Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Finsko - 9. února 2023   20:15

Švýcarsko
Švýcarsko
6:38' Hischier (Riedi) • 20:14' Thürkauf (Herzog) • 23:25' Meyer  • 24:08' Knak (Bader, Riedi) • 33:20' Fora (Knak)
5:6
(1:1, 4:2, 0:2 - 0:0)

0:1 (SN)

Finsko
Finsko
5:07' Tikka  (Kuokkanen, Ikonen) • 25:16' Ruotsalainen  (Oksanen) • 35:52' Oksanen   • 41:42' Eronen  (Tikka) • 57:31' Tikka  (J. Aaltonen, Kemiläinen) • 65:00' Oksanen
Švýcarsko
Waeber (31. Nyffeler) – Fora (C), Frick (A), Vouardoux, Mi. Müller, Bichsel, Geisser, Aebischer – Herzog, Thürkauf (A), Zehnder – Künzle, Jäger, Hischier – Miranda, Schmid, Eggenberger – Knak, Bader, Riedi – Meyer.
Jeřábek, Ondráček – Cattaneo, Schlegel
Swiss Life Arena, Curych (SUI)
Finsko

Ode mě je to pro dnešek vše. Dobrou noc!
Další utkání sehrají oba výběry v sobotu v Malmö. Finský výběr čeká naše reprezentace od 12.00, Švýcaři se postaví od 16:00 domácím Švédům.
Utkání rozhodně nenudilo. Viděli jsme celkem 10 branek. Fini vstoupili do utkání lépe, ovšem Švýcaři průběh utkání otočili a vedení drželi až do 58. minutě, kdy v přesilovce a při hře bez brankáře srovnal svým druhým gólem Tomi Tikka. V nájezdech rozhodl přesnou střelou Ahti Oksanen. Finové získávají v rámci Beijer Hockey Games dva body a jdou do čela tabulky zásluhou lepšího skóre před český výběr.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
AHTI OKSANEN je jediným úspěšným střelcem samostatných nájezdů. Oksanen překonal Nyffelera střelou mezi vyrážečku a beton. Majitelem bonusového bodu jsou tedy Finové.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení branku nepřineslo, i když jsme viděli na obou stranách velké šance. Po úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy, které určí majitele druhého bodu.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:27'
V další velké šanci selhal Herzog, který po bekhendové kličce trefil lapačku Larmiho.
64:00'
Poslední minuta prodloužení.
63:29'
Na druhé straně byl v samostatném úniku Ikonen, který však nedokázal zakončit.
62:52'
Nyní se ale do velké šance dostal Herzog, kterého výborně uvolnil Thürkauf. Herzog zamířil mezi betony Larmiho, ten je však včas sklapl.
62:25'
Sledujeme hodně opatrné prodloužení.
61:53'
Schmid vyjel z útočného pásma a odchází střídat. Zatím jsme žádnou velkou šanci neviděli.
61:22'
Sallinen začíná útočnou akci Finů od své branky.
60:54'
Frick získal puk pro svůj tým, ovšem ihned vzápětí zkazil rozehrávku.
60:17'
Tikka vyhrál buly. Fini se ihned usadili v útočném pásmu.
60:01'
Prodloužení je realitou. Ve třetí části jsme viděli dvě branky do sítě Nyffelera, nejprve se přesně trefil Eronen. Dvě minuty před sirénou vyrovnal v přesilovce Tomi Tikka. O bonusový bod se tedy rozhodne v prodloužení, pokud nepadne v prodloužení branka, tak uvidíme nájezdy.
60:00'
59:47'
Vouardoux drží puk na své hokejce, vypadá to, že se bude hrát prodloužení.
59:06'
Zehnder se dostal na kotouč, ze středního pásma nahazuje do útočné třetiny a jde střídat.
58:30'
Nahození Aaltonena končí v lapačce Nyffelera, další buly v útočném pásmu Finska.
57:31'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko vyrovnává. Aaltonenovu nabídku před brankou tečoval TOMI TIKKA, který zapisuje svou druhou branku a srovnává stav utkání.
Asistence: Juhamatti Aaltonen, Valtteri Kemiläinen.
57:22'
Fini to zkusí bez brankáře.
57:22'
Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Lukas Frick – 2 min., podrážení.
56:37'
Luca Hischier se dostal do samostatného úniku, svou střelou nad lapačku Larmiho však trefil jen horní tyč.
55:57'
Jääskovi utekl puk při zakládání útoku. Švýcaři kombinují v útočném pásmu.
55:37'
Kossila neuspěl při napadání, následně Finy zastavuje další ofsajd.
55:08'
Ofsajd Suomi.
54:47'
Nyní to vypadalo, že Linbohm vysekl hůl Jägerovi, pokračuje se ale dále.
54:06'
Jägerovo zakončení zápěstím ukryl Larmi. Následuje komerční přestávka.
53:15'
Nyní se jim ale povedlo jednoduché založení, kdy Niku vyslal přihrávku na útočnou modrou na Ojamäkiho, který jel poté sám na Nyffelera. Finskému snajprovi však zakončení sjelo.
52:48'
Knak vysoko napadá, a tak Fini mají problém se založením útoku.
52:18'
Thürkaufova lajna osvobodila švýcarský tým, a tak se opět hraje před Larmim.
51:36'
Fini jsou hodně aktivní, ovšem Švýcaři pozorně brání.
50:48'
Elitní útok Finů opět zamkl Švýcary, od modré střílel Riikola, před brankou clonil ještě Aaltonen, střela Riikoly však nebyla přesná.
50:04'
Hischier si přebral přihrávku od Fory ve středním pásmu, na pravém křídle nabral velkou rychlost, čehož využil a dostal se až do zakončení. Střelu na přední tyč si však Larmi pohlídal a puk ukryl do lapačky.
49:19'
Tikka nepřihrál přesně do jízdy Saarijärvimu, Finové tak musí opět získat kotouč do svého držení.
48:37'
Švýcaři už si nekomplikují život a vyhazují puky podél mantinelů ze svého pásma.
48:25'
Sandro Schmid využil zaváhaní v rozehrávce finského výběru, měl před sebou dostatek prostoru pro střelu. Útočník Fribourgu však svůj pokus zápěstím namířil jen do výstroje Larmiho.
47:17'
Künzleho střela z velké vzdálenosti byla zblokována.
46:03'
Rychlý výpad Finů zakončil střelou z osy kluziště Arttu Ruotsalainen mimo branku.
45:31'
Kalle Kossila si všiml před brankou najíždějícího Jereho Sallinena, který byl sám před Nyffelerem, ovšem svůj pokus namířil jen do připraveného brankáře. Nutno podotknout, že Sallinen byl velmi důsledně bráněn, a tak neměl moc času na zakončení.
45:24'
Herzog vybojoval buly v útočném pásmu po nahození na Larmiho.
45:15'
Nathan Vouardoux to zkusil individuální akcí, o kotouč ale přišel. Na druhé straně pálil tvrdě Valtteri Kemiläinen, který ale trefil jen prostor, kde byl připraven Nyffeler.
44:27'
Elmeri Eronen nyní vyhodil přes všechny čáry, vhazovat se tak bude před Larmim.
44:07'
A Finové jsou opět aktivnější, ovšem nyní je zabrzdil ofsajd Ikonena.
43:15'
NYní se Švýcaři také konečně dostali do útočného pásmu, střelu Fricka bez větších problémů však kryje Larmi.
42:47'
Švýcaři vypadají trochu zaskočeně. Kossila hledal před brankou najetého Sallinena. ten na puk nedosáhl.
41:42'
A také je tu trest. Tikka vyhrál buly pro EMELIHO ERONENA, který si nabruslil blíže k brance a tvrdou střelou golfákem propálil Nyffelera.
Asistence: Tomi Tikka
41:36'
Hra se hodně kouskuje v úvodu, další zakázané uvolnění domácích.
41:09'
Na druhé straně pálil nad lapačku Nyffelera z výborné pozice Ruotsalainen. Švýcarský brankář však lapačkou vyrazil puk do bezpečí.
40:57'
Ruotsalainen ztratil puk ve svém pásmu, z čehož mohl těžit Fora, jeho střelu ale Larmi vyrazil betonem.
40:28'
Linbohmovo nahození prolétlo nad horní tyčkou.
40:16'
Další zakázané uvolnění.
40:12'
Začala nám třetí třetina. Švýcaři udělali ihned icing.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 22:00.
Je za námi velmi zajímavá třetina, ve které jsme viděli 6 branek. Švýcaři odskočili do tříbrankového vedení, když se postupně prosadili Thürkauf, Meyer a Knak. Fini odpověděli na tři vstřele é branky během úvodních pěti minut ve 26. minutě, kdy se trefil mezi betony Waebera Ruotsalainen. Ve 31. minutě musel střídat švýcarský brankář, kterého nahradil Nyffeler, který si připsal velmi důležitý zákrok proti Ojamäkimu v oslabení, protože na druhé straně se pár okamžiků poté prosadil Fora. Fini měli ale poslední slovo ve druhé třetině, když přesilovku využil exhradecký Ahti Oksanen.
40:00'
39:14'
Künzle byl velmi těsně bráněn, ke střele se ale dokázal dostat, Larmiho z ostrého úhlu nepřekonal.
38:43'
Oby týmy střídají, Švýcaři drží puk u své branky.
38:10'
Opět aktivní Fora nahazoval puk na branku. Larmi však puk viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
37:47'
Velmi dobrý reflexivní zákrok si připsal Nyffeler proti střele Leina z bezprostřední blízkosti.
37:08'
Zakázané uvolnění Finů.
37:00'
Bischel rozjíždí další útočnou akci Švýcarů.
35:52'
O pár vteřin později však Finové využívají přesilovku. Jere Innala poslal takové nevinné nahození do předbrankového prostoru. AHTI OKSANEN se dostal k odraženému kotouči a dostal puk za záda Nyffelera.
Asistence: Jere Innala
35:28'
Finům už začala přesilovka, k žádnému ohrožení branky ale zatím nedošlo.
34:54'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách. Bischelovo rozehrávka nebyla přesná a s pukem hrají Finové.
34:15'
Mike Künzle – 2 min., podrážení.
33:20'
Vyloučení v týmu Finsko:
2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
33:20'
Branka platí!
33:20'
Čeští rozhodčí ale zkoumají ještě regulérnost branky.
33:20'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Branka padá ale na druhé straně, zafungovala nám davoská spolupráce. MICHAEL FORA si nabruslil do předbrankového prostoru na přihrávku Knaka. Do Fory se odrazil puk od hokejky Kossily, Larmi už nedokázal zasáhnout.
Asistence: Simon Knak
32:29'
Kemiläinen nabil na levý kruh Ojamäkimu, který střelou z první protáhl Nyffelera.
32:13'
Nyffeler si připisuje první úspěšný zákrok po střele Kemiläinena od modré čáry.
32:01'
Luca Hischier – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
31:47'
Ken Jäger uvolnil pěknou přihrávkou Hischiera, který v dobré pozici ve slotu trefil jen beton Larmiho.
31:08'
Švýcaři získali puk za brankou Larmiho, Riediho střela z otočky byla zablokována.
30:24'
Waeber musí dokonce vystřídat, v brance ho nahradí Melvin Nyffeler.
30:24'
Hra je o pár vteřin později přerušena kvůli Waeberovi, který se zdá velmi otřesený.
29:42'
Finové viditelně přidali v napadání, výsledkem byla nebezpečná střela Sallinena z levého křídla, kterou vyrazil Waeber maskou.
29:16'
Švýcarům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
29:01'
28:37'
Künzle hledal zpoza branky Herzoga, ten byl však ve slotu ubráněn.
27:48'
Domácím se nepovedlo zavezení kotouče, a tak musí začít od své branky.
27:28'
Finové vyhazují přes všechny čáry.
27:16'
Meyer hledal střílenou přihrávkou ve slotu Riediho, tomu se však nepovedlo tečovat puk.
27:01'
Jere Innala – 2 min., podrážení.
26:28'
Bude se vylučovat, zatím mají Švýcaři výhodu.
25:16'
ARTTU RUOTSALAINEN dostal přihrávku od Oksanena a objevil se sám před Waeberem, jehož překonal střelou mezi betony.
Asistence: Ahti Oksanen
24:08'
Finové po obdržené brance vysunuli napadání, s čímž si Švýcaři skvěle poradili. Dlouhou přihrávku zpracoval na modré čáře Riedi, který předal puk Baderovi, ten ho zavezl do útočného pásma, pod sebou si všiml volného SIMONA KNAKA. Útočník Davosu měl dost času na střelu, čehož také využil a posílá Švýcarsko do tříbrankového vedení.
Asistence: Thierry Bader, Willy Riedi
23:25'
Lukas Frick nahrál na osu kluziště DARIU MEYEROVI, který otřel svou střelu o Samiho Nika. Na tečovaný kotouč nedokázal Larmi zareagovat, a tak Švýcaři odskakují do dvoubrankového vedení.
Asistence: Lukas Frick
22:48'
Ofsajd Švýcarů je důvodem dalšího přerušení hry.
22:15'
Neuvěřitelný zákrok předvedl Waeber. Sallinen našel přihrávkou přes osu Aaltonena, který už měl před sebou prázdnou branku. Waeber se však roztáhl a lapačkou zabránil cestě puku do branky.
21:46'
Ofsajd Finů zastavuje jejich útočné snažení.
21:04'
A Švýcaři jsou opět aktivní Eggenbergerovu střelu však Larmi zneškodnil.
20:14'
Fabrice Herzog hledal svou přihrávkou před brankou Zehndera, přihrávku na něj však zblokoval Kalle Kossila, k jeho smůle však jen do místa, kde byl připravený zakončovat CALVIN THÜRKAUF, který na nic nečekal a poslal puk do sítě. Švýcaři jdou rychle do vedení.
Asistence: Fabrice Herzog
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:04.
První třetina je minulostí. V 6. minutě poslal Finy do vedení Tikka, který těžil z dobré práce svých spoluhráčů z formace za brankou. Poté se ale nechal vyloučit Kemiläinen a Švýccaři jeho faul potrestali. Riedi se dostal do přečíslení s Hischierem, druhý jmenovaný se trefil přesně. Švýcaři byli po vyrovnání lepším týmem, ale šance Herzoga, ani několik střel Fory branku nepřineslo. Do druhé třetiny se tak půjde za vyrovnaného stavu.
20:00'
19:47'
Finové ještě kombinují v útočném pásmu, ale Švýcaři se dobře brání.
19:04'
Dnes velmi aktivní Fora si připsal další střelu. Larmi ale puk viděl celou dobu, a tak bez problémů zasáhl.
18:37'
Ikonen drží s Tikkou puk v útočném pásmu, hraje se ale kolem mantinelu.
17:57'
Švýcaři vyrazili na rychlý brejk, který zakončil tvrdou střelou Fora. Larmi včas sklapl betony a puk vyrazil.
17:33'
Nepřesná rozehrávka Švýcarů, zakázané uvolnění.
17:26'
Riedi obětavě zablokoval střelu Lindbohma, poté je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
17:04'
Herzogovu střelu vyrazil Larmi betony do rohu kluziště.
16:33'
Opět čtvrtý útok Finů zazlobil, tentokráte však nezakončil.
15:47'
Jäger neuspěl na buly, Švýcaři musí honem zpátky.
15:07'
Elitní útok okol Thürkaufa opět obléhá bránu Finů. Ke střele se dostal obránce Geisser, který však nezamířil přesně.
14:18'
Saarijärvi dostal nabito na modrou čáru, puk však vůbec netrefil.
13:07'
Hraje se ve velkém tempu bez přerušení. Teď útočí Finové Kemiläinen byl však u kotouče později a Fini musí opustit pásmo.
12:33'
Švýcaři opět drží puk v útočném pásmu, druhá formace Švýcarů se k zakončení nedostala a dochází střídat.
11:25'
Zehnder vyzkoušel pozornost Larmiho bekhendem, ten vyrazil puk vyrážečkou jen do míst, kde se pohyboval Fabrice Herzog, který měl před sebou poloprázdnou branku, tu však minul.
11:14'
Nahození Fricka ještě zkoušel dorážet Fora, Larmi však dokázal zareagovat betonem.
10:13'
Švýcaři jsou po vstřelené brance aktivnější. Nyní v další dobré příležitosti Herzog netrefil branku.
8:48'
Tomi Tikka dostal nabito do slotu od Ikonena. Autor první branky však nyní branku minul.
7:59'
Nyní měl menší problémy při rozehrávce Waeber, s pomocí svých obránců však situaci zvládl.
6:38'
Finové propadli v oslabení a Švýcaři jeli rázem tři na jednoho. Riedi přihrál na hůl LUCOVI HISCHIEROVI, který se z mezikruží trefil přesně pod horní tyčku.
Asistence: Willy Riedi
6:17'
Až nyní to zkusil tahem Zehnder, jehož ránu Larmi viděl a také ji zneškodnil.
6:03'
Švýcaři kombinují v útočném pásmu, zatím však bez střely.
5:26'
Valtteri Kemiläinen – 2 min., nedovolené bránění.
5:07'
Joona Ikonen vysunul napadaní, v němž ho doplnil Janne Kuokkanen, který získal puk a před brankou si všiml volného TOMIHO TIKKY, který poslal puk za překvapeného Waebera.
Asistence: Janne Kuokkanen, Joona Ikonen
4:47'
Miranda s Eggenbergerem získali kotouč pro svůj tým, následně nahazoval na branku Dario Meyer, Larmi skryl puk do lapačky.
3:45'
Jääska vybojoval puk pro Oksanena, toho však zastavil v obranném pásmu Lian Bischel.
2:47'
Fora nahazuje do útočného pásma a odjíždí střídat.
2:18'
Fora byl nyní v dobré pozici ve slotu, jeho střelu však Larmi dokázal vyrazit.
1:44'
Matinpalo drží puk u své branky a Finové střídají.
00:48'
Do první velké šance se dostával Jääska, jehož však včas zakřižoval Mirco Müller.
0:23'
První zakončení jsme však viděli na druhé straně, když od modré čáry vyslal nahození na branku Riikola. Waeber bez větších problémů zasáhl.
0:14'
Úvodní buly vyhrál pro Suomi Kossila, Aaltonen ale ihned přišel o puk a Švýcaři jsou v útočném pásmu.
00:01'
Stadionem už zní hymny obou reprezentací.

Švýcarsko: Waeber (Nyffeler) – Fora (C), Frick (A), Vouardoux, Mi. Müller, Bichsel, Geisser, Aebischer – Herzog, Thürkauf (A), Zehnder – Künzle, Jäger, Hischier – Miranda, Schmid, Eggenberger – Knak, Bader, Riedi – Meyer.
Trenér: Patrick Fischer

Finsko: Larmi (Jatkola) – Riikola, Kemiläinen, Lindbohm (A), Saarijärvi, Niku, Matinpalo, Pulli, Eronen – Sallinen (C), Kossila, J. Aaltonen (A) – Oksanen, Jääskä, Ruotsalainen – Innala, Leino, Ojamäki – Kuokkanen, Tikka, Ikonen.
Trenér: Mikko Manner

Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Cattaneo, Schlegel.
V týmu Švýcarska došlo dnes dopoledne ještě k jedné změně. Tým opustil útočník Zugu Sven Senteler, který onemocněl po prvním tréninku. Žádná náhrada za něj donominována nebyla.
Finsko se na tomto turnaji bude muset obejít bez svého lodivoda Jukky Jalonena, kterého pro tento turnaj nahradí asistent týmu Mikko Manner. Finové poskládali zajímavý mix, v týmu nechybí tři olympijští vítězové (Lindbohm, Kemiläinen, Ojamäk). Naopak do týmu bylo povoláno 6 nováčku, tím nejznámějším je pro české fanoušky exhradecký Ahti Oksanen. Největší hvězdou výběru Finska je Niko Ojamäki, který je jedním z nejlepších střelců, co Finové mají k dispozici. Ofenzivu by měli ještě táhnout Veli-Matti Savinainen, Antti Suomela, Janne Kuokkanen.

Nominace Finska:
Brankáři: Juha Jatkola, Emil Larmi
Obránci: Valtteri Kemiläinen, Sami Niku, Arttu Pelli, Valtteri Pulli, Elmeri Eronen, Petteri Lindbohm, Juuso Riikola, Rasmus Rissanen, Vili Saarijärvi
Útočníci: Joona Ikonen, Tommi Tikka, Niko Ojamäki, Veli-Matti Savinainen, Ahti Oksanen, Antti Suomela, Juhamatti Aaltonen, Juha Jääskä, Julius Mattila, Jere Innala, Kalle Kosila, Robert Leino, Arttu Ruotsalainen, Jere Sallinen
Švýcarsko nahradilo v EHT Rusko, národní tým Švýcarska potvrzuje, že v jejich zemi se hokej posouvá. Reprezentaci sice momentálně patří 4. místo, ovšem v základní hrací době odešla švýcarská reprezentace poražena jen ve dvou případech – proti ČR 1:2, proti Finsku 1:4. Trenér Patrick Fischer ovšem bere na Beijer Hockey Games papírově slabší tým, než měl na předchozích turnajích. Uvidíme, jak si tedy povedou Švýcaři na tomto podniku. V nominaci chybí například jeden z nejlepších tvůrců hry, co Švýcaři mají, Enzo Corvi, v nominaci není ani legenda švýcarského hokeje Andrés Ambühl, Fischer nenominoval ani výborného střelce Svena Andrighetta. Z těch tradičnějších jmen nechybí Michael Fora, který by měl být kapitánem mužstva. Dalšími zkušenými reprezentanty jsou Calvin Thürkauf, Fabrice Herzog.

Nominace Švýcarska:
Brankáři: Sandro Aeschlimann, Melvin Nyffeler, Ludovic Waeber
Obránci: Lian Bichsel, Tobias Geisser, Mirco Müller, Michael Fora, Nathan Vouradoux, David Aebischer, Lukas Frick, Noah Delémont
Útočníci: Dario Meyer, Yanníck Zehnder, Willy Riedi, Sven Senteler, Luca Hischier, Simon Knak, Sandro Schmid, Ken Jäger, Fabrice Herzog, Mike Künzle, Nando Eggenberger, Thierry Bader, Calvin Thürkauf, Marco Miranda
Posledních pět vzájemných zápasů

Švýcarsko – Finsko 1:4
Švýcarsko – Finsko 3:2n
Finsko – Švýcarsko 2:3
Finsko – Švýcarsko 5:1
Na prgoramu je další turnaj v rámci Euro Hockey Tour, který nese název Beijer Hockey Games. Turnaj bude probíhat hlavně ve švédském Malmö. Úvodní utkání však sehrají reprezentace Švýcarska a Finska ve švýcarském Curychu.