ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Rusko - 23. ledna 2022   15:30

Polsko
2' Daszek  • 5' Sićko  • 10' Sićko  • 16' Moryto  • 18' Chrapkowski  • 23' Daszek  • 25' Moryto  • 26' Sićko  • 27' Dawydzik  • 27' Syprzak  • 30' P. Krajewski  • 32' Sićko  • 36' Daszek  • 37' Sićko  • 42' Daszek  • 42' Sićko  • 45' Sićko  • 45' Dawydzik  • 47' P. Krajewski  • 48' Olejniczak  • 50' Moryto  • 52' Czuwara  • 54' Daszek  • 55' Sićko  • 58' Sićko  • 60' Daszek
29:29
(13:12)
Rusko
Rusko
1' Žitnikov   • 4' Žitnikov   • 7' Šiškarjov   • 8' Kosorotov   • 10' Andrejev   • 11' Santalov   • 20' Kosorotov   • 22' Kosorotov   • 26' Jermakov   • 26' Žitnikov   • 28' Korněv   • 33' Korněv   • 35' Kotov   • 36' Andrejev   • 37' Ostašenko   • 38' Korněv   • 41' Žitnikov   • 42' Ostašenko   • 43' Žitnikov   • 44' Santalov   • 45' Kosorotov   • 48' Žitnikov   • 52' Kosorotov   • 54' Andrejev   • 56' Kosorotov   • 58' Žitnikov   • 60' Kosorotov
Polsko
M. Kornecki, Zembrzycki – Przytuła, Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Walczak, Sićko, Czuwara, Syprzak, Moryto, P. Krajewski, M. Gębala, Przybylski, Dawydzik, Chrapkowski.
Bonaventura Charlotte, Bonaventura Julie
ZS Ondřeje Nepely, Bratislava
Rusko
Gruško, Kirejev – Santalov, Kotov, Vinogradov, Ostašenko, Korněv, Dzemin, Jermakov, Šiškarjov, Soroka, Vračevič, Andrejev, Žitnikov, Kameněv, Kosorotov.

Polsko – Rusko 29:29 (13:12)
Nejvíce branek: Sićko 8, Daszek 6, Moryto 6/3 – Kosorotov 8/1, Žitnikov 7, Korněv 3. Rozhodčí: Bonaventura Charlotte, Bonaventura Julie. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 5:5. ČK: realizační tým (RUS).
Zápas mezi Ruskem a Polskem nabídl nezaujatému fanouškovi téměř vše. Po prvním dějství těsně vedli naši severní sousedé (13:12). Poté ale Rusové našli recept na, do té doby výborně chytajícího, brankáře Mateusze Zembrzyckého. Jenže jim to stačilo jenom remízu. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit ud dalších onlajn přenosů.
60'
To jsou věci. Sergej Kosorotov z velké dálky, v posledních vteřinách, propálil polského brankáře.
60'
Rusy teď vede, při oddechovém čase, jejich asistent, který nevypadá příliš jistě.
60'
Oddechový čas pro hosty.
60'
Michał Daszek zakončil na středu polskou kombinaci, když propálil brankáře.
60'
Ruský trenér Velimir Petkovic obdržel červenou kartu.
60'
Červená karta pro realizační tým Rusko.
60'
Michał Olejniczak zůstal ležet na zemi, hra je přerušena.
60'
Půlminuta zbývá do konce.
60'
Polský trenér nabádá své svěřence, aby trochu uklidnili hru a zkusili získat faul.
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Poláci získali míč a jdou do útoku.
59'
Sergej Kosorotov byl držen, Rusové mají další 9m hod.
59'
Dmitrij Žitnikov zůstal ležet na zemi, Rusko má 9m hod.
58'
Szymon Sićko parádně prostřelil brankáře, je opět vyrovnáno.
58'
Dmitrij Žitnikov opět překonal gólmana Polska střelou ze střední vzdálenosti.
57'
Rusko získalo 9m hod.
57'
Poláci ztratili držení míče.
56'
Michał Daszek zůstal na zemi, Poláci mají 9m hod.
56'
Sergej Kosorotov uspěl bombou z dálky, která zaskočila polského brankáře.
55'
Szymon Sićko otáčí skóre ve prospěch Polska a trestá ruskou ztrátu míče.
54'
Michał Daszek se toho nebál a prostřelil brankáře. .
54'
Rusové jsou ve vedení a snaží se všemi možnými prostředky zabráni Polákům ve střele.
54'
Pavel Andrejev byl sám na pivotu a nemýlil se.
53'
Poláci v přesilovce ztratili držení míče.
52'
Sergej Kosorotov to vzal na sebe a vyrovnal skóre.
52'
Rusové hrají v oslabení bez brankáře.
52'
Jan Czuwara byl volný na levém kídle a prostřelil brankáře.
51'
Dvouminutový trest pro realizační tým Rusko.
51'
V akci je video.
51'
Poláci jsou dvacet vteřin na polovině Polska, ale střela z toho nebyla.
50'
Arkadiusz Moryto skóroval z pravého křídla. Je vyrovnáno.
50'
50'
Sergej Kosorotov zlikvidoval polský pokus o střelu do prázdné branky.
49'
Rusové mají možnost odskočit o dvě branky.
49'
Polsko trefil tyčku.
48'
Dmitrij Žitnikov skóroval z pivota po individuální akci.
48'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Jermakov).
48'
Michał Olejniczak prostřelil ruského brankáře, ale byl při střele sražen na zem.
47'
Szymon Sićko vystihl ruskou rozehrávku.
47'
Vyloučení v týmu Polsko (Przemysław Krajewski).
47'
Przemysław Krajewski to vzal na sebe a bombou prostřelil gólmana, který neměl absolutně šanci zasáhnout.
46'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Michail Vinogradov).
45'
Dawid Dawydzik se prosadil z bezprostřední blízkosti ruského gólmana.
45'
Sergej Kosorotov prošel polskou obranou jako nůž máslem. Brankář neměl nárok zasáhnout.
45'
Szymon Sićko to zval na sebe.
44'
Dmitrij Santalov skóruje z rychlého úniku.
43'
Michał Olejniczak zůstal na zemi.
43'
Dmitrij Žitnikov se z výskoku trefil k levé tyči.
42'
Szymon Sićko se prosadil z pivota.
42'
Roman Ostašenko utekl obraně Polska.
42'
Michał Daszek dávábranku v oslabení.
42'
Poláci hrají bez brankáře.
41'
Dmitrij Žitnikov se prosadil přes polský faul.
41'
Vyloučení v týmu Polsko (Damian Przytuła).
41'
Rusové získali míč, ale rozhodně nikam nespěchají.
40'
Oba týmy v krátkém čase ztratily držení míče.
39'
Dmitrij Korněv zachytil ruskou přihrávku.
38'
Dmitrij Korněv utekl polské obraně.
37'
Gól vstřelil tým Rusko (Roman Ostašenko).
37'
Szymon Sićko se s tím nepáral.
36'
Pavel Andrejev se uvolnil na pivotu.
36'
Michał Daszek propálil všechno, co mu stálo v cestě.
36'
Dawid Dawydzik získal Polákům 9m hod.
35'
35'
Alexandr Kotov to vzal na sebe z pravé strany.
Walczak poslal na zem Sergeje Kosorotova.
35'
Vyloučení v týmu Polsko (Patryk Walczak).
34'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Polsko (Arkadiusz Moryto).
34'
Dawid Dawydzik zůstal na zemi. Poláci mají 7m hod.
33'
Sergej Kosorotov selhal v zakončení.
33'
Rusové prohrávají o jednu branku a nikam nespěchají.
33'
Dmitrij Korněv dává branku z pravého křídla.
32'
Szymon Sićko se prosadil přes les ruských rukou.
32'
Rusové opět trefili jenom dobře postaveného Mateusze Zembrzyckého.
31'
Polský pokus ze střední vzdálenosti netrefil zařízení.
Polsko začne druhý poločas na míči.
31'
Rusové měli první poločas opravdu dobře rozehraný, jenže pak, přes devět minut, nebyli schopni vstřelit branku. Polský brankář Mateusz Zembrzycki měl úspěšnost přes 50 procent a doslova deptal ruské hráče. Díky němu vedou Poláci 13:12. Druhé dějství začne v 16:20.
30'
30'
Poláci to sehráli, ve vlastním oslabení skvěle, Przemysław Krajewski zakončil secvičenou akci gólem z levého křídla.
30'
30'
Rusové trefili tyčku.
30'
Michał Olejniczak si jde podruhé na dvě minuty odpočinout.
29'
Skoro minutu se nehrálo, na míči jsou Rusové a nikam nespěchají.
29'
Jeden z Poláků zůstal ležet na zemi. Hra je přerušena.
28'
Dmitrij Korněv zakončil rychlý ruský únik. Je vyrovnáno.
27'
Kamil Syprzak to vzal na sebe na pivotu.
27'
Mateusz Zembrzycki zasáhl proti střele z dálky.
27'
Dawid Dawydzik se prosadil z rychlého brejku a potrestal ruské zaváhání.
26'
Dmitrij Žitnikov se prosadil z rychlého kontru.
26'
Gól vstřelil tým Polsko (Szymon Sićko).
26'
Alexandr Jermakov využil zaváhání na polské straně a prosadil se z úniku.
25'
Piotr Jędraszczyk skončil na zemi při zakončení.
25'
Poláci se ubránili ruskému tlaku.
25'
Arkadiusz Moryto donesl míč do ruské prázdné branky.
24'
Mateusz Zembrzycki opět ukázal parádní zákrok.
24'
Vyloučení v týmu Polsko (Michał Olejniczak).
24'
Rusové hrají v oslebení bez brankáře.
23'
Michał Daszek zakončil exibiční akci Poska, míč dostal ve vzduchu na křídle a prostřelil ruského brankáře.
23'
Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Kosorotov).
Michał Daszek byl zápasnicky sražen na zem.
Mateusz Zembrzycki vytáhl parádní zákrok proti střele z blízka.
22'
Sergej Kosorotov s prosadil z křídla.
Arkadiusz Moryto to poslal k levé tyči.
21'
20'
Michał Daszek skončil na zemi, Polsko má 7m hod.
20'
Sergej Kosorotov ukončil skoro děvět minut trvající ruské čekání na branku.
19'
Przemysław Krajewski nepotrestal z úniku ruskou minelu.
19'
Rusové už sedm minut nevstřelili branku.
18'
Piotr Chrapkowski se prosadil z rychlého úniku.
Daniil Šiškarjov nedal v jasné šanci na levém křídle.
17'
Viktor Kirejev vychytal střelu z levého křídla.
17'
Dmitrij Žitnikov netrefil zařízení.
16'
Rusové hrají oslabení s opuštěnou brankou.
16'
Arkadiusz Moryto byl sám na pravém křídle.
16'
15'
Mateusz Zembrzycki opět jistě zasáhl.
15'
Mateusz Zembrzycki vytáhl parádní zákrok proti střele Dmitrije Santalova z dálky.
14'
Rusové jsou dominantní a nikam nespěchají.
14'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rusko (Sergej Kosorotov).
14'
Piotr Chrapkowski si přidržel protihráče za dres. Rusové získali 7m hod.
13'
Daniil Šiškarjov nechal vyniknout polského brankáře, ten vychytal jeho střelu z pravého křídla.
12'
Rusové ztratili míč, ale brankář Viktor Kirejev je zachránil od jasného gólu skvělým zákrokem.
12'
Poláci získali 9m hod.
11'
Dmitrij Santalov prostřelil brankáře bombou z dálky.
Arkadiusz Moryto potrestal ruský faul.
11'
10'
Pavel Andrejev zakončil individuální průnik do polské obrany gólem.
10'
Szymon Sićko prostřelil brankáře ze střední vzdálenosti.
9'
Daniil Šiškarjov zablokoval polskou přihrávku na křídlo.
9'
Polsko prohrává už o tři branky, ale s útokem nikam nespěcha.
8'
Sergej Kosorotov se prosadil přes les rukou z levé strany.
8'
Poláci se ve vlastní přesilovce brání.
7'
Daniil Šiškarjov byl zastaven nedovoleně Michałem Olejniczakem. Rusové získali 9m hod.
7'
Daniil Šiškarjov prošel polskou obranou jako nůž máslem.
6'
Kotov si přidržel soupeře a Poláci mají první přesilovku zápasu.
6'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Kotov).
Sergej Kosorotov potrestal polský faul na jeho osobu.
5'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Sergej Kosorotov).
5'
Szymon Sićko skóruje z rychlého úniku.
4'
Dmitrij Žitnikov prostřelil obránce.
3'
Arkadiusz Moryto vystihl ruskou rozehrávku, ale míč skončil mimo hrací plochu.
3'
Rusové dvakrát získali míč po chybě našich severních sousedů.
2'
Rusové opět zatáhli za záchrannou brzdu a Poláci mají 9m hod.
2'
Michał Daszek prošel na pivota a zavěsil do rohu.
1'
Poláci byli v prvním útoku faulováni a budou zahrávat 9m hod.
1'
Dmitrij Žitnikov skóroval z pivota.
1'
Na míči začnou v prvním poločase Rusové.
1'

Polsko: M. Kornecki, Zembrzycki, Skrzyniarz – Przytuła, Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak, Komarzewski, Walczak, Sićko, Pietrasik, Czuwara, Pilitowski, Syprzak, Moryto, P. Krajewski, M. Gębala, Przybylski, Dawydzik, Chrapkowski.
Trenér: Rombel, Patryk

Rusko: Kirejev, Vereščagin, Gruško – Santalov, Vorobjov, Kotov, Vinogradov, Ostašenko, Korněv, Dzemin, Jermakov, Šiškarjov, Děmin, Soroka, Vračevič, Andrejev, Žitnikov, Kameněv, Kosorotov.
Trenér: Petkovic, Velimir

Rozhodčí: Bonaventura Charlotte, Bonaventura Julie.
Polsko
Naši severní sousedé se ve třech odehraných zápasech, v předkole, ME hned dvakrát radovali z vítězství. Porazili Rakousko (31:26) a Bělorusko o devět branek (29:20). No ale v posledním zápase skupiny nepřehráli Německo, kterému podlehli o sedm branek (23:30). Proto svěřenci trenéra Patryka Rombela začali Skupinu 2 s nulou na kontě. Na té zůstali i po posledním zápase, ve kterém nestačili na Švédsko (18:28).

Vzájemný zápas
Mužská reprezentace Polska a Ruska se naposledy potkala na konci roku 2020, v přátelském utkání zvítězili naši severní sousedé 25:23.
Rusko
Rusko dominovalo ve své základní skupině, respektive předkole hlavní fáze. Vyhrálo nad Litvou, Slovenskem a zaskočilo nejen favorizované Norsko, které udolalo 23:22, ale všechny fanoušky házené. Nicméně toto vítězství bylo obrovské překvapení a Rusům zajistilo zisk dvou bodů do hlavní fáze. Jenže, to bylo vítězství jediné, poté už dvakrát prohráli. Nad jejich síly zůstali Švédové (23:29) a v utkání, s neporaženými Španěly, drželi krok až do samotného konce (25:26).
Dobrý den vítejte u onlajn přenosu z ME v házené. V neděli 23. ledna se proti sobě postaví, na ZS Ondřeje Nepely v Bratislavě, týmy Polska a Ruska. Utkání začíná v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.