Mějte se pěkně, v šest hodin zde začíná zápas Česko - Rusko.
To je pri tuto chvíli vše, Finsko ještě obdrží pohár za výhru v turnaji. Ten předá Slavomír Lener a jeden z ředitelů firmy KAJOT.
Nejlepší hráči zápasu: Tuomas Kiiskinen (FIN) - Calle Järnkrok (SWE)
Je tu konec severského derby, které zaslouženě ovládlo Finsko. Finové tedy s osmi body vyhrávají letošní ročník Czech Hockey Games a před domácím MS získali nutné sebevědomí. Švédsko končí bez bodu, bude však ještě výrazně posilněno.
60:00
59:07
Finsko právě vstřelilo branku! Je definitvně rozhodnuto, Finové vyhrají tento turnaj. Ihned po vyhraném buly poslal Granlund puk ve středním pásmu JANE PESONENOVI, který od modré čáry nemohl minout opuštěnou branku. Asistence: Mikael Granlund.
59:00
Přesně minutu před koncem třetí třetiny je ti finský icing, Enroth opouští branku.
58:08
První finský útok drží puk na holích v útočném pásmu, Suomi vyhrají letošní ročník Czech Hockey Games.
57:24
Švédskému týmu se vůbec nedaří usadit se před Lehtonenem.
57:02
Švédští trenéři vybírají oddechový čas.
57:02
Pihlöstromovu technickou střelu dokázal Enroth zkrotit v lapačce.
56:48
Kotouč se dostal na finskou střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.
56:22
Nadále se hraje především v útočném pásmu Finska.
55:04
Omlouváme se za technický výpadek. Zatím to nevypadá, že by Švédové měli ještě zápas vyrovnat.
Dnešní utkání sleduje 4126 diváků.
49:06
Finsko právě vstřelilo branku! Finové opět odskakují do trháku. Jussi Jokinen vystihl rozehrávku Švédů a poslal puk do jízdy na TUOMASE KIISKINENA. Ten z pravého kruhu zamířil na vzdálenější tyč a Enroth byl na jeho přesný projektil krátký. Asistence: Jussi Jokinen.
48:37
Granlund šel s Pesonenem sám na jediného švédského beka, prvně jmenovaný načasoval dobře přihrávku, Pesonen však zblízka přestřelil.
47:55
Finskému týmu byl nyní odpískán ofsajd.
47:23
Lundqvist mohl uhánět sám na Lehtonena, na útočné modré ale nedokázal zpracovat touš.
47:06
Peltonen se rozhodl pro individuální akci, v houšti žlutých dresů ale neměl šanci.
46:28
Kari Lehtonen likviduje další nepříliš nebezpečný pokus Švédů a následuje komerční přestávka.
46:03
Jokinen podnikl rychlý výpad po pravém křídle, prudký pas před branku ale netrefil žádný z jeho spoluhráčů.
45:40
Švédové pokračují v aktivitě, netrefují ale branku.
44:42
Švédsko právě vstřelilo branku! Lehtonen kouzla zbavený. První švédský útok rozpoutal peklo v blízkosti finského brankoviště a puk se najednou objevil na holi zcela volného PATRIKA ZAKCRISKONA, který musel z těžkého úhlu trefit prázdnou branku. To se mu povedlo a ještě tedy čekejme drama. Asistence: Niklas Olausson, Jonas Andersson.
43:57
Švédský tým nyní drž puk na holích, finská obrana však drží soupeře mimo střelecké pozice.
43:13
Finové hrají v plném počtu.
42:04
Nadále se hráčům ve žlutém nedaří dostat to útočné třetiny, natož se tam usadit a rozjet kombinaci.
41:32
Hráči Švédska musí začít přesilovkovou akci z vlastního obranného pásma.
41:13
Švédové mají šanci na snížení Niskala je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
40:51
Granlund obkroužil útočné pásmo a od pravého mantinelu vypálil. Enroth jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
40:15
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním švédského mužstva.
40:01
Za pozornost stojí výkon finského gólmana Kari Lehtonena. Ten ještě na probíhajícím turnaji neinkasoval. V prvním utkání vychytal Rusy, poté odpočíval v zápase s domácím týmem. Nyní má tedy gólman Dallasu Stars na kontě pět třetin v řadě bez inkasované branky.
Druhá třetina se velmi podobala té první, byť tentokrát byli možná o kousek lepší Švédové. Jedinou branku však opět vsítili hráči Finska, konkrétně veterán Ville Peltonen, jehož střelu však asi Enroth chytit měl.
Další třetina začne přibližně v 15:35.
40:00
39:48
Kousa to zkusil od pravého mantinelu, Enroth byl pozorný.
39:25
Poslední minuta se zatím odehrává v obranném pásmu Finska.
38:48
Veterán Peltonen postupně projel útočným pásmem až před Enrotha. Jeho střelu vyrazil švédský brankář ramenem a následně se přerušuje kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
38:09
Joensuu se objevil v dobré střelecké pozici na mezikruží, skákavý puk ale netrefil ideálně.
37:58
Po trochu sporně odpískaném icingu švédského týmu se za finskou brankou strhla menší strkanice, k ničemu závažnému však nedošlo.
37:36
Snaha o švédský protiútok končí ofsajdem.
37:16
Jussi Jokinen se ocitl sám velmi blízko švédské branky, stál však ve špatném úhlu a jeho střelu si Enroth pohlídal.
36:42
Puistolovo nenápadné nahození bylo několikrát tečováno a touš nakonec skočil jen těsně mimo branku.
35:38
Jesper Fasth vyzkoušel z těžkého úhlu pozornost Lehtonena, ten je ale zatím bezchybný.
35:16
Švédové se na chvíli usadili v útočné třetině, ke střele se ale nepropracovali.
34:35
Švédové hrají v plném počtu.
34:29
Z této přesilovky již nic nebude, další útok Finů zastavuje ofsajd.
33:55
Nyní finský tým poněkud překombinoval slibně vypadající akci, která tak vyzněla do ztracena.
33:25
Už to není pravda, puk drží Švédové a šetří drahocenné vteřinky.
33:11
Finsko kombinuje v útočném pásmu.
32:44
Jokinen pálil prudce z prostoru mezi kruhy, Enroth se blýskl zákrokem vyrážečkou.
32:35
Nyní však švédský tlak ustane. Za podražení je na dvě minuty vyloučen právě Niklas Olausson.
32:01
Olausson pálil z mezikruží jen těsně nad branku Finů. Švédsko je nyní hodně aktivní.
31:47
Po ráně Ekholma mohl dorážet Olausson a poté Zackriksson, Lehtonen je však oba skvěle vychytal.
31:40
Järvinen se snažil o rychlou rozehrávku, skončilo to ale zakázaným uvolněním Finska.
31:30
Sudí něco chvíli řešili s finskou střídačkou, nyní se již bude pokračovat.
31:30
Anderssona zastavil v solidní šanci odpískaný ofsajd.
31:13
Jänkrok vypálil zleva pouze do náručí připraveného Lehtonena. Následně se strhla menší potyčka, vylučovat se však nemusí.
31:02
Granlund, který je doposud v zápase neviditelný, vyhodil ze středního pásma puk prudce mezi fanoušky, následně se jel podívat, zda projektilem nikoho nezranil.
30:34
Nyní se Finové ocitli pod tlakem a situaci řeší pouze za cenu zakázaného uvolnění.
30:09
Hedman pálil od modré, Lehtonen zasáhl vyrážečkou.
29:39
Druhý inkasovaný gól trochu sebral Švédům vítr z plachet.
28:27
Finsko právě vstřelilo branku! Hráči v modrém jdou do dvoubrankového vedení. Järvinen ve středním pásmu poslal puk do jízdy veteránu VILLE PELTONENOVI, který přejel modrou čáru a od levého mantinelu vyslal ránu směrem na branku Švédů. Přestože Enrotohovi nikdo neclonil, švédkému brankáři se kotouč nepodařilo zastavit. Asistence: Joonas Järvinen, Ossi Väänänen.
28:06
Järvinen vyslal bombu od modré, Enroth ale celou dobu puk dobře viděl.
27:21
Pesonen našel před brankou zcela volného Koivua, ten ale ani nadvakrát nedokázal zblízka prostrkat puk za záda Enrotha.
26:52
První finský útok nyní dostal švédskou obranu pod tlak, Enroth zatím zasahovat nemusel.
26:15
Zmatky ve švédské obraně končí zakázaným uvolněním týmu Tre Kronor.
25:47
Pihlström se Soderhölmem ujížděli dva ne jediného obránce Švédů. Prvně jmenovaný dobře načasoval pas na kolegu v modrém dresu, tomu však v klíčový moment střela z voleje vůbec nesedla.
25:30
Skákavé Lundqvistovo nahození ze středního pásma skončilo v náručí finského brankáře.
24:59
Väänänen napřáhl na modré a jeho několikrát tečovaná rána skončila jen kousek mimo tři tyče.
24:27
Karlsson zkusil z těžkého úhlu překvapit Lehtonena, to mu ale nevyšlo.
24:19
Švédové se snažili o přímočarou útočnou akci, Pettersson ale příliš rychle přejel modrou čáru a byl odpískán ofsajd.
