Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Česko - 9. února 2020   12:15

Rusko
Rusko
11:24' Kajumov (Zernov, Golyšev) • 36:01' Světlakov (Mamin) • 57:04' Porjadin (Mironov)
3:4
(1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

0:3 (SN)

Česko
Česko
19:14' Flek  (Hyka, Šulák) • 53:43' Košťálek  (J. Krejčík, Hyka) • 59:59' Košťálek  (Jeřábek, Horák) • 65:00' J. Krejčík
Rusko
Öhlund (SWE), Björk (SWE) – Yletyinen (SWE), Lundgren (SWE)
Ericsson Globe, Stockholm
3 465 diváků
Česko
Furch (Will (A)) – Šulák, Jeřábek (A), Košťálek, J. Krejčík, D. Sklenička, Moravčík, Klok, D. Musil – Řepík, Jan Kovář (C), Zaťovič – H. Zohorna, R. Zohorna, Šťastný – Flek, Horák (A), Hyka – Dufek, Rousek, Lenc – M. Stránský.

Ode mě je to ze švédské haly Globen vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou!
Parádní zápas končí vítězstvím českého národního týmu! V nájezdech skórovali pouze svěřenci kouče Říhy, a to hned třikrát! Vítězný zásah si připisuje Jakub Krejčík, jenž uspěl bekhendovou kličkou. Podobným zakončením skóroval i Jan Kovář, ránou zápěstím rozhodl o vítězství Říhovy družiny Jakub Flek.

Češi si na Beijer Hockey Games připsali dvě výhry a jednu porážku. V celkovém pořadí tedy udělali důležitý krok k zisku druhého místa. Překonat Čechy mohou Finové v případě, že porazí domácí Tre Kronor v základní hrací době. Nicméně bod navíc je velmi cenným v hodnocení Euro Hockey Tour, v němž Češi odskočili Finům.
Nejlepší hráči utkání: Pavel Porjadin – Jan Košťálek
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Autorem vítězné branky je JAKUB KREJČÍK.
Je hotovo! Jakub Flek si skvěle seřídil mířidla, zápěstím trefil neomylně levý růžek ruské svatyně!
Pavel Porjadin si vedl podobně, jako jeho předchůdce, s tím rozdílem že do gólmana najel. Furch situaci skvěle ustál.
Češi vedou v rozstřelu již o dvě branky! Jan Kovář se rozjel středem a bekhendovou kličkou prostřelil Bobkova!
Pavel Kudrjavcev nic nevymyslel, prakticky jen jel rovně a následně trefil Dominika Furcha.
Jakub Krejčík skóruje! Český bek se rychle rozjel, zvolil bekhendovou kličku a puk poslal pod břevno, ležící Bobkov neměl nárok!
Za Rusko jel Anatolij Golyšev. Při forhendové kličce se mu puk svezl z čepele, vůbec nedošlo k zakončení.
Jako první se rozjel Tomáš Hyka. Útočník Čeljabinsku střílel na lapačku, Bobkov bez problémů zasáhl.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, na řadu za malý moment přijdou samostatné nájezdy! V nastaveném čase měl největší šanci Andrej Světlakov, avšak s jeho nájezdem si poradil Dominik Furch.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Jakub Krejčík sice zachytil puk na modré, jenže následně podklouzl a do úniku se vydal Andrej Světlakov. Ruský forvard nevymýšlel nic složitého, rychlou střelou na lapačku si na Furcha nepřišel!
64:10'
Probíhá poslední minuta prodloužení. Hra se odvíjí v českém obranném pásmu, kde kotouč drží Jakub Krejčík. Ten čeká na vystřídání formace.
63:39'
Sledujeme opatrnou hru z obou stran. Do hry se zapojil i gólman Igor Bobkov, jenž holí zachytil nepovedené zpracování Jakuba Fleka.
63:05'
Michal Moravčík neváhal a po přejetí útočné modré okamžitě střílel golfákem. Tvrdá střela, která ovšem proletěla vysoko nad.
62:12'
Tomáš Hyka je zpátky na ledě. Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, po přerušení se ale počet sníží na tři.
62:04'
Oslabení se blíží ke konci. Dominik Furch nyní ulevil svým spoluhráčům, když si v předbrankovém prostoru našel touš a přikryl ho lapačkou.
61:37'
Rusové se i nadále drží v útočném pásmu. Před branku adresoval hodně razantní pas Pavel Porjadin, Pavel Kudrjavcev jej nedokázal trefit z první.
61:02'
Sborná se usadila v útočné třetině a sehrála velmi pěknou kombinaci, na jejímž konci stál Artur Kajumov. Dominik Furch se ale skvěle přesunul proti ráně z první.
60:45'
Výborně. Jan Kovář zvládl buly vítězně, posléze sám vyvezl kotouč do středního pásma, odkud nahodil za gólmana Bobkova.
60:12'
To není dobrý start do prodloužení. Tomáš Hyka držel za hůl jednoho ze soupeřů, a i když se zlobí, usedá na trestnou lavici.
60:01'
Už to vypadalo, že se Rusko bude radovat z vítězství. V průběhu třetí třetiny sice srovnal Jan Košťálek, avšak v 58. minutě poslal Rusy potřetí v zápase do vedení Pavel Porjadin. Češi se ale nevzdali a vyrovnali necelé dvě vteřiny před koncem, když se podruhé v rozmezí jedné třetiny trefil Jan Košťálek. Jde se do prodloužení!
60:00'
59:59'
Česko právě vstřelilo branku!
Fantazie, Češi vyrovnávají necelé dvě sekundy před koncem! Střelecky aktivní JAN KOŠŤÁLEK se třetí střelou v průběhu jedné minuty konečně dočkal, gólman reagoval na střelu příliš pozdě! Bek se s premiérovým zásahem v reprezentaci nespokojil, a tak přidal druhý. Skvěle! Asistence: Jakub Jeřábek a Roman Horák.
59:38'
Nenechal se rozhodit nezdarem z před malé chvíle, Jan Košťálek to zkusil znovu. Tentokráte trefil ROmanova, od nějž se touš odrazil ke Kovářovi, ten ale neposedný puk poslal přímo do výstroje Bobkova.
59:07'
Pkamžitě po buly pálil Jan Košťálek. Tvrdou střelu však zblokoval hned první clonící hráč. Češi zůstávají v pásmu.
58:59'
Zakázané uvolnění, Andrej Mironov neváhal a černou gumu vyhodil přes všechny čáry. Miloš Říha si bere oddechový čas.
58:26'
České mužstvo se dlouho drželo v útočném pásmu, avšak žádnou nebezpečnější šanci si nevytvořilo. Posléze vyhodil do středního pásma Bogdan Kiselevič.
57:45'
Kouč Miloš Říha na nic nečeká a odvolává Furcha na střídačku. Češi zkoušejí poweplay!
57:04'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rozhodující moment zápasu? Nahození Mironova se zastavilo o brusle jednoho z hráčů. Nejrychleji se vzápětí zorientoval PAVEL PORJADIN, jenž v pádu poslal touš neomylně pod břevno. Asistence: Andrej An. Mironov.
56:20'
Hole českých hokejistů proti Rusku moc nevydrží. Radim Zohorna je již třetím hráčem, jemuž se podařilo zlomit náčiní, stalo se tak při pokusu o střelu ze zápěstí.
55:58'
Velmi aktivní Artur Kajumov útočí na druhý zásah v utkání. Ještě si na něj ale bude muset počkat, neboť při nájezdu z pravé strany zapomněl vystřelit.
55:15'
Přečíslení tří proti dvěma vyřešil Hyka nahrávkou na jakuba Fleka. Forvard karlovarské Energie pálil z první do pravého betonu brankáře.
54:42'
Pavel Porjadin zavezl puk do útočného pásma, podíval se, a za branku adresoval pas Kudrjavcevovi, který však nepřešel přes Jeřábka.
54:10'
Uvidíme prodloužení? Do uplynutí základní hrací doby zbývá něco málo přes pět minut, teď může každá chyba rozhodnout!
53:43'
Góóól, Češi i podruhé v zápase srovnávají z přesilové hry! Krejčíl nabil JANU KOŠŤÁLKOVI, jehož rána propadla ruskému gólmanovi pod lapačkou do sítě! Asistence: Jakub Krejčík a Tomáš Hyka.
52:55'
Mohlo přijít rozhodnutí. Po levém mantinelu se dostal do úniku Maxim Mamin, toho ovšem na poslední chvíli dokázal zastavit jeden z bránících hráčů.
52:26'
Svěřenci kouče Říhy se ihned po buly usadili v pásmu. Ve finále kombinační souhry Šulák nabil Jeřábkovi, který těsně přestřelil.
51:56'
Přichází přesilová hra pro český celek! Bogdan Kiselevič za vlastní brankou podrazil Hynka Zohornu, ruský kapitán již sedí na trestné lavici.
51:20'
Znovu se hraje v plném počtu. Radim Zohorna i Andrej Mironov se okamžitě zapojili do hry.
50:58'
Čárový rozhodčí siganlizoval postavení mimo hru, česká čtveřice musela vyklidit útočné pásmo. Velká škoda, ruská lajna byla na ledě dlouho.
50:01'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Rusko si stále drží těsné jednobrankové vedení, času na vyrovnání je ovšem stále dostatek!
49:47'
Bogdan Kiselevič parádním nahrávkou našel Pavla Kudrjavceva. Forvard neváhal a střílel z první, Furch koncem vyrážečky vytěsnil puk mimo tři tyče.
49:20'
Vyloučení v týmu Rusko (Andrej An. Mironov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Česko (Radim Zohorna – 2 min., hrubost).
49:20'
Radan Lenc využil pádu obránce, nabruslil si až před gólmana, ale bekhendem nedokázal vsítit gól! S dorážkou neuspěli ani bratři Zohornovi.
48:50'
Zdá se, že sbrná se bude íce soustředit na bránění těsného vedení, než na navýšení skóre. V posledních minutách se totiž moc dopředu nežene.
48:36'
Jan Dufek si zaklepal o přihrávku, David Šťastný mu ji také chtěl adresovat, jenže dobře se natáhl Bogdan Kiselevič, zlínský forvard se kotouče nezmocnil.
47:38'
Z otočky vypálil z mezikruží velmi nebezpečně Jakub Flek. Rána ze zápěstí prosvištěla jen kousek nad horní tyčkou ruské svatyně.
47:14'
Na buly uspěl Roman Horák, do středního pásma posléze vyhodil touš Jan Košťálek. Česká reprezentace se nedokáže dostat do potřebného tlaku.
46:59'
Moc na výběr Arťom Galimov neměl. Sice se s pukem dostal do útočné třetiny, jenže nedostalo se mu podpory spoluhráčů, a tak nahozením z úhlu trefil Furcha a vybojoval vhazování v pásmu.
46:27'
Hynek Zohorna to myslel dobře, už se zdálo, že pas napříč pásmem projde na volného Radana Lence. V poslední chvíli ovšem vložil hokejku do přihrávky Porjadin.
45:58'
Od modré vypálil nebezpečně Lukáš Klok. Gólman na poslední chvíli zaregistroval kotouč, který proletěl kousek vedle jeho pravé tyčky.
45:19'
Alexandr Romanov je zpátky ve hře, ani Češi nedokázali využít první početní převahu ve třetí třetině. Přesto se i nadále drží v pásmu.
44:57'
Dlouho nepřicházelo zakončení, až Jan Košťálek vypálil z vrcholku levého kruhu. Igor Bobkov ale vyrovnání nepřipustil, zasáhl lapačkou.
44:05'
Začátek přesilovky určitě neproběhl podle představ, hned dvě chyby v rozehrávce mohly Říhovu družinu stát zápas. Trest ale nepřišel a na druhou stranu se rozjel Flek, jehož slabý pokus vyrazil Bobkov.
43:19'
Naopak přichází početní převaha pro Čechy. Romanov podrazil soupeře a bez namítání si odjíždí sednout na lavici hanby.
43:01'
Hynek Zohorna je zpátky na ledě. Hraje se v plném počtu, opět tedy může začít boj českého nároďáku v honbě za vyrovnáním.
42:49'
Přesilovka se chýlí ke konci, sborná si už další útok připravit nedokáže, neboť přes všechny čáry vyhodil jeden z obránců po chybě Porjadina.
42:26'
Vyhození středem hřiště se vůbec nepovedlo. Puk zachytil Nikita Ljamkin, naštěstí na jeho ránu zápěstím Furch dobře viděl a zasáhl levým betonem.
41:35'
Do pásma zavezl touš Artur Kajumov. Útočník s ním následně dojel až za bránu, kde jeho nahrávku zblokoval do ochranné sítě David Musil.
41:01'
Dnes již druhý faul v útočném pásmu. Hynek Zohorna při snaze zabránit rozehrávce Ruska trefil jednoho ze soupeřů hokejkou do obličeje.
40:23'
Zakončení ale nakonec přišlo. Fordvard Sparty Michal Řepík si nabruslil na pas na vrcholek pravého kruhu, odkud mířil jen do výstroje Bobkova.
40:10'
Jan Kovář ovládl buly a okamžitě s pukem najel do útočného pásma. Před brankou hledal Řepíka, ten ale pozdě přiložil hokejku k ledu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 13:55
Střely na branku: Rusko – 16:13 – Česko
Ve druhé třetině jsme byli svědky jediné branky, která bohužel padla do svatyně Dominika Furcha. Gól navíc padl v oslabení, přečíslení dvou proti jednomu využil Andrej Světlakov. K vidění je velmi vyrovnaná bitva, ještě zdaleka není rozhodnuto. Češi si musí dávat pozor na začátek třetiny, v předešlých dvou úvodech totiž vždy výrazně zaostávali.
40:00'
39:38'
Pohledná kombinace druhé ruské lajny vyvrcholila zakončením Andreje Mironova z vrcholku pravého kruhu do lapačky Furcha.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:49'
Denis Zernov naslepo a z otočky nahazoval od pravého mantinelu před branku. Hledištěm to pouze zahučelo, nikdo v předbrankovém prostoru ovšem touš nezasáhl.
38:29'
Střelec druhé ruské branky Andrej Světlakov mohl střílet, ještě si však všiml lépe postaveného Grigorije Děnisenka. Ten si potáhl puk a zápěstím trefil ochrannou síť.
37:58'
Dlouho kroužil u mantinelu Artur Kajumov. Najednou se ozvala píšťalka rozhodčího, v brankovišti se totiž pohyboval Pavel Porjadin.
37:27'
Matěj Stránský vypálil po zpětné nahrávce z první velmi pěkně. Bobkov ale stihl zbystřit a touš vyrazil lapačkou. Situaci následně vyřešil spolu s Mironovem.
36:47'
Galimov je zpátky na ledě. Svého vyloučení určitě litovat nebude, proč by také měl, když v něm spoluhráči dokázali skórovat a vzít si vedení znovu na svou stranu.
36:01'
Obrovská smůla nyní stála při českých hokejistech. Jeřábkovi se při střele zlomila hokejka, Rusové následně ujeli do přečíslení. Jeřábek sice pas Mamina zblokoval, jenže touš přikopl přímo k původně nahrávajícímu hokejistovi, jehož druhý pas poslal bruslí do branky ANDREJ SVĚTLAKOV. Asistence: Maxim Mamin.
35:17'
Radan Lenc dostal složitou nahrávku k mantinelu. Je to škoda, na libereckého forvarda by totiž v případě přesného pasu zívala poloprázdná branka.
34:47'
Hříšníkem je Arťom Galimov. To on byl tím, který zahákoval soka a tím mu zabránil pokračovat v pohybu směrem vpřed.
34:18'
Výhoda trvá dlouho, mezitím se na led vrátil Jakub Jeřábek. Svěřenci kouče Říhy se tedy mohou těšit na plnou dvouminutovou početní převahu.
33:50'
Češi ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, jenže nedovolený zákrok ruského hokejisty zapříčínil, že nedošlo k zakončení. Bude se vylučovat i na druhé straně.
33:23'
Nahození Artura Kajumova přizvedl jeden z hokejistů nad Furchovu svatyni. Gólman nic neviděl, reagoval až po nárazu kotouče do mantinelu.
32:49'
Jan Kovář dnes brání při oslabení na výbornou. Opět ve středním pásmu vybojoval několik vteřin, proti početní převaze ale nakonec o touš přišel.
32:18'
Dlouho se ve hře pět na pět nehrálo. Tentokráte se píská pro změnu sekání v podání Jakuba Jeřábka.
31:50'
Faul libereckého útočníka Lence vypršel, Češi hrají v plném počtu. Musí se ale stále bránit, neboť soupeř se stále drží v pásmu.
31:17'
Nájezd do útočného pásma nevyšel ani Arťomovi Galimovovi. Ruský útočník v klíčovou chvíli podklouzl, David Musil neměl problém s vyhozením přes všechny čáry.
30:50'
Výborná práce Hynka Zohorny, který nepustil do útočné třetiny s pukem jedoucího Rafikova. Rusové se vzápětí sami vystavili do ofsajdu.
30:10'
Rušan Rafikov dal do nahození větší sílu, než původně zamýšlel, černá guma totiž neskončila na zadním mantinelu, nýbrž až v ochranné síti.
29:50'
Rusko si zahraje druhou přesilovou hru. Se ztrátou puku se nesmířil Radan Lenc, jenž v útočném pásmu zahákoval jednoho z obránců.
29:10'
Moc dobře věděl, co chce udělat. Gólman Igor Bobkov proti nahození Šuláka nastavil vyrážečku a kotouč odpálil do ochranné sítě, aby se lajna sborné mohla zformovat.
28:33'
Radim Zohorna se parádní stahovačkou zbavil Dronova, zakončení již tak povedené nebylo. Z vrcholku pravého kruhu zamířil do brankářova pravého betonu.
28:16'
Kapitán Bogdan Kiselevič neuspěl při snaze uvolnit se po mantinelu, výborně se mu postavil do cesty David Šťastný. Puk se dostal do středního pásma.
27:49'
Velký tlak první lajny, ta za tohle střídání zaslouží pochvalu. Češi se opět vyrovnávají svému sokovi, na úvody třetin si ale musejí dávat velký pozor.
27:10'
Martin Zaťovič už mohl střílet, jenže v klíčové chvíli mu touš sjel z čepele. Puk se ovšem odrazil k Janu Kovářovi, který trefil dezorientovaného brankáře do ramene.
26:47'
Bogdan Kiselevič nahodil do útočného pásma a šel střídat. Kovář se snažil rychlým pasem najít Zaťoviče, jenže nahrávku dokázal vystihnout Alexandr Romanov.
26:15'
Hraje se nahoru dolů, takový hokej se fanouškům musí líbit. Jen škoda, že jich tu moc není, je tu velmi komorní atmosféra, stejně jako včera.
25:57'
Opět to není gól. Před branku si nabruslil Tomáš Hyka, jemuž pas sedl přesně na hokejku, i on ale ztroskotal na výborném Bobkovovi.
25:30'
Denis Zernov dokázal i navzdory osekávání udržet puk v útočném pásmu. Po zmatku v předbrankovém prostoru posléze pálil Pavel Kudrjavcev do betonů Furcha.
24:58'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. Nakonec došlo k nahození z velkého úhlu. Furch se dokázal přemístit a zasáhnout vyrážečkou.
24:18'
Velká šance nekončí gólem v síti Bobkova! Kovář skvělou zadovkou našel Hynka Zohornu, jenže forvard místo odkryté části brány trefil beton brankáře. S dorážekou neuspěl ani Košťálek.
23:40'
Úvod druhé třetiny zase patří domácímu týmu. Artur Kajumov se snažil zaznamenat druhý zásah v utkání, ve změti hokejek se ale nedokázal probojovat k zakončení.
23:02'
Třetí lajna Ruska se ale dokázala udržet v pásmu a výsledkem byla další nebezpečná situace. Tentokráte se Andrej Světlakov do zakončení dostal, avšak pálil přímo do brankáře.
22:22'
Hokejisté sborné ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, to však nevyřešili vůbec dobře. Alexandr Šarov vysoko nahrávkou hledal Světlakova, jenž ze vzduchu minul puk.
22:02'
Postavení mimo hru, vůbec první v průběhu celého střetnutí. Příliš rychlý byl Grigorij Děnisenko, jeho pravá brusle byla v pásmu dříve než puk.
21:31'
Michal Moravčík na zádech udržel soka, následně přihrál Radimu Zohornovi, který se pokusil probít do pásma po levé straně, jenže narazil na Dronova.
21:04'
Nikita Ljamkin si dobře všiml, že Dominik Furch nemá úplně ideální výhled, jenže nahození poslal přímo do jeho výstroje.
20:36'
Jenže Martin Zaťovič přišel o kotouč už ve středním pásmu. Do rychlého brejku se naopak vydali Rusové, zakončení Zernova ale nebylo přesné.
20:10'
První buly ve druhé třetině tentokráte patřilo Janu Kovářovi, což znamená, že první kontr bude mít na svědomí česká repre.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 13:06.
Střely na bránu: Rusko – 8:8 – Česko
Skončila první třetina mezi Ruskem a Českem, která nám nabídla po jedné brance na každé straně. Úvod utkání patřil mladým ruským hokejistům, z čehož také pramenil jejich vedoucí gól, v přesilové hře se prosadil ránou z první Artur Kajumov. Po inkasované brance se ovšem Češi vzchopili a začali soka přehrávat. Výsledkem byla vyrovnávací trefa, rovněž v přesilovce vstřelil svůj první reprezentační gól v kariéře Jakub Flek.
20:00'
19:14'
Je vyrovnáno! Tomáš Hyka fantasticky vybídl k teči JAKUBA FLEKA, který usměrnil kotouč neomylně pod horní tyč! Pro Fleka se jedná o první reprezentační gól v kariéře! Asistence: Tomáš Hyka a Libor Šulák.
18:53'
Po pravém mantinelu si nabruslil do šance Tomáš Hyka. Forvard Čeljabinsku se snažil překvapit brankáře střelou z úhlu, avšak ten se nachytat nenechal.
18:18'
Michal Řepík na poslední chvíli zastihl kotouč ještě na modré čáře. Češi posléze kombinovali a ve finále akce pálil právě Řepík do přesunujícího se Bobkova.
17:11'
Naprosto zbytečný zákrok předvedl Andrej An. Mironov. Ten mimo dění hry narazil na mantinel Tomáše Hyku a dostává dvě minuty + osobní desetiminutový trest.
17:01'
Pozor na chyby v obraně! Zničehonic se před brankou Dominka Furcha objevil osamocený Alexandr Šarov. Rodák z Moskvy naštěstí mířil jen do brankáře.
16:14'
Češi neubírají na snaze, naopak přidávají. David Šťastný pasem napříc pásmem našel Hynka Zohornu, proti němuž se ovšem opět stihl přesunout gólman.
16:00'
Libor Šulák je dnes střelecky hodně aktivní. Nahozením od modré čáry našel hokejku Michala Řepíka, který však puk spíše zpomalil, Bobkov měl o to snazší práci.
15:42'
Už v průběhu první třetiny se do hry zapojil třináctý útočník Matěj Stránský. Ten se vysunutým presinkem snažil donutit k chybě rozehrávajícího Ljamkina. Marně.
15:15'
Skoro to vypadá, jak kdyby se Rusko nechalo vedoucím gólem ukolébat, neboť po vstřelené brance ubralo na plynu. Naopak to jsou Češi, kteří se snaží tvořit.
14:45'
Sborná hraje v plném počtu, trest Arťjoma Sergejeva svěřenci kouče Říhy potrestat nedokázali.
14:19'
Zatím ne. Do chumlu hráčů stojících před brankou nahodil Libor Šulák, jenže Igor Bobkov si našel prostor, odkud viděl na puk a schoval jej v lapačce.
13:59'
Výborně. Roman Horák to vzal na sebe a Češi se dokázali udržet v útočném pásmu, kde již stojí v klasickém rozestavení. Dočkáme se vyrovnání?
13:26'
Martin Zaťovič nahrál Kovářovi pouze na brusle. Výsledkem je vyhození Alexandra Romanova přes všechny čáry. Začíná se u Furcha.
12:45'
Z výborné hry druhé české lajny plyne první početní výhoda. Krosčekem se provinil Arťom Sergejev, tomu se za katr viditelně moc nechce, ale rozhodnutí sudího nezmění.
12:28'
Igor Bobkov dnes podruhé zaváhal při rozehrávce, tentokrát po mantinelu našel jen Davida Šťastného, jemuž se bohužel před brankou nepodařilo najít Radima Zohornu.
12:08'
Češi mají rozhodně co zlepšovat. Po inkasovaném gólu se do útoku okamžitě vrhla lajna Zohornů a Šťastného, kteří vybojovali alespoň vhazování v útočné třetině.
11:24'
Sborná využívá přesilovku a poprvé na turnaji vede! Skvěle to udělal Denis Zernov, který na sebe navázal dva hráče a posléze přihrál na pravou stranu volnému ARTUROVI KAJUMOVOVI, který střelou z první propálil přesunujícího se Furcha. Asistence: Denis Zernov a Anatolij Golyšev.
10:39'
Výborná práce Jana Kováře. Ten po vyhození jednoho z hráčů dojel kotouč u mantinelu vybojoval několik cenných vteřinek.
10:09'
Na zakončení se dlouho nečekalo. Ihned po buly převzal puk Pavel Porjadin, najel si do pravého kruhu a jeho střelu zápěstím zblokoval Sklenička do ochranné sítě.
10:03'
Velká chyba českého celku, jenž v jednu chvíli hrál v šesti lidech. Toho si rozhodčí po chvilce všimli a vylučují. Trest odpyká Stránský.
09:19'
Z přetěžké situace Pavel Porjadin vybruslil na jedničku. Vrhli se proti němu hned tři hráči, avšak forvard si udělal kličku mezi ně a tím se uvolnil. Následně nahrál bekovi a šel střídat.
08:36'
Nahození do útočného pásma na hraně vysoké hole sklepl Arťom Sergejev. Rusko zatím hraje s velkým klidem, všechny útoky soupeře bez problémů odráží.
08:02'
David Sklenička při přechodu přes střední pásmo nechal puk za sebou, a to se mu mohlo stát osudným. Od spoluhráče obdržel pas Artur Kajumov, ten si naštěstí nedokázal poradit se zpracováním.
07:32'
A znovu Furch. Tentokráte bezproblémově zasáhl proti nahození Andreje Mironova, které nedokázal nikdo ztečovat mimo brankářův dosah.
07:12'
Denis Zernov vyhrál buly a Romanova, jenž na nic nečekal a okamžitě pálil. Dominik Furch ale na kotouč dobře viděl a zasáhl levým betonem.
06:34'
Komerční přestávka snad otupí velký tlak sborné. Česká reprezentace jako by myšlenkami byla ještě v šatně.
05:42'
Češi uklidňují situaci. Začátek střetnutí patří jednoznačně soupeři, který nechce ze Švédska odjet s nulou v kolonce získaných bodů.
05:26'
Andrej Světlakov si sám nabruslil mezi tři protihráče a pokusil se vypálit. Rána to nebyla špatná, o kousek minula levou část brankové konstrukce.
04:46'
Hraje se v rychlém tempu, hra se skoro nepřerušuje. Rusové se znovu vrhli do útoku, avšak rychlá rána ze zápěstí v podání Kajumova minula prostor mezi třemi tyčemi.
04:29'
Ruská sborná si nyní vytvořila nepříjemný tlak. Na tečované nahození Koseleviče od modré čáry Furt reagoval vyrážečkou na poslední chvíli.
03:53'
První vážnější šance náležela Rusům. Na vrcholek pravého kruhu obdržel pěkný pas Denis Zernov, touš se mu však svezla po holi, a tak zakončil velmi nepřesně.
03:19'
Nikita Ljamkin výborně přečetl, kam bude Lukáš Klok hrát, jeho pas po lajně nepustil za svá záda. Češi tedy v útočné třetině moc dlouho nevydrželi.
02:55'
Velmi těžkou a hlavně rychlou přihrávku po mantinelu nedokázal Jan Dufek zachytit. Po zakázaném uvonění se hra přesunuje před Dominika Furcha.
02:09'
Hodně riskantní rozehrávku ukázal Igor Bobkov. Ljanmin nepočítal s přihrávkou, tu vystihl Lenc, jenž z úhlu minul o pár čísel branku.
01:40'
Grigorij Dronov za brankou podržel puk a nechal oba celky, aby na led poslaly své třetí lajny.
01:12'
Rušan Rafikov se pod tlakem zbavil puku. Kotouč hodil za gólmana Furcha, jenž po mantinelu našel nikým nepokrytého Jana Košťálka.
00:43'
Nahození do středního pásma zacyhtil v rukavici Libor Šulák, ten následně po mantinelu našel Jana Kováře, česká reprezentace se dostala do pásma.
00:10'
Úvodní buly vyznělo lépe pro ruského Igumnova, první útok tedy patří ruské sborné.
00:01'

Rusko: Bobkov (Biljalov) – Mironov, Ljamkin, A. Romanov, Kiselevič (C), Rafikov (A), Ar. Sergejev, Dronov – Porjadin, A. Galimov (A), Mamin – Kudrjavcev, Zernov, Golyšev – Děnisenko, Světlakov, Šarov – Švec-Rogovoj, Igumnov, Kajumov.

Česko: Furch (Will) – Šulák, Jeřábek (A), Košťálek, J. Krejčík, D. Sklenička, Moravčík, Klok, D. Musil – Řepík, Jan Kovář (C), Zaťovič – H. Zohorna, R. Zohorna, Šťastný – Flek, Horák (A), Hyka – Dufek, Rousek, Lenc – M. Stránský.

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Björk (SWE) – Yletyinen (SWE), Lundgren (SWE).

Rusko: Bobkov (Biljalov) – Mironov, Ljamkin (C), A. Romanov (A), Kiselevič, Rafikov, Ar. Sergejev, Dronov – Porjadin, A. Galimov, Mamin – Kudrjavcev (A), Zernov, Golyšev – Děnisenko, Světlakov, K. Semjonov – Švec-Rogovoj, Igumnov, Kajumov.

Česko: Furch (Will) – Šulák, Jeřábek, Košťálek, J. Krejčík, D. Sklenička, Moravčík, Klok, D. Musil – Řepík, Jan Kovář (C), Zaťovič – H. Zohorna, R. Zohorna, Šťastný – Flek, Horák, Hyka – Dufek, Rousek, Lenc – M. Stránský.

Rusko – Česko 4:3 po s. n.
Branky a nahrávky: 3. Kuzmenko (Ljamkin), 18. Grigorenko (Šipačov, Vojnov), 49. Ožiganov (Vladimir E. Tkačov), rozhodující sam. nájezd Vladimir E. Tkačov – 22. Sedlák (Jaškin, Krejčík), 36. Filippi (Zaťovič, Sekáč), 48. H. Zohorna (R. Zohorna, Klok)
Česko

Česká hokejová reprezentace bude proti Rusku hájit vedení v seriálu Euro Hockey Tour, v němž má po osmi odehraných zápasech 14 bodů. Shodně jako druzí Finové, ti ovšem s Říhovou družinou odešli jako poražení ve všech třech případech a horší jsou i ve skóre. V rámci Švédských hokejových her odehráli Češi dvě utkání, s domácím Švédskem smolně prohráli 1:2, právě mužstvo ze "země tisíce jezer" ale zdolali 3:1. České šance na obhájení prvenství z loňského roku stále existují, avšak v případě výhry nad Ruskem by Švédsko v severském souboji proti Finsku nemohlo uhrát ani jeden bod.
Rusko

Ruská sborná přivezla do Stockholmu velmi mladý kádr, a to se také podepisuje na výsledcích. Prní utkání sehráli Rusové v Helsinkách proti Finům, kde inkasovali třikrát v úvodní desetiminutovce, po zbytek zápasu se již skóre neměnilo. I druhý zápas hráli svěřenci Kudašovi proti domácímu celku, hokejistům Tre Kronor podlehli po pohledném střetnutí 2:5. Na kontě sborné tedy svítí velká nula a poslední příčka jí náleží i v celkovém pořadí Euro Hockey Tour, zisk sedmi bodů z osmi zápasů není dobrým výsledkem. Avšak určitě není radno Rusy odepisovat předem, od mladých hokejistů lze očekávat dravý, rychlý hokej, který by českým borcům mohl způsobit nepříjemnosti.
Všem fanynkám a fanoušům hokeje přeju ze švédské haly Globen krásné nedělní odpoledne! Švédské hokejové hry vrcholí a na český národní tým čeká závěrečné vystoupení proti Rusku, které zatím marně čeká na své první body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.