Kometa se tedy výhrou ve třetím utkání dostává do vedení ve finálové sérii 2:1 na zápasy. Zítra je v Brně na programu čtvrté finále. To už je z dnešního dramatického večera vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a na počtenou.
Martin Růžička si připsal v celém utkání 35 zásahů, Jiří Trvaj jich měl rovných 30.
Pardubice byly až do vyrovnávacího gólu lepším týmem, Kometa nevěděla kudy kam a působila v některých chvílích poměrně bezradně. Jenž pak přišla závěrečné třetina a gól z 47. minuty Jakuba Svobody. Hra Brna se rázem změnila a Pardubice byly pod velkým tlakem. Růžička předvedl několik parádních zákroků, ale na důraz Hynka Zohorny nestačil. Hosté už vyrovnat nedokázali, nevyšla ani závěrečná power-play.
60:00
59:31
Trvaj musel likvidovat střelu Barteka od modré čáry a posléze i následnou dorážku Koukala, který měl velkou šanci.
59:17
Bartek pálil. Po něm vyhodil puk Jakub Svoboda.
58:53
Divíšek chytře vyhodil do středního pásma a Pardubice musí začínat od znovu.
58:24
Pardubice vyhrávají vhazování a Růžička opouští bránu. Pardubice v šesti!
Oddechový čas pro tým Pardubic. Co vymyslí duo Hynek - Lubina?
58:19
Jaroslav Svoboda pálil z nepříznivého úhlu a Růžička musel přerušit hru, což Kometě vyhovuje. Václav Kočí se pak důrazně postaral o to, aby Leoš Čermák nemohl znepříjemnit život Růžičkovi.
57:23
Pardubice v plném počtu a začne dobývání Trvajovy branky.
57:12
Balej se tlačí dopředu, díky absenci Tomáše Svobody má více času na ledě a náležitě si toho užívá.
56:49
Tomáš Divíšek se dostal do útočného pásma a vybídl ke střele Jakuba Svobodu, ten pálil bez přípravy a trefil přesně lapačku Růžičky.
56:36
Koukal mohl jít dopředu, ale jeden z brněnských hráčů mu puk vypíchl.
56:00
Kometa určitě nyní nebude riskovat ani v přesilové hře. Blíží se závěr třetí třetiny a domácí tak nebudou chtít udělat chybu.
55:23
Emoce teď doslova tryskají z ledu. Nyní přesilovka pro Kometu. Daniel Rákos (PCE) dostává dvě minuty za hákování Žižky.
50:34
Kometa v plném počtu.
54:31
Další velká šance Pardubice. Trvaj už byl nyní překonán, ale v brankovišti zasáhl skvěle Malec a zabránil brance.
53:59
Útočník Kolář byl nejprve tvrdě atakován u mantinelu Vašíčkem, posléze se však dostal těsně před Trvajem k dorážce, puk však do brány nedostal.
53:40
Píšovi na modré propadl puk do středního pásma a Kometa se znovu osvobozuje.
53:07
Pardubice se dostaly opět do útočného pásma, ale dlouho v něm nevydržely, Jakub Svoboda se rychle dostal k puku a Brno osvobodil.
52:41
Sičák pálil, ovšem jen do Jakuba Svobody. Následně Kometa otočila hru a málem se řítila do nadějného brejku.
52:34
A ta situace může nastat teď. Třetí vyloučení pro Kometu za zdržování hry, Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty a Pardubice mají šanci na vyrovnání.
52:02
Je třeba říct, že stejně jako Kometa se můžou do velkého tlaku dostat i Pardubice. Stačí jedna povedená akce a může být vše jinak.
51:33
Sičákova dobrá střela od modré čáry, kterou Trvaj vyrážel levým betonem, k dorážce se ještě málem dostával útočník Kolář.
50:57
V druhé třetině na střely 12:3 pro Kometu. Brno od vyrovnávajícího gólu vyslal na Růžička opravdu velkou salvu střel.
50:39
Kováčik se dostal do kontaktu s Tomášem Zohornou u mantinelu. Kometa reklamuje vysokou hůl. Rozhodčí však žádný prohřešek proti pravidlům neregistrovali.
50:01
Další tlak Brna. Tady jde jasně vidět, co dokáže udělat jeden moment. Psychika hraje velkou roli.
