Šlágr první ligy je u konce. Velice zajímavou podívanou dnes viděli, a také za ní náležitě svým potleskem děkují, diváci v Budvar aréně. Zápas byl plný osobních soubojů, emocí a zvratů a fanoušci si přišli na své. Duel dospěl do nájezdů, ve kterých uspěli všichni střelci, až na závěr čtvrté série selhal hostující McGregor a Motor se raduje ze dvou bodů. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
V samostatných nájezdech zvítězil tým ČEZ Motor České Budějovice.
Autorem vítězné branky je JOSEF STRAKA.
CHM: Bryan MCGREGOR neproměňuje – 4:3.
CEB: Josef STRAKA proměňuje – 4:3.
Všech šest střelců proměnilo, to je nevídané! Pokračujeme dál.
CEB: Tomáš NOUZA proměňuje – 3:3.
CHM: Marek HOVORKA proměňuje – 2:3.
CEB: Josef STRAKA proměňuje – 2:2.
CHM: Bryan MCGREGOR proměňuje – 1:2.
Luboš Rob pokořil Hanuljaka, který na nájezdy nahradil Kopřivu.
CEB: Luboš ROB proměňuje – 1:1.
CHM: Vladimír RŮŽIČKA proměňuje – 0:1.
Samostatné nájezdy začínají.
První se do branky staví Bláha.
Za potlesku Budvar arény skončilo prodloužení. Gól jsme v něm neviděli, po jedné velké šanci na jedné straně však ano. Obě však zůstaly nevyužity, proto půjdeme do nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:06
Chomutov se teď dostal do tlaku a Koma vypálil od modré, ale Bláha vytáhl krásný efektní zákrok!
63:04
Chmelíř vypálil od modré čáry, zkušený brankář Pirátů udržel kotouč na své hrudi.
62:36
Pajič ve velké šanci! Slovinský štírek se dostal k dorážce Vanišovy střely, ale zblízka trefil jen Kopřivu.
61:40
Prodloužení je zatím hodně svižné. Kämpf s Hřebejkem teď zatápěli domácí obraně, nakonec vše ale vyřešil Bláha přikrytím kotouče.
60:13
Nastavený čas začíná sporným icingem Motoru.
60:01
Třetí třetina nabídla nejzáživnější podívanou. Domácí otočili stav, ale pak "zvláštní" branka McGregora poslala duel do prodloužení. Pro Motor je to poprvé v sezoně, co bude hrát nastavený čas.
60:00
59:25
Po valné hromadě v rohu kluziště se píská a bude se vhazovat ve střední třetině.
59:07
Vráblík na poslední chvíli vložil hůl do střely McGregora.
58:03
Po otočkách Hřebejka za brankou vypálil zblízka do ochranné sítě Kämpf.
56:56
Hovorka trefil po buly břevno Bláhovy svatyně!
56:38
Ač Drtinovo nahození od modré moc neviděl, tak si ho brankář Bláha našel a ukryl v lapačce.
55:20
Kopřiva teď zabrnkal na nervy všem přítomným, když se po lehkém nahození Švihálka podíval za sebe. Ale nakonec kotouč udržel.
54:31
Teď se hra malinko zklidnila po té divočině v posledních minutách.
53:54
Chomutov je kompletní.
53:08
Kotouč se přes branku dostal do brankoviště, Kopřiva před Nouzou stihl vykrýt střelecký úhel.
52:40
Vráblíkova přihrávka byla čitelná, hosté vyhazují.
51:54
Marek Vaniš, který nahradil v sestavě zraněného Kuchejdu, trefuje v přesilovce tyč!
51:29
Lukáš Květoň (CHM) – 2 minuty za podražení. Přesilovka pro Motor.
51:29
Dnešní utkání sleduje 4852 diváků.
49:33
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté srovnávají stav, i když nad vyrovnáním se vznáší velký otazník. BRYAN McGREGOR totiž nenápadnou střelou trefil zřejmě "buřtík" v brance a rozhodčí Svoboda gól uznal. Brankový rozhodčí sice běžel mu situaci vysvětlit, ale Svoboda už svůj verdikt nezměnil. Asistence: Lukáš Květoň.
48:26
Na brankové čáře zachránil teď Kopřiva Chomutov! Hostující gólman jen vyrazil dělovku Straky, ale pak skvěle zachytil dorážku Nouzy.
47:38
Po nejisté rozehrávce Muchy se do šance dostával Květoň, ale kotouč poslal vedle pravé tyčky.
46:24
Rýgl se pokusil o vyrovnání, ale jeho střelu od modré Bláha viděl a v poklidu ukryl v lapačce.
44:48
České Budějovice právě vstřelily branku!
MARTIN HEŘMAN se vykoupil ze své chyby ve druhé třetině, po které Chomutov otevřel skóre. Jihočeši trošku šťastně přešli přes modrou čáru, před Kopřivou zůstal nekrytý Heřman a prostřelil hostujícího muže s maskou. Asistence: Luboš Rob.
