Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Rusko - 9. listopadu 2017   17:30

Finsko
Finsko
01:55' Kemppainen (Junttila, Koivisto) • 23:10' Heiskanen (Pihlström, Anttila) • 50:52' Ohtamaa (Anttila)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Rusko
Rusko
26:41' Kaprizov  (N. Gusev) • 37:07' S. Plotnikov  (Tělegin)
Finsko
Ohlund L. (Swe), Bjork T. (Swe)
Hartwall Arena, Helsinky
Rusko

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Rusko: Nikita Gusev, Sergej Plotnikov
Rusové nakonec neohrozili bránu ve šesti hráčích a Finsko tak vyhrálo zaslouženě 3:2.
Už ve 2. minutě Julius Junttila našel před bránou Joonase Kemppainena a ten puk trefil do poloodkryté brány.
Ve druhé třetině jsme se dočkali hned tří gólů. Už ve 24. minutě poslal Finsko do vedení Miro Heiskanen, který si v dnešním zápase připsal debut a hend se dočkal gólu, ale už ve 27. minutě snížil Kirill Kaprizov a ve 38. minutě srovnal utkání Sergej Plotnikov, když překvapil finského brankáře střelou k levé tyči.
Ve třetí třetině jsme viděli už po dvanácti vteřinách šanci Niemiho, ale Šesťorkin ho krásným zákrokem vychytal. Ovšem v 51. minutě Ohtamaa využil odraženého puku a zaručil tak Finsku dnešní výhru.
Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 3:8
Střely mimo branku: 4:7
Vyloučení: 3:2
Vyhrané buly: 11:5
59:45'
Marko Anttila netrefil prázdnou bránu ze středního pásma!
59:24'
Nyní je puk za bránou Finska.
59:03'
Kaprizov se dostal do pásma finů, ale ti následně vyhodili puk.
58:32'
Šesťorkin je na střídačce a rusové hrají v šesti!
58:10'
57:39'
Barabanov vysoko napadal rozehrávku finů, ale ti už jsou v pásmu Ruska.
56:50'
Po krásné kombinaci se ke střele dostal Petri Kontiola, ale ten podklouzl a jeho střela šla hodně mimo.
56:19'
Finové mají druhou přesilovku v dnešním utkání a mohou rozhodnout zápas.
56:10'
Vyloučení v týmu Rusko (Kirill Kaprizov – 2 min., hákování).
55:25'
Ovšem pokračuje se v pěti hráčích na každé straně, ale následně se Rusové dostali do zakázaného uvolnění a hra se zpátky přesune před bránu Šesťorkina.
54:42'
Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 5 min., napadení + 10 min. osobní trest, napadení).
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Zubarev – 5 min., napadení + 10 min. osobní trest, napadení).
54:42'
Nakonec rozhodčí bitku přerušili, jelikož Zubarev měl na ruce krev a oba dva hráči už odešli do šaten.
54:42'
Nyní vidíme bitku Zubareva a Savinainena!
53:42'
Plotnikov neměl slitování s Mikkolou a narazil ho na plexisklo. Ovšem u puku jsou rusové.
52:41'
Sami Lepistö málem překvapil Šesťorkina, ale ten nakonec puk vyrazil po střele z velkého úhlu.
51:47'
Sergej Andronov se dostal do velké šance, ale těsně před brankovou čárou zastavil puk finský hráč!
50:52'
Finsko právě vstřelilo branku!
Marko Anttila vypálil z levé strany, kde puk vyrazil Šesťorkin, ale na dorážku ATTE OHTAMAA už nedosáhl! Asistence: Marko Anttila.
50:41'
Pro změnu zakázané uvolnění finského výběru.
50:24'
Zakázané uvolnění Ruska.
49:35'
Tkačov se dostal ke střele, ale Koskinen byl připraven a vyrazil puk betonem.
49:08'
48:50'
Julius Junttila byl před bránou, ale poté dostal přihrávku na nohy a nemohl tak vystřelit na Šesťorkinovou bránu.
47:57'
47:43'
Finové dnes v oslabení hrají skvěle a ubránili se i ve třetím oslabení.
47:08'
Ničuškin si objel bránu, ale chvíli poté puk získali finové.
46:17'
Kaprizov připravil skvělou pozici Gusevovi, ale ten toho nevyužil.
45:57'
Vyloučení v týmu Finsko (Mika Niemi – 2 min., sekání).
45:24'
Rusko bude hrát opět přesilovku, ale nyní to ještě zkouší v šesti hráčích.
44:44'
44:32'
Savinainen vystihl přihrávku rusů, ale neměl rychlost a ke střele se nedostal.
44:12'
Hra pokračuje a tím i ruská přesilovka.
44:02'
Nyní je na chvíli hra přerušena, jelikož rozhodčí potřebuje zalepit prst, když se o něco pravděpodobně řízl.
44:02'
Ofsajd ruského výběru.
43:51'
Nyní Mozjakin puk nezpracoval, jelikož dostal velmi prudkou přihrávku a rusové musí jít z finského pásma pryč.
43:20'
Mozjakin si zpracoval puk, ale následná rána šla vedle brány.
42:44'
Vyloučení v týmu Finsko (Antti Erkinjuntti – 2 min., podražení).
42:19'
Rusové se málem dostali do zakončení, ale nakonec na Koskinena rána neprošla.
40:48'
Ofsajd rusů.
40:12'
Mika Niemi se rychle dostal do zakončení potom co Šesťorkinovi sjel puk z hole, ale nakonec ruský brankář vše vyřešil skvělým zákrokem!

39:09'
Antti Pihlström lehce zaváhal u rozehrávky svého týmu, ale nakonec vše vyřešili jeho spoluhráči.
38:20'
Joonas Kemppainen vypálil z pravé části, ale puk Šesťorkin vyrazil a následně se hra přerušila, jelikož je branka ruského týmu posunuta.
37:19'
Nikita Nestěrov vypálil velmi tvrdou ránu, ale Koskinen jí viděl a chytil.
37:07'
Rusko právě vstřelilo branku!
SERGEJ PLOTNIKOV nyní nachytal finského brankáře Koskinena na švestkách, jelikož vypálil k levé tyči, kde to domácí brankář nečekal a Rusko srovnává na 2:2! Asistence: Ivan Tělegin.
36:48'
Nakonec finové vyhráli buly a jeli okamžitě vystřídat.
36:36'
Petri Kontiola vyhodil puk do zakázaného uvolnění a nemohou vystřídat.
36:19'
Rusové předvádí tlak ve finské pásmu, ale Koskinen vyrazil puk lapačkou.
35:30'
Rusové mají problémy při rozehrávce a nakonec ztratili puk, který skončil u finského výběru.
34:26'
33:50'
Petri Kontiola nyní vystřelil, ale rovněž minul bránu. Následně Sami Lepistö vystřelil mimo.
33:31'
Teemu Hartikainen minul bránu po přihrávce do dobré pozice.
32:57'
Rusové velmi vysoko napadají finskou rozehrávku a ti se zatím nedostali ke střele.
32:26'
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., držení protihráče).
32:26'
Nyní se už rusové vysvobodili a zachytili přihrávku. Nicméně Finsko bude mít přesilovou hru.
32:02'
Finové už i vystřídali a stále svírají svého soupeře!
31:09'
Hra se už rozjela a vidíme o dost aktivnější snažení útočníků, než v první periodě. Nyní je na ledě šest finů, jelikož se hráč ruského týmu dopustil faulu.
30:17'
Grigorenko chtěl najít Barabanova před bránou, ale následná přihrávka byla zblokována.
29:54'
Vojnov sice vystřelil na Koskinena, ale poté bylo odpískáno, jelikož ruský hráč stál v brankovišti.
29:15'
Rusové mezitím dokázali i vystřídat, ale nakonec Bogdan Kiselevič trochu v nouzi vystřelil, jelikož neměl komu nahrát, ale Koskinen byl připraven a bez problém chytil puk do lapačky.
28:48'
Bogdan Kiselevič ještě udržel pásmo pro rusy, kteří nyní zavřeli finy a přihrávají si v jejich obranné pásmu.
27:49'
I když jsou finové odvážnější v napadání, nyní jsou u puku Rusové a Tělegin se snažil projít přes střed, ovšem následná přihrávka minula jeho spoluhráče.
26:41'
Gusev viděl před bránou KIRILLA KAPRIZOVA, ten první ránu poslal do betonu Koskinena, ale následně už dostal puk za záda finského brankáře! Asistence: Nikita Gusev.
26:08'
Prudkou ránu finského týmu vyrazil ramenem Šesťorkin, ale následně se dopředu dostali Rusové, když vypálil Andronov, ovšem brankář Mikko Koskinen vše uhasil chycením puku do lapačky.
24:56'
Následně měli hráči Finska dvě velké šance, ale nakonec vše vyřešil ruský brankář Šesťorkin a chytil puk do lapačky!
23:10'
Anttila dostal rusy do problémů, následně Pihlström předal puk na MIRO HEISKANENA a ten střelou dostal puk za záda Šesťorkina! Tento mladičký fin v prvním seniorském zápase za národní tým dává svůj první gól! Asistence: Antti Pihlström, Marko Anttila.
22:36'
Savinainen se pěkně vyhnul rusům ve středním pásmu a udržel puk pro svůj tým.
22:00'
Finové nebudou moct vystřídat, jelikož se opět dopustili zakázaného uvolnění.
21:36'
Kapitán Ruského výběru Sergej Mozjakin vypálil od modré čáry, ale jeho střela skončila vedle brány.
21:13'
Ovšem poté Finsko vyhodilo puk a píská se zakázané uvolnění.
21:07'
Tjamkin rozjel akci od své brány, ale po chvíli Rusové ztratili puk v obranném pásmu Finska.
20:25'
Krátce po vhazování se ke střele dostal Petri Kontiola, ale Šesťorkin vyrazil puk lapačkou.
20:22'
Antti Pihlström vypálil, ale Igor Šesťorkin našel kotouč v náruči.

Vyhrané buly: 6:9
Vítězem první třetiny jsou Finové, kteří se zatím prezentují jako jasně lepší tým. Už ve 2. minutě Julius Junttila našel před bránou Joonase Kemppainena a ten puk trefil do poloodkryté brány. Ve 14. minutě to ale zatím dnešní jediný střelec Kemppainen nevyřešil nejlépe a z šance, kdy finové jeli 2 na 1 vypálil vedle brány.
20:00'
19:54'
Draftovaná trojka z Dallasu Miro Heiskanen se ještě dostal ke střele, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.
19:37'
Plotnikov dostal přihrávku před bránu, ale jeho zakončení bylo zblokované do ochranné sítě.
19:06'
Finové mají opět na ledě čtvrtou formaci proti první ruské, ale prozatím se líp prezentuje právě finská formace.
18:36'
Nyní se bojuje u mantinelu v ruském pásmu, následně Sami Lepistö vypálil z velkého úhlu, ale Šesťorkin byl připraven.
18:00'
Teemu Hartikainen dostal skvělou přihrávku od Kemppainena, ale sám před brankářem zaváhal a puk mu sklouzl z hole.
16:56'
Gusjev se pokoušel překvapit Koskinena z velkého úhlu, ale finský brankář si to pohlídal a nepustil puk do brány.
16:22'
Rusové se dopustili už třetí ofsajdu a hra se přesune zpátky do středního pásma.
16:00'
15:38'
Grigorenko se dostal do zakončení, ale svatyni Finského týmu minul.
14:47'
Anttila se i v oslabení dostal do zakončení, ale s tou si Šesťorkin poradil, i když mu puk vypadl z lapačky, následně ale Pihlström nedorazil kotouč do brány, jelikož byl ve velké rychlosti.
14:00'
Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podražení).
13:45'
Plotnikov se dostal k puku z bezprostřední blízkosti před bránou, ale Mikko Koskinen převedl reflexivní zákrok.
13:19'
Finové se řítili 2 na 1, ale Joonas Kemppainen to vzal na sebe, což neudělal dobře, jelikož jeho rána skončila vedle brány!
13:09'
Až nyní se Valerij Ničuškin dostal ke střele, ale ta byla zblokována a skončila v ochranné síti.
12:38'
Nyní se hraje už dlouho bez přerušení, ovšem oba dva týmy hrají zatím velmi defenzivně a hlavně nechtějí udělat chybu.
12:02'
Antti Pihlström využil střídání Ruska a vypálil, ovšem puk z jeho hole šel nakonec vedle brány Koskinena.
11:08'
Nyní se ruský hráč dopustil nedovoleného zákroku, ovšem rozhodčí zatím nikoho na trestnou lavici neposadí.
10:42'
Gusjev se odhodlal ke střele, ale bránu Koskinena minul.
10:10'
Finové se málem dostali ke střele, ale finální přihrávku zachytila ruská obrana.
09:39'
Zatím se hraje velmi opatrně a až na vstřelenou branku jsme se zatím žádně vážnější šance nedočkali.
08:20'
Finové mají menší problémy ve vlastním pásmu, ale kotouč kontrolují a následně se dostali k bráně Koskinena, ovšem tam puk získali Rusové.
07:51'
Rusové sice odevzdali puk, ale zakázané uvolnění se nakonec pískat nebude.
06:49'
Miro Heiskanen se dostal do pásma Ruska, ale následně puk ztratil a Rusové opět založili nový útok od své brány.
06:23'
Nyní Rusové se provinili zakázaným uvolněním a bude se opět vhazovat v obranném pásmu Ruska.
06:16'
Marko Anttila vypálil tvrdou střelu od modré čáry, ovšem Igor Šesťorkin byl připraven a kotouč chytil.
05:18'
Rusové mají problémy při rozehrávce a nedostanou se dál než do středního pásma.
04:36'
Kaprizov si nyní nerozuměl se svými spoluhráči, ale nakonec rusové vše vyřešili, následně ovšem neprošli přes střed hrací plochy.
02:57'
Širokov se dostal k puku ve vlastním pásmu a následně se dostal až před bránu Koskinena, ovšem jeho rána bránu minula.
01:55'
Junttila našel před bránou JOONASE KEMPPAINENA a ten umístil puk do pravé části branky, kde se nestačil přemístit Šesťorkin! Finové se tak rychle dostali do vedení. Asistence: Julius Junttila, Miika Koivisto.
01:20'
Nyní Gusjev trefil pouze obránce FInska.
00:32'
Plotnikov se otočil kolem brány, ale Koskinen vyrazil puk před sebe.
00:09'
Úvodní buly vyhrálo Rusko, ale po zásahu Tělegina končí puk v ochranné síti.
00:01'

Finsko: Koskinen (Kilpeläinen) – Lepistö (A), Mikkola, Ohtamaa, Heiskanen, V. Lajunen, Koivisto, Kukkonen (C) – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – Erkinjuntti, Koskiranta, Savinainen – Anttila, Niemi, Pihlström – Manninen.

Rusko: Šesťorkin (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Vojnov, Nestěrov, Trjamkin, Chafizullin, Ljubuškin, Zubarev – S. Plotnikov, Andronov (A), Tělegin – Kaprizov, Tkačov, N. Gusev – Barabanov, Grigorenko, Mozjakin (C) – Ničuškin, Kalinin, Širokov (A)..
Rusko:

Rusko se tedy na posledním Mistrovství světa umístilo na třetím místě. V semifinále podlehlo Kanadě 2:4, ale poté porazilo dnešního soupeře Finsko 5:3. Rusko na Karjala Cup přicestovalo bez největších hvězd. Trenér Oleg Znarok nemá k dispozici zraněného Pavla Dacjuka, který by měl být na marodce zhruba tři týdny, ani Andreje Markova nebo Ilju Kovalčuka, s jehož startem se počítá na prosincovém Channel One Cupu. Sborná ovšem má co nabídnout, na prvním podniku Euro Hockey Tour bude patřit k favoritům.

Nominace Ruského výběru na Karjala Cupu:

Brankáři:
Igor Šesťorkin (Petrohrad), Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Andrej Karejev (Ufa).
Obránci:
Vjačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Andrej Zubarev (všichni Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Nikita Něstěrov (oba CSKA Moskva), Ilja Ljubuškin (Jaroslavl), Nikita Trjamkin (Jekatěrinburg), Vasilij Tokranov (Kazaň).
Útočníci:
Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Sergej Kalinin, Sergej Plotnikov, Sergej Širokov (všichni Petrohrad), Kiril Kaprizov, Michail Grigorenko, Valerij Ničuškin, Sergej Andronov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Vladimír Tkačev (Kazaň), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk), Pavel Kraskovskij (Jaroslavl).
Finsko:

Finsko se na posledním Mistrovství světa umístilo na čtvrtém místě, když nejprve podlehlo v semifinále Švédsku 1:4 a poté v boji o třetí místo prohrálo s dnešním soupeřem Ruskem 3:5. Pro trenéra Lauti Marjamäku je to poslední sezóna, kdy působí u Suomi, jelikož poté ho nahradí Jukka Jalonen. Nechybějí zkušenosti válečníků, jako jsou Kukkonen, Pyörälä, Lepistö, ale ani mladé tváře. Poprvé se v Euro Hockey Tour představí trojka posledního draftu NHL Miro Heiskanen z IFK Helsinky nebo nadaný útočník Eeli Tolvanen z Jokeritu Helsinky.

Nominace Finského výběru na Karjala Cupu:

Brankáři:
Mikko Koskinen (Petrohrad, KHL), Joni Ortio (Skelleftea, Švédsko), Eero Kilpeläinen (Örebrö, Švédsko).
Obránci:
Sami Lepistö (Jokerit Helsinky, KHL), Jyrki Jokipakka (Soči, KHL), Ville Lajunen (Spartak Moskva, KHL), Atte Ohtamaa (Kazaň, KHL), Jesse Virtanen (Färjestad, Švédsko), Miika Koivisto, Lasse Kukkonen (oba Oulu), Miro Heiskanen (IFK Helsinky), Mikko Lehtonen, Niko Mikkola (oba Tappara Tampere).
Útočníci:
Antti Pihlström, Mika Niemi, Eeli Tolvanen, Marko Anttila (všichni Jokerit Helsinky, KHL), Joonas Kemppainen, Teemu Hartikakinen (oba Ufa, KHL), Petri Kontiola (Jaroslavl, KHL), Veli-Matti Savinaninen (Chanty-Mansijsk, KHL), Antti Erkinjuntti (Langnau, Švýcarsko), Mika Pyörälä (Bern, Švýcarsko), Jarno Koskiranta (Petrohrad, KHL), Sakari Manninen (Örebrö, Švédsko), Jani Lajunen (Lugano, Švýcarsko), Julius Junttila (Oulu), Jukka Peltola (Tappara Tampere).
Vítám vás u dalšího utkání na Karjala Cupu. Dnes se proti sobě utkají národní týmy Finska a Ruska. Hrát se bude v Hartwall Aréně v Helsinkách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.