MS v házené mužů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Alžírsko - 18. ledna 2021   18:00

Portugalsko
Portugalsko
3' Martins  • 4' Moreira  • 7' Moreira  • 8' Areia  • 10' Moreira  • 14' Cavalcanti  • 16' H. Borges  • 18' Portela  • 23' L. Fernandes  • 26' Portela  • 28' L. Fernandes  • 30' Cavalcanti  • 31' Iturriza  • 35' Martins  • 36' Cavalcanti  • 38' Iturriza  • 39' L. Fernandes  • 41' H. Borges  • 47' H. Borges  • 56' Magalhaes  • 57' Areia  • 58' Branquinho  • 59' Branquinho  • 59' Duarte
26:19
(14:9)
Alžírsko
Alžírsko
1' Berkous   • 3' Ayoub   • 11' Berkous   • 18' Berkous   • 24' Hichem   • 30' Hadj Sadok   • 32' Hadj Sadok   • 33' Ayoub   • 35' Hichem   • 39' Ayoub   • 40' Ayoub   • 41' Ayoub   • 42' Naïm   • 45' Naïm   • 59' Naïm
Portugalsko
Alžírsko

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Statistiky:
Portugalsko – Alžírsko 26:19 (14:9)
Nejvíce branek: Portela 4/2, Cavalcanti 3, Fernandes 3 – Berkous 7/4, Ayoub 5, Naïm 3. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 6:4. ČK: H. Borges – Kaabeche.
Ačkoliv nelze Alžírsku upřít snahu, snížení na rozdíl tří branek bylo maximum toho, co ve druhé půli dokázali. Když poté ještě neproměnili pár brejků, dostali se Portugalci na koně a to i přes to, že v jednu chvíli trefovali konstrukci branky jak na běžícím pásu. Portugalsko v poměrně tvrdém a vypjatém utkání (viděli jsme 2 červené karty) nakonec zaslouženě vyhrálo 26:19 a vyhrává základní skupinu.
59'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Gilberto Duarte).
59'
Gól vstřelil tým Alžírsko (Zohir Naïm).
59'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Diogo Branquinho).
58'
58'
Oddechový čas pro hosty.
57'
Rovněž Borges dnes končí utkání třetím vyloučením.
57'
Trefuje se rovněž Areia.
56'
Berkous proměňuje dnes již čtvrtou sedmičku.
56'
Magalhaes po pěti minutách ukončil střelecké trápení obou týmů.
54'
Oddechový čas pro domácí.
54'
Gomes předvedl po protiútoku soupeře další zákrok a z osamoceného brejku vychytal nohou Hichema.
53'
Neprostupnou obranu tentokráte vystavuje Portugalsko a Gomes likviduje soupeřův pokus ramenem.
52'
A nyní jsme viděli další břevno v podání Portugalska.
51'
Portugalci po rychlém přechodu do útoku trefují pouze tyč. Obléhání se ujme opět africký tým.
50'
50'
Bendijali se nyní provinil faulem a půjde si odpočinout na 2 minuty.
49'
Alžírsko trefuje pouze tyč.
48'
Nyní se o vstřelenou branku pokoušejí Alžířané.
47'
Borges se prosazuje z pivota.
46'
Alžířané se opět ubránili, následně ale v útoku o míč přicházejí.
45'
Alžírsko snižuje na rozdíl tří branek. Tentokráte se trefuje Naim.
44'
Dlouhodobou snahu nakonec ukončil Areia střelou z křídla mimo branku.
43'
Alžírsko se nyní prokazuje dobrou obranou.
42'
41'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Miguel Martins).
41'
Gól vstřelil tým Alžírsko (Abdi Ayoub).
41'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Alexis H. Borges).
40'
39'
39'
Fernandes dále navyšuje už tak pohodlný náskok Portugalců.
38'
Na druhé straně se prosazuje Iturriza.
37'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Alžírsko (Abderrahim Berriah).
36'
Ze spojky se nyní prosazuje Cavalcanti A.
35'
Gól vstřelil tým Alžírsko (Daoud Hichem).
35'
Martins přidává další branku Portugalska.
34'
Na druhé straně je vyloučen, a to dnes již potřetí Kaabeche. Tohoto hráče tak dnes v akci již neuvidíme.
33'
...a to i přes to, že jej nepříjemně ve výskoku trefil Magalhaes, který je oprávněně podruhé vyloučen.
33'
Ayoub se prosazuje z výskoku.
32'
Z levé strany se prosazuje Sadok.
31'
Do druhého poločasu vstupují lépe Portugalci a to premiérovou trefou Iturrizy.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:50.
V prvním poločase jsme viděli především zezačátku velmi bojovné utkání. Portugalci však postupem času začali cítit půdo pod nohama a v utkání začali dominovat. Do šaten odcházejí za stavu 14:9 a mají velmi blízko ke splnění úkolu, kterým bylo vyhrát základní skupinu.
30'
30'
Přesilovou hru ještě v závěrečných sekundách využívá Cavalcanti.
30'
Vyloučení v týmu Portugalsko (Fábio Magalhaes).
30'
Gól vstřelil tým Alžírsko (Mustafa Hadj Sadok).
29'
Po faulu na Itturizu proměňuje sedmičku Portela.
28'
Z křídla se lobem prosazuje Fernandes.
27'
Síly na ploše se srovnají. Rovněž podruhé je vyloučen také Borges.
26'
Portela využívá přesilovou hru z křídla.
25'
Dnes již podruhé je vyloučen Kaabeche.
24'
Z křídla snižuje náskok Portugalska Hichem.
23'
23'
Z rychlého brejku se prosazuje osamocený Fernandes.
22'
Na dvě minuty si půjde odpočinout Borges.
21'
Alžířané nyní houževnatě brání a nakonec i získávají míč.
20'
Portela se trefuje ze sedmičky a posílá Portugalce do dvoubrankového vedení.
19'
Baranquinhovi bylo odpískáno prorážení. Technickou chybu však ale na druhé straně provedl i soupeř.
18'
18'
A v akci je opět Berkous. Tentokráte se trefuje z devítimetrové vzdálenosti.
18'
První trefu dnes zaznamenal z brankoviště Portela.
17'
Berkous proměňuje dnes již třetí sedmičku.
16'
Na druhé straně se z brankoviště prosazuje Borges.
15'
Berkous nyní proměňuje sedmičku.
14'
Cavalcanti se dostal nad obranu a skóruje.
13'
Vyloučení v týmu Alžírsko (Hichem Kaabeche).
12'
Alžířané mají míč v moci a již dlouho okupují portugalskou defenzivu.
11'
Gól vstřelil tým Alžírsko (Messaoud Berkous).
10'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Bélone Moreira).
8'
Gól vstřelil tým Portugalsko (António Areia).
7'
5'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Alžírsko (Messaoud Berkous).
4'
3'
Gól vstřelil tým Portugalsko (Miguel Martins).
3'
1'
1'

Portugalsko: Quintana, H. Gomes – Branquinho, Cavalcanti, Duarte, L. Fernandes, Ferraz, A. Gomes, H. Borges, Iturriza, Magalhaes, Moreira, Portela, Areia, Martins, R. Silva.

Alžírsko: Ghedbane, Zemouchi – Abdelkader, Ayoub, Arib, Bendjilali, Berkous, Berriah, Boudjenah, Hadj Sadok, Hellal, Hichem, Kaabeche, Kouri, Naïm, Saker..
Alžírsko
Alžírsko si zajistilo postup díky úvodnímu vítězství nad Marokem, kde to bylo opravdu těsné, protože to skončilo o pouhý jeden gól. Oba tyto týmy pak nezvládly souboje s papírově silnějšími celky, kvůli čemuž Maroko ztratilo šanci na postup. Naopak Alžírsko sice padlo jednoznačně s Islandem, ale stále může teoreticky zabojovat o první příčku. Základním kamenem úspěchu je však vítězství nad Portugalskem, na což je opravdu mizivá šance, což potvrzují i sázkové kanceláře. Určitě ale to ale Alžírsko alespoň zkusí.

První dva zápasy turnaje
Alžírsko vs. Island – 24:39
Alžírsko vs. Maroko – 24:23
Portugalsko
Portugalsko už má jistotu postupu do hlavní části, ještě ale může zabojovat o prví místo ve skupině F. V prvních dvou zápasech se nadřelo zejména proti Islandu, který porazilo o pouhé dvě branky. Proti Maroku už to bylo snadné, protože o bylo o třináct gólů. Portugalci si tak určitě budou chtít udržet neporazitelnost, takže dnes zabojují o třetí vítězství za sebou.

Maroko vs. Portugalsko – 20:33
Portugalsko vs. Island – 25:23
Zdravím všechny házenkářské fanoušky! Dnes nás už čekají poslední skupinové zápasy předkola. Portugalsko i Alžírsko už má jistotu postupu, ještě se ale bude bojovat o první místo. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.