Španělsko - Jižní Korea | ONLINE | 28.7.2012 12:15 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Máme za sebou toto zajímavé házenkářské utkání, které jednoznačně lépe zvládly hráčky Jižní Koreje. Španělky byly před utkáním považovány za mírné favoritky, ale soupeřky jim nedaly dnes žádnou šanci.
Hlavním nedostatkem ve hře Španělska byly až příliš časté ztráty míčů při útočném snažení.

Nejlepší střelkyně Španělska byla Carmen Martinová Berenguerová se 7 góly, na druhé straně se devětkrát prosadila Eun Hee Ryu.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH. (27:31)
60
Konec zápasu. (27:31)
60
Hezká akce na závěr. Španělky získaly míč a Barnová měla snadnou práci. (27:31)
60
Již plyne poslední minuta utkání. Španělky jsou kompletní, ale míč mají jejich soupeřky. (26:31)
59
Za potlesku haly je hráčka s číslem tři odnášena na nosítkách. (26:31)
59
Hra je nyní přerušena. Na zemi zůstala po jednom souboji ležet Kim On A a její ofačované koleno nevypadá vůbec dobře. Cítí to i trenér Jižní Koreje, který má tak o čem přemýšlet. (26:31)
59
Cuadradová snižuje a vylepšuje si tím své osobní statistiky. (26:31)
58
Gwon se s tím vůbec nepárala a sedmičku nekompromisně proměnila. (25:31)
58
Vyloučení Barnové již na výsledku utkání nic nezmění. Jihokorejky mohou svůj náskok ještě navýšit. (25:30)
57
Mangueová se již na to nemohla dívat a místo přihrávky napálila míč na bránu a ten skončil v síti. (25:30)
57
To vše je ještě umocněno dalším gólem v síti Ciobanuové. (24:30)
56
Velice dobrou šanci měly Španělky na snížení, ale nedokázaly překonat pevnou obranu a zřejmě tak definitivně přišly o jakékoliv šance. (24:29)
Oddechový čas pro Jižní Koreu. (24:29)
55
Jenže ty v zápětí přišly o míč a po individuální akci Mangueové je sníženo na rozdíl pěti branek. (24:29)
55
Od horní tyče španělské brány se míč odrazil zpět do hřiště, ale bohužel pro Španělky pouze k hráčkám Jižní Koreje. (23:29)
54
Opět zde máme pasáž utkání, ve které branky padají jako na běžícím páse. Za španělské barvy se trefila Cuadradová. (23:29)
53
Navíc se Korejky dokáží prosadit i v početní nevýhodě. (22:29)
53
Zisk míče a rychlý balón dopředu na Amorosovou, která snižuje. Náskok Jižní Koreje je však stále velký! (22:28)
52
Navíc za předchozí faul si dvě minuty odsedí hráčka s číslem 19 Choi. (21:28)
51
Jenže hráčky v poli jí vůbec nepomáhájí. Rychle ztratily míč a nechaly volnou Jung, která zvyšuje. (20:28)
51
Španělské naděje drží nad vodou Ciobanuová, která vytáhla skvělý zákrok v souboji jedna proti jedné. (20:27)
49
Španělky dokázaly ubránit postupný útok soupeřek, ale vlastní chybou pak darovaly míč zpět k rukám Jihokorejek. (20:27)
48
Po zbytečné ztrátě dostaly hráčky z Pyrenejského poloostrava šanci na reparát a tu využila Pinedová. (20:27)
47
Krásným lobem se navíc prosazuje se dvojkou Woo a Španělky mají co dotahovat. (19:27)
46
S brankami se nám nyní roztrhl pytel. Korejky opět navyšují své vedení. (19:26)
45
Odpověď španělského výběru na sebe nenechala dlouho čekat! (19:25)
45
Španělky přišly o míč a střelou z úhlu se prosadily Korejky (18:25)
44
Nádherně secvičená akce Jihokorejek! Jo si seběhla na střed a dostala přesný míč, který poslala do sítě. (18:24)
44
Martinová Berenguerová se prosazuje střelou mezi nohy brankářky. (18:23)
43
Že je házená velice tvrdý sport se přesvědčily tři hráčky, které v jeden moment skončily na palubovce. Všechny se však zvedly a budou pokračovat. Španělky však z tohoto souboje získaly sedmičku. (17:23)
43
Z rychlého brejku se podařilo snížit Cuadradové, která se hezky protáhla středem. (17:23)
42
Choi proměnila sedmimetrový hod, ten byl odpískán po vstupu bránící hráčky do brankoviště. (16:23)
41
Korejky nevěděly co s míčem a nakonec jim byly odpískány kroky. Španělky následně svou akci ukončily příliš zbrkle a taktéž přišly o míč. (16:22)
40
Tvrdě šla do souboje Mangueová, vstřelila sice branku - ale tatkéž se u toho nepříjemně zranila! (16:22)
Oddechový čas pro Španělky, se kterými je to již dost vážné. (15:22)
40
Aguilarová Diazová faulova a nařízenou sedmičku v pohodě technickou střelou zužitkovala Ryu. (15:22)
38
Španělky se dostaly k míči, ale záhy o něj přišly a Kim se z podobných pozic nemýlí. (15:21)
37
Rychlou výměnu míče předvedla Fernandezová a snížila. (15:20)
37
Španělky se na každou branku strašně natrápí a naopak Jihokorejky vše řeší jednoduše a účelně. (14:20)
35
Navíc byla faulována a dvě minuty si odsedí Kim C. (13:19)
