Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Slovinsko - 13. prosince 2021   18:00

Srbsko
Srbsko
6' Janjuševićová  • 7' Janjuševićová  • 7' Radojevićová  • 9' Stoiljkovićová  • 10' Stoiljkovićová  • 11' Liščevićová  • 12' Janjuševićová  • 15' Liščevićová  • 16' Kovačevićová  • 18' Kovačevićová  • 18' Kovačevićová  • 19' Janjuševićová  • 22' Risovićová  • 25' Kovačevićová  • 26' T. Kocićová  • 28' Kovačevićová  • 30' T. Kocićová  • 35' T. Kocićová  • 38' Lovrićová  • 39' Stoiljkovićová  • 45' Kovačevićová  • 46' T. Kocićová  • 50' Stoiljkovićová  • 52' Janjuševićová
31:25
(19:14)
Slovinsko
Slovinsko
2' Kramarová   • 5' Kramarová   • 12' Omoregieová   • 13' Ljepojaová   • 15' Grosová   • 16' Kramarová   • 17' Stanková   • 19' Kramarová   • 20' Grosová   • 24' Svetiková   • 25' Omoregieová   • 26' Omoregieová   • 27' Zulićová   • 32' Svetiková   • 38' Varagićová   • 41' Stanková   • 43' Stanková   • 47' Varagićová   • 48' Grosová   • 49' Ljepojaová   • 51' Varagićová   • 57' Pandžićová   • 58' Varagićová
Srbsko
Merz – Kuttler (Německo)
Slovinsko

To je ode mně pro tuto chvíli vše. Skupinová fáze mistrovství světa bude dohrána dnes večer a v příštích dnech už nás čekají čtvrtfinálové boje! U dalšího přenosu z házené nashledanou.
Srbsko – Slovinsko 31:25 (19:14)
Nejvíce branek: Stoiljkovićová 7/3, Kovačevićová 6, Janjuševićová 5 – Varagićová 5/1, Kramarová 4, Grosová 3. Rozhodčí: Merz – Kuttler (Německo). Sedmimetrové hody: 7/6 – 1/1. Vyloučení: 3:5.
A máme dobojováno! Duel mezi Srbkami a Slovinkami dopadl lépe pro hráčky v červených dresech, které od počátku utkání nastavily velmi vysoký standard co se týká útočné kombinační hry a především se mohly spolehnout na vynikající Kristinu Graovacovou v brankovišti, která se blýskla famózní úspěšností zákroků přes 50%. Slovinky neodehrály špatné utkání, nicméně jim místy chyběla větší energie a důraz před brankovištěm. V posledních deseti minutách to navíc vypadalo, že jim zápas sebral dost sil a nebyly schopné rychleji reagovat na kombinaci Srbek a byly nuceny více faulovat. Ženou utkání zvolena Jovana Kovačevićová, která v utkání zaznamenala šest branek.
60'
Kristina Graovacová si stále drží vysokou úspěšnost v brankovišti.
60'
Vyloučení v týmu Srbsko (Marija Agbabová).
59'
Odpískána pasivita srbským házenkářkám.
59'
Elizabeth Omoregieová namířila svou svižnou střelu pouze do tyče!
58'
Arma Pandžićová si v klidu pohlídala slabší střelu z devíti metrů.
58'
Srbské házenkářky zůstavají u míče po několikátém faulu slovinských hráček.
58'
I Alja Varagićová zakončuje do odkryté klece.
57'
Arma Pandžićová se prosazuje gólem přes celé hřiště do prázdné branky!
56'
Oddechový čas pro domácí.
56'
Kristina Graovacová je znovu neomylná před svou brankou. Úspěšnost zákroků má přes 50%!
56'
Vyloučení v týmu Srbsko (Marija Petrovićová).
55'
Slovinským hráčkám jako kdyby docházely v závěru utkání síly. V útoku kupí chyby, v zadních řadách čím dál více faulují.
55'
Ztráta Slovinek v útočné fázi nabízí míč Srbkám, které mohou ještě navýšit vedení.
54'
Faul před brankovištěm potrestala Tamara Radojevićová ze sedmičky.
54'
Jedním faulem za druhým zastavují Slovinky postupný útok srbských házenkářek.
52'
Andela Janjuševićová znovu propálila Pandžičovou z pozice centra.
52'
Kristina Graovacová si výborně pohlídala skrytou střelu z levé spojky.
51'
Marija Petrovićová sice dala branku, ale ta jí nebyla uznána kvůli přešlapu do brankoviště.
51'
Alja Varagićová využila rychlého protiútoku Slovinek a snižuje na 28:23.
50'
Kristina Graovacová drží srbské vedení na šesti brankách.
50'
Jovana Stoiljkovićová vyslala docela slabý pokus směrem ke slovinské bráně, ale po dobrém odrazu nakonec skončil v bráně.
49'
Nataša Ljepojaová se prosmýkla mezi dvěma obránkyněmi na středu brankoviště a zakončila přesně pod nohy Graovacové.
49'
Tamara Radojevićová přídává svůj další gól z hranice sedmimetrového hodu.
48'
Vidíme opravdu velmi tvrdou hru od Slovinek před vlastním brankovištěm.
48'
48'
Ana Grosová se blýskla výstavní střelou levačkou do pravé šibenice z osmi metrů!
47'
Arma Pandžićová si připisuje dva výborné zákroky v brankovišti!
47'
Alja Varagićová se s tím nemazlila a vyslala tvrdou ránu k pravé tyči!
46'
Tamara Kocićová využila rychlého brejku po levé straně po předchozím slovinském prorážení na brankovišti a zakončila velmi přesně k tyči.
45'
Jovana Kovačevićová zvyšuje vedení svého týmu na 6 branek.
45'
Kristina Graovacová si připsala další úspěšný zákrok proti skryté střele ze střední spojky.
44'
Další ztráta Srbek na útočné polovině. Slovinky přenášejí rychle hru dopředu.
43'
Pouze do tyče zakončila Petra Kramarová
43'
Tjaša Stanková zamířila do levé šibenice a zkušeně propaluje Kristinu Graovacovou
42'
Chyby v rozehrávce vidíme u obou týmů.
41'
Maja Svetiková dostala naloženo na hranici brankoviště a svíjí se v bolestech na palubovce! Snad to nebude nic vážného.
41'
Tjaša Stanková si v zakončení pomohla driblinkem a překonala srbskou brankářku střelou z centra.
40'
Tamara Radojevićová si se sedmičkou poradila na výbornou.
39'
Z následné dorážky po zákroku slovinské brankářky se však Jovana Stoiljkovićová už nemýlila.
38'
Jovana Stoiljkovićová neproměnila sedmičku!
38'
Alja Varagićová se rovněž prosadila z pravé strany.
38'
Nataša Lovrićová svou první brankou z pravého křídla zvyšuje vedení týmu na 7 branek.
37'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Elizabeth Omoregieová).
37'
Srbským hráčkám je signalizována pasivita.
36'
Kristina Graovacová fantasticky zlikvidovala pokus Maji Svetikové!
35'
Tamara Kocićová zakončila velmi přesně z levého křídla.
35'
Tvrdá hra na obou stranách zastavila přísun branek.
34'
Jovana Stoiljkovićová po více jak třech minutách otevírá skóre srbských hráček v druhé půli proměněnou sedmičkou.
34'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nataša Ljepojaová).
33'
Slovinky faulují už na hranici devítimetrové čáry a znepříjemňují Srbkám jejich zakončení.
32'
Maja Svetiková se prosadila pěknou střelou na zadní tyč z levého křídla.
32'
Jovana Stoiljkovićová minula svou ránu ze střední spojky.
32'
Házenkářky v červených dresech kombinují a hledají prostor k zakončení.
31'
Výborná obrana na středu brankoviště v podání Srbska.
