pivotu.
30'
Felix Niklas Claar prošel obranou jako nůž máslem.
30'
30'
Fabian Wiede levačkou trefil přesně k tyči.
Jonathan Carlsbogärd se diví, ale držel soupeře za dres a je na dvě minuty vyloučen.
29'
Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Carlsbogärd).
28'
Daniel Rebmann chytil švédskou střelu, která šla do rohu jeho svatyně.
28'
Švédsko nikam nespěchá a drží míč.
27'
Německo trefilo tyčku, Johannes Golla byl v pádu nepřesný.
26'
Lukas Sandell z dálky prostřelil brankáře.
26'
Švédsko jde rozvážnou akcí pro dvougólový náskok.
25'
Johannes Golla skóroval z otočky na čáře.
25'
Německo získalo 9m hod.
25'
Německo jde do kontru po chybě Švédska.
24'
Švédsko se tlačí až do kuchyně, ale Němci hrají zodpovědně.
24'
Julian Köster rychle snížil z úniku.
23'
Eric Johansson dostal míč do branky i s gólmanem
23'
Lukas Sandell minul zařízení, Němci jdou na míč.
23'
Švédsko bude zahrávat 9m hod.
23'
Patrick Wiencek zůstal sám na čáře a prostřelil gólmana.
22'
Hampus Wanne utekl obraně Němců a překonal brankáře technicky mezi jeho nohama.
22'
Němci byli zastaveni nedovoleně a budou zahrávat 9m hod.
21'
21'
Jenže byl držen a bude z toho 7m hod.
20'
Fredric Pettersson minul na pivotu zařízení.
19'
Lukas Sandell si připsal technickou chybu.
19'
Oba týmy trápí, v posledních chvílích, střelecká impotence.
18'
Švédsko se ubránilo tlaku soupeře a jde do útoku.
18'
Weber to vzal na sebe.
17'
Němci pomalu dobývají branku soupeře.
17'
Petera Johannessona zachránila od inkasovaného gólu tyčka.
16'
Julian Köster minul z dálky.
16'
Jonathan Carlsbogärd z úniku po levé straně netrefil zařízení.
15'
Švédsko má úspěšnost brankáře 38 procent.
14'
Němci získali faul a jsou na polovině švédů už dvacet minut.
14'
Lukas Zerbe trestá zavání Švédska z úniku.
13'
Tobias Reichmann nechal vyniknout brankáře, který vytáhl svou pravou nohu proklatě vysoko.
13'
Johannes Golla zůstal ležet na zemi, Němci mají 7m hod.
12'
12'
Albin Lagergren byl sám na pivotu.
11'
Hampus Wanne se prosadil z levého křídla.
Fabian Wiede ukazoval, že je v tom nevinně, ale dostal dvě minuty trestu za držení.
10'
Vyloučení v týmu Německo (Fabian Wiede).
10'
Johannes Golla dostal prostor na pivotu a procedil míč přes brankáře.
9'
Valter Chrintz prošel obranou a prostřelil brankáře.
8'
Švédsko jde do plných a bude snažit navýšit vedení.
8'
Philipp Weber se při pokusu z dálky trefil jenom do tyčky.
8'
Němci získali míč, ale jdou do plných.
7'
Švédsko se snaží dobýt Německou branku postupným útokem, který tvá přes dvacet vteřin.
7'
7'
Julian Köster byl zablokován ve střele, Němci mají 7m hod.
7'
6'
Švédsko nepotrestalo chybu Němců, Jim Gottfridsson byl držen.
5'
Němci prohrávají o dvě branky, ale nikam nespěchají.
5'
Jim Gottfridsson to vzal na sebe z osmi metrů.
5'
Švédové ale akci přibrzdilil.
4'
Němci ztratili míč a musí se bránit.
4'
Oscar Bergendahl se prosadil na pivotu i přes dva obránce soupeře.
3'
Julian Köster je při chuti, opět nedal brankáři šanci střelou ze střední vzdálenosti.
3'
Jim Gottfridsson se prosadil přes obránce střelou k tyči.
2'
Julian Köster to vzal na sebe a z výskoku přeonal brankáře Švédska.
2'
Němci při své prní útočné akci nikam nespěchají.
1'
Albin Lagergren se prosadil ze střední vzdálehnosti a otevřel skóre zápasu.
1'
Švédsko začalo 1. poločas na míči.
1'

Německo: Bitter, Wolff, Rebmann – Golla, Wiencek, Reichmann, Wiede, Zerbe, Köster, P. Weber, Häfner, Firnhaber, Dahmke, Kühn, Stutzke, Ernst, Steinert, D. Schmidt, Zieker, Drux.
Trenér: Gislason, Alfred

Švédsko: Johannesson, Palicka, Thulin – Carlsbogärd, Persson, Mellegärd, Darj, F. Möller, Wanne, F. Pettersson, Claar, Lagergren, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, Johansson, Wallinius, Chrintz.
Trenér: Solberg, Glen

Rozhodčí: Brunner Arthur, Salah Morad.
Německo
Naši západní sousedé se ve třech odehraných zápasech, předkola, na evropském šampionátu hned třikrát radovali z vítězství. Porazili Bělorusko (33:29) a Rakousko (34:29). No a v posledním zápase skupiny přehráli o sedm bodů Polsko (30:23). Ve Skupině 2 Němci nestačili na Španěly (29:23) a Nory 28:23 Svěřence trenéra Alfreda Gíslasona ale na šampionátu trápí kovid, německý svaz dokonce zvažoval odvolání reprezentace ze šampionátu.

Vzájemné zápasy
Mužská reprezentace Německa a Švédska se v posledních dvou zápasech rozešla pokaždé se stejnou remízou (25:25).
Švédsko
Švédsko patří ke spolufavoritům celého turnaje ale prozatím nehraje zrovna v ideálním rozpoložení. V předkole sice jasně přehrálo Bosnu (30:18), ale poté prohrálo se Španělskem (32:28) a remizovalo s českým výběrem (27:27), Seveřanům dokonce hrozilo senzační vyřazení. Po postupu do hlavní fáze Švédové dokázali hladce porazit Rusko (29:23) a Polsko (28:18). Jenže pokud chtějí pomýšlet na medailové umístění, musí už zbývající zápasy vyhrát.
Dobrý den vítejte u onlajn přenosu z ME v házené. V neděli 23. ledna se proti sobě postaví, na ZS Ondřeje Nepely v Bratislavě, týmy Německa a Švédska. Utkání začíná v 18:00.