35
Albertová drží svůj tým střelecky nad vodou. Krásně se položila do rány a může si jít sednout. (13:19)
34
Další ztráta Španělek, ale Jo bylo písknuto prorážení. (12:19)
33
Španělky jsou oslabeny o jednu hráčku a jejich soupeřky jim jasně ukazují, jak se má početní výhoda zužitkovat. V obraně jsou Korejky skvělé a v útoku produktivní. (12:19)
32
Rychlý protiútok a nádherné vyškolení obrany Španělska. Branku přidává se sedmástkou hrající Sim. (12:18)
32
Jihokorejky v plném počtu a hned na úvod druhé půle se trefuje jejich nejlepší střelkyně Ryu. (12:17)
31
Druhý poločas ještě dohrávají Španělky v početní přesile, ale i tak nedokázali najít recept na překonání korejské obrany. (12:16)
31
Začal druhý poločas. (12:16)
V prvním poločase jsme viděli až šest žlutých karet. Tři na straně Španělek (Martinová Brenguerová, Cuadrodová Dehesová a Amorosová Quilesová). Na druhé straně byly potrestány taktéž tři hráčky (Kim, Kwon a Jo) (12:16)
Máme za sebou úvodní poločas tohoto duelu, ve kterém si lépe počínaly hráčky Jižní Koreje. Španělky trošičku zaspaly v úvodu a do konce první půle už nedokázaly smazat čtyřgólový náskok soupeře.
Do druhého poločasu je však stále vše otevřené a my se na druhou polovinu utkání můžeme jenom těšit. (12:16)
30
První poločas skončil. (12:16)
30
Korejky zvyšují i v oslabení. Na pravé straně přišlo šikovné uvolnění a krásný gól (11:16)
29
První vyloučenou hráčkou je korejská Jo. (11:15)
28
Španělky přišly rychle o míč a z následného postupného útoku se prosadila Kim O. (10:15)
Oddechový čas si vyžádal trenér Jižní Koreje. (10:13)
27
Se šestkou hrající Albertová Franciscanová se hezky uvolnila od své strážkyně a zamířila přesně do protipohybu brankářky. (10:13)
26
Jenže na druhé straně přišla blesková odpověď. (9:13)
26
Fernandezová krásnou střelou snižuje na rozdíl tří branek! (9:12)
24
Poslední nevyužitá šance navíc mrzí o to více, že Španělky z následného protiútoku snížily. (8:12)
23
Hezkým pokusem přes půlku hřiště chtěla Kim překvapit brankářku Španělska, která nebyla na svém místě. Tu zachránila od pohromy tyč. (7:12)
23
Albertová z pravé spojky snižuje. Po delší době se radovaly i Španělky. (7:12)
21
Eun Hee Ryu je v obrovské pohodě a její další střela z dálky zapadla přesně k pravé tyči. (6:11)
20
Španělky trápí v úvodním poločase hlavně zbytečné ztráty! Hlavně kvůli nim je stav z jejich pohledu dost nepříjemný. (6:10)
19
Španělkám se podařila okamžitá odplata, rychlá rozehrávka a ještě rychlejší střela, po které je sníženo. (6:10)
18
Krásně se na pravém křídle uvolnila Ryu a zvyšuje opět na rozdíl pěti gólů. (5:10)
18
Žlutou kartu viděla už ve 14. minutě Jo. (5:9)
17
O to víc, když se z následné akce prosadila střelkyně Martinová Berenguerová. (5:9)
16
Kroky od Jo pomohly Španělsku k zisku míče. (4:9)
16
Korejky nevyužily sedmimetrový hod, ale to jim nemusí vůbec vadit. Po rychlém zisku míče totiž opět navyšují své vedení. (4:9)
14
Nádherná střela, kterou vyslala Ryu a brankářka Španělska se mohla jenom otočit a vytáhnout míč ze sítě. (3:8)
13
Rychlá akce na jedné straně a ještě rychlejší na té druhé. Španělky se ze snížení moc dlouho neradovaly. (3:7)
12
Opět se nádherně do míče opřela O. Kim a trefila přesně. (2:6)
11
Tak dlouho si zahrávaly Španělky s rozhodčím, až jim byl míč odebrán. (2:5)
Oddechový čas pro Španělsko. (2:5)
11
Nádherná dělovka, kterou vypustila se trojkou hrající Kim a Korejky vedou již o tři góly! Rozhodčí sice signalizoval pasivitu, ale Kim to vůbec nevadilo a překonala brankářku soupeře. (2:5)
10
Po nepřesnostech na obou stranách se přece jenom dočkala Hee Sun Woo, která zvyšuje náskok svého týmu. (2:4)
7
Žlutou kartu viděla Korejka Gwon. (2:3)
7
Na konci sedmé minuty však přichází rychlá odpověď ze strany Jižní Koreje. (2:3)
7
Samotná faulovaná se k trestnému hodu postavila a srovnala skóre. (2:2)
6
Kroky zastavily postupný útok Jihokorejek, na druhé straně se o rychlý brejk pokusila autorka prozatím jediné branky Španělska a byla faulována - sedmimetrový hod pro Španělsko. (1:2)
2
Úvodní branku utkání střílí hezkou střelou k levé tyči Kim OA. (0:1)
2
Ty však o míč okamžitě přišly. Z následného postupného útoku se však Španělky nedokázaly prosadit. (0:0)
1
Utkání bylo právě zahájeno. U míče hráčky Jižní Koreje. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy již jsou připraveny na hrací ploše a probíhá představení jednotlivých hráček.