31'
Viděli jsme první poločas utkání mezi Srbkami a Slovinkami, který byl celkem bohatý na branky na obou stranách. Navrch mají přeci jen lepší házenkářky Srbska, které velmi dobře vstoupily do zápasu a potrestaly několik faulů soupeřek sedmimetrovými hody. V srbském dresu si připsala již pět branek Jovana Kovačevićová, na druhé straně je nejlepší dosavadní střelkyní Petra Kramarová se čtyřmi přesnými zásahy.
30'
30'
Tamara Kocićová završila brankový účet prvního poločasu.
30'
Kristina Graovacová výborně vyběhla proti střele z pravého křídla!
29'
Jovana Stoiljkovićová vymetla pravý roh brány Pandžičové a stříli již 18. gól svého mužstva v tomto duelu.
29'
I Kristina Graovacová předvádí v srbském brankovišti skvělý výkon!
28'
Jovana Kovačevićová naádherně zamířila z hranice devíti metrů do branky.
27'
Nina Zulićová s přehledem zakončila nad rameno Risovičové.
27'
Andela Janjuševićová trefila pouze břevno ze střední spojky!
26'
K těžké střele se odhodlala Elizabeth Omoregieová, která přidala další gól na své konto.
26'
Tamara Kocićová se konečně prosadila z levého křídla.
25'
Elizabeth Omoregieová vymetla horní roh srbské brány parádní střelou.
25'
Jovana Kovačevićová propaluje gólmanku z pravé spojky.
24'
Maja Svetiková využila rychlého brejku k přesnému zakončení.
23'
I ostrostřelkyně Slovinek Ana Grosová nenašla svým pokusem prostor mezi třemi tyčemi.
23'
Arma Pandžićová zneškodnila ránu Stoilkovičové.
22'
Jovana Risovićová využila hry Slovinek bez brankářky a zakončila přes celé hřiště.
21'
Jovana Stoiljkovićová překvapivě míjí o velký kus branku soupeřek.
21'
21'
Srbkám se nedaří projít pevnou slovinskou obranou.
20'
Ana Grosová a její svižné zakončení z devítimetrové hranice přesně k tyči.
19'
Andela Janjuševićová se prosadila po šikovném obtočení kolem dvou obránkyň soupeřek.
19'
Petra Kramarová se nemýlila z levého křídla.
18'
A znovu parádní střela Jovany Kovačevićové na přední tyč.
18'
Jovana Kovačevićová propasovala míč mezi nohami Pandžičové a zvyšuje srbské vedení.
18'
Velmi pevná obrana Slovinek brání v kombinaci ženám v červených dresech.
17'
17'
Tjaša Stanková tvrdě zakončila k tyči.
16'
Chytrým přehozem se prezentovala Petra Kramarová
16'
Jovana Kovačevićová až nečekaně snadno prostřelila Pandžičovou.
15'
Ana Grosová vypálila z úctyhodné vzdálenosti svou levačkou a mířila přesně.
15'
Kristina Liščevićová vyslala ostrý projektil, který zapadl k tyči.
15'
Signalizována pasivita srbského družstva.
14'
Alja Varagićová proměňila sedmičku a dostává Slovinky na rozdíl tří branek.
13'
Vyloučení v týmu Srbsko (Andela Janjuševićová).
13'
Arma Pandžićová si připisuje úspěšný zákrok.
13'
Nataša Ljepojaová využila volného místa na pivotovi a znovu dostává Slovinsko více do hry.
12'
Na druhé straně neponechala nic náhodě Andela Janjuševićová, která zakončila svůj pokus z pravé spojky.
12'
Elizabeth Omoregieová přeci jen našla místo u levé tyče a snižuje na rozdíl čtyř branek.
11'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Marija Petrovićová).
11'
Kristina Liščevićová dobře využila prostoru na pozici centra a zakončuje přesně k tyči.
10'
Jovana Risovićová si připisuje další úspěšný zákrok v brankovišti.
10'
Oddechový čas pro hosty.
10'
Jovana Stoiljkovićová až příliš snadno zakončila na zadní tyč branky Pandžičové.
9'
Slovinské házenkářky se dopouští další chyby v útočné kombinaci. Srbky jdou dopředu.
9'
Jovana Stoiljkovićová zakončila velmi tvrdou ránu do šibenice!
8'
Tjaša Stanková orazítkovala pouze břevno srbské brány!
7'
Tamara Radojevićová využila prázdného brankoviště Slovinek a střílí gól přes celé hřiště.
7'
Andela Janjuševićová chytrým podhozem překonává slovinskou gólmanku.
6'
Nataša Ljepojaová je druhou hráčkou ve slovinském dresu, která je v utkání vyloučena.
6'
Andela Janjuševićová velmi rychle srovnává krok se soupeřkami.
5'
Další chyba žen v červených dresech potrestána. Petra Kramarová využila samostatného úniku k přesnému zakončení.
5'
Srbky se dopouštějí ztráty na útočné polovině. Jovana Risovićová je zachraňuje v brankovišti od inkasované branky.
4'
Arma Pandžićová znovu v akci ve svém brankovišti!
Arma Pandžićová
3'
Ani gólmanka Srbek se nenechala zahanbit a předvádí skvělý zákrok.
3'
Arma Pandžićová výborně zakročila proti střele Natašy Lovrićové.
2'
Petra Kramarová velmi brzy srovnává stav utkání střelou z levého křídla.
1'
Jovana Stoiljkovićová s velkým přehledem proměnila sedmičku lobovanou střelou.
1'
Maja Svetiková to přehnala s agresivitou a je vyloučena na 2 minuty.
1'
Srbky ksi vytváří první akci utkání.
1'

Srbsko: Graovacová, Risovićová – J. Agbabová, M. Agbabová, Janjuševićová, Jovovićová, Kojićová, T. Kocićová, Kovačevićová, Liščevićová, Lovrićová, Petrovićová, Radojevićová, Stamenićová, Stoiljkovićová, Vukajlovićová.

Slovinsko: Pandžićová, Vojnovićová – Beganovićová, Čopiová, Gomilarová-Zickerova, Grosová, Juričová, Kramarová, Ljepojaová, Mrmoljová, Omoregieová, Stanková, Svetiková, Varagićová, Zulićová, Žabjeková.

Rozhodčí: Merz – Kuttler (Německo).
Srbsko
2 vítězství ve skupině 1 nestačí ani Srbkám k postupu do čtvrtfinále. Oproti Slovinkám porážky s favorizovanými Francouzkami a Ruskami byly o poznání drtivější, tudíž lze říct, že přeci jen měly dále k postupu, než jejich dnešní soupeřky v boji o 3. místo ve skupině. Skóre srbských házenkářek je jen o pět vstřelených branek horší než to slovinské a tudíž lze dnes očekávat velmi vyrovnaný souboj. Uhájí Srbky 3. pozici v nabité skupině 1?
Slovinsko
Slovinské házenkářky měly velmi dobře nakročeno k postupu do čtvrtfinále mistrovství světa, nicméně na ně nakonec nedosáhnou. Poslední dva velmi těsné zápasy s Ruskami (26:26) a Polkami (26:27) jim vzaly důležité body v boji o postup, nicméně se Srbskem budou chtít i přesto určitě zvítězit. Slovinské skóre 98:100 v rámci skupiny 1 vypovídá o velké vyrovnanosti výsledků týmu. Dokážou vybojovat 3. místo ve skupině?
Příjemný pondělní večer u světové ženské házené. Dovolte mi, abych vás přivítal u textového přenosu, který se bude týkat utkání z mistrovství světa, konkrétně nadstavbové skupiny 1. Utkají se v něm Srbky se Slovinkami. Pojďme se podívat, jak si obě družstva vedla v tomto turnaji.