Máme za sebou parádní šlágr WSM ligy, v němž jsme viděli celkem 16 branek! Duel byl velice vyrovnaný, Motor byl přeci jen o něco lepší, proto přestřelku zvládl lépe. Ale byli jsme svědky vskutku parádní podívané, šest tisícovek diváků se nenudilo ani chvilku. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, hostům se podařilo přiblížit se i za stavu 7:4 a 8:5, ale Motor nakonec přestřelku zvládl. Takový zápas byla radost sledovat a doufám, že ani vy jste se při sledování online přenosu nenudili. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
59:58
České Budějovice právě vstřelily branku!
To už je teda doufám poslední stvrzenka na dnešní duel! Rytíři vrhli všechny síly do útoku, kotouče se chopil DAVID KUCHEJDA a poslal jej do opuštěné branky. Bez asistence.
59:26
Kladno právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné drama! Hosté snižují na rozdíl jediné branky, když Skuhravý dostal kotouč do útočné třetiny a JAN RUDOVSKÝ jej dostal do sítě. Asistence: Václav Skuhravý a David Stach.
59:11
Kladno si vzalo time out a zkouší to v šesti!
59:11
Ještě nekončíme! Domácí ztratili kotouč při rozehrávce, Patrik Machač vystřelil, ale jeho ránu zblokoval jeden z jihočeských beků. Puk se odrazil k JURIJI REPEMU, jenž snižuje na 8:6. Asistence: Patrik Machač.
58:48
Na ledě je čepice, což znamená jediné – hattrick. Jeho autorem je TOMÁŠ NOUZA, který využil toho, že Martin Heřman obral za brankou o kotouč Nashe, připravil ho Nouzovi před branku a ten dává na 8:5. Asistence: Martin Heřman.
58:30
Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.
58:15
Kolmann chytře posílá kotouč za Švihálka a šetří čas.
57:43
Motor je pod tlakem a vyhazuje na další zakázané uvolnění. Švihálek v hostující brance už se pomalu hlásí o střídání.
57:18
Bílkova rána šla jen těsně vedle, možná dokonce i škrtla o tyčku!
56:43
Jenže přes všechny čáry poslali kotouč i Středočeši a domácí mají chvilku na oddych.
56:29
Další zakázané uvolnění Jihočechů.
56:17
Oddechový čas však nemají domácí fanoušci, kteří neustále podporují svůj tým. Teď s pokřikem "Kdo neskáče, není Motor," skáče většina arény.
56:17
Motor si vyžádal oddechový čas.
55:15
Hosté se celkem snadno dostávají do hry. U pravého mantinelu si kotouč našel PATRIK MACHAČ a nepříliš důraznou ranou překonal Gábu. Ten asi kotouč neviděl, nebo nevím jak to, že skončil, za jeho zády. Bez asistence.
55:07
Motor vyhazuje na icing, celá hala neustále bouří a Rytíři chystají závěrečný nápor.
54:36
A většina z více než šesti tisíc diváků si teď užívá mexickou vlnu. Jen kladenská skupinka fanoušků poněkud zmlkla, tak od 45. minuty...
Dnešní utkání sleduje 6180 diváků!
54:05
Babka mohl hned z první střely překonat Jiřího Švihálka, ten jeho bekhendový pokus zvládl.
53:23
Hraje se v pěti na obou stranách a diváci se baví hokejem.
51:23
Hosté při dlouhé přestávce vystřídali brankáře, Mensatora nahradil Jiří Švihálek.
51:23
Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za nafilmovaný pád, Václav Pletka (KLA) – 2 minuty za vražení na hrazení. Za vzájemný souboj dostávají oba hráči dvě minuty, hraje se ve čtyřech. Kluci si k tomu ještě něco málo řekli, jeden z českobudějovických fanoušků přinesl Pletkovi na trestnou lavici i papírový kapesník.
50:49
Nejkratší cestu k brance si vybral VLADIMÍR ŠKODA a udělal dobře! Nejprve Škoda vystřelil, trefil však jen Růžičku, ten trošku neohrabaně hledal kotouč mezi bruslemi, toho využil hbitý českobudějovický útočník a sám před Mensatorem už se nemýlil. Bez asistence.
