Hřebejkovu střelu blokuje pádem Goertzen.
58:52
Tvrdá dělovka Pulpána od modré míří mimo.
58:45
Hruška projel kolem Hübla a snažil se procpat kotouč mezi betony. Gólman byl ale úspěšnější.
Klec Pirátů je prázdná. Řehoř na střídačce.
Oddechový čas pro domácí.
58:40
V brankovišti se teď pošťuchovali Procházka s Baldwinem, sudí ovšem trestají souboj Jíry a Mikulíka. Oba dostávají 4 minuty za hrubost.
58:26
Pulpán střílel od modré pouze do Balaštíka.
57:55
Ofsajd hostů.
57:34
Nouzova střela z levého kruhu byla sražena, Řehoř nemusel zasahovat.
57:00
Nouza střílí z mezikruží, domácí gólman s kotoučem ve výstroji přerušuje hru.
56:50
Rutta posílal rychlý pas Procházkovi, ten ovšem nestihl zareagovat. Zakázané uvolnění.
56:14
Procházka u mantinelu přihrával rukou a Piráti pozbyli pásma.
55:56
Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
55:30
Hosté uspěli na vhazování a v klidu vyvážejí kotouč.
55:21
Zakázané uvolnění hostů.
54:34
Opět problémy Pirátů ve vlastním obranném pásmu, může za to dobré napadání boleslavských útočníků.
54:13
Piráti měli opět problém rozehrát a Balaštík toho mohl využít. Řehoř jeho střelu zápěstím z levého kruhu chytá.
54:02
Řehoř přerušuje hru po nahození hostů.
53:30
Hromas zlomil hůl a nechal v útočné třetině samotného Ondřeje. ten proti čtyřem hráčům hostů neměl moc šancí.
52:20
Domácím se nedaří dostat se do pásma.
52:05
Rýgl vyzkoušel ránou od modré Řehořovu pozornost.
51:43
Balaštík vystihl rozehrávku a ocitl se v dobré šanci, mířil ovšem pouze do obránce.
51:29
Ofsajd Pirátů.
51:05
Domácí se vyhnali z útočné třetiny a začínají za Řehořem.
50:44
Domácí nahodili na Hübla, který raději přerušuje hru.
49:38
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!A hosté opět vedou! Pabiška nejdříve střílel pouze do Pavlase, jeho druhá střela už ale mířila na Řehoře a s dorážkou si bezchybně poradil JAROSLAV BALAŠTÍK.
49:10
Hosté vyhazují, oba týmy střídají.
48:35
Procházka hledal před brankou Hrušku, jeho přihrávka byla ztečována.
47:58
Domácí kompletní, u puku ale boleslavští.
47:36
Pavlas mohl poslat do brejku Krafta, ten ale nezpracoval.
46:55
Pulpán učinil stejně.
46:33
Sikora pádem vypichuje kotouč a vyhazuje.
45:43
Řehoř (CHM) - 2 minuty za zdržování hry. Trest odpyká Gajovský.
45:35
Havířovo nahození chtěl Hübl chytit lapačkou, puk mu ale vyklouzl. Naštěstí pro hosty odletěl do rohu.
45:18
Jírkova střela byla slabá, Hübl si s ní s přehledem poradil.
44:26
Celým kluzištěm projel elegantně Pulpán, Kraftovu přihrávku před bránou nezkrotil Ondřej.
43:40
Sikora udělal hezkou kličku na modré a chtěl někoho najít zadovkou. Našel pouze Drábka.
42:50
Na nahození před Řehoře si sjížděl Podkonický, střílel ale pouze do gólmana.
42:16
V útoku Výborného formace, střelu samotného kapitána zblokoval jeden z obránců.
41:25
Havířova střela byla pro Hübla dostatečně viditelná, vyráží ji vyrážečkou.
41:21
Zakázané uvolnění na straně hostů.
41:00
V tandemu se vydali Chaloupka se Stielerem, střelu druhého jmenovaného kryje v klidu lapačkou Řehoř.
40:52
Hromas si udělal místo tělem a vystřelil doprostřed brány, Hübl pozorný.
40:41
Podkonický stál v brankovišti, Mladá Boleslav vykázána ze třetiny.
40:26
Řehoř kryje lehké nahození.
40:14
A začala zakázaným uvolněním Pirátů.
40:01
Oba týmy na ledě, drama vrcholí.
A zápletka je rázem na světě. Piráti opět předvedli dokonalý přehled a dvěma brankami, kdy doklepávali kotouč do prázdné brány, srovnali stav utkání. Za Mladou Boleslav se podobným způsobem prosadil Boris Žabka a utkání je tedy před závěrečnou dvacetiminutovkou vyrovnané. Třetí dějství odstartuje přibližně v 19:31.
Zásahy brankářů: 7 - 11.
40:00
39:55
Piráti právě vstřelili branku!Pět vteřin před koncem druhé části využívají Piráti přesilovku. Domácí uzavřeli Mladou Boleslav v pásmu a Lukáš Pulpán už už vypadal, že vystřelí. Nakonec ovšem našel výtečnou přihrávkou MILANA KRAFTA, který stihl v klidu kotouč zpracovat a poslat za Hübla.
39:25
Pulpán dostal dobrou přihrávku od Jíry před bránu, rána mu ale nesedla. Hosté vyhazují.
38:34
Boleslav vyhazuje.
38:07
Rozhodčí vykazují Piráty, Hruška stál v brankovišti.
37:59
Výborný (MBO) - 2 minuty za vražení na hrazení.
37:26
Seman zachytil rozehrávku, ale střílí moc nahoru. Hübl nemusel zasahovat.
36:43
Stejný prohřešek, vhazování si zopakujeme.
36:36
36:03
Hruška sprintoval naproti Hüblovi, střelu chomutovského útočníka si gólman dobře pohlídal.
35:23
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!Gól je uznán a Boleslav se dostává zpět do vedení! BORIS ŽABKA si dobře najel na Výborného přihrávku a sklepl kotouč do brány kolem Řehořova pravého betonu.
35:23
Boris Žabka si dobře najel na Výborného přihrávku a sklepl kotouč do brány. Rozhodčí si jde ovšem zatelefonovat, něco se mu nezdálo.
34:36
Piráti svižně vyhazují.
34:30
Nouza udělal před brankovištěm otočku a vynutil si faul Sikory (CHM) - 2 minuty za podražení.
34:22
Výborný nahodil na Řehoře a Nouza, se snažil dorážet, gólman pozorný.
33:29
Piráti právě vstřelili branku!Velký nápor domácích konečně nese ovoce. Nejdříve v dobré šanci netrefil klec Diviš, pak se před Hüblem ocitl Kraft a skvělou přihrávkou našel PETRA JÍRU, který zakončoval do prázdné klece. Vyrovnáno!
32:23
Na jedné straně ztroskotal sám před Řehořem Stieler, na druhé zastavil Kováře s Procházkou ofsajd.
31:59
Bahenský (MBO) - 2 minuty za hrubost.
31:59
Neuvěřitelná kanonáda Gajovského a Diviše, oba měli na holích tutovky. Hübl drží Boleslav při životě.
31:07
Nápor Pirátů skončil, Boleslav už několik sekund v plném počtu.
30:10
Mrázek posílal puk Sikorovi před odkrytou bránou, ten ho ale nezkrotil. Z hokejek Pirátů je cítit nervozita.
29:43
Další vyhození Boleslavi po střele Pulpána.
29:10
Hosté dvakrát vyhodili, jsou ve čtyřech.
28:49
Rýgl (CHM) - 2 minuty za hrubost. Piráty čeká 23 sekund dvojnásobné přesilovky.
28:05
Kovář poslal do samostatného úniku Havíře. Pískán je ovšem ofsajd.
27:24
Kraft s Hruškou tlačili na Hübla, gól z toho nepadl.
27:08
Ondřej přihrával před prázdnou bránu Hromasovi, který byl sražen Beňovičem. 2 minuty za nedovolené bránění.
26:57
Pulpán naznačil střelu a objel si obránce, druhou střelu ale Hübl dokonale viděl a pokryl.
26:51
Mrázkova střela ztečována do ochranné sítě.
26:24
Piráti se dostali do útočné třetiny a Hruška s Kovářem vymysleli ideální pozici pro Davida Havíře, který ale zakončení uspěchal a před poloodkrytou klecí trefil ležícího Hübla.
25:52
Řehoř kryje Rýglovu dělovku.
25:48
Na ledě jsou opět ošetřovatelé, Balaštík se ale zvedá z ledu. Vyloučen Hřebejk (CHM) - 2 + 10 minut za naražení zezadu.
25:39
Hosté hráli v šesti, Mrázek nahodil puk ke střídačce. Mikulík (MBO) - 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
Oním hráčem je Marek Loskot. Sikora s Drábkem ho donášejí na nosítkách. Snad bude útočník Boleslavi v pořádku.
24:57
Nepříjemný okamžik. Jeden z hostů zůstal ležet po souboji u mantinelu na ledě bez známek vědomí. Na pomoc se okamžitě vrhají i hráči domácího týmu.
24:24
Podobná situace jako v první třetině na druhé straně, své brankářské schopnosti tentokrát ukázal Macháček.
23:16
K nahození nejrychleji dobruslil Kovář a nabíjel Pulpánovi před bránou, Hübl si prostor mezi betony pokryl.
22:53
Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu nejblíže k pravici Řehoře.
22:20
Sikora to zkoušel na Hübla zezadu, pokus se ale neujal.
21:57
Rozehrávka jim ale nevyšla. Zakázané uvolnění.
21:42
Piráti opět střeží střední pásmo.
21:11
O puk se bojovalo na modré čáře u mantinelu, rozhodčí přerušuje hru.
20:50
Hübl kryje Hruškovu střelu zprava, z přesilovky zbývají tři sekundy.
20:20
Hruška dostal puk na dlouhou hůl, Hübl proti němu stihl vystartovat.
20:01
Boleslavi zbývá ještě třiapadesát sekund z oslabení.
Oba týmy už nervózně stepují přede dveřmi. Druhá třetina začne za slabou minutu.
Po první dvacetiminutovce je tedy k vítězství blíže Mladá Boleslav po brance Romana Tomase, ale vedení o jednu branku nemusí nic znamenat, vždyť jsme byli v této sérii již dvakrát svědky otočení nepříznivého stavu 0:2. Utkání je tedy stále otevřené, zůstaňte naladěni.
Zásahy brankářů: 8 - 11
Ještě drobné pošťuchování Kováře a Goertzena, vše ale skončí bez trestů.
20:00
19:45
Výborný osvobozuje Boleslav vyhozením přes všechny čáry.
19:36
Havíř vyslal nabídku na teč Procházkovi, puk přeletěl Hüblovu branku.
19:26
Jíra nahodil do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.
18:57
Žabka vyhazuje.
18:54
Drábek doslova vyhodil do vzduchu Lapšanského. Ten nechal v souboji koleno a vypadá to s ním zle. Je odnesen na nosítkách a zápas určitě nedohraje. 2 minuty pro Drábka (MBO) za faul kolenem.
17:32
Bahenský mířil moc doprava, Piráti vyhazují.
17:12
Řehoř kryje Žabkovu vysokou střelu od modré.
16:44
Další pokus o nahození ztroskotal na Pulpánovi.
16:34
Hosté hráli vysokou holí a stěhují se do středního pásma.
15:22
Puk teď v moci hostů, začínají za Hüblem.
14:28
Chaloupka se teď vyznamenal, když pádem zastavil kotouč letící do Hüblovy branky. Střelec Procházka jen svěsil hlavu.
13:47
Mladá Boleslav pohodlně vyhazuje.
13:01
Piráti mají puk na holích, ale nestřílí. Až pokus Hřebejka letí mimo.
12:19
Sikora našlápl do útočného pásma a jasně si došel pro faul. 2 minuty pro Mozíka (MBO) - držení protihráče.
11:12
Kraft jel v tandemu s Hřebejkem proti jedinému obránci, Druhý jmenovaný ale přihrávku chomutovského kapitána nezpracoval precizně a Hübl si s jeho bekhendem poradil.
10:26
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mozíkovi sjela střela z hokejky a puk se odstal k ROMANU TOMASOVI, který měl před sebou úplně prázdnou klec. Snadné vedení pro Mladou Boleslav, využitá přesilová hra.
10:10
Hosté jsou v plném počtu, Piráti vyhazují.
09:36
Kovář se prokličkoval mezi několika hráči, střela z úhlu byla nepřesná.
09:16
Chomutovské přesilovce je konec. Hromas (CHM) - 2 minuty za hákování.
09:05
Sikora s Hromasem si opět nerozuměli a hosté opět vyhazují.
08:28
Kraftova formace se sama vyhnala z pásma.
07:58
Podkonický (MBO) - 2 minuty za podražení Hrušky.
07:32
Hruška prověřil tvrdou střelou z dálky Hübla, ten je pozorný.
07:23
Řehoř kryje slabou střelu, vhazuje se po jeho pravici.
07:09
Hosté musí opět začít zpoza brány.
06:27
Teď útočí Boleslav, konkrétně Výborného formace.
06:04
Pulpán našel svižnou křížnou přihrávkou přes celé střední pásmo Jíru, který střílí Hüblovi mezi betony. Dobrý zásah gólmana.
05:40
Série nedorozumění ve středním pásmu, nakonec ofsajd hostů.
05:15
Zakázané uvolnění domácích.
04:40
Mrázek teď poslal pomalé nahození na Hübla, který šťastně zasáhl vyrážečkou. Brankář hostů teď vůbec neviděl puk.
03:18
Hruška se kličkou na modré zbavil protihráče, ale mířil mimo, stejně jako po chvíli po objetí branky. Hübl měl teď namále, dojížděl k němu ještě Procházka.
02:42
Jíra dobře vystihl rozehrávku hostů, vystřelit ovšem nestihl.
02:17
Stieler teď vyzkoušel zleva Řehoře, domácí brankář kryje puk.
01:32
Hosté rozehrávají natřikrát, Piráti jsou pozorní ve středním pásmu.
01:11
Další icing hostů.
00:56
Mrázek míří od modré mimo.
Výborného formace se hned usadila v pásmu, jako první ale vystřelil na druhé straně Jíra. Hübl pozorný.
00:01
Na úvodní buly se proti sobě staví oba kapitáni Kraft a Výborný. Souboj začíná.
Hosté na ledě, čeká se na domácí bojovníky.
Hala se ponořila do tmy, sestavy pro dnešní zápas byly oznámeny. Od šestého zápasu barážové série nás dělí jen pár minut.
O Nikolovi Gajovském se již taky několikrát mluvilo a psalo. Pětadvacetiletý forvard vyhrál s Mladou Boleslaví všechny předešlé baráže, dnes ale stojí na druhé straně barikády, což mluví za vše.
Parta kolem Davida Výborného je ale až moc zkušená na to, aby v takovéto situaci složila zbraně. Jistě, mají nevýhodu nepříznivého stavu a venkovního kluziště, které pro ně chystá skutečné peklo, ale čtyři vítězné baráže mluví jasně za to, že před Piráty stojí opravdu nelehký úkol.
Velkou hnací silou Pirátů nebude jen víra. Výrazně může přispět také přítomnost Jana Kováře, který se vrátil z reprezentačního turnaje Euro hockey challenge, kde se výrazně zasloužil o to, že Češi nakonec celý turnaj vyhráli. Úctyhodný výkon předvedl Kovář především v utkání proti Slovensku, kde svým dokonale provedeným nájezdem vystřelil reprezentaci vítězství.
A dnes se tolikrát propíraný a skloňovaný sen může stát skutečností. Chomutov vede proti Mladé Boleslavi 3:2 na zápasy a jsou to právě Piráti, na kterých je udělat ten poslední, nejdůležitější a nejtěžší krok.
Dobrý podvečer z chomutovského zimního stadionu, který se obzvlášť v době play-off a baráže nechá hrdě nazývat jako Pirátská Aréna. Chomutov dlouho čekal na takový svátek. Jak heslo obsažené v emotivní propagační kampani velí, celé město už od konce února věří v postup do extraligy, který byl nejvyšším a jediným cílem Pirátů v celé sezóně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.