1. česká hokejová liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Pardubice B - 9. prosince 2023   17:00

Ukončeno
Frýdek-M.
Frýdek-M.
48:23' Šuhaj (Hrachovský, Z. Sedlák) • 52:01' Marosz (Ramik)
2:1
(0:1, 0:0, 2:0)
Pardubice B
00:35' Pochobradský  (Žálčík)
Frýdek-M.
Sestavy:
Švančara (Mokry) – Haman (A), Š. Havránek, D. Kowalczyk, Výtisk (C), Homola, Urbanec (A), Hrachovský – Svačina, Haas, Walega – Martynek, Marosz, R. Toman – Z. Sedlák, Šuhaj, Ramik – Macháček, R. Veselý, Geidl.
Rozhodčí
Horák, Jechoutek – Štěpánek, Tvrdý.
822 diváků
Pardubice B
Sestavy:
Honzík (Vomáčka) – Chabada, Zdráhal, Nedbal, Švec, Tvrdík, Voženílek, Kaštánek – Žálčík (A), Rákos (A), Pochobradský – Hrníčko, J. Mikyska, Herčík – Rohlík, Kaut (C), Kaplan – Lichtag, Zeman, Rouha.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu, třeba ve společnosti sportovních online přenosů. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Nyní čeká hokejisty reprezentační přestávka. Do prvoligového dění se vrátí v pondělí 18. prosince. Frýdek-Místek nastoupí od 17:30 v nedalekém Zlíně. Pardubice čeká domácí zápas v Chrudimi proti Kolínu. Toto utkání startuje v 18 hodin.
Frýdek-Místek odpověděl na vítězství Slavie s Přerovem a vedení Znojma se Zlínem tím nejlepším způsobem a v domácím prostředí získal plný počet bodů proti Pardubicím a udržel se na dvanácté pozici. Pardubice se i přes prohru drží na desáté pozici.
Domácí hokejisté dokázali zápas ve třetí třetině otočit na svou stranu a po střelách Hrachovského, kterou srazil do pardubické branky Šuhaj, a Marosze bere Frýdek-Místek znovu tři body ze vzájemného duelu. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře v závěru, tu hned několikrát mohli domácí potrestat střelou do prázdné branky, ale puk tam nezamířil.
Konec zápasu.
59:39'
Přihrávku na Rákose vypíchl do středního pásma Haas.
59:03'
Kousek chybělo! Brankář Švančara si zajel pro puk za vlastní branku a vystřelil puk na druhou stranu! Pár centimetrů chybělo, aby puk zamířil do prázdné branky.
58:32'
Prudkou střelu Chabady od modré čáry odrazil Výtisk před brankoviště, kam si pro puk doskočil brankář Švančara a nechal sudí přerušit hru.
57:42'
Walega se chystal ke střele do prázdné branky, ale upadl před pardubickým hráčem. Marosz se dožadoval odpískání faulu, ale marně.
57:20'
Domácím se podařilo dostat puk do útočného pásma.
57:01'
Pardubičtí to zkoušejí se šesti hráči v poli, brankář Honzík odcestoval na střídačku.
56:52'
Pardubičtí trenéři si vzali čas na poradu formou oddechového času.
55:47'
Rozhodčí přerušili útočnou akci domácích, protože fauloval Martynek před brankou Pardubic. Navíc dle rozhodčích bylo pardubických na ledě šest a vyloučili i Kaplana za příliš mnoho hráčů.
54:59'
Veselý se zkoušel prokličkovat do útočného pásma středem kluziště, ale cestu mu dobře zatarasili pardubičtí obránci.
54:35'
Domácí už hrají jednoduše, puky vyhazují po mantinelu i za cenu zakázaného uvolnění.
52:01'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Domácí využili přesilovou hru! Ramik si sebral puk u levého mantinelu, přihrál jej na druhou stranu, kde byl ROSTISLAV MAROSZ, který zkusil z pravého kruhu střílenou přihrávkou najít hůl Veselého, jenže puk zasáhl jeden z pardubických hráčů a srazil si jej do vlastní branky! Asistence: Michal Ramik – 2:1.
51:57'
Marosz přihrál na modrou čáru Hamanovi, který vypálil z voleje, jenže netrefil branku.
51:50'
Haas se dostal k odraženému puku mezi kruhy, už chtěl vystřelit, jenže Herčík jej zahákoval a nabídl soupeři dvouminutovou přesilovku.
51:31'
Hrachovský znovu zkoušel vystřelit od pravého mantinelu, ale tentokrát trefil jen bránícího pardubického hráče.
50:48'
Frýdek-Místek je kompletní, Veselý se vrátil z trestné lavice na hrací plochu.
49:51'
Rohlík vysunul na levou stranu Žalčíka, ten si najel do kruhu a střelou na vzdálenější tyč trefil lapačku domácího gólmana.
48:46'
Rákosova přihrávka ze středního pásma propadla k Pochobradskému, který si to namířil před branku, tam jej zahákoval Veselý a následovat bude dvouminutová přesilovka pro Pardubice.
48:23'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Domácí trochu překvapivě vyrovnávají! Hrachovský si dojel pro puk mířící po mantinelu, z pravé strany nastřelil puk na branku a VOJTĚCH ŠUHAJ se štěstím srazil kotouč tělem do pardubické branky! Asistence: Ondřej Hrachovský, Zdeněk Sedlák – 1:1.
46:59'
Pardubice se vydaly do rychlého protiútoku, Herčík si vyměnil puk se Zdráhalem a poté z levé strany vystřelil do výstroje gólmana Švančary. Následuje komerční přestávka.
46:49'
Pardubičtí se dopustili přestupku o zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje před gólmana Honzíka.
45:25'
Rouha přihrál od levého mantinelu na vrchol levého kruhu, odkud pálil Lichtag. Puk se po střele pardubického hráče odrazil od levé tyče do brankáře Švančary a následně zamířil vedle branky.
45:13'
Nahození Zemana ze středního pásma přikryl lapačkou brankář Švančara. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
44:43'
Šance domácích, poté co Marosz zachytil puk na útočné modré, najel si do pravé strany a přihrál Martynkovi, který zkoušel zakončit od levé tyče, ale to se mu nepovedlo.
42:31'
Veselý si najel do útočného pásma po levé straně, vjel do kruhu a prudce vystřelil k bližší tyči. Brankář Honzík kotouč vyrazil vedle sebe, kam si dojel Geidl, ale ten nedokázal dorazit černou gumu za záda pardubického gólmana.
41:22'
Po buly pálil od modré čáry Nedbal, ale jeho rána prolétla vedle levé tyče domácí branky.
41:09'
Hrníčko vybojoval puk na útočné modré čáře, rychle se otočil k brance a zkusil vystřelit přes Výtiska, jenže zkušený obránce odrazil puk do ochranné sítě.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina gól nenabídla, přesto jsme viděli několik momentů na obou stranách .Ve vyrovnaném duelu vynikají důrazné obrany a oba gólmani. Mírně navrch mají Východočeši, ale to se může změnit ve třetí části. Změní? To sledujte s námi.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:56'
V závěru druhé třetiny se projel po levém mantinelu Martynek, jeho nahození na branku s přehledem lapil gólman Honzík.
39:37'
Kaut vyhrál buly, Herčík bleskově vystřelil a Švančara puk vyrazil. Všechno zbytečné, protože rozhodčí posoudil buly jako nevyhovující pravidlům a bude se opakovat.
38:41'
Pochobradský zkoušel objet branku a zakončit akci střelou od pravé tyče, jenže tam měl připravený beton brankář Švančara.
38:08'
Herčík se projel útočným pásmem až za domácí branku, kde jej obral zkušený Výtisk.
37:25'
Hrníčko dostal přihrávku mezi kruhy a zjevil se sám před Švančarou, jenže z bezprostřední blízkosti napálil puk pouze do betonů domácího gólmana.
37:05'
Walega si najel z pravého kruhu až před branku, ale z blízka neprostřelil pardubického brankáře. Hosté dali polskému reprezentantovi příliš prostoru.
36:49'
Haas pálil z levého kruhu po přihrávce Havránka, ale trefil jen bránícího hráče.
36:21'
Pardubice vyhrály buly a vyhodily puk do útočného pásma.
36:15'
Hostům se podařilo dostat puk za modrou čáru, následné nahození Frýdku se odrazilo od zadního mantinelu k brankáři Honzíkovi.
35:10'
Šuhaj se rozjel středem do útočného pásma, ale Zeman jej zahákoval a domácí hráč upadl na led. Frýdek-Místek čeká dvouminutová přesilovka, protože Zeman byl vyloučen za hákování.
34:14'
Střelu Rohlíka z levého kruhu zastavil bruslí před Švančarou obránce Kowalczyk. Hosté se zkoušeli dostat k dorážce, ale marně, domácí se rychle zorientovali.