23:51
Prudká švédská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
23:13
Po několika nepředvídatelných odrazech puku v blízkosti svého brankoviště přerušuje raději Jhonas Enroth hru.
22:41
Järnkrokovu ránu od pravého mantinelu podržel Lehtonen ve výstroji.
22:16
Persson se zleva natlačil do nebezpečného zakončení před Lehtonena, netrefil však branku.
21:57
Druhá perioda začíná pozvolněji než první.
21:04
Omark se tlačil před finskou bránu, v tísni však zakončoval pouze slabě jednou rukou a s tím si Lehtonen poradil bez problémů.
38:-33
Švédové začali krátkým náporem, zasahovat však Lehtonen nemusel.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka nabídla zajímavou podívanou, skóre se však měnilo pouze jednou. Hned ve druhé minutě Jussi Jokinen šikovně tečoval Hietanenovu ránu. Švédové měli největší šanci na srovnání stavu v přesilovce pět na tři, během půlminuty asi ale nedokázali vytvořit pořádnou střeleckou pozici. Finské vedení tedy lze označit za spravedlivé.
Další třetina začne přibližně v 14:46.
20:00
19:47
Zdá se, že Švédi již dohrají třetinu ve vlastním obranném pásmu.
19:18
V posledních minutách trochu opadlo tempo hry.
18:59
Byl odpískán ofsajd švédského týmu.
18:41
Jokinen mohl jít do slušné šance, puk však zpracoval vysokou holí a nemohl tedy pokračovat.
18:06
Další dlouhý souboj o puk u mantinelu ve švédském obranném pásmu.
17:20
Na obou stranách nyní byla k vidění nepřesnost při rozehrávce.
16:31
Finský tým již hraje v plném počtu.
16:06
Pettersson objel v plné rychlosti branku a nahrál Omarkovi. Ten ale zblízka nedokázal přehodit beton Kari Lehtonena.
15:39
Ekholm trefil od modré čáry pouze vlastního spoluhráče.
14:59
Finové už hrají ve čtyřech bruslařích.
14:52
Ve velké mlýnic před finskou brankou netrefil puk nikdo z hráčů Švédska.
14:37
Väänänen osvobozuje Finy.
14:31
Na 28 sekund jdou Finové do tří. Za podražení je totiž vyloučen Järvinen.
14:07
Prudká rána Perssona mířila přímo na střed branky.
13:57
Karlssonovo nahození ze klubka těl odrazilo mimo Lehtonenovu branku.
13:33
Ani třetí švédská přesilovka nezačíná nijak dobře pro hráče ve žlutém.
12:59
Finové jdou potřetí v zápase do čtyř. Janne Pesonen odsedí dvě minuty poté, co bylo Finů šest na ledě.
12:41
Rychlý finský útok zakončil Pihlsrtöm střelou nad břevno švédské svatyně.
11:52
Petersson pálil z dobré pozice na pravém kruhu a Kari Lehtonen se musel vyrážečkou hodně natahovat, aby puk vyrazil do rohu.
11:13
Snad půl minuty se puk pohyboval asi na metrovém prostoru u hrazení, sudí jej však stále viděli ve hře v klubku těl. Nakonec se přerušuje pro finský ofsajd.
10:36
Hietanen pálil od modré mezi nohy Enhrotha, skulinka tam ale žádná nebyla.
09:47
Po bludné švédské rozehrávce se před Enrothem zjevil osamocený Pesonen, z voleje však mířil jen na prostředek branky.
09:14
Po Harjuvoě ráně, která mířila jen těsně mimo tři tyče raději Finové vyhazují na zakázané uvolnění.
09:03
08:50
Švédské přesilovky jsou zatím hodně bezzubé.
08:26
Joensuu zabojovalu modré čáry a osvobodil svůj tým.
07:51
Nyní se Finům daří držet hru ve středním pásmu.
07:26
Omark obkroužil útočné pásmo a zkusil sjet před branku Lehtonena, mezi třemi hráči v modrém však nemohl uspět.
07:03
Hietanen ve středním pásmu mimo hru složil jednoho ze soupeřů a obdrží dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
06:57
Období před první komerční pauzou nabídlo vyrovnaný hokej, Finové jsou o krok vpřed díky bleskově využité přesilovce.
06:44
06:28
Järrnkrok z levého kruhu vyprášil levý beton Lehtonena.
05:59
Karlsson trefil od modré čáry pouze nejblíže postaveného protihráče.
05:35
Puistola se postaral o další vyhození, Finové v klidu střídají.
05:09
Nadále se hraje hodně daleko od finské branky.
