V zápase 41. kola WSM Ligy vyzvali hráči Ústí nad Labem Jihlavu. Do vedení šli ve druhé třetině Severočeši, Dukla dokázala před přestávkou skóre otočit. V závěrečném dějství se konaly již jen úpravy výsledku, Slovanu se jednou vyplatila i power-play, tři body ale putují na Vysočinu.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

Ofsajdy: 5:1.
Vyhraná vhazování: 47:35 (10:11, 19:14, 18:10).
Nejlepší hráči: Daniel Sobotka – David Honzík.

59:03
Postavení mimo hru Dukly (na ofsajdy 5:1).
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Jaroslav Roubík (8+10) nalezl zpoza branky v mezikruží nikým nehlídaného DANIELA SOBOTKU (3+6; dnes 2+0), který se zapisuje podruhé do listiny střelců. Asistence: Jaroslav Roubík (25+32), Petr Tenkrát (8+10).
57:18
Ústí nad Labem riskne hru bez brankáře.
57:18
Oddechový čas pro domácí.
57:02
Dukla právě vstřelila branku!
JAN KOLÁŘ (1+0) si sjel za útočnou modrou čáru, odkud svou jedovkou pojistil vedení hostů. Bez asistence.
56:08
Jihlava pozorně brání svůj těsný náskok.
55:05
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 5:0).
54:54
Ofsajd Slovanu (na ofsajdy 4:0).
54:37
Merta neprostřelil obranný val hostů.
54:15
Využitá přesilovka! Vladimír Brož (4+9) si na útočné modré čáře vyměnil kotouč s DANIELEM SOBOTKOU (2+6), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vladimír Brož (4+9).
53:54
Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 3:0). Současně vyloučen Miha Štebih (JIH) na dvě minuty za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 34.
Vyloučení celkem v zápase: 2:4.
53:38
Začala signalizovaná výhoda Ústí nad Labem.
Dnešní utkání sleduje 1 668 diváků.
52:45
Slovan se tlačí do útoku, avšak zatím marně.
52:03
Komerční přestávka.
51:34
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu Jihlavy putoval touš po ose Josef Skořepa (8+10), Jiří Dobrovolný (1+7; dnes 0+2) a ONDŘEJ BERÁNEK (1+1), přičemž posledně jmenovaný prostřelil Jakuba Soukupa. Asistence: Jiří Dobrovolný (1+7; dnes 0+2), Josef Skořepa (18+10).
51:30
Harkabus ozkoušel pozornost Soukupa.
50:35
Hosté pozorně brání a Ústí nad Labem téměř k ničemu nepustí.
49:43
Zakázané uvolnění Dukly (na icingy 2:5).
49:24
Melka se snažil dorážet z bezprostřední blízkosti, gólman Jihlavy neomylný.
49:03
Čtvrtý icing Jihlavy (na icingy 2:4).
48:41
Do ofenzivního pásma se dostali také hokejisté Ústí nad Labem, ohrozit soupeřovu se branku ale domácím nepodařilo.
47:50
Dukla se nikam nežene a kombinuje ve střední třetině.
46:42
Mrňa z pravé strany si na domácího hájce svatyně nepřišel.
46:36
Beránek dorážel ze všech sil, ale touš přes Soukupa nepropasíroval. Komerční přestávka.
46:20
Roubík tečoval pouze do výstroje Honzíka.
45:51
Sobotka přestřelil.
45:12
Vracející se Tenkrát na poslední chvíli čistě odebral kotouč Andělovi.
44:28
Jihlava napadá rozehrávku domácích, Melka se zmohl pouze na nahození do ofenzivního pásma.
43:57
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 2:3).
43:14
Roubík vystřelil z pravé strany vedle.
42:58
Baránek zaskočil domácího gólmana.
42:28
Z přečíslení se proti pozornému Honzíkovi Dalecký neprosadil.
41:40
Grebenyukova střela zblokována defenzivou Slovanu.
40:33
Roubík po přihrávce Tůmy nemířil přesně.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější Jaroslav Roubík.
40:01
Hlavní rozhodčí ještě něco projednává s trenérem Miroslavem Machem.
První gól zhlédlo obecenstvo v Ústí nad Labem ve třicáté první minutě, kdy přesilovou hru zužitkoval Jan Dalecký. Ve třicáté sedmé minutě inkasovali domácí lacinou branku z hole Tomáše Harkabuse, který srovnal na 1:1. Obrat dokonal brankou do šatny třicet čtyři sekundy před druhou přestávkou Martin Kohout. Slovan má na zvrat zápasu dvacet minut.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 12;
David Honzík – 12.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 31. Dalecký (Melka, Bernad) – 37. Harkabus (Dobrovolný, Kohout), 40. Kohout (Harkabus).
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 1:2, 0:1.
Ofsajdy: 0:0, 2:0.
Vyhraná vhazování: 10:11, 19:14.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.
40:00
39:53
Holomkova dělovka skončila v ochranné síti.
39:26
Gól do šatny! Odraženou střelu Tomáše Harkabuse (8+4; dnes 1+1) dorazil do odkryté branky ústeckou obranou nikým nehlídaný MARTIN KOHOUT (6+13; dnes 1+1), jenž dokonává obrat skóre. Asistence: Tomáš Harkabus (8+4).
38:56
Znovu vypadla ze svého postavení hostující svatyně, přivoláni jsou ledaři.
38:20
V šanci pro změnu Kloz, který Honzíka neprostřelil.
38:01
Tenkrát z pravého kruhu minul.
37:15
Branka Honzíka opět posunuta, hra přerušena.
36:46
Laciný inkasovaný gól domácích! Jiří Dobrovolný z levé strany nahodil puk za branku domácího gólmana, když kotouč se odrazil k TOMÁŠI HARKABUSOVI (8+3), který přesnou ranou vyrovnává na 1:1. Asistence: Jiří Dobrovolný (1+6), Martin Kohout (5+13).
36:12
Branka Dukly nemůže být uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
35:59
35:26
Domácím se podařilo vyhodit.
34:40
Slovan tlaku Dukly zatím odolává.
33:59
Závar před brankou Jakuba Soukupa, dvě minuty za faul loktem náleží Janu Daleckému (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 2:3.
33:55
Důraz Beránka úspěch neslavil.
33:15
Druhá komerční přestávka ve druhé části.
33:04
Tenkrát zpoza branky rychlou otočkou na Honzíka nevyzrál.
32:48
Třetí icing Dukly (na icingy 1:3).
32:10
Dorážka Davida Tůmy nenadělala gólmanovi Jihlavy potíže.
31:35
Slovan první gól nabudil, domácí zakládají další útok.
30:44
Využitá přesilovka! Antonín Melka zahlédl nikým nepokrytého JANA DALECKÉHO, který dokázal dostat kotouč za záda Davida Honzíka. Asistence: Antonín Melka (7+16), David Bernad (2+4).
30:06
Třetí přesilovka ve prospěch domácích. David Škůrek (JIH) obdržel menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
29:09
Druhý ofsajd Slovanu (na ofsajdy 2:0).
28:41
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).
27:22
Roubík pálil do ochranné sítě.
26:36
Poměr sil na ledě se vyrovná. Daniel Sobotka (UNL) si musí odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 47.
Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
26:28
Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. David Škůrek (JIH) potrestán menším trestem za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
26:02
25:54
25:02
Když se Holomek napřahoval ke střele, posunula se branka Honzíka. Bude následovat buly po levici jihlavského brankáře.
24:30
Slovan kombinuje v útočném pásmu, schází ale střelba.
Omlouváme se za technické problémy způsobené nefunkčním internetovým připojením na stadionu. Všechny informace budou co nejdříve doplněny.
23:54
První početní výhoda pro domácí. Marek Baránek (JIH) inkasoval menší trest za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
22:41
Antonín Melka nebyl dostatečně důrazný, hostující brankář udržel puk před brankovou čárou. Střední útočník se ještě ze srandy dožadoval u brankového rozhodčího Karla Bečváře staršího, aby zmáčkl červené světlo.
22:01
Tenkrát křižnou přihrávkou nalezl Kloze, jehož přízemní střelu vytěsnil Honzík na poslední chvíli špičkou betonu.
21:32
Menší potyčka mezi Bernadem a Škůrkem, ani tentokrát se vylučovat nebude.
21:05
Diviš zůstal ležet ve střední třetině, rozhodčí přerušil hru.
20:48
Roubík tečoval černou gumu pouze do útočného pásma, jeho pětka míří střídat.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.
20:01
Během první části se diváci v Ústí nad Labem branky nedočkali. Ke skórování měli nejblíže v desáté minutě David Merta, v minutě šestnácté mohl otevřít skóre David Tůma. Nechme se překvapit, zda branku uvidíme alespoň v periodě druhé.

Vyhraná vhazování: 10:11.

Další třetina začne přibližně v 17:48 hod.
20:00
19:39
Zakázané uvolnění Jihlavy (na icingy 1:2).
19:24
Rysovu dělovku Honzík kryje.
18:17
Do menší potyčky se vrhli Šafář s Brožem, vylučovat se nebude. Domácí obránce navíc dostává kázání od hlavního rozhodčího.
17:44
Dalecký pálil vedle.
16:50
Slovan drží kotouč za brankou Honzíka.
15:45
Roubík si vyměnil před brankovištěm Honzíka puk s Tůmou, který z dobré střelecké pozice nechal vyniknout gólmana Dukly.
14:51
Škůrek nahodil do útočné třetiny a se svojí formací míří střídat.
13:22
Mrňa zamířil nad.
12:41
Rozhodčí Svobodová zažila po vhazování pád, ze kterého se sama dostala. Ve hře se pokračuje.
12:32
Skořepovu provizorní střelu Soukup kryje. Komerční přestávka.
11:44
Brož předal touš Rysovi, který přízemní střelou z mezikruží maskovaného muže Jihlavy nepřekvapil.
10:58
Anděl nemířil přesně.
10:31
Gengel zahrál vysokou holí, arbitr Smitka přerušuje hru.
09:19
Kloz zahlédl od mantinelu v předbrankovém prostoru volného Mertu, který z bezprostřední blízkosti pálil jen do Honzíka.
08:42
Marek Baránek z levé strany prověřil pozornost gólmana Slovanu.
06:44
Skořepovi chybělo málo, aby zpoza branky nachytal u opačné tyče domácího brankáře. Branka vypadla ze svého postavení, sudí hru přerušuje. Komerční přestávka.
05:24
Mrňa zpoza branky neúspěšný.
04:55
Chalupa u dalšího střeleckého pokusu, Honzík připraven.
04:51
Tůma nalezl v pravém kruhu Chalupu, který si na hájce hostující svatyně nepřišel.
04:41
Zakázané uvolnění Dukly (na icingy 0:1).
04:25
Bernad se pokusil vyslat do brejku Roubíka, který nezpracoval kotouč podle svých představ.
03:22
Pro změnu v útočné třetině kombinuje Jihlava, Soukup bez práce.
02:02
Tenkrát od hranice ofenzivního pásma přestřelil.
01:34
Slovan se usadil v útočném pásmu, Honzík ale zatím zasahovat nemusel.
00:58
Jan Kolář z ostrého úhlu připsal první zákrok Jakubu Soukupovi.
00:01
Na úvodním vhazování uspěl Josef Skořepa.
00:01
Ústí nad Labem přišlo o svou nejdelší šňůru vítězství v letošní sezóně, když čtyři výhry s Benátkami nad Jizerou, Kladnem, Slavií a Kadaní vystřídaly dvě prohry. Slovan podlehl venku Třebíči (1:3) a Mostu (2:3 po samostatných nájezdech; výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

Jihlavě se aktuálně příliš nedaří, Dukla se bude dnes pokoušet o vítězství v řádné hrací době podeváté v řadě. Zajímavostí je také, že v posledních sedmi utkáních došly čtyři zápasy minimálně do nastaveného času. Poslední výhru zaznamenali svěřenci Petra Vlka 30. 12. 2015 proti Horácké Slavii Třebíč (3:2 po prodloužení).
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v červenožlutých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (36 zápasů; 18 výher; 109 inkasovaných gólů; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 90,41 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,07; 2 trestné minuty).

HC Dukla Jihlava:
David Honzík (20 zápasů; 15 výher; 45 inkasovaných gólů; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 93,86 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,24; 1 asistence; 0 trestných minut).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Jakub Smitka.
Čároví rozhodčí: Zuzana Svobodová, Marek Šmika.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Vl. Brož, D. Sobotka, Bernad, Holomek, Chalupa, Smetana, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Rys – Tenkrát, J. Kloz, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Štebih, Bilčík, Škůrek, Marek Baránek, Parýzek, Grebenyuk, Dobrovolný – Důras, J. Skořepa, Jícha – Jan Kolář, Diviš, O. Beránek – Mrňa, Březina, Anděl – Kohout, Harkabus, Šafář. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman, Viktor Ujčík.

Poslední vzájemný duel (28. kolo WSM Ligy,
30. 11. 2015):

HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústí nad Labem

4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 33. Flek (Zadražil), 46. Důras (Jergl, Dobrovolný), 48. Diviš (Parýzek, F. Seman), 60. Zadražil (F. Seman, Gríger) – 31. Kuchler (Smetana, Melka).
Rozhodčí: Bejček – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 4:6.
Diváci: 1 389.
Střely na branku: 33:36 (11:10, 8:18, 14:8).
Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

52 zápasy: 30 výher, 5 výher po základní hrací době, 1 remíza, 2 prohry po základní hrací době, 14 porážek, skóre 166:123.

Nejčetnějším výsledkem v historii je vítězství Slovanu 4:2 (5x).