Španělsko: Aguilar Diaz, Alberto Franciscan, Alsonso Bernardo, Amoros Quiles, Barno San Martin, Ciobanu Ciobanu, Cuadrado Dehesa, Elorza Eguiara, Fernandeze Ibanez, Fernandez Molibosb, Mangue Gonzales, Martin Berenguer, Navarro Jimenez Pinedo Saenz

Jižní Korea: Jung, Kim C., Kim OA, Jo, Ryu, Kim, Lee, Gwon, Jung, Sim, Woo, Lee, Choi, Ju, Moon

Rozhodčí: Gubica - Milosevic.
Olympíjského turnaje v házené se účastní 12 ženských týmů, které byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z těchto skupin si zajistí postup do vyřazovací fáze nejlepší čtyři.
Za vítězství si tým připíše dva body, za remízu bod a v případě porážky pochopitelně bodů nula.

Naše utkání je otevíracím zápasem skupiny B, ve kterém se ještě představí týmy Dánska, Francie, Nórska a Švédska.

Ve skupině A budou o postup bojovat týmy Angoly, Brazílie, Chorvatska, Černé Hory, Ruska a domácí Velké Británie.
Na druhé straně jejich dnešní soupeřky neodehrály žádný přípravný zápas a jejich posledním oficiálním výsledkem je tak prohra o jeden gól z Mistrovství světa 2011 s Angolou (29:30).

Posledním vzájemným měřením sil obou týmů bylo utkání na právě zmiňovaném Mistrovství světa v Brazílii. Španělky dokázaly porazit Jižní Koreu 29:26.
V dnešním utkání budou mírnými favoritkami hráčky Španělska, které se na LOH poctivě připravovaly. V červenci stihly odehrát pět přípravných utkání, ve kterých dokázaly až čtyřikrát zvítězit. Jedinou prohru jim přichystaly v odvetném zápase Chorvatky (30:26).
Krásný sportovní den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z hazenkářského utkání žen, které se odehraje v rámci LOH v Londýně. V pořadí druhý zápas dnešního dne patří Španělsku, které se utká s Jižní Koreou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.