49:27
Kometa právě vstřelila branku! Brno vyprodukovalo takový tlak jako Pardubice v závěru druhého zápasu a domácí se tak dostávají do vedení. Koreis si hlídal za bránou puk, vyjel si před bránu a vystřelil. Růžička střelu zastavil, ale kotouč do brány dotlačil důrazný a pohotový HYNEK ZOHORNA. Asistence: Jakub Koreis.
48:55
Hosté se potřebují nějakou povedenou akcí dostat do hry. Do vyrovnávacího gólu hráli velice dobře, teď jakoby se jejich hru v jedné vteřině rozsypala.
48:33
Fantastický Růžička! Kometa se dostává do velkého tlaku. Pardubický brankář nejprve zlikvidoval střelu Baleje, pak se brněnský útočník ještě obtočil kolem brány a chtěl zasunovat do prázdné brány, ale Růžička stihl dát k pravé tyči svůj beton, skvělý zákrok.
48:04
Brno nyní Pardubice přehrává. Balej se ocitl před Růžičkou a ten výborně zasáhl levým betonem. Pardubice mu mohou poděkovat.
47:24
Vyrovnávací gól samozřejmě Kometě dodal velkého elánu, do zakončení se nyní tlačil Jaroslav Svoboda ale neuspěl.
46:26
Domácí se tedy dočkali vyrovnání a atmosféra v Kajot Aréně o několik řádů stoupla.
46:10
Kometa právě vstřelila branku! Brno srovnává. Vašíček adresoval pěknou přihrávku JAKUBU SVOBODOVI, který si najel do bekhendového zakončení a skóroval pod pravým betonem Růžičky. Gól z čistého nebe. Asistence: Jiří Vašíček.
45:28
Pardubice aktivně napadají domácí hráče v již v obranné třetině Komety a docela se jim to vyplácí.
45:30
Pardubice ujely dva na jednoho. Václav Kočí ale nenahrával a tvrdě pálil. Bránu však netrefil a puk skončil na zadním mantinelu.
44:48
Kometa měla v přesilové hře několik střel, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovala. Růžička si vše pohlídal a Pardubice přesilovku přestály a nyní jsou již v plném počtu. Dobrou šanci mohl mít Divíšek, ale v rozhodující chvíli mu byla zablokována hokejka.
42:12
Martin Bartek (PCE) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Kometu.
42:04
Tečovaná střela Hrušky od modré a puk minul těsně levou tyč.
41:51
Pardubice rozmýšlejí za vlastní brankou další útočnou akci, ale vše nakonec končí zakázaným uvolněním.
41:38
Rákos spolupracoval s Tomášem Zohornou, který následně otestoval Trvaje, ten vyrazil jeho pokus pravým betonem do rohu kluziště.
40:35
Kometa bude muset zvýšit aktivitu. Pardubice naopak mohou v klidu vyčkávat, bude to i souboj nervů.
40:08
Třetí třetina odstartovala. V předchozích dvou zápasech byly právě závěrečné dvacetiminutovky nabité góly, tak uvidíme, jak tomu bude dnes.
40:01
Ve druhé třetině si Růžička připsal 8 zákroků (23), Trvaj 11 (22).
Po čtyřiceti minutách registrujeme jediný gól, který vstřelil v přesilovce Pardubic pět na tři Somík. Hosté tak mají před třetinou jednogólový náskok. Kometa mohla vyrovnat v závěru druhé části, ale Němec ve velké příležitosti Růžičku neprostřelil.
40:00
39:41
Obrovská šance Komety. Žižka nahazoval puk, který se od mantinelu nečekaně odrazil k Němcovi, který byl naprosto sám před Růžičkou a napálil puk přímo do jeho betonů.
39:40
Koukal se vydal dopředu a ušetřil pár vteřinek, než ho odstavil od puku Čermák.
39:06
Vyloučení na obou stranách. Jiří Vašíček (KOM) dvě minuty krosček a Aleš Píša (PCE) dvě minuty krosček.
38:25
Divíšek přihrával před bránu na Vašíčka, ten však neprocpal puk přes betony Růžičky. Následně přišla ostrá střela od modré, které však atakovala pouze mantinel.
38:01
Jan Klobouček (KOM) vyloučen na dvě minuty. Přesilovka pro Kometu.
37:55
Kometě by se teď náramně hodil Róbert Petrovický, který přechod přes střední pásmo ovládá mistrně. Pardubice brání střední pásmo velmi dobře.
37:18
Pardubice v plném počtu a oslabení přečkali i zásluhou Komety v neporušeném stavu.
37:07
Vašíček možná trochu ze zoufalosti vyslal ze středního pásma střelu na Růžičku, který následně přerušuje hru.
36:36
Ani Jakubu Svobodovi se nedařili udržet puk v útočném pásmu. Pardubice nemají v oslabení žádné problémy.
35:51
Kometě se zatím nedaří usadit se v útočné třetině Pardubic. Na hráčích Brna je vidět nepohoda.
35:22
Pardubice úspěšné na vhazování a po chvíli vyhazují až za Trvajovu branku.
35:18
Kometa si zahraje přesilovku. Jiří Cetkovský (PAR) se vrátil na led a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
34:38
Petr Polodna se dostal k dorážce, ale netrefil ji ideálně. Před Růžičkou po dlouhé době poněkud rušno.
34:26
Jakub Koreis se rozhodl pro individuální akci a nakonec ohrozil Růžičku bekhendovým zakončením, pardubický brankář si s ním poradil.
34:14
Kombinace Kolář, Koukal, Starý skončila na hrudi Jiřího Trvaje. Střela Starého z mezikruží nebyla příliš důrazná.
33:33
Václav Kočí pálil od modré čáry, ale bránu netrefil. Brno nyní působí poněkud bezradným dojmem.
33:21
Radek Dlouhý dojel nahozený puk na Růžičku a pak poněkud osprchoval pardubického brankáře.
32:58
Kometě se nedaří přejít střední pásmo. Pardubice budou nyní zřejmě vyčkávat a čekat na soupeřovi chyby.
32:30
Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Trvajem.
32:23
Žižka nerozehrál ideálně a k puku se tak dostal Radil. Ohrožení Trvaje z toho nebylo. Po odpískaném ofsajdu se pak strhla na ledě menší šarvátka.
31:38
Kometa v plném počtu a nyní se může snažit udělat něco s nepříznivým stavem.
31:20
Puk už byl po přihrávce Barteka na Benáka za modrou čárou a píská se tak ofsajd. Brno už tuhle přesilovku přežije bez úhony.
30:44
Divíšek vyhrál vhazování a Kometa se osvobozuje. Přesilovku Pardubic se pomalu blíží ke konci.
30:26
Sičák pálil od modré čáry a Trvaj musel zasahovat, nakonec puk skončil v jeho výstroji.
30:10
Pardubice mají díky přesilovkám ve druhé třetině velkou střeleckou převahu. Na střely vedou hosté 10:1.
29:56
Chvíli se zdálo, že by Kometa mohla jít do přečíslení. Pardubice se však rychle vrátily a tak Divíšek dopředu nespěchal.
29:38
Další vyloučení na straně Komety a další zdržovaní hry, za které dostává dvě minuty Radek Dlouhý (KOM).
29:25
Pardubice ještě dohrávají přesilovku pět na čtyři. Ale usadit se v útočném pásmu nemůže.
29:00
Pardubice právě vstřelily branku! Tentokrát se RADOVAN SOMÍK u levé tyče prosazuje po ideální přihrávce Barteka. Trvaj už se nestihl přesunout. Pardubice tedy využívají přesilovku pět na tři. Asistence: Martin Bartek, Vladimír Sičák.
28:37
Somík se snažil u levé tyče protlačit nadvakrát puk za Trvaje, ten měl však prostor u tyče dobře utěsněný.
27:48
Dvě Píšovy ostré rány. První na bránu prošla, druhá byla zblokována. Následně se Kometa osvobodila.
27:38
Krizová situace pro Kometu. Jiří Vašíček (KOM) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Pardubice mají teď velkou šancí otevřít skóre.
27:24
Kočí pálil, ale do jeho střely mu lehli hned dva protivníci, takže Trvaj nemusí zasahovat.
27:16
Pardubice si zahrají přesilovku. Tomáš Žižka (KOM) dostává dvě minuty za sekání. Přesilovka pro hosty.
27:00
Na ledě se neobjevuje Jiří Cetkovský, který v první třetině zamířil do kabiny. Nic podrobnějšího o jeho stavu však nevíme.
26:31
Radil se probojoval do útočného pásma a pak šikovnou zadovkou vybízel k zakončení své spoluhráče, ale bylo to trochu naslepo, takže se puk k žádnému z jeho parťáků nedostal.
26:00
Druhá pardubická formace se snažila ohrozit Trvaje, Brno vyhazuje na zakázané uvolnění.
25:23
Hynek Zohorna nahodil puk do útočného pásma a dojel ho dříve než Martin Růžička. Kometa se však v třetině neudržela.
24:18
Pardubice v útočném pásmu, Tomáš Zohorna se snažil vymyslet nějakou dobrou přihrávku. Nakonec z jeho nabídky pálil bez přípravy Rákos a minul z levého kruhu pravou tyč.
23:25
Stejně jako v první třetině se nehraje riskantně, obě obrany si dávají velký pozor na případné chyby. Ani bych se nedivil, kdyby nynější skóre bylo stejné i po šedesáti minutách.
23:03
Vojtěch Němec na ledě, zřejmě neměl v plánu tak brzo nastoupit, ale okolnosti dovedly Zdeňka Veneru k tomuto tahu.
22:26
Nahodilovi teď vůbec nesedla střela a Jiří Trvaj tak neměl sebemenší problém s likvidací.
21:48
Čároví rozhodčí nepískali zakázané uvolnění, Hruška si tak musel dávat pozor na napadajícího Nahodila.
21:27
Tomáš Zohorna čekal na puk u levé tyče, Bičánek mu však zabránil v zakončení, když mu nadzvedl hokejku.
20:47
Jakub Svoboda nahodil puk na bránu od modré čáry, pro Růžičku žádná práce. Balej už zřejmě dnes nastálo v druhém útoku místo Tomáš Svobody.
20:08
Druhá třetina začala opět vyhraným vhazováním Komety. Tomáš Svoboda by neměl už nastoupit do utkání. Naopak Dlouhý by se měl zapojit. Tak uvidíme.
20:01
Růžička v první třetině likvidoval 15 střel, Trvaj 11 střel.
V první třetině jsme branky neviděly a po brankových hodech v minulých dvou zápasech tak nejsou ani památky. Největší šancí úvodní části byla šance Koukala v oslabení. Toho vybídl ke skórování v přečíslení útočník Kolář, Koukal však netrefil bránu. Do kabin v první třetině zamířili kvůli nespecifikovaným problémům Radek Dlouhý, Tomáš Svoboda a Jiří Cetkovský.
20:00
19:25
Kometa v posledních vteřinách o trochu aktivnější, ale vyloženou šanci ještě Růžička řešit nemusel.
18:28
Hm, nebezpečná střela od modré Kováčika, kterou Růžička zlikvidoval skvělým zákrokem a vykopl puk pravým betonem.
17:58
Balej se posunul k Divíškovi a Jakubu Svobodovi do druhého útoku, nyní proti Balejovi musel Růžička zasahovat betonem a pak čelil i dorážce Divíška.
17:28
Větší prostor tak v brněnském týmu dostane Jozef Balej, který rozehrával útočnou akci Brna. K ohrožení pardubické branky nedošlo.
16:58
Do kabiny odešel i pardubický Jiří Cetkovský. Tak góly zatím nevidíme, ale ztrát mezi hráči už je tedy poměrně hodně.
16:39
Kometě chybí kromě Radka Dlouhého i Tomáš Svoboda, který by měl mít problémy se zády. Tak to jsou velké starosti pro trenér Brna Zdeňka Veneru.
16:30
Pár lehkých střel nyní otestovalo pardubického brankáře, který přerušuje hru a následně se osvěžuje.
15:56
Netrvalo to ovšem dlouho a Brno vniklo do útočného pásma, střela Žižky však Růžičkovi problémy nenadělala.
15:32
Koreis úspěšný na buly a Kometa může jít dopředu. Borer však brněnský útok zastavil.
15:23
Pardubice se ihned po střele z pravého kruhu tlačili do brankoviště, Trvaj branku uhájil.
15:12
Radek Dlouhý chtěl dohrát Cetkovského, to se mu však nepovedlo a ošklivě narazil do mantinelu. Nevypadá to s brněnským bojovníkem příliš dobře.
14:47
Bartek vybízel přihrávkou před bránu Somíka, ten se však k puku nedostal. Druhé pardubické formaci se ve finále zatím moc nedaří, dnes by to samozřejmě chtěla zlomit.