44:12
Kopřiva znovu až skoro mezi kruhy a ne úplně jistě zvládl celou situaci. Ale zvládl a stav je stále srovnaný.
43:54
Domácí fanoušci jsou nadšení a žádají si další gól v síti Kopřivy. I domácí trenéři létají po střídačce a burcují své svěřence.
42:06
Budvar aréna na nohou, domácí se dočkali vyrovnání! Kopřiva střelu Vráblíka od modré pouze vyrazil, za brankou se puku ujal Švihálek, který ho připravil Pajičovi před prázdnou branku, a i když mezi tři tyče skákali Kopřiva s dalšími obránci, tak domácí forvard dostal kotouč do sítě. Asistence: Michal Švihálek.
41:24
41:13
Nouzovu střelu Kopřiva trošku zvláštně vyrazil do rohu.
40:51
Motor začíná třetí třetinu v přesilovce, Strakův nájezd z rohu kluziště Kopřivy vykryl.
40:01
I nadále sledujeme v Budvar aréně vyrovnanou podívanou, ale po druhé třetině jsou spokojenější hosté. Ti vedou díky chybě Heřmana v oslabení, když zbytečně nevyhodil kotouč a následně skóroval Kämpf. V závěru třetiny se duel vyhrotil a ve třetí třetině se máme, na co těšit. Poslední část začne v 19:09.
40:00
39:41
Motor má tlak v závěru třetiny, ale na vyrovnání už pouze dvacet vteřin.
39:24
Daniel Boháče (CEB) – 2 minuty za sekání – Martin Rýgl (CHM) – 2 minuty za krosček, Marek Hovorka (CHM) – 2 minuty za hrubost. Motor bude hrát přesilovku, po vzájemné strkanici byli vyloučeni Boháč s Hovorkou, za předchozí faul Rýgl.
39:05
Motor chystá poslední útočnou akci druhé části.
38:10
Další zakázané uvolnění hostí. Utkání je v posledních minutách po několika sporných výrocích rozhodčích lehce nervóznější.
37:28
Straka hledal před brankou Švihálka, který prováhal vhodný moment ke střele.
37:01
Icing Severočechů.
35:54
Motor je po inkasované brance trošku zaskočený. Duel byl zatím vyrovnaný, o dosavadní jediné brance rozhodla jediná větší individuální chyba.
34:41
Kämpf je při chuti, teď jeho pokus musel Bláha vyrážet betonem do rohu.
33:48
Obrovská chyba Martina Heřmana posílá hosty do vedení. Forvard Motoru nevyhodil kotouč ve snadné pozici z vlastní třetiny, chopil se ho Gajovský, jenž ho poslal před branku na volného DAVIDA KÄMPFA, jenž už si sám před Bláhou poradil. Asistence: Nikola Gajovský a Marek Hovorka.
33:16
Mucha vyhazuje, hosté začnou znovu až zpoza své branky.
32:26
Nouza se Strakou to zkusili v oslabení, Kopřiva byl ale na teč Straky připraven.
31:59
Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za nedovolené bránění. Již třetí trest pro Růžičku dnes a další přesilovka hostí.
31:04
Před Bláhou se zjevil osamocený McGregor, ale než si stihl kotouč připravit ke střele, tak ho zpacifikoval Nouza.
30:53
Suchánek vyslal na Straku nezpracovatelnou přihrávku, proto se píská zakázané uvolnění.
29:22
Piráti se dostali pod tlak, proto raději vyhodili kotouč přes všechny čáry.
28:10
Hřebejk svižnou ránou protáhl Bláhu, kotouč šel však několik centimetrů mimo branku.
27:14
Hosté jsou kompletní.
26:37
Ofsajd Motoru, kterému se zatím v přesilovce nedaří.
25:52
Domácí zradila nepřesnost Boháče, Kopřiva přikryl kotouč.
25:14
Martin Rýgl (CHM) – 2 minuty za hákování. Další početní výhoda svěřenců Petra Rosola.
24:34
Punčochářova dělovka se po mantinelu svezla až na domácí střídačku.
24:12
Sinisalo je na ledě.
24:01
Jihočeši nyní předvedli solidní tlak do branky, ale Kopřiva vše ustál. Nakonec udržel i bombu Muchy.
23:12
Straka pokazil přihrávku, hosté mohou vyhodit.
22:12
Tomas Sinisalo (CHM) – 2 minuty za vražení na hrazení. Hostující forvard tvrdě atakoval Kuchejdu, je tu první přesilovka pro Motor.
21:24
Teď byla obrana domácích trošku lehkovážná a dala Moorovi hodně prostoru. Jeho střelu však Bláha vykopl betonem.
20:50
Akci Motoru zastavilo postavení mimo hru.
20:25
I druhou třetinu načal střelou Hovorka, tentokrát byla sražená do ochranné sítě.
