Kladno - Liberec | ONLINE | 3.1.2020 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Liberec - 3. ledna 2020   18:00

Ukončeno
Kladno
17:23' Vampola (Nash) • 18:00' Hovorka (J. Strnad)
2:0
(2:0, 0:0, 0:0)
Kladno
Sestavy:
Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka (A), Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, J. Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach (C), Melka – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.
Rozhodčí
Jeřábek, Horák – Brejcha, Jelínek
ČEZ stadion, Kladno
3 286 diváků
Liberec
Sestavy:
Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, Kunst, Kotvan, T. Hanousek, Buchtela – Birner, Bulíř, L. Hudáček – A. Musil, Marosz, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Průžek, J. Vlach, Ordoš.

SESTŘIH: Kladno - Liberec 2:0. Godla vynuloval rozjeté Bílé Tygry

Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 3 286 diváků.
Střely na branku: 22 – 42
Je dobojováno. Hosté se sice urputně snažili o kontaktní branku, která by je vrátila zpět do zápasu, ovšem precizně hrající domácí hráči svou trpělivou hru dokráčeli k vítězství a Denis Godla umocnil tříbodový kladenský večer čistým kontem. Hosté tak po dlouhých šestnácti zápasech v řadě za sebou nezískali ani bod a v sezóně s kladenskými Rytíři padli podruhé.
Konec zápasu.
59:54'
Hosté se ještě dostávali do šance, ale po střele Radana Lence kotouč míjí domácí klec. Nyní už je jasné, že hosté na body na Kladně nedosáhnou.
59:37'
Jakub Strnad se dostal na kotouč a hned ho poslal až před hostující branku i za cenu zakázaného uvolnění. Znovu je tak hra před branko domácího celku.
59:26'
Dorážka Radana Lence nebyla úspěšná a po zmatku před Godlou pak sudí hru přerušili. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
59:20'
Oddechový čas také pro domácí lavičku.
59:14'
Ani Andrému Lakosovi se nepovedlo trefit prázdnou hostující branku a je z toho zakázané uvolnění.
58:49'
Redlich zkoušel trefit odkrytou klec, za Hrachovinu ale u branky zaskočil Michal Bulíř a nepustil domácí k zakončení.
58:32'
Branka hostů je prázdná a Liberec to tedy opravdu zkouší v powerplay.
58:32'
Liberec si bere oddechový čas a dá se tedy očekávat, že Liberečtí odvolají Hrachovinu a Tygři to zkusí se šesti bruslaři.
58:32'
Domácí hráči nepouštějí hosty k odvolání brankáře. Nyní se dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Godlu. Nyní už to hosté asi zkusí.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:49'
Patrik Machač si sjel před Hrachovinu, jeho táhlá střela ale skončila na jeho zákroku.
57:10'
Hosté se urputně snaží o kontaktní branku, ale znovu jim v tom zabránila obrana Kladna, která dostala puk do neutrální zóny.
Dnešní utkání sleduje 3 286 diváků.
56:40'
Denis Godla znovu zakročil proti hostující střele a přerušil hru. Vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
56:13'
Brady Austin zastavil rozehrávku Liberce a do akce se hnali zase domácí hráči. Jakub Strnad ale nedokázal zblízka Hrachovinu překonat.
55:23'
Domácí se stále snaží bránit své vedení a pomáhají i Denisi Godlovi k jeho čistému kontu. Tygrům se tak nedaří dostat se na kontakt.
54:21'
Petr Vampola si udělal prostor, ale nakonec se skrze Ronalda Knota nedostal do přesnějšího zakončení, na druhé straně pak zasahoval Godla proti střele Radana Lence.
53:21'
Marek Hovorka nedokázal zakončit před hostující klecí, Hanousek se pak dostal ke kotouči a zavezl ho se svými spoluhráči před Godlovu branku. Brankář Rytířů si však počínal znovu přesně.
52:59'
Nyní následuje další komerční přestávka.
52:49'
Kladenští Rytíři to zvládli a nyní jsou už v plném počtu. Stále tak drží velmi slibný náskok proti libereckému týmu.
52:10'
Na levé straně napřáhl ke střele Libor Hudáček, jeho pokus byl sražen mimo a poté se domácí znovu osvobozují.
51:44'
Domácí znovu ubránili akci Liberce, ale nedostali puk do bezpečí. Stále tak Liberečtí operují před brankou Denise Godly.
51:16'
Melka je na ledové ploše a Rytíři jsou ve čtyřech hráčích. Hosté tak ještě čeká klasická přesilová hra.
50:49'
Velká šance pro Liberec. Po faulu Hajného si Tygři zahrají dvojnásobnou početní výhodu, která může trvat sedmadvacet vteřin.
50:49'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., sekání).
50:29'
Kladenští se dostali na kotouč a okamžitě ho poslali až před branku Dominika Hrachoviny. Ukrojili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
49:35'
Tygři jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
49:16'
Síly na ledě se na chvíli srovnají a Liberec má to nejhorší za sebou.
49:16'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., podrážení).
48:25'
Domácí hráči byli hosty zataženi do vlastní obranné třetiny a zakládají tak akci od svého brankáře. Ještě jim zbývá z dlouhé přesilové hry něco přes minutu.
48:14'
Následuje také další komerční přestávka.
48:14'
Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Jaroslav Vlach a jeho pokus musel lapit Denis Godla, jenž raději přerušil hru.
47:42'
Kladenští doslova sevřeli Bílé Tygry v jejich obranném pásmu a roztočili další kolotoč. Lukáš Derner však vybojoval puk a posílá ho znovu před Godlu.
47:11'
Až nyní se dostali na kotouč hosté a okamžitě ho vyhodili až před branku Denise Godly. Obrana Rytířů tak musí zakládat svou další akci znovu.
46:41'
Antonín Melka nezachytil nahození od modré čáry a Hrachovina tak byl pro tuto chvíli bez práce.
45:32'
Domácí se usadili v pásmu soupeře, Nash pálil od modré čáry, ale jeho střela byla sražena mimo tři tyče. Stále mají puk hráči Kladna a útočí.
45:22'
Brendan O'Donnell se dostal do těsné blízkosti Hrachoviny a hledal přihrávkou Zikmunda. Ten poté chtěl získat puk u jeho lapačky, ale to se mu nepovedlo.
44:54'
Domácí nyní po zbytečném zákroku Petra Jelínka, který dostal vyšší trest a trest do konce utkání, mají šanci své vedení pojistit.
44:35'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Jiří Průžek.
44:23'
Dominik Hrachovina se opět nenudil a musel být mezi třemi tyčemi hodně pozorný.
44:03'
Agilní Rytíři se hned natlačili před Dominika Hrachovinu, kterého nebezpečnou střelou prověřil Marek Hovorka.
43:31'
Vratislav Kunst vybojoval puk a sám se pak jal k zakončení, které bylo z kategorie těch hodně nepřesných.
42:32'
Ronald Knot nahodil puk před domácí branku, kde ho chtěl sklepnout Radan Lenc, ale opět byl nepřesný. Následně pak hru vytáhli do neutrální zóny hráči Kladna.
42:17'
Další Godlův zákrok proti střele Radana Lence. Hra je pozastavena a vhazovat se bude po levici Denise Godly.
41:06'
Marek Zachar hledal střílenou přihrávkou čepel svého spoluhráče, ale jeho úmysl se mu nevydařil. Místo toho pak šli do akce zase kladenští Rytíři.
40:48'
Na druhé straně musel vyjet ze své branky Dominik Hrachovina, aby pokryl Redlichovu střelu a do lapačky záhy chytil i pokus Marka Hovorky.
40:14'
Ronald Knot našel Libora Hudáčka, ten posunul puk Bulířovi, ale ten nedokázal branku Godly ohrozit.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 14 – 27
I druhá třetina je minulostí. V ní nepadla žádná branka a domácí tým tak udržel své slibné dvoubrankové vedení. Hosté se marně snažili o kontaktní branku a měli k tomu několik příležitostí. Jenže Denis Godla dnes má svůj den a ve své brance doslova čaruje. Stále tak drží kladenské vedení a hlavně nulu na svém kontě. Uvidíme, co nám ještě nabídne třetí třetina, která začne přibližně v 19:51.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:50'
Domácí mají puk na svých holích a už ho nepustí. Pomalu, ale jistě končí i druhá část hry.
39:10'
Velká šance Lukáše Krenželoka a skóre se znovu na straně Liberce nemění. Denis Godla je dnes zatím neprůstřelný a vytasil další pohotový a hlavně přesný zákrok!
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Hosté se usilovně snažili o branku, která by je vrátila zpět do hry, ovšem domácí obrana je znovu k jejich úmyslu nepustila.
38:10'
Brady Austin od zadního mantinelu dostal puk do středního pásma a Rytíři mohli jít útočit. Ale před hostující klecí si nepočínali přesně.
37:52'
Libor Hudáček se dostal do ofsajdové pasti a to postrannímu sudímu neušlo. Hra je přerušena a vykázána zpět do středního pásma.
37:16'
Michal Birner byl dalším hostujícím hráčem, který vyslal nebezpečnou střelu na Godlu. Z prostoru mezi kruhy ale narazil na další jeho zákrok.
36:42'
Marek Zachar nabral na levé straně rychlost, sjel si až před Godlovu klec, ale poté už neměl tolik síly zakončit i díky tomu, že ho dobře clonil Brendon Nash.
35:58'
Domácí celek ustál to nejhorší a nyní je už v plném počtu.
35:43'
Další rána Kotvana, puk se odrazil sice k Vampolovi, ale ten ho nedokázal vyhodit ven. Hosté tak stále útočí před brankou Kladna.
35:26'
Denis Godla znovu pokryl hostující střelu. Jedovku Oldricha Kotvana od modré čáry dostal opět pod kontrolu a hra je pozastavena.
35:11'
Libor Hudáček z levé strany vyslal nebezpečnou střelu, kterou ale kryje kdo jiný než Denis Godla, který tak udržel své čisté konto.
34:35'
Michal Bulíř udržel kotouč a z rohu útočného pásma ho poslal na modrou čáru pro Šmída. Ten si vyměnil puk s Hudáčkem, ale ten nedokázal vystřelit. Nicméně hosté se stále drží před Godlou.
34:10'
Ladislav Šmíd dostal přihrávku od Radana Lence, jeho prudká rána ale končí mimo tři tyče. Záhy se pak domácí celek dostal ke kotouči a vyhodil ho před Dominika Hrachovinu.
33:59'
Tygři mají možnost, jak se dostat ke kontaktní brance, když hrají přesilovou hru.
33:58'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., hákování).
33:15'
Následuje další komerční přestávka.
31:55'
Adam Musil se dostal zadního mantinelu před domácí branku, jeho nebezpečné zakončení skončilo na brankáři Godlovi. A ten nedovolil ani střelu Šmídovi, který pálil přímo do jeho betonu.
31:32'
Liberečtí znovu narazili na dobrou defenzivu Rytířů a ti je tak nepustili k žádné střele před Denisem Godlou.
31:09'
Denis Godla nyní skvěle zareagoval na dělovku Ladislava Šmída od modré čáry. Ten sklapl své betony a dostal puk pod kontrolu a do hvizdu sudího ho nepustil.
30:25'
Domácí hráči mají ve druhé třetině více ze hry a dostávají hosty pod tlak. Liberci se tak zatím nedaří dostat se Kladnu na kontaktní branku.
30:05'
Brendon Nash byl u další šance Kladna, jeho dělovka z pravého kruhu ale nechala jen vyniknout Dominika Hrachovinu, jenž zakročil. Hra je poté pozastavena.
29:58'
Liberec je v plném počtu.
29:45'
Hosté další dobrou obrannou hrou nepustili Rytíře ke střele a znovu se tak osvobozují. I tohle oslabení už Liberec zřejmě zvládne.
29:00'
Rytíři se opět nedostali do přesilovkového zámku a Jaroslav Vlach na nic nečekal, sebral puk a odpálil ho před Denise Godlu. Další osvobození Bílých Tygrů.
28:24'
Brady Austin neudržel puk a hosté ho poté dostali daleko od vlastní branky. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
27:58'
Michal Bulíř se dopustil faulu a putoval na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení. Domácí celek tak má k dispozici další početní výhodu.
27:58'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Bulíř – 2 min., podrážení).
27:28'
Jakub Strnad se protlačil obranou hostů a dostal se až do zakončení z pravé strany, ale jeho pokus byl vytěsněn mimo tři tyče!
27:19'
Domácí se vystavili ofsajdové pasti a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže hostující brance. To ale až po další komerční pauze, která nyní následuje.
26:38'
Zakázané uvolnění Kladna stěhuje hru před branku Denise Godly. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce a Bílí Tygři tak získali zadarmo útočné pásmo.
26:12'
Bílí Tygři chybovali a sami se vykázali z útočného pásma. Od vlastního brankáře pak zakládal hned další akci zkušený bek Ladislav Šmíd.
25:18'
Štěpán Bláha čistě odzbrojil Petra Jelínka a nedovolil, aby se Tytři dostali do ohrožení Godlovy branky.
25:01'
Petr Jelínek se nedostal do blízkosti branky soupeře a nevyslal tak na Godlu žádnou střelu.
23:50'
André Lakos napřáhl z první na modré čáře, Dominik Hrachovina holí poslal puk do rohu. Kladno poté ještě chvíli útočilo před jeho klecí, ale obrana Liberce dostala touš do neutrální zóny.
23:12'
Ronald Knot ztracený puk za brankou Kladna získal zpět a od modré čáry poté pálil Ladislav Šmíd. Ale jeho dělovka zaletěla jen vedle levé tyče z pohledu domácího brankáře Godly.
22:51'
Ovšem Tygři si puk vrátili zpět, zahrozili před Denisem Godlou a ten zakročil. Záhy pak nechal také hru přerušit.
22:34'
Jan Ordoš o puk přetlačoval s Brendonem Nashem, nakonec ho udržel na hokejce domácí obránce a snažil se ho dostat do středního pásma.
21:45'
Domácí hráči pokračují v poctivé práci a nyní se delší dobu drželi před brankou Dominika Hrachoviny, ale tentokráte ho ohrozit nedokázali.
21:17'
Lukáš Derner vybojoval puk a poslal ho Kunstovi, ale druhý jmenovaný, který dnes hraje první zápas v extralize za Bílé Tygry, puk poslal jen vedle branky Kladna.
20:35'
Michal Bulíř, ač byl tísněn obranou domácích, dostal se do předbrankového prostoru, ale nedokázal zakončit. Na druhé straně pak střílel nebezpečně Redlich, ale také on byl nepřesný.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 8 – 17
Čeká nás tak jistě zajímavá druhá třetina, která začne přibližně v 18:58.
První třetina je za námi. V ní byli od úvodních minut lepším týmem hosté, kteří před Denisem Godlou doslova domácímu brankáři zatápěli. Ale poté se Kladenští otrkali a i oni se dostávali do šancí. Výsledkem toho byly dva slepené góly v osmnácté minutě. Nejprve Hrachovinu prostřelil někdejší liberecký Bílý Tygr Petr Vampola a hned na to byl úspěšný také Marek Hovorka. Kladno tak má proti silnému Liberci náskok o dva góly. Hosté ovšem zbraně rozhodně nesloží a pokusí se nepříznivý stav srovnat.
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Radan Lenc ještě za brankou soupeře zkoušel získat puk, ale Rytíři to nedovolili. Své dvoubrankové vedení tak udrží do sirény, která ukončí první periodu.
19:34'
Hanousek poslal přihrávku z vlastního obranného pásma na Kotvana a ten ho vyvezl zase do útoku. Ovšem domácí obrana nedovolila hostům žádné přesnější zakončení.
19:10'
Marek Zachar jen nahodil puk do útočného pásma a hosté šli střídat.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18'
Další premiérová trefa! Po akci Strnada se prosadil Hovorka, 2:0
18'
Druhý zápas, první gól! Vampola poslal Rytíře do vedení, 1:0
18:40'
Hosté tak během chvilky ztrácejí dva góly a nyní se snažili o kontaktní branku, jejich akce ale skončila na Denisi Godlovi. Hra je pozastavena.
18:00'
Kladno právě vstřelilo branku!
A prakticky hned po vhazování se domácí hráči dostávají do dvoubrankového náskoku. Jakub Strnad na sebe navázal hráče hostů a dostal kotouč před branku Hrachoviny. Ten se pak odrazil do prostoru mezi kruhy, kde ho získal MAREK HOVORKA a bleskově prostřelil hostujícího brankáře – 2:0. Asistence: Jakub Strnad.
17:23'
Kladno právě vstřelilo branku!
Jen co se domácí ubránili, udeřili a jdou do vedení. Nash našel přihrávkou PETRA VAMPOLU, který si u modré čáry zkrotil kotouč a poté si nabruslil do pravého kruhu, odkud svižnou ranou prostřelil Hrachovinu ke vzdálenější tyči – 1:0. Někdejší liberecký Tygr tak otevírá účet dnešního duelu. Asistence: Brendon Nash.
17:11'
Liberec je v plném počtu.
16:41'
Jelínek vydoloval puk v jeho souboji a pokračovala tak liberecká přesilovková akce. Znovu se však Rytíři ubránili a už to vypadá, že svou početní nevýhodu zvládnou.
16:01'
Také Kladno se v oslabení dobře brání a dostává puky daleko od své branky. I nyní se Rytíři osvobodili a puk zaletěl až před branku Dominika Hrachoviny.
15:28'
Ordoš nepřesně přihrál puk Ladislavu Šmídovi a domácí se pak hned dostali na puk a ten poslali až před branku Liberce.
15:11'
Liberec měl velký tlak před brankou Kladna a z toho vyústil faul Brendona Nashe, jenž podrazil soupeře a také hosté si zahrají přesilovou hru.
15:11'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., podrážení).
14:50'
Ronald Knot dostal před sebou příliš mnoho prostoru a jeho dělovka pak končí mimo tři tyče. Následná další střela byla také neúspěšná a domácí si mohli oddychnout.
14:05'
Kunst ztratil kotouč a domácí šli do rychlého protiútoku, ale Antonín Melka nezpracoval puk, který mířil na jeho hůl a hned pak akce Kladna také skončila.
13:08'
Jaroslav Vlach nezachytil přihrávku od svého spoluhráče, jinak by stál tváří v tvář Godlovi. Místo toho Vampola otočil hru a dostal touš před Dominika Hrachovinu.
12:30'
Martin Kehar rozehrál puk ve vlastním obranném pásmu, ten se dostal před branku hostů, kde si ho ale beci Liberce vrátili zpět na své hokejky a míří útočit.
12:17'
A hned na to následuje další komerční přestávka.
11:54'
Hosté jsou v plném počtu.
11:50'
Brendon Nash z pravé strany vyslal nebezpečnou střelu. Tu pokryla obrana Liberce a Tygři se tak opět dokázali osvobodit.
11:21'
A další vyhození puku hosty až před branku Kladna a i svou druhou početní nevýhodu tak Severočeši hrají velmi dobře.
10:38'
Jsme za polovinou první části hry a stav je stále bezbrankový. Hosté se dostali rychle ke kotouči a poslali ho až před Godlovu klec.
09:54'
Liberec jde znovu do čtyř. Radan Lenc podrazil Patrika Machače a poslal ho k zemi. Rytíři tak mají další výhodu přesilové hry a pokusí se ji využít.
09:54'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radan Lenc – 2 min., podrážení).
09:06'
Radan Lenc poslal puk do předbrankového prostoru, kde mohl zakončovat Rostislav Marosz, ale střela mu nesedla a rázem tak skončila další šance libereckého týmu.
08:57'
Michal Bulíř vyslal na druhé straně další nebezpečnou střelu, se kterou si brankář kladenských Rytířů poradil a dostal kotouč pod kontrolu. Hra je opět přerušena a vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
08:16'
Domácí se natlačili před branku soupeře a snažili se o další ohrožení Hrachovinovy branky, ovšem ten nemusel vůbec zasahovat.
08:10'
Následuje také první komerční přestávka.
07:56'
Hosté jsou v plném počtu.
07:35'
Hosté své oslabení zatím hrají velmi dobře a znovu domácí celek nepustili do žádného zakončení. A nyní se opět osvobozují.
07:08'
Dominik Hrachovina zasáhl proti rozehrávce domácích a sám pak odpálil puk až před svého kolegu na druhé straně, tedy před Godlovu klec.
06:40'
Bílí Tygři se dostali ke kotouči a hned ho vyhodili až před domácí branku. Poprvé se tak osvobodili a pošetřili cenné vteřiny z vlastní početní nevýhody.
05:56'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Libor Hudáček – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Marek Zachar.
05:49'
Kladno má ponechanou výhodu a pokud ji nevyužije, zahraje si jako první přesilovou hru.
05:29'
Uzdravený Michal Birner, jenž se vrátil do sestavy Liberce, si nyní připsal další dobrou šanci pro svůj tým, ale z mezikruží znovu nechal zakročit Denise Godlu. Ten je v posledních chvílích pod menším tlakem.
05:14'
Jan Ordoš dostal přihrávku od Jaroslava Vlacha do prostoru mezi kruhy a prvně jmenovaný pak svižnou střelou nechal vyniknout Denise Godlu, jenž vytasil další přesný zákrok!
04:48'
Tygři ho bleskurychle dostali zpět před Godlu a znovu před jeho brankou déle operují.
04:19'
Lenc se opět s pukem prosmýkl do teritoria Kladna, v rohu kluziště ale puk neudržel a obrana Kladna ho dostala do neutrální zóny.
03:54'
Na druhé straně pak zakročil zase Denis Godla, pokus Radana Lence totiž ukryl do lapačky a opět nechává hru pozastavit.
03:34'
Tomáš Redlich se šikovně uvolnil a podél pravého mantinelu dostal puk do útočného pásma, tam však domácí celek znovu neohrozil libereckou svatyni.
03:24'
Hra je opět přerušena a stěhuje se před branku Denise Godly. Rytíři se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
03:11'
Nyní si připsal zákrok liberecký brankář Dominik Hrachovina, jenž pohotově zastavil akci domácího celku a také on hru přerušuje. Vhazovat se po chvilce bude po jeho pravé ruce.
02:47'
Denis Godla znovu v akci. Ronald Knot si nabruslil do pravého kruhu a žabkou se snažil brankáře Kladna překvapit. Ten našel puk v lapačce a raději zastavil hru.
02:10'
Znovu souhra Rytířům nevyšla a Bílí Tygři tak měli k dispozici snadnější průchod do útočné třetiny, avšak obrana Kladna dokázala Jana Ordoše pokrýt.
01:39'
Antonín Melka hledal na levé straně přihrávkou spoluhráče, ale to se nepovedlo. Nicméně domácí hráči jsou stále u puku a snaží se o kombinaci před brankou Dominika Hrachoviny.
01:00'
Nepřesná rozehrávka Kladna a Liberec si dojel puk před vlastní brankou a hned spěchá do další útočné akce.
00:33'
Ovšem Tygři se záhy dostali k puku a hned se dostali do útočného pásma, kde z pravé strany Godlu prověřil Marek Zachar, jenž vyslal nepříjemnou střelu.
00:10'
U kotouče jsou domácí hráči, kteří zatáhli puk do vlastního obranného pásma a odtud se snaží hru přesunout na opačnou stranu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou už na ledové ploše a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.
Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka (A), Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, J. Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach (C), Melka – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, Kunst, Kotvan, T. Hanousek, Buchtela – Birner, Bulíř, L. Hudáček – A. Musil, Marosz, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Průžek, J. Vlach, Ordoš.

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Brejcha, Jelínek.
Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošní sezóně utkaly už dvakrát. Nejprve Kladno doma zaskočilo Bílé Tygry a zvítězilo 5:3. Tygři ale v domácím prostředí tento neúspěch Kladnu oplatili a zvítězili 2:1. Bude i dnes platit pořekadlo můj dům, můj hrad?
Bílí Tygři Liberec

Hosté z Liberce se totiž nacházejí na prvním místě s náskokem dvou bodů na pražskou Spartu, ale mají ještě tři zápasy k dobru. Tygři dosud získali třiašedesát bodů a letošní sezónu tak mají rozjetou velmi dobře. Liberečtí mají nyní sérii pěti výher v řadě za sebou. Po těsném vítězství 4:3 na ledě litvínovské Vervy bodovali plně i ve svém teritoriu. Den před silvestrovským večerem totiž zdolali opět těsným výsledkem 2:1 houževnatý Zlín, který se v poslední době zlepšil a hájí devátou pozici. Se Středočechy budou chtít svou šňůru výher ještě natáhnout. Čeká nás zajímavý duel, který si nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Libor Hudáček – 29 bodů (12+17)
Michal Birner – 26 bodů (12+14)
Radan Lenc – 21 bodů (14+7)
Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté se nacházejí na jedenáctém místě extraligové tabulky. Na svém kontě mají devětatřicet bodů a na postup do osmifinále play-off ztrácejí body dva. Ovšem nemají ani velký náskok na poslední sestupovou příčku, takže musejí sbírat důležité body, aby se této pozici vyhnuli, nebo aby zabojovali o vyřazovací boje.
Po prohře 0:6 ve Zlíně pak Rytíři bodovali na svém ledě, když padli s Olomoucí 3:4 po prodloužení a získali tak jeden bod do tabulky, který se ovšem určitě počítá. Dnes by na tento jednobodový zisk hráči Kladna znovu rádi navázali, ovšem proti libereckým Bílým Tygrům je snadná cesta rozhodně nečeká.


Nejproduktivnější hráči

Brady Austin – 20 bodů (9+11)
Jakub Strnad – 15 bodů (9+6)
Ladislav Zikmund – 15 bodů (9+6)
Hezký páteční večer u Tipsport extraligy ledního hokeje. Dnes je na programu její třiatřicáté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Rytíři Kladno a Bílí Tygři Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud