Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Finsko - 12. prosince 2019   18:30

Česko
Česko
05:54' Zaťovič (Gulaš) • 09:44' Sekáč (Tomášek) • 17:10' Sedlák (Moravčík, A. Nestrašil) • 60:23' Sedlák (Jeřábek)
4:3
(3:1, 0:0, 0:2 - 1:0)
Finsko
Finsko
12:02' Björninen  (Karjalainen) • 51:30' Lammikko   • 59:12' Savinainen  (Kemiläinen)
Česko
Sjöqvist, Öhlund – Ondráček, Špůr
LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
6988 diváků
Finsko

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Z Plzně přeje hezký zbytek večera Matěj Vybíral.
Pochvalu si za dnešek zaslouží také fanoušci, kteří český tým podporovali hlasitě po celý zápas.
Český tým nakonec urval proti Finsku dva body! Může mrzet třetí třetina, ve které Češi ztratili dvoubrankový náskok, ale jinak předvedli velmi kvalitní výkon zejména v první části, po které vedli 3:1. Finsko už poté bylo aktivnější a dokázalo zužitkovat dvě šance. Zvítězili ale nakonec domácí, druhou branku v zápase vsítil Lukáš Sedlák!

Střely na branku: 27:26.

Nejlepší hráči zápasu:
Česko – Milan Gulaš
Finsko – Juho Lammikko
60:23'
Česko právě vstřelilo branku!
Pouze třiadvacet sekund trvalo prodloužení a Češi vítězí také počtvrté v sezóně! Proti Finsku i podruhé berou dva body. Rozhodl LUKÁŠ SEDLÁK, který se na levé straně natlačil před dva finské hráče a v tísni zakončil mezi betony Laurikainena! Asistence: Jakub Jeřábek.
60:01'
Začalo prodloužení.
Hrát se bude klasicky pět minut tři na tři.
Prodloužení začne ve 20:48.
Bohužel Češi ve třetí části neudržel dvougólové vedení a duel jde do prodloužení! Z brejku snížil Lammikko a při hře bez brankáře srovnal tečí před Willem Savinainen. Český tým hrál až příliš pasivně, nevytvořil si vlastně žádnou šanci a jen čekal, co vymyslí soupeř. Ten vymyslel vyrovnání.

Finsko právě vstřelilo branku!
Hru v šesti Finsko využívá a je srovnáno na 3:3! Hosté vybojovali puk od mantinelu, Kemiläinen dostal nabito na osu hřiště a jeho dělovka propadla Willovi až do sítě! Před brankou dobře clonil VELI-MATTI SAVINAINEN, kterému se navíc povedlo puk tečovat a je označen za střelce branky. Asistence: Valtteri Kemiläinen.
58:40'
Finsko usazené v útočném pásmu a hraje v šesti, Laurikainen na střídačce!
58:20'
Puljujärviho střelu od modré Will vykopl betonem a Češi zahrozili z protiakce, Laurikainen vytěsnil Horákův bekhendový pokus.
57:27'
Jaškin po zisku kotouče zaútočil po levé straně, ale prováhal možnost vypálit. Finská defenziva se k němu stáhla včas.
57:11'
Alespoň na chvilku si česká defenziva vydechla a domácí podrželi puk v útoku.
56:52'
Pomoci se snaží fanoušci, kteří český tým podporují hlasitě celý zápas.
56:12'
Hostující tlak se neustále zvětšuje, Sallinenovu střelu z mezikruží dokázali Češi zablokovat.
55:44'
Finové sice v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke kombinaci. Češi po zisku puku pouze vyhodili kotouč do středního pásma.
54:41'
Český tým chvíli držel kotouč, ale pouze rozehrával po mantinelech. Finsko dobře napadá a komplikuje domácím situaci.
53:49'
Filippi vyhrál buly na Gulaše, který ihned z pravého kruhu pálil. Sražený kotouč ale v klidu sebral Laurikainen.
53:46'
Finská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
53:19'
Sallinen se dostal do dobré pozice. Obdržel přihrávku na levou stranu, z kruhu však českou branku netrefil.
52:56'
Savinainen dostal pas na levou stranu, ale českou defenzivu nepropálil. Domácí branka následně na chvilku posunutá, rozhodčí přerušuje hru. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
52:35'
Finové jsou více na kotouči a tvoří, český tým ve třetí části spíše vyčkává, co vymyslí soupeř.
51:30'
Češi přežili předchozí dvě finské šance, ale nyní už inkasují! Kotouč se ve středním pásmu odrazil nepříhodně pro domácí barvy, Sekáč už nezastavil rozjetého protihráče, Mozík si hlídal přihrávku. Ujíždějící JUHO LAMMIKKO měl tedy dostatek času zamířit a z mezikruží vypálil do pravého horního rohu! Bez asistence.
50:51'
Po delší době se český tým usadil v útočném pásmu, vypracoval si ale pouze sraženou střelu Jaškina a nepřesnou přihrávku Moravčíka.
50:14'
Radan Lenc dostal dobrý pas do jízdy a vypálil přes obránce, zamířil kousek nad finskou branku.
49:05'
Další dobrá šance Suomi! Björninen rozkmital rychlé nohy na pravé straně a přihrál před branku Sallinenovi, který zblízka trestuhodně minul Willovu svatyni!
47:46'
Rychlý finská protiakce, Nättinen se přeřítil přes Moravčíka po pravé straně a protáhl se před Willa, který teď podržel český tým důležitým zákrokem!
47:37'
Znovu Lukáš Sedlák a jeho otočka před branku, přihrávku tentokrát srazil betonem Laurikainen.
46:55'
Sedlák se vytočil před branku a hledal Jaškina, k tomu se kotouč nedostal.
46:46'
Milan Gulaš si najel na útočnou modrou čáru, dostal přihrávku a střelou přes obránce prověřil Laurikainena. Následuje přestávka na čištění ledu.
45:51'
Rousek nataženou hokejkou srazil finskou přihrávku do středního pásma.
45:21'
Tomášek se stihl vrátit do středního pásma, a tak Horák mohl zavézt puk do útoku, ke střele se domácí nakonec nedostali.
44:24'
Nättinen ujel po pravé straně, byl stíhán obráncem, tak z kruhu pálil na vzdálenější tyč, ale nezamířil přesně.
43:28'
Čechům se nepovedla rozehrávka, ale Puljujärviho nakonec vytlačili do středního pásma.
42:30'
Tečované slabé nahození ze středního pásma bylo nečekaně sražené přesně na hostující branku a Laurikainen se musel natáhnout, aby puk vytěsnil! Po následující střele dorážel Beránek, ale finského brankáře nepropálil.
41:44'
Češi se ubránili finské protiakci a sami zahrozili, Klok si najel z druhé vlny, dostal přihrávku a prověřil finského gólmana.
41:20'
Krejčíkovo nahození od modré čáry se snažil tečovat Nestrašil, Laurikainen tentokrát odolal.
40:41'
Filippi vybojoval puk v útočném pásmu a zpoza branky přihrával za sebe, spoluhráči mu už však odjeli střídat.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:17.
Oproti první části ta druhá nenabídla tak zajímavou a ofenzivní podívanou. Když už se jeden z týmů dostal do šance, bylo to většinou Finsko. Suomi však nedokázalo ani jednu akci dotáhnout do gólového konce. Buď mu chyběla přesnost, nebo zasáhl skvělý Roman Will. Češi ve druhé periodě vypálil na branku pouze šestkrát a Laurikainena tentokrát nepřekonali.

Střely na branku: 21:18.
40:00'
39:59'
Filippi vyhrál buly a druhá třetina je u konce.
39:55'
Pět sekund před koncem vhazování před Willem.
39:41'
Jeřábek dlouhou přihrávkou našel na pravé straně rozjetého Gulaše, kterého křižoval obránce, český kapitán tedy musel střílet. Laurikainen zasáhl betonem a podržel Finy!
39:05'
Moravčík v obraně není úplně jistý, nerozehrál dobře a Češi se museli bránit. První střela šla vedle branky, Eronen poté od modrá čáry přestřelil.
38:37'
Českou akci přerušila hra vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
38:05'
Zakázané uvolnění Suomi.
37:57'
Tečovaná střela Pokky z pravé straně skončil vedle branky, z protiakce zahrozil Tomášek, jeho pokus byl také tečovaný a skončil v ochranné síti. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Laurikainenem.
37:05'
Lenc trefil od modré čáry jen prvního finského hráče, domácí se museli rychle vracet do obrany, ale situaci zvládli na jedničku.
36:24'
Češi dobře brání finské akce, sami se ale v posledních minutách do ofenzivy zrovna neženou.
35:46'
Moravčík napravil svou chybu a zachytil puk za brankou. Následně ovšem český tým rozehrál jen na zakázané uvolnění.
35:28'
Moravčíkovi se nepovedla rozehrávka a Suomi opět může zahrozit.
34:50'
Savinainen se snažil dorážet po nahození od modré čáry, Roman Will však kryje.
34:32'
Pokka z pravé strany z velkého úhlu trefil jen boční síť. Teď se přeci jen Finsko usazuje v ofenzivě.
34:04'
Ani jednomu z týmů se teď nedaří usadit v útočném pásmu. Obrany ve druhé třetině dominují nad útoky a k viděním není tolik šancí.
33:16'
Zaťovičovo tečované nahození ze středního pásma končí v ochranné síti. Vhazovat se bude ve střední třetině.
32:47'
Český tým se osvobozuje a už je v plném počtu.
32:24'
Ránu Puljujärviho vykopl Will betonem, dorážet mohl Lammikko ale nedokázal se včas zorientovat!
31:31'
Palmu nepřihrával před branku přesně, Sekáč se zmocnil puku a vyhazuje.
30:56'
Domácí vyhráli buly a Horák vyvezl puk až do útočného pásma.
30:47'
Vyloučení v týmu Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., vysoká hůl).
30:47'
Jaškin přihrával před banku a bránící Melar si bruslí málem srazil kotouč do sítě! Ovšem vzápětí přišel útočný faul Dmitrije Jaškina.
30:31'
Češi se dostali k puku a mohou vystřídat.
30:08'
Savinainen dostal nabito na levý kruh, ale rána mu vůbec nesedla. Finsko ovšem pokračuje v tlaku.
29:41'
Po nepovedené Gulašově rozehrávce pálil od modré čáry Koivisto, kotouč proplachtil vedle branky. Následně Češi vyhazují na zakázané uvolnění.
29:13'
Střely na branku: 19:11.
29:13'
Šustrovo nahození po mantinelu srazil Paajanen mezi diváky. Následuje komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
28:47'
Kotouč teď létá z jednoho pásma do druhého, ani jednomu týmu se nedaří zklidnit hru a puk podržet.
27:31'
Rychlá kombinace Finska a mohlo být sníženo! Puljujärvi hledal prudkým pasem před brankou osamoceného Lammikka, tomu však kotouč přeskočil čepel!
26:45'
Will musel vyrážet finskou střelu z úhlu z levé strany, ale Češi se ubránili a znovu útočí.
26:18'
Gulaš narýsoval nádhernou přihrávku na levou stranu, kudy ujel Martin Zatovič. Vypálil ostře, Laurikainen si však dokázal poradit s touto šancí českého týmu!
25:52'
Gulaš nahazoval puk před branku, kam si najížděl Zaťovič, kotouč na něj neprošel. Do protiútoku vyrazilo Suomi a Eemeli Suomi zakončoval, Roman Will ukryl puk ve výstroji.
25:37'
Čtvrtá domácí formace rozjela zajímavý rychlý útok, Lenc posunul puk na levou stranu Beránkovi, jehož zakončení končí v Laurikainenově lapačce.
25:03'
Ofsajd zastavil českou protiakci.
24:55'
Valtteri Kemiläinen vypálil přes obránce z pravé strany a schovaný pokus skončil na bližší tyčce Willovy branky!
24:42'
Tomášek obral o puk rozehrávajícího Lammikka, který mu však dostatečně dokázal znepříjemnit zakončení a český útočník Sparty Praha zakončil bekhendem pouze do připraveného Laurikainena.
23:59'
Jaškin dobře zapracoval u mantinelu a poté posouval puk před branku, těsně před Nestrašilem ale zasáhl dobře postavený Reunanen!
23:18'
Filippimu se nepovedla rozehrávka a využít toho mohl Valtteri Puustinen, z mezikruží mířil do levého horního rohu, ale v dobré pozici přestřelil!
22:38'
Hrbasovo nahození na teč skončilo mimo, ke kotouči se dostává Finsko.
22:08'
Na Sekáče šla přihrávka na pravý kruh, český útočník však promáchl. Hosté poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
21:36'
Finsko kombinovalo, přihrávka Karjalainena před branku byla sražená.
21:12'
Jaškin v souboji třiadvacítek dokázal odzbrojil Nättinena a Češi mohli vyrazit dopředu, ke střele se však nedostali.
20:41'
Protečovaným nahozením se Suomi snažilo dostat do útočného pásma, jenže puk skončil až v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:25.
Atraktivní první třetina nabídla hned čtyři góly! První dvě minuty sice patřily finskému výběru, jenže poté iniciativu rázně převzali Češi. Sedlák ještě z dorážky neuspěl, ovšem pak dostali domácí k dispozici přesilovou hru, kterou rychle využili. Gulaš našel před brankou Martina Zaťoviče, jenž doklepl puk do sítě. Po dalších nevyužitých českých šancích se prosadil Jiří Sekáč, ten dokázal tečovat střelu Tomáška. Následně sice Finsko snížilo z přečíslení, avšak poslední slovo měli znovu Češi. Moravčík nahodil puk od modré čáry a kotouč tečoval Lukáš Sedlák. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí. Národní tým má tak za sebou povedenou třetinu a vede 3:1!

Střely na branku: 15:7.
20:00'
20:00'
Will si v poslední sekundě připisuje zákrok proti střele z pravé strany a první perioda je u konce.
19:46'
V závěru ještě Česko zahrozilo z přečíslení tří proti dvěma! Gulaš nahrál na střed z druhé vlny najíždějícímu Šustrovi, ten trefil pouze vyrážečku Laurikainena.
19:29'
Will vyjel pro kotouč za branku, ale podklouzl. Finové toho však využít nedokázali.
18:49'
Finové chvíli kombinovali v útočném pásmu, Pyrochta lehkou sekerou ovšem donutil vyjet Puustinena do střední třetiny.
18:16'
Akci českého týmu zastavil ofsajd.
18:04'
Tomášek srazil u mantinelu Pokku a vysloužil si za to potlesk diváků.
17:10'
Sedlák šikovně zavezl puk do útočného pásma a Češi následně svého soupeře pořádně zatlačili. Dlouho to bylo bez střely, ale dobrým bruslením domácí finskou pětku unavili. Nakonec od modré čáry nahazoval kotouč šikovně Michal Moravčík a LUKÁŠ SEDLÁK tečoval zády k brance. Puk se odrazil od ledu nad Laurikainenův beton, otřel se o levou tyčku a zapadl do sítě. Rozhodčí si ještě šel zatelefonovat s videorozhodčím, jestli nešlo o vysokou hůl, po chvilce však ukázal na středový kruh, je to gól! Asistence: Michal Moravčík a Andrej Nestrašil.
15:49'
Český tým nedokázal dostat puk z obranného pásma a od modré čáry nahazoval puk Lammikko, před Willem projížděl Savinainen, kotouč však skončil vedle pravé tyče.
15:35'
Will si poradit s ranou Finů z levého kruhu. Následuje komerční přestávka.
15:21'
Sekáč vybojoval puk za brankou a Tomášek ho přistrčil před branku Horákovi, jeho střelu stihli hosté zablokovat.
14:27'
14:10'
Zaťovič získal puk v útočném pásmu a střelou do betonu prověřil Laurikainena.
14:04'
Lenc s Moravčíkem dobře zasáhli v defenzivě a druhý jmenovaný vyhazuje.
13:24'
Nestrašil zablokoval finskou přihrávku a přes všechny čáry poté vyhodil Jeřábek.
12:45'
Kemiläinen pálil od modré mimo a kotouč po mantinelu vylétl až do středního pásma.
12:27'
Vyloučení v týmu Česko (Jiří Sekáč – 2 min., podrážení).
12:02'
Suomi se dostalo do přečíslení dvou proti jednomu, které využívá a snižuje na 1:2! Moravčík propadl a situaci musel zachraňovat Krejčík, jenže Karjalainen přes něj propasíroval přihrávku a HANNES BJÖRNINEN už zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jere Karjalainen.
11:40'
Český tým vyhrál buly a z pravého kruhu střílel Nestrašil, tečovaný pokus skončil mimo třemi tyčemi.
11:35'
Nestrašilovo bekhendové nahození od pravého mantinelu v klidu pokryl Laurikainen.
11:11'
První česká formace se na chvíli v útočném pásmu usadila, ale Gulaš s Jeřábkem prováhali možnost zakončit.
10:39'
Hrbas dokázal rozehrát přes dotírajícího Palmua, Češi se ale daleko nedostali.
09:54'
Zakázané uvolnění Česka.
09:44'
Finové nedokázali zužitkovat přečíslení tří proti dvěma, český tým vyrazil do protiakce a dává druhý gól! Tomášek zaútočil společně se Sekáčem do docela dobře postavené finské obraně, přesto se tito dva hráči dokázali prosadit. David Tomášek držel puk, poté ho nahodil naslepo na branku a JIŘÍ SEKÁČ povedenou tečí k pravé tyčce překvapil Laurikainena. Asistence: David Tomášek.
08:28'
Dmitrij Jaškin se dostal do dobré palebné pozice na levém kruhu, Laurikainen jeho pokus jen vyrazil a dorážet ještě mohl Nestrašil, finská obrana ho však včas dostoupila a nedovolila mu doklepnout puk do poloprázdné branky!
07:57'
Finům se teď nedaří rozehrávka podle přestav. Využít toho mohl Gulaš, který po zisku puku zaútočil po levé straně. Proti přesile nakonec vystřelil z úhlu, Laurikainen lapačkou vytěsnil puk do ochranné sítě.
07:18'
Nestrašil se obtočil kolem branky a kotouč po jeho nepovedeném zakončení, kdy mu puk sjel z čepele, skončil na hraně levého kruhu, odkud Jiří Sekáč přestřelil finskou branku. Kotouč byl ještě tečován, vhazování v útočném pásmu domácích.
06:43'
Vojtěch Mozík pálil od modré čáry nepřesně, ale kotouč odražený od zadního mantinelu znovu nadělal problém finské obraně. Dorážející Rousek však Laurikainena nepřekonal. Následuje komerční přestávka.
06:24'
Fanoušci si žádají ještě jeden gól, čeští hokejisté se jim to snaží splnit a usazují se v útoku.
05:54'
Po půlminutě domácí využívají přesilovku a jdeme do vedení! Milan Gulaš úřadoval na levém kruhu, chvilku kotouč podržel a poté nezištně přihrál na MARTINA ZAŤOVIČE, který stál u pravé tyčky. Zpracoval si puk a stihl do doklepnout do branky dříve, než se přesunul gólman Laurikainen. Asistence: Milan Gulaš.
05:24'
Vyloučení v týmu Finsko (Elmeri Eronen – 2 min., nedovolené bránění).
05:24'
Nestrašil vybojoval puk v útoku, posunul ho na modrou čáru a po Moravčíkově ráně do zadního mantinelu mohl dorážet Sedlák, přesunující se Laurikainen ho vychytal! Česko si však zahraje přesilovku.
04:44'
Kapitán českého týmu teď zaútočil po pravé straně a z úhlu napřáhl k jedovce, kterou musel Laurikainen vyrážet s obtížemi ramenem!
04:27'
Gulaš nahazoval puk od modré čáry na Laurikainena, ten vyráží.
03:50'
Beránek s Rouskem a Lencem ještě bojovali o puk v útočné třetině, ale Finsko se s obtížemi osvobodilo.
03:12'
Dobré střídání třetí útočné formace Češka. Tým Suomi pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.
02:34'
Sekáč vybojoval puk ve středním pásmu a Češi díky tomu mohli zaútočit, Mozíkova ránu z pravého kruhu nebyla přesná, následně dostal přihrávku na levou stranu Tomášek, ale skákavý puk netrefil ideálně!
01:52'
Suomi se nebezpečně obtočil kolem branky a zakončoval, Will dokázal pokus vyrazit.
01:41'
Jaškinovu rozehrávku nezpracoval Sedlák, zakázané uvolnění národního týmu.
01:02'
Palmu obdržel pas mezi kruhy, jeho pokus Češi zablokovali. Hosté však vstoupili do utkání aktivněji.
00:54'
Střela Melarta z levého kruhu sražená, český tým se osvobozuje pouze za cenu vyhození na zakázané uvolnění.
00:25'
První útok vedou Finové, kteří se usazují v útočném pásmu.
00:01'
V české brance nastoupí od první minuty rodák z Plzně, avšak odchovanec Mladé Boleslavi, který však největší slávu zažil v Liberci, Roman Will! Ten aktuálně působí ve švédském Rögle, kde chytý s úspěšností 91,8 %. Kapitánem týmu je plzeňský snajpr Milan Gulaš.

Česko: Will (Hrubec) – Jeřábek (A), Šustr, J. Krejčík (A), Moravčík, Klok, Mozík, Hrbas, Pyrochta – Zaťovič, Filippi, Gulaš (C) – A. Nestrašil, Sedlák, Jaškin – Sekáč, Horák, Tomášek – O. Beránek, Rousek, Lenc – R. Zohorna.

Finsko: Laurikainen (Tuohimaa) – Koivisto, Pokka, Melart, Kemiläinen, Friman, Eronen, Reunanen – Savinainen, Lammikko, Puljujärvi – Palmu, Siikonen, Ju. Nättinen – Suomi, Paajanen, Puustinen – Sallinen, Björninen, Karjalainen.

Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund – Ondráček, Špůr.
Dokáže český tým s podporou fanoušků v Plzni zvítězit a porazí Suomi i podruhé v sezóně, nebo se bude radovat Finsko? Dle sázkových kanceláří jsou mírným favoritem Češi.
Vzájemný zápas na Karjala Cupu:
Finsko – Česko 2:3 s.n.
První třetina nám branku nepřinesla. Skóre se začalo měnit až v prostřední části hry, kdy se do vedení dostali domácí, když Juho Lammikko byl dostatečně důrazný před českou brankou. Jakub Jeřábek však dokázal ještě do konce druhé třetiny vyrovnat stav zápasu. Ve třetí třetině nechytili Češi začátek a brzy opět inkasovali, tentokrát z hole Sakari Manninena. Český tým se pak postupně snažil převzít otěže zápasu zpět na svou stranu a při hře bez brankáře se dočkal vyrovnání, o které se zasloužil Tomáš Filippi. V prodloužení měli více ze hry Finové, ale na Langhamera si nepřišli a tak duel musely rozhodnout samostatné nájezdy. Langhamer vynuloval střelce Suomi, zatímco jeho protějšek jednou inkasoval. Rozhodl obránce Jakub Krejčík, který potvrzuje střeleckou formu a ve finské lize už se dvakrát radoval z hattricku!
Branky a nahrávky: 23. Lammikko (Pokka, Kuusela), 41. Manninen (Pokka, Lindbohm) – 38. Jeřábek (R. Zohorna, H. Zohorna), 59. Filippi (T. Zohorna), rozh. náj. J. Krejčík.
Střely na branku: 28:26
ČESKO
Český tým po sedmi letech ovládl finský Karjala Cup, když 3:1 porazil Švédsko, 3:2 po nájezdech zdolal Finsko a na závěr dokázal zvítězit 3:0 nad Ruskem.

V pondělí se v Plzni sešlo jen patnáct hokejistů. Nominace trenéra Miloše Říhy se neobešla bez komplikací. Reprezentační dres kvůli zranění neobléknou Tomáš Hyka a Michal Birner, o debut přišel karlovarský Jakub Flek. Z Energie byl však na to konto povolán Ondřej Beránek a tým doplní také liberecký Radan Lenc.

Dva domácí hráči z Plzně byli nominování na Channel One Cup, obránce Michal Moravčík a útočník Milan Gulaš, nejproduktivnější hráč extraligy, ten si však zahraje pouze duel na západě Čech. Celkově jedenáct hráčů povolal Říha z extraligy, stejný počet z ruské KHL, tři ze švédské ligy a dva z finské ligy.

Nominace české reprezentace na Channel One Cup 2019:
Brankáři:
Roman Will (Rögle, Švédsko), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL), Šimon Hrubec (Kunlun, KHL).
Obránci: Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Chabarovsk, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Krejčík (Oulu, Finsko), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň).
Útočníci: Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Jiří Sekáč (CSKA Moskva, KHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Tomáš Filippi, Radan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Ondřej Beránek.(HC Energie Karlovy Vary).
Trenér: Miloš Říha st.
FINSKO
Úřadující mistři světa skončili na domácím turnaji Karjala druzí. Porazili Rusko 4:3, prohráli 2:3 po nájezdech s Českem a na závěr zdolali 2:1 Švédsko.

Svěřenci trenéra Jukky Jalonena se sešli v Plzni už v pondělí večer, tedy alespoň většina týmu. Další část se připojila v úterý a zbytek hráčů z KHL ve středu. Finsko se bude muset na Channel One Cupu popasovat s velkou dávkou cestování. Dnes hraje v Plzni, sobotní duel proti Švédsku odehraje v Moskvě a Rusko vyzve v Petrohradě.

Šest mistrů světa si zahraje na tomto turnaji, konkrétně gólman Olkinuora, obránci Lindbohm, Koivisto a útočníci Lammikko, Sallinen a Savinainen. Hned osm nováčků povolal do finské reprezentace kouč Jalonen, všichni působí v tamní lize, dva z nich jsou například juniorští mistři světa z posledního roku Valtteri Puustinen a Jere Karjalainen.

Nominace finské reprezentace na Channel One Cup 2019:
Brankáři:
Eetu Laurikainen (Jyväskylä), Jussi Olkinuora (Vladivostok, KHL).
Obránci: Niklas Friman, Elmeri Eronen (oba Hämeenlinna), Ilari Melart, Miika Koivisto (oba Växjö, Švédsko), Tarmo Reunanen (Lukko Rauma), Valtteri Kemiläinen (Tappara Tampere), Mikko Niemelä (Oulu), Mikael Seppälä (Kuopio), Ville Pokka (Omsk, KHL), Petteri Lindbohm (Lausanne, Švýcarsko).
Útočníci: Otto Paajanen, Jere Sallinen (oba IFK Helsinky), Julius Nättinen, Miska Siikonen, Petrus Palmu (všichni Jyväskylä), Veli-Matti Savinainen, Henri Ikonen (oba Jokerit Helsinky, KHL), Jesse Puljujärvi, Juho Lammikko (Oulu), Eemeli Suomi (Ilves Tampere), Hannes Björninen (Lahti), Jere Karjalainen (Tappara Tampere), Valtteri Puustinen (Hämeenlinna), Miro Aaltonen (Podolsk, KHL), Jukka Peltola (Novosibirsk, KHL).
Trenér: Jukka Jalonen.
Přeji krásný čtvrteční večer, vítejte u duelu Channel One Cupu, ve kterém česká reprezentace v Plzni vyzve Finsko. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.