50:17
V tunelu mezi střídačkami stojí Michal Chovan, zatím kompletně v dresu jen bez přilby. Uvidíme, jestli bude schopen pokračovat ve hře.
49:52
Růžička je na ledě, Motor poprvé v zápase však vede o dvě branky.
49:34
Straka měl na hokejce sedmou trefu, bekhendem těsně minul.
49:13
Ještě pokračuje klasická početní výhoda Motoru,
48:31
Jihočeši využívají v závěru dvojnásobnou přesilovou hru. Po dlouhé kombinaci se kotouče chopil JAKUB SUCHÁNEK a přesnou ranou vyhnal všechny pavoučky z rohu Mensatorovy branky. Asistence: Tomáš Nouza.
48:23
Suchánkova rána sražená, tlak Motoru pokračuje.
47:52
David Růžička (KLA) nejprve mimo hru trefil Nouzu hokejkou do hlavy. Sudí hru přerušil a Růžička dal jednu svižnou "od cesty" i Strakovi, to už však zůstalo bez odezvy. Motor bude hrát 44 vteřin pět na tři.
47:52
Už se zase nehraje, protože na ledě řádí David Růžička.
47:23
Slovenský útočník se v doprovodu maséra a lékaře dobelhal na střídačku a snad bude v pořádku. Rozhodčí se baví s oběma kapitány, ale vylučovat se asi nebude.
47:23
Obrovitý Nash hodně nešetrně, a nebál bych se použít termín "surově", narazil domácího Chovana na mantinel. Českobudějovickému útočníkovi se moc nechce na nohy.
46:53
Nouza pálil z mezikruží, po něm i Straka. Hostující gólman odolal.
46:36
Jakub Strnad (KLA) – 2 minuty za sekání.
45:35
Sporný icing Motoru, hra se vrací před Davida Gábu.
45:04
Pekelná podívaná pokračuje šancemi na obou stranách! Rob svůj nájezd z úhlu zakončil střelou těsně vedle, proti Bílkovi se vyznamenal Gába.
44:18
Jihočeši dnes potřetí vedou a pátou trefu dirigoval muž, který má prioritně na starosti jiné úkoly. Urostlý bek Jakub Suchánek ale neváhal, vyrazil do přečíslení dva na jednoho a počínal si, jako kdyby útočil dnes a denně. Natáhl na sebe obránce, předložil kotouč TOMÁŠI NOUZOVI a ten už si v podobných situacích ví rady. Asistence: Jakub Suchánek a Josef Straka.
43:59
Straka už se řítil do šance, ale přebíral kotouč v ofsajdu.
43:39
Domácí jsou opět trošku zaskočeni. Měli řadu možností na to, aby soupeři odskočili. Teď se Kladnu podařilo vyrovnat a je na koni.
41:54
Kladenští pokračují v aktivitě a nový muž v domácí brance si připsal první zákroky.
40:43
Bláhu nahradil v českobudějovickém brankovišti David Gába.
40:43
Vteřinu po konci přesilové hry Kladno znovu vyrovnává! David Stach našel přihrávkou na vrcholu kruhů BRENDONA NASHE, který přesnou ranou do růžku vyhání Bláhu z branky. Asistence: David Stach a Vítězslav Bílek.
40:07
Hosté začínají třetí část v přesilovce, ale hned se provinili icingem.
40:01
Všichni hlavní aktéři zpět na ledě, pojďme na třetí třetinu.
Pohlídali a domácí tak může hřát jednobrankové vedení po čtyřiceti minutách. Druhá perioda patřila jednoznačně Motoru, který měl převahu a řadu šancí, z nichž proměnili dvě. Rytíři byli nebezpeční hlavně z brejků, ale Bláha párkrát domácí podržel. Před třetí třetinou je tak vše otevřené. Začít by se mělo opět v 19:15.
40:00
39:59
Ještě jedno vhazování, ale to už si Jihočeši asi pohlídají.
39:42
Skuhravého ránu Bláha zneškodnil a to už domácí asi zvládnou.
38:59
Po buly vyhodil Kolmann a hosté začínají zpoza vlastní branky.
38:43
Jakub Suchánek (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Povede se hostům vyrovnat v závěru třetiny z přesilovky stejně jako v první periodě Motoru?
38:19
Z ničeho nic mohlo Kladno vyrovnat, Pituleho přihrávka z rohu našla Dvořáčka, jehož pohotovou ránu vykopl ještě pohotovější Bláha.
37:55
Po dlouhé době si na kotouč sáhl také Bláha a raději uklidnil hru, aby jeho spoluhráči zbytečně "nebláznili".
37:04
Teď v krátkém časovém sledu pálili obránci Zíb a Žovinec. Jeden netrefil branku, druhý Mensatora do hrudi.
36:43
Jinak jsou ale Jihočeši aktivnější a mají víc ze hry, naopak Kladno nestíhá. Jako kdyby hosté trošku přepálil začátek a pomalu jim docházejí síly.
35:27
Muchova rána byla sražena a nepovedená přesilovka domácích je u konce.
34:09
Rytíři se zatím dobře brání a dvakrát se jim podařilo vyhodit.
33:27
Václav Skuhravý (KLA) – 2 minuty za hrubost. Po komerční přestávce přijde na řadu další početní výhoda Motoru.
32:21
Ta je teď u konce, ale Rosolova parta pokračuje v aktivitě.
32:12
Martin Heřman (CEB) – 2 minuty za sekání a David Růžička (KLA) – 2 minuty za hrubost. Pokračuje krátká přesilovka Motoru.
32:12
Martin Heřman je dnes v ráži a hostující obránci jej nemůžou zadržet. Teď předvedl pěkný průnik, následně nahodil kotouč na Mensatora a strhla se menší potyčka.
31:32
Motor slaví pátý gól, ale ten není uznán! Žovinec z úhlu sestřelil Mensatorovi masku a Žálčík pohotově dorazil kotouč do sítě, ale rozhodčí branku neuznává.
30:58
Po Strakově přihrávce pálil z první Nouza, jeho dělovku Mensator vyrazil na sebe a s vypětím všech sil ji dokázal nakonec hokejkou vystrčit.
30:21
Brendon Nash (KLA) – 2 minuty za držení. Motor je v tlaku a bude moci přidat pátý zásah.
29:02
Přesilovka Motoru skončila, moc se domácím nepovedla.
27:48
Straka mazanou přihrávkou zpoza branky hledal některého ze spoluhráčů, kotouč se ale dostal až za klec domácího gólmana.
27:02
David Růžička (KLA) – 2 minuty za vražení na hrazení. Hostující bek tvrdě poslal na hrazení Roba, který se těžko sbírá z ledu, ale už je na střídačce. Domácí čeká po komerční přestávce další početní výhoda.
26:06
Poprvé v českobudějovickém dresu se objevuj ne ledě mladý obránce Pavel Pýcha.
25:48
Zíb je na ledě, domácí přečkali těžké chvilky.
25:14
Teď ofenzivní akci Rytířů zastavil ofsajd.
24:31
Obrovský závar před Bláhou, který lítal po brankovišti a nevěděl, kde mu hlava stojí. Kotouč se povaloval někde po brankové čáře, kde ho domácí gólman společně s obráncem Kolmannem zastavili a sudí rozpažil.
23:48
Lukáš Zíb (CEB) – 2 minuty za držení. Hosté mohou opět srovnat, první přesilovku využili.
23:36
Letos se mu nedaří tak jako v loňské sezoně, ale teď střílí důležitý čtvrtý gól. TOMÁŠ NOUZA převzal od Heřmana v těžké pozici kotouč a z mezikruží skoro na kolenou prostřelil Mensatora. Asistence: Martin Heřman a Josef Straka.
23:30
Kaherovo vyhození puku rukou z obranné třetiny převzal Skuhravý, což pravidla nepovolují a rozhodčí píská, i když mu to trošku trvalo.
22:26
Začátky třetin jsou zatím hodně divoké, oba celky se snaží hrát aktivně a útočně. Toho výsledkem je zatím i průběžné skóre.
21:20
A máme opět vyrovnáno. Kehar svou rozehrávkou našel na levé straně DAVIDA STACHA, ten dostal hodně volného prostoru, udělal kličku do středu hřiště, přes Suchánka vypálil a trefil přesně horní růžek Bláhovy svatyně. Asistence: Martin Kehar.
20:37
Tentokrát se začátek třetiny lépe povedl Motoru, který jde dnes poprvé do vedení! Výbornou práci odvedl Josef Mikyska, který z rohu vyvezl kotouč na střed hřiště, vypálil a Mensatorem vyražený puk doklepl do sítě DAVID KUCHEJDA. Asistence: Josef Mikyska.
20:01
Týmy jsou zpět na ledové ploše, nechybí ani trio sudích, takže za chvíli rozjedeme druhou periodu.
Je za námi první třetina šlágru WSM ligy. Viděli jsme čtyři branky, po dvou na každé straně. Kladenští výborně začali, ale Žálčík dokázal záhy vyrovnat. Rytíři se dostali podruhé do vedení, když se v přesilovce trefil Pletka. Jenže také v početní výhodě dokázali vyrovnat i Jihočeši, 43 vteřin před koncem vyrovnal Heřman. Duel je zatím hodně vyrovnaný, možná o něco víc ze hry mají hosté. Uvidíme, co nabídne druhá třetina, která by měla začít v 18:20.
20:00
19:17
Domácí také využívají přesilovku a stav je opět srovnaný! Josef Straka zavezl kotouč do útočného pásma, předal ho Tomáši Nouzovi, ten si elegantně obhodil obránce, posunul kotouč doprava na MARTINA HEŘMANA, jenž z první propálil Mensatora. Asistence: Tomáš Nouza a Josef Straka.
18:56
Kladno však zatím velmi dobře brání.
18:18
Václav Pletka (KLA) – 2 minuty za hákování. Jihočeši mají před koncem třetiny druhou možnost vyrovnat z přesilovky.
17:19
Domácí hokejisté jsou zatím trošku ospalí, alespoň to tak vypadá. Kladenští jsou živější a asi i proto vedou o gól.
15:26
Nebezpečný Bílek vystřelil švihem, Bláha kotouč udržel. Poslední minuty patří Kladno, domácí přivítají komerční přestávku a chvilkový oddech.
14:35
Lukáš Zíb dost nešetrně poslal na mantinel Pletku a hosté se zlobí. Rozhodčí ale zatím pouští hru dle volnějšího metru.
13:18
Robustní Pitule se natlačil před branku a pořádně zatopil Bláhovi, ten společně s obránci situaci ustál.
12:32
Elitní domácí pětka vyrazil dopředu ve čtyřech mužích, obránci Kladna si však dobře pokryli najíždějící soupeře a ubránili se.
11:52
Čtvrtá formace Českobudějovických dlouho kombinovala v útočném pásmu, ke střele se ale neodhodlala.
10:41
Zíb dostal Kolmanna do problémů, ten posílá kotouč přes všechny čáry.
10:20
Kehar na ledě, Kladno přečkalo oslabení.
09:40
Robově druhé formaci se tolik nedaří, soupeř už jim dvakrát vyhodil.
09:19
Opět stejná písnička, před Mensatorem jako supi kroužili Nouza s Heřmanem, hostující muž s maskou ale kotouč nadvakrát udržel.
08:35
Po klasickém rozehrání první domácí přesilovkové pětky nabízel Straka lišáckým nahozením teč některému ze spoluhráčů, kotouč však letěl do ochranné sítě.
08:20
Martin Kehar (KLA) – 2 minuty za podražení. Za faul kladenského beka na šikovného Nouzu je tu první přesilovka pro Motor a možnost na vyrovnání.
07:23
Na využité početní výhody to máme 0:1, na góly opět vede Kladno a domácí musí podruhé dnes dohánět manko.
06:39
Hosté jsou daleko produktivnější. VÁCLAV PLETKA si na vrcholu pravého kruhu vyměnil kotouč s Davidem Růžičkou, vypálil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: David Růžička.
05:53
Obrovská šance Motoru ve vlastním oslabení! Suchánkovo vyhození ve snaze o zachycení nešťastně tečoval Nash do jízdy Nouzovi, ten si položil Mensatora na záda, ale kladenský gólman předvedl skvělý zákrok.
05:19
Motor vyslal na první početní nevýhodu specialistu na oslabení Jakuba Babku, ten kotouč vypíchl a vyhodil.
