Generali Česká Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Litvínov - 14. srpna 2020   18:00

Liberec
Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Filippi, Bulíř – J. Vlach, Gríger, Lenc – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – Šír, Rychlovský.
Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda
Home Credit Arena, Liberec
1130 diváků
Litvínov
Godla (Honzík) – L. Doudera, Březák, Štich (A), Kudla, Háva, Balinskis – Jarůšek, Mahbod, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Petružálek – Látal, P. Svoboda, Helt.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Zápas je u konce! Litvínov v závěru ustál nápor Tygrů a po nejtěsnější možné výhře si odváží domů tři body. Liberec obdržel druhou porážku v řadě a v úterní odvětě pod Krušnými horami bude mít co napravovat.
59:52'
Domácí už zvedali ruce nad hlavu, když Adam Musil dorážel střelu Ladislava Šmída, jenže trefil Denise Godlu. Osm vteřin před koncem se bude vhazovat v útočném pásmu Liberce.
59:10'
Liberci se nedaří vybojovat útočnou třetinu.
58:27'
Petr Kváča pouští do hry šestého hráče!
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35'
Petr Kváča zatím zůstává v bráně. Vhazovat se bude na litvínovské modré.
57:35'
Tygři si berou oddechový čas.
56:54'
Třetí útok domácích zatlačil hosty v jejích obranné třetině, Denis Godla je ale stále nepřekonatelný.
55:42'
Tlak Tygrů trochu ustal a Verva se dostala do několika dobrých příležitostí. Petr Kváča však drží svůj tým ve hře.
53:58'
Hosté se po dlouhé dostali do útoku a málem z toho byla branka! Tomáš Pospíšil přihrál Viktoru Hüblovi, který ale trefil připraveného Petra Kváču.
51:52'
Lukáš Derner parádní kličkou obešel protihráče a uvolnil si cestu k bráně, jeho projektil ale neměl dostatečnou razanci.
51:20'
Litvínov se soustředí už v podstatě jen na obranu.
50:03'
Michal Birner uvolnil na modré Ronalda Knota, kterému se otevřela dálnice až k vrcholu kruhu. Opět však zasáhl Denis Godla.
49:35'
Domácí jsou aktuálně výrazně více na puku a pálí na bránu o sto šest, jenže se jim nedaří vyzrát na skvělého Denise Godlu.
48:00'
Tomáš Filippi se prosmýkl mezi obránci hostů a potřetí se zjevil před Godlou! Tentokrát zkusil zamířit mezi nohy, jenže brankář Litvínova opět zasáhl.
47:43'
Šelmy se dostaly do menšího tlaku, z kterého se nakonec Verva osvobodila pouze za cenu icingu.
47:19'
Tomáš Hanousek našel parádním pasem zpoza vlastní brány najetého Tomáše Filippiho, který se tak dostal do samostatného úniku. I v druhém vzájemném souboji si ale na Denisu Godlovi vylámal zuby.
46:44'
Tygři hrají v plném počtu, na vyrovnání mají zhruba třináct minut.
46:32'
Richard Jarůšek míří z mezikruží nad.
45:50'
Radan Lenc se zmocnil kotouč a v oslabení vyslal na steč Jaroslava Vlacha, který provětral lapačku Denise Godly. Vhazovat se bude po levici hostujícího maskovaného muže.
45:01'
František Lukeš to zkusil z pravého kruhu, Petr Kváča měl ovšem velmi dobrý výhled a bez větších potíží zasáhl.
44:38'
Přesilovku si po krosčeku Petra Jelínka (LIB) pro změnu zahraje Verva.
Dnešní utkání sleduje 1130 diváků.
43:34'
Tým z Podkrušnohoří se opět ubránil. Přesilovky jsou pro Tygry v přípravě zatím tabu.
42:15'
Tomáš Filippi vyhrál buly dopředu, obešel kličkou obránce a stanul sám před Godlou. Ten však skvěle vystihl jeho úmysl o blafák mezi betony a sebral Liberci radost z gólu.
42:10'
Ladislav Šmíd neudržel kotouč na modré čáře a je odpískán velmi těsný ofsajd.
41:32'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Háva – 2 min., držení).
41:32'
Druhý útok domácích se teď usadil v útočném pásmu a zasypal Denise Godlu sprškou střel. Gólman Litvínova zatím odolává.
40:29'
Tygři do třetí třetiny vlétli a je vidět, že se snaží zvýšit svou aktivitu.
40:01'
V druhé třetině už jsme se dočkali jedné trefy, a to ze strany hostů, kteří se zaslouženě dostali do vedení. Liberec poté přidal na aktivitě, dnes ho však sráží velké přehrávání situací, které tak kolikrát kvůli zbytečné přihrávce navíc ani neskončí střelou. Pokud chtějí Tygři vyrovnat, budou muset zjednodušit hru. Uvidíme, zda se jim to v závěrečném dějství podaří.
40:00'
39:13'
První útok Liberce zatlačil Vervu v jejím obranném pásmu, k přímému ohrožení Denise Godly se však nedostal.
37:37'
Radan Lenc mohl po ráně Dávida Grígera dorážet z bezprostřední blízkosti, jenže situaci překombinoval a nepřesnou přihrávkou na Jaroslava Vlacha zahodil tutovou šanci.
35:55'
Adam Musil pěknou přihrávkou mezi bruslemi litvínovského hráče vyslal do útoku Marka Zachara, který z úrovně brankové čáry přihrál před bránu Petru Jelínkovi. Liberecký kapitán ale ztroskotal na přesouvajícím se Godlovi.
35:19'
Tygři se ubránili a mohou začít útočit.
34:23'
Radan Lenc skvělým napadáním vybojoval kotouč v útočné třetině a předložil jej Ladislavu Šmídovi, jehož jedovatý pokus z levého kruhu vyrazil Denis Godla ramenem.
34:04'
Petr Kváča ustál menší skrumáž v jeho brankovišti a následně jeho spoluhráči vyhodili kotouč daleko od jeho brány.
33:17'
Adam Musil (LIB) se provinil podrážením a odsedí si menší trest.
32:50'
Oba týmy hrají v plném počtu.
31:28'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho! Michal Birner přihrál Michalu Bulířovi, který měl ideální pozici pro střelu, jenže zbytečně chtěl ještě vrátit kotouč svému spoluhráči, což se mu nepodařilo. Denis Godla tak nemusel vůbec zasahovat.
30:52'
Michal Bulíř obkroužil celé útočné pásma a poté zkusil bekhendem překvapit Denise Godlu, který však sklapl betony včas.
30:28'
Počet hráčů na ledě se srovná. Mislav Rosandič (LIB) je vyloučen za podrážení.
30:12'
Petr Jelínek pálil z pravého kruhu a trefil Godlovu masku. Hosté následně vyhazují.
29:47'
Jakub Březák (LIT) podrazil Ronalda Knota a odsedí si dvě minuty.
28:51'
Teď ale Jaroslav Vlach vystřelil z prostoru mezi kruhy a trefil zadní hrazení, od kterého se kotouč odrazil zpět před bránu. Radan Lenc mohl dorážet do prázdné klece, zamířil ale pouze do boční síťky.
28:24'
Ve druhé třetině je to spíš takový nemastný neslaný hokej. Moc šancí k vidění není.
27:26'
Teď už se šelmy usadily v útočné třetině, nic z toho ale není. Brána hostů je totiž posunutá.
24:30'
Tygři se snaží o vyrovnání, jenže jim puky odskakují od hokejek. Litvínov je aktuálně lepší.
23:38'
Litvínov právě vstřelil branku!
A Verva otevírá skóre! Richard Jarůšek si i přes dotírajícího Ladislava Šmída vybruslil až mezi kruhy a poté přihrál na pravou stranu PATRIKU ZDRÁHALOVI, jenž puk usměrnil do odkryté brány. Asistence: Richard Jarůšek.
22:41'
Teď už musel Denis Godla zasahovat! Dávid Gríger tečoval střelu Tomáše Havlína a litvínovský brankář měl co dělat, aby stihl zareagovat.
22:19'
Mislav Rosnadič to zkusil od modré a jeho projektil šikovně tečoval Marek Zachar. Puk ale nakonec zamířil těsně vedle.
21:00'
Litvínov už je v plném počtu.
20:53'
Michal Birner přihrál skrz brankoviště Michalu Bulířovi, jenž měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže Denis Godla se stihl přesunout a famózním zákrokem udržel čisté konto!
20:01'
Máme za sebou první třetinu. Týmům chvíli trvalo, než se rozehrály, nakonec z toho byl ale celkem pohledný hokej, který přinesl několik slibných šancí na obou stranách. Gólmani se ale zatím činí, a tak je stav po prvních dvaceti minutách bezbrankový. Uvidíme, zda se ve druhé třetině dočkáme i nějakých branek.
20:00'
19:50'
Tomáš Filippi se ještě stihl natlačit před Denise Godlu, toho však kličkou mezi nohy nepřekonal.
19:46'
Liberec je kompletní.
19:25'
Zakázané uvolnění Litvínova.
18:55'
Martin Hanzl (LIT) se provinil hákováním. Čtyřicet devět vteřin se bude hrát ve čtyřech a poté začne zkrácená přesilovka Liberce.
18:54'
Tygři jsou už jsou ve čtyřech a počet hráčů na ledě se navíc srovná.
18:27'
Domácí opět vyhazují, hráči Litvínova zatím nejsou schopni se usadit v pásmu.
17:51'
Puk se hned po vhazování dostal k Petru Kváčovi, jenž jej za pomoci hole vyhodil z obranného pásma svého týmu, za což si vysloužil potlesk obecenstva.
17:44'
Ladislav Šmíd (LIB) je vyloučen za hrubost. Verva bude hrát v pěti proti třem!
17:37'
Viktor Hübl vybídl krásným pasem přes celou šířku pásma ke střele Tomáše Pospíšila, který ale trefil blokujícího Mislava Rosandiče.
17:07'
Tygři dostali puk do středního pásma.
16:45'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., držení).
16:19'
Po zákroku Denise Goldy se v jeho brankovišti strhla menší strkanice. Bude se vylučovat na straně Tygrů.
16:19'
Litvínov zvládl i druhé oslabení.
15:56'
Denisu Godlovi teď propadla dělovka Ladislava Šmíd od modré, naštěstí pro něj ovšem puk zamířil těsně vedle tyče.
15:13'
Verva se osvobozuje, Liberec musí začít na své polovině.
14:24'
Michal Bulíř přihrál zpoza brány Tomáši Filippimu, kterému ale střela nesedla a z bezprostřední blízkosti minul.
14:19'
Tygři budou hrát další početní výhodu. Uvis Janis Balinskis (LIT) putuje na trestnou lavici za sekání.
13:33'
Lukáš Hübl poslal kotouč do brankoviště, kde operoval Tomáš Pospíšil. Ten měl spoustu prostoru na střelu, jenže puk mu v rozhodující chvíli přeskočil hůl a Petr Kváča tak nemusel vůbec zasahovat.
11:38'
Icing v podání hostů.
10:38'
Tomáš Pospíšil se hned zapojil do útoku a málem využil zmatků v liberecké obraně. Petr Kváča však nakonec situaci ustál.
10:22'
Verva se ubránila a hraje v plném počtu.
10:03'
Druhá přesilovková formace Tygrů se zatím marně dostává do útočné třetiny.
09:20'
Denis Godla zlikvidoval i další pokus Liberce a jeho spoluhráči následně vyhodili puk až k Petru Kváčovi.
08:55'
Ladislav Šmíd vybídl k zakončení Michala Birnera, jehož dělovku vyrazil Denis Godla do rohu.
08:35'
Domácí zatím jen kombinují.
08:13'
Uvidíme první přesilovku. Tomáš Pospíšil (LIT) je vyloučen za podrážení.
07:01'
Po dalším zákroku maskovaného muže Tygrů následuje první komerční přestávka.
06:55'
Po nepřesné přihrávce Tomáše Havlína je odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Petrem Kváčou.
05:52'
Tomáš Hanousek povedeným kličkováním zavezl puk do útočné třetině a z levé strany vyzval k zakončení Jaroslava Vlacha, jehož ránu z mezikruží Denis Godla vyrazil.
05:25'
Jakub Petružálek prověřil Kváčovu pozornost z pravého kruhu. Liberecký gólman měl ale velmi dobrý výhled a zasáhl lapačkou.
03:59'
Na druhé straně nebezpečně dorážel z bezprostřední blízkosti Richard Jarůšek, s jehož zakončením měl Petr Kváča nemalé problémy. Nakonec ale kotouč našel pod svým betonem.
03:32'
Michal Bulíř našel před bránou zcela volného Tomáše Filippiho, který ovšem z krkolomné pozice trefil pouze přesouvajícího se Denise Godlu.
02:41'
Liberečtí se na chvíli usadili v útočné třetině, Litvínov se však po chvíli dostal k puku a rozjíždí vlastní akci.
01:18'
Hra je zatím plná nepřesností na obou stranách.
00:36'
Jejich rozehrávka ale končí zakázaným uvolněním.
00:14'
Tygři vyhráli úvodní buly a zakládají první útok.
00:01'
Oba týmy jsou na ledě, za chvíli začínáme.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Šmíd, Knot, Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín, Štibinger – Birner, Filippi, Bulíř – Vlach, Gríger, Lenc – Musil, Jelínek, Zachar – Šír, Rychlovský

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Doudera, Březák, Štich, Kudla, Háva, Balinskis – Jarůšek, Mahbod, Zdráhal – Lukeš, Hübl, Pospíšil – Válek, Hanzl, Petružálek – Látal, Svoboda, Helt

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda.
Přeji pěkný páteční večer a vítám vás u textového přenosu z hokejového Generali Česká Cupu, jenž letos týmům z nejvyšší české soutěže nahrazuje přípravu na nadcházející ročník.

Dnes se mimo jiné v rámci skupiny B spolu utkají týmy Bílí Tygři Liberec a HC Verva Litvínov. Vstup do letní soutěže vyšel mnohem lépe Liberci, který ovládl první dva duely. Včera však obdržel tvrdý direkt v Mladé Boleslavi, kde prohrál 2:8. To Litvínov se po úvodní prohře zmátořil a v odvetě zdolala Karlovy Vary. Naváže na své první vítěství nebo Tygři napraví své zaváhání? To se dozvíme v následujících dvou hodinách!