Je konec. Švédové vyhráli i své druhé utkání na turnaji až po samostatných nájezdech, český tým si zaslouženě připsal alespoň bod. To je z mé strany všechno, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne – třeba u sledování finále Fed Cupu tady na onlajnech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.

Rozhodující penaltu proměnil LINUS KLASEN.
A protože André Petterson uspěl, Švédsko vítězí!
Vladimír Svačina nedal, Hrubec musí chytit!
Linus Klasen překonal Hrubce střelou mezi betony – 0:1!
Radek Smoleňák kličkou do bekhendu neuspěl.
Jako první se rozjel Andreas Engqvist a Hrubce střelou nad lapačku nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
O osudu tohoto utkání rozhodnou až samostatné nájezdy. Největší šanci měl v prodloužení Hersley, ale Hrubec bravurně zasáhl.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:51
Wandell neprošel přes Krejčíka, Smoleňák drží kotouč za Hrubcovou pokladnicí.
64:21
Brithen, Fransson a...Hrubec. Střela druhého jmenovaného trefila třetího jmenovaného přesně do náruče.
64:07
Do konce prodloužení zbývá necelá minuta.
63:39
Wandell se po ostrém souboji u mantinelu odporoučel k ledu, ale Vitásek vyloučen nebude.
63:09
Petterson zpoza branky nahodil puk na Hrubce, třinecký brankář se nenechal opít rohlíkem.
62:15
61:40
Hersleyho dělovku skvěle eliminoval Hrubec!
60:54
Střílený pas Krejčíka byl přizvednut mimo dosah najíždějícího Valského.
60:22
Mozík při rozehrávce dvakrát neoplýval jistotou, kotouč mají reprezentanti Švédska.
60:01
Utkání Česko – Švédsko půjde do prodloužení, ve třetí třetině branka nepadla. Češi si připisují první bod na turnaji, druhý se pokusí přidat v pětiminutovém nastavení, případně v samostatných nájezdech.
60:00
59:38
Hrubec pro jistotu podržel nahození ze středního pásma ve své výstroji.
59:18
Petr Pohl dostal ideální pas od Romana, ale nepodařilo se mu zakončit! V opačném případě by to byl jasný gól.
58:56
Smoleňák neprošel kolem Burströma, kotouč si sbírá Rahimi a zakládá útok.
58:16
Fransson rozehrál na Klasena, forvard s číslem 86 na zádech nemířil vůbec přesně.
57:36
Alexander Urbom (SWE) a Tomáš Filippi (CZE) jsou oba vyloučeni. První za podražení, druhý za nafilmovaný pád.
57:28
...a rozehrál špatně! Pohl ale přesně trefil Nilssonův beton.
57:06
Urbom rozehrává.
56:14
Radil chvilku držel kotouč v mezikruží, ale byl v příliš krkolomné pozici a nedokázal zakončit.
55:25
Bravo! Wandell už mohl zvedat ruce nad hlavu, ale Hrubec jej výtečně vychytal!
54:47
Paulsson minul Hrubcovu svatyni z bezprostřední blízkosti jeho brankoviště!
54:37
Šimon Hrubec opět drží kotouč ve své lapačce.
54:25
Urbom vypálil a proslulou hláškou Roberta Záruby...Hrubec, spadla klec!
53:36
Souboj Davida s Goliášem. Tak by se dal nazvat osobní souboj Svačiny s Rahimim, vítězem tohoto dílčího střetnutí je samozřejmě obrovitý švédský bek.
53:01
Češi jsou v plném počtu a vyhazují na zakázané uvolnění.
52:37
Filippi drží Švédy v jejich obrané třetině.
52:01
První Danielssonova střela byla zblokována mimo tři tyče, proti té druhé jistě zasáhl Hrubec.
51:20
Hersley se musí vrátit až k Nilssonovi, Češi rychle střídají.
Dnešní utkání sleduje 2994 diváků.
51:01
Vladimír Svačina (CZE) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
50:26