14:17
Pardubice přecházejí střední pásmo jednodušeji než soupeř, Kometě to zatím dělá o mnoho větší potíže.
13:54
Nedorozumění Trvaje s obranou a do šance se dostal Benák. Z pozice před bránou se však neprosadil.
13:01
Kometa opět v útočném pásmu, ale nemělo to dlouhého trvání. Na druhou stranu mířil Starý, který od modré vyzkoušel pozornost Trvaje a šel střídat.
12:31
Jakub Svoboda se snaží v rohu kluziště dostat přes Borera, nakonec přihrál puk Divíškovi, který však útočné pásmo dlouho neudržel.
12:11
Leoš Čermák pálil z pravého kruhu, Růžička si s jeho pokusem poradil a přerušuje hru.
11:57
Jaroslav Svoboda hledal před brankou Leoše Čermáka, ten se k puku přes těsné bránění nedostal.
11:17
Benák neprocpal puk na Daniela Rákose. Pardubice se však po chvíli do útočného pásma dostali. Rákos střílel z otočky, Trvaj na svém místě.
10:38
Puk v ochranné síti a chvíle klidu pro obě strany. Tomáš Žižka s Jozefem Kováčikem si teď na střídačce domlouvají, jak si budou při bránění počínat.
10:04
Jakub Svoboda pálil, ale z ostrého úhlu si na Růžičku nepřišel. Vhazovat se bude v pardubické obranné třetině.
09:33
Jozef Balej chtěl překvapit Martina Růžičku svoji střelu a málem se mu to povedlo. Růžička si ale nakonec poradil.
09:11
Utkání je zatím hodně rozhárané a neuspořádané. Na gól zatím čekáme marně.
07:41
Kometa svoji přesilovku nevyužila a hraje se ve stejném počtu na obou stranách.
07:10
Další vyloučení. Dvě minuty si na trestné lavici posedí Tomáš Zohorna (PCE) za nedovolené bránění.
06:42
Jan Kolář (PCE) a Roman Erat (KOM) usedli za předchozí šarvátku na trestnou lavici na dvě minuty. Erat dostává ještě dvě minuty na vrch.
06:44
Na druhé straně velký závar před Růžičkou, který musel pochytat několik střel. Nejprve dorážel z mezikruží Dlouhý a hostující brankář zastavil puk betonem, potom se snažil puk do sítě protlačit Erat. Následně se strhla menší šarvátka a bude se vylučovat.
06:18
Pardubice se dostaly v oslabení do velké šance, ale Trvaj překonán nebyl. Kolář ujížděl s Koukalem dva na jednoho. Koukal však zakončil po přihrávce mimo bránu.
06:00
Lukáš Radil (PCE) je vyloučen na dvě minuty za hákování. Druhá přesilovka pro Kometu.
05:32
Vašíček našel přihrávkou Kováčika, který se vydal na útočný výlet, duo pardubických hráčů ho však skříplo a nedovolilo mu se dostat do útočné šance.
05:03
Pardubice nyní Trvaje více zaměstnaly, ale nebyly to nikterak nebezpečné střely.
04:49
Vladimír Sičák ihned po vhazování vyslal na Trvaje střelu od modré, brněnský gólman na pokus dobře viděl a puk schoval v lapačce.
04:31
Pardubice se snažily usadit v útočné třetině, ale nepovedlo se jim to, Trvaj zatím práci neměl.
03:43
Tomáš Svoboda dostal přihrávku od Divíška, už se chystal na střelu, ale do ní mu lehl jeden z pardubických hráčů. Kometa je zatím aktivnější, předchozí přesilová hra k tomu určitě přispěla.
02:49
Čermák byl úplně volný kousek od modré čáry, Růžičku však neprostřelil. Čermák pak vyzkoušel Růžičku ještě jednou, ale pardubický gólman byl i tentokrát úspěšný.
01:29
Kometě se rychle podařilo utvořit zámek, Bičánek následně střílel a Divíšek nedosáhl na dorážku, Pardubice následně vyhazují.
01:25
První vyloučení dnešního utkání. Daniel Rákos (PCE) si počínal velmi důrazně a odsedí si dvě minuty za napadení.
00:36
Zatím se hraje opatrně, nikdo se do útoku nežene, což je na úvod poměrně logické.
00:04
Čermák byl úspěšnější než Koukal a první vhazování patří Kometě. Kometa se však do útoku hned neřítila.