04:46
Väänänen okamžitě po buly vyhodil přes celé hřiště.
04:44
Švédsko si poprvé zahraje v početní výhodě. Mikko Kousa je vyloučen na dvě minuty za podražení.
04:12
Na dnešní zápas dvou skandinávských týmů si našlo cestu poměrně dost fanoušků hokeje a panuje solidní atmosféra.
03:31
Persson se protáhl mezi dvěma beky Finska a z mezikruží vypálil do Lehtonenovy vyrážečky.
02:48
Lundqvist dostával kotouč do dobré pozice před brankou Lehtonena, nezpracoval však ideálně.
02:41
Nokelainen vypálil těsně vedle švédské branky, následuje icing finského týmu.
01:39
Hned po buly se Finové dostali do přečíslení. Obránce Puistola se snažil natlačit před Enrotka ale s blafákem do bekhendu neuspěl.
01:28
Finsko právě vstřelilo branku! Pouze devět sekund potřebovali Finové k využití přesilové hry. Hietanen vypálil od modré čáry přízemní ránu, do které vložil hůl těsně před Enrothem JUSSI JOKINEN a švédský brankář neměl šanci zareagovat na prudkou změnu směru. Asistence: Juuso Hietanen, Mikko Mäenpää.
01:19
Sudí Šindler signalizuje první vyloučení. Jonas Frogren si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
00:55
Finové mohli jít do situace dva na jednoho, skvěle se však vrátil Ahnelöv.
00:29
Jako první se do útoku vrhli Švédové, propagační pokus Kronwalla ale Lehtonena vystrašit nemohl.
00:01
Při hymnách bylo zajímavé sledovat finského brankáře Lehtonena, který si evidentně nabuzený na utkání zkoušel imainární zákroky.
Celky již nastupují na ledovou plochu, za chvíli zazní státní hymny a poté může severské derby započít.
Oba týmy oproti svým posledním zápasům mění obsazení brankářské pozice. Ve finské bráně střídá Vehanena Lehtonen, švédské brankoviště dnes nebude patřit Viktoru Fasthovi ale Jhonasi Enrothovi. Finská soupiska oproti včerejšímu zápasu také zahrnuje jméno veterána Ville Peltonena, který bude nastupovat ve třetí formaci s Kapanenem a Joensuuem.
Úvodní sestavy: Finsko: Lehtonen - Hietanen, Mäenpää, Niskala, Puistola, Väänänen, Järvinen, Kousa, Söderholm - Jokinen, Koivu (C), Kiiskinen - Granlund, Nokelainen, Pesonen - Joensuu, Kapanen, Peltonen - Pihlström, Kontiola, Petrell - Pyörälä Švédsko: Enroth - Kronwall (C), Ekholm, Frogren, Karlsson, Ahnelöv, Fernholm, Brodin, Hedman - Zackrisson, Olausson, Andersson - Omark, Lundqvist, Pettersson - Harju, Persson, Fasth - Bang, Järnkrok, Larsson - Lundh Rozhodčí: Hribík, Šindler - Blümel, Tošenovjan (všichni CZE).
Jak vidíte, tabulka letošní EHT je velmi našlapaná, týmy dělí pokaždé jeden jediný bod. O celkovém pořadí se tak rozhodne opravdu až v poslední den série, ve které každým odehraje dvanáct zápasů.
Tabulka EHT: 1. Rusko 18b 2. Česká republika 17b 3. Švédsko 16b 4. Finsko 15b
Tabulka KAJOTbet Czech Hockey Games: 1. Finsko 5b 2. Česká republika 4b 3. Rusko 3b 4. Švédsko 0b
Švédům zatím brněnský turnaj nevychází dle představ. Ze dvou zápasů s Českem a Ruskem nevydolovali reprezentanti Tre Kronor ani jeden bod a jejich skóre je 5:9. V každém zápase chytal jiný brankář, ani tato změna ale body Švédům nepřinesla.
Finský tým je s pěti body lídrem tabulky KAJOTbet Czech Hockey Games, které podruhé v řadě hostí druhé nějvětší město České republiky. Tým Suomi dokázal nejprve v Petrohradu zdolat ruský tým v poměru 2:0, po přejezdu do střední Evropy si poradil i hostitelským mužstvem turnaje. Čechy však dokázali Finové udolat až po prodloužení, ve kterém vstřelil třetí branku svého týmu Tuomo Kiiskinen.
Zdravím vás z brněnské KAJOT ARENY a přeji vám příjemné nedělní odpoledne. Předposlední zápas končícího ročníku Euro Hockey Tour se ponese v duchu severského derby. Proti sobě se totiž postaví hráči Finska a Švédska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.