Maďarsko - Srbsko | ONLINE | 6.8.2012 10:30 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

S konstatováním, že Maďarsko vítězí v důležitém utkání nad Srbskem 26:23, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek pondělí a u dalších online přenosů z XXX. Letních olympijských her v Londýně zase někdy na počtenou. Třeba již za pár minut, kdy začíná další házenkářský mač mezi Argentinou a Tuniskem. (26:23)
Nejlepším střelcem Maďarska se stal s devíti góly Tamas Mocsai, na straně Srbska se nejčastěji prosazovali pětigóloví střelci Momir Ilič a Rajko Prodanovič. (26:23)
Skončilo pořádně dramatické utkání mezi Maďarskem a Srbskem, to bylo i přímým soubojem o postup do čtvrtfinále. Po poločase sice na tom byli lépe Srbové, ale nakonec Maďaři otočili skóre, především díky řadě výborných zákroků Fazekaše, a vybojovali si čtvrté postupové místo. Naopak pro Srby olympijský turnaj končí. (26:23)
60
Konec zápasu. (26:23)
60
Ještě jeden výborný Fazekašův zákrok proti střele Prodanoviče z křídla. (26:23)
60
A je rozhodnuto! Laszlo Nagy byl na konci velmi pohledné akce Maďarů. (26:23)
59
Maďarsko si vybírá oddechový čas. Čeká nás ještě napínavá koncovka. Srbům stačí k postupu i remíza! (25:23)
59
Prodanovič z pravého křídla snižuje, Srbové však potřebují ještě další dvě branky! (25:23)
58
Fazekaš vyškrábl Nikčevičovu střelu na tyč! (25:22)
58
Tamas Mocsai je vyloučen. Přesilovka pro Srbsko. (25:22)
57
Tamas Mocsai je nezastavitelný a střílí již svůj devátý gól. (25:22)
57
Momir Ilič ještě dává srbskému celku naději a prosazuje se po akci středem. (24:22)
56
Srbsko si vyžádalo oddechový čas. V posledních čtyřech minutách musí smazat tříbrankový náskok soupeře, jinak na turnaji končí. (24:21)
55
Maďarům už byla signalizována pasivita, ale Harsanyi se z křídla ještě stihl prosadit. (24:21)
55
Stankovič rychlou a přesnou střelou přes obranu snižuje. (23:21)
54
Csaszar to vzal opět na sebe a je neomylný. Maďarsko si drží svůj náskok tří gólů. (23:20)
53
Iliče vychytal Fazekaš, ale bylo to s faulem, takže následuje sedmimetrový hod. (22:19)
53
Do branky Srbska se vrací opět Stanič. (22:19)
52
Na druhé straně se ovšem trefuje i Csaszar, kterému se v posledních minutách hodně daří. (22:19)
52
Ivan Nikčevič je tentokrát na křídle neomylný a drží tak ještě srbské naděje. (21:19)
51
Odpískána technická chyba Maďarů. (21:18)
51
Momir Ilič opět ztroskotal na Fazekašovi. (21:18)
50
Csaszar drzou akcí středem navyšuje maďarské vedení na rozdíl tří gólů. (21:18)
50
Vukčovič to zkoušel z křídla, ale Fazekaš se ve druhé půli rozchytal a předvádí jeden výborný zákrok za druhým. (20:18)
49
Srbský trenér Vukovič si vybírá čas na poradu. (20:18)
49
Schuch využívá srbské ztráty k rychlému brejku a Maďarsko jde do dovubrankového trháku! (20:18)
48
V srbské brance se představuje Marjanač. (19:18)
48
Z křídla posílá Maďarsko zpět to vedení Gergely Harsanyi. (19:18)
47
Momir Ilič opět ukázal svou nekompromisní přesnou ránu. (18:18)
46
Tamas Mocsai posílá Maďary do vedení z rychlého brejku. Za této situace by postupovalo Maďarsko! (18:17)
46
Tamas Mocsai to zkouší z velké dálky přes obranu a je opět úspěšný. Máme srovnáno! (17:17)
45
Krásná akce Maďarů, přesně k tyči se do spodní části branky trefuje Csazsar. (16:17)
44
Prodanovič využívá rychlého brejku k další brance. (15:17)
44
Šešum je na druhé straně přesný, pověsil se do vzduchu a Srbsko opět vede. (15:16)
43
Mocsaiovi nevyšla střela, ale to zmátlo Staniče, který jeho pokus propouští do branky. (15:15)
42