Na druhou stranu upaloval Kubalík, ale byl odzbrojen a k zakončení se vůbec nedostal.
49:56
Doudera si u mantinelu vyšlápl na Joela Lundqvista, Švédové se poté ještě dostali k další střele, ale Hrubec byl připraven.
49:13
Brithen pálil vedle, Polášek má za vlastní brankou dostatek času na rozehrávku.
48:46
Kotouč v ochranné síti, Pohlovu ránu přizvedl jeden z beků reprezentace Tří Korunek.
48:21
Nilsson zasahuje proti střele Simona.
47:39
Wandell nechtěně odhlavičkoval kotouč na tribunu, buly ve středním pásmu.
47:13
Birner v obrovské šanci mezi kruhy nemířil přesně, trefil tyč!
46:52
Burström propadl na druhé čáře a dva Češi měli před sebou už jen Rahimiho a Nilssona, první jmenovaný ale celou akci bravurně zastavil.
46:29
Polášek vystavil neúprosnou stopku Lundqvistovi, Ullström ještě pokračuje ve švédské akci.
45:39
Rahimi narazil na dobře postavený český val, kotouč je v rohu kluziště.
45:04
A znovu. Švédská akce končí už ve svém zárodku.
44:22
Žlutomodří mají problémy s aktivním napadáním českých mladíků, to je dobré znamení.
43:46
Lundqvistovi utíká puk, volný touš sbírá Doudera.
43:08
Polášek odzbrojil Ridderwalla, zakázané uvolnění Tre Kronor.
42:18
Ridderwall trochu váhal s rozehrávkou, ale Skandinávci to tentokrát zvládli.
41:49
Klasen v ofsajdu, jeho kličky se ukázaly být kontraproduktivní.
41:35
Douderův pas Smoleňák minul, Švédové ale také nerozehráli přesně.
41:03
Švédové ještě byli hlavami v šatně, škoda, že to Romanovcům nevyšlo ani tentokrát.
40:31
Pohl v obrovské šanci minul branku!
40:09
Nicklas Danielsson se svíjí v bolestech u švédské střídačky, po chvilce se ale s vypětím sil zvedl. Nešťastný moment, doufejme, že bude v pořádku.
40:01
Po první, na branky skoupé, třetině přišla gólová smršť v té druhé. Po katastrofální 22. minutě, v níž se dvakrát prosadil Jimmie Ericsson, Češi nesložili zbraně a zásluhou Filippiho, Zámorského a Smoleňáka otočili skóre ve svůj prospěch. Švédové však ještě před druhou sirénou brankou Pettersona vyrovnali, proto se ve třetí periodě začne znovu od nuly. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 12:41.
40:00
39:46
Švédsko právě vstřelilo branku!
To je obrovská škoda. Ztráta koncetrace, jinak se to vysvětlit nedá. ANDRÉ PETERSSON tečoval střílený pas Klasena, překonal Hrubce a vyrovnal na 3:3. Asistence: Linus Klasen, Johan Fransson.
39:23
Česko právě vstřelilo branku!
Ano, otáčíme stav a misky vah se převážily na naší stranu! Kapitán RADEK SMOLEŇÁK v mezikruží natáhl ke střele, která si našla cestu do branky. Bez asistence.
39:08
Obrovská šance Švédů! Janmark-Nylén ale místo střely zvolil přihrávku.
39:00
Minuta do konce první třetiny.
38:16
Engqvist zakončoval zpoza branky, Hrubec si pokryl prostor u pravé tyčky.
37:39
Češi v plném počtu! Konečně nám oslabení do puntíku vyšlo.
37:22
Bravo. Birner drží kotouč a po chvilce váhání ho posílá k Nilssonovi.
37:09
Wandell už je ve středním pásmu.
36:32
Hrubec je v permanenci, Švédové nás teď doslova ukombinovali.
36:08
Výborně Krejčík. Kotouč je u Nilssona.
35:39
Lukáš Radil (CZE) to přehnal s důrazem při napadání a vysokou holí trefil do obličeje Alexandera Urboma.
34:52
Je vyrovnáno! Využitá přesilovka. PETR ZÁMORSKÝ vypálil od modré a puk se zastavil až o síťku v Nilssonově svatyni! Švédský brankář nemohl nic vidět, dobrou práci odvedli clonící hráči na hranici jeho brankoviště. Asistence: Vladimír Svačina
33:52
Simon skvěle našel Filippiho, ten ale Jimmieho Ericssona nenapodobil a svou druhou branku v utkání nevstřelil!
33:34
Nahození Pláňka minulo branku.
33:12
Kubalík je zatlačen do rohu kluziště.
32:55
Linus Klasen (SWE) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
32:40
Radil znovu v šanci! Smoleňákův pas ale nedokázal přetavit v gól.
31:53
Mozík neudržel skákavý puk na modré čáře, škoda.
31:31
Ofsajdu se dopustil Nicklas Danielsson.
31:03
Filippiho přihrávka před branku našla jen Nilssonovu nastavenou hůl.
30:03
Spolupráce Wandella s Klasenem nepřinesla ovoce, ani Burströmova rána od modré se neujala.
29:23
Teď motají hlavu soupeřům pro změnu čeští hokejisté, ale už mají hodně ztěžklé nohy.
28:48
Nilssonova lapačka je v permanenci.
28:27
Elitní formace Švédů nás dobrou minutu držela v obranném pásmu, Hrubec ale nemusel vůbec zasahovat.
27:35
Pláněk byl stíhán Engqvistem, ale nakonec se mu podařilo rozehrát na Kempného.
27:06
Mozíkova rána končí v náruči Anderse Nilssona. Komerční přestávka.
26:27
Tahle přesilovka nám vůbec nevyšla, Nilsson byl v brance téměř bezprizorní, lze-li to tak nazvat.
26:14
Švédové v plném počtu.
25:35
Svačinovu střelu Nilsson vyrazil.
25:18
Švédové už jsou ve čtyřech, Zámorský netrefil branku.
24:46
Jeden z hlavních sudích utržil nepříjemnou ránu a odebírá se na ošetřovnu.
24:14
Marcus Paulsson (SWE) je vyloučen na dvě minuty za sekání, Češi budou mít k dispozici minutu trvající dvojnásobnou přesilovku!
24:13
Radil hledal Vitáska před brankou, k bekovi Bílých Tygrů se však kotouč nedostal.
23:38
Švédové se osvobozují.
23:13
Kapitán Švédů Joel Lundqvist (SWE) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
22:54
Ofsajd reprezentace Tre Kronor.
22:20
Tomu se říká blesková odpověď! TOMÁŠ FILIPPI si obhodil Burströma a spektakulární ranou vymetl pavučinky v horním růžku Nilssonovy klece! Asistence: Tomáš Kubalík.
21:39
To je k neuvěření! JIMMIE ERICSSON během jednoho střídání přidává i druhou branku Tre Kronor. Tentokrát mu střela příliš nesedla, přesto si našla cestu až do sítě. Asistence: Marcus Paulsson.
21:17
To je škoda. Adam Polášek zaváhal v obranném pásmu a dovolil JIMMIEMU ERICSSONOVI, aby se dostal až před Hrubce, kde zkušený forvard nezaváhal. Asistence: Patrik Hersley.
20:56
Šimon Hrubec dokonce vyhodil puk až ke svému protějšku Nilssonovi.
20:54
Hrubec bez potíží lapil pokus Danielssona.
20:44
Tomáš Zohorna (CZE) naprosto zbytečně fauloval Jimmieho Ericsonna a po právu putuje za katr – dvě minuty, podražení.
20:16
Hrubec nemusel zasahovat, Lundqvist ztratil kotouč.
20:01
Po úvodní periodě svítí na kostce v Hartwall Areně bezbrankový stav, nás ale může těšit fakt, že jsme byli aktivnějším týmem. Češi měli k brance blíže, zajímavé byly hlavně šance Lva, Poláška, Filippiho a především Lukáše Radila. Švédům to zatím nelepí, Pär Mårts si vybral oddechový čas už ve dvanácté minutě. Druhá třetina začne přibližně v 11:51.
20:00
19:53
První dvacetiminutovka už nic zajímavého nenabídne.
19:18
Nyní mají puk na holi Švédové, kteří jsou dnes v zápise psáni jako hosté.
18:40
Češi kontrolují puk, už se nikam nehrnou.
17:54
Birnerova formace kombinuje v útočném pásmu, ale švédští beci si zjednali respekt a vydolovali kotouč.
17:29
Linus Klasen v postavení mimo hru.
17:03
Zámorský napřáhl k jedovaté ráně, která Nilssona zasáhla do oblasti masky či krku! Brankář Tre Kronor se naštěstí rychle oklepal.
16:41
Šimon Hrubec jej na druhé straně kluziště napodobil, buly v našem obranném pásmu.
16:24
Anders Nilsson, brankář AK Bars Kazaň, přerušuje hru.
16:08
Filippi se prokousal až do zakončení z dobré pozice, ale na poslední chvíli mu neúprosnou stopku vystavil Lundgren!
15:50
Hrubec vyrazil nahození od modré, oba týmy střídají.
15:04
Romanovci se usadili v útočném pásmu, ale zmohli se jen na pobyt v rohu kluziště. Švédové obrací hru.
14:26
Hersley nemířil přesně, hra je přerušena.
13:59
Lundqvistovu střelu obětavě zablokoval Valský, Švédové pokračují v náporu.
13:26
Radil mohl hned dvakrát otevřít skóre, ale napoprvé neuspěl a ani na druhý pokus netrefil svatyni Nilssona, který se rozplácl na led jak dlouhý, tak široký!
13:01
Krejčíkovu dobrou střelu Nilsson vyráží!
12:21
Vitásek se vrací pro kotouč do obranného pásma a rozehrává na Pohla.
11:54
Pär Mårts si ve dvanácté minutě utkání vybírá oddechový čas!
11:54
Dobrá šance Čechů! Simon se protlačil až před Nilssona, ale nedokázal propasírovat touš za jeho záda!
11:31
Švédové aktivně napadají, Doudera s Mozíkem nemohou rozehrát.
10:49
Polášek v dobré pozici trefil jen beton Anderse Nilssona.
10:22
Smoleňák hledal Birnera před brankou, Michal Birner ale nebyl v ideálním postavení.
09:53
Buly před Hrubcem.
09:28
Kotouč je na švédské střídačce, vhazování ve středním pásmu.
08:36
Hrubec si připsal první ostřejší zákrok proti střele Klasena z bezprostřední blízkosti. Zkušený švédský reprezentant ale byl v hodně ostrém úhlu.
08:17
Radil jen k Danielssonovi, Hrubec chytá jednoduché nahození.
07:39
Douderovu dělovku si ze vzduchu stáhl Nilsson do lapačky.
06:52
Hersleyho střela byla sražena do ochranné sítě, jako poslední však puk zasáhl jeden z Hersleyho spoluhráčů, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:35
Další zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma českého týmu.
06:11
Anders Nilsson musí řešit další závar před svou pokladnicí, pokračovat budeme po komerční přestávce.
05:43
Mozíkova dalekonosná rána zaduněla o Nilssonův beton, Švédové se zmohli jen na prosté vyhození.
05:13
Pláněk u hrazení odzbrojil Wandella, Kubalík může upalovat vpřed.
04:46
Ofsajd českého národního týmu, Smoleňák s Radilem se neshodli při přesunu do útočného pásma.
04:05
Doudera našel Romana, jenž posunul na Pohla. Formace Romanovců ale v rohu kluziště ztratila kotouč.
03:43
Zakázané uvolnění Tre Kronor a dalším bodem programu bude buly před Nilssonem.
03:04
Valský hledal Zohornu, ale kotouč si do své moci stáhl Hersley. Skandinávci rozehrávají.
02:44
Svačinovu ránu z vrcholu kruhů kryje Nilsson!
02:17
Dominik Simon ve své reprezentační premiéře napadá rozehrávku Daniela Rahimiho.
01:37
Wandell obkroužil celé útočné pásmo, ale jeho následný pas nikoho nenašel.
00:54
Valský v dobré pozici nepropasíroval kotouč na Holíka, s kotoučem na holi se nyní mazlí zadáci Tre Kronor.
00:13
Češi si vynutili chybu švédských beků a dokonce se dostali i ke střele. Nilsson zasahuje.
00:01
Aktéři dnešního utkání vstupují na led poloprázdné Hartwall Areny. Po obou hymnách jdeme na to!

Česko: Hrubec (Francouz) – Zámorský, Polášek, Mozík, Doudera, Krejčík, Vitásek, Kempný, Pláněk – Pohl, Roman, Svačina – Valský, Zohorna "A", Holík – Radil, Birner "A", Smoleňák "C" – Kubalík, Filippi, Simon. Trenér: Vladimír Růžička.

Švédsko: Nilsson (Karlsson) – Fransson, Hersley, Rahimi, Burström, Urbom, Lundgren, Andersen – Danielsson "A", Lundqvist "C", Thuresson – Klasen, Wandell, Petterson – Ridderwall, Engqvist, Brithen – Janmark-Nylen, Ericsson "A", Paulsson – Axelsson, Ullström. Trenér: Pär Mårts.

Rozhodčí: Kautokari, Rantala – Pesonen, Sormunen (všichni Finsko).
Průběžná tabulka Karjala Cupu po prvním hracím dni:

1. Finsko 3 body
2. Švédsko 2 body
3. Rusko 1 bod
4. Česká republika 0 bodů
Hokejisté Tre Kronor

Skandinávci přivítali v prvním utkání na turnaji v Leksandu Rusy, které porazili 5:4 po samostatných nájezdech. Za Švédsko se prosadili Hersley, Engqvist, Ullström, Wandell a rozhodující samostatný nájezd proměnil penaltový specialista André Petterson. Za Seveřany nastoupili i některé tradiční opory, zmiňme brankáře Anderse Nilssona, beka Johana Franssona a forvardy Jimmieho Ericsonna, Joela Lundqvista či Nicklase Danielssona. Pär Mårts by měl do zápasu s českým výběrem do branky postavit Henrika Karlssona, který si vydělává na živobytí chytáním puků v Jokeritu Helsinki.

Sestava Švédska z minulého utkání:

Nilsson – Hersley, Fransson, Burström, Andersén, Rahimi, Urbom, Lundgren – Thuresson, Lundqvist, Danielsson – Petersson, Wandell, Klasen – Brithén, Engqvist, Ullström – Paulsson, Ericsson, Axelsson – Ridderwall, Janmark-Nylén.
Česká reprezentace

Svěřenci Vladimíra Růžičky své první utkání na turnaji bohužel prohráli proti Finům těsně 1:2, ale náš mladý tým zaslouží absolutorium za bojovný výkon. Zápas se lámal v přesilovkách, Finové totiž využili hned dvě, zatímco Češi žádnou. Za tým se lvem na dresu vsítil jedinou branku kapitán Radek Smoleňák. Do sestavy se ve čtvrtek nevešli Dominik Simon, Adam Polášek, Petr Holík a Milan Doudera, všichni čtyři by měli proti výběru Tre Kronor nastoupit.

Sestava českého mužstva proti Finsku:

Francouz – Zámorský, Krejčík, Roth, Vitásek, Mozík, Jank, Pláněk, Kempný – Pohl, Roman, Svačina – Radil, T. Zohorna, Orsava – Kubalík, Birner, Smoleňák – Valský, Filippi, Lev.

Předpokládaná sestava proti Švédsku:

Hrubec – Zámorský, Polášek, Krejčík, Vitásek, Mozík, Doudera, Kempný, Pláněk – Pohl, Roman, Svačina – Radil, Birner, Smoleňák – Valský, Zohorna, Holík – Kubalík, Filippi, Simon.
Sportu zdar a hokeji zvláště! Vítám všechny fanoušky tohoto krásného sportu u sledování textového přenosu z bezesporu velmi kvalitního utkání finského Karjala Cupu. S úderem jedenácté hodiny dopolední bude vhozeno úvodní buly zápasu mezi Českou Republikou a Švédskem! Pohodlně se usaďte, připravte si hlasivky a sledujte podrobný onlajn, jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.