1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Šumperk : Přerov - 15. září 2021   18:00

Šumperk
Šumperk
09:27' D. Kindl (Žálčík) • 17:13' P. Kratochvíl (Kohút, Řezáč)
Přerov
Petrásek (Postava) – R. Černý, Seemann, Kubeš, Hrdinka, Gazda, Hamrlík – T. Doležal (C), Pšurný (A), Süss – Herman, M. Kratochvil, Jakub Svoboda (A) – Matěj Svoboda, F. Dvořák, M. Novák – D. Indrák, Fencl, Jan Svoboda.

To je z tohoto textového přenosu vše. Přeji pěkný zbytek večera.
Je konec zápasu. V krajském derby vítězí Šumperk a připisuje si tři body do tabulky. Ve třetí třetině sice snížil na jedna dva v přesilové hře Jan Süss, ale konečný nápor se Zubrům nepovedl a odjíždí s prázdnou.
59:40'
Přerov se snaží co může, ale nemůže se udržet v pásmu.
58:58'
Šumperk zatím odolává. Mokry zastavil hru zákrokem.
58:14'
Přerov riskuje bez brankáře!
57:53'
Hra se přerušila Ondřej Hrachovský zůstal po hitu ležet na zemi. Po chvíli ale vstal a vypadá to, že bude v pořádku.
57:20'
Robert Černý střílel od modré čáry. Puk byl ale sražen pouze do ochranné sítě.
56:24'
Přerov se žene za vyrovnáním. Tlačí Draky v jejich pásmu.
55:34'
Tomáš Doležal na malou chvíli zastavil dech všem domácím fanouškům. Po rychlé nahrávce tečoval puk na Mokreho, kterého puk šťastně trefil.
54:04'
Přerov právě vstřelil branku!
A máme tu drama! Přerov využil přesilovou hru po krásné souhře se prosadil JAN SÜSS. Asistence: Roman Pšurný a Tomáš Doležal.
53:44'
Přerovští si zahrávali krátkými žabkami až na modrou čáru a nakonec se vyhnali z pásma.
53:04'
Přerov nyní mohl snížit. Přihrávku před branku dostal Jakub Herman, ale Mokry se stihl přitisknout k pravé tyči.
52:40'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Dávid Kohút – 2 min., podrážení).
51:59'
Škoda arénou zní Šumperská hymna, která má povzbudit Draky k posledním minutám hry.
51:45'
Opět v šanci Tomáš Drtil. V přečíslení tři na dva nepřesně hledal svého spoluhráče.
50:30'
Rozehrávku Zubrů vystihl na červené čáře Vachutka a zmařil tak další přerovský pokus o útok.
49:33'
Přerov se začíná nadechovat k závěrečnému tlaku. Střílel Doležal.
49:15'
Jan Svoboda se pokoušel obhodit Drtila. Šumperský obránce mu ale puk vypíchl do středního pásma.
48:37'
Dvojice Furch – Kohút si výborně rozumí. Tentokrát Furch nepřesně nahrál, jinak by jel slovenský express sám na gólmana.
48:03'
Šumperk si uvědomuje, že další gól bude pro Přerov fatální a snaží se utkání definitivně rozhodnout. Šance Zubrů ale stále žijí. Bohužel pro ně, nedokáží dostat dračí obranu pod větší tlak.
47:41'
Kindl po tvrdé střele ze zápěstí trefil pravý beton Petráska.
46:33'
Petr Kratochvíl se prokoval středním a útočným pásmem jako nůž máslem. Přímo před Petráskem byl ale v obrovské rychlosti a přestřelil branku.
45:18'
Hrachovského bombu zblokoval Kratochvil. Poté si Přerov přebral kotouč a založil neúspěšnou akci.
44:34'
Furch jel s Kohútem dva na jednoho. Kohút tečoval těsně mimo.
44:01'
Březák uklouzl při rozehrávce a puku se zmocnil Jan Svoboda. Přihrávkou po ledě hledal někoho před brankou, kam nikdo ze spoluhráčů ještě nestihl dojet.
43:00'
První velká šance první třetiny pro první šumperskou letku. Žálčík mířil nepřesně z prostoru mezi kruhy.
42:46'
Ani jeden z týmu se nedokáže udržet na puku a hru zastavilo zakázané uvolnění.
42:14'
41:30'
K dobré střele se dostal Kratochvíl. Skvělý Petrásek vyrazil puk.
41:00'
Draci se nedokázali udržet na puku a rozehrávat musí Mokry.
40:30'
Přerov vyhrál vhazování a okamžitě vyhodil přes všechny čáry.
40:14'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Robert Černý – 2 min., vysoká hůl).
40:03'
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:34.
Máme za sebou prostřední část zápasu, ve které se Zubři marně pokoušeli snížit stav utkání. Namísto toho, se musel snažit Petrásek, který hasil několik gólových šancí Draků. Ve druhé třetině se skóre nepohnulo a do poslední části tak Draci vstoupí s dvoubrankovým náskokem.
40:00'
39:46'
Tahle přesilovka postrádala nápad. Nahrávky po stranách šumperskou obranu nijak neohrozily.
38:53'
Přerov vyvíjel poměrně slušný tlak, ale Drakům se nakonec podařilo vyhodit přes všechny čáry a můžou střídat.
38:20'
Buly po levici Mokreho vyhráli hosté a od modré čáry okamžitě střílel Černý.
38:03'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Lukáš Kučera – 2 min., krosček).
37:20'
Šumperk zvýšil tempo! Nyní v obrovské šanci nedal Drtil.
36:23'
Vildumtez prokličkoval prostor za brankou a hledal volného Žálčíka. Ten jeho přihrávku nezpracoval.
35:54'
Březák tvrdým hitem sundal Gazdu. Poté se zmocnil kotouče a přihrál před branku, kde nikoho nenašel a puk si vzali přerovští hráči.
35:15'
Petr Kratochvíl si udělal výlet a obkroužil celé útočné pásmo. Poté z nouze nahodil a Petrásek zákrokem přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
33:50'
Lukáš Žálčík z ostrého úhlu tečoval Drtilovu střelu. Petrásek však pozorný.
33:23'
Zakázané uvolnění Draků po velkém závaru čtvrté útočné pětky Přerova.
31:20'
Nejprve se do šance dostal Jakub Svoboda, který ujel obraně Draků po pravé straně. Následně si ale připsal zákrok i přerovský brankář.
30:13'
Zajímavě rodící se přečíslení na straně domácích zastavil offsajd.
29:53'
Vít Seemann tvrdě vystřelil od modré a provětral lapačku Mokremu.
29:23'
Šumperk se usadil v útočném pásmu. Ke dvěma pokusům se dostal Tomáš Drtil od modré čáry.
29:00'
Špatná rozehra Gazdy vrací hru před Petráska.
28:38'
Po několika velkých šancích Draků mají Zubři oddech v podobě komerční přestávky.
27:50'
Útočnou akci Přerova rozjel Kubeš. Jeho úmysl však nikdo z útočníku nepochopil přesně a puk si vzali Draci.
27:10'
V šanci Tomáš Drtil. Šumperský obránce tváří v tvář Petráskovi přestřelil. Ve Škoda aréně je k vidění opravdu pohledný hokej.
25:50'
Michael Petrásek musel vytáhnout další zákrok. Tentokrát dostal přihrávku na pravý kruh Rok Macuh a tvrdou střelou zápěstím mířil k bližší tyči.
25:08'
Po pár nepřesných přihrávkách zastavil hru Vojtěch Morky.
24:30'
Seemann se snažil rozehrát ale Draci teď mocně presují a Přerov se nemůže dostat z pásma.
24:10'
Závar před přerovskou svatyní končí odraženým kotoučem do ochranné sítě.
23:00'
Nejprve se ke střele dostal Roman Pšurný. Jeho pokus ale vyrazil Mokry a v následném protiútoku se zase blýskl krásným zákrokem Petrásek proti střele Macuha.
22:26'
22:03'
Aleš Furch po křižné nahrávce od Kohúta měl před sebou úplně prázdnou branku. Bohužel pro Draky trefil pouze přesouvajícího se gólmana.
20:48'
Šumperku právě skončila krátká výhoda 5 na 3, ve které měl velkou šanci Vildumetz.
20:26'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).
20:10'
Draci začínají druhou část přesilovou hrou.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:45.
První třetinu ovládli domácí hokejisté poměrem dva nula. Nejprve se prosadil ve vlastním oslabení Denis Kindl. Následně hráči Vladimíra Kočary špatně rozehráli. Díky tomu se Šumperk dostal do tlaku a Petr Kratochvíl zvýšil na dva nula.
20:00'
19:45'
Draci ještě v závěru třetiny vyprodukovali několik dobrých střel. Obrana Přerova v čele s Michaelem Petráskem však tuhle situaci přežila a může si oddechnout.
18:48'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Daniel Indrák – 2 min., nedovolené bránění).
17:13'
Draci právě vstřelili branku!
Draci vládnou! Nejprve zamkli Zubry v jejich pásmu po špatné rozehrávce, kterou vystihl Furch. Poté následovala bomba od modré. Tu Petrásek nedokázal zkrotit a autorem branky se stal PETR KRATOCHVÍL. Asistence: Dávid Kohút a Jakub Řezáč.
15:26'
Okamžitě po vyjetí na led se do hry zapojil Rok Macuh a málem z toho byla další branka. Lukáš Žálčík ale nepřekonal Petráska.
15:23'
14:54'
Ne. Zubři neví jak na Draky. Do další šance v oslabení se dostal Kindl.
14:00'
Přerov po inkasovaném gólu nechytá tempo zápasu. I přesto, že se dostal k přesilové hře. Nedokáže nijak nebezpečně hrozit. Šumperk kontroluje hru.
13:23'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Rok Macuh – 2 min., podrážení).
09:45'
09:27'
První rána kapitána! Přerovští špatně zavezli kotouč do útočného pásma a tam ho šikovně získal DENIS KINDL, který přesprintoval celé kluziště a zakončil. Asistence: Lukáš Žálčík.
08:51'
Hráčům ve žlutých dresech se opět nepodařilo udržet útočné pásmo a ke střele se dostal Lukáš Žálčík.
08:10'
Pšurný míchal s pukem na levé straně kluziště. Jeho přihrávka na modrou byla hodně nepřesná a vyhnala hosty z pásma.
07:45'
Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., sekání).
06:40'
Denis Kindl se ocitl v zatím největší gólové šanci v zápase. Úplně sám jel z pravého kruhu na Petráska. Ten byl však pozorný.
06:25'
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce Zubrů. Vhazovat se bude po pravici Petráska.
05:41'
Zápas začal v poměrně slušném tempu. Hraje se velmi rychlý a bruslivý hokej. Poslední střelu zaznamenal Spratek.
04:37'
Do přečíslení se málem dostal Rok Macuh, jeho kličku ale zastavila pozorná obrana Přerova.
02:50'
Doležal zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho ovšem ztratil. V rychlém protiútoku se potom dostal do gólové šance Lukáš Žálčík. Bohužel pro domácí trefil vyrážečku Petráska.
01:30'
Do nebezpečného protiútoku se dostal Matěj Svoboda. Ondřej Hrachovský ho ale zvládl dobruslit. Poté následovala velká šance před branou Petráska.
00:23'
Úvodní buly vyhrál Denis Kindl. Do útočné akce se poté vrhů Vachutka, ale jeho akci zastavil Robert Černý, který vyhodil přes všechny čáry až na Mokreho.
00:01'
Za malou chvíli začínáme.
Hráči už se zdraví na ledě. Přerov nastupuje ve žlutých dresech a domácí hokejisty v modrém, právě přivítalo publikum mocným potleskem.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vachutka – Šilhavý, Macuh, Vildumetz – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – L. Kučera, Spratek, Scheuter – Antoníček.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, Seemann, Kubeš, Hrdinka, Gazda, Hamrlík – T. Doležal (C), Pšurný (A), Süss – Herman, M. Kratochvil, Jakub Svoboda (A) – Matěj Svoboda, F. Dvořák, M. Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Fencl.

Rozhodčí: Čáp, Pilný – Komínek, Kučera.
HC ZUBR Přerov
Zubři vstoupili do nové sezóny na výbornou, když na domácím ledě skolili Kolín čtyřbrankovým rozdílem. Na výsledku má největší podíl druhá třetina, ve které Přerov dokázal hostům nadělit všechny čtyři branky během několika minut. Dobrým výkonem se taktéž blýskl Michal Petrásek, který za svá záda nepustil ani jednu kolínskou střelu. Těch bylo dohromady třicet. V MEO Aréně se představila hned čtveřice různých střelců. Dokáže si favorizovaný Přerov poradit i v Šumperku?
DRACI PARS ŠUMPERK
Šumperk v úvodním kole CHANCE ligy navázal na povedenou přípravu a nečekaně si z ostravské Poruby odvezl dva body, které si hráči museli vystřílet až v samostatných nájezdech. Draci tedy mají poměrně slušnou formu, kterou naposledy podpořil téměř bezchybný brankář Vojtěch Mokry. Mezi střelce se zatím dokázali zapsat Rok Macuh, Petr Kratochvíl a Dávid Kohút, jakožto autor vítězného nájezdu. Před sezónou byl Šumperk označen jako outsider celé soutěže. Uvidíme, zda se Draci dokáží těmto prognózám vzepřít.
Vzájemné zápasy z přípravy
Šumperk – Přerov 2:3p
Přerov – Šumperk 1:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Na pořadu je 2. kolo CHANCE ligy, ve kterém se utkají šumperští Draci proti hostujícím Zubrům z Přerova. První krajské derby těchto mužstev začíná v 18.00.