20:01
První třetina skončila a diváci v Budvar aréně v ní gól neviděli. Všichni přítomní se však zatím nenudí. Sledujeme rychlý hokej plný osobních soubojů, jen na góly a velké šance je utkání zatím slabší. Piráti měli možná opticky trošku navrch, ale bylo to způsobené hlavně přesilovkami. Druhá část začne v 18:16.
20:00
19:40
Dan Růžička je na ledě, tahle přesilovka Pirátů spadá do kategorie hrubě nepovedených.
19:09
Už běží poslední minuta první třetiny a Motor se zatím v pohodě brání.
18:36
Rob vyhazuje, domácí si mohou oddechnout.
17:40
Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí obránce nezvládl lehkou pozici, vyhodil kotouč na střídačku a podruhé v jedné třetině jde za stejný přestupek za katr.
15:27
Straka se Švihálkem opět vymýšleli kulišárny před Kopřivou, ale střela Švihálka z předbrankového prostoru šla opět těsně nad břevno.
14:38
Motor vyhodil na icing, hra se vrátí před Bláhu.
14:06
Domácí se řítili do protiútoku, ale nezvládli přechod přes modrou čáru a rozhodčí správně odpískali ofsajd.
12:41
Vráblíkovo nahození dorážel zblízka Kuchejda, branku soupeře minul jen těsně.
12:00
Na dnešní šlágr první ligy si do Budvar arény našla cestu velmi slušná návštěva. Těžko odhadovat, ale mohla by se blížit k pěti tisícům.
11:48
Rob ztečoval rozehrávku Kopřivy do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:11
Domácí jsou na ledě už kompletní a dlouhé dvojnásobné oslabení zvládli.
10:39
Štěpán Hřebejk byl před prázdnou brankou, ale promáchl a následný pokus mu zlikvidoval Bláha!
09:49
Hovorkovi střelu Bláha chytá a domácí vyhazují.
09:11
Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí bek vyhodil kotouč z vlastní třetiny do hlediště a posílá svůj tým na minutu a devatenáct vteřin do tří!
08:47
Severočeši jí však nerozjeli dobře, po nepovedené rozehrávce se píská icing.
08:30
Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za držení. První přesilovka Pirátů.
06:03
Heřman se z otočky snažil posílat nabídku do brankovišti pro své spoluhráče, jenže Kopřiva byl pozorný a kotouč skryl v lapačce.
05:03
Beru zpět, hosté budou hrát zřejmě na třináct útočníků, jelikož Hřebejk už se na ledě objevil.
04:15
Dan Růžička chyboval v rozehrávce a Kämpf se řítil do šance. Kotouč mu však skvěle vypíchl brankář Bláha.
03:53
Robův pokus byl sražen až nad ochrannou tribunu. Vhazovat se bude po pravici Kopřivy.
02:43
Domácí trápí značná marodka, proto dnes nastupují na tři formace. U Pirátů do hry zatím nezasahuje exbudějovický Štěpán Hřebejk.
01:37
Za domácí to zkoušeli Straka s Nouzou, ale na Kopřivu si nepřišli.
00:32
První střelu si připsal Hovorka, ale pálil po ledě mimo branku.
00:01
Oba celky jsou již na ledě, po slavnostním úvodu můžeme za chvilku začít.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Chmelíř, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – M. Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš.

Piráti Chomutov: Hanuljak (Kopřiva) – Drtina, Rutta, Skinner, Havel, Šulák, Koma, Rýgl – Hlava, Gajovský, Vl. Růžička – D. Kaše, Hovorka, O. Kaše – McGregor, L. Květoň, Moore – Sinisalo, Kämpf, Hřebejk. Šagát.

Rozhodčí: Svoboda – Reich, Samuel.
ČEZ Motor po ne úplně přesvědčivém vstupu do soutěže jede a aktuálně zvítězil čtyřikrát v řadě. I proto jsou Jihočeši v tabulce již čtvrtí a brousí si zuby i na favorita soutěže. Bodově tým táhnou zejména v posledních zápasech zkušení Nouza se Strakou, kteří mají na svém kontě shodně 15 bodů za 6 branek a 9 asistencí. V brance tým drží Ondřej Bláha. Na středeční šlágr se očekává v Českých Budějovicích vysoká návštěva.
Piráti Chomutov jsou největším favoritem letošního ročníku druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže. Díky pondělní výhře v Kadani jsou Piráti také na čela tabulky o skóre před Třebíčí, ale jejich dominance není taková, jaká by se možná čekala. Severočeši mají na svém kontě již tři porážky. Nejproduktivnějším hráčem loňského účastníka extraligy je s osmi body (4+4) Bryan McGregor. V brance se tým může spolehnout na zkušeného Kopřivu. Středeční duel bude specifický pro Lukáše Květoně se Štěpánem Hřebejkem, kteří na jihu dlouhé roky působili.
Vítejte při sledování online přenosu ze šlágru 11. kola první hokejové ligy. V něm se ve středu od 17.30 v Budvar aréně utká českobudějovický Motor s Piráty z Chomutova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.