36:37' Blümel  (Červenka, Šimek) • 37:06' Smejkal  (Hertl) • 59:40' Krejčí
Finsko
Harnebring, Eriksson – Lundgren, Jonsson
Avicii arena, Stockholm, Švédsko
Česko

Český výběr tak ovládl ve Stockholmu i druhý zápas a jde si za dalším vítězným turnajem v sérii EHT. Zítra je ještě budou čekat Švýcaři a následně rychlý přesun na letiště a dva dny volna v Praze před odletem do Finska na MS. Onlajn bude pro vás připraven i z druhého dnešního zápasu mezi Švédskem a Švýcarskem, který začne v 16:00. Do té doby, hezký den!

Nejlepší hráči utkání:
Česko: Jiří Smejkal
Finsko: Saku Mäenalanen
59:40'
Česko právě vstřelilo branku!
Nicméně Češi přesilovku využívají! Finové znovu risknuli hru bez brankáře a DAVID KREJČÍ si nakonec připisuje branku, byť do prázdné sítě! Bez asistence.
59:06'
Zřejmě David Krejčí teď pohrdnul neskutečnou gólovkou! Měl Olkinuortu vytaženého a byl by to jednoduchý gól, olomoucký hráč ale nevystřelil.
58:48'
Oddechový čas pro tým Finska.
58:48'
Jere Sallinen si chtěl ještě něco vyřizovat se Špačkem, zřejmě úder do obličeje. Je to ale on, kdo usedá na trestnou lavici za sekání a Jussi Olkinuora tak bude muset zpět do brány.
58:34'
Hraje se mezitím celou dobu v české třetině, ovšem obrana dobře funguje.
58:20'
A už na ní sprintuje!
58:00'
Jussi Olkinuora už pokukuje po své střídačce.
57:29'
Finové neudrželi útočnou třetinu. Čas se jim začíná krátit.
56:23'
Jiří černoch byl úplně volný před finskou bránou, netrefil ovšem přihrávku.
55:50'
Stránský opět šikovně objel několik Finů, až mu kotouč vypíchl čepelí padající Lehtonen.
54:51'
Marko Anttila dorážel před Vejmelkou střelu od modré do protipohybu gólmana. Ten měl problém se roztáhnout, Fin ale stejně nebyl přesný.
54:10'
Červenka na druhé straně hledal Blümela, puk ale uprostřed sebral Jussi Olkinuora.
53:48'
Vejmelka vyrazil Sallinenův pokus zblízka.
52:58'
Finové si na útočné modré neporozuměli, ztratili třetinu a ještě jim málem David Sklenička kotouč uzmul.
52:11'
Krejčíkovu ránu od modré dorážel ještě Špaček. Jussi Olkinuora byl hodně vysunutý, ale nějakým záhadným způsobem se kotouč od něho odrazil mimo brankoviště.
51:16'
Souboj před českou brankou nakonec vyřešil opět Vejmelka, který odpálil odražený puk ve vzduchu vyrážečkou.
50:25'
Finsko konečně začíná ožívat a podnikají jeden výpad za druhým. Přečíslení 3 na 2 ale Karel Vejmelka zastavil.
49:16'
A Finové jsou opět nebezpeční u české branky! Z ostrého úhlu ale trefili jen boční síť.
48:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Česko ani dnes nebude mít čisté konto! Do samostatného úniku se totiž dostal PETRUS PALMU, rozpohyboval si Vejmelku a následně kličkou zakončoval do prázdné klece! Asistence: Joel Armia.
47:13'
Hronkovi puk při nápřahu utekl.
46:47'
Kotouč nebezpečně cestoval českým brankovištěm, než ho defenzíva odpálila.
46:39'
Tvrdá dělovka od modré skončila v ochranné síti za českou brankou.
46:00'
Saku Mäenalanen a následně Markus Nurmi vyzkoušeli Vejmelku. Český gólman stále drtží nulu.
45:01'
Krejčího střelu zastavil gólman mezi nohami.
44:15'
Česká pětka rychle rotuje na svých pozicích. Střela z toho ale nevzešla.
43:54'
Matěj Blümel ale vrátil hru na finskou část a zařídil Olkinuorovi další zákrok lapačkou.
43:44'
Atte Ohtamaa tak bude muset začít od své klece.
43:13'
Juho Lammikko hledal někoho před Vejmelkou. Tam ale byli jen čeští hráči.
41:50'
Finové vyrazili dopředu, nedostali se ale vůbec od mantinelu.
40:42'
Po českém ataku skončil Jussi Olkinuora uvnitř branky, nikdo v červeném ale rozhození nevyužil.
40:20'
Krječího formace jen nahodila kotouč do pásma.
40:01'
Vše je připraveno na třetí třetinu!
Během přestávky český národní tým zkontroloval záznamy a rozklíčoval kontroverzi ohledně autora první branky. Správným autorem je Matěj Blümel, který se ve stejný moment potkal u puku s hokejkou Romana Červenky. Kapitán výběru puk trefil jako první, ovšem kotouč následně líznul Blümelovi hokejku. My se nicméně musíme držet oficiálních statistik, které stále uvádí jako autora Červenku.
Střely na branku: 5:12.
Viděli jsme tak dva slepené české góly. První branku vícero novinářů zde v hale připisují spíše Matěji Blümelovi, nicméně sudí zatím jako autora uvedli Romana Červenku. O 31 vteřin později se pak prosadil Jiří Smejkal, který zužitkoval přihrávku na volej od Tomáše Hertla. Třetí třetina začne ve 13:38.
40:00'
39:52'
Pokka před brankou nedostal puk a druhá třetina končí.
39:38'
Finové drží hru po pravici Vejmelky.
39:01'
Poslední minuta třetiny.
38:28'
Flek jen protečoval kotouč okolo branky.
37:06'
A je tu rychlá druhá branka! Tomáš Hertl našel zpoza branky JIŘÍHO SMEJKALA, který vymetl prostor nad Olkinuorovo ramenem! Asistence: Tomáš Hertl.
36:37'
Češi se konečně prosazují! Po střele Šimka, kterou vyrazil gólman lapačkou vznikla v brankovišti změť ležících těl a MATĚJ BLÜMEL dostal puk do prázdné brány! Asistence: Roman Červenka a Radim Šimek.
36:31'
Zohorna se natlačil na Olkinuoru. Finský brankář zůstal ledově klidný a puk má v lapačce.
35:50'
Vejmelka skvěle nadvakrát udržel kotouč před sebou, a to i s přesunem od tyčky k tyčce.
35:36'
Sklenička jim pak útok zablokoval.
35:20'
Finové se ne a ne postavit ke střelbě.
34:22'
Po dalším ataku českého týmu končí puk v ochranné síti. Češi jsou stále velmi aktivnější něž Finové.
33:58'
Jeden z čárových se připletl do cesty rozjetému Vránovi, který tak musel zaseknout.
33:30'
Kundrátek neudržel útočnou třetinu a Finové ho přišpendlili v půlkruhu pro rozhodčí.
33:14'
Smejkal udržel kotouč a snažil se ho doslova protlačit pod Olkinuorou. Ten měl všechna místa dobře uzavřená.
32:46'
Blümel šikovně zachytil puk, nikdo z Čechů se ale ke střele nedostal.
32:22'
Hronek se Šimkem založí další útok zpoza brány.
31:08'
Ščotka si obhodil dva Finy a zadovkou hledal Fleka. K tomu kotouč už nedošel.
30:25'
Simon ukázal velkou bojovnost a v rohu doslova vyšermoval puk.
29:55'
Jussi Olkinuora nadvakrát zastavil puk před Simonem. Ten nejprve trefil finskému muži s maskou pravý beton, následně se hnal k dorážce.
29:14'
Smejkal s Vránou využili finskou chybu k brejku do přečíslení. Vrána ale nakonec nevystřelil.
28:52'
David Krejčí vypálil jedovatou ránu, která Olkinuorovi div nevykloubila rameno, jak daleko dozadu ruka s lapačkou šla.
28:31'
A znovu čeští hráči namazali puk Finům. Ti si ale na středové čáře nerozuměli.
27:15'
Chybu české obrany se snažil využít Saku Mäenalanen, Černoch se mu ale položil do přihrávky a zvedl jí.
26:51'
Saku Mäenalanen zkusil štěstí od modré.
26:15'
Tvrdá rána Armiana jen orazítkovala zadní mantinel.
25:41'
Vrána s Hertlem jsou dnes velmi aktivní. Posila z NHL ale trefila jen gólmana.
25:24'
Hertl taktéž pálil mimo.
24:55'
Osamocený Krejčí před brankou zkoušel ještě získat puk, ani on ale neměl štěstí.
24:44'
Šimek vystřelil jen do beka.
23:56'
Jussi Olkinuora špatně rozehrál, čehož využil Zohorna. Nakonec ale finský brankář svou minelu napravil přesným zákrokem.
23:32'
Finsko v plném počtu.
23:15'
Stránský nevyzrál na gólmana.
22:50'
Smejkal ani Špaček nedokázali poslat puk na branku. Finská obrana je velmi komplaktní.
21:56'
Hertl mohl dorážet do prázdné brány a Jussi Olkinuora by o tom pravděpodobně ani nevěděl. Český útočník byl ale pozdržen u mantinelu.
21:31'
Finové hráli v šesti, ale vůbec se jim to nelíbí. Trest odpyká Petrus Palmu.
21:02'
Tečovaná střela Kundrátka se zastavila na hranici finského brankoviště. Blümel se k dorážce pak nedostal.
20:43'
Blümel neuspěl se střelou nad vyrážečku.
20:21'
20:12'
Češi se dopustili icingu.
20:01'
Jdeme na druhé dějství!
Střely na branku: 2:5
V první třetině tak branka nepadla, což se ale od tohoto zápasu očekává. Bude to dnes převážně ukázka kvalitních obran. Češi ale každopádně i přes dvě oslabení měli ze hry více. Pokračovat budeme ve 12:48.
20:00'
19:55'
A nepřesná přihrávka tuhle třetinu uzavře.
18:20'
První přesilovka i pro Čechy. Za seknutí Stránského si jde sednout Petrus Palmu.
17:26'
Roman Červenka vyboxoval puk na finskou střídačku a v Avicii aréně se bude pokračovat po komerční přestávce.
16:43'
Pěkný závar před finskou brankou. Hertl ale dorážku nedokázal dobře zformovat.
16:18'
Hertl si zpoza branky vybral na přihrávku Hronka, který ale měl malý střelecký prostor.
15:44'
Vránova střela nad pravé rameno gólmana Finů nepřekvapila.
15:00'
Zohorna šikovně píchl do puku před finským hráčem a vyhnal tak Suömi do střední třetiny.
14:25'
Karel Vejmelka musel řešit další nebezpečnou akci Finů, kteří byli v brankovišti velmi dotěrní.
14:13'
David Sklenička se následně dostal ke střele mimo.
13:59'
Skleničkova přihrávka z otočky byla moc prudká.
13:33'
České přečíslení 3 na 2 bylo příliš pomalé.
13:12'
Matěj Stránský prohrál souboj o puk a Finové mohli vyrazit do útoku.
12:35'
Saku Mäenalanen s dobrou střelou trefil české brusle.
11:55'
A Jakub Krejčík se hned zapojil do hry a vytvořil tak přečíslení 2 na 1! Nedokázal ale procpat puk přes bránicí hokejku.
11:49'
Česko přečkalo i další oslabení.
11:13'
Krátký brejk Čechů nic nevytvořil.
10:48'
Zadovka Palmua na Lehtonena připravila Finovi prostor k ráně z voleje. Mimo.
10:07'
Tvrdou střelu Aaltonena z kruhu drží Vejmelka na ledě u levé tyče.
09:48'
Vyloučení v týmu Česko:
Jakub Krejčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
09:16'
Nebezpečná přihrávka Finů málem překvapila Vejmelku.
08:07'
Nepřesná přihrávka Blümela skončila na finské hokejce, ti ale prozatím nechodí do útoku.
07:37'
Nurmi z ostrého úhlu pálil bez přípravy, kotouč jen proletěl brankovištěm.
07:12'
Finové hodně odhazují puky.
06:46'
Aaltonenova střela byla před Vejmelkou sražena do rohu.
06:22'
Po přežitém oslabení jsou čeští hráči opět aktivní v útoku.
05:31'
Česko v plném počtu.
05:30'
Hertl vyrazil do brejku, který ale střelou nezakončil.
05:09'
Obranná čtveřice dobře blokuje střely.
04:35'
Češi úspěšně vyhodili puk a ještě zdržovali v útočném pásmu.
04:06'
Střela jednoho z Finů od modré šla jen do bloku.
03:31'
David Krejčí – 2 min., hákování.
03:30'
Při signalizovaném trestu jeden z Finů těsně minul prázdnou klec Vejmelky!
03:09'
Blümel nabízel na středu útočné třetiny puk Červenkovi, ten ho ale nedokázal zpracovat.
02:44'
Finové pod tlakem odhazují kotouč.
02:19'
Šcotka byl tvrdě odstaven od puku, ale Češi pásmo udrželi.
01:52'
Joel Armia se dral do zakončení, byl ale nepřesný.
01:17'
Špaček dostal přihrávku zpoza brány na volej, puk ale při nápřahu minul a následně upadl.
00:47'
Finská zteč skončila nepřesnou přihrávku a dopředu jdou opět Češi.
00:23'
Hronek jako první prověřil finského gólmana střelou z vrcholku kruhu, lehký zákrok pro Olkinuoru.
00:01'

Finsko: Olkinuora (Tuohimaa) – Ohtamaa, Pokka, Lehtonen, Hietanen, Vatanen (A), M. Seppälä, Saarijärvi, Friman – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A) – Nenonen, Aaltonen, Palmu – Filppula (C), Armia, Sallinen – Lammikko, Nurmi, Ojamäki.
Trenér: Jukka Jalonen

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Šimek, Hronek, D. Musil, Kundrátek, Sklenička, Krejčík, Jordán, Ščotka (A) – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Smejkal, Hertl, Vrána – Simon, Špaček, Stránský – Flek, Černoch, Zohorna.
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Harnebring, Eriksson – Lundgren, Jonsson.

Finsko: Tuohimaa (Olkinuora) – Ohtamaa, Pokka, Lehtonen, Hietanen, Vatanen (A), M. Seppälä, Saarijärvi – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A) – Nenonen, Aaltonen, Friman – Palmu, Filppula (C), Armia – Erholtz, Sallinen, Lammikko – Nurmi.

Česko

To Češi měli vstup pozitivní. Poloprázdná Avicii arena v první třetině branku neviděla, ve druhé se pak také neradovala. Skóre zápasu totiž ve 34. minutě otevřel David Sklenička přesnou ranou do zadního růžku po přihrávce Matěje Stránského zpoza brány. V utkání i přes rychlý spád moc střel nelítalo, a tak i druhá trefa byla na české konto. Minutu a půl před závěrečnou sirénou se díky dobrému clonění trefil z kruhu Petr Vrána. Už už to vypadalo, že Marek Langhamer si zapíše první čisté konto reprezentaci, to by se ale nesměl 19 vteřin před koncem zápasu trefit po chybě obrany Linus Karlsson. Tím ale upravil jen na 1:2 a Češi tak brali cenné tři body.
Finsko

Finové nezačali generálku před domácím MS dobře. Náhradníkovi za vyřazené Rusko, týmu Švýcarska, podlehli 2:3. Po bezbrankové první třetině Švýcaři dvěma brankami Damiena Riata získali tu druhou a na Finech bylo zápas dohánět. Poprvé se jim podařilo snížit 52 vteřin po startu třetího dějství, jenomže ve 45. minutě předvedli neskutečnou kombinaci Andres Ambühl s Christophsem Bertschym a bylo to opět o dvě branky. Teemu Hartikainen sice ještě v 50. minutě snížil opět na rozdíl jedné branky, kýžené vyrovnání se už ovšem nedostavilo.
Hezký sobotní den ze Stockholmu všem formám života! Třetí den turnaje odstartuje pro české fanoušky velmi zajímavý zápas, kdy tým Kariho Jalonena vyzve na souboj reprezentaci Finska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.