Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : K. Vary - 27. března 2018   17:30

Litvínov
01:38' V. Hübl (J. Mikúš, F. Lukeš) • 28:04' Matoušek  • 41:38' Jánský (V. Hübl)
K. Vary

Litvínov - Karlovy Vary: Hosté snižují! David Gríger švihem překonává Petráska, 3:1

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 25 – 30
Je dobojováno. Domácí hokejisté nakonec vítězí 3:1 a v baráži o účast v extralize si tak připisují veledůležité tři body. Ve dvaačtyřicáté minutě se z prostoru mezi kruhy trefil Peter Jánský a Litvínov šel do tříbrankového trháku. Jenže hráči Karlových Varů ještě v devětačtyřicáté minutě vykřesali jiskru naděje, když se trefil Dávid Gríger. Náskok domácích už ale dohnat nedokázali. Hosté, kteří na led Litvínova jeli s cílem bodovat, nakonec zůstávají bez jediného bodu.
59:45'
Rachůnek vybojoval puk a z pravé strany vyslal střelu, která ale končí na obraně domácích. Už to vypadá, že se nic nestane a zápas spěje do svého konce.
59:06'
Plutnarovi utekl puk do středního pásma a Vary se tak zatím nemohou dostat k powerplay. Domácí hrají v pohodě a hru nekomplikují. Puk mají na svých holích a ještě to zkusí před Novotným.
59:01'
Michael Petrásek znovu raději podržel hru, puk ukryl pod svojí lapačkou a znovu se přerušuje. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
58:25'
Filip Novotný si připisuje další zákrok, když na něho jedovatou střelu vyslal Daniel Sörvik. Hned na to poslal své spoluhráče do útoku.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31'
Domácí vyhazují puky co nejdále od Petráskovy branky a snaží se bránit svůj hodně nadějný výsledek.
57:18'
Domácí vyhodili kotouč do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Zatím znovu hosty nepouštějí na kontaktní branku.
56:39'
Marek Baránek vložil hůl do nebezpečné střely Tomáše Rachůnka a obranným zákrokem tak pomohl vlastnímu brankáři.
56:06'
Michael Petrásek uklidnil hru, sklapl kotouč pod svojí lapačku a před dotírajícími hosty tak uspěl. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
Utkání dnes sleduje 5 342 diváků.
55:16'
Z prostoru mezi kruhy střílel Jakub Černý, ale jeho dělovka skončila jen na hrudi Filipa Novotného. Byla to střela po další chybě hostující obrany.
54:38'
František Lukeš chtěl sebrat kotouč za vlastní brankou, kde byl i Petrásek. U něho dotíral jeden z hostů, nakonec to ale pro domácí dobře dopadlo.
53:43'
Frolovo nahození kryje Filip Novotný a poté posílá puk zase zpět svým spoluhráčům. Ti se znovu snaží dostat se do blízkosti branky, kterou hájí domácí Michael Petrásek.
53:01'
Domácí kontrolují hru a do bezhlavých útoků se nehrnou. Nyní nahodil puk do útočného pásma Juraj Mikúš a jeho tým tak jde střídat.
52:19'
Nahozený kotouč do obranného pásma Varů převzali hosté a hned bez čekání míří do útočného pásma. Na to, aby s utkáním ještě něco udělali, jim zbývá něco málo přes sedm minut.
52:16'
Následuje komerční přestávka.
52:11'
Zakázané uvolnění Litvínova a hra se tak stěhuje před Michaela Petráska. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
51:44'
Gula je na ledové ploše a Verva je kompletní.
50:56'
Krejčí dostal nabito na levý kruh a jeho skákavá střela pak skončila na obraně Litvínova. Nicméně kotouč se stále drží na hokejkách hostů, kteří operují před Petráskem.
50:13'
Domácí hráči se dostali v obranném pásmu ke kotouči a okamžitě ho vyhodili až před branku Filipa Novotného. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
49:44'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vysoká hůl).
49:44'
Hosté po vstřelené brance ožili a nyní se dostali znovu před Petráska, kde si vynutili domácí faul. Budou tak mít šanci dostat se domácím na dostřel v přesilové hře.
48:55'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté se poprvé v utkání trefují a snižují náskok Litvínova na rozdíl dvou branek. DÁVID GRÍGER si sjel do těsné blízkosti Petráska, kde dostal puk na svoji hůl a poté ho švihem překonává nad jeho rukou – 3:1. Asistence: Václav Skuhravý.
48:27'
Novotný zastavil kotouč po střele domácích a poté ho poslal mezi své spoluhráče, kteří míří před branku domácího celku.
47:27'
Plutnar poslal kotouč Kverkovi, druhý jmenovaný ale od modré čáry pouze promáchl. Do akce tak jde znovu domácí celek.
47:13'
46:34'
Na druhé straně pak střílel Juraj Mikúš a jeho střelu likviduje pohotovým zákrokem Filip Novotný, který tak zastavil další nebezpečnou litvínovskou akci.
45:46'
Domácí nepronikli do pásma Energie a u kotouče jsou tak zase hosté, kteří už kombinují před brankou Michaela Petráska.
45:01'
Kotouč se dostal zpět do pásma hostů. Ti se tak musí vracet zase zpátky a založit svou útočnou akci z hloubi vlastní obranné třetiny.
44:23'
Další oslabení Litvínova je zvládnuto a Verva je tedy v plném počtu.
43:58'
Nyní pálil Balán a Petrásek vytasil další přesný zákrok, kterým svůj tým podržel. Hned na to se pak Litvínovští osvobozují a puk letí až před karlovarskou klec.
43:33'
Balán si vyměnil kotouč s Podlipnikem, následně dostal přihrávku Tomáš Rachůnek. Ten se ale ke střele před domácí brankou nedostal.
42:39'
Plutnar zavezl kotouč do útočného pásma a už to vypadalo, že se hosté dostanou do šance před Michaelem Petráskem, ovšem opak byl pravdou. Obrana Vervy je o puk připravila a vyhodila až před Novotného.
42:23'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).
42:15'
Hosté nyní docílili branky, ovšem karlovarský hráč kotouč do branky kopl a ta tak po právu nemůže být uznána.
41:38'
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté nyní vyrobili obrovskou chybu v obranné třetině. Jeden z obránců Energie chtěl kotouč vyhodit, místo toho ho ale naservíroval Viktoru Hüblovi a ten viděl mezi kruhy volného PETERA JÁNSKÉHO. Ten poté svou prudkou střelou propálil Novotného a Verva jde do tříbrankového trháku. Asistence: Viktor Hübl.
41:03'
Na druhé straně pak prověřili pozornost Filipa Novotného domácí hráči, ten ale proti jejich střele také uspěl a podržel svůj tým.
40:15'
Hosté se okamžitě po zisku kotouče po vhazování dostali do útočného pásma a z levé strany střílel Tomáš Rachůnek. Proti němu ale stál beton Michaela Petráska.
40:01'
Střely na branku: 15 – 17
I druhá třetina je za námi. V ní hosté zabrali a na ledě je bylo více vidět. Jenže v devětadvacáté minutě střílel Tomáš Matoušek a jeho střelu si pak do vlastní branky srazil Henri Tuominen a Verva se tak dostala do dvoubrankového náskoku, který vydržel až do konce druhého dějství. Petrásek tak zatím stále drží čisté konto. Druhá třetina začne přibližně v 19:17.
40:00'
39:52'
Balán se natlačil na levý kruh a než stačil vystřelit, dostal od Trávníčka čistý hit a i druhá třetina je už u samého konce.
39:15'
Hosté mají kotouč na svých holích a ještě se snaží projít do útočného pásma. Čas ale ubíhá velmi rychle a spíše to vypadá, že se zatím ke kontaktní brance nedostanou.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Zakázané uvolnění Litvínova a hra se stěhuje před Michaela Petráska. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Hosté se pokusí ohrozit jeho klec. Branka do šatny by se jim rozhodně hodila.
38:23'
Dlouho se hrálo v pásmu hostů, až nyní vyhodili puk Karlovarští do středního pásma a z menšího tlaku Vervy se tak dokázali osvobodit.
37:45'
Rohan znovu podržel puk za vlastní brankou a z hloubi vlastního obranného pásma tak zakládá další akci svého celku.
37:17'
Viktor Hübl je na ledě a Litvínov je znovu kompletní.
36:16'
Po dělovce Podlipnika zaduněly betony Michaela Petráska a ten tak stále drží svůj tým a také dosavadní čisté konto. Hosté se drží v pásmu Vervy a dále kombinují před jeho brankou.
35:41'
Hráči Energie se dostali do útočného pásma, než ale stačili založit první přesilovkovou akci, přišli o kotouč a ten okamžitě Frolo poslal až před hostující klec.
35:17'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., podražení).
35:17'
Rohan vybojoval kotouč za vlastní brankou u mantinelu a poté, když ho chtěl vyvézt z obranného pásma, byl faulován. Hosté budou hrát přesilovou hru.
34:52'
Po zakázaném uvolnění Karlových Varů se hra stěhuje zpět před Filipa Novotného, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
34:22'
Pomalu se blíží koncovka druhé třetiny a domácí Litvínov stále vede o dva góly. Hosté jsou zatím před Petráskem bezzubí a nedaří se jim vůbec nic.
33:44'
Lukáš Válek zachytil rozehrávku Energie a mohl jít do samostatného úniku. Ovšem obránce hostů Martin Rohan ho ve středním pásmu zastavil.
33:27'
Domácí znovu aktivně napadají rozehrávku hostů a ve vlastní obranné třetině je do zakončení nepustili. Sami se pak vydali zase před branku Filipa Novotného.
33:10'
Následuje další komerční přestávka.
33:02'
Hostům se opět nic nedaří, od druhé inkasované branky na ně znovu padla pomyslná deka a před brankou Petráska tak zatím nic nevymysleli.
32:41'
Hosté jsou už v plném počtu.
31:49'
Trávníček hledal přihrávkou Válka a ten okamžitě pálil na hostující branku. Filip Novotný si tak připsal další důležitý zákrok a podržel svůj tým.
31:27'
Sörvik poslal od modré čáry puk Juraji Mikúšovi a druhý jmenovaný pak trefil pukem betony Novotného. Ten poté znovu zastavil hru. Vhazovat se bude znovu v jeho těsné blízkosti.
31:19'
Jurčíkovu střelu zastavil Filip Novotný a před dotírajícími hráči Litvínova pak raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
30:51'
Verva se už uhnízdila v pásmu Karlových Varů a začíná roztáčet přesilovkový kolotoč. Záhy střílel Mikúš, ale trefil pouze boční konstrukci hostující branky.
30:41'
Další přesilovou hru si nyní zahrají domácí. Plutnar dostal dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na trestné lavici. Po reklamní přestávce budeme pokračovat dále.
30:41'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Plutnar – 2 min., vysoká hůl).
29:49'
Hosté jsou zaskočeni a nedokáží si vypracovat nějakou šanci, která by mohla dostat Energii do kontaktní branky.
29:18'
Do další šance se dostali domácí hráči, Válek střílel kousek od modré čáry a tu srazila obrana hostů znovu mimo ohrožení vlastní branky.
28:04'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Po zmatku v obraně hostů se dostal k puku TOMÁŠ MATOUŠEK a po jeho střele si nešťastně kotouč srazil do vlastní branky Henri Tuominen. Puk tak skončil za Novotného zády a už je to 2:0. Pro hosty je to studená sprcha, nyní už mají před sebou daleko těžší úlohu. Bez asistence.
27:28'
Jakub Černý se dostal k dobré pozici ke střele z levého kruhu. Puk byl ale zablokován obranou hostů a další šance domácích je tak bez úspěchu.
26:48'
Jurčík je na ledě a Litvínov je tak v plném počtu.
26:45'
Až nyní se domácí hráči osvobozují a jejich oslabení je u konce.
26:09'
Kovačevičovu střelu zastavil Petrásek a tentokráte je to on, kdo svůj tým podržel. Nicméně Litvínovu se nepodařilo dostat puk pryč z pásma a hosté tak nadále útočí.
25:25'
Krejčí pálil od modré čáry a trefil brusli Michala Trávníčka. Ten poté znovu vyhazuje puk daleko od své branky a Litvínov se tak osvobozuje.
25:02'
Litvínovští se dokázali okamžitě po vhazování ve vlastním obranném pásmu osvobodit a puk míří až před Filipa Novotného.
24:48'
Hned na to se do akce dostali hosté, Tuominen se natlačil před branku Vervy, Jurčík ho ale sekl do ruky a zbytečným zákrokem tak oslabuje svůj tým.
24:48'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., sekání).
24:03'
Obrovskou šanci měl nyní Peter Jánský. Z pravého kruhu vyslal střelu na odkrytou hostující klec a Filip Novotný zabránil jasné gólové šanci Litvínova. Kotouč lapil do své lapačky a hru přerušil.
23:17'
Podlipnik dostával přihrávku od Šenkeříka, ale v souboji s litvínovským hráčem nakonec kotouč nedostal. Znovu se tak přelévá hra na stranu domácích, kteří míří před Novotného branku.
22:52'
Trávníček sklepl nahození Matouška, ale na Novotného nevyzrál. Hráči Energie tak znovu otáčejí hru před branku Litvínova. Ve druhé části jsou rozhodně lepší, než v té první a častěji hrozí před Petráskovou brankou.
22:39'
Gula nezachytil puk v obranné třetině a hosté tak mířili do rychlé akce na druhé straně. Před Petráskem bylo velmi rušno, nakonec ale sudí přerušují hru. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
21:49'
Před Skuhravým se otevřel prostor před brankou Litvínova a z pravého kruhu vyslal pohotovou střelu. Pohotově si ale počínal také Michael Petrásek, který jeho ránu chytil do lapačky.
21:13'
Václav Skuhravý se snažil dostat k puku, který mířil před Petráskovu branku, jeden z domácích obránců byl ale rychlejší a kapitán Energie tak na puk nedosáhl.
20:57'
Martin Hanzl se obtočil na levém kruhu a poté střílel na hostující branku. Filip Novotný byl ale v klidu, jeho přízemní střela ho vůbec neohrozila.
20:37'
Frolo nahodil puk do pásma hostů a tam si ho sebral Kverka, který už zakládá další akci karlovarské Energie.
20:07'
Hosté se hned v úvodu druhé třetiny dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Filipa Novotného. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
20:01'
Střely na branku: 9 – 8
První třetina tohoto barážového utkání je za námi. V ní jsme branku viděli už ve druhé minutě hry, kdy Viktor Hübl využil přesilovou hru střelou z pravého kruhu a poslal tak Litvínov do vedení. Domácí pak byli prakticky po celou dobu zbytku první části hry lepším týmem a hosty do vážnějšího ohrožení Petráskovy branky nepustili. Vše je ale otevřené, nic není rozhodnuto. Hosté určitě zlepší hru a pokusí se se zápasem něco udělat. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:50'
Na druhé straně střílel Kovačevič, ale Petrásek puk vykopl levým betonem. Hned na to předává kotouč svým spoluhráčům, kteří to ještě zkusí před Filipem Novotným.
19:06'
Hosté se dostali do útočného pásma, tam ale zazmatkovali a příliš dlouho se tam neohřáli. Kotouč ztrácejí a naopak do útoku se ještě vrhají domácí hokejisté.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:36'
František Lukeš je na ledové ploše a Litvínov je v plném počtu.
18:20'
Zbyněk Sklenička napálil puk z hloubi vlastního obranného pásma až před Novotného a oslabení Vervy je takřka u konce.
17:41'
Další vyhození puku až před Filipa Novotného a domácí tak rozbili další kombinaci Karlových Varů. Nyní odcházejí střídat a na led naskakuje čerstvá čtveřice hráčů ve žlutočerném.
17:19'
Trávníček zabojoval o puk a hned na to ho poslal až před karlovarskou branku. Hosté se tak vrací zpět do obrany a zakládají svou akci znovu od začátku.
16:49'
Michael Petrásek se otáčel po střele Petra Šenkeříka, kterou téměř neviděl. Nakonec to pro něho dopadlo dobře a puk je daleko od jeho branky.
16:36'
Další nedisciplinovanost na straně Litvínova. Lukeš inkasuje dvě minuty za sekání a je tu další možnost pro hosty, kteří v závěru první třetiny mohou srovnat v přesilové hře. Podaří se jim to?
16:36'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Lukeš – 2 min., sekání).
15:54'
Lukáš Válek si sjížděl na pravý kruh a čekal na přihrávku. Ta ale byla hodně nepřesná a Válek se tak nemohl dostat do šance před Filipem Novotným.
15:00'
Na chvilku se zase Energie dostala před Petráskovu klec, ovšem znovu nebyla dost důrazná tak, aby ho ohrozila. Díky tomu zase ztrácí kotouč a musí se vracet zpět do obrany.
14:12'
Černý objel karlovarskou branku a hned těsně před Novotným se dostal ke střele. Ta ale skončila na betonech hostujícího brankáře, který tak hodně svůj tým podržel.
13:30'
Ale také oni před Petráskem nevystřelili a hned po svém pokusu o střelu černou gumu ztrácí. Hra se tak pomalu přemisťuje zpět před jejich branku, kde bude muset být Novotný zase připraven.
13:00'
Domácí se zase usadili v pásmu hostů, ale před Novotným nic nevymysleli. Následně pak se k puku dostali znovu hosté a už spěchají do útočné třetiny.
12:33'
12:23'
Baránek skáče na ledovou plochu a domácí tým je už v plném počtu.
11:37'
Až nyní se dokázali Litvínovští ubránit a po zisku puku ho vyhazují až před Filipa Novotného. Zatím své oslabení zvládají velmi dobře.
11:10'
Michal Plutnar pálil na branku Litvínova, ale kotouč poslal jen vedle pravé tyče Petráskovy branky. Nicméně Energie se stále drží v útočném pásmu.
10:40'
Domácí se brzy dokázali osvobodit, vyhodili puk až před branku Karlových Varů a hosté tak musejí zakládat akci od vlastní branky.
10:23'
Další vyloučení na straně Litvínova. Marek Baránek inkasuje dvě minuty za podražení a dává tak hostům k dispozici další početní výhodu.
10:23'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., podražení).
09:58'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Filipa Novotného. Domácí Verva Litvínova tak získala zadarmo útočné pásmo. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
09:38'
Domácí celek je už v plném počtu.
09:35'
Podlipnik pálil od modré čáry a jeho dělovka pak končí v moci Michaela Petráska. Ten v oslabení zatím čelil několika střelám hostů, zatím ale své čisté konto drží.
08:31'
Vrdlovec poslal přihrávku na Stloukala podél pravého mantinelu, druhý jmenovaný mu kotouč vrátil zpět a Vrdlovec se natlačil před Petráska, svou střelou ho ale příliš nezaměstnal.
08:27'
Tomáš Rachůnek střílel na Petráska, který jeho nepříjemnou střelu jen se štěstím zachytil. Hosté tak nebyli daleko od vyrovnání pro ně zatím nepříznivého stavu!
07:56'
Energie se už uhnízdila v pásmu Litvínova, ke střele se ale hosté nedostali. Puk získali domácí hokejisté a bez rozpaků ho posílají až před Filipa Novotného.
07:38'
Gula je prvním vyloučeným hráčem na straně Litvínova a za vražení na hrazení usedá na trestnou lavici. Hosté tak mají ideální příležitost srovnat stav utkání.
07:38'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vražení na hrazení).
06:55'
Daniel Krejčí pálil kus před modrou čárou a Michael Petrásek jeho střelu vyrazil před sebe. Místo dorážky hostů pak puk získali domácí a ti míří znovu do teritoria Karlových Varů.
06:52'
To vše ale až po první komerční přestávce, která právě následuje.
06:52'
Hosty při průniku do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru a ta se tak stěhuje do středního pásma. Za malý okamžik se tam bude také vhazovat.
06:17'
Gulovi utekl kotouč do vlastního obranného pásma a musel se tak vracet zpět. Litvínov tak zakládá svou další akci z hloubi vlastní obranné třetiny.
05:28'
Hráči Karlových Varů se snažili projít do útočného pásma, ale tam byla připravena obrana Vervy, která tak opět do větší šance hosty nepustila. Sami Litvínovští zase spěchají na opačný konec kluziště.
04:53'
František Lukeš dostal přihrávku těsně před branku Energie, okamžitě vystřelil a Filip Novotný musel jít do dalšího zákroku. Od úvodních minut se tak ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
04:19'
Hosté jsou už v plném počtu. Gríger se hned zapojil do hry a už se se spoluhráči pokouší o střelu před domácí brankou.
03:56'
Zatím to vypadá, že Karlovy Vary své oslabení zvládnou, z jejich oslabení už moc času nezbývá. Ještě se ale vhazuje před Novotným, konkrétně po jeho levé ruce.
03:15'
Litvínov se pak dostal znovu do hostujícího teritoria, kde o něj ale vzápětí znovu přišel. Toho hosté využili k dalšímu vyhození kotouče až před Petráska a odcházejí střídat.
02:36'
Po pěkné souhře domácích zasáhla obrana Energie a hosté se hned na to osvobozují. Puk tak letí až před Petráska.
02:19'
A navíc mají šanci své vedení navýšit. Hosté byli znovu nedisciplinovaní a Gríger pak dostává další dvouminutový trest pro Energii.
02:19'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dávid Gríger – 2 min., podražení).
01:38'
A Verva početní výhodu využívá. VIKTOR HÜBL dostal od Juraje Mikúše křížnou přihrávku na pravý kruh, odkud pak pohotovou střelou švihem prostřelil Filipa Novotného – 1:0. Domácí se tak ujímají vedení a hosté musí brzy dohánět jednobrankové manko. Asistence: Juraj Mikúš a František Lukeš.
01:01'
Ondřej Jurčík se natlačil do předbrankového prostoru před Novotného, ale exliberecký obránce Michal Plutnar dokázal obranným zákrokem pokus domácího útočníka zastavit. Hra je přerušena.
00:42'
A máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici putuje Podlipnik, jenž tak bude doufat, že na lavici hanby vydrží celé dvě minuty.
00:42'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Matic Podlipnik – 2 min., podražení).
00:30'
Litvínovští se hne po úvodním vhazování vrhli do útočného pásma, kde chvilku operovali před karlovarskou svatyní, ohrozit Filipa Novotného se jim ale nepodařilo.
00:01'
Ale vracíme se zpět k duelu v Litvínově, kde už opravdu souboj mezi oběma týmy začne.
Od 17. hodin bylo rozehráno utkání baráže mezi domácí Jihlavou a Kladnem. V osmnácté minutě zápasu zatím Dukla nad Rytíři z Kladna vede 1:0.
K utkání na zimním stadionu v Litvínově je už vše připraveno a zápas mezi Litvínovem a Karlovými Vary tak bude moci za malý okamžik začít. Kdo vstoupí do baráže úspěšně?

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Šesták, Frolo, Gula (A), Z. Sklenička, Sörvik, Baránek, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Matoušek, Řehoř, Trávníček (C) – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Jícha, Válek, Jurčík.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Frodl, Komárek.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Účastníci baráže o Extraligu

Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov
HC Dukla Jihlava
Rytíři Kladno
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly loni v srpnu v rámci přátelských utkání. Nejprve zvítězila VERVA 4:3 po prodloužení na vlastním ledě, poté padla 1:5 v Karlových Varech. Jak to dopadne dnes?
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie loni spadla z extraligy a následující ročník tak hrála druhou nejvyšší soutěž, a sice WSM ligu. Tam dala jasně najevo, že se chce vrátit zpátky do extraligy a po základní části skončili hokejisté Karlových Varů na první místě se 109 body. Poté ve čtvrtfinále play-off vyřadili v nejkratším možném termínu nováčka ze Vsetína 4:0 na zápasy a úplně stejně si pak počínali i proti pražské Slavii. Jako vítěz semifinále si tak karlovarská Energie zajistila účast v baráži, stejně tak i Kladno. A dnes by na litvínovském ledě poprvé ráda bodovala. Uvidíme, jak duel dopadne, každopádně nás čeká zajímavá první bitva o barážové body, kterou si rozhodně nenechte ujít.

Hokejisté Litvínova poslední tři roky prožívají sezóny jako na houpačce. V roce 2015 získali extraligový titul, hned tu následující sezónu pak skončili v baráži, kde se v tuzemské nejvyšší soutěži udrželi. Další ročník už byl z jejich pohledu zase o něco lepší a před rokem si zahráli čtvrtfinále play-off, kde ale skončili s hradeckým Moutfieldem. No a nyní se jim sezóna znovu hrubě nepovedla. Po základní části skončil Litvínov na posledním místě a neminulo ho tedy play-out. Tam už bylo dávno jasné, že ať ho sehrají jakkoli, další baráži se po dvou letech opět nevyhnou. Dnes je tak čeká první duel na domácím ledě v nejdůležitější části sezóny a nečeká je tedy vůbec nic jednoduchého. Rozjeté Karlovy Vary totiž touží po prvním skalpu svého soupeře, aby tamní hokejisté žili svůj sen vrátit se po roce mezi hokejovou elitu.
Hezký úterní podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnešním dnem startuje baráž o extraligovou příslušnost pro následující ročník a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.