Litoměřice - Prostějov | ONLINE | 13.10.2018 17:00 | 1. česká hokejová liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

1. česká hokejová liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřice : Prostějov - 13. října 2018   17:00

Ukončeno
Litoměřice
Litoměřice
11:51' Flynn (Kvasnička) • 16:26' Korkiakoski (J. Kloz) • 36:54' Korkiakoski (Voženílek) • 59:57' J. Kloz (Kvasnička, Rousek)
4:5
(2:1, 1:1, 1:3)
Prostějov
Prostějov
19:27' Nouza  (Karpov, Divíšek) • 39:58' Divíšek  (Nouza, Havlík) • 50:41' Starý  (J. Zdráhal) • 56:12' Prokeš  (L. Luňák) • 57:41' Žálčík  (Divíšek, Havlík)
Litoměřice
Sestavy:
Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Gaspar, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Řehoř – Voženílek, Válek, M. Zadražil – Rousek, Flynn, Pour – J. Dvořák, Jirásek, Šik.
Rozhodčí
Kopeček, Čech – Štofa, Beneš
Kalich Arena, Litoměřice
Prostějov
Sestavy:
Neužil (Štůrala) – Bažant, Havlík, Rašner, Kellner, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, L. Luňák – Starý, Karpov, Nouza – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Antoníček, Venkrbec.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše. Těším se u dalších online přenosů na počtenou.
V Litoměřicích je dobojováno! Prostějov dokončil svůj obrat ve třetí třetině, čímž si odváží na Hanou z Kalich Areny tři body a dotahuje se bodově na čelní pozice tabulky Chance ligy. Stadion tak po třech zápasech poprvé padl, navíc na domácím ledě.
Konec zápasu.
59:57'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácím se přecijen povedlo zmírnit! Chaosu před brankou Prostějova využil JAN KLOZ, který snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: David Kvasnička, Lukáš Rousek.
59:39'
V posledních vteřinách Stadion proniká před branku Štůraly. Marcelova přihrávka na Rouska ale nebyla přesná.
59:21'
Stadion dohrává bez gólmana!
58:36'
Do útočného pásma si najížděl Jan Kloz. Jeho průnik ale zastavili sudí, kteří jej zachytili v ofsajdovém postavení.
58:21'
Oddechový čas pro hosty.
58:21'
Domácí se drží i nadále v útočném pásmu.
57:41'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Naopak hosté ještě dokonávají svůj obrat! Sám proti litoměřické brance se vyřítil LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který celkem bez obtíží svůj nájezd z mezikruží proměnil. Asistence: Tomáš Divíšek, Ladislav Havlík.
57:30'
Stadion se vehementně snaží o vyrovnání. Nápor ale není příliš úspěšný.
56:12'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov jde v závěru do vedení! Z levého kruhu pohotově zamířil na litoměřickou branku RADEK PROKEŠ, který přesně našel volnou skulinu ve střední výšce Dvořákovy svatyně. Asistence: Lukáš Luňák.
55:24'
Od své branky zahajuje další protiútok Marek Račuk. I tentokrát ale Jestřábi narazili na kališnickou vozovou hradbu, ze které vyšel jako pěšák Matěj Zadražil na druhou stranu.
54:39'
Filip Jirásek si neobehrál Tomáše Nouzu. Prostějovský veterán tak rozehrál Jestřábí kombinaci na opačnou stranu ledové plochy.
54:17'
Hosté v plném počtu.
53:46'
Prostějovu se povedlo přenést hru před Dvořáka. Sice bez střeleckého pokusu, ale aspoň se získaným časem.
53:00'
Stadion zahájil svou další přesilovku pomalou rozehrávkou od své branky. Díky tomu se dostal do útočného pásma, kde v poklidu kombinuje a čeká na vhodný moment pro střelu.
52:17'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Zdráhal – 2 min., podrážení).
52:17'
Kvantum práce stálo před Tomáše Štůralou. Nejprve vyrazil Řehořovu střelu, následně i Klozovo doražení.
51:31'
Pomalý rozjezd Prostějovských do útočného pásma vzal rychle za své. Navíc se směrem k brance vyřítil Korkiakoski, ani ten ale nebyl úspěšný.
50:41'
Jestřábi právě vstřelili branku!
A máme vyrovnáno! Do odkrytého prostoru u levé tyčky branky Dvořáka neomylně umístil kotouč JAN STARÝ, který definitivně vrací Jestřáby do hry. Asistence: Jan Zdráhal.
50:15'
V souboji za brankou vybojoval puk Marek Račuk. byť se mu jej snažil Patrik Marcel vypíchnout, nebylo to nic platné.
49:19'
Jestřábi pomalu rozehrávají od své branky. Pokračování akce se snažil zastavit Kloz, ovšem Matouš Venkrbec ho zalehl na modré čáře.
48:50'
Oba týmy v plném počtu.
48:35'
Ondřej Smetana si bezstarostně proplouval středem pole, načež poslal kotouč dozadu na Lukáše Rouska. Mladý útočník Stadionu ale o puk velmi brzy přišel, ten mu totiž sebral Tomáš Nouza.
48:04'
Jiří Jebavý vybojoval puk ve střetu s Žalčíkem, navíc posléze pomohl Lukáši Válkovi k utrhnutí se a ke střele na prostějovskou svatyni.
47:09'
Ve hře čtyři na čtyři jsou zatím aktivnější domácí hokejisté. Ke střele na Štůralu se ale nemohou dostat, navíc Jestřábi nejhorší nebezpečí odvrátili.
46:50'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michael Gaspar – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ladislav Havlík – 2 min., nedovolené bránění).
46:39'
Křižná střela na vzdálenější tyč v podání Lukáše Žalčíka se minula účinkem. Prostějovský útočník namířil těsně vedle.
46:24'
Hosté v plném počtu.
45:59'
Tomáš Štůrala se teď hodně zapotil! Už to vypadalo, že kotouč bylo za brankovou čárou, nakonec jej ale s ohromným štěstím udržel před ním, kromě toho i svůj tým ve hře.
45:05'
Domácí v plném počtu.
44:58'
V oslabení se domácí musí stále držet u své branky. Prostějov je drží jako ve kleštích a nedovolí žádný náznak výjezdu dále.
44:24'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., sekání).
44:21'
Jestřábi rychle kombinují v útočném pásmu. Z toho všeho vyšlo Žálčíkovo zakončení, které ale nebylo vůbec přesné.
43:28'
Daniel Dvořák během další přesilovky spolehlivě hájí svůj vymezený prostor. S pokusem o zakončení se na něj vyřítil Tomáš Divíšek, ovšem díky rychlému pohybu mladého gólmana nevyzrál.
43:05'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., hrubost).
41:58'
Jestřábi velmi rychle převzali útočné snažení a drží se před Danielem Dvořákem. Gólman Litoměřic si ale s různými střelami dokázal zatím poradit s přehledem.
40:50'
Hosté v plném počtu.
40:45'
Byl to Stadion, kdo byl v prvních momentech díky přesilovce aktivnějším celkem. Tomáš Štůrala ale dokázala udržel kotouč před brankovou čárou.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina pokračovala v rytmu té první, oba týmy se přetahovaly ve střeleckých pokusech, přičemž v jednom z nich byli úspěšní.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Dvě sekundy před koncem došlo k dalšímu snížení z prostějovské strany! Před brankou se ocitl TOMÁŠ DIVÍŠEK, který dopravil do branky přesnou kombinaci Jestřábů. Asistence: Tomáš Nouza, Ladislav Havlík.
39:45'
Domácí v plném počtu.
39:18'
Prostějov se v přesilovce drží téměř celou dobu v útočné třetině. Zde ale nemůže nic vytvořit.
37:45'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., nedovolené bránění).
36:54'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion rychle uprostřed přesilovky navyšuje vedení! MARKUS KORKIAKOSKI stál napřažen na úrovní brankoviště, odkud z první dorazil Voženílkovo nahození za záda zmateného Štůraly. Asistence: Daniel Voženílek.
35:50'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Mikliš – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Málek – 2+2 min, hrubost).
35:45'
Ondřej Mikliš tvrdě srazil Jakuba Poura. To se nelíbilo Dominiku Málkovi a šel si to se svým někdejším spoluhráčem pěstně vyřídit! Celou akci pak museli ukončit až sudí, kteří oba hráče nemohli odtrhnout od sebe.
35:05'
Po vyrovnání početních sil se dostali hráči Prostějova do útočné třetiny. Litoměřická obrana ale měla situaci pod kontrolou a se vším si hravě poradila.
34:21'
Hosté v plném počtu.
33:42'
To byl povedený zákrok Tomáše Štůraly! Lukáš Válek si už stavěl kotouč v mezikruží na střelu z hranice brankoviště. Prostějovský gólman mu ale v posledním momentu kotouč holí vypíchl a poslal mimo.
32:49'
Ladislav Havlík srazil na modré čáře Korkiakoskiho k ledu. Domácí se tím pádem musel vrátit k vlastní brance, o to rychleji posléze přejeli zpět ke Štůralovi.
32:21'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Lukáš Žálčík – 2 min., vysoká hůl).
31:58'
Hosté v plném počtu.
30:51'
To se povedlo Danielu Voženílkovi, který stál na hranici brankoviště, odkud tvrdě dorážel nahození zleva. Prostějovský gólman ale dokázal celou akci pokrýt.
30:20'
Přesilovka podpořila litoměřické snažení v útočném pásmu. Domácí kombinují na vnější hraně útočné třetiny a čekají na vhodný moment k prostřelení prostějovského obranného valu.
29:58'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Račuk – 2 min., sekání).
28:42'
Stadion se drží v útočném pásmu. Tomáš Štůrala se musí držet na pozoru, neboť se kombinuje na dostřel od jeho branky. Prostějovská defenziva ale zvládla svou úlohu bravurně, navíc se jí povedlo usadit se před Dvořákem.
26:23'
Korkiakoskiho nahození kotouče na Oscara Flynna nebylo příliš úspěšně. Přesto všechno se domácí dostali k zakončení. K levé tyči se pokusil puk usměrnit Jan Kloz, ovšem betony Tomáše Štůraly byly vysunuté už příliš dopředu ve směru jeho střely.
24:26'
Ondřej Smetana přešel do středního pásma. Tam ale narazil na Tomáše Nouzu, který mu chtěl kotouč vypíchnout. Puk se dostal pouze k Dominikovi Málkovi, od něhož došlo k jeho vyhození podél mantinelu směrem ke Štůralově brance.
23:53'
Oscar Flynn podklouzl v souboji za soupeřovou branku. Pro Jestřáby se tak otevřela výhoda dalšího průniku na litoměřickou svatyni. I tentokrát ale domácí zachránil spolehlivý Daniel Dvořák.
22:20'
Matouš Venkrbec sebral puk za brankou Litoměřic. Jestřábi ale byli prakticky okamžitě vytlačeni do obranného pásma. Vzápětí se ale rozlétli zpět.
21:03'
Druhou periodu začali aktivněji prostějovští hokejisté. Ti se ihned přesunuli do útočného pásma, kde se dostal k zakončení Matěj Bažant. Proti Dvořákovi byl ale bezradný.
20:01'
Začala druhá třetina.
První perioda přinesla oboustranně velice aktivní hokej. Jak Litoměřice, tak Prostějov se dostávaly do střeleckých šancí. Byť domácí jich měli o něco méně, měli v nich větší štěstí. Proto také zaslouženě vedou.
20:00'
První třetina skončila.
19:51'
Stadion se v posledních vteřinách drží na puku a snaží do probít ze středního pásma.
19:27'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Hosté krátce před koncem první třetiny snižují! TOMÁŠ NOUZA stál v mezikruží a zcela přesně našel prostor pod horní tyčkou Dvořákovy branky. Asistence: Tomáš Karpov, Tomáš Divíšek.
18:45'
Domácí v plném počtu.
18:08'
Daniel Voženílek zvládl vyhodit puk do středního pásma. Tam si pro něj dojel Jan Zdráhal, který ho rychle dokázal poslat zpět před Daniela Dvořáka.
17:26'
Jestřábi se v přesilovce snaží o zmírnění nepříznivého stavu! Nouzovu střelu z hranice brankoviště ale zvládl Dvořák pokrýt. Přesto se Jestřábi drží i nadále v útočném pásmu.
16:45'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Smetana – 2 min., nedovolené bránění).
16:26'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion navyšuje vedení! Z pravého kruhu vyslal vyšší střelu MARKUS KORKIAKOSKI, jehož šance se prolétla nad ramenem prostějovského gólmana u pravé tyče. Asistence: Jan Kloz
15:34'
Prostějov se stále více a více tlačí na litoměřickou branku. Stále ale naráží na nezdolného Daniela Dvořáka, který svým tělem vystavil pancéřovou zeď na červené čáře brankoviště.
14:49'
Slibný pokus Lukáše Žalčíka! Zcela osamocen se vymanil ze sevření obrany Stadionu, najel si do mezikruží a bekhendem vypálil na litoměřickou branku. Daniel Dvořák ale vyčetl dráhu letu kotouče a pohotově proti němu vystrčil lapačku.
14:01'
Pourovo nahození přes Neužilovu branku nenašlo Oscara Flynna. Stadion se tím pádem musí probít k udržení se v útočném pásmu.
13:19'
I přes obdržený gól jsou aktivnější prostějovští hokejisté. První zakončení zvládl Dvořák lapit, následně se Jestřábi nedostali přes obranu Stadionu.
11:51'
Litoměřice právě vstřelily branku!
Domácí jdou do vedení! OSCAR FLYNN si sám najel až před Neužilovu branku, v mezikruží si vyčkal na vhodný moment, načež blafákem poslal kotouč do střední výšky branky Prostějova. Asistence: David Kvasnička.
10:44'
Po Válkově nepovedeném pokusu o střelu se zmocnil kotouče Tomáš Divíšek. Spolu s Tomášem Nouzou se posléze dostali až na úroveň kruhů na opačné straně. Zde ale narazili na litoměřickou obranu.
09:56'
Přes trojnásobné sevření nevypálil Jan Zdráhal přesně. Litoměřičtí se tedy opět dostali ke kotouči a s krátkým zaváháním také přešli ohrožovat svatyni Neužila.
08:49'
Matěj Bažant prudce napálil puk směrem k brance Daniela Dvořáka. Kotouč se ale nakonec prolétl pouze těsně vedle levé tyče, navíc se domácí osvobodili k protiútoku.
07:59'
Průnik Jana Zdráhala byl celkem nadějný. Za modrou čárou ale narazil na litoměřický obranný val, díky čemuž o kotouč přišel.
07:41'
Hosté v plném počtu.
06:15'
Hosté pokračují ve čtyřech.
06:12'
Domácí v plném počtu.
06:02'
V přesilovce se Stadion usídlil v Jestřábím útočném pásmu. Dlouhou kombinaci zakončil Jan Kloz. Kotouč ale po jeho zásahu letěl příliš vysoko.
05:41'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Luňák.
05:13'
Kombinace mezi Račukem a Žalčíkem neměla dlouhého trvání. Při zpětné přihrávce na druhého jmenovaného se vložil do dráhy jízdy kotouče Dominik Málek, který jej vyhodil až k brance soupeře.
04:30'
Jestřábi se usadili v útočném pásmu. Příliš zde ale nepředvedli, kombinovali příliš daleko od litoměřické branky a navíc po nepřesné souhře mezi Miklišem a Karpovem o puk přišli.
04:15'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min., podrážení).
04:12'
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Michael Gaspar – 2 min., vysoká hůl).
04:12'
Michael Gaspar rozehrál kotouč podél mantinelu. Ještě před modrou se dostal k Michaelu Foltýnovi, který z tohoto prostoru prudce napálil na Dvořáka. Litoměřický gólman ale dokázal puk vyrazit za sebe.
03:30'
Byť Marek Račuk vyvezl kotouč podél pravého mantinelu, v rohu narazil na Patrika Marcela, který ho přimáčkl k mantinelu a kotouč mu vypíchl.
02:27'
Ondřej Smetana nepropasíroval kotouč přes Alexe Rašnera za Štúralovou brankou. Jestřábi se snaží vymanit z kališnického sevření ve vlastní třetině, což se jim ale nedaří.
01:44'
Kombinaci Stadionu narušil až v pravém kruhu ve vlastním obranném pásmu Tomáš Karpov. Útočníkovi Jestřábů se ale nepovedlo vyvézt puk mimo ohroženou třetinu, navíc si jej domácí ukořistili zpět.
00:51'
Stadion se stále drží v útočném pásmu. Jebavého nahození od modré postupnou kombinací dopravil z hranice brankoviště k levé tyčce Oscar Flynn. Gólman Prostějova se ale velice rychle přesunul, čímž zabránil prvnímu inkasovanému gólu.
00:18'
Ihned po vhazování se vydali do útoku litoměřičtí hokejisté. To vygradovalo v první úspěšný zákrok Štůraly..
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Stadion Litoměřice: Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana (C), D. Málek, Jebavý (A), Gaspar, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Řehoř – Voženílek, Válek, M. Zadražil – Rousek, Flynn, Pour – J. Dvořák, Jirásek, Šik.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Štůrala) – Bažant, Havlík, Rašner, Kellner, J. Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, L. Luňák – Starý, Karpov, Nouza – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Antoníček, Venkrbec.

Rozhodčí: Kopeček, Čech – Štofa, Beneš.
Tři výhry v řadě a skalp vedoucího celku ligy. Takovou bilancí se momentálně může chlubit litoměřický Stadion, který v uplynulých zápasech dvakrát za sebou srazil Přerov a poté si poradil na venkovním ledě i s lídrem Chance ligy. Proti Motoru se sice nejprve ujal vedení, Jihočeši ale otočili a šli si za vítězstvím. Kališníci v závěru však srovnali krok a dotáhli duel do prodloužení a následných nájezdů. V nich rozhodl o triumfu Markus Korkiakoski.

Stadion se díky dalšímu vítězství posunul v tabulce, kde nyní okupuje s 19 body skóre 39:34 sedmou příčku.

Ani Prostějov si ale v lize nevede špatně a v předchozích třech utkáních rovněž triumfoval. Dokázal porazit jak Havířov, tak i Ústí a Třebíč a v pořadí Chance ligy patří jeho hráčům šesté místo. S 20 body a skóre 47:34 jsou Jestřábi o pouhý bod před Litoměřicemi.

Zatímco produktivitu Stadionu táhne Jan Kloz (5+10), v moravském celku tuto roli plní Tomáš Divíšek (7+11). Nejlepší střelci jsou na straně Stadionu právě Kloz, ale také Daniel Voženílek a momentálně zraněný Martin Kadlec, kteří nastřádali po pěti brankách. Prostějovský Žálčík jich vsítil ještě o čtyři více.

Který z týmů natáhne vítěznou šňůru. A kdo naopak bude muset po dlouhé době kousat prohru? Zápas začíná na půdě Kalich Areny v 17:00. O zhruba dvě hodiny později bude jasno o vítězi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud