Z mé strany je to pro dnešek vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek dne!
Střely na branku: 28 – 24
Je dobojováno! Rusku na domácím ledě překvapivě podlehlo Finsku 1:3! Rusové přitom vstoupilo do utkání aktivně a už v sedmé minutě šli do vedení zásluhou Vjačeslava Vojnova! Finové ale rychle našli odpověď! O tři minuty později srovnal Leo Komarov! O výsledku utkání rozhodla poslední část hry! Rusko mělo dlouho navrch, ale v závěru druhé třetiny úřadovali gólově Finové! Ve 37. minutě poslal Suomi do vedení Sebastian Aho a pouhou vteřinu před druhou sirénou zvýšil náskok Finska Teemu Pulkkinen! Ve třetí třetině měli navrch znovu Rusové, nicméně jejich tlak ani závěrečná hra bez brankáře jim snížení nepřinesla!
59:44
A ta ještě vzrostla! Leo Komarov totiž v samotném závěru zápasu dostává dvě minuty za podražení!
59:40
Zajcev zastavil finské vyhození z obranného pásma. Rusové stále živá naději na vstřelení alespoň korigující branky.
59:16
Ihned po vyhraném vhazování mohli Rusové udeřit! Plotnikov dostal parádní přihrávku na brankoviště, kde byl úplně sám, ale trefil pouze hokejku hostujícího brankáře!
59:07
Oleg Znarok si vyžádal oddechový čas! Zkušený stratég udělí svým svěřencům poslední taktické pokyny! Varlamov zůstává na střídačce!
59:00
Varlamov opustil domácí svatyni! Rusové v závěru utkání zkoušejí štěstí v šesti hráčích na ledě!
58:22
Tichonov zastavil vyhození Finů po mantinelu. K puku se dostal Šipačjov, jež přihrával před branku, avšak Dadonov na jeho pobídku nedosáhl.
57:49
Varlamov vyjel za branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Rusku se rychle krátí čas na vyrovnání, zatímco Finové fantasticky brání.
57:28
Kalinin objel finskou branku a nabil na modrou čáru Běreglazovovi. Ránu ruského obránce schytal před brankou jeden z obětavých Finů, který se zvedá s bolístkou.
56:40
Tři minuty před koncem se probudili ruští diváci, kteří hlasitým skandováním ženou své hokejisty za vstřelením potřebných branek.
56:08
Jakupov obkroužil útočné pásmo, ale na modré čáře narazil na skvěle bránícího soupeře, který mu se štěstím vypíchl kotouč do středního pásma.
55:07
Bude se znovu vylučovat! Vrátka se tentokrát otevírají na obou stranách. Pulkkinen dostává dvě minuty za hákování a Burmistrov odchází na dvě minuty za sekání!
55:07
54:12
Jaakola si zahrával ve vlastní třetině s ohněm, když si troufl na riskantní rozehrávku. Dotírající útočník Ruska ale nakonec na kotouč nedosáhl.
53:36
Dobrá možnost hostujícího celku! K odraženému puku se mezi kruhy prodral Rantanen, avšak jeho rána příklepem minula pravou tyč ruské branky!
53:13
Bude se vylučovat! Přesilovou hru si zahraje reprezentace Finska! Dvě minuty za hákování totiž vyfasoval Plotnikov! To je pro Rusko velká komplikace!
52:30
Jakupov dotíral na finskou rozehrávku. Hosté si však poradili mazácky, ošálili domácího útočníka a sami se vydávají na steč.
51:52
Jemelin musí spěchat za vyhozeným pukem. Čárový rozhodčí, že o zakázané uvolnění se v žádném případě jednat nebude. Finové stihnou vystřídat.
51:18
Domácí v posledních desítkách sekund přeci jen zavřeli Finsko do jeho útočného pásma. Rusko však ne a ne vystřelit. Nepovedlo se to ani Averinovi.
50:31
Čudinov má dnes velké problémy s přesností přihrávek. Maxim Čudinov potřetí v utkání připravil domácí celek nepřesnou přihrávkou o útočné pásmo.
50:16
Plotnikov vybojoval puk za brankou Finska, kde se k němu sjela hned trojice obránců. Puk se odrazil před finskou branku, avšak hostující obránci jej ihned zametli ke Koskinenovi.
49:30
Šalunov udržel za zády dotírajícího obránce, otočil se v rohu kluziště a přihrál za branku. Rusové operují v útočném pásmu, nicméně střela stále nepřichází.
48:50
Rantanen na druhé straně přihrával podobným způsobem. I jeho pobídka před branku se odrazila od bruslí bránícího hokejisty. Rusové jsou u puku.
48:09
Šipačjov od levého mantinelu prudce přihrával před Finskou branku. Od bruslí jednoho z obránců se puk odrazil za hostující branku.
47:48
Plotnikov dostal dárek v podobě odraženého puku mezi kruhy! Ruský útočník okamžitě vyzkoušel štěstí zápěstím! Koskinen byl i tentokrát neprůstřelný!
47:15
Hra zůstane před Finskou brankou! Hosté se ubránili pouze za cenu vyhození přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po Koskinenově levici.
46:45
Rusové se ještě nevzdávají a alespoň v osobních soubojích jsou nyní o něco lepší než jejich soupeř. Jakupov v útočném pásmu přišpendlil k mantinelu jednoho z finských obránců.
46:02
Granlund po vyhraném vhazování sebral puk, sjel si před branku a poslal přihrávku na brankoviště. Nikdo v bílém jeho pobídku nezasáhl a kotouč prolétl až na druhou stranu pásma.
45:49
Také Finové nevydrželi na modré čáře s trpělivostí. Pulkkinen mohl postupovat podél hrazení, ale byl zastaven čárovým rozhodčím. Ofsajd.
45:06
Granlund zpoza branky našel najíždějícího Jormakku, který okamžitě vystřelil z prostoru před brankou. Varlamov měl obrovské štěstí, že ho tvrdá střela trefila do hrudníku!
44:15
Leo Komarov operoval s pukem v útočném pásmu Finska. Komarov ještě předal puk Rantanenovi, který si sjel mezi kruhy, jenže už neměl sílu na zakončení.
43:45
Burmistrov vybojoval puk před brankou finské reprezentace a na dlouhou hůl jej ještě prodloužil mezi kruhy! Naneštěstí pro Rusko se nikdo v modrém neprobojoval ke střele.
43:25
Vyloučený Melart se vrátil zpátky na led! Rusko v přesilové hře nevymyslelo žádnou nebezpečnou situaci, ba ani nevystřelilo na branku! Hraje se v pěti na obou stranách.
42:30
Rusku se zatím v přesilové hře vůbec nedaří! Finové vyhráli vhazování ve středním pásmu a Sebastian Aho vyhodil kotouč až za Varlamovovu branku.
42:10
Kalininovi přeskočil puk za modrou čáru. Ruský obránce sice ještě napálil kotouč do rohu útočného pásma, nicméně čárový rozhodčí okamžitě vykázal hru do středního pásma.
41:25
Bude se vylučovat! Rusko si zahraje přesilovou hru! Ilori Melart si odpyká dvě minuty za držení!
41:20
Dadonov nahodil puk za branku Finska, kam spěchal Viktor Tichonov. Hostující brankář před aktivním útočníkem sborné rozehrál o mantinel.
40:51
S první prověrkou třetí třetiny si musel poradit také Varlamov! Ruský brankář ukryl v lapačce střelu Pyöräly od modré čáry. Pyörälä vyslal spíše propagační pokus.
40:32
Až nyní musel finský brankář vytasit první zákrok závěrečné části! Proti střele Antipina od modré čáry stačil Koskinen bleskově švihnout lapačkou.
40:10
Také úvodní vhazování třetí třetiny opanovali domácí hokejisté. Rusové se okamžitě přesunuli před finskou branku, avšak Koskinen nemusel zasahovat.
40:01
Střely na branku: 19 – 18
Prostřední část hry je minulostí! Druhá třetina vyšla náramně finské reprezentaci! Rusové byli znovu opticky lepším týmem, ale byli to Finové, kdo dával branky! Tři minuty před koncem prostřední části poslal Finsko do vedení Aho! Rusko poté zařadilo vyšší rychlostní stupeň, nicméně Jakupov svou velkou šanci nevyužil, a proto přišel trest! Pouhou vteřinu před koncem druhé části napřáhl ke střele Pulkkinen, který zaskočil Varlamova třetí brankou!
40:00
39:59
Finsko právě vstřelilo branku!
Je to tak! Finové na závěr druhé periody přidávají třetí branku! Příliš mnoho prostoru v útočném pásmu dostal TEEAMU PULKKINEN, který tvrdou střelou na vzdálenější tyč propálil brankáře Varlamova! Bez asistence.
39:59
Ještě jeden moment na závěr prostřední části! Finové možná přidávají třetí branku! Vše musí potvrdit video!
39:28
Sebastian Aho dnes hraje skvělé utkání! Talentovaný hokejista skvěle atakoval rozehrávku domácí reprezentace a u mantinelu vybojoval pro Finsko kotouč.
39:00
Probíhá poslední minuta 2. třetiny!
38:35
Šipačjov sváděl v rohu kluziště důrazný souboj s Koskirantou. Finský hokejista vyšel z duelu jako vítěz a dokonce vyvezl puk do středního pásma.
38:20
A právě Koskinen raději zastavuje nahození takřka přes celé hřiště. Za dlouhým kotoučem spěchal Viktor Tichonov. Vhazovat se bude po Koskinenově levici.
37:46
Nail Jakupov si s pukem na hokejce nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím napálil pouze připraveného Koskinena! Jakupov se ještě protlačil k dorážce, ale ani napodruhé na skvělého brankáře Finska nevyzrál!
37:08
Šalunov vlétl do útočného pásma jako hurikán a dělovkou z ostrého úhlu hledal mezírku nad Koskinenovým ramenem. Hostující brankář byl i nyní pozorný.
36:32
Plotnikov okamžitě vymýšlel odpověď za brankou Finska. Ruský útočník se snažil objet branku Koskinena a zasunout puk k tyči. Finský brankář jeho úmysl dokonale přečetl.
36:03
To je rána jako hrom! Domácí měli herně navrch, ale z ničeho nic přichází gól Finska! Hosté šťastně udrželi útočné pásmo a po přihrávce mezi kruhy se natáhl SEBASTIAN AHO, jež v pádu dokázal prostřelit Varlamova! Asistence: Rony Ahonen.
35:32
Aho operoval s kotoučem za brankou Ruska. Mladičký talent finské reprezentace udržel puk proti přesile. Finové nadále zůstávají v útočném pásmu.
34:55
Jemelin pokazil rozehrávku v obranném pásmu. K odraženému kotouči se dostal Markus Granlund, avšak ani jeho střela zápěstím nezamířila mezi tři tyče.
34:15
Anton Bělov si skvěle odvedl své defenzivní povinnosti a obral finského útočníka za vlastní brankou. Ruský tlak v posledních minutách roste a probudili se také diváci.
33:35
Plotnikov se prohnal kolem mantinelu do útočného pásma a z ostrého úhlu zkoušel vyzrát na Koskinena střelou do horního rohu! Finský brankář pokračuje v jistém výkonu.
33:07
Vojnov další střelou od modré čáry nenapodobil svou gólovou ránu z první třetiny. Ruský obránce tentokrát zlomil hůl a poslal puk do rohu kluziště.
32:50
Oba vyloučení hráči jsou zpátky na ledě! Dadonov ve chvíli jejich návratu vyslal střelu od modré čáry, kterou Koskinen ukryl v rukavici.
32:07
Rozhodčí se ještě vydal za kolegou videa, aby zkontroloval nepřehlednou situaci za zády finského brankáře! Střela ruského hráče se skutečně odrazila od horní tyče!
32:07
Jakupov si sjel před hostujícího brankáře a snažil se tečovat prudké nahození! Kotouč se od jeho hokejky odrazil těsně vedle pravé tyče!
31:02
Anton Bělov vyslal přihrávku před branku, kam si sjížděl Kalinin. Druhý jmenovaný na prudký kotouč nedosáhl. Rusové zůstávají u puku.
30:50
Vyloučení v týmu Finsko (Pulkkinen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rusko (Čudinov – 2 min., hrubost).
30:50
30:50
Obrovská šance Finska a fantastický Varlamov! Domácí brankář vytáhl parádní zákrok! Přihrávku mezi kruhy obdržel Teemu Pulkkinen, jehož ránu bez přípravy zlikvidoval Varlamov skvělým přesunem!
30:30
Koskinen vyrazil za branku, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Finského brankáře trošičku zradil odraz od mantinelu, ale Koskinen nakonec puk zastavil.
30:05
Koskiranta je zpátky na ledě! Ani jeden z týmů svou úvodní přesilovku nedokázal zužitkovat. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
29:46
Dadonov zpoza branky hledal Šipačjova, který se špičkou hole natáhl po pomalé přihrávce, nicméně jednou rukou pouze dopravil kotouč do výstroje připraveného Koskinena.
29:13
Domácí v plném počtu. Začíná krátká přesilovka ruské reprezentace.
29:07
Hra se přelévá ze strany na stranu! Svou dávku práce musel nyní odvést Varlamov! Ruský brankář vytasil lapačku proti svižné střele Ahonena.
28:23
Alexej Jemelin vyzkoušel Koskinenovu pozornost střelou od modré čáry. Projektil domácího obránce nenadělal finskému brankáři žádné problémy.
28:05
Bude se znovu vylučovat! Počet sil na ledě se vyrovná! Dvě minuty za sekání dostává Koskiranta!
28:03
Aho si dlouho hledal střeleckou pozici a nakonec raději vyslal prudkou přihrávku před branku. Od bruslí jednoho z Finů se puk odrazil k Varlamovovi.
27:13
Bude se vylučovat! První přesilovou hru utkání si zahrají Finové! Dvě minuty za krosček dostává Maxim Čudinov!
27:02
Tommi Kivistö se opřel do přihrávky mezi kruhy a tvrdou střelou bez přípravy vyděsil ruské fanoušky! Varlamov spasil Rusko reflexivním zákrokem betonem!
26:20
Střela od modré čáry Koskinenovi moc starostí nenadělala. Rána byla sice hodně prudká, ale minula hostující branku o několik decimetrů.
25:43
Šipačjov ještě pro domácí udržel útočné pásmo. Rusové se po krátké kombinaci v útočné třetině sami vytlačili za modrou čáru, ale i nadále zůstávají u puku.
25:18
Jakovlev vyslal dlouhou přihrávku přes celé kluziště. Rusové sice nahozený puk tečovali, ale po chvíli se sami dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:40
Čudinov od levého mantinelu hledal žabičkou najíždějícího spoluhráče. Jeho pobídka mezi kruhy však nenašla adresáta. Ve druhé části zatím dominují obrany.
24:03
Sebastian Aho nabil na modrou čáru Kukkonenovi, který bez přípravy vyslal tvrdou střelu příklepem. Kotouč se odrazil od bruslí jednoho z obránců.
23:09
Domácí ihned po vyhraném vhazování rozjeli kolotoč rychlých přihrávek v útočném pásmu. Ke střele se odhodlal Jakovlev, jenže jeho projektil srazila obrana Finska do ochranné sítě.
23:02
Šipačjov stál úplně sám před brankou finské reprezentace, avšak Plotnikov k němu přihrávku z pravé strany nepropasíroval. Vhazovat se bude před Koskinenem.
22:23
Anton Bělov nahodil kotouč po mantinelu do útočného pásma. Na modré čáře zastavil hostující vyhození Čudinov, ale ani on nevymyslel nic nebezpečného.
22:03
Jare Sallinen se otáčel s pukem v útočném pásmu. Sallinen si to namířil do rohu kluziště, odkud zkoušel přihrávat, nicméně jeho pobídku zastavila ruská obrana.
21:17
Jakupov mířil sám proti dvojici finských obránců. Ruský hokejista si troufl na těžkou kličku mezi nohama obránce a při složitém manévru o puk přišel.
21:01
Čárový rozhodčí si všiml postavení mimo hru. Po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu. Druhá třetina je zatím opatrná.
20:43
Vjačeslav Vojnov napřáhl na modré čáře k tvrdé střele, ale naneštěstí pro něj zlomil hokejku! Kotouč se pomalu doplazil před finskou branku, avšak hosté jej odklidili.
20:10
Do druhé třetiny vstoupili na vhazování lépe Finové, ale hosté okamžitě odevzdali kotouč ruské reprezentaci. Komarov se snaží napadat domácí rozehrávku.
20:01
Střely na branku: 8 – 9
První třetina je minulostí! Úvodní dvacetiminutovka přinesla herní převahu Ruska, které do utkání vstoupilo aktivněji. Aktivita se Rusku vyplatila a po sedmi minutách hry šlo do vedení zásluhou Vojnova! Finové ale rychle dokázali vyrovnat, když odražený puk doklepl do branky Granlund! Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale na ledové ploše už kralovali oba brankáři.
20:00
19:47
Čudinov se vytlačil ven z útočného pásma. Rusové se zbytečně připravili o útočnou třetinu těsně před koncem úvodní periody. Úvodní dvacetiminutovka podle všeho skončí nerozhodně.
19:00
Probíhá poslední minuta 1. třetiny!
18:46
Jaakola si troufl na riskantní přihrávku za vlastní brankou. Naštěstí pro něj dotírající domácí útočník na pomalý kotouč nedosáhl. Finové mohou zaútočit.
18:36
Sebastian Aho nabral rychlost ve středním pásmu a prosmýkl se s pukem za modrou čáru. K jeho smůle byl někdo z jeho spoluhráčů netrpělivý. Postavení mimo hru.
17:48
Šipačjov se dostal k puku před brankářem Finska, ale vinou dlouhého vyčkávání nakonec vůbec nevypálil! Ruský střelec měl před sebou poloodkrytou branku!
17:24
Varlamov poněkolikáté v první třetině přikryl dlouhé nahození lapačkou a zastavil hru. Vhazovat se bude po pravici ruského brankáře.
16:52
Šipačjov přihrával zpoza branky na Plotnikova. Druhý jmenovaný se před dobře bránící hráče Finska k zakončení nedostal. U puku jsou hokejisté Suomi.
16:15
Burmistrov si prodloužil střídání a tentokrát se tlačil za odraženým kotouč za branku Finska. Ruský útočník však na puk nedosáhl a odjíždí na střídačku.
15:53
Koskinen opět po delší době musel zasahovat! Hostující brankář našel recept na střelu Burmistrova. Vhazovat se bude po Koskinenově levici.
15:38
Jakupov nabil na modrou čáru Zajcevovi, který však ještě jednou vrátil kotouč. Jakupov už napodruhé vyzkoušel štěstí zápěstím, ale trefil jen obránce před sebou.
14:30
Granlund se otočil kolem domácí branky, avšak poté se dostal do těžké pozice v rohu útočného pásma, kde jej Vojnov obral o kotouč.
13:44
Erkinjuntti vybojoval puk za brankou Ruska, nicméně v útočném pásmu se nesetkal s podporou svých spoluhráčů a o kotouč následně přišel.
13:00
Jare Sallinen provezl puk do útočného pásma a z prostoru levého kruhu zkusil štěstí střelou zápěstím. Varlamov měl čistý výhled a stačil zasáhnout vyrážečkou.
12:50
Burmistrov a Širokov se vydali na výlet do útočného pásma. Za modrou čarou se k puku dostal druhý jmenovaný a Koskinen se musel rychle přesunout k levé tyči.
12:13
Hra se znovu vrátí před strážce domácí branky! Rusko pouze vyhodilo kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Varlamova.
11:47
Finům se v posledních minutách přeci jen povedlo poněkud otupit narůstající ruský tlak a hosté se stále častěji dostávají před brankáře Varlamova.
11:09
Erkinjuntti vybojoval za brankou Ruska puk a předal jej Ahonenovi. Druhý jmenovaný neváhal a vyslal nepříjemnou střelu. Varlamov byl na svém místě.
10:45
Další práce pro Finského brankáře. Koskinen tentokrát zlikvidoval Plotnikovovu ránu od pravého hrazení. Finský brankář se v úvodní třetině rozhodně nenudí.
10:27
Galuzin se snažil tečovat střelu od modré čáry před brankou Finska, ovšem při své snaze zasáhnout puk vstoupil do brankoviště.
09:43
Je vyrovnáno! Finové odpovídají hodně rychle. Ruská obrana zazmatkovala ve vlastním obranném pásmu a nepokryla prostor před brankou! Varlamov sice střelu z pravého kruhu vyrazil, ale dojíždějící LEO KOMAROV už neměl problém dorazit puk za jeho záda! Asistence: Mikko Rantanen, Markus Granlund.
09:33
Koskinen ale zanedlouho musel vytáhnout další zákrok lapačkou. Tentokrát raději ukryl nahození ze středního pásma. Vhazovat se bude po jeho levici.
09:10
Až nyní si Finové na chvíli mohou zase oddechnout. Rusové totiž pouze nahodili puk do útočného pásma a odjeli na střídačku. Střídají ale také hosté.
08:32
Nail Jakupov zkusil štěstí zápěstím z pravého křídla. Koskinen mrskl lapačkou a zastavil prudkou střelu. Finský brankář ještě stačil vyklepat puk pro spoluhráče.
07:58
Varlamov raději zastavil nahozený kotouč. Ruský brankář si všiml dotírajících protihráčů a raději podržel puk v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
07:25
Finové se okamžitě snažili o odpověď. Jemelin neudržel soupeře v rohu obranného pásma a do volného puku se opřel Hietanen. Jeho projektil zápěstím zastavila obrana.
06:47
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusko se ujímá vedení! Domácí využívají převahu v úvodu utkání ke vstřelení úvodní branky! VJAČESLAV VOJNOV dostal skvělou přihrávku na modrou čáru a přesnou střelou do šibenice otevírá skóre dnešního střetnutí! Asistence: Sergej Plotnikov, Sergej Kalinin.
06:01
Nikita Zajcev neměl dostatek sil a pouze nahodil kotouč směrem na branku Finska. Ruský obránce poté napodobil své spoluhráče a odebral se na střídačku.
05:23
Obrovská šance Finska! Teemu Pulkkinen si počkal na přihrávku za obranu Ruska a jel sám na Varlamova! Hostující hokejista zvolil forhendovou kličku, ale na Varlamova recept nenašel! Ruský brankář zlikvidoval i následnou dorážku!
04:52
Na druhé straně hrozil Šipačjov, který se natlačil před Koskinena, ale v tísni už nenašel recept na fantastického Koskinena.
04:22
Sebastian Aho pálil z prostoru pravého kruhu zápěstím. Jeho svižný projektil zablokoval jeden z ruských obránců k mantinelu a domácí mohou rychle zaútočit.
03:48
Šalunov se dral do útočného pásma, nicméně kotouč zatáhl pouze do rohu kluziště, odkud našel pouze hole finských obránců.
03:14
Aho tvrdě narazil v rohu útočného pásma v souboji o kotouč do mantinelu a jen těžko se sbírá zpět na nohy. Podle všeho však bude finský útočník v pořádku.
02:43
Jaakola až nyní osvobodil Finy z jejich obranné třetiny a zavezl kotouč do středního pásma. Odtud nahazoval na Granlunda, který se k puku nedostal.
02:25
Burmistrov bojoval o kotouč v rohu útočného pásma, odkud našel najíždějícího Tělěgina, který okamžitě prověřil pozornost finského brankáře. Koskinen byl na své místě.
01:39
První zákrok musel předvést Varlamov. Proti střele z ostrého úhlu však neměl práci a ránu zápěstím nakonec vytěsnil ramenem mimo branku.
01:15
Tentokrát už se Rusové dostali do útočného pásma. Jaakola zpoza branky nedostal kotouč za modrou čáru a Rusko nadále zůstává v útočném pásmu.
00:36
Do útočného pásma spěchal Kalinin. Jeho individuální akci podél levého mantinelu zastavuje postavení mimo hru. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
00:10
Na úvodním vhazování uspěli Rusové. Ivan Tělegin udržel kotouč na hokejkách domácích hokejistů a modrá vlna se okamžitě žene na finskou branku,
00:01
Ještě před úvodním vhazováním zazní hymny obou dnešních soupeřů!
Oba týmy už pomalu nastupují na led moskevské haly! Finové odehrají dnešní utkání v bílých dresech, zatímco domácí Rusko zvolilo modrou sadu!

Rusko: Varlamov (Bobrovskij) – Vojnov, Jemelin, Čudinov, Antipin, Jakovlev, Bělov, Zajcev, Běreglazov – Dadonov, Šipačjov, Tichonov – Plotnikov, Kalinin, Tělegin – Jakupov, Galuzin, Širokov – Šalunov, Burmistrov, Averin

Finsko: Koskinen (Bäckström) – Jaakola, Hietanen, Salmela, Kivistö, Kukkonen, Melart, Ahonen, Virtanen – Komarov, Granlund, Rantanen – Pyörälä, Koskiranta, Aho – J. Sallinen, T. Sallinen, Pulkkinen – Erkinjuntti, Malinen, Jormakka – Filppula.
Rusko

Rusko se na domácím šampionátu pokusí napravit propadák z olympiády v Soči! Rusové tomu podřídili také přípravu před mistrovstvím světa! Velkou silou disponují na brankářském postu, kde mají k dispozici duo Bobrovskij – Varlamov! Rusové zatím v přípravě nejsou natolik jistí jako Finsko, ale také Rusko odešlo z ledu poraženo pouze jednou! Na úvod přípravy čekalo na Rusko Norsko. Rusové vyhráli oba duely, nicméně na jeden se nadřeli až v prodloužení. Naprosto stejně tomu bylo v dvojzápase se Slovenskem! Posledním soupeřem bylo Rusku Švédsko. Švédové sice první duel ovládli 4:1, ale v odvetě jim sborná uštědřila příděl 4:0!
Finsko

Finové disponují velmi silným týmem! Severský celek stihli před světovým šampionátem hráči jako Komarov či Granlund. Po vyřazení Floridy z bojů o Stanley Cup navíc finskou reprezentaci posílí také Barkov! Finům se zatím v přípravě daří více než dobře. Hokejisté Suomi zvítězili v pěti ze šesti případů. Na úvod přípravy Finové dvakrát porazili Slovensko, poté si dvakrát vyšlápli na Norsko a jednou dokázalo Finsko porazit také českou reprezentaci! Právě Česká republika je jediným dosavadním přemožitelem Finska před světovým šampionátem, když v prvním vzájemném duelu uspěla výsledkem 3:2!
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Mistrovství světa v ruské Moskvě a Petrohradu se nezadržitelně blíží a reprezentační výběru dokončují přípravu před světovým šampionátem! V duelu tradičních rivalů se Rusko střetne s Finskem! Utkání startuje v 18:30 a jeho průběhem Vás provede Tomáš Kubečka. Přeji Vám příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.