Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 18. dubna 2019   17:00

Liberec
36:33' Redenbach
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Stav série: (0:1)
Třinec
07:58' Hrňa  (M. Doudera, Martin Růžička) • 37:55' P. Vrána  (Marcinko, M. Doudera)
Liberec
Hodek, Kika – Gebauer, Hynek
Home Credit Aréna, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
Třinec

Liberec - Třinec: Hudáček nezvládl konec utkání a nechal se vyloučit dvě minuty před koncem

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek čtvrtečního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Šimon Hrubec (TRI) a Marek Kvapil (LIB).
Zápas je u konce. Třinec dnes předvedl kompaktnější výkon a zaslouženě bere první bod v sérii.
59:16'
Marek Kvapil nahodil kotouč na Šimona Hrubce a ten přerušuje hru. Vhazuje se v útočné třetině šelem.
58'
Hudáček nezvládl konec utkání a nechal se vyloučit dvě minuty před koncem
58:38'
Roman Will opouští bránu, Tygři hrají v pěti!
58:02'
Hosté drží kotouč za bránou, tohle jim bohatě stačí.
57:54'
Libor Hudáček (LIB) je vyloučen za krosček. Tohle už s Libercem nevypadá dobře.
57:30'
Roman Will zůstává na střídačce, Tygři to zkusí v šesti.
57:30'
Domácí si berou čas na poradu.
57:26'
Ladislav Šmíd to vzal na sebe a proháčkoval se až do zakončení, jenže na Šimona Hrubce si nepřišel.
57:11'
Slezané už v podstatě jen vyhazují.
56:42'
Hra se s blížícím koncem začíná hodně přiostřovat.
55:30'
Třinec se bez větších komplikací ubránil.
55:20'
Až nyní se Tygrům podařilo usadit v útočné třetině.
54'
Domácí dostali šanci na srovnání, Gernát zboural Zachara a šel na trestnou lavici
54:09'
Liberec se v útočném pásmu moc dlouho neohřál, opět musí začít na své polovině.
53:50'
Oceláři vyhazují.
53:30'
Severočeši mají velkou šanci na vyrovnání. Po tvrdém ataku Martina Gernáta (LIB) si zahrají početní výhodu. Hostující obránce si odsedí 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku.
53:02'
Šancí na obou stranách výrazně ubylo, Liberečtí se snaží o vyrovnání, Třinec nicméně zatím velmi zkušeně svůj náskok brání.
50:32'
Michal Birner zavezl touš za modrou čáru a předložil jej rozjetému Marku Zacharovi, s jehož jedovatým pokusem si Šimon Hrubec poradil.
48:26'
Tomáš Filippi vyhrál vhazování přímo na Marka Kvapila, jehož projektil vyrazil Šimon Hrubec ramenem.
48:10'
Petr Kolmann zkoušel najít před bránou Dominika Lakatoše, jenže jeho pas zlikvidoval Šimon Hrubec, před kterým se následně strhla menší potyčka. Vylučovat se ale nebude.
46:33'
Hosté jsou v plném počtu.
46:02'
Oceláři se opět osvobozují.
45:34'
Libor Hudáček přihrál zpoza brány Michalu Birnerovi, jenže ten z první nezamířil přesně.
45:07'
Tygrům se zatím přesilovka nedaří.
44:40'
Dělovku Martina Ševce od modré čáry kryje Šimon Hrubec, následně jeho spoluhráči vyhazují.
44:33'
David Musil (TRI) inkasuje menší trest za vysokou hůl.
43:45'
Čtvrtý útok domácích nyní zatlačil Oceláře v jejich obranné třetině, jenže k přímému ohrožení Šimona Hrubce se nedostal.
42:59'
Vše vrcholí zakázaným uvolněním Liberce.
42:55'
Ani další dvě minuty se nijak zvlášť do historie hokeje nezapíšou.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Aréna je vyprodána.
40:58'
Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 11 (22)
HC Oceláři Třinec: 8 (22)
Třetí třetina začne přibližně v 18:51.
Ve druhé třetině to byl spíše boj než hokej. Tygři se nakonec s vypětím všech sil propracovali k vyrovnání, jenže hosté využili další přesilovku a do závěrečného dějství půjdou s jednobrankovým náskokem.
40:00'
37'
Hrubku hostů v obraně potrestal Redenbach a srovnal na 1:1
37:55'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři si berou zpět vedení! Po další třinecké střele se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval PETR VRÁNA, který nadvakrát doklepl puk za bezmocného Romana Willa. Asistence: Tomáš Marcinko, Milan Doudera.
37:10'
Roman Will měl menší problémy s tečovaným pokusem Milana Doudery, nakonec ale situaci ustál.
36:41'
Třinec si zahraje přesilovku. Marek Zachar (LIB) se provinil vysokou holí.
36:33'
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí nakonec přeci jen vyrovnávají! Taylor Doherty vyslal kotouč na bránu a ten se po sérii několika tečí dostal až k TYLERU REDENBACHOVI, který jej dorazil za Hrubcova záda. Bez asistence.
34:30'
Dělovku Martina Růžičky z pravého kruhu vyrazil Roman Will svým betonem.
33:46'
Tygři jsou sice častěji na kotouči, jenže dneska jim to vůbec nelepí.
31:47'
Hned po vhazování vypálil od modré Petr Kolmann a mířil jen těsně nad!
31:16'
Jiří Polanský se po levé straně prohnal až do zakončení, které ale Roman Will vyrazil do rohu.
30:54'
Zakázané uvolnění Liberce.
29:44'
Sklo opraveno, jedeme dál!
29:44'
Po jednom ze soubojů se vysypalo sklo u trestné lavice. Utkání se na nějakou chvíli pozdrží.
28:30'
Domácí tlačí Oceláře v jejich obranné třetině, Třinečtí se mají co ohánět.
27:42'
Tomáš Filippi a Radan Lenc se ocitli úplně sami před Hrubcem, jenže situaci trestuhodně překombinovali a ani nezakončili.
26:00'
Oproti ospalé úvodní třetině působí Liberečtí mnohem živěji, zatím ovšem nenašli recept na skvělého Šimona Hrubce.
24:44'
Po zaváhání hostující defenzivy přihrál Marek Kvapil před bránu zcela osamocenému Radanu Lencovi, jenže tomu střel vůbec nesedla.
24:26'
Libor Hudáček poslal touš do brankoviště, kde operoval Jan Ordoš. V následné tlačenici se ale nejlépe zorientoval Šimon Hrubec, který uklidňuje situaci.
23'
Hrubec vychytal nájezd dva na jednoho, hosté udrželi vedení
23:58'
Ofsajd v podání Severočechů.
22:19'
Marek Kvapil se ve vlastním obranném pásmu uvolnil parádní kličkou a vyrazil do útoku. V situaci dva na jednoho přihrával Radanu Lencovi, kterého ale parádním přesunem vychytal Šimon Hrubec.
21:29'
Martin Růžička našel mezi kruhy nikým nepokrytého Milana Douderu, jenž vypálil z voleje. Roman Will toho moc neviděl, puk byl však tečován nad břevno.
20:31'
Marek Zachar si vyžádal přihrávku na modrou čáru, načež poslal puk na bránu. Šimon Hrubec jeho pokus lapil a přerušil hru.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 11
HC Oceláři Třinec: 14
Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
Máme za sebou první třetinu finále. Šťastnější z ní do kabiny odchází Třinečtí, kteří na svého soupeře vlétli a zaslouženě se dostali do vedení. Liberečtí oproti tomu působili celkem ospale a rozhodně si budou mít o přestávce co říct.
20:00'
18:01'
Oceláři jsou zatím jasně lepší, domácí jakoby nevěděli, co mají hrát.
17:01'
Po přečíslení Třince se v libereckém brankovišti strhla ohromná skrumáž, ze které ale naštěstí pro Severočechy hosté branku nevytěžili.
16:10'
Tomáš Havlín našel na modré číhajícího Michala Birnera, jenž se ocitl sám před Šimonem Hrubce. Toho však střelou zápěstím nepřekonal.
14:58'
Třinečtí se usadili ve svém útočném pásmu, Roman Will ale zatím odolává.
14:21'
Radan Lenc vybojoval touš pro Tomáše Filippiho, který však z ideální palebné pozice trefil náruč Šimona Hrubce.
12:20'
Marek Zachar nastartoval své nohy a málem se dostal až před Hrubce, na poslední chvíli jej ale o kotouč připravil jeden z beků. O chvíli později se po zaváhání Petra Kolmanna dostal do zajímavé pozice Jiří Polanský, jenže toho vychytal Roman Will.
11:41'
Třinečtí zatím působí o něco aktivnějším dojmem.
11:21'
Hostující gólman si poradil i se skrytou střelou Marka Kvapila.
10:40'
Nahození Taylora Dohertyho vyrazil Šimon Hrubec vysoko nad ochrannou síť. Vhazovat se bude po jeho levici.
09:06'
Tygři mají velké problémy při rozehrávce, Slezané hodně dobře napadají.
07:58'
Třinec otevírá finálové skóre! Martin Růžička přihrál na modrou čáru Milanu Douderovi, jenž se napřáhl a jeho tvrdý pokus tečoval do sítě ERIK HRŇA. Asistence: Milan Doudera, Martin Růžička.
07:19'
Oceláři si ovšem zahrají početní výhodu. Jan Ordoš (LIB) je potrestán za podrážení.
07:19'
V přečíslení dva na jednoho se Petr Vrána rozhodl pro individuální zakončení a Roman Will se pořádně zapotil. Vránův jedovatý pokus ale zlikvidoval.
6'
Kuriozita na úvod finále, Gernáta v samostatném nájezdu podrazil vlastní spoluhráč
06:54'
Marek Kvapil mohl jet sám na bránu, jenže jej dojeli třinečtí obránci. Zkušený útočník však parádní zadovkou přihrál Radanu Lencovi, který trefil lapačku Šimona Hrubce.
06:16'
Milan Doudera střílel od modré, Roman Will měl ale velmi dobrý výhled a bez větších potíží zasáhl.
05:53'
Hosté jsou kompletní.
05:26'
Z druhé strany to následně bez přípravy zkoušel Radan Lenc, jenže ani on hostujícího gólmana nepropálil.
05:14'
Petr Jelínek vybídl k zakončení Tylera Redenbacha, který z kruhu mířil přesně do připraveného Šimona Hrubce.
04:44'
Marek Kvapil špatně zpracoval kotouč a Martin Adamský vyhazuje. Oba týmy střídají.
04:10'
Michal Birner přihrál na modrou čáru Ladislavu Šmídovi, jehož dělovku vyrazil Šimon Hrubec do rohu.
03:50'
Uvidíme první přesilovku. Erik Hrňa (TRI) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
02:22'
Nyní už se ke slovu dostali také Třinečtí. Dělovku Milana Doudery někdo nebezpečně tečoval před Romanem Willem, puk však nakonec zamířil těsně vedle tyče.
01:37'
Severočeši tlačí Oceláře v jejich obranné třetině, ti je ale zatím k ohrožení Šimona Hrubce nepustili.
01:03'
Další pokus o útok Liberce zastavil ofsajd.
00:43'
Martin Ševc málem vyslal do samostatného úniku Marka Zachara, jenže ten nezpracoval kotouč.
00:04'
Tygři vyhráli úvodní buly a už se nastěhovali do útočného pásma.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě, zazní státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Gebauer, Hynek.
Vzájemné zápasy pro Tygry

Oba celky spolu sehrály obvyklá čtyři klání. Libereckým hokejistům se proti Třinci dlouhodobě poměrně daří, což se potvrdilo také v letošní základní části. První vzájemný zápas se uskutečnil na ledě Home Credit Areny. Po nerozhodných dvaceti minutách šli modrobílí do trháku a zvítězili 4:1. Svěřenci kouče Varadi jim doma porážku vrátili. Liberečtí sice vedli po úvodní dvacetiminutovce 2:0, ovšem hráči s drakem na prsou zabrali a uzmuli výhru 5:3.

Třetí společné shledání se zařadilo mezi klenoty letošní základní části. Hrálo se o první příčku a stálo to za to! Šelmy vedly 3:0, ovšem ve třetí periodě hosté během necelých tří minut obdivuhodně srovnali skóre. Tygři se dokázali vzchopit a v 59. minutě rozhodli o vítězství 4:3. Uspěli navíc také o tři týdny později ve Slezsku, kde nasázeli soupeři bůra a ovládli střetnutí poměrem 5:2. Budou podobné gólové hody k vidění i ve finále?
Pešán versus Varaďa!

Trenérské posty? Tam hledejte jen tu nejvyšší kvalitu! Na jedné straně stojí Filip Pešán, kouč, jenž svůj celek dovedl do třetího finále za minulé čtyři roky. Zajímavé také je, že v minulé sezóně kromě Liberce vedl také reprezentační výběr do 20 let, se kterým bral skvělé čtvrté místo, načež předal žezlo právě Václavu Varaďovi.
Ten na podobný úspěch navázat nedokázal, nicméně o jeho trenérském umění se moc dobře ví. Varaďu si většina hokejových fanoušků pamatuje jako nekompromisního beka, jenž si snadno zjednával respekt.

Ani jeden z koučů se nebojí riskovat, zejména, co se hry bez gólmana týče. Filip Pešán se jej v případě nepříznivého vývoje nezdráhá odvolat několik minut před koncem, jeho protějšek se poté dokonce již několikrát uchýlil k power-play už během druhé části! Přesvědčili se o tom i fanoušci v Liberci při minulém příjezdu Ocelářů. Ti tehdy dotahovali ztrátu 0:3, a přestože početní převahu nezužitkovali, nakonec přece jenom způsobili velké drama! Výhru 4:3 trefil v závěru Libor Hudáček.
Finále? Nic nového!

Ani pro jeden celek nebude účast ve finále ničím nepoznaným. Svěřenci Filipa Pešána si jeho atmosféru zažijí už potřetí, přičemž se tak poprvé stalo teprve v ročníku 2015/2016. V této sezóně porazili Spartu 4:2 na zápasy a zajistili si prozatím jediný titul! Otáčeli přitom ze stavu 1:2. Podobnost s letoškem najdeme v umístění celků v základní části, Severočeši ji tehdy vyhráli, soupeř skončil na druhé příčce. O rok později přišel finálový neúspěch s Brnem, které poté dokázalo prvenství ještě obhájit.

To třinecká sbírka finále je o trošku širší. Titul získali Slezané také jeden, a to v roce 2011, kdy v pikantní sérii smetli rivala z Vítkovic hladce 4:1 na utkání. Hned třikrát brali medaile stříbrné barvy. Jednou ještě pod jménem HC Železárny Třinec, přičemž v sezóně 1997/1998 neuhráli proti Vsetínu ani zápas. V nedávné době museli Třinečtí ve vlastní hale sledovat radost soupeřů, nejprve Litvínova a minulý rok také Komety.
Přeji pěkné čtvrteční odpoledne! Hokejoví fanoušci se konečně dočkali, je před námi finále hokejové extraligy. Sezóna 2018/19 nabídne již maximálně sedm zápasů a ve hře o titul zůstaly pouze dva týmy. Kometa byla po dvou úspěšných letech sesazena z trůnu, o titul se tentokrát poperou Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.