1. česká hokejová liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : Přerov - 16. prosince 2020   16:00

Havířov
Havířov
07:20' Rašner (F. Seman, R. Szturc) • 38:46' O. Procházka (Rudovský) • 53:11' Kotala (R. Szturc, Rudovský) • 59:37' Bořuta
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Přerov
Přerov
31:16' Plášek ml.   • 45:50' Dluhoš  (Šoustal)
Havířov
Koziol, Cabák – Gančarčík, Otáhal
Gascontrol Aréna, Havířov
Přerov

Jenže na zkorigování už bylo málo času a radují se domácí. Dá se říct, že zaslouženě, ale po dvou třetinách převahy byl v poslední části lepší Přerov a po vyrovnání byl výsledek na vážkách. Ale vítěznou branku nakonec vsítil domácí Azet a výhru pojistil gólem do prázdné branky. Těším se s vámi u dalšího onlajnu napočtenou a přeji všem hezké vánoce.
59:53'
Maruna se ještě vrhnul pod nohy najíždějícího Macuha a hosté zakončí třetí třetinu v přesilovce.
59:37'
Havířov právě vstřelil branku!

Ve středním pásmu zachytil kotouč ANTONÍN BOŘUTA a posílá jej přesně do prázdné klece.
59:20'
Vynikající zákrok Groha! Nahození Zbořila dorážel bekhendem Doležal.
58:46'
Obrovské štěstí domácích. Šoustal dorážel střelu Krisla, nějakým zázrakem se kotouč nedostal za brankovou čáru!
58:23'
Po skrumáži domácí dostávají kotouč ze svého pásma.
58:00'
A po timeoutu Přerova zůstal gólman na střídačce.
58:00'
Oddechový čas pro hosty.
57:31'
Zajímavý moment, čárový jasně signalizoval, že nebude icing, ale druhý čárový odpískal a hra se tak přesune do domácího obranného pásma.
56:24'
Macuh ve velké šanci! Teď Groh výborně sklapnul betony a drží Azet nad vodou.
55:29'
Szutrc nyní zblokoval střelu Dřímala.
54:28'
Domácí jako polití živou vodou. Další nápor v útočném pásmu, ale tentokrát hosté neinkasovali.
53:11'

JAKUBU KOTALOVI teď přálo štěstí a odrazil se k němu kotouč po výborné práci Rudovského se Szturcem. Dokázal jej usměrnit za Dvořákova záda. Asistence Roman Szturc a Jan Rudovský.
52:57'
Kachyňa se vydal na výlet, ale neuspěl v souboji s Dvořákem.
51:55'
Domácí bojují v pásmu, ale není to to, co v prvních dvou třetinách.
50:55'
Hosté dobře sehráli přečíslení 3 na 2 a málem zaskočili Groha.
48:51'
Maruna sice vypíchnul kotouč, ale nedokázal nabrat rychlost a tak se domácí jen osvobozují.
48:00'
Opět nešťastný zásah při přehazování hole přes hlavu a Azet se bude znovu bránit.
47:02'
Seberovi v poslední chvíli kotouč utekl.
47:02'
Chroboček fauloval unikajícího Seberu a sudí nařídil trestné střílení.
46:44'
Neuvěřitelné! Pokus Szturce směřující do branky dokázal ve vzduchu odrazit Dobša mimo branku!!
45:50'
Přerov právě vstřelil branku!

Hosté se dostali v úvodu třetiny do náporu a využívají jej zásluhou JANA DLUHOŠE, jehož pokus zapadl přesně k pravé tyči. Asistence Tomáš Šoustal.
45:06'
Doležal pálí od modré, Groh kryje.
44:02'
Süss už při plném počtu pálil na Groha, trefil jeho vyrážečku.
42:26'
Szturc v oslabení sám na Dvořáka, rozhýbal si jej, ale nedokázal kotouč zasunout za jeho záda!
41:48'
Domácí hráli v šesti a budou se obtížně bránit.
41:34'
Dnes nezakončuje téměř nikdo jiný než Roman Szturc, tentokrát Dvořák výborně ramenem.
40:28'
Střelu Novotného Groh vyrazil.
40:05'
Kdo jiný než Szturc tlačí jako první na pilu, tentokrát kotouč z jeho hole zblokován.
40:01'
Azet má stále převahu, ale po nevyužitých šancích vyrovnal hezkou individuální akcí Karel Plášek. Tentýž hráč pak ovšem zbytečně oslabil svůj tým a Procházka dokázal přesilovku využít. I po druhé třetině tak domácí vedou nejtěsnějším rozdílem. Třetí třetina začne asi v 17:32.
40:00'
38:46'

Dělovku Rudovského vyrazil Dvořák pouze k ONDŘEJI PROCHÁZKOVI, ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence Jan Rudovský.
38:36'
Střelu Procházky Dvořák vyráží.
37:59'
Tentokrát Szturc nestřílel, ale nahrával před branku a Zbořil si málem srazil kotouč do branky.
36:57'
V největším tlaku dostávají domácí výhodu přesilové hry po držení Karla Pláška.
36:12'
Süss v obrovské šanci netrefil kotouč!
35:40'
Nejprve Maruna a pak Kočí ostřelují Dvořáka, ale do branky se netrefil ani jeden.
34:11'
Bomba Szturce od modré, Dvořák pozorný.
33:40'
Mrva nyní hezky přišpendlil Čípa na mantinel a domácí se osvobozují.
32:34'
Střela Čípa prosvištěla těsně kolem pravé tyčky!
32:01'
Vzápětí dostávají hosté další možnost po faulu Maruny.
31:16'

KAREL PLÁŠEK šikovně pláchnul domácím bekům, ovšem měl kotouč na dlouhou hůl, jenže Groh nezasáhnul zrovna šikovně a Plášek dorážkou poslal kotouč za jeho záda.
30:35'
Tvrdá rána Novotného a Groh se musel činit, ale opět dokázal dobře zakročit.
30:32'
Hosté v plném počtu a hra je přerušena ofsajdem domácích.
29:25'
Nápor této lajny zakončil dělovkou od modré Bořuta, tentokrát neměl Dvořák větší problémy.
29:12'
Další zakončení Szturce, tentokrát pouze vyprášil Dvořákův beton.
28:47'
Opět střela Szturce, vynikající Dvořákův zákrok lapačkou.
28:22'
A hned obrovská šance, Szturcovu střelu dorážel Kotala, opět jen do tyče.
28:09'
Z ničeho nic dostávají domácí výhodu přesilovky, když Šoustal řekl hlavnímu sudímu něco nehezkého.
27:05'
A znovu Doktor z otočky bekhendem, hosté pouze vyhazují a po těžkém střídání budou čelit náporu první lajny.
26:55'
Doktor těsně minul branku.
26:13'
Skvělá souhra Rašnera s Kotalou a Dvořák dokázal kotouč vyrazit na tyč.
25:13'
Čípa v samostatném nájezdu dokázal na poslední chvíli dojet Seman a zablokoval mu jeho zakončení.
23:55'
Hezká souhra Přerova, na jejímž konci byl Šoustal, ale ani on si na Groha nepřišel.
23:35'
Domácí nedokázali vyhodit a málem je potrestal Matěj Svoboda, trefil ovšem Grohovu hruď.
22:33'
V oslabení se ale do velké šance dostal na pravém křídle Szturc, s jeho ranou si Dvořák poradil.
22:15'
Mrva trefil nešťastně došvihem protihráče a hosté dostávají možnost srovnat.
21:11'
Procházka švihem o dost minul levý horní roh Dvořákovy branky.
20:21'
Jako první se ve druhé třetině dostal ke střele Szturc, kterého oslovil hezkým pasem Bořuta, ale trefil pouze Novotného.
20:01'
Po první části domácí zaslouženě vedou. Svou mírnou převahu dokázali přetavit ve vedoucí branku zásluhou Rašnera. Velkou šanci v závěru třetiny pak neproměnil Adamský, a tak druhou třetinu začnou jen s těsným jednobrankovým vedením. Druhá třetina začne přibližně v 16:44
20:00'
19:42'
Střelu Procházky Dvořák podržel v lapačce.
18:52'
Tvrdou ránu Čípa z mezikruží tentokrát zblokoval Rašner.
18:49'
Nahození Filipa Dvořáka od modré Groh zachytil.
18:16'
Adamský sám před Dvořákem, ten mu jeho blafák vystihl.
17:39'
Domácí opět v pásmu, ale honí kotouč pouze po rozích.
16:41'
Do pásma si najel Kotala, ale jeho přihrávka Szturce nenalezla.
15:44'
Na druhé straně pálil od modré Dřímal, ale jeho pokus nemohl Groha nikterak ohrozit.
15:18'
A Mrvova střela z otočky je zblokována.
14:58'
Maruna nedokázal z rohu přihrát před branku.
13:36'
Seman se dostával sám před Dvořáka, ale nezkrotil neposedný kotouč a k blafáku se tak ani nedostal.
12:22'
Ke střele se teď dostal na modré Novotný, ale kotouč už stihl opustit útočné pásmo a hosté jej tak musí vyklidit.
11:41'
Šoustal vystihl špatnou rozehrávku domácích a ve velké šanci pálil švihem pouze do Groha.
10:57'
Kachyňa trefil pouze obránce.
10:08'
Macuh hledal před brankou Seberu, ten nedokázal zakončit.
09:37'
Nahození Rašnera tentokrát zblokováno a dopředu mohou jít hosté.
08:31'
Ve velké šanci Mrva, kterého našel před brankou Doktor, ale Mrva netrefil branku.
08:23'
Skákavý kotouč si teď Dvořák našel ve skrumáži a přerušil hru.
07:20'

Tentokrát už se Azet ujímá vedení. ALEX RAŠNER využil krásnou nahrávku Filipa Semana a střelou nad rameno otevírá skóre. Asistence Filip Seman a Roman Szturc.
06:57'
Novotný ztratil v rozehrávce kotouč, Szturc ovšem nedokázal zakončit přesně.
05:42'
A domácí jsou již v plném počtu.
05:18'
V oslabení v šanci na levé straně Kotala, trefil pouze připravený Dvořákův beton.
05:02'
Nakonec se dostal ke střele Číp, Szturc dokázal pokus srazit do ochranné sítě.
04:45'
Hosté se zatím zahánějí z jednoho rohu do druhého.
03:54'
Hned po vhazování to zkusil z otočky Doležal, Groh také pozorný.
03:42'
Domácím se puk v útočném pásmu zamotal, dopředu vyrazil Macuh, a toho musel faulovat Mrowiec. Dvě minuty podrážení.
02:49'
Hosté poprvé v pásmu, Sebera nachystal kotouč na modrou, ale hostům se nepovedlo ani vystřelit.
01:49'
Tentokrát v pásmu Maruna, ale ani tento výpad nebude znamenat nebezpečí.
00:28'
Filip Seman aktivní na levém křídle, ale zakončoval pouze z úhlu a Dvořák je pozorný.
00:01'

AZ Heimstaden Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Adamský, F. Seman (A), R. Szturc (C) – O. Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka.

HC ZUBR Přerov: D. Dvořák (Holík) – Kubeš, M. Novotný, Krisl (C), Zbořil (A), Dřímal, Dluhoš, Gréč – Plášek ml. (A), Pšurný, T. Doležal – Šoustal, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Číp, Indrák, Süss – Sebera, Macuh, Dobša..
Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávaného utkání 5. kola Chance ligy 2020/21 mezi AZ Heimstaden Havířov a HC ZUBR Přerov.

AZ Heimstaden Havířov – 12. místo, 14z. (5 – 1 – 1 – 7), 18 bodů, skóre 39:36.
Havířovští zatím nejsou v tabulce tam, kde by chtěli být (až 12. příčka). Po nepřesvědčivém startu do sezony se po pauze vrátili s prozatímní bilancí 4 výhry a 5 porážek. Doma se jim ještě celkem bodíky sbírat daří, ale venku, s vyjímkou střelnice v Kadani (9:2) je to mnohem horší. Pokud chtějí pomýšlet na lepší výsledky, zlepšit by se měli především ve využívání přesilovek a úspěšnosti střelby, protože opakovaně dávají jen jeden gól za zápas.

V pondělí podlehli svěřenci trenéra Jiřího Režnara rozjeté Třebíči 1:3.
Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, L. Rutar, Rašner – Adamský, F. Seman, R. Szturc – Vašenka, Rudovský, L. Bednář – O. Procházka, Maruna, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

HC ZUBR Přerov – 2. místo. 17z. (8 – 1 – 2 – 3), 28 bodů, skóre 43:30
To Hanáci mohou být se svým dosavadním postavením v tabulce nadmíru spokojeni. Jsou totiž druzí za jinak suverénní Jihlavou a to díky pravidelnému sběru bodů doma i venku. Po restartu soutěže koncem listopadu si připsali 7 výher a jen jednu porážku – a to ještě v prodloužení. Co je nyní může ale trápit je rozsáhlá marodka.

Naposledy v pondělí svěřenci Vladimíra Kočary otočili zápas v Šumperku a vyhráli 3:2sn.
Sestava Zubrů v posledním zápase: D. Dvořák – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl, Zbořil, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Macuh, Sebera.

Letos se ještě tito dva rivalové nestřetli. Loni měli vzájemnou bilanci 2:2. Kdo se bude radova tentokrát uvidíme ve středu v podvečer. Sázkové kanceláře předpokládají vyrovnaný zápas. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně už v 16:00.