Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 14. listopadu 2021   16:30

Švédsko
14:28' Lander  (Djoos) • 35:00' Olofsson  (Tömmernes, Bristedt) • 38:00' Tömmernes  (Bristedt)
Finsko
Švédsko
Lindvall (41. Lars Johansson) – Tömmernes, Pudas, Djuse, Folin, Djoos, Hansson – Bromé, Lander, C. Klingberg – Holmberg, F. Olofsson, A. Bengtsson – Bristedt, Linus Johansson, Nygärd – Everberg, J. de La Rose, Olofsson.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek.
Švédové si převzali zasloužený pohár po předvedeném výkonu na Karjala Cupu. Švédové ve třetí části souboje o první místo s domácími Finy nedopustili překvapení. Snažící se Finové se nezmohli na víc, než na jednu branku a zaplněná Hartwall aréna se nakonec musí smířit s výhrou odvěkého severského rivala. Švédové zabetonováním svého obranného pásma pojistili vítězství a za mírného pískání fanoušků v ochozech odcházejí do šatny s pohárem.

59:41'
Dlaší Johanssonův v krátkém sledu, Finové už se zdají být smířeni s prohrou ale chtějí vsítit alespoň jednu branku.
59:38'
Anton Lander zkusil trefit prázdnou bránu, kotouč proletěl těsně mimo.
59:31'
Finové to zkouší, co to jde, jenže se jim nedaří.
59:03'
Oddechový čas pro Suomi.
58:56'
Domácí ostřelují Johanssona, žádná ze střel není přesná.
58:20'
A Finsko riskuje v šesti!
58:00'
Zbývají poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.
57:21'
Stále je to ta samá píseň, hosté betonují a nedovolují zoufalým Finům vůbec nic.
56:16'
I když k tomu fanoušci v ochozech vybízejí, na ledě se toho moc neděje, Švédové zavřeli své pásmo a Finové kombinují kolem středového kruhu.
55:20'
Kotouč si mezi sebou několikrát vyměnili Toni Rajala a Harri Pesonen, kteří krásnou kombinaci prodloužili na nehlídaného Samiho Vatanena, ten však odkrytou síť netrefil!
54:21'
Po nějaké chvíli nátlak na druhé straně, Olkinuora musí čelit několika střelám.
53:29'
Finové sice kombinují v útočné třetině, nedaří se jim ale najít prostor ke střele, hosté je dobře brání.
52:35'
Švédové na kotouči se nesnaží rozjet nějakou riskantní útočnou akci.
51:36'
Anton Bengtsson vyváží puk až do útočného pásma a krade tak Finům drahocenný čas.
51:03'
Finové kazí svou rozehrávku a vyhazují na zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 12 206 diváků.
50:42'
V předbrankovém souboji byla vystrčena švédská brány a tak přerušuje.
50:13'
Sami Vatanen vyzval střelou od modré své spoluhráče k teči, ani jeden z nich nebyl ale úspěšný a kotouč tak přistál v Johanssonově náruči.
49:27'
Švédové vyhazují kotouče k brankové čáře, zavřeli pásmu a drží se sevření.
48:35'
Oba celky se perou o kotouč, nikomu se nedaří udržet v útočné třetině a utvořit si nátlak.
47:39'
Petteri Lindbohm od modré provětral Jahnssonovu lapačku.
46:58'
Na druhé se v té samé situaci ocitl Carl Klingberg, ten si kotouč přetáhl na bekhend, na Olinuoru byl však krátký.
46:05'
Teemu Tallberg se dostal k odraženému kotouči, jenže svou dorážku střelil mimo.
45:41'
Švédové se na malý okamžik přihlásili ke slovu, jenže Finové rozhodně nemohou otálet a proto ihned přesouvají hru opět k Johanssovi.
44:30'
Nedůrazu v obraně mohl využít na druhé straně Jesper Olofsson, který v samostatném úniku trefil Oklinuorovo rameno.
44:06'
Domácí hladoví po další trefě a kombinují v útočném pásmu.
42:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Hartwall aréna se může dnes poprvé radovat! Kotouč se po nahození odrážel ze všech hokejek až do prostoru mezi kruhy, kde do kusu černé gumy plácl svou holí HEIKKI LIEDES, a Finové tak snižují na rozdíl dvou branek. Miro Aaltonen a Miika Koivisto.
42:03'
Heikki Liedes se propracoval až před švédskou bránu, tam mu do kličky vložil hůl Lars Johansson.
41:30'
Sami Vatanen to zkusil zpoza kruhů nebezpečně, Johansson zatím stále drží.
40:53'
Finové na nic nečekají a zasypávají Johanssona střelami.
40:01'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Gustaf Lindvall, přichází Lars Johansson.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka probíhala opačným způsobem než ta první. Domácí byli lepším týmem a měli útočnou převahu. Jenže v cestě za rozradostněním Harwall arény jim stojí jedna velmi obtížná překážka, skvěle chytající Gustaf Lindvall. Finové se z frustrace dopouštěli faulů. Jeden z nich dokázali Švédové v čase 35:00 potrestat, střeli Jespera Olofssona si do vlastní brány srazil Atte Ohtamaa. Šanci na snížení rozdílu ve skóre měl Toni Rajala, proti jeho kličce ze samostatného úniku se vytáhl parádním zákrokem Lindvall. Suomi dovolilo Švédsku odehrát další přesilovku, čehož hosté opět rychle využili. Přesně dvě minuty před sirénou zapadla střela od modré Henrika Tömmernese až za záda bezmocného Jussiho Olkinuory. Další třetina začne přibližně v 18:07.
40:00'
39:19'
Finové se před sirénou ještě snaží o povzbuzující gól do šatny, hosté je k ničemu nepouštějí.
38:00'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tři koruny odskakují na tři góly! Po vyhraném vhazování Leona Bristedta vyslal kotouč od modré HENRIK TÖMMERNES, a tečovaný kotouč jednou z domácích hokejek propadl Jussi Olkinuorovi až za záda. Asistence: Leon Bristedt.
37:55'
Kasper Kotkansalo se provinil držením a Švédy tak čeká další přesilová hra.
36:11'
Toni Rajala se vydal do samostatného úniku a zkusil forhendovou kličku, famózním zákrokem se blýskl Gustaf Lindvall, který v leže přizvedl beton a kotouč vyrazil.
35:00'
JESPER OLOFSSON si hrál s kotoučem v pravém kruhu, odkud nahodil do prostoru mezi kruhy a kotouč si smolně do své branky srazil Atte Ohtamaa. Asistence: Henrik Tömmernes a Leon Bristedt.
34:51'
Vyloučení v týmu Finsko (Iiro Pakarinen – 2 min., vysoká hůl).
Komerční přestávka.
34:40'
Emij Djuse si sjel po pravém mantinelu a zkusil vystřelit, mířil však vedle.
33:35'
Kvůli nepřesné rozehře Finové prodloužili svému soupeři pobyt v útočném pásmu.
32:33'
Jesper Olofsson překvapil zacloněného Lindvalla, kotouč mu naštěstí pro něj šel přesně na beton.
31:43'
Petteri Lindbohm nahodil za branku, kde Toni Rajala pohlídal kotouč než všichni Finové vystřídali.
31:03'
Harri Pesonen vyrazil svou nohou puk na švédskou střídačku a hra se tak přerušuje.
30:51'
A hity se zvrtly ve strkanice, píšťalka sudích je zatím v klidu.
30:30'
Fredrik Olofsson zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se svými spoluhráči rozjíždí kombinaci.
29:30'
Hraje se opravdu tvrdě a na ledě je vidět nejeden tvrdý hit.
28:44'
Hannes Björninen spěchal po Vatanenově přihrávce dopředu sám, musel se ve středním pásmu zarazit, protože jeden z jeho spoluhráčů střídal z ofsajdového postavení.
28:07'
Finové jsou zatlačeni až do svého pásma, ze kterého se jim nedaří dostat.
27:27'
Jere Innala vyslal parádní přihrávkou do úniku Iiro Pakarinena, ten svou střelou z kruhů mířil mimo.
27:02'
Hosté rozehrávají za vlastní brankou a mezitím obě mužstva střídají.
26:13'
Role se na rozdíl od první části obrátily, Švédové se nemohou dostat ke kotouči.
25:29'
Lander nahození jednoho ze svých spoluhráčů ztečoval mimo kluziště a bude s vhazovat po Olkinuorově levici.
24:48'
Finové si dlouhotrvající kombinací vytvářejí nátlak a hledají vhodný prostor ke střele.
24:00'
Lindvall zatím nemá moc práce, všechny kotouče za něj chytají jeho obětaví spoluhráči.
22:51'
Carl Klingberg nejprve otestoval Olkinuoru z mezikruží, neprosadil se ale ani z následné dorážky.
22:03'
Kasper Kotkansalo to zkusil od modré, jeho rána byla sražena mimo bránícími švédskými hokejkami.
21:49'
Ani tahle přesilovka nepomohla domácím k brance, Švédsko v plném počtu.
20:50'
Hostům se daří i vyhodit, Finové se v přesilovce zatím hledají.
20:13'
Ihned po buly se dostali ke kotouči Švédové, kteří tak získávají drahocenné vteřiny.
20:01'
V první části měli navrch Švédové, a to zejména ze začátku hry. V prvních pěti minutách se hosté vůbec nemohli dostat ke kotouči. Svůj nátlak ale nemohli hráči týmu Tří korun přetavit v kýženou branku, bránil jim v tom skvěle chytající Jussi Olkinuora. Hra začala být před zaplněnými ochozy Hartwall arény čím dál vyostřenější. Vyloučení si za svůj tvrdý hit vysloužil Petteri Lindbohm. Tohle už Švédové potrestali. V 15. minutě vstřelil zatím jedinou branku zápasu Anton Lander. Další třetina začne přibližně v 17:18.
20:00'
19:49'
Hra nabírá na tvrdosti. Kvůli nevybíravému zákroku je Christian Folin (SWE) vyloučen za vražení na hrazení.
19:24'
Hannes Björninen zkusil dorážkami zpoza brány protlačit kotouč až za Lindvallova záda, to se mu ale nepovedlo.
18:43'
Miro Aaltonen hledal na zadní tyči přiraveného Niclase Westerholma, Lindvall však přihrávku překazil.
17:40'
Švédové usazeni v útočné třetině ostřelují Olkinuoru ze všech stran, ten však druhý kotouč za své záda pustit rozhodně nechce.
16:38'
Podobně jako u švédské branky to na druhé straně zkusil Hannes Björninen, obránci soupeře mu ale zablokovali hůl a kotouč jen proklouzl vedle.
15:50'
Švédové jsou při chuti a chtějí se rychle dostat do dvoubrankového vedení.
14:28'
Přesilovka využita! Christian Djoos míchal kotoučem v rohu kluziště, odkud nakonec vyslal kotouč do předbrankového prostoru, kde jeho přihrávku za záda Jussi Olkinuory ANTON LANDER. Asistence: Christian Djoos.
13:48'
Suomi posílají kotouč přes celé kluziště z obranného pásma ven a drží čas.
12:47'
Petteri Lindbohm je vykázán na trestnou lavici za nedovolený zásah do oblasti hlavy nebo krku.
12:47'
Hra zatím nepokračuje, rozhodčí vyloučení ještě konzultují s videem.
12:08'
Finové hrají hodně do těla, za což od fanoušků dostávají potlesk, rozhodčí však bude trestat vyloučením.
11:18'
Hannes Björninen se dostal v prostoru mezi kruhy k puku a ihned vystřelil, jeho střela však letěla vedle.
10:37'
Přesilovka využita nebude, Švédsko hraje v plném počtu.
10:09'
Toni Rajala zpoza kruhů nebezpečně otestoval Lindvallovu pozornost, ten kotouč vyrazil vyrážečkou.
09:43'
Další výhoz Švédů, Finové budou muset začít od vlastní branky.
09:22'
Hosté se osvobozují a posílají na led čerstvé síly.
08:37'
Po krásném pasu od jednoho ze svých spoluhráčů se do úniku propracoval Heikki Liedes, jenže se mu nepovedlo pořádně zakončit. Vybojoval pro svůj tým alespoň faul, za hákování na trestnou lavici usedne Emil Djuse.
08:37'
07:47'
Petteri Lindbohm to zkusil zpoza kruhů, rána mu ale úplně nesedla a Gustaf Lindvall v klidu vyráží kotouč betonem.
07:12'
Švédové nedovolují domácím dostat se do hry, nyní je vynutili k dalšímu icingu.
06:36'
Na druhé straně musí Jussi Olkinuora opět čelit několika nebezpečným střelám.
05:38'
Teemu Tallberg zkusil v předbrankovém prostoru najít své spoluhráče, kotouč se nakonec poodrážel až k němu, jeho střela však šla těsně vedle.
05:18'
Teď se domácí navíc připravili o možnost vystřídat, je odpískáno zakázané uvolnění.
04:52'
U švédské branky se schylovalo k nebezpečí, Suomi se nepodařilo dát přesnou klíčovou přihrávku a puk si tak opět do své moci berou hosté.
03:39'
Finové na chvíli zavítali do útočné třetiny, dobrou prací ve středním pásmu stěhuje Frederik Olofsson hru opět na druhou stranu.
02:54'
Ihned po vhazování zkusil od modré čáry domácího brankáře zaskočit Emil Djuse, Okinuora za potlesku zaplněných ochozů kotouč chytá do lapačky.
02:28'
Jenže ta se jim nepovedla úplně ideálně a v soustavném nátlaku tak mohou hosté pokračovat. Juho Olkinuora si připisuje první zákroky.
02:06'
Finové vyčkávají u vlastní brány na rozehrávku.
01:21'
Finsku se nedaří přerušit švédský nátlak a hosté pokračují v kombinaci.
00:32'
I další vhazování patřilo týmu Tří korun a na kotouči jsou tak opět Švédové.
00:07'
Úvodní buly vyhráli hosté, Jonathan Pudas ovšem zahodil kotouč na zakázané uvolnění, a tak se první do útočného pásma podívají Finové.
00:01'
Hymny obou dnešních soupeřů za námi a vše se nyní chystá k začátku samotného utkání.
Na ledě proběhla show, která byla vyvrcholením celého Karjala Cupu.

Finsko: Olkinuora (Westerholm) – Saarijärvi, Ohtamaa (A), Lindbohm, Vatanen, Sund, Koivisto, Kotkansalo, J. Parikka – Innala, V. Filppula (A), Pakarinen – H. Pesonen, V. Petman, Rajala – Liedes, M. Aaltonen, Ojamäki – Tallberg, Björninen, M. Anttila (C).

Švédsko: Lindvall (Lars Johansson) – Tömmernes, Pudas, Djuse, Folin, Djoos, Hansson – Bromé, Lander, C. Klingberg – Holmberg, F. Olofsson, A. Bengtsson – Bristedt, Linus Johansson, Nygärd – Everberg, J. de La Rose, Olofsson..
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Severské derby se naposled odehrálo v květnu tohoto roku. Na Českých hokejových hrách se radovalo Švédsko, které vyhrálo 3:2. Ostatně Švédsko už nad Finskem vyhrálo třikrát v řadě. Naposled se tým Suomi z výhry nad rivalem radoval právě na loňském Karjala Cupu.
SESTAVA ŠVÉDSKA V POSLEDNÍM UTKÁNÍ

Lars Johansson (Lindvall) – Hansson, Själin, Djoos, Djuse, Pudas, Tömmernes (C) – Olofsson, J. de La Rose, Everberg – Viksten, Linus Johansson, A. Bengtsson – F. Olofsson, Holmberg, C. Klingberg – Lander (A), Bromé.
ŠVÉDSKO

Švédové jsou na tom podobně. Tabulku Karjala Cupu 2021 díky nejlepšímu skóre dokonce vedou. Na úvod turnaje hravě porazili Česko, když v každé z prvních dvou třetin vsítili dvakrát a soupeři dovolili skórovat jen jednou a to až v závěru zápasu. Včera se pak střetli s Ruskem, kde chvílemi nepůsobili vůbec jistě a koledovali si o prohru. K té ale nakonec nedošlo. zkušenosti rozhodly ve prospěch výběru Tre Kronor, který vyhrál 4:2.
SESTAVA FINSKA V POSLEDNÍM UTKÁNÍ

Westerholm (Olkinuora) – Ohtamaa, M. Lehtonen, Vatanen, Vittasmäki, Saarijärvi, Sund, J. Parikka, Kotkansalo – Pakarinen, V. Filppula, Innala – Rajala, Ruohomaa, H. Pesonen – Ojamäki, M. Aaltonen, Savinainen – Tallberg, V. Petman, Liedes.
FINSKO

Domácí tým dělá vše pro to, aby potěšil své fanoušky. Míří za vítězstvím v letošní Karjale, ovšem chybí mu k tomu poslední krok. A to skalp odvěkého severského rivala ze Švédska. Tým Suomi je nyní na druhém místě s šesti body. Nastřílel sedm branek, přičemž jich šest inkasoval. Už má jistotu, že hůř, než druhý neskončí. V prvním zápase si hladce poradil s výběrem Ruska, který porazil 3:0 díky povedeným přesilovkám, ze kterých padly všechny branky tohoto duelu. Včera zaznamenal také triumf nad Českem, na který zadělal už v první třetině. Soupeři nasázel tři branky a i přestože se Češi v druhé třetině dotáhli na jeden gól, Finsko si výsledek pojistilo další brankou v poslední periodě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.