Tentokrát se už Momir Ilič nemýlí a Srbové jdou opět do těsného vedení. (14:15)
41
Ovšem Nagy ztrácí míč a nevyužívá tak šance jít do vedení. (14:14)
41
Fazekaš vytáhl další výborný zákrok po přesné střele Iliče. Srbové už z něj musí být zoufalí. (14:14)
40
Znovu Stanič předvedl své kvality a vychytal Lekaie. Gólmani drží oba týmy nad vodou. (14:14)
40
Fazekaš si připisuje na konto další zákrok po Vujinově dalekonosném pokusu. (14:14)
39
Na druhé straně zazářil také Stanič při jasné Csaszarově gólovce. (14:14)
39
Prodanoviče vychytal výborný Fazekaš. (14:14)
38
Tamas Mocsai v rychlém brejku neomylný a máme tady srovnáno! (14:14)
38
Vujinova střela byla zablokována obranou. Následně Fazekaš další pokus chytá. (13:14)
37
Rychlá a drzá akce Tamase Mocsaie znamená opět stáhnutí náskoku na jediný gól. (13:14)
36
Srbský gól neplatí, Toskič přešlápl. (12:14)
36
Krásná střela Tamase Mocsaie znamená další snížení. (12:14)
35
Srbové si berou náskok tří gólů zpět. Marko Vujin se prosazuje po akci středem. (11:14)
35
Gabor Csazsar tentokrát nebyl úspěšný, Stanič chytá. (11:13)
33
Nikčevič fauluje v rychlém brejku Harsanyie a jsou z toho dvě trestné minuty. (10:12)
33
Srbům odpískána technická chyba. (10:12)
32
Tamas Mocsai bleskově odpovídá snížením dobře umístěnou střelou pod horní tyč. (10:12)
31
Nikčevič dává v oslabení další branku Srbska, když se trefuje z levého křídla. (9:12)
31
Začal druhý poločas. (9:11)
Je za námi nervózní první poločas. Však také jde o hodně, zápas je přímým soubojem o čtvrté místo znamenající postup do čtvrtfinále. Blíže k němu jsou prozatím Srbové, kteří vedou 11:9. Mužem zápasu je prozatím Darko Stanič, který zneškodnil řadu maďarských akcí a drží si svou úspěšnost zákroků na hranici padesáti procent. (9:11)
30
První poločas skončil. (9:11)
30
V závěru poločasu se ještě prosazuje Zarko Šešum. (9:11)
30
Maďaři bleskově přesilovku využívají krásnou a nechytatelnou střelou Mocsaie. (9:10)
30
Maďarský gól neplatí, rozhodčí vylučují Dalibora Čuturu. Přesilovka pro maďarský výběr. (8:10)
29
Rnič byl faulován, přesto dokázal trefit levou tyč maďarské branky! (8:10)
28
Zubaie v brejku opět vychytal Stanič. Navíc se píská přešlap, takže branka by stejně nebyla uznána. (8:10)
27
Lekai bleskově snižuje, když se prosazuje přesnou střelou přes srbskou obranu. (8:10)
27
Stankovičova střela propadla Fazekašovi těsně za brankovou čáru. (7:10)
26
Tamas Mocsai prolamuje desetiminutové čekání Maďarů na gól! (7:9)
26
Srbům byla odpískána pasivní hra. (6:9)
25
Také Harsanyiho pokus z křídla končí jen na tyči srbské branky! (6:9)
25
Vučkovič si asi spletl sport a předvedl zápasnický chvat. Nemohlo následovat nic jiného než dvouminutový trest. (6:9)
24
Maďarsko má v útoku i trošku smůly, Mocsai trefuje levou tyč! (6:9)
23
Zarko Sesum střílí další gól po šikovném uvolnění. (6:9)
23
Také Veselin Vukovič si vzal překvapivě oddechový čas. (6:8)
22
Maďaři se již téměř šest minut nedokázali prosadit, Stanič vytáhl další výborný zákrok. (6:8)
21
Lajos Mocsai si vyžádal oddechový čas. (6:8)
21
Vujin byl na levém křídle v těžké pozici, přesto dokázal skórovat. (6:8)
20
Toskič neproměňuje sedmičku, Fazekaš prodlužuje sérii bravurních zákroků obou gólmanů! (6:7)
20
Zubai stáhl k zemi Toskiče a následuje další dvouminutový trest. Srbská přesilovka bude dvojnásobná. (6:7)
19
Ferenc Ilyes míří na trestnou lavičku. Přesilovka pro Srby. (6:7)
19
Maďarská lavička je potrestána žlutou kartu. (6:7)
18
Další skvělý zákrok Staniče, na kterém si v úniku vylámal zuby také Harsanyi. (6:7)
18
Na druhé straně stejná situace a v ní vítězí rovněž gólman Fazekaš. (6:7)
18
Po srbské ztrátě Stanič výborně chytá střelu Ivancsika. (6:7)
17
Gergely Harsanyi se suverénně prosazuje z pravého křídla, Stanič byl bezmocný. (6:7)
16
Na druhé straně Vujin ztroskotal na výborném Fazekašovi. (5:7)
15
Gabor Csaszar se prosazuje dobrou akcí středem. (5:7)
15
Také Beljanski je napomenut norskými sudími. (4:7)
15
Schuch vidí žlutou kartu. (4:7)
15
Ivan Stankovič se prosazuje v poslední možné chvíli, když rozhodčí už signalizovali pasivitu. (4:7)
15
Srbové se výborně ubránili a Maďarům v jejich přesilové hře nic nedovolili. (4:6)
14
Stanič výborně přečetl maďarskou šanci na brejk, střetl se však nepříjemně se Zubaiem. (4:6)
13
Další technická chyba zastavuje Maďary. (4:6)
13
Nikola Manoljovič dostává první dvě trestné minuty zápasu. Přesilovka pro Maďarsko. (4:6)
12
Nagy byl zablokován a Srbům pomáhá další brejk. V něm si Prodanovič počínal nekompromisně. (4:6)
11
Nikčevič využívá dalšího rychlého protiútoku k suverénnímu skórování. (4:5)
11
Beljanski trefuje pouze tyč maďarské branky! (4:4)
10
Pro změnu vidíme rychlý brejk Maďarů, Harsanyi si v něm vychutnal Staniče. (4:4)
10
Zubai je dalším potrestaným hráčem. (3:4)
9
Ivancsik je nepřesný a nechává vyniknout Staniče. Maďarům se v útoku přestalo dařit. (3:4)
9
Rychlý brejk a v něm Prodanovič suverénně otáčí skóre třetí srbskou brankou v řadě. (3:4)
8
Srbové srovnávají krok přesnou ranou Vujina, na kterou Fazekaš nedokázal reagovat. (3:3)
8
Vučkovič je dalším hříšníkem, který obdržel žlutou kartu. (3:2)
7
Nikčevič přesně umístěnou střelou z křídla snižuje. (3:2)
6
Krásná akce Maďarů, na jejím konci zůstal za obranou Czaszar a nemýlí se. (3:1)
5
Manoljovič vidí rovněž žlutý kartónek. (2:1)
5
Až po pěti minutách hry se Srbové prosazují zásluhou Prodanoviče. (2:1)
5
Ilyes vidí první žlutou kartu tohoto utkání. (2:0)
4
Ilyes se prosazuje přesnou ranou z levé strany. (2:0)
4
Ilič vyzkoušel Fazekaše, ale ani tentokrát se neprosazuje. (1:0)
3
Stanič výborně vychytal Nagyho, stále jsme viděli pouze jednu branku. (1:0)
2
Vučkovič se dopouští další zbytečné ztráty a dává tak šanci soupeři jít do náskoku dvou branek. (1:0)
2
Pos srbské ztrátě se na druhé straně prosazuje přesně pod nohy gólmana Laszio Nagy. (1:0)
1
Hned na úvod přichází nepřesná akce Maďarů. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Ještě si představme dvojici rozhodčích. Ti do Londýna přicestovali z Norska. Jsou to pánové Kenneth Abrahamsen a Arne Kristiansen. (0:0)
Trenérem maďarského týmu je Lajos Mocsai, šéfem srbské lavičky je Veselin Vukovič. (0:0)

Maďarsko: Fazekaš, Mikler – Ilyes, Csaszar, Moscai, Ivavncsik, Harsanyi, Putics, Laluska, Nagy, Vadkerti, Zubai, Schuch, Lekai.

Srbsko: Marjanač, Stanič – Vujin, Nikcevič, Manojlovič, Toskič, Stanič, Ilič, Markovič, Prodanovič, Rnič, Beljanski, Vučkovič, Čutura, Stankovič. (0:0)
Srbové na úvod turnaje podlehli Španělsku 21:26, následně Chorvatsku 23:31, těsně 25:26 i Dánsku a uspět dokázali až v posledním střetnutí s Jižní Koreou, které ovládli výsledkem 28:22. (0:0)
Oba celky mají na kontě prozatím jen jedno vítězství. Maďarsko podlehlo Dánsku 25:27, suverénnímu Chorvatsku 19:26 a Španělsku překvapivě vysoko 22:33. Porazit tak dokázalo pouze Jižní Koreu 22:19. (0:0)
Příjemné pondělí, házenkářský olympijský turnaj mužů pokračuje posledním hracím dnem v rámci základních skupin. Ten přinese tradičně šest duelů, mezi nimi i souboj Maďarska se Srbskem. (0:0)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.