33:56'
Macháček zkoušel vystřelit z levého kruhu, ale jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu.
32:40'
Šance na obou stranách, nejprve si Haas najel z levé strany mezi kruhy, ale po střetu se soupeřem upadl na led. Následoval rychlý protiútok, který zakončil únikem z pravé strany Herčík, ale jeho střelu pod vyrážečku pokryl brankář Švančara.
31:15'
Další dobrá šance domácích, když dostal puk do jízdy Kowalczyk, ale jeho střela minula pravý horní roh pardubické branky.
30:50'
Maroszovi sjel do levého kruhu Martynek, Marosz mu tam poslal křížný pas a Martynek střelou z první nasměroval puk do brankáře Honzíka, který puk vyrazil.
29:33'
Velký závar před Honzíkovou brankou, puk skákal v brankovišti po přihrávce Svačiny a střele Macháčka. Následně se puk snažila dorazit dvojice Walega, Macháček, ale obránci Pardubic ve spolupráci s brankářem puk do branky nepustili.
28:56'
Následně fauloval Walegu Chabada, který podrazil domácího hráče. Frýdek-Místek si zahraje dvouminutovou přesilovku.
28:54'
Svačina obral o puk u mantinelu Kaplana, najel si před Honzíka, ale střelou k bližší tyči minul branku!
28:00'
Hamanovo nahození od modré čáry letělo pomalu a vysoko. Brankář Honzík vytasil lapačku ke své hlavě a schoval do ní puk.
27:29'
Výtiskovo nahození od modré čáry zaplachtilo do Honzíkovy hrudi. Pardubický gólman nechal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
26:22'
Vynikající šance domácích! Haas dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ale jeho rychlá střela v pardubické brance neskončila, výborný zákrok předvedl Honzík.
25:36'
Po přihrávce Veselého zpoza branky střílel z levého kruhu Havránek, ale jeho prudkou střelu do pravého horního rohu vyrazil gólman Honzík vedle branky.
24:52'
Výtisk je zpět na ledě.
24:25'
Kombinaci Pardubic na jeden dotek zakončil střelou z mezikruží vedle branky Rohlík.
23:52'
Kautovu prudkou přihrávku od levé tyče odrazil hokejkou Švančara do středního pásma.
23:40'
Chabadovo nahození od modré čáry mířilo do chumlu hráčů, ale skončilo u gólmana Švančary, který puk skryl mezi nohy.
23:08'
Chabadovu střelu domácí srazili vedle branky, následovalo vyhození domácích do útočného pásma.
22:44'
Výtisk fauloval Rohlíka a přesilovku si zahrají Pardubice. Výtisk byl vyloučen na dvě minuty za držení.
22:37'
Výtisk přišel na obranné modré čáře puk, upadl na led a do úniku se dral Rohlík, který si najel před Švančaru, kterého střelou mezi betony nepřekonal.
21:52'
Marosz hledal přihrávkou za obranu Ramika, ale přihrávku bývalého pardubického hráče zblokoval jeden z pardubických obránců.
21:08'
Havránkova střela od modré čáry zamířila vedle branky, Svačinova přihrávka od pravého mantinelu minula hůl před brankou číhajícího Haase.
20:23'
Hostům se podařilo vyhodit puk v oslabení k domácí brance. Frýdek-Místek musí zakládal další útočnou akci z vlastního pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Pardubice byly v první části mírně lepším celkem, možná tomu pomohl gól v první minutě z hokejky Pochobradského. Na druhou stranu je třeba napsat, že i domácí kousali a Honzíka zachránila po střele Svačiny branková konstrukce. Čeká nás ještě zajímavé utkání, proto neváhejte si počkat na druhou třetinu.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Po buly střílel z pravého kruhu Walega, ale jeho slabou střelu vyrazil brankář Honzík do druhého rohu.
19:54'
Rohlík u mantinelu zahákoval jednoho z domácích hráčů a v závěru první třetiny nabídl soupeři dvouminutovou přesilovku.
19:49'
Po buly pálil od modré čáry Havránek, ale netrefil branku. Brankář Honzík puk vůbec neviděl.
19:43'
Nahození Havránka se snažili dorazit Svačina s Walegou, ale Honzík si pokryl puk.
19:36'
Haman pálil od modré čáry, ale jeho prudká střela minula branku a odrazila se od zadního plexiskla zpět do hry.
19:08'
Mikyska s Urbancem se pošťuchovali u mantinelu, rozhodčí to měl přímo před očima, ale vylučovat se neodhodlal.
17:53'
Hamanovo nahození od modré čáry zkoušel tečovat Toman, ale puk odrazil holí vedle branky. Pár sekund na to Havránek vybojoval puk v útočném pásmu, přihrál Martynkovi a najel si k brance, kde se snažil usměrnit spoluhráčovu přihrávku do branky, jenže v kleci skončil frýdecký hráč.
16:39'
Výtisk přihrál od levého mantinelu k bližší tyči Svačinovi, který rychle vystřelil na branku, ale trefil jen pravou tyč Honzíkovy branky.
16:22'
Rozhodčí signalizovali faul na Výtiska, ale ten faul odvolal. Bude se pokračovat v plném počtu na obou stranách.
15:58'
Střela Rohlíka z levého kruhu byla prudká a odrazila se od horní tyče Švančarovy branky.
15:42'
Střelu Zdráhala od modré čáry vyrazil brankář Švančara vedle branky.
13:49'
Rákos zavezl puk po levém křídle do levého kruhu a zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Nedbala. Jeho střela doskákala k domácí brance, kde se snažil dorazit puk za Švančaru Pochobradský, ale třineckému brankáři pomohl obránce Výtisk, který nepustil puk do branky.
12:47'
Chabada zkoušel vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus domácí hráč srazil k zadnímu mantinelu.
12:11'
Švančara v dalším zákroku, poté co z levého kruhu střílel Rohlík, ale puk se od betonu frýdeckého gólmana odrazil do vzduchu a následně jej Švančara chytil do lapačky.
11:26'
Herčík přihrál zpoza branky k levé tyči Mikyskovi, který nadvakrát dokázal plácnutím poslat puk na branku, jenže nepříjemně skákavý puk gólman Švančara vyrazil.
10:37'
Marosz hledal u levé tyče Tomana, ale tomu puk projel kolem hokejky. Diváci si jen hluboce vydechli nad promarněnou šancí.
09:42'
Kowalczyk střílel od modré čáry na teč, ale Walega nedokázal puk usměrnit do branky. Druhá střela doslova trefila polského reprezentanta.
07:44'
Nepříjemný lob Kowalczyka ze středního pásma končí ve výstroji brankáře Honzíka. Ten raději nechal rozhodčí přerušit hru.
07:00'
Zdráhal dostal zpětnou přihrávku od Herčíka a znovu prudce vypálil, jenže nyní se puk odrazil od zadního mantinelu.
05:41'
Výtisk přihrál na modrou čáru Veselému, jeho střelu zblokoval první bránící hráč soupeře.
04:48'
Kaut zpětnou přihrávkou po levém mantinelu vybídl ke střele Zdráhala, ale jeho rána se jen otřela o boční síť domácí branky.
04:06'
Sedlák zkoušel prostřelit Honzíka střelou z pravého rohu, ale gólman Pardubic puk ramenem vyrazil vedle sebe.
03:53'
Kaplan ztečoval přihrávku z obranného pásma za mantinel.
03:40'
Tentokrát ofsajd zastavil útok pardubického celku.
03:11'
Nahození Nedbala od modré čáry neohrozilo brankáře Švančaru. Na druhé straně střílel Haas po odpískání ofsajdu. Brankář Honzík jeho střelu schoval do výstroje.
01:59'
Ramik se prohnal kolem pravého mantinelu a nahodil puk na branku, jenže minul. Na druhé straně se do úniku dostal soupeř, ale Švančara s problémy zneškodnil akci soupeře.
00:35'
Pardubice B právě vstřelily branku!
Tak to je vynikající úvod pro hráče z východu Čech! Domácí propadli v defenzívě, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Žalčík přihrál před branku MICHALU POCHOBRADSKÉMU, který puk ztečoval do frýdecko-místecké branky! Asistence: Lukáš Žálčík – 0:1.
00:01'
Utkání právě začalo.
Dnešní utkání je věnováno akci Nezávodím, pomáhám a této nadaci, která pomáhá znevýhodněným dětem.
Trenéru Hrnčárovi se po zranění na reprezentační akci vrátil uzdravený polský reprezentant Walega. Chybí naopak útočník Doktor, který v těchto dnech sbírá minuty v extraligovém Třinci. Mimo sestavu je také slovenský mládežnický reprezentant Adam Cedzo.
Úvodní sestavy:

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Haman (A), Š. Havránek, D. Kowalczyk, Výtisk (C), Homola, Urbanec (A), Hrachovský – Svačina, Haas, Walega – Martynek, Marosz, R. Toman – Z. Sedlák, Šuhaj, Ramik – Macháček, R. Veselý, Geidl.
Trenér: Hrnčár.

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Chabada, Zdráhal, Nedbal, Švec, Tvrdík, Voženílek, Kaštánek – Žálčík (A), Rákos (A), Pochobradský – Hrníčko, J. Mikyska, Herčík – Rohlík, Kaut (C), Kaplan – Lichtag, Zeman, Rouha.
Trenér: Jirků.

Rozhodčí: Horák, Jechoutek – Štěpánek, Tvrdý.
Pěkný sobotní večer z prochladlé haly Polárky ve Frýdku-Místku. Na východ republiky tentokrát vyrazí béčko Pardubic. Pojďme na představení obou soupeřů.

HC Frýdek-Místek
Po třech triumfem v řadě přišel nezdar proti Jihlavě. Jediný úspěch přitom měl na svědomí veterán Rosťa Martynek, který ve druhé periodě vyrovnal na 1:1. Zkušený matador znovu potvrdil, že stále disponuje značným gólovým apetitem. Po svém návratu k rysům zaznamenal už svou třetí trefu.

"Výsledek jsme si samozřejmě představovali úplně jinak. Po třech vítězných zápasech jsme byli na vlně a jeli jsme proti Jihlavě bodovat. Z naší strany mi chyběla mnohem větší emoce, jít si za tím vítězstvím, soupeř na tom byl z emocionální stránky mnohem lépe nastavený, což rozhodlo zápas," mrzelo kouče Martina Hrnčára.

HC Dynamo Pardubice "B"
V předchozím ročníku klub, který se na jaře 2022 do Chrudimi přestěhoval z Vrchlabí, úplně nezářil. Teprve druhá polovina sezony rozhodla o záchraně soutěže na úkor Šumperku. Aktuální fazóna Východočechů je mnohem lepší. A to navzdory faktu, že tým nedávno opustil hlavní trenér Richard Král, jenž vyslyšel volání z extraligové Mladé Boleslavi, která po mizerném startu potřebovala změnu lodivoda.

Nejproduktivnějším hráčem sezony byl zatím Tomáš Urban, který ale čerstvě přijal nabídku z Litvínova, kde bude hostovat do ledna 2024. 21letý forvard zářil v pardubickém béčku, kde se 21 body (10+11) ze 26 utkání byl jeho nejproduktivnějším hráčem. Navzdory vynikajícím výkonům na farmě však Urban nedostával prostor o patro výš – za pardubické áčko letos naskočil jen ke čtyřem utkáním, přičemž k tomu poslednímu 13. října.

Dynamo v této chvíli figuruje s 39 body na 10. příčce, která ještě garantuje postup do předkola play-off. Současná forma týmu je trochu kolísavá: z minulých pěti zápasů Pardubice třikrát vyhrály, jenže předchozí dva duely skončily porážkou. Nejprve to byl nezdar v Prostějově 1:6, poté domácí prohra s Třebíči poměrem 3:5.

"Nehodnotí se to úplně pozitivně, protože jsme prohráli. Dneska jsme si věřili, že utkání zvládneme, i když víme, že Třebíč je kvalitní soupeř. Byli jsme připraveni, že soupeř dobře brání a čeká na chyby, přesto jsme několik hloupých chyb udělali a soupeř je potrestal," smutnil pardubický kouč Tomáš Jirků.

Nechte se pozvat na tento zápas, buly bude vhozeno s úderem 17. hodiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud