Ústí n. Labem - Jihlava | ONLINE | 13.1.2021 18:00 | 1. česká hokejová liga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

1. česká hokejová liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Jihlava - 13. ledna 2021   18:00

Ukončeno
Ústí n. Labem
Ústí n. Labem
04:51' Grim (Protasenja) • 34:08' Trávníček 
2:3
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

3:4 (SN)

Jihlava
Jihlava
09:19' Illéš J.   • 17:01' Fronk J.   • ' Čachotský  
Ústí n. Labem
Sestavy:
Hamalčík (Haas) – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Pika, Zich – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček (C), Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.
Rozhodčí
Wagner, Čáp – Horažďovský, Dědek
Zimní stadion Ústí nad Labem
Jihlava
Sestavy:
Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Březák – Čachotský (A), Skořepa (C), Fronk – Jiránek, M. Zadražil, Illéš – T. Harkabus, Poletín, Pekr – T. Havránek, Juda, Čermák.
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se odsud z Ústí nad Labem s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Dlouhý zápas je u konce. Jihlavským se vydařily lépe nájezdy a díky tomu si odváží domů dvojici bodů. Ovšem domácí moc smutnit nemusí, soupeři byli více než vyrovnaným soupeřem.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Dlouhá série nájezdů je u konce, TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU vyšel blafák a získal pro svůj tým druhý bonusový bod.
Tomáš ČACHOTSKÝ proměňuje.
Jiří DRTINA neproměňuje.
Tomáš HAVRÁNEK neproměňuje.
Jiří SEVERA neproměňuje.
Jan STREJČEK neproměňuje.
Tomáš PŠENIČKA neproměňuje.
Michal POLETÍN neproměňuje.
Jan GRIM neproměňuje.
Patrik ČERMÁK neproměňuje.
Dominik SKLENÁŘ neproměňuje.
Jakub ILLÉŠ neproměňuje.
Anatolij PROTASENJA neproměňuje.
Tomáš ČACHOTSKÝ neproměňuje.
Martin TŮMA neproměňuje.
Anatolij PROTASENJA proměňuje.
Jiří FRONK neproměňuje.
Dominik SKLENÁŘ proměňuje.
Patrik ČERMÁK proměňuje.
Martin TŮMA proměňuje.
Jakub ILLÉŠ proměňuje.
Jiří SEVERA neproměňuje.
Tomáš ČACHOTSKÝ proměňuje.
Michal TRÁVNÍČEK neproměňuje.
Michal POLETÍN neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze dnešního utkání nepřineslo. V jeho první polovině se dařilo daleko více domácím, vždy si ovšem vylámali zuby na Brožovi. Karta se ale obrátila během jihlavské přesilovky. Ani v tomto případě ale Dukla nedokázala skórovat a na řadu tak přicházejí samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Další Poletínův střelecký pokus Hamalčík vyrazil.
64:21'
Po buly se opět drží na kotouči Jihlavští. Poletínovu střelu zprava ale Hamalčík zpacifikoval.
64:19'
Oddechový čas pro domácí.
64:06'
Znovu dvojice Čachotský – Krenželok a další Krenželokova střela. Tentokrát ale příliš vysoká, zamířila až do ochranné sítě nad ústeckou brankou.
63:39'
Čachotský nabil na hranici kruhu Danielu Krenželokovi, který posléze vypálil. Ovšem přímo Petru Hamalčíkovi do lapačky.
63:37'
Oddechový čas pro hosty.
63:37'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Matějček – 2 min., podrážení).
62:56'
Trávníčkova přihrávka na Drtinu před branku gólový efekt nepřinesla. Ústecký bek stál celkem blízko před Brožovou svatyní.
61:50'
Na puku jsou stále hráči Slovanu, kteří neustále zkouší výpady na Brožovu branku. Jihlavskému gólmanovi se ale zatím daří.
61:20'
Jan Grim drží kotouč za svou brankou a opatrně vyčkává s rozehrávkou.
60:45'
Další slibnou šanci si připsal Jiří Severa po souhře s Trávníčkem. Brož ale zvládl vyrazit.
60:10'
Přes celou délku ledové plochy vystartoval Vladimír Brož. Z mezikruží také prověřil jihlavského Jana Brože. Ten ale zvládl kotouč přidržet u svého těla.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí třetina je za námi. I přes velké množství šancí, zejména na jihlavské straně, ale gól nepřinesla. Čeká na nás tedy prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:44'
Jihlavští to neustále zkouší. V útočném pásmu mají vysokou aktivitu.
59:04'
Těžký a dlouhý souboj o puk za brankou Hamalčíka zvládli lépe domácí. Dominik Sklenář následně vystartoval podél mantinelu a z levé strany pruce na Brože vypálil. Ten přidržel puk mezi betony.
58:57'
Domácí v plném počtu.
58:13'
Slovanu se podařilo přenést hru a naopak i ve čtyřech zatápět jihlavské obraně. Velkou šanci na skórování měl Ondřej Bláha, být jen o malý kousek rychlejší.
57:28'
Pekr s Krenželokem si přehazují kotouč na modré ve snaze najít ideální palebnou pozici.
56:59'
Hned zkraje dalšího oslabení vyhodil Slovan kotouč až k Brožovi.
56:57'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Dominik Sklenář – 2 min., sekání).
56:24'
Jihlavští pokračují v útočném tažení. Pomohla jim k tomu i signalizovaná výhoda.
55:30'
Michal Poletín ve středním pásmu rozjel další útočnou příležitost Dukly. Příliš dlouhého trvání ale neměla, už za modrou si puk mezi sebou přihrávali osamocení beci domácího týmu.
54:22'
Jiří Severa narušil souhru mezi dvojicí jihlavských hráčů a přesně mezi nimi projel do útoku. Právě ale na stejnou dvojici také narazil, kotouč mu totiž vypíchla. Toho se ale zmocnil Michal Trávníček, který posléze zakončil. Jan Brož si ale s touto šancí zvládl poradit.
53:15'
Po Tůmově nahrávce si najel z levé strany před Brože Tomáš Pšenička. Z hranice kruhu ho také střelecky prověřil, trefil ho ovšem přímo do terče, díky čemuž jihlavský gólman puk celkem snadno vyrazil.
52:13'
Anatolij Protasenja si prokličkoval vlastní obrannou třetinou, ve středním pásmu ale přišel o kotouč. Ani to ale Slovanu nezabránilo ve výjezdu na Brožovu branku, byť z této situace nic nedokázal vytěžit.
51:24'
Chaos před ústeckou brankou po střele Jana Strejčka! Nikdo z hráčů neměl absolutně kotouč pod kontrolou, až se ho zmocnil jeden z domácích obránců, který ho ihned poslal do bezpečí.
50:23'
Chyby Daniela Krenželoka mohl gólově využít Dominik Sklenář. Puk ale natečoval téměř kolmo k Brožově brance, navíc v jejím okolí nestál žádný z ústeckých hráčů na dorážku.
49:27'
Jihlava je ale opět před Hamalčíkem. Tentokrát se ovšem daří ústecké obraně, která neuvolní soupeři ani píď volného prostoru.
48:26'
Od vlastní branky se přes střední pásmo až do rohu u Hamalčíkovy branky dostal Tomáš Černý. Tam ale narazil na ústeckou obranu, která mu kotouč vypíchla a naopak sami hráči Slovanu vyjeli do útočné příležitosti.
48:03'
Vysoké Čachotského nahození Hamalčík pokryl celkem snadno. Vhazuje se tak po jeho pravé ruce.
46:42'
Jan Strejček po vyhraném buly rozehrál další akci Jihlavy. Ve středním pásmu ale kotouč převzal Marek Voženílek, který ho také nastřelil zpět k Brožově svatyni. To ovšem umožnilo Jihlavě opět vyjet, tentokrát navíc i k Hamalčíkovi.
46:19'
Trávníčkova přihrávka na Severu nevyšla ústeckému kapitánovi dle představ. V mezikruží se kotouče chopili hosté, kteří ovšem rozehrávají od vlastní branky.
45:38'
Tlak Jihlavy se stupňuje. Do dalšího zakončení se dostal Jakub Illéš. Ústečtí obránci ale zvládli tuto střelu zbrzdit, definitivní stopku ji vystavil Petr Hamalčík.
44:46'
Po povedené souhře Dukly prověřil Hamalčíkovu pozornost Tomáš Jiránek. Ústecký gólman ale celkem pohotově reagoval svými betony.
44:22'
Jihlavský rozjezd dostal do šance Tomáše Harkabuse. Ten následně zpoza branky vyslal přihrávku do mezikruží. Už se napřahoval jeho spoluhráč k dorážce, když Ústečtí vypíchli puk do bezpečí.
43:57'
V poslední době se utrhl pytel se zakázanými uvolněními. Petr Hamalčík tak musí být neustále ve střehu.
43:23'
Matěj Zadražil narušil ústeckou souhru a křižmo se vydal do útočného pásma. Od mantinelu následně vyslal kolmici směrem k brance, kde ovšem nenašel žádného volného spoluhráče.
42:58'
Hosté opět na kotouči. Z rozehrávky od vlastní branky ale nevzešlo nic jiného než zakázané uvolnění. Vhazuje se tak před Brožem.
42:18'
Jihlavští se dostali do ráže. Výsledkem toho je prudká střela Jana Strejčka od modré, která činila Hamalčíkovi velké problémy. Nakonec ale udržel ústecký gólman situaci pod kontrolou a zabránil jihlavské dorážce.
41:36'
Z mezikruží to přes několik ústeckých hráčů zkusil Matěj Pekr. A už to vypadalo, že se kotouč dostane do sítě, gólman Slovanu ho neměl nijak pod kontrolou. Nakonec ho ale zvládl zalehnout a tělem podržet.
40:41'
Jan Brož sklepl kotouč za sebe a umožnil tak Jakubu Illéšovi vyjet podél mantinelu k brance Petra Hamalčíka. Zde se i dostal do zakončení, jeho nepříliš důraznou střelu ale domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
40:26'
Hosté v plném počtu.
40:11'
Hned zkraje třetiny obsadili Ústečtí pozice v útočném pásmu. Brože ovšem střelecky prověřit nedokázali.
40:01'
Začala třetí třetina.
I druhá perioda už je za námi. V ní se poněkud více dařilo domácímu celku, který se povedenou trefou Michala Trávníčka dostal zpátky do hry. Před závěrečnou třetinou jsou tak akce obou týmů nadále otevřené.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:10'
Sám proti třem to zkusil Tomáš Čachotský. Na záda se mu ale přilepil Jiří Severa, díky čemuž se jihlavský útočník ani nedostal ke střele.
38:45'
Pokus Ústečanů o nájezd na Brožovu branku skončil výhozem kotouče do hlediště. Vhazuje se tak ve středovém kruhu.
38:26'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Strejček – 2 min., držení).
38:15'
Jan Strejček pouze nahodil puk napravo od Hamalčíka. Domácí se tak jej celkem snadno zmocnili a vydali se na druhý břeh.
37:19'
Zpětná nahrávka Dominiku Sklenářovi na Pšeničku nevyšla. Výsledkem toho je další brejk Jihlavy, po čemž si hosté přihrávají v útočném pásmu. Ke střele ale ne a ne dojít.
36:24'
Tak dlouho se snažil uvolnit Tomáš Čachotský v rohu kluziště, až raději poslal puk na volného Krenželoka. Tomu se sice zprvu nepodařilo přesně převzít kotouč, následně ale musel Hamalčík likvidovat několik důrazných střel Jihlavy.
35:44'
Pěkně zadunělo plexisklo po střele Marka Voženílka od modré čáry vysoko nad Brožovu branku. To ovšem umožnilo hostům chopit se kotouče a vydat se na výpravu k Hamalčíkovi.
34:50'
Jihlava se sice dokázala uvolnit, dlouhého trvání to ale nemělo. Ústečtí si následně přihrávali osamoceni před Hamalčíkem a vyčkávali na volnou cestu pro průnik.
34:32'
Dominik Sklenář sice v souboji nestačil na dvojici jihlavských hráčů, i tak to ale byl Slovan, který se držel v útočném pásmu.
34:08'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Samostatná finesa MICHALA TRÁVNÍČKA a je opět srovnáno! Ústecký kapitán se zjevil zcela sám před Brožem, kterého tváří v tvář vymíchl a zkušeně poslal puk za jeho záda. Bez asistence.
34:04'
Domácí v plném počtu.
33:24'
Další jihlavskou akci rozjel Tomáš Čachotský. Ani série nahrávek ale ke střele na Hamalčíka nevedla, naopak domácím se povedlo vyhodit puk na opačnou stranu.
32:25'
Tomáš Harkabus se snažil prokličkovat přes celou čtveřici hráčů Slovanu. To mu ovšem nevyšlo a byli to domácí, kteří se dostali do protiakce.
32:04'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tomáš Pšenička – 2 min., pozdní dohrání).
31:41'
Domácí v plném počtu.
31:35'
Po Pekrově krátké nahrávce okusil svůj střelecký kanón Michal Poletín. Gólman Hamalčík ale tvrdou střelu přikryl u betonů a nepustil ji za sebe.
30:27'
Jihlavští pozvolna rozehrávají od vlastní branky. Sice se dokázali dostat do útočného pásma, ovšem pouze do prostoru u mantinelů, kde je navíc ústecká obrana celkem spolehlivě blokovala.
29:48'
Slovan sice prohrál úvodní buly oslabení. Celkem rychle se ale dostal ke kotouči, který vyhodil až k Janu Brožovi.
29:41'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Drtina – 2 min., podrážení).
28:53'
Daniel Krenželok vyslal po křídle do akce Tomáše Harkabuse. On sám sice na Hamalčíka vystřelit nedokázal, nic to ovšem neměnilo na tlaku, který si Jihlava v útočném pásmu podržela.
27:54'
Illéšově střele chybělo snad úplně vše, co by ji chybět mohlo. To uvolnilo cestu domácím k udržení kotouče, následné rozehrávce ve vlastní třetině qa postupnému přechodu až k Brožovi.
27:03'
Jan Brož si vyjel za branku ve snaze rozehrát. Nepočítal ale s rozjetým Janem Grimem, který mu vypíchl kotouč. Nevyšla mu ale přihrávka před branku, kde v tu chvíli nestál žádný z Ústeckých.
26:32'
Marek Voženílek trochu tvrději odstavil od puku Patrika Čermáka a domácí se tak mohli vydat na další útočnou výpravu.
25:28'
Tomáš Pšenička na poslední chvíli odstavil od puku Michala Poletína. Hosté se tak vrátili do středního pásma, celkem brzy ale byli zpět u Hamalčíka.
24:32'
Protasenjův zpětný pass našel pouze Jakuba Illéše, který se už v té době řítil proti Hamalčíkově brance. Jihlava ale tentokrát jeho svatyni příliš neohrozila, naopak vzápětí musela čelit brejku Slovanu a následné střele Jana Grima.
24:27'
Tváří v tvář se Brožovi objevil Anatolij Protasenja, který se pokusil prostřelit jihlavského gólmana mezi nohama. Jan Brož ale tento prostor uzamkl a kotouč podržel. Vzápětí byl ale dojíždějícím Protasenjou sražen do branky a spolu s ní odsunut.
24:05'
Hosté v plném počtu.
23:56'
Dělovku Jiřího Severy zvládl Brož lapačkou vytečovat do ochranného plexiskla nad jeho brankou.
23:02'
Trávníčkovo posunutí kotouče našlo pouze Tomáše Čachotského. Ten ale jen sklepl puk zpět na hokejky domácího týmu. Slovan musí rozehrávat od vlastní branky.
22:10'
Dominik Sklenář si neustále přihrává s Protasenjou ve snaze najít ideální palebnou pozici. To se nakonec podařilo, ovšem Jan Brož tvrdou střelu zvládl pokrýt.
22:05'
Utkání je na malou chvíli přerušeno z důvodu čekání na úpravu ledové plochy.
22:05'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Strejček – 2 min., hrubost).
21:28'
Těžký boj o kotouč před Hamalčíkem zvládla lépe Dukla, která pokračuje v souhře v útočném pásmu.
21:04'
Jihlavští se již radovali ze třetího gólu. Sudí ale krátce předtím přerušili hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
20:15'
Jihlavskou rozehrávku zastavil v mezikruží Vladimír Brož, což využil k obratu na opačný konec ledové plochy.
20:03'
První buly druhé periody vyhrála Jihlava. Takřka okamžitě ale vyhodila kotouč na zakázané uvolnění.
20:01'
Začala druhá třetina.
První perioda tohoto klání je za námi. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří svou snahu korunovali úvodní trefou v podání Jana Grima. Jihlava poté ale zařadila na vyšší otáčky a převzala režii hry do vlastních rukou. Výsledkem toho je otočení vývoje utkání v jejich prospěch a vstup do další fáze utkání s mírnou výhodou.
20:00'
První třetina skončila.
19:55'
Poslední pokus Michala Trávníčka o samostatný výjezd na branku zastavil Tomáš Černý.
19:10'
Dalekonosnou přihrávku na Pekra zastavil Vladimír Brož. I on ale o kotouč přišel a hosté tak opět rozehrávali zpoza vlastní branky.
18:35'
Martin Tůma to zkusil u mantinelu sám proti dvěma dorážejícím hráčům Jihlavy. Výsledkem celé situace je ovšem puk mimo led a vhazování po pravé ruce Petra Hamalčíka.
17:40'
Michal Trávníček sice obral Matěje Zadražila o kotouč, následně už v souboji nevyzrál na Filipa Eliáše. Dukla tak pokračuje v souhře u vlastní branky.
17:01'
Domácí v plném počtu.
17:01'
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavská přesilovka neměla dlouhého trvání! Hostům se podařilo celkem rychle obsadit pozice v útočném pásmu, načež z mezikruží poslal kotouč těsně pod víko JIŘÍ FRONK a Jihlava se tak ujímá vedení. Asistence: Josef Skořepa a Daniel Krenželok.
16:53'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jiří Severa – 2 min., nedovolené bránění).
16:10'
Matěj Pekr zachytil ústeckou rozehrávku podél mantinelu. Před brankou pak našel Michala Poletína. Tomu sice první přijetí kotouče příliš nesedlo, trochu se s ním hledal, než ho udržel na hokejce. Následnou střelu už ale musel likvidovat Hamalčík.
15:15'
Hosté v plném počtu.
14:57'
Až ke konci přesilovky obsadilo Ústí pozice v útočné třetině. Po střele Vladimíra Brože od modré ale zase o ně přišlo. Před Janem Brožem totiž stála dvojice jihlavských bránících hráčů, kteří si puk přisvojili.
14:17'
Po chvilkovém ústeckém tlaku je to opět Jihlava, která se chopila herní režie a i ve čtyřech nepříjemně zatápí Slovanu v útočném pásmu.
13:15'
Nepříjemný střet dvou někdejších spoluhráčů v litoměřickém dresu odnesl ústecký Dominik Sklenář, kterému pomáhali z ledu. Slovan tak má výhodu další přesilovky, Jan Strejček si totiž odsedí dvě minuty za podrážení.
12:22'
Matěj Zadražil vrátil puk do středního pásma před najíždějícím Pšeničkou. Jihlavští následně vyvezli kotouč až k Hamalčíkovi, kde se jej ale celkem lacino vzdali.
11:31'
Na samostatný výpad se vydal Anatolij Protasenja. Po cestě ještě zvládl obehrát Adama Dvořáka, samotné zakončení mu ale příliš nevyšlo. Ústecký forvard namířil kotouč křižmo dosti vysoko nad Brožovu klec.
10:31'
Další atak směrem do útočného pásma zkusil Patrik Čermák. Celkem brzo ale narazil na tělo Štěpána Havránka, přes které bylo obtížné přejít. I tak se ale hosté dostali k zakončení, které Hamalčík pokryl.
09:19'
Dukla právě vstřelila branku!
Kombinační akce Jihlavě vyšla a hosté srovnávají skóre! JAKUB ILLÉŠ si obkroužil branku s pukem na holi a z hranice kruhu našel volnou skulinu těsně nad betony ústeckého gólmana. Asistence: Daniel Krenželok a Matěj Zadražil.
08:28'
Ústecký tlak na Brožovu branku pokračuje i nadále. S další střelou z těsné blízkosti neměl jihlavský gólman jednoduchou práci, nakonec ale zůstal úspěšný.
08:20'
Hosté v plném počtu.
07:47'
Petr Hamalčík zprvu přihrál za vlastní brankou na rozehrávku Štěpána Havránkovi. Puk se ale dlouho držel v prostoru za jeho zády. Až po další rozjetí se do zakončení dostal Štěpán Matějček, jehož střela ale nečinila Brožovi značné problémy.
07:05'
Ústeckým se stále před brankou soupeře příliš nedaří. Hráči Dukly totiž zvládají včas blokovat střely a obírat soupeře o puk, který následně vyhazují do bezpečí.
06:34'
Hostům se hned zkraje prvního oslabení povedlo vyhodit kotouč až k Hamalčíkovi, odkud musí Slovan rozehrávat.
06:20'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Černý – 2 min., držení hole).
05:51'
Štěpán Matějček byl zablokován u mantinelu. Dukla tak mohla rozjet protiakci, kterou zakončila střelou Matěje Zadražila přímo do lapačky gólmana Hamalčíka.
05:34'
Nechybělo málo a Slovan mohl navýšit vedení! Z otočky v mezikruží prudce vypálil na Brože Tomáš Pšenička. Jihlavský gólman měl ovšem celou dobu kotouč na očích a také ho dokázal přidržet u betonů.
05:00'
Hned trojice ústeckých hráčů dokázala ubránit jediného jihlavského nájezdníka do útočné třetiny.
04:51'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Po vyhraném buly Anatolijem Protasenjou se chopil v chaosu před Brožovou brankou JAN GRIM, který neomylně uklidil kotouč mezi tři tyče jihlavské klece. Asistence: Anatolij Protasenja.
04:48'
Nahození Jana Grima před branku skončilo v lapačce Jana Brože, který pro větší bezpečí přidržel puk u ledu.
04:07'
Bilčíkovu střelu od modré zastavil těsně před Hamalčíkem Jiří Drtina. Slovan se následně pokusil vynést hru ven ze třetiny, výsledkem je ale pouze zakázané uvolnění a vhazování před brankou domácího týmu.
03:19'
Celkem slibná akce dvojice Čachotský – Pekr. Domácí gólman měl co dělat, aby kotouč, letící na něj mezikružím zastavil. Nakonec ho ale zvládl přidržet u ledové plochy.
02:30'
David Vala posunul z rohu kluziště kotouč ven z vlastní obranné třetiny. Sice se puk v ní ještě pokusil udržet Daniel Krenželok, ústeckému výpadu na druhou stranu už ale zabránit nedokázal.
02:00'
Jihlavský tlak na Hamalčíkovu branku se stupňuje. Tedy až do chvíle, kdy domácí dokázali vyhodit kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se tak po pravici strážce ústecké svatyně.
00:49'
První zákrok Petra Hamalčíka. A to po střele z pravé strany v podání Tomáše Čachotského. Ústecký gólman si ale s touto šancí poradil celkem bez obtíží.
00:03'
První buly vyhráli hráči domácího týmu. Vladimír Brož se ihned rozjel s kotoučem proti svému jmenovci v jihlavské brance. JIhlavští ale záhy vystrnadili svého soupeře z pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Pika, Zich – Tůma, Pšenička, D. Sklenář – Trávníček (C), Matějček, Severa – O. Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Březák – Čachotský (A), Skořepa (C), Fronk – Jiránek, M. Zadražil, Illéš – T. Harkabus, Poletín, Pekr – Juda, Čermák.

Rozhodčí: Wagner, Čáp – Horažďovský, Dědek.
Produktivitu jihlavského týmu táhne Matěj Pekr. Ten v osmnácti odehraných klání nasbíral šest gólů a jedenáct asistencí. Opačně je na tom druhý Jiří Fronk, který má na svém kontě hned deset gólových tref, za to ovšem šest asistencí. Třetím v pořadí pak je Jakub Illéš, jemuž se v počtu nahrávek povedlo dotáhnout Pekra, což doplnil čtyřmi gólovými trefami. V brankovišti se pak tým z Vysočiny může spolehnout na dvojici Brož – Fučík. Jan Brož hájil jihlavskou svatyni v jedenácti utkáních, a to s úspěšností 91,22 %, Tomáš Fučík pak v sedmi kláních s úspěšností 90,32 %.
Lídrem v tabulce produktivity Slovanu je kapitán Michal Trávníček s vyrovnanou bilancí osmi gólů a osmi gólových nahrávek. Více asistencí má ale na svém kontě Jiří Severa, který přihrával devětkrát a doplnil to pěti góly. Stejně nahrávek pak má dvojice Tomáš Pšenička a Jiří Drtina, přičemž první k tomu přidal čtyři gólové trefy, druhý tři. Gólmanskou oporou Ústí je Petr Hamalčík, ten odchytal devět utkání s úspěšností 92,03 %. V brankovišti se ale pravidelně střídá se zkušeným Markem Schwarzem. Ten má na svém kontě sedm odchytaných klání, a to s úspěšností 86,52 %. Záda jim kryjí Jan Růžička (1 zápas, úsp. 97,30 %) a Radek Haas (2 zápasy, úsp. 83,93 %).
To jihlavská Dukla v novém roce odehrála jen dvojici utkání. V tom prvním se vydala na led prostějovských Jestřábů, které ovšem zvládla sestřelit výsledkem 5:3. O něco vyrovnanější byl první domácí duel Jihlavy, v němž v CZ Loko aréně přivítala Benátky nad Jizerou. Tento zápas našel své rozzuzlení až v samostatných nájezdech, ve kterých se ale radoval středočeský celek. I to ale Dukle stačí k udržení prvního místa tabulky s jednobodovým ziskem nad druhým Přerovem, oproti němu má ale Jihlava jedno utkání k dobru.
Ústecký Slovan je po novém roce celkem ve formě. Hned v prvním lednovém klání přestřílel vysoko doma Kadaň 8:3. I další utkání odehrál doma, kde přivítal pražskou Slavii. Zápas dospěl až do prodloužení, po kterém se radoval Slovan, který nakonec zvítězil 3:2. Poté se vydal k prvnímu venkovnímu utkání do Poruby. Ve vyrovnaném souboji ale na ostravský celek o jediný gól nestačil, domácí brali vítězství 4:3. O to víc si ale Ústečtí spravili chuť doma proti nováčkovi ze Šumperka, jehož přestříleli 4:1. Díky tomu se vydrápali v tabulce na poslední příčku, zaručující postup do play-off.
Zdravím vás u 20. kola hokejové Chance ligy ze zimního stadionu v Ústí nad Labem. Toto kolo nabídne duel dvanáctého a prvního celku tabulky, tedy domácího HC Slovanu Ústí nad Labem a hostů HC Dukly Jihlava. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud