Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 15. září 2019   16:00

Brno - Třinec: Orsava dává gól v posledním nájezdu na třineckou branku, 2:1

Je konec! Domácí tým získává druhý bonusový bod a slaví první vítězství v letošním extraligovém ročníku. Klíčovým faktorem k brněnskému vítězství byl mimořádný výkon brankáře Karla Vejmelky, jenž především ve třetí třetině významně podržel brněnský tým a vychytal i samostatné nájezdy. S konstatováním, že Brno slaví dvoubodový zisk se s vámi loučím, děkuji za pozornost při sledování přenosu a z moravské metropole přeji příjemný zbytek víkendu.

Nejlepší hráči utkání:

Matěj Stránský (TRI)

Karel Vejmelka (KOM)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
První nájezd pojede hostující tým.
Prodloužení bylo ospalé a příliš zajímavých momentů nenabídlo. Oba celky byly hodně opatrné a důsledné v defenzivní činnosti, navíc brankáři předvedli spolehlivý výkon. Teď to bude právě o maskovaných mužích, neboť po krátké úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:16'
Závěr prodloužení je hodně opatrný, nikdo nechce udělat osudovou chybu.
63:46'
Nyní operuje v útočném pásmu Třinec.
63:14'
Individuální akce v podání Pyrochty, Bartošák dokázal kotouč vyrazit.
63:04'
Hrňa si najel s kotoučem mezi kruhy a prudkou střelou otestoval Vejmelku, ten však předvádí spolehlivý výkon a puk našel ve své lapačce.
62:25'
Nyní je kotouč na druhé straně, mezi brněnskými obránci to zkoušel Adamský, ale nezakončil.
61:46'
Kometa se momentálně drží v útočném pásmu, ale Oceláři jsou pozorní a k soupeři přistupují včas.
60:59'
Vrána hledal před brankou Stránského, jeho střela však byla včasně zablokována Štencelem.
60:27'
Muellerovu přihrávku se snažil bekhendem zavěsit Zaťovič, kotouč však branku minul.
Prodloužení ve třech na obou stranách odstartovala, na kotouči jsou domácí hráči.
60:01'
Základní hrací doba nám vítěze neurčila. Třinec byl ovšem ve třetí třetině jednoznačně aktivnějším týmem, ale na pozorného Vejmelku druhý recept nenašel. Více než sedm tisíc diváků tak bude svědky prodloužení tři na tři. Pokud se ani v nastaveném čase nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy.
60:00'
59:40'
Němcovu ránu vyrazil Bartošák na hůl Hrušky, ten okamžitě pálil znovu, ale třinecký brankář opět dobře zasáhl, tentokrát svým ramenem.
59:11'
Draveckému kotouč přeskočil čepel hole, Oceláři musejí vyklidit útočné pásmo.
58:45'
Horký nyní nachytal střeleckou pozici pro Plekance, jenž pálil z voleje na hranici pravého kruhu, Bartošák kotouč zachytil bez větších problémů.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27'
Stránský se nyní odhodlal vzit situaci na sebe, když už si však chystal kotouč na bekhend byl odzbrojen brněnskou obranou.
57:11'
Kometě se nyní podařilo otupit třinecký nápor.
56:23'
Adamský byl nyní postaven před Vejmelkou a jen těsně minul brněnskou branku.
55:44'
Slibná příležitost Komety! Do přečíslení dva na jednoho ujížděl Zaťovič s Holíkem, ale finální přihrávka brněnskému kapitánovi vůbec nesedla a Holík se po kotouči natahoval marně.
55:18'
Třinec v další přechodu do útočného pásma končí v postavení mimo hru.
54:35'
Dnešní utkání sleduje 7306 diváků.
54:20'
Nyní však byl blízko vstřelení branky, Kusko, jeho prudká střela Bartošákovu klec minula.
53:57'
Kometa nadále čelí třinecké aktivitě, sama se neprosazuje ani z brejkových situací.
53:20'
Kusko nyní odjel odražený kotouč a snažil se jej předložit Jenyšovi, vracející se obránce Třince však přihrávku zblokoval do ochranné sítě.
52:14'
Vejmelka opět podržel Brno! Momentálně dokázal pohotově zasáhnout svou lapačkou, když zneškodnil únik Ondřeje Kovařčíka!
52:05'
Vejmelka se snaží svým spoluhráčům pomoci a rychle rozehrává kotouč.
51:04'
Třinec opět akční v útočném pásmu, nyní pálil Haman, ale rozvlnil pouze boční síť.
50:53'
Chmielewski se nyní prezentoval prudkou střelou od mantinelu. pozorný Vejmelka ukryl kotouč v lapačce.
50:11'
Zakázané uvolnění Komety.
49:38'
Třinec nyní ani nepustí Kometu z pásma. .
