Z Ledového paláce Bolšoj je to vše. Přeji Vám krásný večer a nezapomeňte podpořit svou přízní naší reprezentaci, bojující se Švédskem v Praze. Po první třetině vedli Češi nad Švédy 2:0.
Hvězdy utkání jsou vyhlášeni Atte Engren a Jevgenij Medvěděv.
Utkání je za námi a lépe z něj vycházejí domácí, které celou dobu hnalo neskutečné publiku Balšoj arény. Rusové rozhodli zápas gólem Medvěděva z konce první dvacetiminutovky. Finům nelze upřít snahu. Snažili se vypracovali si velké šance, ty ale neproměnili. Domácí si výhru pojistili gólem do prázdné sítě.
60:00
59:43
Rusko právě vstřelilo branku!
Dobře napadající Rusové dostali puk do střední třetiny. Kotouč se následně dostal od Kovalčuka k SERGEJI PLOTNIKOVOVI, který jej dopravil do brány. Asistence: Ilja Kovalčuk.
59:33
Finům se nepodařilo udržet pásmo.
58:54
Po vhazování ve střední třetině dochází u trestné k přetlačování o kotouč. Finové následně jen nahazují a odvolávají gólmana!
Oddechový čas pro hosty.
58:26
Obětavé pády z obou stran nyní vyhrotily situaci v obranném pásmu Rusů. Střely severského týmu se ovšem neujaly.
57:41
Jakovlev se dostal k volnému kotouči a tvrdou ranou zanechal značku na betonech gólmana.
56:50
K Burmistrovovi se nedostala pohledná nahrávka a útočník tak nemohl střílet do odkryté brány.
56:12
Kovalčuk nestihl uzmout kotouč a tak se dostávají Finové ze svého pásma.
56:00
Grigorenkovo bekhendové zakončení vystihl brankář finského výběru a přerušil hru.
55:32
Hra je nyní velmi opatrná, bojuje se především o střední pásmo.
54:46
Icingu se dopustili Rusové. Kokarev spěchal za kotoučem zcela zbytečně.
54:02
53:53
Osala se již k dorážce nedostal a domácí vyhazují.
53:39
Po ofsajdu Finů se hra přerušuje, následuje vhazování ve střední třetině.
53:13
FInům nevyšla rozehrávka. Mají na svědomí icing a vrací se před Engrena.
52:53
Po dlouho trvajícím tlaku Finů Rusové vyhazují.
52:19
Immonen u bližší tyče trefil jen ruku gólmana. Akce severského týmu trvá.
52:02
Kovalčuk obdržel od českých rozhodčích dvouminutový trest a je poslán na trestnou lavici.
51:50
Finové zůstali ve dvou před Jerjomenkem! Ani táhlá střela nepřekonala brankáře národního týmu Ruska.
51:31
Domácí nyní nenašli recept na průchod pásma.
50:43
Po slabém nahození sice domácí vybojovali útočné pásmo. Avšak útočník v kritický moment promáchl.
49:55
Rusové v plném složení ohrozili Engrena. Puk do brány ale nedostali.
49:31
49:29
Finové mají opravdu smůlu. Lepistö se dostal do ideálního zakončení k odkryté tyči. Trefil právě zmíněnou tyč a následně se domácí gólman dostal k zákroku.
48:58
Po pohledné kombinaci zůstal sám před bránou Immonen.Finský forvard trefil jen připraveného gólmana.
48:30
Minuta přesilovky za námi a Rusové opět vyhazují.
48:13
Rusové uzmuli kotouč a poslali jej k Engrenovi.
47:53
Nahození má Jerjomenko v náručí a hra se přerušuje.
47:41
Obráncům Finska se zakončení nepovedl, ale akce trvá.
47:31
Na trestnou se poroučí Kokarev za hákování. Všemu předcházeli četné dorážky Finů před brankovištěm.
46:16
Lepistö neváhal a poslal černou gumu na bránu. Jerjomenko vyráží a Rusové se snaží proniknout do pásma.
45:32
Finové si za bránou nebrali servítky s aktivním Plotnikovem. Toho povalili na zem a nedovolili mu nadále motat hlavy mužům v modrém.
44:51
Dotírající třetí útok Finů musel zastavit v leže gólman ruského celku. Vhazování po jeho levici.
44:10
Mäenpääho rána byla dobře viditelná pro gólmana Jerjomenka a ten vyrazil puk mimo brankoviště.
43:33
Po střele ruského útočníka se kotouč od hole gólmana dostal do ochranné sítě. Vhazování ve finském obranném pásmu.
43:10
Přihrávka zpoza Engrenovi brány nenašla adresáta a zbrzdila tak útočnou akci domácích.
42:47
Finové již v plném počtu. Domácí rozehrávají ze svého pásma.
42:35
Po střeleckých pokusech domácích jsme byli svědky potyčky před bránou. Hra se přerušuje a následuje vhazování ve střední třetině.
42:18
Zaripov ještě hledal spoluhráče na druhé straně a zastavil tak pohlednou kombinaci svého týmu.
41:38
Rusové se vlastní chybou připravili o pásmo, které znovu dobývají.
41:08
Burmistrův pokus z mezikruží vytečoval gólman mimo.
40:45
Po úvodní šanci domácího celku zde máme vyloučení na finské straně. Heitanen si posedí dvě minuty za hákování.
40:16
Po úspěšném vhazování nepřešel Bělov střední třetinu .
40:01
Na ledovou plochu se vrací oba týmy a utkání bude pokračovat.
Zákroky gólmanů po druhé třetině:

