Eliod - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Havířov : HK MD Šumperk - 9. září 2017   14:00

Havířov
Havířov
04:00' Mastič  • 10:25' Backa  • 10:32' Horvath  • 44:25' Bochnak  • 54:15' Pavlačka
5:4
(3:2, 0:0, 2:2)
HK MD Šumperk
15:11' Horký   • 19:24' Kaplan   • 42:45' Mácha   • 55:47' Kesler
Havířov
Ludvík (Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrovski, Macurák, Zmarzlak- Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Stromko, Urbančik,Szturc, Byčkov, Horvath
Cabák – Stonavský, Kořístka
Gascontrol Aréna, Havířov
95 diváků
Zlatnický (Kaplan) – Blaháček, Kubíček I, Kubíček II, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Diviš, Kavan, Mácha, Fibigr, Grézr, Polách

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů.
Tak nakonec nabídl zápas dramatický závěr poté co ve třetí třetině padly ještě 4 branky.
Nejprve hosté srovnali na 3:3, pak domácí odskočili na 5:4, ale Draci ještě stačili snížit.Nicméně těsné vedení už AZ udržel a tak si připisuje tři body za výhru 5:4.
59:45'
Puk je ve středním pásmu.
59:15'
Zlatnický už je na střídačce, hosté se šesti bruslaři.
59:03'
Hra přerušena pro předčasný vstup hráče Šumperka místo brankáře.
58:44'
Oddechový čas pro hosty.
58:44'
Ofsajd AZetu.
58:03'
Adámek dostal o mantinel přihrávku do jízdy na levém křídle a jeho střela šťípla Zlatnického do ramene.
57:29'
Ofsajd Draků.
56:43'
Hosté dobře napadají havířovskou rozehrávku a drží AZ v obranné třetině.
55:47'
Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté opět snižují po rychlé akci na rozdíl jednoho gólu. Na konci rychlé souhry byl MAREK KESLER, asistence Tomáš Kavan a Jiří Fibigr.
55:06'
Hosté se teď sami ofsajdem zbavili slušné příležitosti při situaci 2 na 2.
54:15'
Havířov právě vstřelil branku!
MARTIN PAVLAČKA teď napřáhl poměrně z velké dálky, ale i přesto jeho milimetrově přesná střela švihem skončila u tyče šumperské branky – 5:3. Asistence Lukáš Adámek.
53:27'
52:47'
Pokračuje havířovská přesilovka 5 na 4, Szturc těsně míjí hostující branku.
52:17'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., hrubost).
52:17'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Křivohlávek – 2 min., hrubost).
51:50'
Hosté stihli už dvakrát puk vyhodit do bezpečí.
51:27'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Plhal – 2 min., nedovolené bránění).
51:19'
Buly před Ludvíkem.
50:50'
Na druhé straně Kaplanova dorážka těsně míjí Ludvíkovu pravou tyč.
50:00'
Mastičova střela z levého křídla nebyla pro Zlatnického problém a vyráží ji betonem do rohu.
49:23'
Icing hostů.
48:04'
Na druhé straně nahazoval Kubíček, ale puk končí v rohu.
47:20'
Krásně spolu zakombinovali Bochnak s Mastičem, ale zakončení domácího kapitána šlo těsně nad.
46:40'
Další buly bude po sražené havířovské střele před Zlatnickým.
46:00'
Puk mimo led, vhazuje se na šumperské modré.
45:00'
Nápor AZetu pokračuje, tentokrát Zlatnický nebezpečnou střelu i ještě nebezpečnější dorážku chytá.
44:25'
AZ si bere své vedení opět zpět. WIKTOR BOCHNAK ujel po pravé strě a střelou mezi betony tentokrát už překonal Zlatnckého. Asistence Maxim Mastič.
43:36'
Domácí se tlačí do útoku, ale zatím je puk spíše kolem mantnelů.
42:45'
Mladí Draci právě vstřelili branku! JOSHUA MÁCHA si najel z levé strany a forhendem kolem betonu u vzdálenější tyče procpal puk za čáru.Vyrovnáno 3:3. Bez asistence.
42:45'
Za podražení Máchy Macurákem je nařízeno TS.
42:05'
Horvátova střela z mezikruží vyprášila Zlatnickému betony.
41:22'
Szturc se krásně prosmýkl po pravém křídle a natlačil se i do zakončení, mířil však těsně nad.
41:03'
Icing domácích.
40:01'
2. třetina sice branku nepřinesla, zato šancí na obou stranách opravdu hodně. Něco vychytali brankáři, něco zmařili střelci. Rozhodnutí o výsledku utkání tak musí přinést až třetí třetina.
40:00'
39:42'
39:19'
Buly před Ludvíkem, puk hned míří přes celé kluziště.
38:55'
AZet se v této přesilovce velmi dobře brání, teď navíc hosty zastavil ofsajd.
38:05'
Holubovo nahození od modré proskákalo asi po teči těsně kolem branky, následně se domácí osvobozují.
37:42'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Szturc – 2 min., nedovolené bránění).
37:28'
Pavlačka sám mezi kruhy – netrefil ale branku
36:39'
35:55'
Domácí jsou sice usazeni v útočném pásmu ale zatím nejsou střelecky nebezpeční.
34:46'
Hosté už jsou ve čtyřech.
Domácí mají k dispozici 7 vteřin přesilovku 5 na 3.
34:39'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Křivohlávek – 2 min., hákování).
34:30'
Koubek našel spoluhráče mezi kruhy, ale jeho pokus je zablokován.
33:42'
Teď to domácí po dlouhém kombinování zkusili střelou přes clonu, Zlatnický vyráží, puk za domácí brankou.
32:55'
Černého bomba proletěla těsně nad hostující brankou, následně se hosté na chvíli osvobozují.
32:46'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Blaháček – 2 min., nedovolené bránění).
31:52'
Chyba hostů v rozehrávce, domácí se vřítili do pásma a nakonec zakončoval z ideální pozice Bochnak – trefil však jen dobře postaveného Zlatnického.
31:00'
Szturcovo nahození z rohu tečuje Pavlačka kousek vedle hostující branky.
29:48'
Na druhé straně po rychlé akci Kaplan schoval svou střelu za nohy obránce a trefuje horní tyč! Ludvík se jen ohlédl co to za ním zvoní.
29:08'
Zmarzlakova tečovaná střela těsně míjí hostující branku.
28:18'
Backa se dostal v situaci 2 na 1 ke střele i k dorážce, ale Zlatnický jej vychytal.
27:02'
Vhazování před Zlatnickým, AZ teď svého soupeře zmáčkl, ale hostující gólman odolává.
26:47'
Byčkov se tlačil za pukem na brankovišti, ale ten proskákal do rohu.
25:52'
Megašance domácích za situace 3 na 1, ale Bochnak přestřeluje zcela odkrytou branku!
25:35'
Domácí moc spěchali do dalšího útoku a je z toho ofsajd.
24:50'
Na druhé straně Horvath střílel z pravého kruhu a k nebezpečné dorážce před brankou se jen tak tak nedostal Čempel.
23:32'
Hosté jsou nyní aktivnější, Mácha si vybruslil z rohu až před Ludvíka, ale netrefil svou střelou horní růžek.
22:45'
Kavan se prodral přes dva protihráče až do zakončení, Ludvík vyráži betonem.
22:00'
21:29'
Tato přesilovka se domácím nedaří, teď je zastavil ofsajd.
20:01'
20:01'
První třetina přinesla oboustranně rychlý hokej s hodně bruslením.Domácí sice v polovině vedli už 3:0 a vypadalo to, že Draci jsou na ručník, ale dvěma brankami se šumperští dotáhli a jsou zpět v zápase.

Druhou třetinu začnou ale v oslabení, protože na trestnou v čase 20:00 usedne Jakub Plhal za nedovolené bránění.
20:00'
19:24'
Mladí Draci právě vstřelili branku!Velká chyba domácí obrany, ROBIN KAPLAN vypíchl puk a svůj samostatný únik zakončil střelou mezi Ludvíkovy betony. Stav 2:3 a hosté jsou zpět v zápase.
19:22'
18:58'
Další vyhození puku šumperskou obranou, všeobecné stídání.
18:30'
Hosté se na chvíli osvobodili, ale už je tu další nápor AZetu.
18:03'
Třetí střela Koubka zaduněla na zadním mantinelu, následně je puk vyhozen na hostující střídačku.
17:40'
Druhý pokus vytáhlého domácího beka chytá Zlatnický.
17:31'
Koubkova střela od modré sražena nad ochrannou síť.
17:22'
Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kučera – 2 min., podražení).
16:12'
Adámek šel 1 na 1, ale obránce neobešel.
15:11'
Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté snižují na 1:3, poté co tlak na brankovišti ukončil střelou do odkryté klece JAKUB HORKÝ. Asistence pěknou zadovkou Robin Kaplan.
14:32'
Backa se tlačil ze strany do brankoviště, ale neuspěl.
13:38'
Teď se Zlatnický pohotově přesunul na svém brankovišti a zmařil šanci domácích.
12:58'
Ani tuto přesilovku, byťuž lépe zahranou, Draci nevyužili, domácí už jsou v plném počtu.
11:44'
Hoté jsou usazeni v útočném pásmu, domácí obrana odolává.
10:58'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Dabrovski – 2 min., nedovolené bránění).
10:32'
Tak to je tvrdé KO pro mladé Draky. Hned po rozehrání se domácí nahrnuli do útočné třetiny a KEVIN HORVATH vymetl Zlatnickému šibenici. Asistence: Filip Byčkov.
10:25'
Domácí z protiakce přidávají svou druhou branku. Z mezikruží se přesně k tyči trefil ONDŘEJ BACKA. Asistence: Gabriel Szturc.
10:02'
Až teď puk proklouzl do domácího pásma, ale nebezpečí pro Ludvíka z toho není. Hra se rychle otáčí na druhou stranu.
09:13'
Hosté jsou sice na puku více, ale převážně ve vlastním pásmu. Domácí forčekink jim brání založit útočnou akci.
08:33'
08:10'
Až teď se dostali Draci ke střele, Máchův pokus Ludvík vyráží a jeho spoluhráči puk vyhazují do bezpečí.
07:42'
Hosté zakládají svůj další útok hodně rozvážně za vlastní brankou.
07:13'
Macurák vyhazuje puk přes všecny čáry a jde i se svými spoluhráči střídat.
06:33'
Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Adámek – 2 min., hákování).
06:33'
Horký se šikovně prosmýkl mezi dvěma obránci a už se chystal k samostatnému zakončení, byl ale faulován.
05:52'
Maxičovo předčasné přejetí útočné modré způsobilo ofsajd.
04:51'
Hra za domácí brankou, puku se ale po chvíi zmocnili havířovští a zakládají útok.
04:00'
Následný tlak a závar využívají havířovští k otevření skóre. Volný puk na šumperském brankovišti dorazil za čáru kapitán týmu MAXIM MASTIČ, asistence Lukáš Adámek.
03:39'
Horvat zkusil proniknout po levém křídle, což s mu i podařilo, následně zahráli hosté icing.
02:45'
Buly na útočné modré AZetu, ale nakonec musí havířovští zakládat svůj útok až od vlastní branky.
02:02'
Krátká návštěva domácích v útočné třetině, ale už je puk opět na hostujících hokejkách.
01:49'
Cekrovu střelu z kruhu chytá Ludvík s přehledem do lapačky.
01:02'
Puk zašlápnut v rohu za havířovskou brankou, vhazování před domácím gólmanem Dominikem Ludvíkem.
00:36'
Bochnak se dral ho hostující třetiny, ale byl zastaven šumperskou obranou.
00:01'
Oba týmy už mají za sebou předzápasové rozbruslení, utkání za pár okamžiků začne.
Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě v rámci 1. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu střetne domácí AZ Residomo s šumperskými Mladými Draky.

Domácí jako loňští semifinalisté východní skupiny extraligy jsou mírným favoritem utkání. Ale Mladí Draci už v předchozích sezonách opakovaně ukázali, že svým nepříjemným herním stylem umí favority potrápit. Loni skončili ve východní skupině sedmí a s přehledem se v extralize zachránili.

AZ Residomo po loňské výborné sezoně musel z věkových důvodů obměnit vícenež polovinu kádru, takže pro mnohé hráče to bude extraligová premiéra a uvidíme jak se s tím popasují

Utkání začíná v 14:00.