04:56
Lukáš Žálčík (CEB) – 2 minuty za hákování. První přesilovka zápasu, rozehrají ji hosté.
04:25
Motor šel do přečíslení, to vyřešil Josef Straka tvrdou ranou do betonu brankáře Kladna.
03:50
Brankář Rytířů Lukáš Mensator musí být ve střehu. Nejprve neudržel Kolmannovo nahození, tím pádem domácí pokračovali v akci. Pálil i Mucha, jeho rána byla tečována mimo.
02:51
Budvar aréna je dnes opravdu výborně zaplněna, zbývá jen několik volných míst. Domácí fanoušci si užívají rychlé vyrovnání.
02:15
Že by nás ve šlágru čekaly gólové hody? No sem s nimi! Motor po rychlé sprše dokázal brzy vyrovnat, když Zíb rozehrál gólovou akci, Michal Švihálek od levého mantinelu našel milimetrovou přihrávkou LUKÁŠE ŽÁLČÍKA, jenž v pokleku trefil poloodkrytou branku. Asistence: Michal Švihálek a Lukáš Zíb.
01:26
Motor se snaží o rychlou odpověď, Suchánkovu ránu Mensator dokázal vyrazit do rohu.
00:30
Někteří fanoušci si ještě ani nestihli sednout na svá místa a hosté už vedou! Jurij Repe našel křížnou přihrávkou za obranou rozjetého JANA RUDOVSKÉHO, který udělal Bláhovi kličku do bekhendu a skóroval. Asistence: Jurij Repe.
00:01
Oba celky už jsou na ledové ploše, za malou chvilku začínáme.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Kuchejda, Mikyska, Chovan – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, M. Švihálek – Babka, Škoda, Prokeš – Guman, Pýcha.

Rytíři Kladno: Mensator (J. Švihálek) – Nash, Repe, Kehar, D. Růžička, Gutwald, Ptáček – Pletka, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil..
ČEZ Motor se po odpočtu šesti bodů zadrhl a ne a ne se znovu rozjet. Jakoby jedna administrativní chyba vyhodila součástku z dobře fungujícího stroje, i když se Jihočeši dušují, že to na ně nemá vliv. Ale výsledky z poslední doby hovoří jasně. Prohra v Kadani, pak po reprezentační pauze sice jasná výhra se Šumperkem, ale následovaly opět dvě prohry se slabšími soupeři, konkrétně doma s Přerovem a naposledy v Mostu. Znamená to jediné – Motor je v tabulce až čtvrtý, na vedoucí Kladno ztrácí už devět bodů a před středečním šlágrem musí nutně zmobilizovat síly. Zespodu navíc tlačí na Rosolovu partu celý zástup soupeřů. A pokud bude Motor před pravděpodobně vyprodanou halou uspět, tak bude muset lépe zachytit začátek. Ne jako v poslední měření sil, kdy Kladno vedlo už ve 12. minutě 3:0, nakonec však hosté urvali dva body.
Rytíři Kladno po ne zcela vydařeném začátku soutěže šlapou a v aktuálním vydání prvoligové tabulky jsou na prvním místě s osmačtyřiceti body. Před druhou Jihlavou mají Středočeši jednobodový náskok, třetí Slavia už ale ztrácí sedm bodů a čtvrtý Motor dokonce devět. Vzhledem k výsadnímu postavení v celkové tabulce mají Kladenští i v dalších statistikách pěkná čísla. Jeden z favoritů soutěže má nejlepší ofenzivu, druhou nejlepší defenzivu, druhou nejlepší přesilovku a druhé nejlepší oslabení. Rytíři ovládají i individuální statistiky. Kanadské bodování vede David Stach s třiceti sedmi body (11+26), který je současně nejlepším nahrávačem. Druhý je Vítězslav Bílek se 33 body (21+12), jenž je pro změnu nejlepší střelec WSM ligy. V brance tým drží zkušený Mensator, v průběhu sezony přišli exbudějovičtí Ptáček a Pletka, lídrem mužstva je Václav Skuhravý, jenž také působil na jihu Čech.
Vítejte při sledování online přenosu ze šlágru 24. kola WSM ligy. V něm se ve středu od 17.30 v Budvar aréně střetnou českobudějovický Motor a Rytíři Kladno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.