Alexander Jerjomenko (Rusko): 18.

Atte Engren (Finsko): 15.
Ani druhou dvacetiminutovku nelze nazvat poklidnou. Snaživí Finové se několikrát dostali do zajímavé šance před Jerjomenkem, ale ruský gólman zatím drží čisté konto. Ani Rusové nebyli bez šancí, a tak se hrál opět pohledný, útočný hokej. Ten snad bude pokračovat i ve třetí třetině, která započne přibližně v 18:35.
40:00
39:43
Šipačev tísněn obránci nezakončil a hosté dostávají puk mimo nebezpečí.
39:28
Kalinin se dostal do úniku a zvolil povedené zakončení. Engren ovšem odolal a útočníka vychytal hezkým zákrokem.
39:15
Petrelleho zakončení končí zákrokem brankáře Jerjomenka.
38:39
Tvrdý boj o kotouč se odehrává v obranné třetině domácích. Rusové ale své soupeře přeci jen vytlačili.
38:17
Zakončení finského forvarda Jerjomenko raději podržel v lapačce a hra se tedy přerušuje.
38:05
Pesonenovi příliš nevyšlo zakončení a puk mířil za bránu.
37:37
Zatímco zaplněnou arénou probíhá mexická vlna, sledovali jsme jak si domácí získali po zákroku Engrena útočnou třetinu.
37:09
Plotnikov se po objetí brány dostal do zakončení. Zákrok Engrena ale přerušuje hru.
36:49
Neskutečnou podporou fanoušků jsou Rusové hnáni kupředu. nyní pomalu rozehrávají zpoza své brány.
36:09
Petrell byl při útoku vytlačen do rohu kluziště a tak se zastavil finský útok.
35:58
Hra byla přerušena a následuje krátká úprava ledu.
35:17
Paršin nevybojoval puk v pásmu. Následně vyrazili kupředu Finové. Jejich střela se neujala.
34:19
Dinové se v útoku neudrželi dlouho. Na druhou stranu spěchala Zaripovova formace. Finové je následně zastavili na modré čáře.
33:28
Šipačev se vtísnil mezi obránce a vyslal nepřesnou střelu, kterou navíc gólman vyrazil betonem mimo nebezpečí.
32:53
Několik nepřesností na obou stranách. O puk se nyní bojuje v pásmu Finů.
32:08
Enlundův střelecký pokus vyrazil brankář do rohu kluziště.
31:27
Finský tým nyní drží puk za bránou. Příliš nespěchá s rozehrávkou.
30:42
Pesonenova nebezpečná rána z blízkosti se odrazila od výstroje gólmana za bránu.
30:32
Zákrok Jerjomenka proti v posledních minutách aktivním Finům.
30:10
Poté, co Enlund objel bránu, se puk prohnal brankovištěm. Nikdo z Finů se k dorážce nedostal.
29:36
Střelu finského útočníka si zaznamenal Jerjomenko jako úspěšný zákrok. navíc si vysloužil potlesk tribun.
29:22
Warnova střela neprošla přes tělo obránce.
28:44
Nebezpečný Zubov opět zahrozil. Nyní ale vyrazili kupředu Finové.
28:13
28:01
Osala s Medvěděvem jsou potrestáni osobními tresty.
28:01
Na ledě se před Engrenem strhla mela. Po tlaku v pásmu byl Engren schopen zakročit, ale následné výměny pěstních navštívenek donutili rozhodčí rozdělit tresty.
27:36
Zaripov měl na hokejce gól! Engren se ale rychle přesunul a vyrazil. Následná dorážka Burmistrova letěla mimo.
27:03
Grigorenko se nedostal k ideálnímu zakončení a tak se puk dostal až za Jerjomenka.
26:24
Wirtanen vyvezl puk a nahodil jej za bránu.
26:14
Po buly se kotouč odrazil k Engrenovi, který jej lapil a přerušil hru.
26:13
Warn má na svědomí hákování a tak dostává dvouminutový trest. Po úpravě ledové plochy započne přesilová hra domácích.
25:35
Zubov se dostal k velké příležitosti poté co Paršin vybojoval puk po chybě obrany. Tvrdá rána Zubova letěla nebezpečně při zemi, avšak obětavý a hrdinský pád finského obránce poslal puk do ochranné sítě.
24:48
Zaripov přešel do útoku a tvrdou ranou donutil Engrena zasáhnout lapačkou. Hra se přerušuje a bude se vhazovat ve finském obranném pásmu.
24:40
Domácí neprošli přes modrou čáru a ztratili tak kotouč.
24:09
Finové nyní obsadili pásmo a snažili se dostat do zakončení. Dobrá obrana Rusů jim to znemožnila.
23:08
Grigorenko dostal pas přes šířku celého kluziště a vyslal ostrý projektil na bránu. Gólman finského výběru puk škrtl a změnil tak jeho trajektorii.
22:28
Zubov nezakončil přesně. Kotouč je ale nadále na hokejkách ruského týmu.
22:18
22:09
Další vyhození Finů.
21:44
Po střele obránce zasáhl Engren a vyrazil kotouč na hokejky svých spoluhráčů. Ti vyhazují.
21:12
Pesonen vyvezl kotouč a snažil se protáhnout do zakončení.
20:31
Wirtanen v oslabení ujel všem přítomným, avšak střelou na Jerjomenka nevyzrál!
20:18
Podražení má na vědomí Immonen a posedí si tak dvě minuty.
20:11
Po buly se svedl krátký souboj o puk, který zamířil na ruské hole.
20:01
Na led se vrátili oba dnešní soupeři. Zápas tedy bude pokračovat.
Úvodní třetina je za námi. Nesla se ve vysokém tempu a návštěvníci Ledového paláce Balšoj se i přes nevysoké skóre nemuseli nudit. Finové se především v jedné ze dvou přesilových her snažili dostat do brankové příležitosti, což se jim nepovedlo. Teprve přesilová hra Rusů v poslední minutě se stala využitou. Medvěděvova střela poslala aktivnější Rusy do jednobrankového vedení a uvidíme, co zajímavé střetnutí přinese v dalších třetinách. Druhá dvacetiminutovka by měla započít v 17:46 hodin.
20:00
19:38
Po rychlém protiútoku Rusů, se činil brankář Engren a přerušil hru.
19:21
Petrell zkusil obrat domácího obránce, ten mu kotouč sebral nazpět.
19:07
V poslední minutě zde máme první branku utkání. Pořádnou ranou od modré trefil horní roh branky JEVGENIJ MEDVĚDĚV. Uznání branky musel potvrdit ještě videorozhodčí, ale ani to ruskou radost nezastavilo. Asistence: Danis Zaripov.
18:40
S vypětím všech sil se obětaví Finové odhodlali k dalšímu vyhození.
18:16
Finům se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.
17:58
Po buly se Rusové drží v pásmu a nebezpečně kombinují.
17:40
Lepistö dostává dvouminutový trest za držení.
17:40
Kokarev se dostal do úniku a bekhendový pokus skončil jen odrazem od betonů Engrena. Rozhodčí posléze přerušili hru a bude se vylučovat.
16:56
Immonen uplatnil svou šikovnost a prohodil si kotouč podél obránců. Sám poté zamířil za pukem, ale ten dojel rychleji domácí hráč.
15:54
Rusové se snažili ovládnout útočné pásmo. Finové následně vyhazují puk, ale zakázané uvolnění se nepíská.
14:59
Šipačev bodyčekem zastavil postupujícího Fina a získal puk zpět na ruské hole.
14:19
Leino ztratil kotouč při dobývání pásma. Rusové ale nepřešili skrze střední třetinu.
12:48
Obrovský tlak Rusů. Po zblokované střele pálil Medvěděv, ovšem mimo. Ani následné pokusy ruských útočníků se neproměnili v úvodní branku utkání.
12:05
Finové si na modré čáře pohlídali Kovalčuka a vyrazili do útoku.
11:38
Po přerušení hry se bude vhazovat před Jerjomenkem.
11:18
Kokarev mohl podél mantinelu zahájit útok. Puk mu ale odskočil a ujmuli se ho Finové.
10:01
Zaripovova formace ztratila kotouč. Finové zvolili pomalou rozehrávku, nedaří se jim zatím přechod přes střední třetinu.
09:26
Domácí v plném počtu. Zároveň Rusové vyrazili kupředu. hosté jim zabránili v rozehrávce.
08:59
Rusové se osvobozují výhozem kotouče.
08:33
Immonen hledal spoluhráče na vzdálené tyči. Jeho úmysl nikdo nevystihl, následně ale Finové udrželi pásmo a pokračují v tlaku.
07:59
Od hokejky Rusa se puk dostal do ochranné sítě. Hra se přerušuje.
07:50
Heitanen pálil ze všech sil. Jerjomenko nemusel zasahovat, puk zamířil mimo brankoviště.
07:29
Finům se nyní podařilo udržet si pásmo. Uvidíme, co vymyslí.
07:26
Hákováním se provinil další ruský hráč. Zaripov tak bude trávit následující dvě minuty na trestné.
06:42
Zubov se rozjel do útoku. Obránce Finska mu ale vystavil bodyček a útok Rusů je zastaven.
05:40
Jormakka zkusil vystřelit z poměrně velkého úhlu. Jeho střela byla blokována padajícím obráncem.
04:55
Po krátkém útoku Finů se situace na ledě zklidnila. Hosté drží kotouč za bránou a snaží se vyrazit kupředu.
04:22
Paršin se hezky protáhl podél obránce a zkusil střelu. Zamířil ovšem nad. Hraje se ve velmi vysokém tempu.
03:16
Ve velké šanci byl Plotnikov. Puk se k němu dostal z rohu kluziště. Útočník osamocen před bránou zamířil puk mimo.
02:23
Domácí v plném počtu. Immonen tečoval nahozený kotouč mimo brankoviště.
01:35
Solidní obrana domácích zatím zastavuje Finy. Ti se snaží udržet se v pásmu, avšak bezvýsledně. Další vyhození Rusů.
01:13
Rusové opět obrali Finy a vyhazují přes všechny čáry.
00:52
Po buly se k puku dostali Finové, ale domácí tým je zvládl obrat a vyhodit. Následně se Finové snažili dostat do pásma, ale zastavuje je ofsajd.
00:23
Ihned v úvodu zde máme první vyloučení. Plotnikov dostal dvě minuty a jeho tým se musí bránit.
00:09
Úvodní buly si připsali domácí. Puk následně ztratili a zpoza brány vyrazili kupředu Finové.
00:01
Již je vše připraveno k zahájení utkání.
Vladislav Treťjak oficiálně zahájil Channel one cup. Následují hymny obou zemí. První zazní hymna Finska.
Na programu byla i minuta ticha za legendárního trenéra Viktora Tichonova.
Na led se navrací tým Ruska. Domácí nastoupí v bílém provedení svých dresů. Následováni jsou Finskem. Finové nastoupí v modré kombinaci.
Hráči obou národních týmů mají za sebou rozbruslení. Nyní je led Balšoj arény v péči roleb. Mezitím se ochozy slušně zaplňují a můžeme očekávat slušnou návštěvu na úvodním zápase domácího celku v turnaji.

Rusko: Jerjomenko (Barulin) – Bělov, Chudinov, Kutuzov, Medvěděv, Zajcev, Děnisov, Zubarev, Jakovlev – Plotnikov, Šipačov, Kovalčuk – Zaripov, Burmistrov, Mozjakin – Paršin, Zubov, Grigorenko – Kalinin, Averin, Kokarev – Karpov.

Finsko: Engren (Koskinen) – Hietanen, Lepistö, Salmela, Lindell, Mäenpää, Jalasvaara, Kukkonen, Kivisto – Salminen, Immonen, Leino – Pesonen, Filppula, Osala – Jormakka, Koskiranta, Enlund – Warn, Wirtanen, Petrell – Donskoi.

Rozhodčí: Pešina, Fraňo – Sadovnikov, Zacharenkov.
Z ruské kabiny dnes zaznělo:
„Bude to skutečný test našeho týmu, protože máme opravdu všechny hráče, kteří nyní hrají velmi dobře. Bohužel, zraněných je stále více, než se očekávalo. Hráči, o kterých jsme si mysleli, že budou k vidění v Soči, nebudou hrát. Rusko se bude snažit vyhrát, ale je to důležitá zkouška především pro hráče.“
Ohlasy z kabiny Finů:
„Domácí turnaj jsme chtěli vyhrát, bohužel se nám to nepodařilo. Euro Hockey Tour pokračuje v Rusku, kde budeme chtít porazit všechny a vyhrát. Letos chceme zabojovat o vítězství v celé Euro Hockey Tour,“ řekl Petteri Wirtanen.

Nominace hráčů:

Brankáři: Attte Engren (Atlant Mytišči, Rusko, KHL), Mikko Koskinen (SKA Petrohrad, Rusko, KHL).

Obránci: Juuso Hietanen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Janne Jalasvaara (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu, SM-Liiga, Finsko), Sami Lepistö (Avtomobilist Jekatěrinburg, KHL, Rusko), Esa Lindell (Äsät Pori, SM-Liiga, Finsko), Mikko Mäenpää (JYP Jyväskylä, SM-Liiga, Finsko), Ilari Melart (Jugra Chanty-Mansijsk, KHL, Rusko), Anssi Salmela (Färjestads BK, SHL, Švédsko), Ossi Väänänen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko).

Útočníci: Juhamatti Aaltonen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko), Jonas Donskoi (Kärpät Oulu, SM-Liiga, Finsko), Jonas Enlund (Sibir Novosibirsk, KHL, Rusko), Ilari Filppula (HC Lugano, NLA, Švýcarsko), Jarko Immonen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Tuomas Kiiskinen (Växjö Lakers, SHL, Švédsko), Jarno Korskiranta (Sibir Novosibirsk, KHL Rusko), Ville Leino (Medvěščak Záhřeb, KHL, Chorvarsko), Oskar Osala (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Harri Pesonen (HC Lausanne, NLA, Švýcarsko), Lenart Petrell (Luleå HF, SHL, Švédsko), Teemu Ramstedt (IFK Helsinki, SM-Liiga, Finsko), Sakari Salminen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL, Rusko), Petteri Wirtanen (Jokerit Helsinki, KHL, Finsko).
Rusko

Rusko – Česko 4:2
Švédsko – Rusko 5:4 (4:4)
Rusko – Švédsko 3:1

Brankáři: Konstantin Barulin (Avangard Omsk, KHL, Rusko), Stanislav Galimov (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Alexander Jerjomenko (Dynamo Moskva, KHL, Rusko).

Obránci: Viktor Antipin (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Anton Bělov (SKA Petrohrad, KHL, Rusko, Maxim Čudinov (SKA Petrohrad, KHL, Rusko), Jegor Jakovlev (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Kutuzov (Salavat Julajev Ufa, KHL, Rusko), Jevgenij Medveděv (AK Bars Kazaň, KHL, Rusko), Andrej Mironov (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Andrej Zubarev (Salavat Julajev Ufa, KHL, Rusko).

Útočníci: Jegor Averin (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Burmistrov (AK Bars Kazaň, KHL, Rusko), Jevgenij Dadonov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Igor Grigorenko (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Sergej Kalinin (Avangard Omsk, KHL, Rusko), Denis Kokarev (Dynamo Moskva, KHL, Rusko), Ilja Kovalčuk (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Artěmij Panarin (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Sergej Plotnikov (Lokomotiv Jaroslavl, KHL, Rusko), Alexander Radulov (CSKA Moskva, KHL, Rusko), Maxim Šipačov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Viktor Tichonov (SKA Petrohrad, KHL Rusko), Denis Zaripov (Metallurg Magnitogorsk, KHL, Rusko), Ilja Zubov (Admiral Vladivostok, KHL, Rusko).
Příjemné čtvrteční odpoledne všem hokejovým fanouškům! Srdečně vás vítám u sledování textového online přenosu z vůbec prvního utkání letošního turnaje Channel One Cup. Většina utkání se odehraje v Soči v olympijské hale Balšoj, kde se dnes představí domácí Rusko, jenž vyzve Finsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.