ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Česko - 23. ledna 2018   20:30

Makedonie
Makedonie
2' Taleski  • 4' Georgievski  • 6' Mirkulovski  • 9' Mirkulovski  • 11' Stoilov  • 15' Taleski  • 18' Stoilov  • 22' Velkovski  • 24' Manaskov  • 25' Peševski  • 27' Velkovski  • 30' Manaskov  • 34' Stoilov  • 36' Taleski  • 37' Taleski  • 38' Taleski  • 41' Mirkulovski  • 43' Velkovski  • 46' Stoilov  • 49' Mirkulovski  • 55' Manaskov  • 59' Velkovski
24:25
(13:11)
Česko
Česko
3' Kašpárek   • 10' Horák   • 13' Horák   • 16' Číp   • 19' Zdráhala   • 22' Horák   • 26' Horák   • 28' Číp   • 29' Horák   • 30' Šlachta   • 36' Kašpárek   • 40' Kašpárek   • 41' Zdráhala   • 42' Kašpárek   • 43' Horák   • 47' Horák   • 50' Zdráhala   • 53' Zdráhala   • 55' Kašpárek   • 57' Horák   • 59' Kašpárek
Makedonie
Volodkov, Zotin
Arena Varaždin
Česko

Makedonie – Česko 24:25 (13:11)
Nejvíce branek: Taleski 5, Mirkulovski 4, Stoilov 4 – Horák 8, Kašpárek 6, Hrstka 4/4. Rozhodčí: Volodkov, Zotin. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/4. Vyloučení: 2:5. ČK: Landa (CZE).
60'
Tomáš Mrkva chytil sedmičku i Manaskovovi a Česká republika tak vítězí!
60'
Bude nařízen sedmimetrový hod pro Makedonii!
60'
Nyní padl gól Makedonie, není ale jisté, zda padl ještě v základní hrací době, či nikoliv. Rozhodčí se jdou podívat na video!
60'
Ještě jeden oddechový čas pro Českou republiku.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Nejprve sice udeřil Velkovski, na druhé straně ale natáhl ke střele Stanislav Kašpárek a prostřelil vše, co mu v cestě stálo!
59'
Gól vstřelil tým Makedonie (Martin Velkovski).
58'
Horák nyní ale předvedl chybu z kategorie zbytečných, když prorážel.
58'
Makedonie je v těžké krizi. Nyní měli celý útok převahu jednoho muže v poli a stejně nedokázali vstřelit gól. Do útoku jde Česko!
57'
Český tým jde poprvé v zápase do vedení! Zasloužil se o to Pavel Horák již svým osmým dnešním gólem!
57'
Český tým útočí, ale jejich útok je zatím bez výrazné myšlenky.
56'
To co předvádí v brance Tomáš Mrkva, je neskutečné! Nyní vychytal Lazarova ze značky sedmimetrového hodu.
56'
Jan Landa inkasuje svůj třetí trest v zápase a to znamená automaticky červenou kartu.
56'
Vyloučení v týmu Česko (Jan Landa).
55'
Stanislav Kašpárek dává svou pátou a velmi důležitou branku.
55'
Tak tohle se nepovedlo. Nejprve si Mrkva připsal další skvělý zákrok, následně si ale pro míč doskočil Manaskov a dorazil jej do sítě.
54'
Oddechový čas pro Makedonii.
54'
Jakub Hrsta proměňuje i svou čtvrtou sedmičku v zápase a máme vyrovnáno!
54'
Sedmimetrový hod pro Českou republiku.
53'
A další skvělý zákrok Mrkvy!
53'
Naděje českého týmu se nepatrně zvyšují. Nejprve si Mrkva připsal dva úspěšné zákroky, následně Ondřej Zdráhala přidal rychlý gól.
51'
Kašpárek nyní při střele zklamal a zamířil nad.
51'
Po oddechovém čase bude Makedonie pokračovat v útoku.
51'
51'
Mrkva si připsal úspěšný zákrok, Makedonie ale dále pokračuje v útoku.
50'
Ondřej Zdráhala nejprve naznačil kličku, poté vzal ale celou akci na sebe a vystřelil. Dává svůj třetí gól v zápase.
49'
Vyloučení v týmu Makedonie (Velko Markoski).
49'
Vše ale nyní mění Mirkulovski, který dává gól Mrkvovi.
49'
Hrstka je ze sedmimetrového hodu zatím stoprocentní. Dává svůj třetí gól a už je to jen o dva!
48'
Sedmimetrový hod pro Česko.
47'
Češi se nyní snaží dávat často góly z rychlých protiútoků. A celkem se jim to daří. Nyní toho byl důlazem gól Pavla Horáka.
47'
Ristovski nyní perfektně vychytal Kašpárka a Makedonie bude mít šanci navýšit rozdíl na pět gólů.
46'
Stoilov se opět provuje jako velmi silný hráč v soubojích a dává jedenadvacátý gól svého týmu.
45'
Jakub Hrstka proměňuje i svůj druhý sedmimetrový hod v zápase a drží naděje českého týmu.
