Eliod - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Jihlava - 2. listopadu 2017   15:00

Jihlava

Utkání 13. kola mezi Hradcem Králové a Jihlavě patří minulosti. Mountfield potvrdil roli favorita a na domácím ledě zvítězil 3:1. Rozhodnutí si nechal na závěrečnou část, kdy zaznamenal dvě branky. Jihlavská trefa v předposlední minutě už na výhře domácích nic nezměnila. S tímto konstatováním se s vámi loučím a u dalšího přenosu se těším na shledanou.
59:50'
Hradec si hlídá závěr zápasu a nepřipouští komplikace.
59:00'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté se nakonec dočkali. Po rychlém protiútoku pálil Havel, jeho střelu dorazil za Tichého MAREK CHVÁTAL – 3:1. Asistence: Marian Havel, Petr Brož.
57:55'
Hynek napadá rozehrávku Jihlavy, jeho střela končí na Pavlasovi.
57:14'
56:30'
Hradec ve čtyřech kombinuje v útočném pásmu, po pasu zpoza branky pálí mimo Moravec.
55:50'
Akce Jihlavy začíná na Mikešovi, ovšem Kašpar ji utnul a šetří čas pro domácí.
55:14'
Jihlavě se naskýtá šance ke korekci výsledku. Šlaicher se před brankou Dukly pokoušel ve vzduchu trefit kotouč, jeho snahu ocel sudí dvěma minutami.
53:21'
Hradec právě vstřelil branku!
A Mountfield už vede o tři branky! Bleskurychlá akce odstartovala už od Tichého, před hostující branku se protáhl Pinkas a na zlatém podnosu předložil kotouč KRYŠTOFU LANGOVI, kterému stačilo nastavit hokejku – 3:0. Asistence: Matěj Pinkas, Jakub Naar
52:50'
Do dvou šancí v řadě se dostal Zdarsa, ale neuspěl.
51:10'
Na modré si hledal prostor Perička, jeho střela byla obránci Dukly sražena do rohu.
51:02'
Po zakázaném uvolnění hostů se hra vrací před Pavlase.
50:40'
Kašpar se navzdory početní převaze probil do útočného pásma, jeho zadovka ale žádného spoluhráče nenašla.
50:09'
Aktivní Brož obkroužil hradeckou branku, zasunout do ní kotouč se mu ale nepodařilo.
49:43'
Hradec po vyhraném buly kombinuje v útočném pásmu.
47:49'
V samostatném úniku se objevil Budina, blafákem ale gólmana Jihlavy nepřelstil.
46:54'
Další brejk domácích už končí brankou. Šedivý ukázal parádní zrychlení, tváří tvář gólmanovi nezištně posunul kotouč před branku, kde si ho našel JAN JUŠTA a dopravil ho do prázdné klece – 2:0. Asistence: Petr Moravec, Daniel Šedivý.
45:29'
Po bleskurychlé akci se do šance protáhl Kašpar, ale trefil jen dobře postaveného Pavlase.
44:45'
Kravcovi se nedaří dostat puk dopředu, nakonec ho vyváží Augusta a v střelou v pádu míjí.
44:15'
Šedivý hledal své útočné parťáky zpoza branky, po dalším závaru před jihlavskou brankou vykazují sudí hru do středního pásma.
43:40'
Šedivý našel pěknou zadovkou Moravce, ten se ke střele nedostal a Jihlava otáčí hru.
43:15'
Pokus Jihlavy získat pásmo končí ofsajdem.
42:20'
Po chybě domácí obrany se do šance tlačil Havel, ani tato akce brankou nekončí.
41:30'
Havlíček zakládá další akci Mountfieldu, obrany Dukly ji však zachycuje hned v zárodku.
40:50'
Tečovaná střela Naara přelétává všechny přítomné, včetně hostující svatyně.
40:38'
Od modré ostře pálil Kašpar, gólman Dukly jistý.
40:01'
Druhá část branku sice nepřinesla, o zajímavé momenty však nebyla nouze. Dukla se postupně osmělovala a připravila si také zřejmě největší šanci, Kochrdova skvělá akce ale skončila na brankové konstrukci. Před třetí třetinou tak je zápas mezi Mountfieldem a Duklou stále otevřen.
40:00'
39:58'
V samotném závěru druhé třetiny ještě jedna šance pro Hradec, Pavlasův beton ale kazí ambice domácího Mountfieldu.
39:30'
Protiútok Jihlavě skvěle zastavuje Kašpar a otáčí hru.
38:20'
Naar hledá od modré Šlaichera, Jihlavě se daří kotouč vypíchnout a vyhodit.
37:31'
Kratochvíl napadá rozehrávku Hradce, ten ale pod tlakem nechybuje.
36:40'
Kochrda táhl přečíslení Jihlava 2 na 1, místo nahrávky volil střelu, která Tichého nepřekvapila.
36:21'
Z pravého kruhu pálí bekhendem Budina, gólman kryje.
36:13'
Závar před v jihlavském brankovišti, po krátké rozmíšce se bude vhazovat po Pavlasově pravici.
35:25'
Brož zakládá další dukelskou operaci, Havel působí rozruchy v útočném pásmu, ale přímé nebezpečí pro Tichého nenastalo.
34:40'
Kochrda přelstil domácí beky, protáhl se před branku a pálil do břevna! Skóre zůstává nezměněné.
33:49'
Jihlavský bek nepřesně rozehrál, akce domácí Kašpara končí nepřesnou ranou.
33:18'
33:00'
Průnik Havla končí na hradeckých becích již ve středním pásmu.
32:00'
Od modré pálí hostující Chvátal, Tichý vyráží do rohu.
31:43'
Králik ve spolupráci s Pinkasem osvobozuje Hradec.
31:18'
Hosté si mohou oddychnout, naskýtá se jim šance na přesilovou hru, Naar (MHK) půjde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
31:00'
Šedivý kličkuje mezi jihlavskými beky, hra se opět odvíjí před jihlavskou brankou.
30:38'
Z rychlého protiútoku pálil do připraveného Tichého Chvátal.
30:00'
Dukla opět v potížích, nedaří se íi vyprostit z hradeckého sevření.
28:49'
Patrik Augusta bojuje za hradeckou branku o kotouč, jeho snaha ale kýžený efekt nepřinesla, opět kombinují domácí, konkrétně Perička s Kašparem.
28:30'
Po delší době v akci Tichý, jeho vyrážečka ale zaúřadovala bezchybně.
28:00'
Hosté se nakrátko dostali do středního pásma, nyní je však puk opět pod kontrolou domácích, vyváží ho Boštík.
26:40'
Kolem beků Jihlavy se prosmýkl Jušta, ale ani tato šance se nesetkala s úspěchem. Dukla je stále pod velkým tlakem.
26:00'
Jihlavě se stále nedaří osvobodit, mezi kruhy se dostal opět Pelda a mohl se po zranění ihned zapsat mezi střelce, gólman byl ale proti.
25:10'
Hradec teď zamkl Duklu v její třetině, nadvakrát pálí neúspěšně bek Pelda.
24:46'
Puk se ocitl na jihlavské střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:55'
Z velkého úhlu zkoušel štěstí Brož, Tichého ale nepřekvapil.
23:20'
Snaha jihlavského Chvátala končí nekompromisním zásahem hradecká obrana.
22:38'
Hostující Winkler nahazuje puk směrem na Tichého.
22:20'
Domácí dlouhou přesilovku nevyužili, krátce po jejím konce dochází k výměně názorů před jihlavskou brankou.
21:34'
Perička se protáhl až před jihlavskou branku, jeho akce gólem nekončí.
21:00'
Kombinaci Naara s Moravcem vystihuje Kochrda a osvobozuje svůj tým.
20:20'
Hradec se okamžitě usazuje v útočné třetině, ránu Peldy vyráží hostující gólman do ochranné sítě.
20:01'
Do utkání nastoupili od začátku utkání v brance domácích Jakub Tichý, na straně hostů Marek Pavlas.
První část je minulostí, Hradec se pravidelně dostával do šancí, ovšem střelecky se prosadil pouze Kryštof Lang. Závěr třetiny přinesl vyloučení Jihlavy na pět minut, výhodu jednoho muže si Hradec přinese i do prostřední pasáže, konkrétně bude mít k dispozici dvě a čtvrt minuty.
20:00'
19:30'
Lang zpoza branky hledal spoluhráče, kotouč ale získává Jihlava o vyhazuje.
18:20'
Hradec mačká soupeře v jeho třetině, ten se zatím brání bez ztráty květinky.
17:15'
Hradec si po tomto zákroku zahraje pětiminutovou přesilovku, Mihulka obdržel trest 5 minut + OK. Trest odsedí Daniel Pavelka.
17:15'
Nepříjemný moment pro domácí beka Peldu. Po zásahu ramenem se těžko sbíral z ledu, ten opouští za pomocí zdravotníka.
16:53'
Kevin Mikeš nahazuje kotouč na Tichého, ten ho pro jistotu schovává a přerušuje hru.
16:05'
Hostující Sapík napřahoval na modré, Hradečtí mu ale kotouč vypíchli a zavážejí ho do útočné třetiny.
15:15'
Po přiťuknutí Kašpara pálí od modré Budina, jeho střelu zastavili hostující obránci.
14:49'
Nahození Hradeckých přikrývá gólman, bude se vhazovat po jeho pravici.
14:00'
Další střela po průniku Kašpara po levé straně končí na jihlavském gólmanovi.
13:40'
Mountfield forčekuje v útočném pásmu, Kochrda přesto vyváží kotouč směrem k hradecké brance.
13:10'
Snažení domácích končí v postavení mimo hru.
12:44'
Tak domácí se konečně dočkali, beci zakombinovali na modré čáře, střelu Peldy dorazil do jihlavské branky KRYŠTOF LANG – 1:0. Asistence: Marek Pelda, Jaroslav Kašpar.
12:00'
Krásná kombinace Kašpara s Langem, ke střele se ale domácí nedostali.
11:00'
Naar vyzval nahrávkou od modré Budinu, ten pálí do připraveného gólmana.
10:21'
Hradec si také vyzkouší přesilovku, hostující Mikeš si odsedí 2 minuty za vražení na hrazení.
09:58'
V levém rohu za Tichým se bojuje o puk, nakonec ho vyváží domácí.
08:57'
Útočné snažení Kochrdy končí ztrátou kotouče, Hradec otáčí hru.
08:10'
Moravec zaváží kotouč do útočného pásma, střela Jušty končí v Pavlasově lapačce.
07:30'
Z levého kruhu pálí mimo Kašpar.
06:47'
Domácí kombinují v obranném pásmu, Jihlava napadá bez úspěchu.
06:00'
Po levé straně se protáhl jihlavský Pavelec, jeho projektil ale končí na Tichém.
05:25'
V další šanci Hradce Jušta – Pavlas opět bezchybný.
04:59'
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Pavlase.
04:40'
Pěkný průnik předvedl Kašpar, Budina ale navázal nepřesnou ranou.
04:03'
03:29'
Od modré ostře pálí Chvátal, Tichý v brance Hradec komplikace nepřipouští.
03:00'
Mountfield tlačí i v oslabení, po tlaku do hostující branky střílel do připraveného Pavlase Šedivý.
02:20'
Jihlavě se nedaří udržet pásmo, Hradec se v poklidu brání.
02:03'
Jihlava si zahraje přesilovku, provinil se domácí Pajer.
01:40'
V pravé strany se protlačil ke střele Pajer, ovšem míjí cíl.
01:01'
V další šanci domácích pálil Šedivý, Pavlas vyrazil do rohu.
00:50'
Po pěkné kombinaci Hradce pálil ostře Moravec, gólman opět chytá.
00:16'
Mountfield začíná pěkně zostra, Lang prověřil Pavlase v brance Jihlavy.
00:01'

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Pelda "A", Králik, Boukal, Havlíček, Naar "A", Drbal, Perička, Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar "C", Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Šedivý, Hynek, Boštík. Trenér: Petr Luštinec.

HC Dukla Jihlava: Pavlas (Krejčí) – Mikeš, Kratochvíl, Sapík, Chvátal, Brož "C", Moravec, Winkler "A" – Machovský, Zdarsa, Augusta "A", Havel, Kochrda, Polodna, Mihulka, Kravec. Trenér: Petr Svoboda.
HC Dukla Jihlava

Mladší dorostenci slavného klubu jsou prozatím na 8. místě, zatím získali 12 bodů. Nutno ale dodat, že Dukla odehrála pouze 10 zápasů, 4 z nich vyhrála. Mezi ty však nepatří úvodní vzájemné střetnutí proti Hradci, kterému na svém ledě podlehla 2:4.

Kvůli přeložení dvou zápasů se Jihlava naposledy představila 21. 10. na ledě Havlíčkova Brodu a prohrála 1:6. Pod Bílou věží tak čeká mladší dorostence Dukly po delší době ostrý návrat do akce.
Mountfield HK

Východočeský tým nastoupí do utkání z 1. pozice skupiny Střed, kterou okupuje se ziskem 30 bodů. Hradečtí se letos mohou pochlubit skvělou formou, z 12 utkání jich 11 dovedli do vítězného konce. Jedinou porážku zaznamenali na ledě Žďáru nad Sázavou.

Tento zápas se však váže ke konci září, od té doby Mountfield šestkrát zvítězil, naposledy 3:1 v Mladé Boleslavi, a zaslouženě se posunul na vedoucí pozici. Svěřenci Petra Luštince tak budou jistě chtít potvrdil roli favorita a natáhnout vítěznou sérii i proti Jihlavě.
Dobré odpoledne z Hradce Králové, kde bude zahájeno 13. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu. Domácí Mountfield HK přivítá tým HC Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.