Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Rusko - 15. prosince 2021   17:30

Norsko
Norsko
2' M. R. Jacobsenová  • 4' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 5' V. E. Kristiansenová  • 7' Brattsetová Daleová  • 8' Bredalová Oftedalová  • 9' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 12' V. E. Kristiansenová  • 13' Brattsetová Daleová  • 16' Brattsetová Daleová  • 19' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 21' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 24' N. Mörková  • 26' Ingstadová  • 28' N. Mörková  • 29' Reistadová  • 31' N. Mörková  • 33' Bredalová Oftedalová  • 38' Reistadová  • 39' Brattsetová Daleová  • 40' Bredalová Oftedalová  • 41' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 47' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 48' Bredalová Oftedalová  • 49' Reistadová  • 53' Bredalová Oftedalová  • 55' Sanna Solbergová-Isaksenová  • 58' Reistadová  • 60' V. E. Kristiansenová
34:28
(19:15)
Rusko
Rusko
3' Skorobogatčenková   • 8' Frolovová   • 9' Illarionovová   • 10' Michajličenková   • 14' Illarionovová   • 16' Skorobogatčenková   • 17' Skorobogatčenková   • 20' Managarovová   • 22' Managarovová   • 26' Gorškovová   • 29' Gorškovová   • 30' Sabirovová   • 32' Fominová   • 33' Markovová   • 36' Fominová   • 37' Taženovová   • 38' Markovová   • 49' V. Nikitinová   • 50' Skorobogatčenková   • 51' Markovová   • 51' Taženovová   • 55' Markovová   • 57' Fominová
Norsko
Merzová, Küttlerová (obě GER)
Palau D´Sports de Granollers, Granollers
Rusko

Norsko – Tým Ruské házenkářské federace 34:28 (19:15)
Nejvíce branek: N. Mörková 9/6, Sanna Solbergová-Isaksenová 7, Brattsetová Daleová 6 – Skorobogatčenková 4, Michajličenková 4/2, Markovová 4. Rozhodčí: Merzová, Küttlerová (obě GER). Sedmimetrové hody: 7/6 – 6/5. Vyloučení: 2:3.
Norsko tak čeká další šlágr v semifinále s domácím Španělskem, o posledním postupujícím se rozhodne zhruba za hodinu a půl, když se utká lehce favorizovaná Francie se Švédskem.

Bylo mi ctí vás tímto duelem provázet, mějte se krásně a někdy příště u házené napočtenou!
Ačkoliv herní projev Norska nebyl ve druhé půli tak „čistý“ jako v té první, i přes výpadky si nakonec seveřanky došly pro postup do semifinále, ve kterém se potkají v dalším atraktivním souboji s domácím Španělskem! Rusko sice na začátku druhé půle zlepšilo obranu a dotáhlo se na dvě branky, o možnost jít na remízový stav se ale připravilo technickými chybami a nepřesnou koncovkou. Právě tady se ukázala nezkušenost ruského výběru, který výrazně omladil po olympiádě, avšak se ukázalo, že ruská ženská házená rozhodně zůstane na výsluní. Norsko tak závěr duelu zkušeně dohrálo, tým podržela v brance Katrine Lundeová a konečný výsledek zní 34:28!
60'
Kristiansenová osm sekund před koncem proskočila na levé spojce a zavěsila do vinglu, v Granollers je hotovo!
60'
Jsme v poslední minutě duelu, Rusko ztrácí skrze Fominovou míč na pravé spojce a oslavy mohou vypuknout!
59'
Jacobsenová se nabídla na sklonku předposlední minuty na pivotu, z otočky však napálila míč jenom do břevna!
58'
Vyloučení v týmu Tým Ruské házenkářské federace (Jelena Michajličenková).
58'
Reistadová to už napodruhé zvládla, i přes faul od Michajličenkové uspěla a čtvrtou branku v duelu potvrzuje Norsku semifinále!
58'
Jenže poslední možnost dramatu Rusko nevyužilo! Zakončení z pravého křídla od Fominové vychytala Lundeová, Norsku zbývá zhruba dvě a půl minuty k postupu!
57'
Reistadové se ještě nepovedlo stvrdit postup, z levé spojky nechala vyniknout Kaplinovou v ruské brance!
57'
Fominová se nabídla rozehrávající Sabirovové na šesti metrech a norská obrana na to nebyla schopna adekvátně reagovat, je to zpět o čtyři!
57'
Definitivní razítko mohla dát Oftedalová, technickým přehozem ze šestky ale napálila jenom břevno!
56'
Odražený míč po nastřelené tyči Oftedalovou má jako první Herremová a Norsko v útoku může dalších pár sekund zůstat!
55'
Markovová otevírá poslední pětiminutovku duelu úspěšným zakončením z levého křídla.
55'
S velkým štěstím Norsko udrželo míč vepředu a Solbergová-Isaksenová dostala na levém křídle možnost dohrát útok do konce. To se povedlo, je to znovu o šest!
54'
Michajličenková proměňuje a snižuje opětovně na pět branek, ale Norsko by tenhle duel mělo bezpečně do konce dohrát.
54'
Reistadová nestačila Nikitinové na nohách a faulovala ji při zakončení zboku, tudíž je to sedmička!
53'
Oftedalová to strhla na sebe, z levé spojky přelétla až napravo a o tyč přidává v utkání pátou branku!
53'
Už to vypadalo, že z toho bude v útoku další norská ztráta, jenže rozhodčí se vrací k faulu na pivota a vytahují hru na devět metrů.
52'
Ilinová sice prošla po přečíslení až na šestku a poslala nekompromisní bombu, jenže jenom do břevna norské branky, tohle bude Rusko určitě mrzet!
51'
Jacobsenová ztratila míč na pravé spojce a Rusko může jít na pouhé čtyři branky ztráty devět minut před koncem!
51'
Taženovová v brejku chtěla nahrávat doleva, jenže tam už dobíhala Mörková, proto z toho bylo zakončení někde na 15 metrech. Avšak míč do branky propadl, že by ještě velký comeback?
51'
Na startu poslední desetiminutovky Rusky stahují náskok na šest branek, z levého křídla Markovová přehodila vyběhnuvší Lundeovou.
50'
Ilinová udělala velké penzum práce na střední spojce a posunula míč pak do mezery doprava na Skorobogatčenkovou, která uspěla!
49'
Reistadová dostala od Mörkové nabito a střelou z devítky propálila Kaplinovou v brance Ruska!
49'
Nikitinová se posouvala ze střední spojky napravo a v souboji vystřelila přesně ke vzdálenější tyči, Lundeová jenom přihlížela.
49'
Aardahlová ve výskoku faulovala Skorobogatčenkovou, navíc se zásahem do obličeje, za což přicházejí oprávněně dvě minuty.
48'
Oftedalová propadla do střely celým tělem a ještě dokázala míč odhodit, navíc tak, že je z toho norský zásah. Tím pádem je už hotovo.
47'
O to více v momentě, když Lundeová vychytala sedmičku Ilinové a Norsko může v následném útoku fakticky semifinálovou příslušnost potvrdit!
47'
Solbergová-Isaksenová navíc oslabení trestá rychlou brankou z pravého křídla a začíná být pomalu jasné, že Norsko jde do semifinále!
46'
Sabirovová se pak snažila rozběhnutou Solbergovou-Isaksenovou zastavit zezadu, byly z toho ale poměrně zbytečné dvě minuty.
46'
Přihrávka ze středu na křídlo pro Markovovou byla hodně pomalá a pro Herremovou nebyl problém tenhle míč sebrat.
46'
Mörková předvedla šesté odlišné zakončení při sedmičce, zvolila střelu na střed pod břevno, kterou sice Kaplinová utlumila, ale nezastavila. Rusko musí vzít oddechový čas!
45'
Mlčení prolomila ze sedmičky až Ilinová, která sice nastřelila tyčku norské branky a Lundeová si na míč sáhla, nezabránila však gólu!
44'
Po neúspěšném zakončení Reistadové se hra otáčí. Rusko nedalo branku přes pět minut a s tím se pomýšlet na postup prostě nedá.
44'
Oftedalová naběhla do dvou hráček na střední spojce a byla zastavena, je z toho devítka pro Norsko.
43'
Michajličenková oběhla půl obrany a z pravé spojky šla na střelu přetahem. Lundeová ale skvěle postupovala s hráčkou a její pokus vytěsnila konečky prstů!
42'
Na sedmičku zavítala Mörková, která z jedničky nezaváhala a navyšuje norské vedení znovu na šest branek!
41'
Další nepřesnost Rusek v útoku skončila průnikem Oftedalové na levé spojce, který musela hasit Skorobogatčenková jenom za cenu sedmičky. Rusku se hra úplně během tři minut rozpadla!
41'
Všechno se odvíjelo od Lundeové, která parádním zákrokem nohou zlikvidovala tutovku Ščerbakové a mohla poslat dopředu Solbergovou-Isaksenovou, která si poradila!
40'
Dvě laciné ztráty míče a je to znovu o čtyři. Oftedalová po hře nohou letěla do brejku, který zakončila s přehledem a Norsko má svůj polštářek zpět.
39'
Rusko mohlo navíc v dalším útoku jít na jednu branku ztráty, Lundeová ale předvedla perfektní zákrok a byl z toho kontr, který z pivota zatáhla Daleová!
38'
Markovová se toho na levém křídle po přihrávce z pivota nebála a Lundeovou střelou o zadní tyč překonala!
38'
Reistadová v prvním útoku po oddechovém čase uspěla, opřela se do toho někde na deseti metrech a střelou k tyči dává 22. branku týmu.
37'
V pasivitě to Norsko vykombinovalo až do pivota, jenže Herremová trefila jenom nohu Laginové a byl z toho rychlý brejk. Taženovová jej zatáhla na levé spojce a Norsko musí brát oddechový čas!
37'
Jenže se Rusky připravují o šance samy. Mohly jít sice v následném útoku na dvě branky, ale míč jenom zbytečně ztratily.
36'
Fominová se do toho na pravé spojce poctivě opřela a Lundeová na její pokus dosahovala marně, už je to o přijatelné tři branky!
35'
Ščerbaková to zkoušela přes Kristiansenovou na levé spojce, ale neuspěla, norská spojka je známá výbornou dynamikou.
35'
I tak se ale nepovedlo Norkám proměnit další útok a Rusky se řítily do rychlého kontru, který dokázala Solbergová-Isaksenová ještě zastavit.
34'
Ani na druhé straně z toho nebyla branka Norska, jenže Laginová zaváhala v rozehrávce a hodila míč jenom na nohu vlastní spoluhráčky. Tohle byla velká chyba, která má za následek ztrátu!
34'
Skorobogatčenková musela zakončovat pod tlakem pasivní hry, nepříliš razantní střelu poslala jenom do ruk Lundeové.
33'
Oftedalové stačí málo. Z kroku na levé spojce vyslala z oblasti devíti metrů pumelici, která skončila až ve vinglu ruské branky.
33'
A Rusko stahuje na tři branky, Markovová z levého křídla se štěstím překonala Lundeovou, která do druhé půlky vystřídala Solbergovou.
32'
Norsko už bylo v pasivitě a Kristiansenová dávala na Mörkovou, která šla znovu do podstřelu, jenže ten už byl zblokován!
32'
Fominová skóruje poprvé v dnešním duelu, odvážný průnik na pravé spojce rezultoval v 16. branku.
31'
Mörková otevírá druhý poločas gólově, z pravé spojky vyslala další podstřel, na který už nedokázala Laginová efektivně dosáhnout.
31'
Do druhé půle vyhazují norské hráčky, v momentě, kdy postoupí, bude to jejich sedmé semifinále z posledních osmi šampionátů.
31'
Zatím je to přesně podle očekávání. Norská obrana funguje na středových pozicích skvěle a Rusky se musí dostávat do zakončení z dálky, anebo po dohrávkách do křídelního prostoru. Naopak Norsko nemá s překonáváním obrany Ruska žádný problém, často dohrává kombinace do křídel a pivota, odkud je to buď sedmička, nebo branka. Sedmičky proměňuje suverénně Nora Mörková a seveřanky to mají rozehrané za postupem ideálně.
30'
30'
Jenže z toho branka nebude, míč na Herremovou na levém křídle letěl až za postranní čáru. Proto se v poločase už nic nestane.
30'
Gorškovová navíc mohla snížit na pouhé tři branky v brejku, přehozem si však v tutovce ze šestky na Solbergovou nepřišla! Trenér Norska bere do posledních 20 sekund oddechový čas.
30'
Sabirovová patřila v mládežnických reprezentacích Ruska k nejlepším hráčkám a na dospělé úrovni si taky nevede zle. Její odvážný průnik na levé spojce končí brankou.
29'
Reistadová naskočila po vyloučení zpátky do hry a z levé spojky bez potíží prostřelila Laginovou v ruské kase!
29'
Gorškovová na levém křídle udělala pěkný vítr, Sabirovová jí pustila míč do levého křídla a z dobrého úhlu se Gorškovová nemýlila.
28'
...leč měla štěstí, odražený míč jí šel přímo do ruk a napodruhé už to bylo výrazně snažší!
28'
Mörková však sedmičku neproměňuje, tvrdým zakončením napálila jenom tyč...
28'
V oslabení si Norsko došlo pro další sedmičku, Gorškovová faulovala Auneovou na dlouhé ruce, navíc v brankovišti!
27'
Ilinová uspěla i proti Lundeové v norské brance, z hrozivě vypadající šestibrankové ztráty je tak mnohem přijatelnější čtyřbranková.
27'
Arntzenová dělala clonu zakončující Ščerbakové, jenže jí do cesty vtěsnala svojí nohu, navíc v brankovišti. Proto sedmimetrový hod pro Rusko!
27'
Reistadová faulovala na pravé spojce Ščerbakovou a je za tento tvrdý souboj poslána na dvě minuty ze hřiště.
26'
Ingstadová vystřídala v pivotu Daleovou, na kvalitě to ale není znát. Z otočky prostřelila ruskou brankářku a na tuhle souhru jsou Rusky zatím krátké.
26'
Gorškovová využila chybného zpracování Arntzenové a šla do brejku na křídle, který ve velké rychlosti zametla pod víko.
25'
Ilinová se na svojí první sedmičku postavila bez potíží a podél stojné nohy překonala Solbergovou.
25'
Skorobogatčenková to chtěla po dalším průniku dotáhnout až do konce, byla ale faulována na šestce a Rusko má sedmičku!
24'
Šestá technická chyba Ruska v útoku a Norsko si pomalu buduje pohodlný náskok. Mörková to na pravé spojce vzala podstřelem, který skončil až v síti.
23'
Auneová mohla navíc po technické chybě Rusek v útoku dát šestibrankový polštářek, ale z křídla trefila jenom Laginovou v ruské brance!
23'
Je to zpátky o pět, Mörková ze sedmičky po faulu na Herremovou zakončovala technicky a tyč ruské branky tentokrát stála při ní!
22'
Managarovová rozjížděla dlouhý kříž s krajní spojkou, v poslední možný moment na nahrávku to ale strhla na šestku a prostřelila Solbergovou.
21'
To se také děje, Solbergová-Isaksenová je na levém křídle suverénní a s bilancí 4/5 je nejlepší střelkyní týmu!
21'
Ilinová pálila z devíti metrů přetahem až do sítě za brankou, Norsko může jít na pětibrankový náskok.
20'
Mörková šla na třetí sedmičku v duelu po faulu na Daleovou a byla to další tutovka, Laginovou překonala mezi nohama.
20'
V momentě, kdy chtějí Rusky srovnat, musí tlačit hru do křídelních prostor, kde obrana Norska není tak pevná. Cestu ukázala nyní Managarovová z pravého křídla.
19'
V pasivitě nevymyslely Rusky vůbec nic a duel se začíná pomalu lámat. Rychlá lajna a dohrávka doleva na Solbergovou-Isaksenovou, která přesně vymetla protější vingl.
18'
Ilinová šla do zakončení příliš brzy a Solbergová snadno zasáhla. Navíc kvůli tomu bylo v obraně Ruska méně hráček a Solbergová-Isaksenová mohla zakončit, z křídla ale napálila jenom tyčku!
17'
Třetí gól Skorobogatčenkové v duelu, z 13 metrů sběhla na devítku a střelou přes obránkyni snižuje na tři branky.
16'
Daleová se na pivotu zkrátka umí nabídnout a tyhle posty mají Norky historicky velmi silné. Její pravačka se hlásila o přihrávku, stejnou rukou posléze padnul i 11. gól Norska.
16'
Na Skorobogatčenkové hra Ruska převážně stojí. Na pravé spojce šla do výskoku na deseti metrech a střelou o zem překonala Solbergovou.
16'
Mörkové to nedělalo vůbec žádný problém proměnit, poslala gólmanku na druhou stranu.
15'
Kristiansenová to strhla na sebe a svým typickým rychlým náběhem šla do proskoku, Skorobogatčenková bránila v brankovišti, tudíž je z toho sedmička!
15'
Na začátku 15. minuty máme přerušeno ze zajímavého důvodu, a to je odchlíplá reklama na palubovce v oblasti brankoviště. Proto je na úpravu povolána četa.
14'
Už to vypadalo, že to Rusko dohraje až do pasivity, Michajličenková však šla do obrany směrem k levé spojce a pustila míč pod sebe na Illarionovovou do pivota. Ta už se nemýlila.
13'
Norsko jde na čtyři branky, typická souhra střední spojky s pivotem rezultovala v devátý zásah duelu, ten obstarala Daleová. Rusko bere oddechový čas!
13'
Skorobogatčenková změnila post a Solbergovou zkusila překonat z pravé spojky do protipohybu. Norská gólmanka však nechala svoji pravačku u přední tyče a míč vyráží!
12'
Kristiansenová to vzala na sebe a šla v prostoru mezi spojkou a křídlem do proskoku, který vyšel gólově.
12'
Ilinová z levé spojky tlačila míč na přední tyč, Solbergová však tento prostor u branky měla a balon bez potíží chytla. První útok v oslabení se tak Ruskám nepovedl.
12'
Mörková je záruka jistoty na sedmimetrových hodech, jinak tomu nebylo ani tentokrát.
11'
Máme tu první vyloučení zápasu. Frolovová faulovala v jasné brankové příležitosti, kromě nařízené sedmičky musí ruská hráčka odejít na dvě minuty na trestnou.
11'
Žlutá karta pro tým Tým Ruské házenkářské federace (Antonina Skorobogatčenková).
10'
Michajličenková šla do střelby z dálky na devítce a míč narvala přesně k tyči, po nepodařené pasáži se tak Rusky dostávají znovu do hry.
9'
Illarionovová se nabídla v pivotu lépe a tradiční souhra Ruskám vyšla, Silje Solbergová se už natahovala na míč marně.
9'
Solbergová-Isaksenová na levém křídle byla opět hodně volná, Mörková si jenom počkala na optimální moment a klepákem pustila míč právě sestře gólmanky Silje, ta už to měla posléze snadné.
8'
Gól vstřelil tým Tým Ruské házenkářské federace (Jaroslava Frolovová).
8'
Norsko jde už na tři branky, Oftedalová si sběhla jako falešná pivotmanka a bez problémů překonala vyskakující ruskou gólmanku.
7'
Třetí útok v řadě šel za Skorobogatčenkovou, která šla do vzduchu někde na deseti metrech, bylo z toho zakončení doprostřed branky, s čímž neměla Silje Solbergová problém.
7'
Daleová dostala podruhé klepáka do pivota od Mörkové, na brankovišti se otočila a ze šestky v pádu prostřelila Kaplinovou.
6'
Rusko čeká už zhruba tři minuty na branku. Na levé spojce to znovu zkoušela Skorobogatčenková, jenže ani netrefila kloudně branku.
5'
Aardahlová vystoupila na střední spojce a vylétla proti soupeřce. Faulovala jí potažením za dres, za což náleží žlutá karta.
5'
Norsku se navíc povedla obrana a Kristiansenová letěla do druhého brejku v utkání, který úspěšně proměnila. Poprvé tak Norsko vede.
4'
Solbergová-Isaksenová měla na levém křídle mnoho prostoru a po přečíslení dostala přihrávku do téměř spojkového úhlu, který bez problémů využila.
3'
Skorobogatčenková za to na levé spojce vzala a protlačila se až do zakončení, na které byla norská brankářka krátká.
2'
Znovu to Rusky tlačily do pivota, napodruhé si tuhle souhru ale Daleová pohlídala a gólmana Norska založila rychlý brejk. Jacobsenová z pravého křídla zkušeně proměňuje.
2'
Oftedalová na pravé spojce vlétla do dvou obránkyň a bylo to za cenu prorážení, útočný faul tak obrací hru a dává možnost odskočit na dvě branky.
2'
Mörková sklepávala do pivota na Daleovou, ta byla ale v souboji povalena na zem. Hra se tak vytahuje na devět metrů.
1'
Michajličenková proměnila sedmičku bez potíží a posílá Rusko v samotném úvodu duelu do vedení.
1'
A hned je z toho sedmička! Illarionová ze šestky z pivota zakončovala, jenže byla zezadu faulována!
1'
Ostře sledované čtvrtfinále začíná, úvodní výhoz má ruský tým!
1'
-31'

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Heghová Arntzenová, V. E. Kristiansenová, N. Mörková, Bredalová Oftedalová, Auneová, Brattsetová Daleová, Ingstadová, Högdahlová, M. R. Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Aardahlová.
Trenér: Thorir Hergeirsson

Tým Ruské házenkářské federace: Laginová, Kaplinová – Gorškovová, Michajličenková, Fominová, Sabirovová, Ilinová, Managarovová, Skorobogatčenková, V. Nikitinová, Taženovová, Illarionovová, Frolovová, Kornějevová, Ščerbaková, Markovová.
Trenér: Ljudmila Bodnijevová

Rozhodčí: Merzová, Küttlerová (obě GER).
NORSKO
skupina C: 1. místo, 6 bodů, skóre 120:49, bilance 3-0-0
skupina 3: 1. místo, 9 bodů, skóre 189:111, bilance 4-1-0

Norsko je symbolem nejen evropské, ale i světové špičky, po dobu několika let, možná i poslední dekády. Zkušený kouč Hergeirsson je již u norského týmu přes 12 let a vedení federace nemá sebemenší důvod islandskému kouči, oceněného v roce 2017 Norským královským řádem za zásluhy, smlouvu neprodloužit. Na světovém šampionátu však Norky čekají na zlato už šest let.

V Japonsku to byla bolestivá srážka se Španělskem, které nečekaně porazilo Norsko o šest a následně seveřanky selhaly i v duelu o třetí místo s Ruskem. Na letošním šampionátu hvězdný tým ani jednou zatím neprohrál, stejně tak jako Francie a Švédsko, kteří se utkají ve večerním čtvrtfinále. Postup však paradoxně nemělo Norsko jisté až do posledního duelu, neboť v atraktivním souboji s Nizozemskem to bylo kdo s koho.

Těžký duel Norsko zvládlo poměrem 37:34 a z prvního místa šlo do čtvrtfinále. O dominanci v základní skupině svědčí i skóre 120:49, ono ve společnosti oslabeného Rumunska a házenkářských velikánů jako Kazachstán či Írán to nemohlo ani dopadnout jinak. Jedinou bodovou ztrátu zapsalo Norsko v severském derby se Švédskem, které dopadlo remízou 30:30 a prakticky poslalo Švédky do čtvrtfinále.
RUSKÁ HÁZENKÁŘSKÁ FEDERACE
skupina B: 1. místo, 9 bodů, skóre 98:63, bilance 3-0-0
skupina 2: 2. místo, 7 bodů, bilance 3-1-1

Rusko se bude muset v dlouhodobějším hledisku obejít bez své největší hvězdy Anny Vjachirevové, která se po neúspěšném tažení za tokijským zlatem rozhodla přerušit svoji kariéru a není vůbec jisté, zda se ještě někdy k házené na reprezentační úrovni vrátí. Možná i proto se staví tým s výhledem do budoucna, přesto ale hráčky z „velké země“ byly brány jako spolufavorit celého mistrovství.

Pod vedením jedné z legend ruské ženské házené, Ljudmily Bodnijevové, doposud Rusko prohrálo na šampionátu jenom jednou, a to v posledním duelu hlavní fáze proti Francii. Rozhodla první půle, kde šla Francie na +4 a nakonec vyhrálo poměrem 33:28. Jinak vždycky dokázalo Rusko bodovat, avšak remízu se Slovinskem je nutno brát spíše jako ztrátu.

Postup mezi poslední osmičku však tým pod vedením Bodnijevové získal jenom o jediný bod a rozhodl už v tomto ohledu duel v základní skupině, neboť třetím celkem bylo Srbsko. A to ve skupině dostalo od Rusek od 10. Povede se Východoevropankám zaskočit doposud suverénní Norsko?
Krásný středeční večer příznivcům té nejlepší ženské házené! Teď už není na co čekat, oddělilo se zrno od plev a třetí čtvrtfinále bude paradoxně soubojem, který se očekával spíše v pozdějších fázích šampionátu. Leč postupový klíč z druhé fáze byl neúprosný, a tak se hned ve čtvrtfinále střetnou těžké váhy, které se netají tím, že chtějí celý šampionát vyhrát.

Na jedné straně stojí hvězdami nabušené Norsko, které by rádo prolomilo šestileté čekání na titul mistra světa, ba co více, ideálně by Rusku oplatilo hořkou semifinálovou porážku v bombastickém duelu z Tokya. Rusko, respektive Ruská házenkářská federace, čeká na triumf z vrcholných akcí již dost dlouho. Pokud nepočítáme olympijské zlato z Ria, tak po veleúspěšné éře mezi lety 2005 – 2009 zůstala částečně spálená země a Rusky by velice rády konečně přidaly další zlato do sbírky.

Duel, který slibuje další skvělou podívanou, začíná v Granollers od 17:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.