43'
V české brance je Tomáš Mrkva. Nejspíše je to důsledek toho, že se Galiovi dnes až tak nedařilo.
43'
Pavel Horák využívá protiútoku, střílí svou šestou branku v zápase a snižuje na rozdíl čtyř gólů.
43'
42'
Kašpárkovi se nyní daří. Dává svůj čtvrtý gól v zápase.
41'
Kiril Lazarov dnes chodí pouze na sedmičky a i druhou proměnil.
41'
Makedonie bude zahrávat sedmimetrový hod.
41'
Ondřej Zdráhala využil protiútoku a snižuje na rozdíl čtyř branek.
41'
Gól vstřelil tým Makedonie (Filip Mirkulovski).
40'
Stanislav Kašpárek se uvolnil ke střele a nedal makedonskému brankáři šanci.
39'
Tomáš Číp se dostal ke střele z pravé křídla, Ristovski ho ale efektivně vychytal.
38'
Oddechový čas pro Českou republiku.
38'
Taleskimu tam spadne vše, na co sáhne. Nyní poslal střelu s odrazem od země a ta zapadla přesně do horního růžku branky.
37'
Česká obrana je teď opět velmi propustná. Taleski prošel až ke Galiovi a toho efektně přeloboval.
37'
A na druhé straně Horák pouze trefil skvěle chytajícího Ristovskiho.
36'
Filip Taleski svou střelou vymetl horní růžek české branky.
36'
Kašpárek nyní ale fauloval a dostává dvě minuty. Oba týmy tak mají jednoho vyloučeného hráče.
36'
Pokud Kašpárkovi vyjde střela, prakticky nejde chytnout. A to se teď stalo.
35'
Filip Mirkulovski dal tvrdý direkt do obličeje Zdráhalovi a dostává dvě trestné minuty.
34'
První gól druhého poločasu je tady. Rychlá souhra s pivotem, Stoilov střílí svou třetí branku.
34'
Míč zalehnul Velkovski a do útoku jdou tak opět červeno-žlutí.
32'
Ani na druhé straně nepadl gól. Šanci na snížení tak budou mít opět Češi.
32'
O střelu se pokusil Ondřej Zdráhala, ta ovšem neměla potřebnou razanci a ještě mířila mimo.
31'
Střelu Taleskiho nohou vyrazil Martin Galia. Do útoku tak jdou Češi.
31'
Začátek druhého poločasu je tady. První útok provede Makedonie.
31'
První polovina zápasu se českému výběru příliš nepovedla. Na konci poločasu už se ale výkon českého týmu postupně zvedal a rozdíl činí pouhé dvě branky.
30'
30'
Důležitý gól před koncem poločasu. Zasloužil se o něj Petr Šlachta, pro kterého je to první zápas zde na Euru.
30'
Manaskova nedůsledně bránil Číp a ten si tak vyběhnul a z úhlu prostřelil Galiu.
29'
Pavel Horák dává již svůj čtvrtý gól v zápase. Prosadil se z křídla.
29'
K tomu přidal úspěšný zákrok Martin Galia a češi tak nyní můžou držet čas v útoku. Hrají totiž v oslabení.
28'
Tohle je ale důležité. Tomáš Číp v oslabení utíká všem a obstřeluje Ristovskiho.
28'
Další vyloučení na české straně. Dvě minuty dostává Leoš Petrovský.
27'
Michal Kasal se čerstvě objevil na palubovce a hned si připsal úvodní střelu. I tu ale Ristovski chytnul.
27'
Žlutá karta pro tým Makedonie (Kiril Lazarov).
27'
Martin Velkovski však procedil míč mezi nohy Galii a je to opět o čtyři.
26'
Pokud bych někoho nečekal v rychlém trháku, byl by to Pavel Horák. A ten právě teď z trháku dává osmý gól českého týmu.
25'
Ondřej Zdráhala trefil horní tyčku a následná střela Stehlíka neznamenala žádné nebezpečí. Češi se dnes trápí i v útoku.
25'
Makedonci předvedli další souhru s pivotem a Peševski zvyšuje rozdíl na čtyři branky.
24'
I když Horák reklamoval prorážení, Makedonie se prosazuje při hrozně pasivitou zásluhou Manaskova.
22'
Na gól Velkovskiho ale rychle zareagoval Pavel Horák. Stále je to o dva.
22'
21'
Ristovski si ale připisuje další úspěšný zákrok, když chytil střelu Ondřeje Zdráhaly.
20'
Mirkulovski nyní mířil nad českou branku. Češi tak budou míč šanci se přiblížit na jeden gól.
19'
Poprvé se prosazuje i náš kapitán a nejlepší střelec Ondřej Zdráhala.
18'
Tomáš Číp z křídla napálil pouze tyč.
18'
Rychlá souhra s pivotem znamená osmý makedonský gól. Vstřelil ho Stoilov.
17'
17'
Nejprve česká obrana úspěšně zblokovala míč, následně ale Hrstka nepřesně přihrál Čípovi a tak mají míč opět Makedonci.
16'
Tomáš Číp proměňuje trhák a český výběr se drží na dostřel.
15'
Česká obrana zatím není tak neprostupná, jako v minulých zápasech. Sám to teď potvrdil Taleski, který českou obranou prošel jak nůž máslem.
14'
Jakub Hrstka se prosazuje ze sedmimetrového hodu. Už je to z českého pohledu jen o dva góly.
14'
Žlutá karta pro tým Makedonie (Martin Velkovski).
13'
Sedmimetrový hod pro Česko. Předtím předcházel zákrok Galii.
13'
Tohle je důležitý gól. Pavel Horák se prosazuje v oslabení.
13'
Po oddechovém času se vrací Češi do útoku.
13'
12'
K sedmimetrovému hodu se postavil sám Kiril Lazarov a sedmičku proměnil.
12'
12'
Žlutá karta pro tým Česko (Tomáš Číp).
11'
Tohle není dobré. Jan Landa je v jedenácté minutě podruhé vyloučený.
11'
Míč si našel statný makedonský stoper Stoilov, který prostřelil Galiu.
10'
Pavel Horák našel skulinku v obraně Makedonie a střílí druhý gól českého týmu.
9'
Ristovski v bráně Makedonie řádí. Nejprve vychytal Kašpárka, následně Čípa.
9'
Mirkulovski dává svůj druhý gól a Makedonie tak vede o tři góly.
8'
Z druhého křídla střílel Georgievski, netrefil ale branku. Do útoku jdou Češi.
7'
Galia nyní vychytal Manaskova, Makedonci ale dále pokračují v útoku.
7'
Česko zatím sráží technické chyby. Už druhý útok se český tým vůbec nedostal do zakončení.
6'
Mirkulovski procedil míč mezi nohy Galii. Makedonie vede již o dva góly.
6'
Ruský rozhodčí neváhal a ihned po žluté kartě vyloučil Jana Landu. Následuje tak první přesilovka Makedonie.
6'
Žlutá karta pro tým Česko (Jan Landa).
5'
Makedonie jde opět do útoku a žene ji početný dav fanoušků, který ve zdejší aréně vytváří skvělou atmosféru.
5'
Žlutá karta pro tým Česko (Ondřej Zdráhala).
4'
Nejprve Pavel Horák trefil pouze rameno brankáře Ristovskiho, Makedonie se dostala do trháku a dostává se do vedení. Gól vstřelil Georgievski.
4'
Druhý útok Makedonie neproměňuje. zasloužil se o to zákrokem Martin Galia.
3'
Stanislav Kašpárek neotálel se střelou a dává tak první gól svého týmu.
2'
Makedonie první útok proměňuje. Taleski vyslal tvrdou střelou k tyči.
1'
První střelu si připsal Ondřej Zdráhala, Borko Ristovski ale jeho střelu chytil.
1'
Zápas začíná a s ním i první útok České republiky.
1'
V české brance začne Martin Galia!

Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Manaskov, Velkovski, Stoilov, K. Lazarov, Pribak, Jonovski, Taleski, Mirkulovski, V. Markoski, Kuzmanovski, Georgievski, F. Lazarov, Popovski, Peševski.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Landa, Horák, Kotrč, Kašpárek, Stehlík, Petrovský, Zdráhala, Číp, Sviták, Mubenzem, Kasal, Šlachta..
Dnes od 20:30 se odehraje v chorvatské Varaždin Aréně poslední zápas skupině D mezi Českou republikou a Makedonií.
Česká reprezentace v prvním zápase proti Španělsku předvedla velmi matný výkon a odpovídal tomu tomu i výsledek, když Češi prohráli o 17 branek. V druhém zápase ale přišlo něco, co asi nikdo nečekal, když čeští reprezentanti porazili o gól úřadující olympijské šampiony z Dánska. Na tento naprosto nečekaný výsledek následně Češi navázali v posledním zápase skupiny proti Maďarsku, které porazili přesvědčivě rozdílem šesti gólů. V prvním zápase čtvrtfinálové skupiny Češi podlehli Němcům o 3 branky, i když po většinu zápasu vedli a o zápas přišli až v poslední desetiminutovce.
Jelikož je Makedonie v těsné blízkosti s Chorvatskem, můžeme očekávat v Areně Varaždin velmi bouřilovu atmosféru. Házená je navíc v Makedonii sportem číslo jedna. I tak ale půjde do tohoto zápasu Makedonie oslabena, jelikož se v posledním zápase zranil makedonský nejlepší hráč i střelec, Kiril Lazarov. Podle informací na webu EHF by již do turnaje neměl zasáhnout. Makedonie zatím sehrála na šampionátu 4 zápasy. Porazila Slovinsko a Černou Horu, remizovala s Německem a v posledním zápase, dostala stejně jako český výběr velký gólový příděl od Španělů.
Jestli někdo patří k velmi častým soupeřům Čechů, jsou to právě Makedonci. Od roku 2014 totiž Češi s nimi sehráli již sedm ostrých zápasů. O něco úspěšnější je právě Makedonie, která třikrát vyhrála a dvakrát remizovala. Český tým má o jednu výhru méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.