70:00
Sparta právě vstřelila branku! Petr Ton v nájezdech jako jediný uspěl a Sparta tak získává první čtvrtfinálový bod. Série se tak za stavu 1:1 přesouvá do Brna.
70:00
Čekají nás nájezdy, které rozhodnou o druhém bodu v tomto čtvrtfinále.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:48
Rachůnek proskočil mezi obránci a znovu neúspěšně zkusil zakončit. Trvaj už ale v prodloužení asi neinkasuje.
69:29
Kouč Brna si vyžádal time-out.
69:29
Sparťanský kapitán Broš leží po tvrdém souboji na zemi, ale vylučovat se nebude. Do nájezdů zbývá 31 vteřin.
68:20
Phillip v samostatné akci zkusil Trvaje překonat bekendem, brněnský brankář opět na svém místě.
68:19
Sersen trefil Dlouhého nejdřív pukem, a potom i tělem. Za to ho rozhodčí Minář vylučuje na dvě minuty. Verdikt zní: podražení.
67:45
Sparta bude hrát přesilovku, Tomáš Svoboda se provinil hrubostí a bude svému týmu chybět dvě minuty.
67:35
Sparťané jeli tři na jednoho, Rachůnek trefil z mezikruží Trvajovu masku! Tahle spálená šance by mohla domácí mrzet!
66:49
Vhazuje se v útočném pásmu Sparty.
66:22
Milamovi museli útočníci uniknout z ofsajdu, takže musel sám vystřelit. Trvajovy betony s pukem poradily.
65:12
Pöpperle si připisuje těžký zákrok, když před ním dorážel Divíšek. Brno bylo blízko druhého bodu!
64:37
Nyní zkusil štěstí Foster, opět z ostrého úhlu, tentokrát napravo.
63:35
Pacovský vypálil z ostrého úhlu, Trvaj vyráží bez problémů.
62:58
Sparta kompletní, bude se vhazovat před Trvajem po zakázaném uvolnění Komety.
62:00
Sparta ale obětavě brání a nepouští hosty do žádných vyložených příležitostí. Pöpperle nemusel ani pořádně zasahovat.
61:10
Kometa pomalu kombinujea čeká na šanci.
60:21
Dvě velké šance měl Krstev, následně ale půjde Sparta do tří. Michal Sersen se provinil nedovoleným bráněním a jeho tým se bude bránit ve třech proti čtyřem.
60:01
60:00
Ve druhé třetině gól nepadl a budeme tak sledovat prodloužení, ve kterém bude mít psychicky navrch nejpíš Kometa. Ta už včera překvapila a ani dnes se za svůj výkon nemusí stydět. Spartě zatím play-off příliš nevychází a prohrané oba úvodní zápasy by pro ni byly nejen neúspěchem, ale i velkou komplikací. Jako vítěz základní části totiž jistě myslí na vyšší příčky než čtvrtfinále.
60:00
58:43
Čermákův útok nyní podusil Spartu a byl blízko třetího gólu, domácí měli štěstí, že kombinace soupeře postrádala větší přesnost.
57:53
Puk za sparťanskou brankou, zdá se že narozdíl od domácích by Kometě prodloužení nevadilo.
57:10
Pacovský na druhé straně upadl v osobním souboji, puk zůstal pod ním a rozhodčí pískají.
56:20
Puk ve sparťankém rohu, kde je Erat.
54:48
Útočný faul, v brankovišti krosčekoval jednoho z obránců Michal Broš a Kometa bude hrát dvě minuty přesilovku.
54:12
Švrček nachytán na modré v ofsajdu.
53:54
Hanzlík hrál vysokou holí. Do konce základní hrací doby zvývá šest minut a rozhodující okamžik stále nepřichází.
52:18
Tonova dělovka trefuje Trvajův beton, oba týmy střídají.
51:40
Foster tváří tváří v tvář Trvajovi trefuje lapačku brněnského gólmana!
50:41
A nyní Brošovu přihrávku zachytila brněnská obrana a vyhazuje, zbývá už jen minuta.
50:00
Broš to nyní zkusil vzít na sebe, Trvaj vypadá, že načasoval formu skvěle.
49:17
Zakázané uvolnění Sparty.
48:57
Zatím ale hosté zvládají oslabení dobře.
48:00
Sparta má nyní dobrou šanci posunout skóre, čtyřminutová přesilovka by pro unavené brněnské hráče mohla být problém.
47:48
Těžce se z ledu zvedá Jan Hanzlík, kterého fauloval Róbert Petrovický vysokou holí. Dostává dvě plus dvě minuty.
47:15
Velkou šanci si vypracoval Pacovského útok, skvělý Trvaj opět na svém místě.
46:56
Zakázané uvolněnění Sparty.
46:30
Opět Tenkrát, jeho prudká rána přes obránce skončila na zadním mantinelu.
45:42
Petrovický se dostal k puku a příklepem přestřelil sparťanskou bránu.
45:00
Trvaj si odvážně vyjel z brány, sparťanská ofenziva ale nedokázala rychle zaregovat obrana Komety nebezpečí zažehnala.
44:23
Váhání na obou stranách se snažil narušit Tenkrát, který přímočaře vystřelil z kruhu, Trvaj vyráží.
43:27
Na puuku jsou brněnští, dopředu zatím příliš nespěchají.
40:59
Velkou šanci před brankovištěm spálil Pacovský, Brno teď mělo velké štěstí!
41:33
Tenkrát zasáhl do brněnské rozehrávky, obránci komety svou chybu ale napravili.
40:40
Rachůnek čekal v útočném pásmu na spoluhráče, ti ale nepřijeli. Zkusil to sám, ale na místtě už byli brněnští obránci.
40:01
40:00
Po čtyřiceti odehraných minutách není ani zdaleka rozhodnuto. Kometa hraje to, co potřebuje, podařilo se jí brzy zareagovat na gól Bližňáka. Sparta naopak vypadá nervózně. Domácí jsou pod tlakem a nedaří se jim proměňovat šance včetně dvou dvojnásobných přesilovek. Třetí třetina začne asi v v 19:42.
40:00
59:30
V oslabení prověřil Trvaje Treille, brněnský gólman kryje.
39:03
Kometě vyhovuje nerozhodné skóre a ve vlastní přesilovce se moc dopředu netlačí.
38:55
Sparta to přehnala se snahou dostat se do vedení, hrála v šesti proti čtyřem. Odsedět trest pro hráčskou lavici jde Sacha Treille.
37:49
Broš propásl tutovku u levé tyče a Sparta tak nejspíš nevyužije ani durhou přesilovku 5 na 3 v dnešním zápase.
37:10
Na brněnskou trestnou lavici míří čtvrtý hráč, Sparta bude hrát 47 sekund dvojnásobnou přesilovku! Malec se provinil sekáním a dostal menší trest.
35:57
Kontroverzní moment. Sparťané dostali puk do branky, ale Jiří Vašíček na poslední chvíli posunul branku. Za to putuje na trestnou lavici na dvě minuty.
35:42
Svoboda vystřelil na Pöpperleho, byl ale v ofsajdu.
35:22
Sparťan Sersen se za vlastní branou postaral o Dlouhého, který udělal na ldeě kotrmelec.
34:57
Oba týmy v plném počtu, po ofsajdu Sparty začíná komerční pauza.
33:13
Po bitce Fostera s Čermákem pokračuje přesilovka Brna, oba účastníci šarvátky dostali 2 plus 2 minuty za hrubost a navíc osobní desetiminutový trest.
32:59
Čermák vyzkoušel vyslat na Pöpperleho baseballový change-up, ten mu na to neskočil.
32:46
Kometa míří v pěti do útočného pásma, bude hrát zkrácenou přesilovku.
31:54
A vyloučení na druhé straně. Za hákování putuje na trestnou lavici sparťanský kapitán Michal Broš.
31:22
Pöpperleho teď překvapil zatoulaný puk zpoza brány, který mu upadl, tak raději přerušil hru.
30:24
Sparta bude hrát další přesilovku, Jaroslav Svoboda dostává 2 plus 10 za zásah do oblasti hlavy a krku.
30:12
Kometa právě vstřelila branku! Rychlý brejk na hranici ofsajdu skončil vyrovnávacím gólem Komety. Prosadil se TOMÁŠ SVOBODA ranou po zemi od modré čáry a využil tak clonění Erata. Asistence: Jakub Svoboda, Tomáš Žižka.
29:27
Výbornou šanci měl Lapšanský, kterému pomohl spoluhráč Treille, který zachytil dlouhé nahození z vlastního pásma.
28:54
Ofsajd Brna.
28:20
Puk na hokejkách mají hosté a rozvážně vymýlšlejí rozehrávku.
27:28
Sparta právě vstřelila branku! Spartě se nyní povedlo přenést rychle hru, Tenkrát hledal před brankou Tona, místo toho se ale puk odrazil do druhé vlny MARIO BLIŽŇÁKOVI a ten pohodlně jednou rukou zasunul do prázdné brány. Asistence: Petr Tenkrát, Petr Ton.
27:02
Kometa nadále boří sparťanskou rozehrávku a ofenzivní pokusy a je v tom dost dobrá.
25:48
Sacha Treille sražen ve středním pásmu Čermákem, ovšem dovoleným způsobem.
24:15
Kometa ukazuje, že bránit oslabení jí jde dobře. Největší šanci v probíhající přesilovce měl zatím paradoxně brněnský tým.
23:22
Tenkrát propásl dobrou šanci a z brejku se mohl prosadit brněnský Vašíček. Pöpperle opět přerušuje.
22:50
Sparta bude hrát přesilovku, potrestán menším trestem za podražení Roman Erat.
22:45
Sparta má výhodu..
21:48
Další Dlouhého akce končí přerušením a vhazováním ve sparťanském pásmu.
20:51
K Tonovi najíždějícímu do mezikruží se dostal skákající puk, sparťanský forvard ho nezpracoval ideálně.
20:30
Dlouhý zkusil vystřelit mezi Pöpperleho betony, ten kryje a přerušuje hru.
20:08
Vhazování ve sparťanském pásmu.
20:01
20:00
První třetina dnešního zápasu jako by z oka vypadla té včerejší, přibylo ovšem tvrdosti a vypadá to, že Miroslav Holec je vyřazen ze hry. Skóre 1:1 odpovídá předváděné hře. Druhá třetina začne zhruba v 18:36.
20:00
19:47
Ton najížděl s Kočím do brejku, sám po kličce vypálil do šibenice, Trvaj předvedl efektní zákrok lapačkou.
18:58
Sparta nadále tlačí, nyní se za Trvajovou bránou přetahuji Phillip s bývalým sparťanem Koreisem.
17:44
Sparta kombinuje za brankou, ale těžko se dostává do střeleckých pozic. Brňané hrají tvrdě u mantinelu a snaží se domácím pobyt ve vlastním pásmu co nejvíce znepříjemnit.
17:05
Milam zabránil Čermákovi ve finální přihrávce při brejku pádem na led.
16:44
Nyní hledal Sacha Treille Jánského, ale načasování nevyšlo a rozhodčí vrací hru do sparťanského pásma.
16:23
Další icing, tentokrát vyhazoval Malec.
15:52
Hra je nyní hodně rozkouskovaná, už potřetí v řadě se přerušovalo kvůli zakázanému uvolnění.
15:25
Petrovický z dobré pozice trefil zadní plexisklo, bude se vhazovat po Pöpperleho levici.
15:08
Další tvrdý souboj ve středním pásmu, Kometa poté míří do brejku.
14:20
Vidíme tvrdé souboje v brněnském obranném pásmu, Sparta se tlačí za druhým gólem.
13:22
Krstev vystřelil na konci sparťanské přesilovky od modré čáry, Trvaj dobře viděl.
12:22
Jakub Svoboda vypíchl puk sparťanské rozehrávce a připravil Bičánkovi šanci jak na stříbrném podnose. Ten ovšem z dobré střelecké pozice nemířil přesně.
12:01
Zakázané uvolnění Sparty, týmy by potřebovaly, aby hráčům trochu vychladly hlavy.
11:26
Broš si svým důrazem ve snaze směrem dopředu vymodlil faul, Jozef Kováčik (KOM) se provinil nedovoleným bráněním a poměr hráčů na ledě se vyrovná.
10:36
Jan Švrček (KOM), Yorick Treille a Troy Milam (oba SPA) si jdou sednout na trestnou lavici za hrubost, Sparta bude hrát ve čtyřech.
10:36
Malá bitka za brankou, Yorick se lehce porval se Švrčkem, ale zapojili se i další a rozhodčí vyhodnocují, koho pošlou na trestnou lavici.
10:23
Sparta ve velkém tlaku, Kometa se jen tak tak brání.
09:43
Sacha Treille obdržel dobrou nahrávku od Milama, ale trefil jen bránícího Malce.
09:20
Troy Milam na zemi po dohrání souboje, hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
09:07
Trvaj drží puk, Brno se v dvojnásobném oslabení ubrání.
08:46
Rachůnek v dobré šanci trefil Trvaje do ramena.
08:28
I Sparta si zahraje 39 vteřin početní výhodu 5 na 3. Bičánek jde pykat na dvě minuty za krosček.
08:01
Kometě se v oslabení zatím daří, domácí se ani pořádně nedostali do pásma.
07:08
Vyloučen Jiří Vašíček za držení protihráče, Sparta hraje první přesilovku v dnešním zápase.
06:47
Sparta právě vstřelila branku! Je vyrovnáno, po rychlém brejku se prosazuje DOMINIK PACOVSKÝ, který obdržel krásnou křižnou nahrávku od Ivana Rachůnka. Bráncící Malec se povedenému pasu nijak nesnažil zabránit. Asistence: Ivan Rachůnek, Jan Hanzlík.
05:30
Jakub Svoboda narazil na mantinel Kasíka. Od začátku zápasu se hraje velice tvrdě, napětí je vidět na obou střídačkách.
05:01
Kováčik s bolestivou grimasou opouští led, ale nevypadá to, že by pro něj zápas skončil.
05:00
Kováčik se válí ve vlastním pásmu na ledě a vypadá to, že má vyražený dech. Vylučovat se nejspíš ale nebude.
04:45
Čermákovu střelu si Pöpperle podržel a přerušuje hru.
04:32
Sparta už je v plném počtu, vhazuje se v brněnské třetině.
02:48
Kometa právě vstřelila branku! V přesilovce 5:3 se PETR KOVÁČIK rozpřáhl od modré a přes klubko hráčů posílá Kometu do vedení střelou kolem pravé ruky brankáře Pöpperleho. Asistence: Róbert Petrovický.
02:10
Kometa zamkla Spartu v pásmu a připravuje si šance.
01:47
Kometa bude hrát dvojnásobnou přesilovku, ke Kočímu si jde sednout Yorick Treille, který obdržel dvouminutový trest za podražení.
01:24
Bičánek od modré trefil bránícího Sersena, Kometa ztrácí útočné pásmo.
00:56
Holec mizí v kabině za doprovodu klubového lékaře.
00:56
Holec se probil sám ke střele z úhlu, následuje incident s Kočím, který si jde sparťanský obránce sednout na dvě minuty za držení.
00:47
Zakázané uvolnění Komety, hra se přesouvá před Trvaje.
00:17
Ofsajd Sparty, vhazuje se ve středním pásmu.
00:10
I. Rachůnek se sám probíjel do pásma, ale přes trojici bránících hráčů se neprosadil.
00:01
Na úvodní buly se staví Čermák a Broš.
Oba týmy jsou na ledě, Tipsport Arenou zní česká hymna.
Deset minut před začátkem zápasu hlásí ukazatel v Tipsport Areně 8504 diváků, úvodní buly je naplánováno na 17:30.
Vítáme vás u online přenosu 2. zápasu čtvrtfinálové série Play-off České pojišťovny mezi domácí Spartou Praha a Kometou Brno. Vítěz základní části se v prvním zápase spálil, papírový outsider z Brna zvítězil poměrem 4:3 a získal tak první bod. Sparta jako favorit by dnes měla potvrdit nadvládu, kterou se prezentovala v 52. kolech základní části. V opačném případě se útok na titul značně zkomplikuje. Kometa by si naopak vezla do Brna dva body, což před začátkem série těžko někdo očekával.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.