Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Německo - 12. prosince 2021   20:30

Dánsko
Dánsko
2' Jensenová  • 3' Haugstedová  • 5' Haugstedová  • 7' Heindahlová  • 11' Höjlundová  • 13' Höjlundová  • 14' Heindahlová  • 16' A. M. Hansenová  • 19' Jensenová  • 20' Jensenová  • 25' Tranborgová  • 30' K. Jörgensenová  • 32' Höjlundová  • 33' Höjlundová  • 35' Jensenová  • 36' Haugstedová  • 37' Höjlundová  • 37' Haugstedová  • 40' Burgaardová  • 43' Heindahlová  • 45' K. Jörgensenová  • 48' K. Jörgensenová  • 49' Haugstedová  • 52' K. Jörgensenová  • 53' Möllerová  • 56' Friisová  • 58' S. C. Petersenová  • 59' Böhmeová
32:16
(13:8)
Německo
Německo
10' Grijseelsová   • 14' Grijseelsová   • 16' Grijseelsová   • 23' Stolleová   • 25' Zschockeová   • 30' Lauenrothová   • 30' Stolleová   • 34' Kalfová   • 39' Kalfová   • 50' Schulzeová   • 52' Schulzeová   • 52' Stockschläderová   • 56' Stockschläderová
Dánsko
M. Garciaová (ARG) – Maria Ines Paolantoniová (ARG)
Palau d'Esports de Granollers, Granollers
Německo

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dánsko – Německo 32:16 (13:8)
Nejvíce branek: Haugstedová 5, K. Jörgensenová 5/1, Höjlundová 5 – Grijseelsová 5/2, Kalfová 2, Stolleová 2. Rozhodčí: M. Garciaová (ARG) – Maria Ines Paolantoniová (ARG). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 2:3. ČK: Zschockeová (GER).
Dnešní zápas o první místo ve skupině III jasně ovládly Dánky, které nyní naprosto deklasovaly Němky o šestnáct branek. Německo až do této chvíle neztratilo ani bod, ovšem nyní se muselo sklonit před skvěle hrajícími soupeřkami a hlavně před královnou Altheou Rebeccou Reinhardtovou. Ta si připsala na konto těžko pochopitelných 23 zákroků a hlavně díky ní vyhrály Dánky o šestnáct branek, což se opravdu čekat nedalo. Dánsko tak bez ztráty kytičky postupuje do čtvrtfinále z prvního místa a o semifinále si to rozdá s Brazílií, druhé Němky narazí na domácí Španělky.
Nejlepší hráčkou zápasu byla dle očekávání vyhlášena fenomenální brankářka Althea Rebecca Reinhardtová.
60'
Dánky už zakončit nedokázaly, i tak ale vítězí obrovským rozdílem.
60'
Do konce utkání chybí něco málo přes půl minuty, Reinhardtová si připisuje na konto 23. úspěšný zákrok tohoto utkání!
59'
Na rozdíl šestnácti branek zvyšuje Böhmeová.
59'
Reinhardtová přidává dvaadvacátý zákrok v zápase! Neuvěřitelné!
58'
Gól vstřelil tým Dánsko (Simone Cathrine Petersenová).
57'
Němky se nyní neprosadily a Dánky mohou opět udeřit.
56'
Další dánskou sedmičku proměnila Friisová.
56'
Maidhofová je vyloučena na dvě minuty.
56'
Další dánský gól přidává Friisová.
56'
Na opačné straně je úspěšná Stockschläderová.
55'
Reinhardtová nyní brilantně vychytala i Bergerovou.
55'
Dánskou sedmičku nyní proměňuje Petersenová.
54'
Teď jsme byli svědky chyb v rozehrávce na obou stranách, u míče jsou momentálně Dánky.
53'
První gól v zápase dává Möllerová.
53'
Dánský kouč Jensen si nyní vybírá oddechový čas.
52'
A teď se po rychlém brejku prosazuje i Stockschläderová.
52'
Na druhé straně dokázala odpovědět Schulzeová.
52'
Další gól Dánska dává Jörgensenová.
51'
Utkání se už spíše dohrává, Dánky jsou dnes naprosto suverénní.
50'
Německý debakl teď zmírňuje Schulzeová.
50'
Vyloučení v týmu Dánsko (Mette Tranborgová).
49'
Po zákroku Reinhardtové číslo devatenáct proměňuje na druhé straně rychlý brejk Haugstedová.
49'
Na druhé straně s přehledem proměňuje sedmičku Jörgensenová a náskok Dánek je dvanáctigólový.
48'
Reinhardtová zasahuje poosmnácté v zápase, víc k tomu není třeba dodávat.
48'
Třiadvacátý gól Dánska přidává Jörgensenová .
48'
Dáky hrají trpělivě a vůbec nikam nespěchají.
47'
Německý tým si vybírá oddechový čas.
46'
K ní se postavila Grijseelsová a tentokráte překonává Reinhardtovou.
46'
Nedovoleného zákroku se dopustila Böhmeová a Němky mohou snížit ze sedmičky.
45'
Další branku Dánska přidává Jörgensenová, Seveřanky tak dokonce vedou už o jedenáct gólů!
44'
Reinhardtová odvrací do zámezí i nebezpečnou střelu Grijseelsové! Jestli ji forma vydrží i do vyřazovací fáze, tak se soupeřky opravdu mají na co těšit!
43'
Ten nakonec bez potíží proměňuje Heindahlová.
43'
Dánky znovu nikam nespěchají a pečlivě připravují další útok.
42'
Němky přešly do rychlého brejku, ale nadpozemská Reinhardtová vychytala i Kalfovou a připisuje si na konto patnáctý zákrok v zápase! Takovýto výkon se vskutku jen tak nevidí!
40'
Nyní po dalším připraveném útoku skóruje Burgaardová.
39'
Německý manko snižuje Kalfová.
39'
Dánky nikam nespěchají a pečlivě si připravují svůj útok.
38'
Mezi tři tyče se postavila náhradnice Toftová a proti střele Grijseelsové neměla nárok!
38'
Haugstedová je nyní potrestána dvouminutovým trestem a následovat bude sedmička.
37'
Dánky už vedou o deset branek díky dalšímu zásahu Haugstedové.
37'
Němky jsou pod obrovskou dekou, prosadit se dokázala také Höjlundová.
36'
Po nepřesné německé střele se prosazuje na druhé straně Haugstedová a rozdíl ve skóre je již osmibrankový.
35'
Dánkám nyní vrací sedmibrankový náskok Jensenová.
34'
Z devíti metrů napřáhla Kalfová a překonává bezmocnou Reinhardtovou.
33'
Po druhé za sebou nyní skóruje Höjlundová.
33'
Reinhardtová znovu čaruje proti střele Kalfové z pravé straně!
32'
Na levé straně se uvolnila Höjlundová a překonala naprosto bezmocnou Eckerleovou.
32'
Němky ted dobře brání a soupeřky nepouštějí ke střele.
31'
Lauenrothová se dopustila útočného faulu a její střelecký pokus se proto nebude počítat.
31'
Úvodní poločas je za námi. V něm jsme sledovali organizovaný defenzivní výkon z obou stran a příliš branek k vidění nebylo, hlavní hrdinkou je zatím brankářka Reinhardtová. Ta vytáhla mnoho fantastických zákroků a dovolila tak Němkám jen osm branek, Dánky proto nyní vedou o pět gólů a mají dobře našlápnuto k šesté výhře na šampionátu. Němky navíc budou dohrávat celé druhé dějství bez vyloučené Zschockeové, která uviděla červenu kartu za tvrdý zákrok na Iversenovou. Druhý poločas začne přibližně ve 21:21.
30'
30'
Dánky nezakončily přesně a na druhé straně se trefuje do prázdné branky Stolleová, Němky tak půjdou do druhé půle s pětibrankovým mankem.
30'
Dánský kouč Jesper Jensen si 24 vteřin před koncem první půle vybírá oddechový čas.
30'
Na opačné straně dokázala skórovat Lauenrothová.
30'
Jörgensenová to zvládla a vrací Dánkám sedmibrankový náskok.
29'
Němky jsou sice kompletní, následně ale přicházejí o balón a seveřanky teď jistě nebudou nikam spěchat.
28'
Obě gólmanky stále chytají skvěle, proto jsme v prvním poločase doposud viděli jen 18 branek.
28'
Vzápětí se vytáhla také gólmanka Eckerleová proti střele Friisové.
27'
Němky dostaly výhodu sedmičky, kterou proměnila Maidhofová.
27'
Oslabené Němky nikam nespěchají a pečlivě si připravují svůj útok.
26'
Ten bez potíží proměňuje Petersenová.
26'
Je tomu tak, Zschockeová vidí od rozhodčích červenou kartu a tento duel tak nedohraje, Němky budou hrát více jak minutu v dvojnásobném oslabení a k tomu následuje sedmimetrový hod.
26'
Iversenová byla ošklivě zasažena do krku a rozhodčí si jdu prohlédnout video!
25'
Grijseelsová si bude muset odpykat dvouminutový trest.
25'
Na druhé straně se prosazuje Zschockeová a Němky konečně začínají být produktivní.
25'
Dánský náskok nyní navyšuje Tranborgová.
24'
K tomuhle už není co dodat, Reinhardtová totiž zastavila i rychlý brejk Grijseelsové a připisuje si na konto těžko pochopitelný dvanáctý zákrok zápasu.
23'
Na druhé straně se prosazuje Stolleová teprve jako druhá německá hráčka po Grijseelsové!
23'
Teď se vytáhla také Eckerleová proti střele Jensenové.
22'
A zase v akci Reinhardtová, který neskutečně vychytala i Zschockeovou!
21'
Tohle snad už není ani možné, jelikož Reinhardtová opět brilantně zasahuje a připisuje si na konto dokonce desátý zákrok zápasu, její úspěšnost je naprosto neskutečná!
20'
Jensenová vzápětí získala balón a přidává desátou branku dánského týmu, rozdíl ve skóre je už dokonce sedmibrankový.
19'
Hra je nyní přerušena, jedna z německých hráček se jen těžko zvedá z palubovky.
19'
Tak to je opravdu neuvěřitelné! Reinhardtová fantasticky vychytala Schulzeovou a na opačné straně proměnila rychlý brejk Jensenová.
18'
Reinhardtová teď zaznamenala dokonce osmý úspěšný zákrok v zápase!
18'
Dáky se však také při střelbě zasekly a dělají další chybu, útočit proto budou Němky.
17'
Reinhardtová tentokráte vychytala Stolleovou a připisuje si na konto už svůj sedmý zákrok v zápase!
17'
Němky nyní krouží kolem defenzívy soupeřek.
16'
Hansenová zvyšuje náskok dánského týmu.
16'
Dánská střela byla zablokována, na druhé straně odpovídá Grijseelsová svou třetí úspěšnou střelou ze tří pokusů.
15'
Grijseelsová dostává druhou žlutou kartu německého týmu.
15'
Reinhardtová zaznamenala další skvělý zákrok po střele Zschockeové!
14'
Za dálky se ale prosazuje střelou z devíti metrů Heindahlová!
14'
Grijseelsová zůstává jedinou německou střelkyní, Dánky opravdu skvěle brání.
13'
Na druhé straně se neprosadila Bergerová, poté na druhé straně skóruje Höjlundová.
12'
Pedersenová nevyzrála na německou gólmanku Eckerleovou.
11'
Němkám se stále nedaří, o balón přišla také Maidhofová.
11'
Vzápětí ale odpovídá na druhé straně Höjlundová .
10'
Němky se poprvé prosazují až po deseti minutách, jejich úvodní gól dává Grijseelsová!
10'
Maidhofová se neprosadila, na druhé straně ztratila balón Haugstedová.
9'
Vzápětí se však nedokázala prosadit ani Pedersenová.
9'
Reinhardtová stále čaruje, nyní si poradila s další střelou Bölkové a ta se nadále trápí!
8'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Kristina Jörgensenová).
7'
Dánský náskok nyní navyšuje Heindahlová, Němky naopak na první gól stále čekají!
7'
Stejná hráčka je vzápětí vyloučena a dvě minuty.
7'
První žlutou kartu zápasu vidí Schmelzerová.
6'
Bölková ani tentokráte nevyzrála na vynikající dánskou brankářku Reinhardtovou!
6'
Německý trenér Gröner reaguje oddechovým časem.
5'
A tu tentokráte okamžitě trestá Haugstedová.
5'
Höjlundová minula branku, poté ale znovu dělá chybu Bölková.
4'
Bölkové se nedaří, znovu udělala chybu a přichází o míč.
4'
Útočného faulu se dopustila Grijseelsová, na druhé straně je odpískán stejný přestupek Heindahlové.
3'
Bölková zamířila mimo, na druhé straně se nedokázala prosadit Pedersenová.
3'
Maidhofová nevyzrála na dánskou brankářku, poté zaútočila Maidhofová a ta už je úspěšná.
2'
Dánky se dostávají do vedení zásluhou rychlého brejku Jensenová.
2'
Němky pokračovaly v dlouhém postupném útoku a o balón nakonec přišla Bölková.
1'
O první střelu na branku se postaral Hansenová, ale míří vedle.
1'
Oba výběry už jsou na hrací ploše a po zaznění národních hymen utkání začne.

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, A. M. Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, Böhmeová, Tranborgová, K. Jörgensenová, Jensenová, Burgaardová, S. C. Petersenová, Höjlundová, Friisová, R. Iversenová, Möllerová.
Trenér: Jesper Jensen

Německo: Eckerleová, Filterová – Kalfová, Bergerová, Grijseelsová, Schmelzerová, Antlová, X. Smitsová, S. B. Petersenová, Stolleová, Zschockeová, Bölková, Maidhofová, Lauenrothová, Schulzeová, Stockschläderová.
Trenér: Henk Groener

Rozhodčí: M. Garciaová (ARG) – Maria Ines Paolantoniová (ARG).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
V české skupině III je o postupujících do čtvrtfinále rozhodnuto, mezi osmičku nejlepších totiž s předstihem proklouzly doposud suverénní házenkářky Německa a Dánska, které si to nyní rozdají o prvenství i papírově lepší výchozí pozici do vyřazovací fáze.

Dánky jen marně vzpomínají na časy z přelomu tisíciletí, kdy hned třikrát v řadě ovládly olympijský turnaj, k tomu se jim na světovém svátku historicky příliš nedaří. Jediný titul získaly v roce 1997, od té doby braly medaili pouze jednou a to bronzovou v roce 2013 na šampionátu v Srbsku. Letos jsou však zatím suverénní, jelikož zvládly všech pět dosavadních utkání včetně toho posledního s Českou republikou (29:14).

Němky čekají na světový triumf téměř třicet let, neboť na svůj jediný titul dosáhly v roce 1993. Pak ještě braly bronzové medaile z let 1997 a 2007, nyní by proto chtěly dosáhnout na cenný kov po čtrnácti letech. Na tomto turnaji také pětkrát vyhrály, minule bez potíží porazily Jižní Koreu (37:28).

Oba nedělní soupeři se spolu potkali i na dvou předchozích MS. V roce 2017 se radoval severský výběr (21:17), avšak o dva roky později prohrál nejtěsnějším poměrem 25:26 a nesmírně vyrovnaný průběh se dá očekávat také teď.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.