00:01
Boxer Lukáš Konečný se postaral o úvodní symbolické vhazování.
Už jen pár okamžiků nás dělí od začátku třetího finálového zápasu. Budou to opět gólového hody?
Při pohledu na sestavy najdeme v obou kosmetické změny. V sestavě Pardubic není útočník Markovič a obránce Drtina. V obraně je naopak nově Jan Klobouček, kterému v Ústí nad Labem skončila sezóna a tak může Pardubicím pomoci. Do útoku se vrací Nahodil. Kometa nastupuje ve stejné sestavě jako v předchozím utkání. Musí se obejít bez pomoci Róberta Petrovického a Miroslava Holce, což je známý fakt. V zápise se však objevuje Vojtěch Němec, který si přivodil zranění v sérii se Spartou a od té doby nenastoupil. Dnes bude zřejmě připraven v případě samostatných nájezdů.
Úvodní sestavy: HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) – Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček – Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý, Erat, Koreis, H. Zohorna, T. Svoboda, Divíšek, Jak. Svoboda, Balej, Švaňhal, Polodna, Němec. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Rákos, T. Zohorna, Cetkovský - Buchtele, Kousal, Radil - Semorád. Rozhodčí: Antonín Jeřábek (Brno), Roman Polák (Rosice) - Petr Blümel (Pardubice), Jiří Gebauer (Ostrava).
Trenéři: Zdeněk Venera (Kometa Brno): „Dovezli jsme z Pardubic jedno vítězství. 1:1 po dvou zápasech myslím není špatný stav. Samozřejmě jako vždy oba zápasy mohly dopadnout opačně, 2:0 pro Pardubice, 2:0 pro nás. Hlavně ze závěru druhého zápasu si musíme vzít ponaučení, ten se nám moc nepodařil. Očekávám tuhé boje i dnes a zítra.“ Pavel Hynek (Pardubice): „Tolik inkasovaných branek je naše špatná vizitka. Obrana je úkol celého mužstva a my jsme v tom v prvních zápasech propadli. Doma jsme byli také nedůrazní a nedůslední. Měli jsme v tom obrovské rezervy. V předešlých sériích to bylo jiné, musíme se k tomu vrátit."
Kanadskému bodování play-off vévodí stále brněnský Tomáš Divíšek (6+18), ten bodoval i v dvou odehraných finálových zápasech, ve kterých si připsal pět kanadských bodů. Martin Bartek, který je druhý v pořadí, ztrácí na Divíška sedm bodů (6+11). Pardubický útočník se ve finále zatím trápí. Připsal si pouze jednu asistenci ve druhém utkání. Zajímavostí je, že osmnáct asistencí Tomáše Divíška je novým rekordem vyřazovací části.
Gólové manévry Úvodní dva finálové zápasy nabídly rekordních dvacet branek. V historii českých a československých finále se jedná o jedinečný počin. Tolik branek ve dvou úvodních utkáních totiž nikdy nepadlo. Výjimko bylo finále v roce 1948, kdy se však nehrálo klasické play-off.Velký podíl na pondělním a úterním uragánu mají třetí třetiny, v nich padlo rovných třináct branek.
Vývoj finále V prvním utkání se z vítězství radovaly domácí Pardubice. Dramatický zápas nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem pardubický kapitán Petr Koukal. Kometa v utkání ani jednou nevedla a pokaždé musela dotahovat vedení soupeře. Druhý zápas rozjela lépe Kometa, jenž první třetinu ovládla poměrem 0:2. Druhá část nabídla také dvě branky a skóre 1:3. V závěrečném dějství se pak začaly dít věci. Pardubice nejprve snížily na rozdíl jedené branky, aby pak kometa navýšila náskok na čtyři góly. Za stavu 2:6 však domácí nesložily zbraně a v posledním sedmi minutách rozpoutali na ledě peklo. Hosté nakonec s vypětím všech sil uhájili výhru. Konečný výsledek zněl 5:6.
Finálová série se přesouvá z Pardubic do Brna za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Moravská metropole se dočkala finále v nejvyšší hokejové soutěži po téměř jednačtyřiceti letech. Stejně jako v Pardubicích budou i oba dva nadcházející zápasy beznadějně vyprodány.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu třetího finálového zápasu České pojišťovny play-off mezi Kometou Brno a Pardubicemi. Utkání začíná v 18:10.