49:26'
Třinecký obránce Gernát nyní skončil v brněnské brance, na ledě se začíná přiostřovat. Momentálně je vyhlášená komerční přestávka.
48:25'
Ve třetí třetině se hraje prakticky na jednu branku, Kometa se brání náporu třineckých Ocelářů.
47:29'
Kometa hraje v plném počtu, Třinec nadále aktivní.
47:24'
Nyní se vyhodit podařilo Gulašimu.
46:52'
Chmielewski vypálil z levého kruhu, Vejmelka však zachoval klid a jeho střelu ukryl ve své výstroji.
46:33'
Zaťovičovi se podařilo osvobodit Brno.
46:20'
Třinec už operuje před Vejmelkou.
45:55'
Do slibného úniku se nyní po přihrávce od Gulašiho dostal Plekanec, neměl však dostatečnou rychlost a jeho koncovka nepředstavovala pro Bartošáka příliš velký problém.
45:34'
Hrňa při střele z voleje zlomil hůl, Kometě se podařilo vyhodit.
45:29'
Kometa se bude muset bránit početní výhodě Třince, dvě minuty za podrážení obdržel Jan Štencel.
44:45'
Horký nyní postupoval s Plekancem, ale přihrát se mu nepodařilo, Třinec znovu otáčí hru směrem k Vejmelkovi.
44:28'
Kometa se na chvíli podívala před Bartošáka, ale žádnou šanci si nevypracovala.
43:28'
Další střelecký pokus v podání hostujícího Gernáta, Vejmelka úspěšně vyrazil.
43:24'
43:11'
Mueller nyní vyvezl kotouč po pravém křídle do třineckého pásma, střela mu však vůbec nevyšla, neboť zamířila nad.
42:56'
Třinec znovu akční, do útočného pásma se valí jeden útok za druhým.
42:34'
Štencovli se nyní podařilo dostat hru do středního pásma, ale dál se Kometa nepodívá.
41:26'
Třinec se snaží navázat na povedený závěr druhé třetiny a daří se mu držet hru v útočném pásmu.
41:15'
Hrňa najížděl s kotoučem mezi kruhy, kde mu však zakončení znemožnil bránící Pyrochta.
40:36'
Kundrátek to opět zkoušel z pravého kruhu, Vejmelka tentokrát úspěšně zasáhl.
40:03'
Vrána byl nyní na úvodním vhazování suverénní, Třinec zakládá první útok.
40:01'
Druhá třetina končí a za tento fakt jsou nejspíš v momentální fázi rádi především domácí, kteří v závěru prostředního dějství čelili mohutnému náporu Třince. Ovšem zbytek druhé periody přinášel celkem vyrovnaný hokej. Kometa může být zatím nešťastná z přesilových her, ve kterých se ji zatím vůbec nedaří. Třinec dokázal srovnat stav utkání zásluhou přesné střely Tomáše Kundrátka a těsně před sirénou byl blízko obratu, Kometu však drží spolehlivým výkonem Karel Vejmelka. Třetí třetina odstartuje v Brně v 17:43.
40:00'
39:35'
Zakázané uvolnění Brna.
39:28'
Třinec pokračuje v mohutném náporu, Vejmelka se nyní musí mít na pozoru.
38:43'
Třinec stále usazen před Vejmelkou, nyní byl ve slibné pozici Novotný, ale kotouč se svezl mimo branku.
38:20'
Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Michala Kovařčíka.
37:51'
Třinec umí být v přesilové hře nebezpečný, nyní se však Kometě podařilo vyhodit.
37:27'
Marcinko nyní kombinoval s Vránou, jehož střela z voleje orazítkovala tyč Vejmelkovy branky!
36:49'
Nyní si početní výhodu zkusí hosté z Třince, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Peter Mueller.
36:19'
Zakázané uvolnění Třince, hra se stěhuje před Bartošáka.
35:50'
Vrána nyní vracel kotouč před branku Novotnému, ten byl však pronásledován bránícím Pyrochtou a zakončit nemohl.
35:00'
Hruškovu střelu zablokoval Dravecký, Třinec je v plném počtu.
34:38'
Ne, Brnu to dnes v početní výhodě prostě nejde.
34:09'
Třinec se zásluhou Stránského znovu osvobozuje.
33'
Brno - Třinec: Kundrátek zamířil přesně a vyrovnal skóre zápasu, 1:1
33:38'
Nyní se však skrz tříneckou obranu probojoval Mueller, už měl před sebou pouze Bartošáka, ale nedokázal zamířit pod horní tyč, jak měl evidentně v plánu.
33:25'
Brnu se však v početní výhodě znovu nedaří, Třinec vyhazuje.
33:02'
Kometa si bude moct vzít vedení zpět v přesilové hře, kterou zapříčinil podrážením David Musil.
32:44'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři srovnávají stav utkání! Po přihrávce Chmielewského se přesnou střelou z hranice pravého kruhu prezentoval TOMÁŠ KUNDRÁTEK, jenž zamířil přesně k tyči. Asistence: Aron Chmielewski.
32:18'
Chmielewski chyboval v rozehrávce a do samostatného úniku se dostal Petr Holík, měl dostatek času rozmyslet si co udělá, zvolil střelu, nejspíš mířil nad lapačku, ale puk skončil mimo branku! Na druhé straně pak ve slibné pozici neuspěl Stránský. Probíhá komerční přestávka.
31:11'
Hrňa si vypracoval střeleckou pozici, ze které však nemířil přesně a kotouč zamířil mimo brněnskou branku, následně domácí vyrážejí do protiútoku.
30:34'
Třinec hraje v plném počtu.
30:00'
Nyní se Kometě kombinace dařila, ale přihrávku Orsavy zablokoval Gernát a následně se Třinci podařilo hru přerušit, ta se momentálně stěhuje do středního pásma.
29:17'
Kometě se zatím v přesilové hře příliš nedaří, Třinec se podruhé osvobozuje.
28:34'
Kometa těží ze své aktivity přesilovou hru, dvě minuty za sekání obdržel Tomáš Kundrátek.
28:20'
Plekanec nyní odzbrojil ve středním pásmu Draveckého a postupoval společně s Horkým na Bartošáka, prvně jmenovaný netradičně zvolil individuální zakončení, ale obstřelit Bartošákův beton se mu nepodařilo!
27:44'
Doudera pálil ihned po vhazování, Vejmelka vyrazil.
27:40'
Třinec byl momentálně blízko ke srovnání! Akci tři na jednoho zakončoval Gernát, ale Vejmelka puk zachytil, hostující obránce si však neodpustil zkontrolovat, zda má Vejmelka opravdu kotouč pod kontrolou, za což si vysloužil bleskovou reakci domácích hráčů, kteří přijeli svého brankáře bránit.
27:26'
Nyní se do slibné pozice dostal Gernát, mířil nad rameno brankáře Vejmelky, ten však úspěšně zasáhl.
26:58'
Slezané jsou na kotouči a hledají cestu do brněnské třetiny.
26:32'
Zakázané uvolnění Třince.
26:11'
Nyní se snaží dostat domácí pod tlak Třinečtí, ale také brněnská obrana pracuje velmi dobře.
25:37'
Vejmelka si teď nebyl jistý, když čelil schované střele Musila, nakonec se brněnskému brankáři podařilo zasáhnout špičkou betonu.
25:12'
Lev nyní zkusil zaskočit Bartošáka střelou z ostrého úhlu, třinecký brankář si však vše pohlídal a zachytil kotouč do lapačky.
24:43'
Na druhé straně se pokoušel vyzrát na Vejmelku Marcinko, jeho střela skrz obránce však mířila mimo.
24:12'
Další slibný pokus Zaťoviče, který Bartošák v lapačce neudržel, ale tentokrát se mohl spolehnout na pomoc svých obránců.
23:42'
První formace Komety operuje v útočném pásmu, ale třinecká obrana pracuje precizně a nepouští domácí do vyložených šancí.
23:16'
Zaťovič nyní prověřil pozornost Bartošáka, ten jeho střelu v poklidu ukryl ve své lapačce a hru přerušil.
22:19'
Bartejs nyní našel na modré čáře Jenyše, ten si kotouč zpracoval a opřel se do střely, kterou však dokázal Bartošák zpacifikovat.
21:58'
Podobně skvělou práci odvádí také Bartejs s Gulašim.
21:24'
Třinecká obrna nyní zvládla přítomnost Brňanů před Bartošákem a obrací hru na druhou stranu.
20:54'
Musil nyní prověřil střelou ze druhé vlny Vejmelku, ten pohotově vyrazil svým betonem.
20:32'
Stránský kombinoval s Vránou, ale zakončení z toho nebylo.
20:04'
Holík na úvodním vhazování tentokrát úspěšný, Kometa se žene do útoku.
20:01'
Brankové hody jako v Liberci zatím v Brně nevidíme, nicméně spokojenějším týmem po první dvacetiminutovce je domácí tým. Kometě se podařilo otevřít skóre zásluhou první formace, kdy třinecká obrana nebyla schopna pomoci Bartošákovi a nechala dorazit kotouč Jana Štencela. Třinec měl největší příležitost vyrovnat Hrehorčákem, ale štěstí se mu otočilo zády. Kometa je ale v utkání aktivnější a její vedení je momentálně zasloužené. Prostřední dějství vypukne v DRFG areně v 16:50.
20:00'
19:48'
Hruška se snažil ještě prověřit Bartošáka, ale kotouč k třinecké brance nedoputoval.
19:15'
Domácí chtějí být nadále aktivní směrem dopředu, nyní však jejich plány zhatil ofsajd.
18:37'
Stránský nyní postupoval vstříc k Vejmelkovi, připravil pozici pro Marcinka, ale ten nebyl schopný zakončit.
17'
Brno - Třinec: Bartošák neubránil brněnský útok, Štencel dává první gól zápasu, 0:1
17:29'
Oceláři se opět snaží nalézt způsob, kudy by vedla cesta přes střední pásmo k Vejmelkovi.
16:53'
Kometa právě vstřelila branku!
Nyní už se domácí radují! Zaťovičovu střelu ještě Bartošák stačil vyrazit, ale nepomohla mu jeho obrana, která nechala dorazit kotouč do třinecké branky JANU ŠTENCELOVI. Asistence: Martin Zaťovič.
16:35'
První formace domácích kombinuje před Bartošákem, toho se snažil střelou z voleje propálit Štencel, ale branku minul.
16:13'
Oceláři se nyní snaží uklidnit hru, a vyčkávají s rozehrávkou.
15:15'
Patrik Hrehorčák nyní postupoval na brněnskou branku, Němec mu však první zakončení ještě stačil znemožnit, třinecký útočník se ovšem dokázal s pukem dostat za branku a byl velmi blízko překonání Vejmelky, ten však situaci se štěstím ustál, stejně jako i důraz třineckých útočníků v před jeho brankovištěm.
14:51'
Druhá formace Komety znovu řádí v útočném pásmu.
14:01'
Mueller nyní připravil možnost pro Zaťoviče, tomu ale zakončení bylo znemožněno včasnou reakcí třineckého obránce.
13:29'
Dobrý výkon předvádí také Dravecký, jenž nyní důrazně zastavil postup domácího Holíka.
12:22'
Čtvrtá formace brněnských mladíků nyní potrápila třineckou obranu v čele s Bartošákem, skóre se ale stále nemění.
11:59'
Štenclovo nahození se dostalo na hůl Kuska, jenž byl ve slibné palebné pozici, ale branku minul.
11:14'
Kometa při útočné akci nepřesná, hra se znovu otáčí.
10:45'
Kometa hraje v plném počtu.
10:15'
Kometě se opět podařilo osvobodit.
09:50'
Další Gernátovu střelu už brněnská obrana zlikvidovala.
09:23'
Kometa vyhazuje.
09:16'
Třinci se daří držet Kometu v obranném pásmu.
08:52'
Nahození v podání Gernáta se snažil usměrnit Marcinko, těsně minul.
08:45'
Nyní si přesilovou hru zkusí Třinec, dvě minuty za nedovolené bránění pro Michala Gulašiho.
08:32'
Přesilovka Kometě moc nevyšla, Oceláři jsou komplet.
08:17'
Vysoká hůl Ondřeje Němce přerušila kombinaci Brna, domácí musí do středního pásma.
07:44'
Třinec podruhé v krátkém časovém úseku vyhazuje.
07:21'
Lev dostávala kotouč do střelecké pozice, ale vystřelit se mu nakonec nepodařilo.
06:32'
Třinec se nyní bude bránit početní výhodě domácích, dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště fasuje Ondřej Kovařčík.
06:20'
Další dobré střídání Hrušky, jenž se nyní dostal k přímému ohrožení třinecké branky, kotouč však pouze prosvištěl brankovištěm Bartošáka.
06:05'
Na druhé straně se individuální akcí prezentoval Zaťovič, jeho koncovku však Bartošák s přehledem pokryl. Následuje komerční pauza.
05:47'
Druhá formace Třince byla nyní hodně aktivní, ale dalšího Draveckého střela míří mimo.
05:19'
Nyní byl blízko ke vstřelení branky Třinec, po nahození Galvinše se nadvakrát snažil puk za Vejmelku procpat Dravecký.
04:07'
Druhá formace Brna nyní řádně pozlobila obranu Třinec, po přihrávce Hrušky zakončoval Plekanec, Bartošák vyrazil. Následně se do dalšího zakončení dostal Hruška, i tentokrát byl však třinecký brankář pozorný.
03:07'
Dobře pracuje také defenzíva domácího celku, která si celkem v poklidu hlídá třinecké snahy.
03:00'
Holík nyní postupoval do přečíslení dva na jednoho s Muellerem, prvně jmenovanému však přihrávka na spoluhráče nevyšla!
02:34'
Brňané mají nadále územní převahu, ale do přímého ohrožení Bartošáka je obránci Slezanů nepouštějí.
01:56'
Bartošák nyní před dotírajícím Kucserou raději přikryl kotouč.
01:30'
Orsava nyní statečně bojuje o kotouč mezi třineckými beky, do zakončení se však nedostal.
01:05'
Další snaha Komety končí ofsajdem.
00:44'
Hrňa nyní prudkou střelou z mezikruží přivítal v utkání brankáře Vejmelku, jenž výborně zasáhl.
00:23'
První formace Komety se snaží usadit v útočné třetině, obrana Třince zatím bezchybná.
00:05'
Utkání začalo, na úvodním buly úspěšnější třinecký Vráno proti domácímu Holíkovi.
00:01'
Státní hymna zazněla, úvodnímu vhazování už nic nestojí v cestě.
Hezký den z Brna, místní DRFG arena je již solidně zaplněna a není pochyb o tom, že dnešní návštěva určitě bude útočit na status vyprodáno.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Hruška – Kucsera, Lev, Orsava – Jenyš, Kusko, Plášek ml..

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – M. Doudera, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Gernát – Chmielewski, P. Vrána, Stránský – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Novotný.

Rozhodčí: Hradi, Kika – Gebauer, Rampír.
HC Oceláři Třinec:
Hráči s drakem na prsou vykročili za obhajobou mistrovského titulu pravou nohou. Svěřenci trenérského tria Varaďa – Zadina – Raszka si v úvodním kole poradili s nováčkem z Kladna, vysokou výhru 6:2 řídil především Tomáš Marcinko, který se zaskvěl hattrickem. „Do sezóny jsme vstoupili skvěle. Před sebou máme těžkou sérii zápasů, vstup je proto velice důležitý. Z týmového hlediska jsem velmi rád, že se to povedlo,“ řekla hlavní hvězda pátečního večera.

Třinečtí po dvou třetinách drželi čtyřbrankový náskok, Rytíři se ale dokázali přiblížit na dostřel dvou gólů. Teprve dvě slepené trefy z padesáté druhé minuty rozhodly o vítězi. „Na tohle si musíme dát veliký pozor. Ať už hrajeme s kýmkoliv, momentum v té chvíli bylo na jejich straně. Pak jsme ale zapnuli na vyšší obrátky a dali další branky, které uklidnily celou hru. Za vítězstvím jsme si ale šli po celý zápas a body máme zaslouženě,“ pokračoval Tomáš Marcinko.

Oceláři mají v následujících dnech velmi nabitý program. Po nedělním klání v Brně Slezany čekají zápasy ve Vítkovicích, na Spartě a doma s Litvínovam. ”Je to lepší, než trénovat. Hrajeme ob den, na začátku sezony je sil dost. Budeme dobře regenerovat, na zápasy se pečlivě připravíme. Začátek je vždy velice důležitý, nechceme, aby nám to uteklo,” říká obránce Milan Doudera.
HC Kometa Brno::
Diváci v DRFG areně se mají na co těšit. Již dlouho totiž platí, že utkání Brna a Třince jsou zárukou emotivních zážitků a pohledného hokeje, jako tomu bylo již v přípravě před letošní sezónou, kdy spolu tyto týmy odehrály dva zápasy (2:5, 3:6 z pohledu Komety). Oceláři budou chtít navázat na tyto výsledky a úvodní kolo extraligy, ve kterém s přehledem porazili Rytíře z Kladna. Slezané nastříleli celkem šest branek a lví podíl na tom měl slovenský centr Tomáš Marcinko, jenž zaznamenal hattrick a jednu asistenci.

Kromě Marcinka se trefil také třinecký Erik Hrňa, Ondřej Kovařčík a Petr Vrána. Zlomová byla druhá třetina, kterou červenobílí ovládli poměrem 3:0.

Brněnský střelec Peter Mueller, kterému se proti Třinci v loňské sezóně střelecky dařilo. Foto: Jiří Grulich
„Pomohly nám góly v přesilovkách, uklidnily nás,“ tvrdil po pátečním duelu trenér Třince Václav Varaďa. Právě hra v početní výhodě byla jedním z klíčových faktorů, který v prvním kole ovlivnil i dění na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. Tam bojovala o první body do tabulky brněnská Kometa, ale nakonec na Vervu nestačila.

V zápase podlehla soupeři 1:2 a jediným úspěšným střelcem sezóny zůstává útočník Honza Hruška. Přečíst si můžete reportáž z utkání i pozápasový rozhovor s Ondřejem Němcem a hlavním trenérem Petrem Fialou.

Co se týče loňské sezóny, ve vzájemných zápasech tahali za kratší stranu provazu Oceláři. Ze čtyř utkání se jim podařilo zvítězit pouze jednou, když v 19. kole rozhodl prodloužení ve prospěch Slezanů Erik Hrňa (3:4pr). Z ostatních duelů odjížděli spokojenější modrobílí (2:1, 4:1, 1:0). Potvrdí Kometa lichotivou bilanci z minulého ročníku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.